Autor Wątek: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)  (Przeczytany 1428837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

• Gagarin
  • Reputacja: 153
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #18920 dnia: Maj 28, 2019, 11:34:30 am »
Myślę, że MS chodzi po prostu o większe produkcje, niekoniecznie super hity. Zatem taki Crapdown też się do tego zalicza.

Na start nowej generacji dostaniemy zapewne Forzę i Halo (pewnie jako gry crossgenowe). A dalej zobaczymy. Plusem dla wielu graczy będzie wsteczna kompatybilność. Sam bym z chęcią pograł w Gearsy, Halo Wars 2, jakąś Forzę i drugą część Oriego.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 197
« Odpowiedź #18921 dnia: Maj 31, 2019, 05:25:54 am »
Pewnie dlatego sypią kasę na nowe studia pod ex'y.

Nieźle jak na grę (Days Gone - przyp. SW), która dostała średnie (jak na ostatnie ex'y Sony) recki i na rynku była zaledwie kilka dni. I jeszcze jest w top 2019 PS4. Nice.

Nie twierdzę, że ten segment jest kompletnie bez znaczenia. U mnie Xbox One znalazł się na półce właśnie dzięki szóstej odsłonie Forza Motorsport, więc jednak tytuły na wyłączność przyciągają klienta. Mnie chodzi o to, że ludzie wyolbrzymiają ich znaczenie. Jasne, że możliwość pogrania w God of War, to świetna sprawa, ale dobrze wiemy, że często w tym aspekcie decyduje popularność/sentyment do danego sprzętu, wiesz coś w deseń "a, kupowałem lata PlayStation, to co będę jakiegoś Xboksa brał". Plus jak rozmawiałem swego czasu ze znajomymi (klapki) na imprezie - ekstremalni miłośnicy Destini tacy co mają tam po 1400 godz. nabite - to ich nie interesowało, że na One X hula w natywnym 4k, a na Pro już niekoniecznie, tylko fakt, że koledzy mają PS4, więc jest z kim grać. Tytuły na wyłączność są tylko dlań dodatkiem do gry. Bo powiedzmy grają głównie w Przeznaczenie Dwa, ograją kilkanaście, może kilkadziesiąt gier w sali roku, a z eksów to średnio mają dwa rocznie.

W ubiegłym roku obowiązkowy Bóg Wojny i czasami Spajder, bo Detroit mało kto ogrywał. A w tym roku, to raczej lepiej mieć nie będą.
Co oczywiście nie jest ważne, bo i tak tłuka głównie w Destini. 

A sprzedaż Days Gone mnie cieszy. Wiesz Zielarz, to nie tak, że ja patrzę na te wyniki i rzucam "%*#@ jego mać, jakieś eksy widzę  :evil:".

Zapewne mało kto ma na forumku tyle gier na wyłączność na sprzęcie Sony co ja. Aktywnie uczestniczysz w rozmowie, więc widzisz jak je oceniam.
Become Human, GoW, Spajder, to obok Asasyna, RDR II i Godrizon 4 to moje ulubione gry 2018r. Piekne, rewelacyjne pozycje, każdej 9/10 dałem. Jednymi z moich ulubionych gier tej generacji są takie gry jak: Uncharted 4, Raczet i Klank, Bloodborne, uwielbiam też DriveClub oraz Kolekcję Omega, jak i niedoceniany The Order i inFamous Second Son, Hori: Zero Dawn. W wielu z nich (Nioh) mam platynę. Ba, pierwszą moja gra na PS4 było Killzone:puppy-eyes: To setki godzin kapitalnej zabawy. Doceniam, ale wiem, że to tak naprawdę dodatek do gry właściwej.

I chyba nie jestem w tym osamotniony.

Ja może przedstawię najlepiej sprzedające się gry generacji w USA.

Na PS4 wygląda to następująco:

1. GTA V;
2. RDR II;
3. CoD: WW II;
4. CoD: BO4;

Tyle dobrze, że na kolejnych pozycjach znalazły się obok gier sportowych (NBA) oraz pierwszego Battlefield dwa świetne, potężne tytuły na wyłączność, czyli God of War i Spider Man.

Na Xbox One natomiast wygląda to tak:

1. GTA V;
2. CoD: WW II
3. CoD: BO III;
4. CoD: BO4;

Reszta top dziesięc podobna, do tej z PlayStation, a zatem znalazło się miejsce dla RDR II, Battlefield, tyle, że doszły Star Wars i kontynuacja Destini.

To niech wykupuje Gigant z Redmond te wszystkie firmy, niechaj na eksy stawia, nie widzę problemu, ale i tak za kilka lat królować będzie GTA VI, nowe CoD i to niezależnie od platformy.

