Autor Wątek: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??  (Przeczytany 5535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« dnia: Lipca 06, 2011, 10:08:48 am »
Patrzę na te wszystkie wyzwolone kobiety co to chodzi jak taran przez życie, szczekająca na faceta jak wyszkolony pitbull toczące pianę na każdy głos sprzeciwu niezależnie z której opcji politycznej i mam nieodparte wrażenie jak wiele zamętu wprowadziła w niewykształtowane młode umysły pomysłodawczyni tej ''ideii''. Że to niby mamy być równi? Nietzsche w parze z Jarkiem Kaczyńskim? A fffuuuuj
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

el becetol

  • Gość
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2011, 10:17:27 am »
Feminizm to ruch lewicowy to więc nie szczeka na każdego "niezależnie od opcji politycznej", a tylko na prawice, no i Kaczyńskiego im nie przybijaj bo to kompletnie przeciwne bieguny. :roll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2011, 10:42:13 am »
Feminizm to ruch lewicowy to więc nie szczeka na każdego "niezależnie od opcji politycznej", a tylko na prawice, no i Kaczyńskiego im nie przybijaj bo to kompletnie przeciwne bieguny. :roll:

No właśnie...on woli koty.

Jacek84

  • Gość
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2011, 15:04:45 pm »
Cytuj
Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
Porozmawiajmy o czymś ważnym vel. i tak mam w dupie co myślicie

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 07, 2011, 09:10:20 am »
Na temat proszę konkrety.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Jacek84

  • Gość
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 07, 2011, 10:55:42 am »
Jak można dyskutować o konkretach jak przyrównujesz feminizm do faszyzmu już w temacie? :lol: Bazowanie na tym jak wygląda feminizm w mainstreamowych mediach i jak zachowują się jego główne orędowniczki to trochę jakby PO nazywać tytanami liberalnej myśli politycznej. Najbardziej lubię ten obiegowy argument, że feministki zrobiły najwięcej złego dla kobiet. No tak, bo takie sufrażystki to nie feministki, bo prawo do głosowania i robienia czegokolwiek nie na komendę to zbędne udogodnienia. Pomijam już fakt, że jednoznaczne zdefiniowanie czym jest feminizm jest niemożliwe. Trochę jakbyś napisał "lewica". Ja myślę wtedy np. ekolewicy, kto inny widzi PZPR, a jeszcze inny Trockiego.

Co do przykładu Nietzsche i Kaczyński - czy pod względem bilogicznym nie są równi? Oczywiście, że są. Równości, bądź jej braku, na polu intelektualnym nie zmierzysz. To kwestia opinii, choć możesz numerycznie przedstawić ich "dorobek". A co do kobiet i mężczyzn - płeć biologiczna to constant, płeć kulturowa jest wartością zmienną. Szczerze mówiąc dla mnie to szokujące, że np. autorka fantasy jeszcze kilkanaście lat temu, kryła się za inicjałami, bo "KTO BY KUPIŁ BABSKIE FANTASY". To raczej świadczy o intelektualnym ubóstwie, tak samo jak każdy, promowany w społeczeństwie sztuczny podział, który gloryfikuje status quo.

simian raticus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2006
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 1
  • Råtten tomat and potet
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 18, 2011, 13:37:33 pm »
Kobieta i mężczyzna to to samo jest w sumie!
Åtte død koffkongen! Underholdsbidrag! Amentia! Interfetus! Debilis denatus! Rødhåret bjørn!

London asylum and Chicago madhouse! Horror & nightmare!

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 25, 2011, 10:57:27 am »
Coś w temacie:

Dobrze gościu gada.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 30, 2011, 10:42:57 am »
Jak można dyskutować o konkretach jak przyrównujesz feminizm do faszyzmu już w temacie? Laughing Bazowanie na tym jak wygląda feminizm w mainstreamowych mediach i jak zachowują się jego główne orędowniczki to trochę jakby PO nazywać tytanami liberalnej myśli politycznej. Najbardziej lubię ten obiegowy argument, że feministki zrobiły najwięcej złego dla kobiet. No tak, bo takie sufrażystki to nie feministki, bo prawo do głosowania i robienia czegokolwiek nie na komendę to zbędne udogodnienia. Pomijam już fakt, że jednoznaczne zdefiniowanie czym jest feminizm jest niemożliwe. Trochę jakbyś napisał "lewica". Ja myślę wtedy np. ekolewicy, kto inny widzi PZPR, a jeszcze inny Trockiego.

a jak mam inaczej  reagować jak nie z agresją patrząc na twarze jak Magdalena Środa czy Julia Pitera. To nawet już nie jest smaczne by z takim czymś kłaść się do wyra.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Jacek84

  • Gość
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 30, 2011, 15:08:49 pm »
Julia Pitera
Nie masz pojęcia o czym mówisz.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Feminizm aka Niezależność kobiet vel. Faszyzm??
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 30, 2011, 15:55:55 pm »
Jeszcze nie widziałem ładnej feministki i śmiem twierdzić, że feminizm wynika właśnie z kompleksów.