Autor Wątek: Gran Turismo 5 Online  (Przeczytany 97444 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #320 dnia: Grudnia 20, 2010, 16:20:35 pm »
cale szczescie bo zaraz by wszyscy wszystko mieli  :P

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #321 dnia: Grudnia 20, 2010, 16:47:01 pm »
no tu masz racje ja bym był pierwszy i miał wszystkie auta ale słyszałem ze idzie nabić kasę na tych eventach ale nie wiem dokładnie jak

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #322 dnia: Grudnia 20, 2010, 16:53:16 pm »
Na gtplanet sa listy na ktorym lvl co jechac zeby jak najwiecej zarabiac :)

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #323 dnia: Grudnia 20, 2010, 18:21:28 pm »
Dobra pawel_k dodałem cię tak że możesz uzyczyć na wieczór :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #324 dnia: Grudnia 20, 2010, 20:44:27 pm »
Gramy coś dzisiaj? Dawid zakładasz pokój?

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #325 dnia: Grudnia 20, 2010, 20:53:32 pm »
@cybermysza - autko wysłane :) mam nadzieję że pokażesz się w nim z dobrej strony ;)

to teraz może zbiorę wszystko nt turnieju :) moje propozycje są niejako rozwinięciem tego co było w poprzednich turniejach z małymi modyfikacjami które są eksperymentami ale mam nadzieję sprawdzą się w praktyce. jesteśmy na etapie że ciągle wypracowujemy swoje zasady więc jeszcze chyba można eksperymentować ;) postaram się opisać wszystko tak szczegółowo ja tylko mogę

1. Termin
- jutro, tj. wtorek, 21 grudnia, godzina 22:00. Lobby otwarte od 21:00, mam nadzieję że standardowo zajmie się tym Unlimited :)

2. Wyścigi
- Laguna Seca, 15 okrążeń
- Tsukuba, 20 okrążeń
- liczbę okrążeń dopieramy w ten sposób aby czas przejechania wyścigu oscylował w około 20 minut
- przed każdym wyścigiem dostajemy 5 minut (mam nadzieję że wystarczy) dowolnej jazdy na ostatnie szlify i wykręcenie czasu
- startujemy z opcją "najszybsze z przodu", dlatego ważne żeby wykorzystać ten czas na minimum jedno pełne okrążenie (bo chyba tak to będzie działało)

3. Nagrody
- Honda Epson NSX '08 (Premium) + modyfikacje (Stage 3 silnika, turbo, olej, wszystkie rodzaje opon wyścigowych)
- Alfa Romeo 8C Competizione (Premium)
- samochód wybierze sobie zwycięzca, osoba która zajmie drugie miejsce dostanie samochód który zostanie

4. Regulamin
- auta GT300
- limit mocy 340 koni
- waga minimum 1100kg
- opony wyścigowe twarde
- konieczny jest zjazd do pit-stopu
- maksymalnie 12 aut (decyduje kolejność dołączenie do lobby)
- zniszczenia wyłączone

5. Punktacja (tutaj na próbę wprowadzę zmiany aby bardziej promować wygrywanie)
- 1 miejsce - 15 punktów
- 2 miejsce - 12 punktów
- 3 miejsce - 10 punktów
- 4 miejsce - 7 punktów
- 5 miejsce - 5 punktów
- pozostałe miejsca bez punktów

6. Inne (dotyczy głównie zasad fair play)
- patrzymy w lusterka i pamiętamy że nie jesteśmy sami na torze :)
- nie wykonujemy zbyt optymistycznych manewrów które z góry wiadomo że nie mogą się udać
- manewry wykonujemy z uwzględnieniem martwego pola przeciwnika
- nie blokujemy szybszych osób w sposób powodujący zagrożenie
- umożliwiamy szybszej osobie bezpieczne wyprzedzenie (chodzi o sytuacje z wykorzystaniem tunelu aerodynamicznego)
- jeśli zyskamy pozycję w sposób nieprzepisowy zalecane jest grzecznie oddać wywalczoną w ten sposób pozycję