MS dał ciała na tej generacji, szczególnie jeśli chodzi o exy. Wierzę jednak, że na następnej pokaże się ze znacznie lepszej strony. Ogólnie Sony i tak będzie miało lepsze exy, ale za to MS ma Gamepassa, który dla mnie jest super opcją. O ile na tej generacji Xboxa można było sobie spokojnie odpuścić (chyba, że ktoś jest fanem Forzy), tak na kolejnej warto będzie mieć obie konsole.

M$ dał ciała na dzień dobry przez swoja politykę jeszcze przed premierą. Eksy raczej by im specjalnie nie pomogły, bo u hamburgerów wyniki są zbliżone (ale tam wiadomo, rządzi R* i pif-paf w CoD + gry sportowe), na rynku japońskim nic im chyba nie pomoże, ale też jak wieść niesie coś tam mają działać. Na cuda jednak bym nie liczył, a w europie wiesz jak to będzie.

Dla mnie trochę to strata kasy i czasu trzymać obie konsole zwłaszcza że Xbox dalej mi się nie zapowiada jako coś co trzeba mieć większość ich eksów mnie niestety nie interesuje... (....)

Na naszym forumku zapewne nie więcej jak 4 osoby posiadają obie platformy, ale dla przykładu na sąsiednim takich graczy jest sporo i nikt z tym problemu nie ma. Na PS4 Pro grają w eksy, a na One X graja zasadniczo w całą resztę. Czyli częściej, znacznie częściej.

Jesteś miłośnikiem gier wyścigowych. Grałeś ostatnio w drugą część DiRT. Na Pro 1080p i 60 k/s, na One X 4k i 60 k/s.
Kolosalna różnica. Na cóż brać słabszą technicznie (znacznie) wersję - chyba tylko jeżeli ktoś chce platynę zdobyć, bądź .... nie ma wyjścia.
Choć ty chyba na bazowej konsoli grywasz, więc ....

Ogrywałeś również: No Man's Sky, kontynuacje The Crew, Ace Combat VII, Wolfestein II, Elite Dangerous, jeszcze jeden Wolfestein, Star Wars Battlefront, Destiny II, Rayman, MGS V....

Dobrze, że masz to GTS i GoW, bo widzę, że następny, który przez kilkanaście miesięcy gra w gorsze wersje multi, zaliczył dosłownie garść eksów (jeszcze cię to VR ratuje jakoś), a kręci nosem. 

(....)
Nie ma się co śmiać z MS, bo nie bije się słabszych.

Słabszych wypada bronić. Być po stronie silniejszego i w grupie się pastwić, żadna sztuka.

Jacek84

• Gość
« Odpowiedź #18922 dnia: Maj 31, 2019, 05:48:18 am »
na rynku japońskim nic im chyba nie pomoże, ale też jak wieść niesie coś tam mają działać. Na cuda jednak bym nie liczył, a w europie wiesz jak to będzie.
Z One przestali się już nawet starać, co odrzuca z automatu takich graczy jak np. ja. Na 360stce było sporo dobrych, japońskich gier i to wydanych jako eksy: Lost Odyssey, Blue Dragon, DOA4, Ninety-Nine Nights i parę innych - wszystkie wymienione wciąż mam w domu zresztą. Wydawali nawet takie rzeczy jak Idolm@ster, co już jest naprawdę sporym ukłonem w stronę japońskich graczy. One ma dosłownie 3 VNy na japoński rynek. Ewidentnie wbijają w ten segment i nie widzę żadnych wieści, że mają coś działać, także nie wiem skąd ta koncepcja.

O ile w poprzedniej generacji, posiadanie 360 i PS3 miało sporo sensu, tak posiadanie One i PS4 jest imho zbędne i prędzej zrozumiem mariaż One/PS4 + Switch.

Ja może przedstawię najlepiej sprzedające się gry generacji w USA.
Co ma potwierdzić co dokładnie? Że nie opłaca się robić nowych IP i tytułów na wyłączność, bo i tak burgery kochają do siebie strzelać?
Posiadacze Switcha gorąco pozdrawiają w takim razie.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2019, 05:52:31 am wysłana przez tarniak »

POK

• Gagarin
« Odpowiedź #18923 dnia: Maj 31, 2019, 15:13:12 pm »
MS w pewnym momencie tej generacji stwierdził, że nie opłaca się ładować zbyt wiele kasy w exy, bo i tak sprzedają się głównie gry multiplatformowe. I jaki był tego skutek? Sprzedaż XB1 zaczęła spadać. Powód tego jest bardzo prosty. Wyjaśnię to na przykładzie:

Janusz Konsolowiec zastanawia się, którą konsolę kupić - Xboxa czy PS4. PS4 jest mocniejsze, ale Xbox jest tańszy, więc wychodzi na jedno - myśli sobie. Na PS4 i na Xboxa jest po 50 gier multiplatformowych, które mnie interesują. Zatem znowu remis - wylicza dalej. Aż dochodzi do exów. PS4 ma z 15-20 exów, w które bym chciał zagrać, a Xbox może z 5. Sprawa prosta. Biorę PS4.

