Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 294322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1240 dnia: Kwietnia 15, 2017, 09:59:39 am »
Racja. MGS2 strasznie przekombinowali (te długaśne rozmowy przez codec...) i misja na tankowcu była zdecydowanie najlepsza. Mimo to dla mnie to i tak była gra gdzieś na 8+/10. Grafa zajebista, muzyka przekozacka, a klimacik, mimo udziwnień, znakomity.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1241 dnia: Kwietnia 15, 2017, 10:08:42 am »
Przesadzacie. Mgs2 mimo tego ze inny byl swietny. Fabula mimo ze kapke przegadana byla naprawde fajna i bylo to cos innego niz zeykly seqel. Lepsze to niz wykastrowana ze wszystkiego czym powinien byc mgs V

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1242 dnia: Kwietnia 15, 2017, 10:12:59 am »
Racja. MGS2 strasznie przekombinowali (te długaśne rozmowy przez codec...) i misja na tankowcu była zdecydowanie najlepsza. Mimo to dla mnie to i tak była gra gdzieś na 8+/10. Grafa zajebista, muzyka przekozacka, a klimacik, mimo udziwnień, znakomity.
Gra była dobra, jednak rozczarowanie zabójcze. Pamiętam swego czasu jak dorwałem psx extrema z recenzją i po jej zobaczeniu zrobiłem sobie wagary 45min i na lekcje j. polski nie podszedłem a siedziałem załamany w szatni czytając jego wypociny :lol:
Z oceną HIV się zgadzam w pełni i 8- to jest absolutne max jakie mogę wystawić tej grze.


A ocena 10/10 w Neo Plus to jedno wielkie nieporozumienie.
Gość szukał na siłę w tytule czegoś czego w nim nie było :lol:

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1243 dnia: Kwietnia 15, 2017, 10:20:15 am »
Dla mnie MGS2 to był strzał w pysk. Taki z nienacka. Ja chcę grać Snejkiem a nie tą panienką z problemami osobistymi. I jeszcze ci bossowie. Grubas na rolkach. Na serio? Nie nie nie tego było za wiele. A Rajdena naprawili dopiero w MGS4. Chociaż nadal nie trawię tych obcasów :) 7/10 moja ocena i to naciągana.

Cześć Tu Raiden obecnie nie mogę odebrać :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2017, 10:30:33 am wysłana przez bojawiem »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1244 dnia: Kwietnia 15, 2017, 10:27:40 am »
Niestety, ale Hideo za bardzo kombinuje w swoich grach.

Bez zastrzeżeń dla mnie to tylko MGS i MGS 3 a reszta to większe lub mniejsze rozczarowanie.

Z tym Death Stranding może być podobnie.
Chociaż nie powiem liczę na ten tytuł podobnie jak na TLOU 2 od ND.
Oby to były gry generacji i walka pomiędzy nimi była wyrównana a nie jakieś cholerne 2 wielkie rozczarowania ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1245 dnia: Kwietnia 15, 2017, 11:22:20 am »
FAST RMX

+ grafika
+ szybkość i płynność
+ różnorodne trasy
+ system zmiany fazy
+ splitscreen
+ niska cena

- brak trybu kariery
- HD rumble

8/10

Po więcej zapraszam tutaj:
http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=14504.new#new

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1246 dnia: Kwietnia 15, 2017, 11:29:43 am »
Dla mnie MGS2 to był strzał w pysk. Taki z nienacka. Ja chcę grać Snejkiem a nie tą panienką z problemami osobistymi. I jeszcze ci bossowie. Grubas na rolkach. Na serio? Nie nie nie tego było za wiele. A Rajdena naprawili dopiero w MGS4. Chociaż nadal nie trawię tych obcasów :) 7/10 moja ocena i to naciągana.

Cześć Tu Raiden obecnie nie mogę odebrać :)

Przecież każdy MGS jest pełen tego typu głupot :D

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1247 dnia: Kwietnia 17, 2017, 22:22:28 pm »
Dla mnie MGS2 to był strzał w pysk. Taki z nienacka. Ja chcę grać Snejkiem a nie tą panienką z problemami osobistymi. I jeszcze ci bossowie. Grubas na rolkach. Na serio? Nie nie nie tego było za wiele. A Rajdena naprawili dopiero w MGS4. Chociaż nadal nie trawię tych obcasów :) 7/10 moja ocena i to naciągana.

