Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 281874 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Forza 4 vs GT5
« dnia: Czerwca 08, 2011, 11:30:35 am »
wiadomo o co chodzi.

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:32:23 am »
O pieniądze?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:38:43 am »
O flejm.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:43:42 am »
@ Becet

Odpowiedz do tematu FM4. :P


Mylisz się, i to BARRRRDZO. 8)

Tak WRC jest "biedne", gdzie otrzymujemy jeden z najlepszych modeli jazdy po szutrach na tej generacji. Trasy WRC są piękne, oczywiście są tez brzydkie jak te losowo wygenerowane, ale GT5 jest pełne skrajności.

Rzeczywiście brzydka: :roll:  



Deszcz wygląda nie gorzej niż ten z PGR4.

Wolę mięc Real timowe oświetlenie i cykl doby + real timowe zmienne warunki atmosferyczne na paru trasach, którę przybliżają grę do realizmu, niż nie mieć w ogóle.

Rzeczywiście jest to niedopracowane:  :roll:



Czyżby X360 za słaby na takie bajery. :troll:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 11:46:31 am wysłana przez Unlimited »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:51:57 am »
Przewiduję, że BoBaN lekką ręką dobije do 20 000 postów tylko w tym temacie :troll:.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:54:08 am »
Każdy kto pisze, że zmienna pora oraz zmienne warunki pogodowe to niedopracowane gówienka, nie ma po prostu pojęcia o czym pisze i pisze tylko po to żeby się bezsensownie dojebać. Owszem graficznie deszcz (a właściwie low resowe kłęby za autami) wyglądają słabo. Tyle, że na tym koniec beznadziejności tego efektu. Każdy kto zagłębił się w GT5 i jeździł długodystansowe wyścigi wie jak ogromny wpływ mają zmienne warunki pogodowe na wynik wyścigu. To samo dotyczy dnia i nocy. Podczas zmroku technika jazdy musi ulec zmianie i trzeba dostosować się do tego co dzieje się na torze. A jeśli połączymy oba te czynniki, to wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa jazda. To samo dotyczy aut standard. Wiadomo, że lepiej byłoby gdyby wszystkie były premium, ale ja nie wyobrażam sobie GT5 bez tych wszystkich samochodów. I tak większość jeździ ze zderzaka, więc nie oglądają brzydoty modeli standard. Pomijam fakt, że większość standardów wygląda lepiej niż auta z Forzy 3. Genialny model jazdy powoduje, że prowadzenie starszych aut daje mnóstwo frajdy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:56:03 am »
Przewiduję, że BoBaN lekką ręką dobije do 20 000 postów tylko w tym temacie :troll:.
Wywołałeś wilka z lasu. Ja tymczasem idę po zapas popcornu 8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:56:49 am »
Czyli co? Nowa Forza, nowe nadzieje, xboty znów pozadzierają nosa, a na końcu jak zwykle się okaże, że gówno samo skręca?  :hihi:

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:06:50 pm »
Każdy kto pisze, że zmienna pora oraz zmienne warunki pogodowe to niedopracowane gówienka, nie ma po prostu pojęcia o czym pisze i pisze tylko po to żeby się bezsensownie dojebać. Owszem graficznie deszcz (a właściwie low resowe kłęby za autami) wyglądają słabo. Tyle, że na tym koniec beznadziejności tego efektu. Każdy kto zagłębił się w GT5 i jeździł długodystansowe wyścigi wie jak ogromny wpływ mają zmienne warunki pogodowe na wynik wyścigu. To samo dotyczy dnia i nocy. Podczas zmroku technika jazdy musi ulec zmianie i trzeba dostosować się do tego co dzieje się na torze. A jeśli połączymy oba te czynniki, to wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa jazda.

No dobrze, ok, a na ilu trasach możesz te wszystkie efekty podziwiać? Na dwóch czy trzech? To chyba trochę mało żeby co chwilę powtarzać "Forza nie ma cyklu dnia i nocy!". GT5 też nie ma. Ma co najwyżej wersję demo cyklu dnia i nocy. 8) To samo z pogodą.


Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:13:31 pm »
Nie moje wina że to czasochłonny ficzer do zaimplementownia w grze. Grunt że już mają kod źródłowy, teraz będzie im prościej to dodać do GT5 na innych trasach lub w przyszłości do GT6. To jest myślenie długookresowe. 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:21:08 pm »
Każdy kto pisze, że zmienna pora oraz zmienne warunki pogodowe to niedopracowane gówienka, nie ma po prostu pojęcia o czym pisze i pisze tylko po to żeby się bezsensownie dojebać. Owszem graficznie deszcz (a właściwie low resowe kłęby za autami) wyglądają słabo. Tyle, że na tym koniec beznadziejności tego efektu. Każdy kto zagłębił się w GT5 i jeździł długodystansowe wyścigi wie jak ogromny wpływ mają zmienne warunki pogodowe na wynik wyścigu. To samo dotyczy dnia i nocy. Podczas zmroku technika jazdy musi ulec zmianie i trzeba dostosować się do tego co dzieje się na torze. A jeśli połączymy oba te czynniki, to wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa jazda.

No dobrze, ok, a na ilu trasach możesz te wszystkie efekty podziwiać? Na dwóch czy trzech? To chyba trochę mało żeby co chwilę powtarzać "Forza nie ma cyklu dnia i nocy!". GT5 też nie ma. Ma co najwyżej wersję demo cyklu dnia i nocy. 8) To samo z pogodą.



Faktem jest, że w GT5 jest zbyt mało tras dostępnych z tymi bajerami. Tu się zgadzam i czekam na jakieś DLC, które da więcej torów wraz ze zmiennymi warunkami i cyklem dnia. Chociaż ja i tak się ciesze, że jest to co jest, bo gdyby nie było wcale pogody i cyklu to GT5 straciłoby wiele.

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 830
  • Reputacja: 111
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:22:12 pm »
wiadomo o co chodzi.

O flejm.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 08, 2011, 11:24:24 am[/time]
Przewiduję, że BoBaN lekką ręką dobije do 20 000 postów tylko w tym temacie :troll:.
Wywołałeś wilka z lasu. Ja tymczasem idę po zapas popcornu 8)
:lol: :lol:

Wiadomość scalona: Czerwca 08, 2011, 12:24:44 pm
Kocham to...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 12:24:44 pm wysłana przez Straszakq »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:25:42 pm »
Ale popatrzcie tylko na sam fakt powstania topicu. Forza 3 walczyła z GT5, był o tym topic, teraz kolejna Forza stara walczyć z GT5. Już samo to trochę mówi o porównywaniu produktów Turn10 do gry Polyphony.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:31:42 pm »
póki co to fani gt5 wje**li się do tematu o f4 i zaczęli robić chlew. więc to nie forza walczy z gt, a na odwrót.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:32:18 pm »
To świadczy raczej tylko o czasie developingu.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:35:47 pm »
Czy GT5 jest niedokończone i brakuje mu wielu ficzerów? Tak
Czy pomimo tego jest wspaniałą grą, najlepszą ścigałką na konsolach? Tak
/thread

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:37:57 pm »
póki co to fani gt5 wje**li się do tematu o f4 i zaczęli robić chlew. więc to nie forza walczy z gt, a na odwrót.

Wypraszam sobie :P :whistle:


KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:29:59 pm »
póki co to fani gt5 wje**li się do tematu o f4 i zaczęli robić chlew. więc to nie forza walczy z gt, a na odwrót.
To Soul zaczal chlew http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=11792.msg705700#msg705700
Przestancie pisac bzdury o GT 5, to nikt tam nei bedzie sie wtracal z system wars.