Myślę, że często działa to właśnie na podobnej zasadzie. Nawet jeśli większość interesujących gier to tytuły multiplatformowe, to exy przeważają szalę. Poza tym posiadacze PS4 nie widzą już sensu kupować Xboxa dla tych paru gier ekskluzywnych.

Switch jest gdzieś z boku, bo konsola ma względnie słabe wsparcie tytułów multiplatformowych, za to nadrabia masą exów. Dlatego Switch jest wybierany często właśnie jako druga konsola.

Jacek84

• Gość
« Odpowiedź #18924 dnia: Maj 31, 2019, 17:42:12 pm »
Janusz Konsolowiec zastanawia się, którą konsolę kupić - Xboxa czy PS4. PS4 jest mocniejsze, ale Xbox jest tańszy, więc wychodzi na jedno - myśli sobie. Na PS4 i na Xboxa jest po 50 gier multiplatformowych, które mnie interesują. Zatem znowu remis - wylicza dalej. Aż dochodzi do exów. PS4 ma z 15-20 exów, w które bym chciał zagrać, a Xbox może z 5. Sprawa prosta. Biorę PS4.
Janusz Konsolowiec nie ma zielonego pojęcia co to tytuł na wyłącznośc i przekonują go jakieś pierdoły na pudełkach, co mu syn powiedział itd. Rozkminka tego typu to sorry, ale raczej typowe dla hc graczy, żeby se liste mentalną zrobić jakie exy są dobre na daną platformę.

Nie oczekiwałbym, że Pierre czy inny Chad są jakoś specjalnie lepiej poinformowani. Pomijam, że wiele osób kupuje konsole jako gadżet.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2019, 17:43:44 pm wysłana przez tarniak »

POK

• Gagarin
« Odpowiedź #18925 dnia: Maj 31, 2019, 19:26:05 pm »
Nie miałem na myśli takiego zupełnego Janusza, tylko kogoś, kto miał wcześniej konsole i orientuje się trochę w temacie. Akurat takich graczy też jest sporo. Inna sprawa, że platformy wszelkiej maści najlepiej promuje się za pomocą exów. Dlatego też taki Netflix czy HBO ładują grubą kasę we własne filmy i seriale. Na rynku gier sprawa wygląda dość podobnie.

lupinator

• Gość
« Odpowiedź #18926 dnia: Maj 31, 2019, 20:12:22 pm »
Janusz Konsolowiec nie ma zielonego pojęcia co to tytuł na wyłącznośc i przekonują go jakieś pierdoły na pudełkach, co mu syn powiedział itd. Rozkminka tego typu to sorry, ale raczej typowe dla hc graczy, żeby se liste mentalną zrobić jakie exy są dobre na daną platformę.

Nie oczekiwałbym, że Pierre czy inny Chad są jakoś specjalnie lepiej poinformowani. Pomijam, że wiele osób kupuje konsole jako gadżet.
Opinie o konsolach spływają na >Januszy< i przy wyborze konsoli większość dobrze zdaje sobie sprawę, która konsola to ta za droga, a która nie ma gier itd. Ich przekonania nie wynikają z umocowania we własnej wiedzy, ale święcie w nie wierzą. Tak już jest od kiedy gry uderzyły mocniej w mainstream przy poprzedniej generacji. Z takich ludzi rodzą się właśnie najprostsi w formie wąsaci fanboje.

POK

• Gagarin
« Odpowiedź #18927 dnia: Maj 31, 2019, 22:13:59 pm »
Tak jest zresztą z wieloma rzeczami. Jak chcę kupić powiedzmy telewizor czy smartfona, to przed zakupem czytam różne testy itd, aby oprzeć swój wybór na opiniach osób bardziej obeznanych w temacie. Jak już mam wydać tego tysiaka czy dwa, to wolę wybrać w miarę rozsądnie.

Fakt też jest taki, że przynajmniej w Europie wiele osób kupuje konsolę głównie dla Fify. A Fifa w pierwszej kolejności kojarzy się z Playstation.