Cześć Tu Raiden obecnie nie mogę odebrać :)

Przecież każdy MGS jest pełen tego typu głupot :D
Trochę tak, ale jednak gdy trzeba było 20 min słuchać opieprzu Rose, że Jacek nie pamięta o rocznicy, to lekka przesada. Mówiąca ręka dopełniała czary goryczy. Choć tytuł był super miodny.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1248 dnia: Kwietnia 19, 2017, 14:38:01 pm »
Nier


Grafika: 3

Poziom wizualny powiedzmy 8, ale z PS2.
Lokacje są mega ubogie, tekstury katastrofalne, zęby gryzą ekran i do tego animacja jeszcze potrafi zwolnić. Najlepiej z tego wszystkiego to chyba wyglądają postacie oraz efekty magii.



Dźwięk: 9+


To całkowite przeciwieństwo oprawy wizualnej. Muzyka to mistrzostwo świata, ponieważ tego nie da się opisać to trzeba usłyszeć. Kawałki idealnie pasują do tego co dzieje się na ekranie czy też komponuje z lokacją, w której akurat jesteśmy. Czasami to aż ciężko opuszczać dany teren ponieważ obecny jest tam kawałek, który nam się mega podoba. Do tego kapitalny voice acting w wykonaniu npc towarzyszących nam w podróży. Taki Grimoire Weiss rozwala na łopatki. Poniżej kilka utworów.




Miazgator!





Coś pięknego!






Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)




Grywalność: 8



System walki w tej grze to takie 6/10 nic specjalnego dwa przyciski na krzyż jakaś magie itp. Mimo wszystko i tak to dla mnie lepsze niż to coś drewniane w W3 ;). Na plus można dorzucić jeszcze walki z bossami, które są klimatyczne i ciekawe, ale to już z uwagi na to co jest w tekście poniżej.

Jednak walka akurat w tej grze nie jest najważniejsze bo do tytułu dołączyła Niesamowita Fabuła która w połączeniu ze świetnym klimatem robi z grającego rozp**rdol taką, że nie jest w stanie oderwać się od konsoli. Robi to bardzo umiejętnie i nie od razu na początku baa rozpoczynając przygodę z tym tytułem może się od niego od razu odbić bo słaba grafa i taki sobie system walki nie pomaga za bardzo. Jednak z przebiegiem gry wszystko rozwija się coraz bardziej gdzie pod koniec mamy istne epickie momenty, które i tak nie są tymi największymi ponieważ takowe pojawią się podczas drugiego przejścia. Po jego ukończeniu na wiele wątków fabularnych spojrzymy w zupełnie inny sposób. Jednak co z fabuły i klimatu jakby w grze uczestniczyły nieciekawe postacie bez charakteru? Tutaj na szczęście tak nie jest bo pomocne npc to jedne z najbardziej charyzmatycznych postaci w historii gier. Taka piękna długonoga i mająca czym oddychać Kaine to nie tylko obiekt sexualny, ale także postać z niesamowitą historią i mega ciętym językiem, która jest gotowa dla swoich przyjaciół poświecić swoje życie. Podobnie Emil czyli niepozorny młody chłopak cierpiący na pewne schorzenie, przez które nie może nawiązać przyjaźni z kimkolwiek i zobaczyć otaczających go ludzi i świata. Losy głównego bohatera przesiąkniętego miłością do swojej chorej córki i szukani z wszelką cenę lekarstwa dla niej to też smutna historii której finał jest mocarnie zaskakujący. Poznane postacie w fabule to też historie chociaż proste to jednak są małym mistrzostwem, zwłaszcza po drugim przejściu. Możliwe łzy u graczy bardziej czułych ;)
Jednak gra to nie tylko smutek, ponieważ w tytule zawarte są także radosne momenty i duża ilość żartów głównie dzięki gadająca księdze zwanej Grimoire Weiss. Docinki Kaine vs Weiss są na najwyższym poziomie :lol:

Na temat samej fabuły można byłoby napisać z powodzeniem książkę i to bestseller.




