Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658202 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10040 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:21:58 am »
Katolicy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytuj
- Prawdopodobnie obejdzie się bez rozlewu krwi, ale protest w kategoriach prawa będzie. Przywiązania do krzyża nie można ludziom zabronić - mówił w "Faktach po faktach" w TVN24 Janusz Zieliński, szef Społecznego Komitetu Obrony Krzyża.
http://wiadomosci.onet.pl/2205415,11,obroncy_krzyza_prawdopodobnie_obejdzie_sie_bez_rozlewu_krwi,item.html


Cytuj
"Katyń trwa" - to jedno z haseł na transparentach przeciwników przenoszenia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Kilkudziesięcioosobowa grupa spędziła na Krakowskim Przedmieściu całą noc, od wczesnego ranka schodzą się kolejni ludzie.
http://wiadomosci.onet.pl/2205468,11,katyn_trwa_coraz_wiecej_ludzi_zbiera_sie_pod_krzyzem,item.html

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10041 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:22:09 am »
Podoba mi sie twoja postawa, my krytykujemy to co robi PiS (bo to jest obrzydliwe - wykorzystywanie smierci brata do gier politycznych, teraz krzyza - nie sadzisz? ) ty z dupy atakujesz nas WTF?!

Egzakli. Tylko czemu ja się temu wcale nie dziwię? ;)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10042 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:23:25 am »
Krzyż został postawiony nielegalnie (słowo klucz), ale od samego początku była mowa, że będzie tam stał tymczasowo (kolejne słowo klucz). Po ponad 3 miesiącach stania harcerze (czyli "właściciele" krzyża, którzy go tam postawili), władze Warszawy oraz kuria zgodziły się na przeniesienie krzyża. Znalazła się jednak grupa oszołomów, dla których przeniesienie krzyża = antypolskość, żydokomunę, ciąg dalszy Katynia, Białoruś itp i urządzają teraz protesty, grożąc przy tym, że jak usunie się ten pierwotny krzyż, to postawią kolejne (czyt: złamią prawo).

Ogólnie, o 13:00 rozpocznie się sieczka. Będzie ciekawie.
czlowieku, teraz sie okazuje, ze harcerzy ktorzy postawili ten krzyz nie mozna odnalezc a ci ktorzy zgodzili sie na przeniesienie sa innymi harcerzami, uzurpatorami krzyza i cale porozumienie jest nic nie warte. bo ci prawdziwi, ktorzy go stawiali, nie zgodziliby sie na jego usuniecie. CYRK!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10043 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:24:57 am »
A ja wyraźnie napisałęm co wyprawia forumowa palikociarnia po wyborach. Dajesz jeden link a teraz nagle udajesz że odnosisz się do wszystkiego co PiS robi po wyborach, a robi rzekomo - używając gimnazjalnego języka forumowych trolli - Non stop jakiś zamęt i syf.. Ale ok, jak tak chcesz odwracać kota ogonem, to ja napiszę że odnosiłem się do wszystkich waszych wypowiedzi rodem z bluzgatora które pojawiają się tu od kwietnia. Po prostu ani ty ani Londek nie zrozumieliście mojego posta. Odwracacie tylko uwagę od 'sedna sprawy'. Dzielicie polaków. Wyszło szydło z worka, pokazaliście swoją prawdziwą twarz. Cynicznie gracie śmiercią prezydenta. Podgrzewacie polskie piekiełko. I jeszcze jakieś banalne formułki w stylu "gimbus spisuje tytuły z wyborczej", które tu przeklejacie i jeszcze uważacie je za 'argumenty'.

el becelot, nie no przepisales nasze argumenty i zmieniles adresata wypowiedzi - nie stac cie na wiecej ?!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10044 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:26:43 am »
A ja wyraźnie napisałęm co wyprawia forumowa palikociarnia po wyborach. Dajesz jeden link a teraz nagle udajesz że odnosisz się do wszystkiego co PiS robi po wyborach, a robi rzekomo - używając gimnazjalnego języka forumowych trolli - Non stop jakiś zamęt i syf.. Ale ok, jak tak chcesz odwracać kota ogonem, to ja napiszę że odnosiłem się do wszystkich waszych wypowiedzi rodem z bluzgatora które pojawiają się tu od kwietnia. Po prostu ani ty ani Londek nie zrozumieliście mojego posta. Odwracacie tylko uwagę od 'sedna sprawy'. Dzielicie polaków. Wyszło szydło z worka, pokazaliście swoją prawdziwą twarz. Cynicznie gracie śmiercią prezydenta. Podgrzewacie polskie piekiełko. I jeszcze jakieś banalne formułki w stylu "gimbus spisuje tytuły z wyborczej", które tu przeklejacie i jeszcze uważacie je za 'argumenty'.