Mrocz

• MIR
  • Reputacja: 100
« Odpowiedź #18928 dnia: Czerwiec 02, 2019, 20:08:46 pm »
Na naszym forumku zapewne nie więcej jak 4 osoby posiadają obie platformy, ale dla przykładu na sąsiednim takich graczy jest sporo i nikt z tym problemu nie ma. Na PS4 Pro grają w eksy, a na One X graja zasadniczo w całą resztę. Czyli częściej, znacznie częściej.

A czy ja mam z tym problem? Po prosty szkoda MI kasy na dwie konsole ;) a kto na co wydaje jego problem. Mam po prostu inne priorytety i tyle :)

Jesteś miłośnikiem gier wyścigowych. Grałeś ostatnio w drugą część DiRT. Na Pro 1080p i 60 k/s, na One X 4k i 60 k/s.
Kolosalna różnica. Na cóż brać słabszą technicznie (znacznie) wersję - chyba tylko jeżeli ktoś chce platynę zdobyć, bądź .... nie ma wyjścia.
Choć ty chyba na bazowej konsoli grywasz, więc ....

Gram na standardowym PS4 (nie mam nawet pro) bo mam go od momentu kiedy kupiłem zanim zapowiedzieli Pro :) Nie wydam kasy ani na pro ani na Xboxa bo po pierwsze nawet nie mam TV 4k, po drugie gry to dodatek do życia a nie jego podstawa ;) Mam na głowie inne rzeczy a standardowe PS4 w zupełności mi wystarcza. Czerpie radość z grania, a nie porównywania tabelek i onanizowania się że mam "najlepszą wersje" :)

Ogrywałeś również: No Man's Sky, kontynuacje The Crew, Ace Combat VII, Wolfestein II, Elite Dangerous, jeszcze jeden Wolfestein, Star Wars Battlefront, Destiny II, Rayman, MGS V....

Dobrze, że masz to GTS i GoW, bo widzę, że następny, który przez kilkanaście miesięcy gra w gorsze wersje multi, zaliczył dosłownie garść eksów (jeszcze cię to VR ratuje jakoś), a kręci nosem. 

Przerażasz mnie stalkerze xD Mam nadzieje że nie masz mojego ołtarzyka w domu xD

PS. W twojej liście brakuje Horizon, Uncharted 4, Killzone Shadow Fall i w sumie tony innych gier więc nie wiem skąd ty to wytrzasnąłeś. Gram w co lubię i w sumie nie wiem do czego używasz tego argumentu :D

PS2. Niby przed czym mnie VR ratuje? xD

Po twoich postach kreuje mi się obraz osoby która w głowie ma tylko gierki i nie umie odróżnić tego od rzeczywistości bo ten twój bełkot jest lekko przerażający xD

(....)
Nie ma się co śmiać z MS, bo nie bije się słabszych.

Słabszych wypada bronić. Być po stronie silniejszego i w grupie się pastwić, żadna sztuka.

Słabo ci idzie to bronienie bo póki co większość odstraszasz od tej konsoli xD
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2019, 20:13:21 pm wysłana przez Mrocz »

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #18929 dnia: Czerwiec 18, 2019, 01:41:58 am »
Przerażasz mnie stalkerze xD Mam nadzieje że nie masz mojego ołtarzyka w domu xD

PS. W twojej liście brakuje Horizon, Uncharted 4, Killzone Shadow Fall i w sumie tony innych gier więc nie wiem skąd ty to wytrzasnąłeś. Gram w co lubię i w sumie nie wiem do czego używasz tego argumentu :D

PS2. Niby przed czym mnie VR ratuje? xD

Po twoich postach kreuje mi się obraz osoby która w głowie ma tylko gierki i nie umie odróżnić tego od rzeczywistości bo ten twój bełkot jest lekko przerażający xD

Tak coś czułem, że nie warto wdawać się z tobą w dyskusje, bo będzie to strata czasu, ponieważ w odpowiedzi będę czytał po raz kolejny te banialuki typu - nie wiem, nie pamiętam, masz obsesję. Nie rozumiesz po ludzku, to choć do gimnazjum nie uczęszczałem, to postaram ci odpisać w twoim języku. Zatem:

In my humble opinion  ;) niezły z ciebie wariat Mrocz.  :lol:  Podać na forum publicznym swoje growe dane, do których od lat każdy ma dostęp  :lol:
Przez lata mieć w sygnaturce informacje w jakie gry grasz i te informacje w każdym poście się pojawiały iks de xDDD i mieć problem i z tym, że inny użytkownik forum to widzi  :lol: :D xD I pierdolamento na forum bo stalker xD  :hihi: Ogrywać same multi, na ostatnie kilkanaście gier grać w same multi i jednego remastera  :lol: xD i gloryfikować eksy, bo w 2016r Uncharted 4 a w 2017 Hori Zero Dawn xD

Mam nadzieję, że zrozumiałeś. A teksty, kto i co ma w głowie, to sobie daruj, chłopak, albo kieruj do kolegów z gimnazjum. Bo twoja prywata nikogo nie interesuje, a to forum o grach i konsolach. Żebym ci ja nie przedstawił twojego obrazu, bo znowu byś poszedł wypłakiwać się Lemowi, atencjuszu. Nie obraziłem ciebie, ani twoich bliskich i tego samego wymagam od ciebie, a jak ci się moja osoba nie podoba, nie musisz mi odpisywać.
#forzatoarkade

Z One przestali się już nawet starać, co odrzuca z automatu takich graczy jak np. ja. Na 360stce było sporo dobrych, japońskich gier i to wydanych jako eksy: Lost Odyssey, Blue Dragon, DOA4, Ninety-Nine Nights i parę innych - wszystkie wymienione wciąż mam w domu zresztą. Wydawali nawet takie rzeczy jak Idolm@ster, co już jest naprawdę sporym ukłonem w stronę japońskich graczy. One ma dosłownie 3 VNy na japoński rynek. Ewidentnie wbijają w ten segment i nie widzę żadnych wieści, że mają coś działać, także nie wiem skąd ta koncepcja.

(....)

Tu się zgodzę w pełni. Doskonale pamiętam takie gry jak wspomniane przez ciebie Lost Odyssey tudzież Blue Dragon. Można napisać "to były czasy", opcjonalnie "kiedyś to było". Ale właśnie. Czasy się zmieniają, technologia też. Kiedyś królowały mordobicia, czy właśnie RPG, a teraz co druga gra to otwarty świat, ewentualnie jakaś strzelanina z naciskiem na BR, który nawet w tym nieszczęsnym Fallout się pojawił, by jako tako ratować sytuację. Gry, które wymieniałeś (no, nie licząc NNN) zyskały uznanie branży i graczy (bardzo wysokie noty od obu grup).
Tylko co z tego, skoro byle PUBG sprzedał się lepiej (i to znacznie lepiej) niż one wszystkie razem wzięte.

Warto wspomnieć też, że przez dwie pierwsze generacje Xbox miał wile uznanych tytułów na wyłączność. Halo można lubić, bądź nie, ale sprzedawała konsole i to jedna z najwyżej ocenianych gier w historii. Gracze zachwycali się serią Project Gotham Racing.

Pamiętam jak dziś Panzer Dragon Orta. Znakomite nowy + każdy mówił, jak nieprawdopodobnie ta gra wygląda, że sprzęt Sony nie miałby szans jej udźwignąć. Ninja Gaiden Black to samo. 94% na meta, świetna piękna gra. Więc tych eksów było sporo i były kapitalne. Dodatkowo gry multi zazwyczaj wyglądały dużo lepiej - pamiętam jak dzisiaj, bo ogrywałem Splinter Cell na maszynie M$, jak i drugiej PS. Rożnica kilku klas, jeżeli chodzi o detale.

A dzisiaj im została większa moc, lepszy pad i linia kosmetyków. Z drugiej strony niektórym to wystarczy.

(....)
Co ma potwierdzić co dokładnie? (top sprzedaży w USA - przyp. SW) Że nie opłaca się robić nowych IP i tytułów na wyłączność, bo i tak burgery kochają do siebie strzelać?
Posiadacze Switcha gorąco pozdrawiają w takim razie.

Potwierdza to tylko tyle, że najpopularniejsze, najlepiej oceniane gry, to multi. Nic więcej. Nie twierdzę, że nowe pozycje mają nie powstawać.
Zasadniczo ogromny sukces Zeldini, God of War oraz Pajaka mnie ciszy, bo raz, że to pstryczek w nos dla korpo, które ujadają, że koniec gier single jest bliski, dwa - to kapitalne tytuły i należy im się.

MS w pewnym momencie tej generacji stwierdził, że nie opłaca się ładować zbyt wiele kasy w exy, bo i tak sprzedają się głównie gry multiplatformowe. I jaki był tego skutek? Sprzedaż XB1 zaczęła spadać. Powód tego jest bardzo prosty. Wyjaśnię to na przykładzie:

Myślę, że często działa to właśnie na podobnej zasadzie. Nawet jeśli większość interesujących gier to tytuły multiplatformowe, to exy przeważają szalę. Poza tym posiadacze PS4 nie widzą już sensu kupować Xboxa dla tych paru gier ekskluzywnych.

Switch jest gdzieś z boku, bo konsola ma względnie słabe wsparcie tytułów multiplatformowych, za to nadrabia masą exów. Dlatego Switch jest wybierany często właśnie jako druga konsola.

Heh, tradycyjnie się rozpisałem, zacząłem od tego, że Janusz konsolowy nie ma pojęcia kim jest Kratos i tyle dobrze, że zobaczyłem wypowiedź tarniaka, bo bym zdublował :P

Mnie to ciekawi, jak oni to rozegrają w 2020r. Jeżeli faktycznie obie będą 4k oferować i 60 k/s, a moc będzie zbliżona, to M$ straci to czym teraz zyskuje przychylność graczy - grałem w Metro Exodus na Pro, kapitalnie wygląda. Wczoraj włączyłem ją na One X i łał. Rożnica na korzyść konsoli Microsoft dostrzegalna z miejsca. Niech kupują te studia, niech tworzą, bo Sony korony łatwo nie odda.

Mrocz

• MIR
« Odpowiedź #18930 dnia: Czerwiec 18, 2019, 08:19:10 am »
Patrzę na dzisiejszą datę... 18 czerwca....

Patrzę a datę swojego posta na który mi odpisujesz 2 czerwca....

Człowiek dawno zapomniał o całej rozmowie i poszedł dalej z życiem a ten siedzi i knuje i wymyśla 16 dni co by tu odpisać :lol:

Weź ty sobie odpuść i przestań za mną biegać po całym forumku xD

POK

• Gagarin
« Odpowiedź #18931 dnia: Czerwiec 20, 2019, 10:20:39 am »
Preordery w Gamestopie po E3:
1.    Call of Duty Modern Warfare (10-25-19)
2.    Pokémon Sword and Shield (11-15-19)
3.    Final Fantasy VII Remake (3-3-20)
4.    Cyberpunk 2077 (4-16-20)
5.    Borderlands 3 (9-13-19)
6.    Legend of Zelda: Link's Awakening (Switch) (9-20-19)
7.    Star Wars Jedi: Fallen Order (11-15-19)
8.    Gears 5 (9-6-19)
9.    Super Mario Maker 2 (6-28-19)
10.    Crash Team Racing Nitro-Fueled (6-21-19)
http://www.nintendolife.com/news/2019/06/pokemon_was_the_second_most_pre-ordered_title_at_gamestop_during_e3

Wygląda na to, że remake FFVII jednak okaże się sukcesem.

POK

• Gagarin
« Odpowiedź #18932 dnia: Czerwiec 30, 2019, 22:56:43 pm »
Sony Doesn't See Nintendo As A Major Rival, More Worried About Microsoft Next Generation
In regards to market competition, a Sony representative explained how Microsoft was seen as its main competitor next generation, with Google also a potential threat as technology improves. As for Nintendo, Sony doesn't perceive it as a major rival, primarily because its main users are typically younger than PlayStation's target audience.
http://www.nintendolife.com/news/2019/06/sony_doesnt_see_nintendo_as_a_major_rival_more_worried_about_microsoft_next_generation

Nintendo Has No Plans To Censor Video Games Like Sony
Although Sony is clamping down on saucy content in PlayStation games, Nintendo appears to be quite happy to leave any censorship decisions to rating systems.
http://www.nintendolife.com/news/2019/06/nintendo_has_no_plans_to_censor_video_games_like_sony

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #18933 dnia: Lipiec 11, 2019, 12:09:51 pm »

Najnowsze zmagania bolidów zostały bardzo dobrze przyjęte. 8.4/10 od recenzentów, niemal 8/10 od graczy. Eksperci z DF wzięli pod lupę konsolowe wersję.

Najlepiej wypada wersja na konsolę Xbox One X (raczej zdziwienie nie ma) oferując niemal pełne 4k i (co istotne), jako jedyna konsola utrzymuje stabilne 60 k/s. Pozostałe sprzęty - Pro, PS4, One(S) - oferują rozgrywkę w niższej rozdzielczości oraz (niestety) zdarza im się gubić klatki - szczególnie podczas jazdy w deszczu. Każda wersja jednak została przez chłopaków pochwalona, oferując tyle ile da się z konsoli wycisnąć, choć zaznaczają, że najlepszą opcją do gry, jest wersja na X. Niektórzy twierdzą, że symulacja musi hulać w stałych 60 k/s (poniekąd racja). Można zadać zatem pytanie, czy F1 jest zatem tylko symulacją na PC/X, a na pozostałych sprzętach już niekoniecznie, ale niechaj to będzie pytanie retoryczne.  :)

