Autor Wątek: CES 2011 6-9 Stycznia  (Przeczytany 10365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: CES 2011 6-9 Stycznia
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 07, 2011, 15:18:47 pm »
No to w takim razie dupa zbita. Może kiedyś Sony doda do PSP funkcje telefonu. :roll:

Powinni dodać moduł 3g już do pspGO, wtedy to by miało sens, a tak wyszła jakaś dziwna porażka.

Cytat: Mr Zombie
Jestem właśnie ciekaw, jak to będzie wyglądało, tzn. czy Sony bedzie wypuszczało na ten telefon jakieś własne gry.

Ja się zastanawiam jak oni sobie w ogóle wyobrażają to psp2 w dzisiejszych czasach. Tak oglądałem sobie przedstawiony na CESie LG Optimus 2X P990 - telefon z dwurdzeniowym procesorem nvidii, full hd (+kamera fhd), wyjściem hdmi i pewnie (jeszcze nie wiadomo) z 2 giga ramu, i tak przez myśl mi przechodzi ze ten telefon pewnie na przyszłą wiosnę będzie już u nas w salonach za złotówkę w średnich ofertach 8) A LG będzie już wypuszczać będzie następce. Jaką specyfikację musiałaby mieć psp2 żeby jakoś ten postęp przyćmić? Przecież konsola musiała by się utrzymać na rynku kilka lat, a coraz potężniejsze telefony wychodzą co sezon! Rynek androida się rozwija, będzie coraz więcej dużych gier, do których masz dostęp bezpośrednio z telefonu, do tego masz możliwość personalizacji przez miliony aplikacji (GPS!), do ktorych dostęp jest w telefonach jakoby już normą, a trudno wyobrazić sobie taką możliwość na PSP. Kolejną przewagą telefonów nad psp2 (raczej tym co aktualnie o nim wiemy), poza tym wszystkim, o czym się zapomina, to to, że te hi-endowe telefony mają także, z rzadką już używaną, możliwość wykonywania połączeń telefonicznych. 8) Po co komu PSP2, skoro lepsze dla gier bebechy będzie miał miał co drugi nowy telefon, nie wspominając o wszystkich funkcjach wymienionych powyżej?


« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2011, 15:23:53 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: CES 2011 6-9 Stycznia
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 07, 2011, 15:30:55 pm »
Tylko, że największym problemem telefonów jest wspomniane przeze mnie denne sterowanie w grach. Ta nowa Xperia ma krzyżak i przyciski jak na padzie, co jest ogromnym plusem. Szkoda tylko, że za tym nie idzie odpowiednie wsparcie, chociaż może Sony zamierza coś więcej zrobić w kierunku zaopatrzenia Xperi Play w gry.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: CES 2011 6-9 Stycznia
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 07, 2011, 15:32:27 pm »
Smartphony mają coraz lepsze bebechy, ale mają jednak problem z grami; szczególnie tyczy się to Androida. W przypadku konsoli masz jeden hardware i na niego tworzysz grę; tymczasem jeżeli chodzi o smartphony to każdy robi, co mu się podoba. Ta fragmentacja rynku już teraz jest obecna (na marketplace jest kilka gier, które np. u mojego kumpla chodzą ch**owo, bo Samsung skopał sterowniki do jego modelu telefonu, na moim zaś mam obcięty ekran, bo ma za małą rozdzielczość), a wyobraź sobie, co właśnie będzie za rok. Ile procent użytkowników przerzuci się od razu na te najnowsze, dwurdzeniowe smartphony? Teoretycznie jest to tak jak z rynkiem PC, z tym, że użytkownicy PC są już przyzwyczajeni do częstego zmieniania bebechów, użytkownicy telefonu raczej nie - mają często umowę na ten rok, dwa lata, trzy lata i przez ten czas nie zmieniają sprzętu.

Dodatkowo, kwestia piractwa. O ile na iOS to nie występuje, tak na Androidzie praktycznie każdy program możesz znaleźć w sieci. O ile Google czegoś z tym nie zrobi, to wątpię, by rynek gier na Androida się rozwinął. Zanim telefony z Androidem dosięgnął poziom typowy dla handheldów, niech najpierw osiągną poziom chociażby iPhone'a.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: CES 2011 6-9 Stycznia
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 07, 2011, 15:44:37 pm »
Ja się zastanawiam jak oni sobie w ogóle wyobrażają to psp2 w dzisiejszych czasach. Tak oglądałem sobie przedstawiony na CESie LG Optimus 2X P990 - telefon z dwurdzeniowym procesorem nvidii, full hd (+kamera fhd), wyjściem hdmi i pewnie (jeszcze nie wiadomo) z 2 giga ramu, i tak przez myśl mi przechodzi ze ten telefon pewnie na przyszłą wiosnę będzie już u nas w salonach za złotówkę w średnich ofertach 8)

LG Optimus może kosztować złotówkę, ale w taryfie biznesowej przy miesięcznym abonamencie na poziomie 300 złotych. Poza tym miną maksymalnie dwa lata i telefon zupełnie się zestarzeje. PSP2 kupisz za 1000 i masz zabawkę do gier na dobre pięć lat. Oczywiście smartfony mają swoje zalety, ale pod kątem gier średnio się kalkulują.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: CES 2011 6-9 Stycznia
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 11, 2011, 12:29:20 pm »