el becelot, nie no przepisales nasze argumenty i zmieniles adresata wypowiedzi - nie stac cie na wiecej ?!


A do końca doczytałeś? A zrozumiałeś?

Cytat: el becetol
I jeszcze jakieś banalne formułki w stylu "gimbus spisuje tytuły z wyborczej", które tu przeklejacie i jeszcze uważacie je za 'argumenty'.

Znowu fail Londku  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10045 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:28:57 am »
Ale ok, jak tak chcesz odwracać kota ogonem, to ja napiszę że odnosiłem się do wszystkich waszych wypowiedzi rodem z bluzgatora które pojawiają się tu od kwietnia.

Ty nadal nie rozumiesz, że my odnosimy się do tego co robi PiS, a ty z braku argumentów uderzasz w nas pomijając całkowicie wiadomość, którą podałem w linku.

Poza tym jeśli chcesz mnie porównywać do Irasa pod względem bluzg to wybacz, ale ja poddaję się z miejsca. Nie mam z nim szans na tym polu. Jest niepokonany w tej dziedzinie.

Po prostu ani ty ani Londek nie zrozumieliście mojego posta.

Yes, sure! Próbuj dalej, może kogoś przekonasz. :roll:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10046 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:38:15 am »
Po prostu ani ty ani Londek nie zrozumieliście mojego posta.

Yes, sure! Próbuj dalej, może kogoś przekonasz. :roll:

kur**, poddaje się.  :lol:
Londek to musi być twoje alterkonto albo bliska rodzina, nie wierze że dwie tego sortu postacie urodziły się niezależnie.
Hint: To była ironia. IRONIA. Nie chciałem nikogo przekonać przepisując wasze argumenty, tylko pokazałem jak pustej argumentacji używacie i żadnym problemem jest odpisywanie zużytymi sloganami takimi jak "nie zrozumiałeś posta" czy "dzielicie polaków" którymi zarzucacie nas regularnie. Koniec tego tematu, brzuch mnie boli z beki, ide na szluga. Tarniak obiecuję już dziś nie karmić trolli.  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10047 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:42:41 am »
Tak jak się spodziewałem. Brak argumentów, próba ironizowania, odwracania kota ogonem. Natomiast odnośnie sprawy krzyża kompletnie zero odzewu. Jakież to typowe. :lol: :lol: :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10048 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:45:26 am »
"Szoł" się zaczęło...

"Mordercy , mordercy" , czyli to czego można było się spodziewać po obrońcach krzyża Kaczyńskiego...
Szkoda mi tych ludzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 11:49:17 am wysłana przez andryush »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10049 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:45:45 am »
Krzyż został postawiony nielegalnie (słowo klucz), ale od samego początku była mowa, że będzie tam stał tymczasowo (kolejne słowo klucz). Po ponad 3 miesiącach stania harcerze (czyli "właściciele" krzyża, którzy go tam postawili), władze Warszawy oraz kuria zgodziły się na przeniesienie krzyża. Znalazła się jednak grupa oszołomów, dla których przeniesienie krzyża = antypolskość, żydokomunę, ciąg dalszy Katynia, Białoruś itp i urządzają teraz protesty, grożąc przy tym, że jak usunie się ten pierwotny krzyż, to postawią kolejne (czyt: złamią prawo).