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Budowniczy socjalizmu
  • Reputacja: 9
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #18934 dnia: Lipiec 11, 2019, 12:22:08 pm »
Mam nadzieję, że na kolejnej generacji konsol będzie można generować jakieś lepsze efekty atmosferyczne, żeby odległe rzeczy były bardziej podatne na mgiełki i rozmycia, bo są teraz za ostre i zbyt błyszczące. Brakuje im jakiejś nieregularności. Ale i tak jest ślicznie.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #18935 dnia: Lipiec 11, 2019, 12:46:25 pm »
Gra bez tego wygląda świetnie, ale w kwestii detali słusznie prawisz. Niestety nie liczyłbym na to - no, może nie do końca. Popatrz na Driveclub. Gra ma swoje lata, a opady atmosferyczne wciąż zachwycają. Jasne, Dc nie wygląda obecnie jakoś zjawiskowo (ale podczas premiery prezentowała się bardzo dobrze), do tego dochodzi kombo zaledwie fHD + 30 k/s, więc moc PS4 mogła na bajery wizualne pójść, zatem w bardziej złożonych grach obcina się co można, by liczyło się fizykę + gry lepiej wyglądały, detale też robią swoje. Dlatego taga FM/GTS choć bardziej zaawansowane, mają jakie mają opady - szczególnie ta druga gra, w której wygląda to przeciętnie, by nie napisać słabo.

Ale o tym pisaliśmy na forumku już kilka miesięcy temu przy okazji silników. Ja ogrywam teraz Far Cry New Dawn. Gra na PS4 Pro wygląda bardzo ładnie. Potrafi robić wrażenie, ale tam nawet opony w samochodzie nie da się przestrzelić.  :wtf:

W ogóle interakcja z otoczeniem jest bardzo znikoma, by nie napisać żadna. Gra z 2019r. Dla przypomnienia mający jakieś 14 lat Black z PS Drugiego.

O fenomenie, który zowie się Crysis nawet nie wspominam.

Zatem nowe gry wyścigowe, czy też inne gatunki być może pokażą pazur w tym segmencie, ale raczej w odniesieniu do nowej jakości grafiki, a nie faktu jakiegoś przełomu w tej dziedzinie. Liczę jednak, że jakaś perełka znowu zaskoczy, jak lata temu:

Mrocz

• MIR
« Odpowiedź #18936 dnia: Lipiec 11, 2019, 12:51:12 pm »
Mam nadzieję, że na kolejnej generacji konsol będzie można generować jakieś lepsze efekty atmosferyczne, żeby odległe rzeczy były bardziej podatne na mgiełki i rozmycia, bo są teraz za ostre i zbyt błyszczące. Brakuje im jakiejś nieregularności. Ale i tak jest ślicznie.

Małym wglądem w przyszłość może być Assetto Corsa Competizione.

Gra na PC, ale liczę że doczekamy się portu na konsole (oby już na PS5 z pełnym wsparciem VR :) )

Moim zdaniem deszcz wygląda tutaj wystarczająco dobrze :)

Tutaj widać tę mgłę w oddali jaka powinna występować przy deszczu :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2019, 12:53:11 pm wysłana przez Mrocz »

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Budowniczy socjalizmu
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #18937 dnia: Lipiec 11, 2019, 13:19:11 pm »
Śmiesznie to wygląda, gra w 60FPS, a na szybie woda w 20FPS sie porusza :P Ale tak, tutaj zdecydowanie jest lepsza mgła.

Mrocz

• MIR
« Odpowiedź #18938 dnia: Lipiec 11, 2019, 13:22:45 pm »
Śmiesznie to wygląda, gra w 60FPS, a na szybie woda w 20FPS sie porusza :P Ale tak, tutaj zdecydowanie jest lepsza mgła.

Mozliwe, że autor filmiku nie ma jednak detali ultra :D

Gra wspiera też Ray-Tracing. Mysle że to by był idealny tytuł dla nowej generacji.

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Budowniczy socjalizmu
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #18939 dnia: Lipiec 11, 2019, 13:29:55 pm »
Unreal 4, więc... powinno nie być problemu. Pewnie właśnie wydajnościowy to obecnie jedyny.

Mrocz

• MIR
« Odpowiedź #18940 dnia: Lipiec 11, 2019, 13:44:50 pm »
Unreal 4, więc... powinno nie być problemu. Pewnie właśnie wydajnościowy to obecnie jedyny.

Technicznie to pewnie i teraz by chodziło. No ale Project Cars 2 wyraźnie udowodnił, że konsolom obecnym wyraźnie brakuje mocy na baaaardzo rozbudowaną fizykę opon i modelu jazdy, przy jednocześnie dużej ilości samochodów na torze (do 32) zmiennych warunkach pogodowych i silniku fizycznym symulującym zmiany na torze (od temperaturowych, zabrudzenia po nagumienie nawierzchni) wolałbym by AC Competizione i pewnie Project Cars 3 wyszły już na kolejne konsole w pełni swoich możliwości i ze wsparciem VR, na który mocno liczę w przyszłej generacji :)

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Budowniczy socjalizmu
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #18941 dnia: Lipiec 11, 2019, 13:47:33 pm »
Ja jestem ciekaw co może VR przy obecnych okularach PSVR. Zastanawiam się ciągle nad podłączeniem ich pod PC, jest aplikacja która pozwala gry PCtowe niby odpalić na nich. Chodzi mi o to, czy gry które mają pełne AA na krawędziach, będą mocno lepiej wyglądały, czy jednak obraz będzie nadal słaby przez zbyt duże punkty ekranu i trzeba dać ekran niemal 4K do takich gogli.

Mrocz

• MIR
« Odpowiedź #18942 dnia: Lipiec 11, 2019, 14:17:26 pm »
Ja jestem ciekaw co może VR przy obecnych okularach PSVR. Zastanawiam się ciągle nad podłączeniem ich pod PC, jest aplikacja która pozwala gry PCtowe niby odpalić na nich. Chodzi mi o to, czy gry które mają pełne AA na krawędziach, będą mocno lepiej wyglądały, czy jednak obraz będzie nadal słaby przez zbyt duże punkty ekranu i trzeba dać ekran niemal 4K do takich gogli.

Jeżeli VR miałoby działać w 4k to raczej nie zobaczymy tego na przyszłej generacji. Myśle że trzeba się szykować na rozdziałkę z pierwszego VR. Nawet na PC jest problem z tylko "nieco" wyższą rozdzielczością, a jedyne dostępne gogle VR wspierające 4k to jest sprzęt już ekstremalny wymagający potwora za dziesiątki tysięcy by to działalo :)

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #18943 dnia: Lipiec 23, 2019, 17:02:03 pm »

Zanim ekipa z DF zabierze się za nowego Wolfa, warto wspomnieć o analizie bardzo dobrego Red Faction Guerrilla- pierwotna wersja z poprzedniej generacji otrzymała 8.5/10 od branży i 8/10 od graczy. Grę można nabyć na konsolach w cenie ok stu zł (pudełko) i nieco mniej (cyfra), jak i na PCMR (tradycyjnie taniej). Ogrywałem niemal dekadę temu i faktycznie 8/10 można spokojnie wystawić.

Jeżeli chodzi o samą grę, to nie licząc wersji na blachę, najlepiej wypada ta na One X oferując natywne 4k i stałe 30 k/s w trybie jakości.
Na Pro jest wyraźnie gorzej. Pal sześć niższą rozdziałkę, ale w trybie jakości gra zalicza potworne spadki często do 16 klatek.
Podobnie jest z wersja na Pstryczka. Szkoda. Dla porównania na PC i to nawet nie na topowych kartach, po odblokowaniu animacji można grać nawet w .... 240 klatkach. 

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #18944 dnia: Wrzesień 16, 2019, 13:35:34 pm »

Ścisła czołówka najlepiej prezentujących się gier bieżącej generacji - zdecydowanie. Przyznam szczerze, że nie wierzyłem w kombo 4k + 60 k/s, a jednak. Gra wygląda przepięknie, a to, że udało się zlikwidować wybór fHD + 60, a 4k i 30 k/s, to niebywałe wręcz. No i rzecz jasna oświetlenie  :o
Nawet grając w Battlefield V z dobrodziejstwem ray tracing nie byłem pod takim wrażeniem w tym segmencie. Prześliczna gra i co cieszy, bo przyznam szczerze, że trochę wątpiłem, wypadła znakomicie pod względem rozgrywki - Diaz jako bohaterka jednak bardzo dobrze się spisuje, a samo strzelanie, to miód. Ukończę przygodę, napiszę coś we właściwym temacie. Wstępnie mocne 8/10 puszczające oko w kierunku 9/10 spokojnie się należy.

Moldar

• Łajka
  • Reputacja: 102
« Odpowiedź #18945 dnia: Wrzesień 16, 2019, 14:31:05 pm »
Jedyne czego mi brakuje to dbałość o najdrobniejsze szczegóły, Naughty Dog dalej nie pobici pod tym względem.

Cała reszta wygląda bajecznie :)