Podsumowanie:

- grafika
- design lokacji
- średni system walki



+ FABUŁA
+ MUZYKA

+ klimat
+ postacie





Ogólnie: 8-



Z tytułu jestem mega zadowolony, więcej dać nie mogłem ponieważ nie jestem osobą co rzuca 9 od tak sobie.
No bardzo wysoką ocenę zasługuje tytuł który ma wszystko na najwyższym poziomie, niestety o takie gry bardzo ciężko.
Ostatnio np. Horizon pomimo świetnej grafiki to jednak w porównaniu z takim Nier jest fabularnie niemal grą pustą z postaciami bez charakteru ;)

Kto ceni sobie coś innego niż tylko grafika hehe, trochę dziwnie brzmią te słowa od osoby, która analizuje szczegółowość i ostrość pojedynczych tekstur czy też doprowadza do niewydolności matrycy w tv :lol:
Jednak na szczęście w grach jest coś o wiele ważniejszego i tego doskonałym przykładem jest ta gra.

Bardzo polecam i zachęcam do poznania tej wspanialej historii.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1249 dnia: Kwietnia 29, 2017, 17:52:37 pm »
Nier Automata (PS4Pro)



Grafika: 7

Obraz ostry i czysty, pozbawiony defektów, do tego płynne 60fps przy 1080p. Na plus jeszcze w miarę oświetlenie.
Lokacje natomiast są ubogie w detale, ale z pomysłem np. świetna pustynia czy wesołe miasteczko. Tekstury słabe a sama woda wygląda jakby ją dosłownie prąd kopnął :lol:
Wykonanie postaci to poziom gier z poprzedniej generacji.
Jednak w porównaniu z pierwszym Nierem gra nie ma na tej generacji czego się wstydzić, bo w żadnym wypadku nie jest graficzną dramą a tylko średnio wyglądającym tytułem.




Dźwięk: 9+


Znów podobnie jak w poprzedniczce majstersztyk, jednak teraz w odrobinę innych klimatach. Voice acting również na bardzo wysokim poziomie, mimo wszystko tych co podkładali głos w jedynce, Automata nie jest w stanie przebić.


Kilka według mnie lepszych utworów:



Zajabongo :)














Kilka jeszcze w spoilerze.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)







Grywalność: 8


Tradycyjnie zacznę od systemu walki, który jest o wiele lepszy niż w jedynce, powiedzmy takie 7+ i widać jak na dłoni, że nad nim pracowali goście z Platinum. Na początku może wydawać się zbyt prosty, jednak poprzez ulepszenie umiejętności można coś tam sobie kombinować tzn. trzaskać juggle itp. Broni co prawda nie ma dużo, jednak sprawują należytą rolę. Jedna poręczna do szybkich ciosów a druga ciężka do wolnych, ale ze sporym powerem uderzenia. Wykorzystywać można także pada tzn. broń dystansową, która np. napierdziela gradem pocisków itp. W grze dostępne jest także dla jednej z postaci hakowanie (taka gierka ala Galaga), które na początku może wydawać się nudne jednak z biegiem czasu zaczyna się je doceniać bo potrafi zabrać sporo energii z przeciwnika. Fajnie sprawdza się także stosowanie uniku podczas ataku przeciwnika, spamując go można sobie sporo ułatwić rozgrywkę. W tytule tak naprawdę jest masa ułatwień i dla osób którzy chcą sobie przejść bez wysiłku grę mogą na łatwym poziomie wybrać jakby support tzn. auto fire, auto unik itp. Do tego wbijanie platyn za kasą u sklepikarza :lol: Baa nawet podczas pewnych napisów końcowych gdy nie dajemy radę możemy podłączyć konsole do neta i prosić o pomoc. Jednak trzeba przyznać to wyzwanie cholernie trudne jest do zaliczenia samemu.
Starcia z bossami są dobre, ale bez jakiś większych rewelacji. Tak naprawdę jeden tylko był na, że tak powiem wysokim poziomie. Mowa oczywiście o:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Główne postacie to zupełnie co innego, ponieważ nie da się ich zapomnieć. Są to androidy 2B i 9S. Pierwsza to doskonale wyszkolona w walce i seksowna, wręcz urzekająca, ale nie tylko urodą bo także swym głosem, stawiając sobie tylko i wyłącznie jeden cel tzn: wykonać zadanie. Drugi emo chłoptaś, to postać nie tak doświadczona w walce, bo w obrębie androidów jest odpowiedzialny za zwiad oraz hakowanie. Charakteryzuje go także spora ciekawość dotycząca maszyn, istnienia i ludzi. W grze:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Fabuła a raczej Fabuła.
Znów ten gościu to zrobił hehe tzn. rozjebał na kawałki system! :o
Zamiast Kojimy teraz mamy Taro Yoko! :)
Jakby ten człowiek był odpowiedzialny za np. FFXV to nie byłoby narzekań, niepokrytych oczekiwań. Ryo piał by z zachwytu a ja bym, w końcu przeszedł jakieś FF :lol:

Nie chce tutaj za bardzo zdradzać powiem tylko tyle.
Początek chociaż dobry w żadnym stopniu nie nastawia grającego na szokery.
Mówiąc początek mam na myśli part 1 i 2 ;)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
To Fabularne Mistrzostwo Świata!!!!!!!!!!! :o :o :o :o :o :o
A co z Hideo? Już się raczej nie pozbiera bo Taro przerósł go kilkakrotnie ;)
Natomiast sam klimat chociaż inny niż w jedynce, że tak powiem bardziej blaszany, to też na bardzo, ale to bardzo wysokim poziomie.



Podsumowując:

- ubogie lokacje
- tylko średnia grafa
- różnorodność przeciwników nie powala
- znacznik głównej misji na mapie jakiś taki ch**owy :lol:



+ Fabuła!
+ Muza!
+ klimat
+ postacie



Ogólnie: 8


Świetna, bardzo dobra gra.
Strasznie polecam, szczególnie osobą, którzy szukają w grach przede wszystkim odjebanej historii.
Ja chciałbym dać wyższą ocenę, ale mój system nie pozwala ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2017, 18:07:08 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1250 dnia: Kwietnia 30, 2017, 11:15:31 am »
PES 17(PS4Pro)



Grafika: 8-

+ obraz
+ płynność
+ animacja zawodników i fizyka kolizji (wyraźnie lepsza niż w nowej fifie)
+ wygląd twarzy (nie jest to nie wiadomo co, ale jednak nie ma konkurencji)
+ wykonanie trawy na zbliżeniach
+ w miarę deszcz



- brak animacji włosów zawodników (PES3 kosi to z miejsca)
- brak śniegu (w PES 5 był)
- brak animacji ubioru (w NBA2K jakoś dało się zrobić)
- pot czy krople deszczu już nie spływają tak efektownie po twarzy jak w PES 16
- grafa jest bardziej sterylna niż w PES 16
- słabe oświetlenie (MGS5 jest na tym samym engine a jakoś kosi konkretnie)
- wykonanie widowni nadal na niskim poziomie
- brak spływającej kropli deszczu, potu z twarzy (w PES 16 było obecne)



Dźwięk: 6



+ w miarę kawałki w menu

- komentator (jedyne co dobrze robi to darcie mordy w postacie wypowiedzenia nazwiska po efektownych strzałach danego zawodnika)
- brak solidnych przyśpiewek kibiców (jest gorzej niż w PES 16 a w porównaniu z takim WE6 to co teraz mamy, jest na pograniczu dna)
- brak wyboru komentarza japońskiego (to jest nieba a ziemia w porównaniu z angielskim)



Grywalność: 9-


W odróżnieniu od nastawionego na atak, drybling, grę skrzydłami PES 16 tutaj mamy tytuł nastawiony na grę kombinacyjną. Rozgrywka wydaje się wolniejsza i do tego obrona solidna ze świetnie broniącymi bramkarzami.


+ Miód słowo zdecydowanie obce dla serii fifa, tutaj wręcz wylewa się z ekranu :)
+ tryby gry
+ różnica w poruszaniu zawodników jest niesamowita np. taki Ibrahimovic, Robben, C. Ronaldo, Messi, Neymar to niemal kopie swoich rzeczywistych odpowiedników a nie jak u konkurencji zestaw kołków do biegania ;). Tutaj poruszanie się nimi to czysta przyjemność.