No to pozostaje Ci wzorem Palikota donieść do prokuratury... Wszelkie ustalenia odnośnie przeniesienia krzyża można uznać za nieważne, skoro Kancelaria Prezydenta łgała w kwestii pomnika znając negatywną opinię Stołecznego Konserwatora Zabytków. Teraz to jest kwestia wiarygodności Komorowskiego. Nikt nie wątpi, że krzyż stoi tam tymczasowo, ale będzie stał do momentu postawienia pomnika lub pamiątkowej płyty, a jeśli Bronka nie stać na jakikolwiek gest dobrej woli, niech mu tam zrobią meksyk. W końcu sam tego piwa nawarzył.

@becet - ciągle tracisz czas, walisz głową w BETON  :/

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10050 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:47:50 am »
Po prostu ani ty ani Londek nie zrozumieliście mojego posta.

Yes, sure! Próbuj dalej, może kogoś przekonasz. :roll:

kur**, poddaje się.  :lol:
Londek to musi być twoje alterkonto albo bliska rodzina, nie wierze że dwie tego sortu postacie urodziły się niezależnie.
Hint: To była ironia. IRONIA. Nie chciałem nikogo przekonać przepisując wasze argumenty, tylko pokazałem jak pustej argumentacji używacie i żadnym problemem jest odpisywanie zużytymi sloganami takimi jak "nie zrozumiałeś posta" czy "dzielicie polaków" którymi zarzucacie nas regularnie. Koniec tego tematu, brzuch mnie boli z beki, ide na szluga. Tarniak obiecuję już dziś nie karmić trolli.  :lol:


Chlopie, ale my dajemy linki do artykulow, piszemy dlaczego uwazamy ze PiS dzieli polakow, dlaczego ta partia co niektorych z nas poprostu brzydzi, ty natomiast nic, zero argumentow, dla ciebie dyskusja polega na atakowaniu osoby wypowiadajacej sie zamiast na probie podwazania jej argumentow.


"Szoł" się zaczęło...

"Mordercy , mordercy" , czyli to czego można było się spodziewać po obrońcach krzyża Kaczyńskiego...

Az nie chce sie wierzyc ze to katlolicy  :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10051 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:50:08 am »
Popcorn: check. TVN24: check. Czekam na przeniesienie krzyża. Mam nadzieję na Achievement "oblej 100 moherów armatką wodną".

POLICJA RUSH GO GO GO  :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10052 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:52:01 am »
Popcorn: check. TVN24: check. Czekam na przeniesienie krzyża. Mam nadzieję na Achievement "oblej 100 moherów armatką wodną".

POLICJA RUSH GO GO GO  :lol:

Jest jeszcze wariant francuzki

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10053 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:53:00 am »
@becet - ciągle tracisz czas, walisz głową w BETON  :/

To racja. Szczególnie jeśli argumentacja ze strony el becetola wygląda tak.

Wklejam link:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,121994,title,Przed-palacem-pojawiaja-sie-kolejne-krzyze---konflikt-sie-zaostrza,wid,12533862,wiadomosc.html?ticaid=1aa31

Ja je**e co ci debile z PiS'u narobili najlepszego. Brawo, po prostu brawo. Teraz pomyślmy co by było gdyby dorwali się do władzy. Potrafią tylko wprowadzać zamęt, konflikty i usilnie dzielą społeczeństwo. Co za wstyd i hańba dla Polski.

Oto argumentacja el becetola:

Cytuj
je**e co ci debile

Cytuj
Co za wstyd i hańba dla Polski.

Cytuj
świnie

Cytuj
maniacy

Cytuj
typowe "katole"

Cytuj
polaczki

Cytuj
zawistni, chamscy, bez kultury

Cytuj
Ide na zimnego lecha

Fakt Boban:
Cytat: Boban
Piana toczy się z pyska
Ale głównie wam. :lol:


Możesz rozwinąć? Co drugi post twierdzisz że ktoś czegoś nie zrozumiał - więc proszę wytłumacz mi czego nie zrozumiałem?

Czy może znowu zaliczasz wstydliwą wpadkę, tak jak w temacie o Kinect gdzie wrzeszczałeś że inni nie rozumieją twoich postów, a okazało się że to ty nie potrafiłeś odczytać prawidłowo prostego newsa i pomyliłeś zawartość płyty demo z line-upem Move?  :hihi:

Ja Ci to wytłumaczę. Pisząc o pianie z pyska wyraźnie mówiłem o tym co wyprawia PiS po wyborach. Non stop robią jakiś zamęt i syf.