No dobrze, ok, a na ilu trasach możesz te wszystkie efekty podziwiać? Na dwóch czy trzech? To chyba trochę mało żeby co chwilę powtarzać "Forza nie ma cyklu dnia i nocy!". GT5 też nie ma. Ma co najwyżej wersję demo cyklu dnia i nocy. Cool To samo z pogodą.
No na jednej! Ogolnie to witamy na 5-6 letnich konsolach.

Co do Twojego poprzedniego posta el becetol
Poza tym mowic, ze WRC to smiech na sali, albo, ze tylko 2 trasy sa ladne to trzeba byc niezlym fanbojem, serio. Tras brzydkich jest bardzo malo, a nawet i one w ruchu czesto wyglada conajmniej dobrze.
GT 5 ma duzo wad oraz ma mase dziwnych niedorobek, jak np brak osobnego trybu z generatorem tras dla gokardow i WRC itd, ale mozliwosci dla rozwoju tych dysplin sa i Polyphony dosc sporo zrobilo by zaimplementowac inne 'dyscypliny' jak np Nascar, ktory jest genialny w online, mimo tylko dwoch tras.

I przestancie z tymi 200 premiumami i 800 standardami. Po pierwsze premiumow jest 240, po drugie standardy w wiekszosci wygladaja jak fury z Forza 2, a jakos nikt wtedy nie narzekal, ze gra w gre z ps2, juz nawet nie wspominac, ze tak naprawde dla gracza standardy roznia sie tylko cockpit view, z ktorego czesc graczy nawet nie korzysta!

Rozpikselowane cienie lol, no szkoda ze Forza 3 ma tylko selfshadowing 3 samochodow, a w Forza 4 dalej wjazd w cien powoduje, ze caly samochod robi sie automatycznie ciemny, w cockpit view tez nie za fajnie wyglada ruch cienii.
Dym w GT 5 jest w nizszej rozdzielczosci, bo niestety mamy takie konsole, ale za to przynajmniej wyglada realistycznie. Pokaz mi druga gre z takimi efektami


No i genialny argument na temat odbijania sie samochodow jak klocki ... Zobacz sobie ten gameplay

Realizm zderzen pelna geba ...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 13:34:36 pm wysłana przez KKRT »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:34:51 pm »
póki co to fani gt5 wje**li się do tematu o f4 i zaczęli robić chlew. więc to nie forza walczy z gt, a na odwrót.
To Soul zaczal chlew http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=11792.msg705700#msg705700

post sprzed tygodnia. ty się dobrze czujesz????

Przestancie pisac bzdury o GT 5, to nikt tam nei bedzie sie wtracal z system wars.

No dobrze, ok, a na ilu trasach możesz te wszystkie efekty podziwiać? Na dwóch czy trzech? To chyba trochę mało żeby co chwilę powtarzać "Forza nie ma cyklu dnia i nocy!". GT5 też nie ma. Ma co najwyżej wersję demo cyklu dnia i nocy. Cool To samo z pogodą.
No na jednej! Ogolnie to witamy na 5-6 letnich konsolach.

Co do Twojego poprzedniego posta el becetol
Poza tym mowic, ze WRC to smiech na sali, albo, ze tylko 2 trasy sa ladne to trzeba byc niezlym fanbojem, serio. Tras brzydkich jest bardzo malo, a nawet i one w ruchu czesto wyglada conajmniej dobrze.
GT 5 ma duzo wad oraz ma mase dziwnych niedorobek, jak np brak osobnego trybu z generatorem tras dla gokardow i WRC itd, ale mozliwosci dla rozwoju tych dysplin sa i Polyphony dosc sporo zrobilo by zaimplementowac inne 'dyscypliny' jak np Nascar, ktory jest genialny w online, mimo tylko dwoch tras.

I przestancie z tymi 200 premiumami i 800 standardami. Po pierwsze premiumow jest 240, po drugie standardy w wiekszosci wygladaja jak fury z Forza 2, a jakos nikt wtedy nie narzekal, ze gra w gre z ps2, juz nawet nie wspominac, ze tak naprawde dla gracza standardy roznia sie tylko cockpit view, z ktorego czesc graczy nawet nie korzysta!