- atmosfera spotkanie trochę odstaje bo wiadomo kibice, komentarz, brak flar na stadionie itp. nie powala i tutaj fifa ma przewagę, ale i tak nie dużą
- oczywiście licencje, teraz to nawet pełnego składu Polski nie ma, a o graniu Lewandowskim w tej części możemy zapomnieć
- brak Bayernu :lol:
- brak możliwości wyboru kamery custom w mayclub
- zdobycie zawodników legend to patologia baa mało tego i tak trzeba im poprzerabiać statystki bo Konami uznało, że większość z gwiazd to średni zawodnicy :lol:



Ogólnie: 8


Jest to na bank od PES 6 jedna z najlepszych części serii, chociaż wyżej minimalnie z tych ostatnich części cenię sobie jednak PES 16.
Dla fanów piłki nożnej, mimo swoich wad ten tytuł to obowiązek bo przyciąga do ekranu jak magnez.
Zdecydowanie polecam bo to też jedna z lepszych gier generacji.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2017, 11:26:32 am wysłana przez Kyokushinman »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1251 dnia: Kwietnia 30, 2017, 11:19:33 am »
czym sie różni pes 2017 na prod od zwykłej ps4?

Cytuj
I  tak trzeba im poprzerabiać statystki bo Konami uznała, że większość z gwiazd to średni zawodnicy
A tutaj to niby o kogo chodzi i jak to?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1252 dnia: Kwietnia 30, 2017, 11:36:00 am »
czym sie różni pes 2017 na prod od zwykłej ps4?

Cytuj
I  tak trzeba im poprzerabiać statystki bo Konami uznała, że większość z gwiazd to średni zawodnicy
A tutaj to niby o kogo chodzi i jak to?



Grafa na Pro jest wyraźnie lepsza np. lepiej wykonana trawa, nie masz bluru na replayach, obraz jest ostrzejszy i bardziej wygładzony itp.
Akurat mam teraz dwie konsole na chacie to sobie bezpośrednio porównuje.


Co do zawodników legend to np. taki Kluivert to według Konami cienias :lol:

http://www.pesmaster.com/p-kluivert/pes-2017/player/926/



Davids
http://www.pesmaster.com/e-davids/pes-2017/player/923/
Stamina 81 Dribbling 75 Speed 79 Jump 80 :lol:



Niestety, ale statystyki praktycznie każdego z legend są zredukowane i w żaden sposób nie mają się do tego kim dany piłkarz w swoim czasie był.
Jedynie Maradona nie został pokrzywdzony.
Widać, że jacyś młodzi obecnie pracują w Konami, ponieważ swego czasu powiedzmy w starych pesach owi zawodnicy kosili równo parametrami.
A teraz co, mam im filmiki wysyłać bo im się you tube przeglądać nie chce :lol:






« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2017, 09:54:19 am wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1253 dnia: Maja 11, 2017, 10:02:05 am »
Murdered: Soul Suspect (PC)

Wczoraj przeszedłem. W sumie dobra gra. Gameplay mógłby być zdecydowanie lepszy i bardziej zróżnicowany, bo sam pomysł bycia duchem-detektywem jest bardzo interesujący. Co prawda mamy pewne moce (np. czytanie w ludzkich myślach) i możemy przechodzić przez ściany (bynajmniej nie przez wszystkie), ale przydałyby się jakieś ciekawsze motywy. Naszym jedynym wrogiem są demony, które na szczęście spotykamy dość rzadko. Walka z nimi polega na tym, że musimy zakraść się do nich od tyłu i wdusić odpowiednią kombinację. Jeśli nam się to nie uda, to musimy zwiewać i ukrywać się w pobliskich duszach, aż demon straci zainteresowanie. Twórcy mogli w tym aspekcie bardziej się postarać.

Gra właściwie polega na drobiazgowym przeszukiwaniu pomieszczeń (szczególnie jeśli chcemy odkryć dodatkowe historie o duchach), zbieraniu informacji i używaniu odpowiednich wskazówek. Wysiłek gracza jest minimalny. Chodzi tylko o poznawanie fabuły (która jest nawet spoko; tajemnicza i mroczna - Grę zaczynamy jako detektyw, który ginie z ręki seryjnego mordercy i żeby uwolnić swoją duszę, musimy odkryć jego tożsamość).

Grafika to poziom starych Batmanów. Szału nie ma, ale nie można narzekać.

Jeśli ktoś ma ochotę na niezbyt zobowiązującą rozgrywkę z dobrą fabułą, warto Murdered: Soul Suspect sprawdzić i wyłapać w jakiejś promocji. Ja czas spędzony z grą uważam za udany.

7/10

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1254 dnia: Maja 11, 2017, 19:59:30 pm »
Murdered: Soul Suspect (PC)

Wczoraj przeszedłem. W sumie dobra gra. Gameplay mógłby być zdecydowanie lepszy i bardziej zróżnicowany, bo sam pomysł bycia duchem-detektywem jest bardzo interesujący. Co prawda mamy pewne moce (np. czytanie w ludzkich myślach) i możemy przechodzić przez ściany (bynajmniej nie przez wszystkie), ale przydałyby się jakieś ciekawsze motywy. Naszym jedynym wrogiem są demony, które na szczęście spotykamy dość rzadko. Walka z nimi polega na tym, że musimy zakraść się do nich od tyłu i wdusić odpowiednią kombinację. Jeśli nam się to nie uda, to musimy zwiewać i ukrywać się w pobliskich duszach, aż demon straci zainteresowanie. Twórcy mogli w tym aspekcie bardziej się postarać.

Gra właściwie polega na drobiazgowym przeszukiwaniu pomieszczeń (szczególnie jeśli chcemy odkryć dodatkowe historie o duchach), zbieraniu informacji i używaniu odpowiednich wskazówek. Wysiłek gracza jest minimalny. Chodzi tylko o poznawanie fabuły (która jest nawet spoko; tajemnicza i mroczna - Grę zaczynamy jako detektyw, który ginie z ręki seryjnego mordercy i żeby uwolnić swoją duszę, musimy odkryć jego tożsamość).

Grafika to poziom starych Batmanów. Szału nie ma, ale nie można narzekać.

Jeśli ktoś ma ochotę na niezbyt zobowiązującą rozgrywkę z dobrą fabułą, warto Murdered: Soul Suspect sprawdzić i wyłapać w jakiejś promocji. Ja czas spędzony z grą uważam za udany.

7/10
Fajna opinia, gra w promocjach na ps4 bywała już za 20 zł, chyba się w końcu skuszę.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1255 dnia: Maja 12, 2017, 15:52:28 pm »
Dishonored 2


Grafika: 7

Taki średniak, na plus woda.



Dźwięk: 8-



Grywalność: 8



+ klimat
+ eksploracja
+ Corvo
+ skradanie
+ konstrukcja poziomów
+ umiejętności głównej postaci



- długość gry



Ogólnie: 8-
   
                         

Bardzo grywalny tytuł.
Jednak aby ta gra dostał 8/10 to musiałby być dłuższy o jakieś 4-5 poziomów ;)
Podobna sytuacja jak ostatnio z nowy Deus Ex. Wydają kontynuacje na około 8h i domagają się nie wiadomo jakiej sprzedaży :lol:


Jeszcze dla porównania.

Dishonored Goty: 8+






Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1256 dnia: Maja 12, 2017, 16:03:00 pm »




Cytuj
3. Na forum, pod groźbą otrzymania ostrzeżenia lub zbanowania, zabronione jest:

   3. rozpowszechnianie niepotwierdzonych wiadomości,

Czy na forum jest moderacja?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1257 dnia: Maja 12, 2017, 16:18:02 pm »
Trzeba było wszystkie tabelki wkleić.
Ja niestety, ale nie śpię przed ekranem jak gram.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1258 dnia: Maja 12, 2017, 16:21:20 pm »
Wiemy, nie śpisz, bo skipujesz cutscenki.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1259 dnia: Maja 12, 2017, 16:27:53 pm »
Skipuje wszystko i leci na pałę, taki to krytyk.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1260 dnia: Maja 12, 2017, 18:56:26 pm »
Znowu Was trolluje ;)

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1261 dnia: Maja 12, 2017, 20:03:34 pm »
Jesteście jak upośledzona ryba, która ciągle wypuszczana przez wędkarza, po raz kolejny daje się złowić na tę samą przynętę z suszonego gówna

;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1262 dnia: Maja 12, 2017, 20:05:17 pm »
tu wędkarz jest sprytny. najpierw ziarno, potem żywy, teraz czas gry.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1263 dnia: Maja 12, 2017, 20:35:59 pm »
Podobna sytuacja jak ostatnio z nowy Deus Ex. Wydają kontynuacje na około 8h i domagają się nie wiadomo jakiej sprzedaży
Czyli pewnie grałeś ze znacznikami, nie czytając notatek, nie sprawdzając wszystkich pomieszczeń, lecąc od celu do celu. Szkoda, bo traci się mnóstwo na takiej grze.

Obecnie gram w SFV.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1264 dnia: Maja 13, 2017, 08:51:55 am »
Tak, grałem ze znacznikiem bo błądzić nie mam zamiaru.
Pomieszczenia akurat sprawdzałem i grę starałem się przechodzić po szerokości do przodu ponieważ eksploracja tutaj jest bardzo dobra.
Notatek praktycznie nie czytałem.
Zastanawiam się teraz czy nie spróbować jeszcze zaliczyć gry Emily ponieważ ciekawi mnie czy jest duża różnica fabularna.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1265 dnia: Maja 13, 2017, 08:56:51 am »
Zastanawiam się teraz czy nie spróbować jeszcze zaliczyć gry Emily ponieważ ciekawi mnie czy jest duża różnica fabularna.



Różnica fabularna jest znikoma. Natomiast Emily gra się inaczej bo ma zupełnie inne moce. Domino rulez ;)


Ja obecnie na raty przechodzę grę 3 raz i mam obawę że nie wbiję platyny bo trofeum z odsłuchaniem 3 duetów to jakiś random.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1266 dnia: Maja 13, 2017, 08:59:44 am »
Notatek praktycznie nie czytałem.
Nie wiem jak w dwójce, ale w jedynce notatki nadawały grze głębi i pozwalały wczuć się w ten dziwny świat.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1267 dnia: Maja 13, 2017, 09:12:56 am »
Zastanawiam się teraz czy nie spróbować jeszcze zaliczyć gry Emily ponieważ ciekawi mnie czy jest duża różnica fabularna.



Różnica fabularna jest znikoma. Natomiast Emily gra się inaczej bo ma zupełnie inne moce. Domino rulez ;)


Ja obecnie na raty przechodzę grę 3 raz i mam obawę że nie wbiję platyny bo trofeum z odsłuchaniem 3 duetów to jakiś random.
Dzięki za info i ostrzeżenie co do platyny bo wczoraj zastanawiałem się czy nie spróbować pobawić się w trofea na 100%.



Notatek praktycznie nie czytałem.
Nie wiem jak w dwójce, ale w jedynce notatki nadawały grze głębi i pozwalały wczuć się w ten dziwny świat.
Jedynka była pierwszą grą z uniwersum i chciało się poznawać ten świat. Tutaj akurat jakoś nie miałem tej potrzeby aby czytać każdy papier, pomimo nawet tego, że gra w większości dzieje się w innym miejscu. Liznąłem tylko wzrokiem to co wydawało mi się ciekawsze.



windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1268 dnia: Maja 13, 2017, 10:59:05 am »
Krytyk xDDD

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1269 dnia: Maja 13, 2017, 13:53:18 pm »
Każdy gra jak chce. Jak chce skończyć większość gier to mu się nie dziwie, że leci po łebkach.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1270 dnia: Maja 13, 2017, 16:55:53 pm »
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=12058.new#new

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1271 dnia: Maja 28, 2017, 17:51:09 pm »
Yakuza 0


Grafika: 7-

+ modele twarzy na tych najlepiej wykonanych wstawkach
+ 60fps
+ 1080p
+ druga wersja wstawek tzn. tych real time, jeszcze ujdzie, postacie są w miarę oteksturowane, chociaż jest to poziom dwa razy gorszy od tych pierwszych

- kartonowe wykonanie miasta
- past genowe efekty wizualne i to z średniej półki
- modele postaci na wstawkach bez głosu postaci to poziom ps2 hd




Dźwięk: 8+

+ kapitalny japoński voice acting. Głos Kuze :o
+ niektóre utwory zostają w pamięci













Zajebiste.





Grywalność: 8+


+ Niesamowite wyje**ne w kosmos Story!!!!!!

Jedno z najlepszych w grach baa jak nie najlepsze. Jest proste i przyjemne w odbiorze a nie przekombinowane jak w niektórych tytułach np. MGS 2. Mamy w nim niemal wszystkie emocje: ból i cierpienie, smutek i łzy, zdradę, przyjaźń, miłość, litość itd. Podane to wszystko w Hiper Skali do której dotarcie jest cudem :o

+ Dwójka głównych bohaterów jak i bossowie to największy zbiór charyzmatycznych postaci w grach ever!!!!!


+ Epickość - to istny długotrwały orgazm!!!!!!!

Od pewnego momentu w fabule takie akcje się odpierdalają, że ciężko nadążyć to ogarnąć :o
Takie GTA 5 przy tym fabularnie to gówniane ścieki bez nawet ujścia ;)

+ Kapitalne zakończenie!
A to co jest po napisach:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


+Klimat Yakuzy!!!!



+ Oczywiście epickie walki z bossami!


+ System walki może średni, ale dzięki sile i mocy uderzeń bardzo przyjemny i widowiskowy. Każda z dwóch głównych postaci posiada tak jakby drzewko, które może rozwijać w 4 przypisanych dla siebie stylach walki.





+ Mnóstwo mini gier


+ Długość gry - około 12-15h

 



- za dużo niepotrzebnego tekstu w dialogach. O 2/3 można byłoby to skrócić.


- początkowe etapy przez to wyżej niestety cierpią


- brak głosu postaci w misjach pobocznych itp.


- walki na mieście po pewnym czasie nudzą i irytują no bo ile razy można walczyć z tymi samymi typami.





Ogólnie: 8+

Nie sądziłem, że Yakuza O jest tak aż dobra i ciągle przeciągałem jej zakup. Jaki kur** to był błąd :o
Dobrze, że kumpel mnie, w końcu namówił :)



Wspaniała gra

Jakby to było w grafie Horizona to dałbym może nawet o stopień wyżej. Wówczas otrzymałbym grę na miarę Shenmue 1 i 2. Niestety wyjebaną grafę robią tylko fabularne ułomy z mega budżetem od Sony na grę :mad:


Napisałbym więcej, na temat tej gry, ale jestem mega wkur**ony, że $ony pompuje kasę tam gdzie nie trzeba a nie widzi, że prawdziwe dzieła sztuki są pakowane w wyje**ne w błocie pudła i przecieka syf na zawartość. Niestety nie tylko Yakuza 0, Nier Automata, ale przyszłe Shenmue 3 będzie na to cierpieć.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2017, 00:45:41 am wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1272 dnia: Maja 28, 2017, 18:49:40 pm »
Oj jak dobrze, ze sony nie slucha "krytykow".

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1273 dnia: Maja 28, 2017, 19:07:22 pm »
Na twoim miejscu to cieszyłbym się, że w ogóle tacy są.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1274 dnia: Maja 28, 2017, 19:13:23 pm »
Długość gry - około 12-15h

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1275 dnia: Maja 28, 2017, 19:56:49 pm »
Za to ewidentne, któreś z kolei o długości gry, prowo banik na 2 dni się należy




windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1276 dnia: Maja 28, 2017, 20:00:22 pm »
Prowokacji w tym poscie jest kilka, glupot za to bez liku.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 067
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1277 dnia: Maja 28, 2017, 22:12:44 pm »
Za to ewidentne, któreś z kolei o długości gry, prowo banik na 2 dni się należy





https://www.youtube.com/playlist?list=PLXiU3gF7hwbV6iB4OU3AhKdt_1GZc_jMf

4h:57m na najwyższym poziomie trudności! ;)

Mój wynik jest niemal 3 razy słabszy. Te dane co wrzuciłeś przyklej sobie co najwyżej na swoim tv a nie mi tutaj z nimi wyskakujesz.




Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1278 dnia: Maja 28, 2017, 22:19:20 pm »
Zbanujcie trolla, tylko zamęt sieje wśród tych pięciu tabelek dziennie ze sprzedażą znicza.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1279 dnia: Maja 28, 2017, 22:29:33 pm »
Zbanujcie trolla, tylko zamęt sieje wśród tych pięciu tabelek dziennie ze sprzedażą znicza.