A ja wyraźnie napisałęm co wyprawia forumowa palikociarnia po wyborach. Dajesz jeden link a teraz nagle udajesz że odnosisz się do wszystkiego co PiS robi po wyborach, a robi rzekomo - używając gimnazjalnego języka forumowych trolli - Non stop jakiś zamęt i syf.. Ale ok, jak tak chcesz odwracać kota ogonem, to ja napiszę że odnosiłem się do wszystkich waszych wypowiedzi rodem z bluzgatora które pojawiają się tu od kwietnia. Po prostu ani ty ani Londek nie zrozumieliście mojego posta. Odwracacie tylko uwagę od 'sedna sprawy'. Dzielicie polaków. Wyszło szydło z worka, pokazaliście swoją prawdziwą twarz. Cynicznie gracie śmiercią prezydenta. Podgrzewacie polskie piekiełko. I jeszcze jakieś banalne formułki w stylu "gimbus spisuje tytuły z wyborczej", które tu przeklejacie i jeszcze uważacie je za 'argumenty'.  

Cytat: Tarniak
Nie karm trolla.

Masz rację w sumie. To najlepsza metoda na nich.

Cytat: Music
Tylko że ja to bym załatwił tak jak z tymi kupcami w warszawie- pałą po plerach, a sam krzyż bym porąbał na kawałki i spalił

\m/

A potem sie oburzają jak się ich do zomo porównuje  :hihi:

A ja wyraźnie napisałęm co wyprawia forumowa palikociarnia po wyborach. Dajesz jeden link a teraz nagle udajesz że odnosisz się do wszystkiego co PiS robi po wyborach, a robi rzekomo - używając gimnazjalnego języka forumowych trolli - Non stop jakiś zamęt i syf.. Ale ok, jak tak chcesz odwracać kota ogonem, to ja napiszę że odnosiłem się do wszystkich waszych wypowiedzi rodem z bluzgatora które pojawiają się tu od kwietnia. Po prostu ani ty ani Londek nie zrozumieliście mojego posta. Odwracacie tylko uwagę od 'sedna sprawy'. Dzielicie polaków. Wyszło szydło z worka, pokazaliście swoją prawdziwą twarz. Cynicznie gracie śmiercią prezydenta. Podgrzewacie polskie piekiełko. I jeszcze jakieś banalne formułki w stylu "gimbus spisuje tytuły z wyborczej", które tu przeklejacie i jeszcze uważacie je za 'argumenty'.

el becelot, nie no przepisales nasze argumenty i zmieniles adresata wypowiedzi - nie stac cie na wiecej ?!


A do końca doczytałeś? A zrozumiałeś?

Cytat: el becetol
I jeszcze jakieś banalne formułki w stylu "gimbus spisuje tytuły z wyborczej", które tu przeklejacie i jeszcze uważacie je za 'argumenty'.

Znowu fail Londku  :lol:

Po prostu ani ty ani Londek nie zrozumieliście mojego posta.

Yes, sure! Próbuj dalej, może kogoś przekonasz. :roll:

kur**, poddaje się.  :lol:
Londek to musi być twoje alterkonto albo bliska rodzina, nie wierze że dwie tego sortu postacie urodziły się niezależnie.
Hint: To była ironia. IRONIA. Nie chciałem nikogo przekonać przepisując wasze argumenty, tylko pokazałem jak pustej argumentacji używacie i żadnym problemem jest odpisywanie zużytymi sloganami takimi jak "nie zrozumiałeś posta" czy "dzielicie polaków" którymi zarzucacie nas regularnie. Koniec tego tematu, brzuch mnie boli z beki, ide na szluga. Tarniak obiecuję już dziś nie karmić trolli.  :lol:


Faktycznie traci swój cenny czas. :lol: :lol: :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10054 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:53:13 am »
@LoNdEk

Może i katolicy , ale po solidnym praniu mózgu.
Teraz Lech Kaczyński i pamięć o nim jest ich bożyszczem, a to co robią w jego obronie... Przywłaszczyli sobie ten krzyż i kropka , "nie ruszycie nas spod pałacu naszego prezydenta"

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10055 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:58:52 am »
Chlopie, ale my dajemy linki do artykulow, piszemy dlaczego uwazamy ze PiS dzieli polakow, dlaczego ta partia co niektorych z nas poprostu brzydzi, ty natomiast nic, zero argumentow, dla ciebie dyskusja polega na atakowaniu osoby wypowiadajacej sie zamiast na probie podwazania jej argumentow.