Poza rozpikselowane cienie lol, no szkoda ze Forza 3 ma tylko selfshadowing 3 samochodow, a w Forza 4 dalej jazd w cien powoduje, ze caly samochod robi sie czarny, w cockpit view tez nie za fajnie wyglada ruch cienii.
Dym w GT 5 jest w nizszej rozdzielczosci, bo niestety mamy takie konsole, ale za to przynajmniej wyglada realistycznie. Pokaz mi druga gre z takimi efektami


No i genialny argument na temat odbijania sie samochodow jak klocki ... Zobacz sobie ten gameplay

Realizm zderzen pelna geba ...


auta standard na poziomie fur z fm2.

nie, ty się dobrze nie czujesz na pewno.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:38:42 pm »
Może polygonów fury z FM2 mają więcej, ale podczas gameplayu nie prezentują się tak dobrze jak większość standardów z GT5. Pomijam te ewidentnie brzydke, nad którymi pastwił się np. Becet. ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:42:08 pm »
auta standard na poziomie fur z fm2.

nie, ty się dobrze nie czujesz na pewno.
Tak, bardzo dobrze. A Ty?





post sprzed tygodnia. ty się dobrze czujesz????
No i co z tego, ze od tygodnia? Od tamtej pory sie dyskusja toczy.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:42:58 pm »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:50:27 pm »
post sprzed tygodnia. ty się dobrze czujesz????
No i co z tego, ze od tygodnia? Od tamtej pory sie dyskusja toczy.

tak jak mówisz, wtedy była dyskusja. dzisiaj zrobił się chlew.

btw. youtube mi nie działa, grałem zarówno w fm2, fm3 i gt5. jeżeli ktoś twierdzi, że standard cary (czyli modele z psp i ps2) wyglądają lepiej niż fury z fm2 to jest poj**any.

nie sil się odpowiadać, raczę cię zacnym ignorem na tydzień.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:57:44 pm »
btw. youtube mi nie działa, grałem zarówno w fm2, fm3 i gt5. jeżeli ktoś twierdzi, że standard cary (czyli modele z psp i ps2) wyglądają lepiej niż fury z fm2 to jest poj**any.

Nom...



Faktycznie tragiczne te standardy w GT5. Owszem są kwiatki, które wyglądają niczym auta z PSX'a, ale w większości to poziom zaprezentowany na powyższym obrazku. W niektórych wyścigach nie potrafiłem standard od premium odróżnić (szczególnie starsze japońskie auta).

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 08, 2011, 14:01:30 pm »
BoBaN mnie wyręczył, owszem tak jak mówi jest 10% którym nic nie pomoże, ale generalnie nie jest źle. :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 08, 2011, 14:03:29 pm »
BoBaN mnie wyręczył, owszem tak jak mówi jest 10% którym nic nie pomoże, ale generalnie nie jest źle. :)

Generalnie Veyron też wygląda świetnie... Było nawet przed premierą GT 5 parę fotek Veyrona, na których wszyscy stwierdziliśmy, że to musi być Premium...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 08, 2011, 14:16:09 pm »
btw. youtube mi nie działa, grałem zarówno w fm2, fm3 i gt5. jeżeli ktoś twierdzi, że standard cary (czyli modele z psp i ps2) wyglądają lepiej niż fury z fm2 to jest poj**any.

Nom...



Faktycznie tragiczne te standardy w GT5. Owszem są kwiatki, które wyglądają niczym auta z PSX'a, ale w większości to poziom zaprezentowany na powyższym obrazku. W niektórych wyścigach nie potrafiłem standard od premium odróżnić (szczególnie starsze japońskie auta).

ja nie twierdze, że są tragiczne (przynajmniej nie wszystkie), podważam tylko stwierdzenie, że wyglądają lepiej niż auta z fm2.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 08, 2011, 14:22:04 pm »
Przecież ta Honda wygląda lepiej niż jej odpowiednik w FM2, głównie dzięki oświetleniu, shaderom i przywiązaniu do detali(jak na standard car). Choć technicznie, polygonów ma mniej niż fury w FM2. :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 15:29:22 pm wysłana przez Unlimited »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 08, 2011, 14:59:50 pm »
jeśli ta fm4 na XO będzie to po jaki ch** ten temat został założony  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 08, 2011, 16:54:06 pm »
Btw. Obejrzałem sobie filmik z ta nowa trasą w FM4...

http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_4_e3_60fps_gameplay_fixed_-21559_en.html

...i o ile sam tor prezentuje się ładnie, tak już jego układ według mnie jest zjebany na maksa. Nie macie wrażenia, że tory wymyślone przez Turn 10 są bardziej by pokazać poziom graficzny gry, a nie skupiają sie w ogóle na technicznych (w kwestii szybkiej jazdy i pokonywania zakrętów) aspektach.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:01:43 pm »
Wg. mnie przypomina trochę Camino Viejo tylko w innej scenerii. Mnie wkurza to że tory są takie szerokie, jestem ciekaw jak odwzorują Nurba czy Suzuke<ona ma także niektóre sekcje węższe>. Mam nadzieje że też pozbędą się wady FM3, czyli torów płaskich jak patelnia. ;)

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:12:05 pm »
Akurat z Camino to ten tor nie ma zbyt wiele wspolnego.
Zobaczymy tez czy to caly tor czy jakas krotsza wersja.
Co do torow wymyslonych przez T10 to zupelnie nie zgadzam sie ze zdaniem Bobana...takie Positano jest mega wymagajace.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:12:38 pm »
Btw. Obejrzałem sobie filmik z ta nowa trasą w FM4...

http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_4_e3_60fps_gameplay_fixed_-21559_en.html

...i o ile sam tor prezentuje się ładnie, tak już jego układ według mnie jest zjebany na maksa. Nie macie wrażenia, że tory wymyślone przez Turn 10 są bardziej by pokazać poziom graficzny gry, a nie skupiają sie w ogóle na technicznych (w kwestii szybkiej jazdy i pokonywania zakrętów) aspektach.

Przechodzicie samych siebie  o_O

Nie pytaj mnie co mam na myśli nie odpowiem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:17:50 pm »
Btw. Obejrzałem sobie filmik z ta nowa trasą w FM4...

http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_4_e3_60fps_gameplay_fixed_-21559_en.html


No no... Graficznie... bardzo bardzo ładnie... Nawet nie wiem, czy całokształt nie prezentuje się lepiej od GT 5... (poczekam na podobne filmiki w lepszej jakości) 12 aut na trasie (słyszałem, że ma być 16 więc kolejny + ) i co ciekawe i zabawne...

HEAD TRACKING!!! DZIAŁA W WYŚCIGU... kiedy w GT 5 tylko w Time Trial :/ :/ :/

Jeżeli model jazdy będzie równie dobry co w GT 5... to może być śmiesznie... Niech PD szybciej wydaje te patche do GT 5, albo zabiorą się za dopracowanego GT 6...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:34:14 pm »
Btw. Obejrzałem sobie filmik z ta nowa trasą w FM4...

http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_4_e3_60fps_gameplay_fixed_-21559_en.html

...i o ile sam tor prezentuje się ładnie, tak już jego układ według mnie jest zjebany na maksa. Nie macie wrażenia, że tory wymyślone przez Turn 10 są bardziej by pokazać poziom graficzny gry, a nie skupiają sie w ogóle na technicznych (w kwestii szybkiej jazdy i pokonywania zakrętów) aspektach.
Ja już dawno o tym pisałem. Większośc torów stworzonych przez Turn 10 jest nudna, nieciekawa, średnio się po nich jeździ. Grand Valley, Trial Moutain, Deep Forest - na próżno szukać w Forzie choć w połowie tak dobrych tras. Nawet pół wymyslone jak New York - to ta z serii GT deklasuje podobną z Forzy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:48:55 pm »
Btw. Obejrzałem sobie filmik z ta nowa trasą w FM4...

http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_4_e3_60fps_gameplay_fixed_-21559_en.html

...i o ile sam tor prezentuje się ładnie, tak już jego układ według mnie jest zjebany na maksa. Nie macie wrażenia, że tory wymyślone przez Turn 10 są bardziej by pokazać poziom graficzny gry, a nie skupiają sie w ogóle na technicznych (w kwestii szybkiej jazdy i pokonywania zakrętów) aspektach.

Przechodzicie samych siebie  o_O

Nie pytaj mnie co mam na myśli nie odpowiem.

Nie pytam, bo zapewne sam nie wiesz.

@Magik
Wymagający może być, ale to nie znaczy od razu, że jest dobrym torem wyścigowym. Nurb też jest wymagający, ale do ścigania są lepsze tory. Poza tym Positano jest wzorowane (o ile nie dokładnie odtworzone w fragmentach) na miejscowości we Włoszech o tej samej nazwie. Po prostu jak oglądam ten filmik, którym jara się Soul i widzę te długie łuki z przewężeniami, to zastanawiam się po co to. Jako trasa do oglądania widoczków i jazdy rekreacyjnej jest jak najbardziej ok, ale do ścigania się już raczej nie. No ale to tylko moje zdanie i rozumiem, że może ot wyglądać jakbym czepiał się na siłę. Po prostu nie lubię takich torów i tyle. Tak samo nie przepadałem za Thaiti w GT2, które było dosyć dziwną trasą. Np. taki Cape Ring to poezja pod względem kombinacji zakrętów, szykan czy ślepych zakrętów (tylko ta hopa zbyt duża).

Wiadomość scalona: Czerwca 08, 2011, 17:53:59 pm
Btw. Obejrzałem sobie filmik z ta nowa trasą w FM4...

http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_4_e3_60fps_gameplay_fixed_-21559_en.html

...i o ile sam tor prezentuje się ładnie, tak już jego układ według mnie jest zjebany na maksa. Nie macie wrażenia, że tory wymyślone przez Turn 10 są bardziej by pokazać poziom graficzny gry, a nie skupiają sie w ogóle na technicznych (w kwestii szybkiej jazdy i pokonywania zakrętów) aspektach.
Ja już dawno o tym pisałem. Większośc torów stworzonych przez Turn 10 jest nudna, nieciekawa, średnio się po nich jeździ. Grand Valley, Trial Moutain, Deep Forest - na próżno szukać w Forzie choć w połowie tak dobrych tras. Nawet pół wymyslone jak New York - to ta z serii GT deklasuje podobną z Forzy.

Ja nie rozumiem dlaczego w GT5 nie ma Midfield Raceway i Apricot Hill Raceway. To według mnie ścisła czołówka wymyślonych torów. Mogli nawet wrzucić wersje z PS2, bo projekty są genialne i zapewne każdy chętnie by po nich śmigał.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 17:53:59 pm wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:56:37 pm »
 
Po prostu nie lubię takich torów i tyle.

Otoz to, kazdy ma inne preferencje i nie kazdemu ten sam tor bedzie sie podobal :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 08, 2011, 18:12:54 pm »
Grand Valley, Trial Moutain, Deep Forest
Genialne trasy, ja bym dodal jeszcze Autumn Ring, zwlaszcza wersja mini mi sie bardzo podoba. Super na niej sie gra slabszymi samochodami.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 08, 2011, 20:10:41 pm »
Cytuj
Nie pytam, bo zapewne sam nie wiesz.

Yhy, masz racje, tego posta napisałem sobie dla beki  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 09, 2011, 10:21:49 am »
No przecież mówiłem. :)

PS. Ktoś w temacie FM4 jara się jakimś filmikiem nagrywanym kamerką. To ja też się pojaram.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

O jaaa...ale to wygląda!!!