7. Protesty i kary :)
- złamanie zasad fair play będzie skutkowało odjęciem 2 punktów za każde popełnione wykroczenie
- informacje o możliwym proteście składamy w trakcie lub bezpośrednio po wyścigu za pomocą headseta lub za pomocą wiadomości tekstowej, jeśli nie było informacji o możliwym proteście wyniki wyścigów będą uznane za ostateczne
- wnioski o wykroczenia składa na forum gameonly.pl osoba pokrzywdzona w terminie do godziny 12:00 następnego dnia, podaje którego wyścigu dotyczy oraz w miarę możliwości jak najdokładniejsze opisanie sytuacji (opis sytuacji, które okrążenie, kto zawinił itp)
- przewinienia rozpatrują dwie najszybsze osoby w mistrzostwach
- w sytuacji w której osoba z pierwszej dwójki jest stroną w sporze, do rozpatrywania brana jest kolejna osoba z mistrzostw
- do uznania winy potrzebna jest zgoda obu osób rozpatrujących przewinienie
- oczywiście nie zgłaszamy każdej obcierki, lekkiego wyniesienia na zewnątrz przy wyprzedzaniu czy drobnego puknięcia wynikającego z ostrej walki, zgłaszajmy wszelkie przejawy chamstwa czy totalnego przeginania, jak np. spychanie czy wjeżdżanie z dużą prędkością w kufer


Mam nadzieję że propozycje spodobają się :) liczę na uwagi i dalsze modyfikacje :) trzy pierwsze punkty będą zmienne, resztę mam nadzieję wypracujemy w miarę szybko i zostanie na wiele wyścigów :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 01:24:23 am wysłana przez pawel_k »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #326 dnia: Grudnia 20, 2010, 21:33:17 pm »
Ja będę online za 15min. :)

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #327 dnia: Grudnia 21, 2010, 00:28:30 am »
dobrze że dzisiaj przejechałem te 3 wyścigi online bo jednak można w nich doświadczyć jednej rzeczy która w time trial nie działa - jazda na bardzo zimnych oponach... w TT startujemy od razu z lekko podgrzanymi oponami, do tego nabierają one znacznie szybciej optymalną temperaturę (właściwie po 2-3 zakrętach można ostro dusić), w online trzeba trochę jednak poszanować pedał gazu bo można łatwo przegiąć ;) przy okazji sprawdziłem że moja RX-7 którą będę startował strasznie kiepsko jedzie na zimnych oponach więc przypuszczam że pierwsze 2 kółka mogą być ciężkie ;) szczególnie przez pierwsze zakręty autko ślizga się jakby miało opony komfortowe a nie wyścigowe ;) pewnie Subaru mogą wtedy lekko odskoczyć (szczególnie na Tsukubie), więc może być ciekawie :)

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #328 dnia: Grudnia 21, 2010, 00:54:11 am »
Tak pawel_k dam z siebie i twojego autka jutro wszytko chodź szczerze powiem jeździłem przed chwilą na oby dwóch torach no nie jest najłatwiej pierwszego miejsca nie zajmę ale będę się starał jak tylko mógł. powodzenia do jutra

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #329 dnia: Grudnia 21, 2010, 01:15:51 am »
no ja myślę - poniżej podium proszę nim nie schodzić ;)

zrobiłem dzisiaj symulację wyścigową na Laguna Seca i w time trial czasy miałem cały czas w okolicach 1:28:5, z tym że parę z nich było na czerwono bo np. za mocno ścinałem korkociąg lub za szeroko wyjeżdżałem z zakrętów... w wyścigu będzie to oznaczało po prostu karę kilku sekund więc jutro muszę bardzo uważać żeby znowu nie odpaść z walki o wygraną na własne życzenie ;) do tego RX-7 nie wybacza błędów więc wszelkie lekkie zahaczenie tyłem o pobocze kończy się poślizgiem ciężkim do wyprowadzenia (poprzednie moje autko - Toyota MR-S wybaczała znacznie więcej), dlatego równa i bezbłędna jazda będzie w moim przypadku decydowała o tym czy utrzymam się w czołówce czy nie...

z kolei na Tsukubie zrobiłem dłuższy przejazd i czasy kręciłem cały czas w okolicach 0:56:7s (rekord chyba 0:56:1) więc myślę że jest potencjał :) tylko to ślizganie się RX-7 na zimnych oponach mnie przeraża, szczególnie na nierównych nawrotach Tsukuby ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #330 dnia: Grudnia 21, 2010, 01:22:05 am »
Ile dostajecie expa i kasy w online?

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #331 dnia: Grudnia 21, 2010, 01:27:42 am »
dzisiaj wpadało mi ok. 4k expa i jakieś 2k kasy (lub odwrotnie) - szału nie ma ale lepsze to niż nic :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 01:29:48 am wysłana przez pawel_k »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #332 dnia: Grudnia 21, 2010, 02:33:22 am »
@paweł to masz niezle te czasy... dzis mialem lipny dzien na granie(zmeczenie) ale mimo wszystko jestem o 1,5s wolnejszy :/ musze jutro pomyslec nad ustawieniem arty lub znalezieniem czegos szybszego... no nic cos jutro rano wymysle ;) W dodatku ARTA na lagunie prowadzi sie... kiepsko... ma okrutny zwyczaj dawania zludnego poczucia bezpieczenstwa i przyczepnosci by po chwili stanac bokiem bez wiekszego powodu :P

@KKRT exp jest rozny... raz dostajesz 14k za 4 miejsce innym razem 880 :P  exp tez raz dostalem 1k a innym razem 5k....

Trzeba by potestowac jak to dokladnie dziala :)

PS. chcialem dzis smigac uprzejmie i ustepowac wam drogi(bardziej niz zwykle)... ni uja tak sie nie da...
PS2. oj co mi sie wydaje ze jutro bedzie sporo ofiar,  poprzednio bylo dosc luzno jako ze czesc osob miala znacznie slabsze auta a jutro zapowiada sie wyrownana walka :)


pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #333 dnia: Grudnia 21, 2010, 10:37:44 am »
@paweł to masz niezle te czasy... dzis mialem lipny dzien na granie(zmeczenie) ale mimo wszystko jestem o 1,5s wolnejszy :/ musze jutro pomyslec nad ustawieniem arty lub znalezieniem czegos szybszego... no nic cos jutro rano wymysle ;) W dodatku ARTA na lagunie prowadzi sie... kiepsko... ma okrutny zwyczaj dawania zludnego poczucia bezpieczenstwa i przyczepnosci by po chwili stanac bokiem bez wiekszego powodu :P
kiedyś Clarkson porównał jakieś auto (chyba TVR) do posiadania niedźwiedzia - "wszystko jest dobrze dopóki pewnego dnie nie urwie ci głowy" ;) tak właśnie jest z ARTĄ - możesz jechać nią niesamowicie szybko i nic się nie dzieje, a w pewnym momencie robi coś tak nieprzewidzianego że nie wiesz o co chodzi ;) ale czasy kręci bardzo szybkie i bardzo równo :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #334 dnia: Grudnia 21, 2010, 10:51:30 am »
z kolei na Tsukubie zrobiłem dłuższy przejazd i czasy kręciłem cały czas w okolicach 0:56:7s (rekord chyba 0:56:1) więc myślę że jest potencjał :) tylko to ślizganie się RX-7 na zimnych oponach mnie przeraża, szczególnie na nierównych nawrotach Tsukuby ;)

Wow to już bardzo szybko. Ja Artą mam 57:030, ale zrobiłem jedynie kilka kółek. Dziś wystawiam Sybarkę, bo zamierzam nieco bardziej ofensywnie pojechać, a tym autem mogę blokować przeciwników praktycznie w każdej fazie zakrętu.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #335 dnia: Grudnia 21, 2010, 11:26:52 am »
inna sprawa ile z tych czasów zostanie w wyścigu online. przede wszystkim parę pierwszych okrążeń będzie dogrzewanie opon, a jak potem będę musiał wyprzedzać lub się bronić to nic z nich nie zostanie... przy czystym torze przed sobą i spokoju z tyłu mogę kręcić poniżej 57s (wczoraj jak Ciebie goniłem bo startowałem z końca takie czasy miałem), ale w tłumie będzie liczył się spokój i powstrzymanie emocji ;)

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #336 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:04:22 pm »
Ja sobie potestowalem kilka autek.. i powiem tak rx-7 jest swietny, IMO prowadzi sie znacznie latwiej i lepiej niz ARTA, tylko ze jest od niej wolniejszy (w moich rekach) ;) tak samo inne autka tej klasy.. prowadza sie swietnie ale zawsze jestem w nich wolniejszy... No coz to poraz kolejny biore ARTE... a na tsukubie bedzie sie dzialo bo tu arta pokazuje jak paskudnie sie prowadzi czasami  :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #337 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:08:47 pm »
tyle że RX-7 nie daje żadnej pewności co się z nią dzieje ;) ja jak nią jadę to mam wrażenie lekkiego latania - nie czuję co się dokładnie dzieje z kołami i mam wrażenie że już przeginam mimo że jeszcze do granicy przyczepności trochę zostało ;) ARTA z kolei przegina w drugą stronę bo daje zbyt dużą pewność co się czasem kończy źle... z kolei dużą pewność popartą 100% przełożeniem na pewne zachowanie daje MR-S ale jej brakuje szybkości ;)

z RX-7 jest jeszcze taki problem że ma 2x mniejszy moment obrotowy od reszty stawki, co niestety przy wspinaniu pod górę na Laguna Seca trochę czuć...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 15:11:53 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #338 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:15:34 pm »
Fuuuuuuuuuuuuuck! Nie wiem czy będę dziś w turnieju! Ziomek przyjechał ze Stargardu Szczecińskiego i ma mnie odwiedzić dzisiaj. Jak się zwinie przed 22 to zagram.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #339 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:18:32 pm »
A mi sie wlasnie tym rx'em swietnie smiga :) Mam idealne czucie tego autka :) tylko ze mimo wszystko jade nim wolniej niz arta :/ fakt faktem sa to male roznice ale jednak...

Jeszcze sie tym rx-7 pobawie bo zdecydowanie wolal bym jechac nim niz arta :)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #340 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:33:44 pm »
Fuuuuuuuuuuuuuck! Nie wiem czy będę dziś w turnieju! Ziomek przyjechał ze Stargardu Szczecińskiego i ma mnie odwiedzić dzisiaj. Jak się zwinie przed 22 to zagram.
Niestety ja również dzisiaj nie pojade,nie mogę dojść do porozumienia z kierownicą,a na padzie wczoraj jechałem i jest beznadziejnie jak dla mnie.Chyba że uda mie się gdzieś porzyczyć kółko na jedean wieczór.Wpadne chociaż popatrzeć jak śmigacie..... :( :evil: :(

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #341 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:55:56 pm »
Co się dzieje z kierownicą?

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #342 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:57:58 pm »
No ja postaram się być choć wczoraj jeździłem artą to strasznie dupe rzuca wyjeźdżam z zakretu i gaz a tu bbbbbzzzzzzzziiiiiiiiiuuuuuuuuuuuu i bączek heh tak że z mojej strony nie ma dużego zagrożenia

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #343 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:02:59 pm »
Co się dzieje z kierownicą?
Chodzi ze wszystkimi grami ale z pełnym GT5 ni huhu,wszystkie przyciski działają,pedały również,ale nie reaguje na skręty kierownicą.Pytałem w sklepie Fanateca i powiedzieli że pełne GT5 ma jakąś aktualizacje i starsze modele fanateca szczególnie 911 S potrzebują aktualizacji i zakup nowego RF Dongle(koszt 15 euro),to nie jest problem ale czas dostawy po nowym roku kurw... :evil:Ja kupiłem używke rok produkcji 12.2009 za 450 zł więc cena nawet po aktualizacji jest rewelacyjna szczególnie że kierownica jest naprawde w stanie idealnym.

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #344 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:10:42 pm »
trzeba było nie sprzedwać swojej starej mówiłeś ze ją zostawisz

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #345 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:11:07 pm »
Co się dzieje z kierownicą?
Chodzi ze wszystkimi grami ale z pełnym GT5 ni huhu,wszystkie przyciski działają,pedały również,ale nie reaguje na skręty kierownicą.Pytałem w sklepie Fanateca i powiedzieli że pełne GT5 ma jakąś aktualizacje i starsze modele fanateca szczególnie 911 S potrzebują aktualizacji i zakup nowego RF Dongle(koszt 15 euro),to nie jest problem ale czas dostawy po nowym roku kurw... :evil:Ja kupiłem używke rok produkcji 12.2009 za 450 zł więc cena nawet po aktualizacji jest rewelacyjna szczególnie że kierownica jest naprawde w stanie idealnym.

Cena rewelacja, ale ta aktualizacja i RF Dongle to trochę lipa..a nie próbowałeś jej aktualizować przez kompa<chyba się da>

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #346 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:11:50 pm »
trzeba było nie sprzedwać swojej starej mówiłeś ze ją zostawisz
Ty to ssaj preta,zobaczymy jak dzisiaj pojedziesz,bo jak nie to wpadam do ciebie i zabieram kiere na chate gościu :P
Dawidoo nie da rady,robiłem i czytałem na forum,kupa :cry:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 16:13:37 pm wysłana przez MrArt-PL »

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #347 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:18:24 pm »
ha ha ha na pewno będę ostatni tego można się spodziewać heh a o kierownicy za pomnij :D :D :D Chyba że Dopłatka hihi

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #348 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:23:31 pm »
Ja mam pytanie czy możemy turniej rozpocząć od 21:30? o 21 otworzę lobby to sobie będzie mógł każdy przetestować samochody. Pisze o tym bo jutro muszę wcześnie wstać, więc dziś będę spadał o 23(max 23:15).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 18:06:21 pm wysłana przez Unlimited »

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #349 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:04:39 pm »
No niby miało być otwarte już o 21 i ostatnie jazdy próbne miały być .

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #350 dnia: Grudnia 21, 2010, 19:14:28 pm »
A jednak chyba pojade rx-7, tak ja poprzestawialem ze chce mnie zabic co 2 zakret, ale jesli z nia wygram to mimo popelniania bledow krece lepsze czasy niz bardzo dobre przejazdy ARTA :) w dodatku udalo mi sie tak ustawic, ze da sie szybko jechac nie tylko idealna linia, a to sie napewno przyda w wyscigu  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #351 dnia: Grudnia 21, 2010, 20:59:04 pm »
Jednak dam dziś radę zagrać. Także widzimy się o 22 panowie.

PS. Mam prośbę. Chciałbym żeby od razu ci którzy zmieniają coś w swoich autach napisali mniej więcej co ruszali. Mowa tutaj o zmianach docisków, +/- kąta kół itp. Ja nie ruszam nic, ale chciałbym wiedzieć od razu kto co pozmieniał.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #352 dnia: Grudnia 21, 2010, 21:00:33 pm »
Ja zminilem doslownie wszystko w ustawieniach :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 21:52:53 pm wysłana przez grimkenshiro »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #353 dnia: Grudnia 21, 2010, 23:04:01 pm »
no niestety udało się rozegrać jeden wyścig - teraz decyzja czy uznajemy go za całe mistrzostwa czy kombinujemy z przekładaniem Laguny Seca na inny termin? ja bym był za uznaniem tylko tego jednego wyścigu i Boban zdobywa Alfę :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 23:06:34 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #354 dnia: Grudnia 21, 2010, 23:10:55 pm »
Ehhh...Na Lagunie zdobyłem ponad 5 sekundowe prowadzenie, no ale "pech" chciał, że wyścig nie został ukończony. Może zostać tak jak jest po jednym wyścigu, bo NSX GT500 EPSON już mam. :P Gratulacje Paweł.

PS. Ładny wyścig na Tsukubie. Paweł napisz czy i co zmieniałeś w ustawieniach. Chyba, że jechałeś na deflautowych to wtedy nie mam już kompletnie pytań co do Twoich umiejętności.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #355 dnia: Grudnia 21, 2010, 23:15:51 pm »
To juz twoja decyzja :)

Ogolnie to wyszlo jak zawsze, Tomasz wszedl w ustawienia i zmienil wage do 1080kg (FFS Polyphony serio nie dalo sie zablokowac opcji tak by tylko host mogl zmieniac) mi to jakos bardzo nie przeszkadza ale..
W 2 wyscigu nawiedzil nas LAG- mlody latal po calej trasie az po chwili jadacy obok niego dawid w snopach iskier polecial sobie gdzies w dal...

Ja proponuje wszytko dokladnie ustawiac tu na forum, tu zglaszamy auta ich parametry itd jak organizator turnieju je dopusci to nimi jedziemy...

PS. Co by nie mowic i tak pawel oraz boban deklasuja reszte :) bez kierki nie ma mowy by powalczyc z nimi :) srednio sa szybsi o 1-2s na kolko ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #356 dnia: Grudnia 21, 2010, 23:23:56 pm »
Szkoda, że nie ma możliwości zblokowania ustawień auta przed wyścigiem. Nie piszę to tylko odnośnie naszych potyczek, ale jeśli ludzie z czasem zaczną dobierać idealne ustawienia do poszczególnych aut pod poszczególne tory, to nie będzie już czegoś takiego jak równa walka.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #357 dnia: Grudnia 21, 2010, 23:27:56 pm »
same ustawienia nie daja az takiej przewagi :) w moim przypadku to poprostu jest dopasowanie auta do stylu jazdy przec co mam troszke lepsze czasy... ale ogolnie to ustawianie auta w GT5 dziala mizernie i mysle ze idealne ustawienie daje minimalnie wiecej niz 1s moze z 2s maks... (nie liczac ustawiania skrzyni co moze miec ogromny wplyw)...

walki rownej nigdy nie bedzie dopuki wszyscy nie beda mieli kierownic ;) ja nawet nie wiem czy kiedykolwiek jakas kupie...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #358 dnia: Grudnia 21, 2010, 23:37:00 pm »
1-2 to dużo czego przykładem może być finish na Tsukubie.

PS. Może mi ktoś wyjaśnić czemu zaczynaliśmy od nowa wyścig na Tsukubie? Moje auto też zostało uszkodzone, ale nie protestowałem i chciałem jechać dalej. Ktoś nagle rzucił hasło, że nie może kontynuować wyścigu i host dał restart. Trochę to chu**e.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Online
« Odpowiedź #359 dnia: Grudnia 21, 2010, 23:37:25 pm »
Ehhh...Na Lagunie zdobyłem ponad 5 sekundowe prowadzenie, no ale "pech" chciał, że wyścig nie został ukończony. Może zostać tak jak jest po jednym wyścigu, bo NSX GT500 EPSON już mam. :P Gratulacje Paweł.

PS. Ładny wyścig na Tsukubie. Paweł napisz czy i co zmieniałeś w ustawieniach. Chyba, że jechałeś na deflautowych to wtedy nie mam już kompletnie pytań co do Twoich umiejętności.
ok to jutro dostaniesz nowiutką piękną Alfę :)

co do ustawień to ja jechałem na swoim standardowych które nie raz już umieszczałem i parę razy prosiłem żebyś przetestował ;) ale przed chwilą wróciłem do seryjnych nastawów i na Tsukubie po 3 kółkach miałem czas 57:0, autko prowadzi się bardzo podobnie bo jak kiedyś pisałem auta GT300 są seryjnie mega ustawione (bardzo zbliżone są do moich wyjściowych ustawień przy których zazwyczaj zostaję), a grzebiąc w tuningu więc zyskamy w stockowych autach...

a odnośnie samego wyścigu to nie wiem czemu ale startowałem z 5 miejsca mimo że miałem najlepszy czas na liście, może jak Dawid zmieniał liczbę okrążeń to się przestawiło... straciłem na starcie mnóstwo czasu przez to bo musiałem parę osób wyprzedzić, jak wyszedłem na 2 miejsce to miałem już parę sekund straty, ale z tego co mówiłeś to potem miałeś jakąś przygodę więc też straciłeś parę sekund... co w sumie dobrze bo końcówka była moim zdaniem zajebista ;) najpierw straciłem pozycję przez zimne opony, więc postanowiłem przejechać okrążenie lub dwa żeby je dogrzać i postudiować Twoje linie jazdy, a ostatnie półtorej okrążenia to już myślę daliśmy niezły popis ;)

nie wiem czemu ale nie mogłem jechać swoim tempem, robiłem co mogłem, wydawało mi się że jadę tak szybko jak jestem w stanie, ale cały czas kręciłem czasy 57:1-57:3, podczas gdy przed wyścigiem w dowolnej jeździe jechałem serię kilkunastu okrążeń z czasem non stop 56:5 (rekord chyba miałem 56:2), dlatego trochę jestem zawiedziony swoim tempem...

ps. tylko Boban proszę trochę mniej agresywnie broń pozycji na prostej - jak jechałem w tunelu za Tobą i na prostej chciałem się zrównać to mi zajeżdżałeś drogę - rozumiem że jest walka ale trochę zagrożenia powodujesz ;)

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 22, 2010, 00:45:02 am[/time]
PS. Może mi ktoś wyjaśnić czemu zaczynaliśmy od nowa wyścig na Tsukubie? Moje auto też zostało uszkodzone, ale nie protestowałem i chciałem jechać dalej. Ktoś nagle rzucił hasło, że nie może kontynuować wyścigu i host dał restart. Trochę to chu**e.
ja prosiłem - tak jak pisałem wcześniej ze zniszczeniami jeździjmy w zwykłych wyścigach, w turnieju lepiej wyłączyć bo można za dużo na tym stracić nie z własnej winy... Dawid przekonywał mnie że każdy jeździ bezpiecznie ale na starcie od razu ktoś mnie spychał na pobocze, potem na zakręcie zostałem wypchany, kolejna osoba mnie dobiła do ściany, od niej odbiłem się i wpadłem na tor po czym dostałem jeszcze parę strzałów... wpływu na to nie miałem żadnego, dlatego prosiłem o restart i wyłączenie wysokich zniszczeń na lekkie, bo jednak ludzi ponoszą trochę emocje...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 23:45:44 pm wysłana przez pawel_k »