Eee wcale, że NIE! Mylisz się LoNdEk! Źle zrozumiałeś el becetola. Czytaj między wierszami! On wszelakie argumenty skrzętnie ukrył tak aby tylko najwięksi inteligenci tego forum potrafili je odczytać. Do tego dolicz tony ironii jaka wylewa się z jego komentarzy i wtedy dopiero zabieraj się za czytanie postów el becetola. :P

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10056 dnia: Sierpnia 03, 2010, 12:10:17 pm »
Nikt nie wątpi, że krzyż stoi tam tymczasowo, ale będzie stał do momentu postawienia pomnika lub pamiątkowej płyty
Sęk w tym, że ani harcerze, ani lud nie mają podstaw do stawiania tutaj jakichkolwiek warunków. Wg prawa krzyż można byłoby po prostu usunąć i tyle, bo to była samowolka. Sam fakt, że stał tam ponad 3 miesiące, i że doszło do ugody odnośnie zorganizowania przeniesienia go, to już jest "gest dobrej woli".

Swoją drogą, i pytam się z czystej ciekawości, bo nie było mi dane śledzić wszelkich jakże istotnych dla kraju decyzji odnośnie krzyża, kancelaria prezydenta faktycznie obiecała tam pomnik? Bo jeżeli tak, to nie wywiązując się ze swojej obietnicy Komorowski faktycznie straci twarz.
(chociaż z drugiej strony, prawdomówny polityk to taki oksymoron :roll:).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10057 dnia: Sierpnia 03, 2010, 12:35:44 pm »
Już kilka razy ją stracił. Ściąganie katolickiego elektoratu, promowaniem siebie w roli katolika hołdującego konserwatywnym wartościom, a następnie całkowita "neutralność" w kwestii krzyża, co by nie było dla fundamentalistów istotnej, świadczy o zwykłym oportuniźmie. Takim jak chwilowe nazywanie post-komunistów lewicą czy sympatie do Gierka. O ile elektorat PiSu, szczególnie ten silnie związany z nurtem chrześcijańskim zupełnie mnie nie szokuje, tak jestem zaskoczony postawą "to nie nasza wojna" w wykonaniu mainstreamu PO. Najwyraźniej zdecydowali, że słupki będzie traciła ich para-militarna pacynka-bankrut, a baty zbierał znany wszem i wobec nowy szef klubu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10058 dnia: Sierpnia 03, 2010, 12:56:23 pm »
Sęk w tym, że ani harcerze, ani lud nie mają podstaw do stawiania tutaj jakichkolwiek warunków. Wg prawa krzyż można byłoby po prostu usunąć i tyle, bo to była samowolka.

Przede wszystkim proszę, nie powtarzaj bezmyślnie za panią Senyszyn.

Cytuj
Dziennik Ustaw z 1 września 2006 Nr 156 poz. 1118

Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
22) obiektów małej architektury;

Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1-3, pkt 5-19 i pkt 21;
1a) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 20 - z zastrzeżeniem art. 29a;
2) wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4-6 oraz 9-13;

Krzyż nie jest żadną samowolą. Nie wymaga pozwolenia, mało tego, nie wymaga również zgłaszania żadnym organom. Żadne prawo nie zostało złamane i być albo nie być krzyża nie jest kwestią tolerancji dla bezprawia, a jedynie woli Kancelarii Prezydenta, do której należy plac pod pałacem. Naprawdę uważam, że człowiek, który postulował bycie prezydentem wszystkich Polaków, nie powinien zaczynać urzędowania od walki z krzyżem. Poza tym nie sądzę, że fakt, że ani harcerze, ani lud nie mają podstaw do stawiania jakichkolwiek warunków, pozwala im cynicznie nałgać.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10059 dnia: Sierpnia 03, 2010, 12:56:38 pm »
Ale o co w ogóle chodzi? Przecież każdy logicznie myślący człowiek z jakimś tam zmysłem estetycznym widzi, że pierdolnięcie dwumetrowego, siermiężnego krzyża/nagrobku/6 metrowego betonowego krzyża/Lecha Kaczyńskiego na rumaku czy czegokolwiek innego ni chu** nie pasuje do tego miejsca na jednej z bardziej reprezentacyjnej ulicy Warszawy. Jedynie wmontowanie jakiejś skromnej tabliczki ma sens jeśli weźmiemy pod uwagę to, że pomnik powstanie w jakimś bardziej odpowiednim do tego miejscu (chyba wojskowe powązki, 2,5 mln zł z budżetu miasta), krzyż odbędzie tourne po Polsce, a para prezydencka została pochowana na Wawelu. Wydaje mi się, że bardziej "honorowe" upamiętnienie ofiar tej katastrofy byłoby groteską.
SW-5606-3156-4802

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10060 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:02:45 pm »
PRĄCIE KRZYŻA!

Niezłe jaja, jak stare dziadki nacierają na policje O.o

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10061 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:04:02 pm »
No i brawo bezmózgi. Macie czego chcieliscie , napier**lają się na ulicy przed krzyżem. teraz niech te cwaniaki w garniakach z PISu idą w ten tłum i tez niech  dostaną pre razy po tych pustych łbach... a to posługują się emerytami , którym wmawiają niewiadomo co...tfu.

Żal , dziki kraj, sama prawda...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10062 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:06:41 pm »
Żal , dziki kraj, sama prawda...
A za rządów jakiej partii ten kraj taki dziki? :D

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10063 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:07:54 pm »
posługują się emerytami , którym wmawiają niewiadomo co...tfu.

Żal , dziki kraj, sama prawda...
Nie wiedziałem, że PiS istnieje przeszło 1000 lat. :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10064 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:08:11 pm »
A na zawołanie jakiej partii opozycyjnej to wszystko?  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10065 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:11:17 pm »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10066 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:15:26 pm »
Przede wszystkim proszę, nie powtarzaj bezmyślnie za panią Senyszyn.
Huh?

Krzyż nie jest żadną samowolą. Nie wymaga pozwolenia, mało tego, nie wymaga również zgłaszania żadnym organom.
Nie wiem, czy celowo uciąłeś Art 30, ust. 1 po punkcie 2, czy nie, ale cały tekst brzmi następująco:
Cytuj
Art. 30.
1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
  1)   budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1-3, pkt 5-19 i pkt 21;
1a)  budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 20 - z zastrzeżeniem art. 29a;
  2)   wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4-6 oraz 9-13;
  3)   budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m i wykonywanie robót budowlanych polegających na instalowaniu:
a)  krat na budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego oraz obiektach wpisanych do rejestru zabytków,
b)  urządzeń o wysokości powyżej 3 m na obiektach budowlanych,
c)  na obiektach budowlanych - urządzeń emitujących pola elektromagnetyczne, będących instalacjami w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska, zaliczanych do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu tej ustawy;
  4)   budowa obiektów małej architektury w miejscach publicznych.

Proszę Cię więc, następnym razem staraj się nie manipulować cytatami, ok?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10067 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:18:27 pm »
Fajnie że tylko tyle masz do powiedzenia. Plac pod pałacem prezydenckim nie jest miejscem publicznym - jest "własnością" Kancelarii Prezydenta.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10068 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:20:45 pm »
A na zawołanie jakiej partii opozycyjnej to wszystko?  :lol:
Jakieś źródło, że to na ich zawołanie? Jakaś konkretna wypowiedź? Bo to, że PiS jest łączony z katolicyzmem to nie wymaga specjalnej wiedzy z zakresu polityki. PO liberalne, wiadomo. :shifty: Cóż, kruszyć kopii o krzyż nie będę, o PiS i SLD również - nie do tych partii jestem zapisany.

--
Ale zajmując się poważniejszymi sprawami:

Cięcie budżetu wg Wąsa
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8207398,Ludzie_prezydenta_do_zwolnienia__Szef_Kancelarii_Prezydenta.html

Zwalniamy 80 osób (bo upolitycznieni!). