Autor Wątek: Sleeping Dogs  (Przeczytany 52971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #160 dnia: Października 13, 2014, 17:09:45 pm »
Czy 60 FPS to nie wiem. Wszystko zależy czy będą chcieli utrzymać lepsze detale ale z 1080p to juz jest sporo pięknych gier bez dropów

el becetol

  • Gość
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #161 dnia: Października 13, 2014, 17:56:31 pm »
Aleś się czepił gównianego portu gównianej gierki. Jakoś MGS: GZ potrafi śmigać w fullhd i 60 fps.

Na razie tylko właśnie wyjątki tak działają, a standardem jest właśnie "nie tak do końca locked" 30 fps. Nawet Naughty Gods muszą jakieś śmieszne myki z cieniami robić, a chyba nikt im zdolności do optymalizacji nie odmawia. Wmawianie sobie że konsole są super wydajne na miarę kolejnej generacji, tylko to po prostu nagle 90% devów zapomniało jak się programuje jest jakieś takie klaperskie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #162 dnia: Października 13, 2014, 17:59:23 pm »
Aleś się czepił gównianego portu gównianej gierki. Jakoś MGS: GZ potrafi śmigać w fullhd i 60 fps.

Na razie tylko właśnie wyjątki tak działają, a standardem jest właśnie "nie tak do końca locked" 30 fps. Nawet Naughty Gods muszą jakieś śmieszne myki z cieniami robić, a chyba nikt im zdolności do optymalizacji nie odmawia. Wmawianie sobie że konsole są super wydajne na miarę kolejnej generacji, tylko to po prostu nagle 90% devów zapomniało jak się programuje jest jakieś takie klaperskie.
Nie wiem czy Zielarz ni mówił o tym, że akurat TLoU to inna sprawa, bo było pisane pod zupełnie inną architekturę. Ja grałem na ps4 w:
AC4 - 1080p 60fps wyglada spoko
MGS GZ - jak wyżej i wygląda chyba nawet troszkę lepiej.
IF: SS - 1080p i chyba 30fps i wygląda świetnie
Killzone SF - tutaj nie wiem dokładnie jak jest ale wygląda również świetnie.

Jak się chce, to można jak widać.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #163 dnia: Października 13, 2014, 18:07:25 pm »
Becet, ja mam radę. Im szybciej się przyzwyczaisz do tego jak wygląda ta generacja, tym lepiej.

Są dwa wyjścia, albo dorośniesz i przestaniesz grać w gierki, albo będziesz grał w FIFA 20 na PS3, bo innych gier już nie będzie.

el becetol

  • Gość
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #164 dnia: Października 13, 2014, 18:14:03 pm »
Jak się chce, to można jak widać.

Ten argument nie ma sensu - Wipeout HD na PS3 też działał w 1080p i 60 fps, tak samo Gran Turismo 5. Więc skoro 'jak się chcę to można', to po co nam nowa generacja? Każda nowa generacja sprzedawała kopa w ryj nową jakością, a ta gry z zeszłej generacji w zaledwie kosmetycznie lepszej jakości ledwo ciągnie. O jakości wiecznie popsutego PSN nawet nie wspominam.

Becet, ja mam radę. Im szybciej się przyzwyczaisz do tego jak wygląda ta generacja, tym lepiej.

Mam przywyknąć do 22 fpsów w grze którą PS3 ciągnie w 30? Ta generacja to zawód w każdej kwestii i nie ma co o tym zapominać.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #165 dnia: Października 13, 2014, 18:16:38 pm »
Ten argument nie ma sensu - Wipeout HD na PS3 też działał w 1080p i 60 fps, tak samo Gran Turismo 5. Więc skoro 'jak się chcę to można', to po co nam nowa generacja? Każda nowa generacja sprzedawała kopa w ryj nową jakością, a ta gry z zeszłej generacji w zaledwie kosmetycznie lepszej jakości ledwo ciągnie. O jakości wiecznie popsutego PSN nawet nie wspominam.
Ale to tobie zależy na rozdzielczości i fps'ach czy ładnych grach? InFamous kopie w ryj jakością grafiki, uwierz mi. I do tego jest w 1080p. A Ty się uczepiłeś remaster kotletów. Ale Twoja wola. Ja kupiłem PS4 i jak na razie jeśli chodzi o grafikę to się nie zawiodłem. PSN fakt, śmierdzi.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #166 dnia: Października 13, 2014, 18:17:25 pm »
Mam przywyknąć do 22 fpsów w grze którą PS3 ciągnie w 30? Ta generacja to zawód w każdej kwestii i nie ma co o tym zapominać.

No to jak nie przywykniesz to nie będziesz grał. Skasujesz konto na GO i koniec z gierkami :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #167 dnia: Października 13, 2014, 18:18:50 pm »
Nie wiem czy wiecie, ale na PS3 też było kilka zjebanych portów gier z PS2 (z PS2, a nie dopakowanych wersji z blaszoków) i mimo to poprzednia generacja utrzymała się w dobrej formie przez 7-8 lat. Nie ma o co robić dramatu. W każdym momencie każdej generacji takie buble będą się pojawiać.

60 fpsów to wolny wybór developera i choćby w konsoli siedziały trzy tytany, to zawsze będzie albo lepsza grafika, albo dwa razy więcej klatek.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #168 dnia: Października 13, 2014, 18:55:21 pm »
Mam przywyknąć do 22 fpsów w grze którą PS3 ciągnie w 30? Ta generacja to zawód w każdej kwestii i nie ma co o tym zapominać.
Przywykniesz, przywykniesz skoro 12 dla Ciebie nie było problemem.

  Jednak nie ma na świecie tyle oczoklapek, ani glist z kolorowymi motywami we wszechświecie, by były w stanie przysłonić minusy, czyli:
- kilkadzieścia zwisów, w tym trzykrotnie na ekranie wczytywania Normandii po starciu z szefem
- kiepski frimejt rzędu 15-20, przeskoki, przycięcia, co w grze z celownikiem ma duże znaczenie (np odpalenie rakiety przez drona na insane równało się zgonem inżyniera przy trafieniu, często odpaleniu rakiety towarzyszyło doczytywanie i przeskok animacji co skutkowało wiadomo czym)

- gameplay, wziąłem inżyniera z nastawieniem na używanie skilli, a sprowadziło się do trzymania R2 czyli nieustannego strzelania z pistolecika (im wyższy poziom trudności, tym dłużej, jedynym skillem którego w sumei używałem to ten który przyśpieszał strzelanie...) i proszenie Irka o modlitwy w intencji nie zwisania i nie gliczowania się
- glicze, dziesiątki gliczy, zanikanie dźwięku na cutscenach, odgrywanie dźwięku z poprzedniej sekwencji, braku dialogów, innym razem powtarzaniu tej samej kwestii nawet trzy razy, jakieś dziwne wstawki na urywek sekundy podczas cutscen, npc z drużyny "przyklejających" się do Sheparda, strzelających w ściany nawet bez przeciwników w lokacji, "zamrożenie" animacji npc (przesuwający sie klocek), łazik blokujący się na prostej drodze bez możliwości ruchu w jakąkolwiek stronę czy podskoczenia i teleportujący się po kilkunastu sekundach na odległość i w stronę odpowiadającemu wychyłowi gałki podczas zwisu albo przymusowy powrót na statek lub load, wrogowie których wybijało w powietrze i wpieprzało w miejsca które ja strzelić nie mogłem a oni napieprzali ile wlezie nieważne z jakiej odległości, nawet różowa

- głupie ai, które poza powyższymi notorycznie wciska npc z drużyny w twoje miejsce za murkiem, ograniczając przy tym widoczność, lub na linie strzału
- wieczne wczytywanie i wieczne zapisywanie (wersja z PSN oraz dysk 7200rmp)
- quote przy otwieraniu "skrzynek", do tego zbugowane=fail przy mrugnięciu okiem

- inwentory, zawalanie lootem, szczególnie upgradami

Na nadkonsoli X360 pogrubionych wad nie stwierdzono.

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/Zc2-j-OIdOI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


el becetol

  • Gość
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #169 dnia: Października 13, 2014, 19:03:38 pm »
Pogrubię dla ułatwienia.

Mam przywyknąć do 22 fpsów w grze którą PS3 ciągnie w 30?


Pokaż najpierw jak Mass Effect działał na PS2, bo w przypadku SD mówimy o tej samej grze na PS3 i PS4, a nie o grze z zupełnie nową jakością grafiki.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #170 dnia: Października 13, 2014, 19:20:56 pm »
A ja Ci mówię, że skoro nie odróżniałeś 12-15 fps od 30 to czemu nagle masz mieć problem z 22?
Po drugie:
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-sleeping-dogs-face-off




Do tego ani w jednej ani w drugiej wersji nie udało się uzyskać pełnego 1280x720.


A tu masz gierkę z PS2 sportowaną na PS3.

Oryginał na PS2:


I spierdolony port/naprawiony:
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/P2dvhoBbqw8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2014, 19:34:06 pm wysłana przez Juras »

el becetol

  • Gość
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #171 dnia: Października 13, 2014, 19:57:08 pm »
A ja Ci mówię, że skoro nie odróżniałeś 12-15 fps od 30 to czemu nagle masz mieć problem z 22?

Bo w ME grałem 7 lat temu na premierę, od tego czasu zmieniło się sporo - m.in. generacja i wymagania. Przesiadka z telewizora kineskopowego do HD to była zmiana na miarę generacji, a z HD do fHD już nie. Po drugie tylko ja chyba oczekuje lepszej jakości od tej samej gry po zmianie generacji. A po trzecie jak port SD naprawią patchem to porozmawiamy, na razie jest jak jest.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #172 dnia: Maja 08, 2016, 18:33:27 pm »
Gra na PS Store jest za 42 zł w wersji Definitive Edition. Przeszedłem na X360 podstawę, ale zastanawiają mnie te wszystkie DLC dołączone z tej wersji. Warto czy może sobie darować?

el becetol

  • Gość
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 08, 2016, 19:06:32 pm »
Jeśli chodzi o fabularne rozszerzenia to jedno wzorowane na Wejściu Smoka jest mega klimatyczne, płyniesz na wyspe na turniej sztuk walki, zwiedzasz wyspę, staczasz pojedynki aż do wielkiego finału itp. Z tym ze dodatek to jakaś godzina roboty. To z duchami jest znacznie większe i zmienia klimat gry tak jak Undead Nightmare do RDR. Moim zdaniem też warto zagrać. Tego ostatniego o chińskiej sekcie nie sprawdzałem.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 10, 2016, 13:20:34 pm »
Ok, wielkie dzięki. Zatem bierę. Plusik leci.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Sleeping Dogs
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 12, 2016, 14:15:28 pm »
To z duchami ch**owe, nie bierz.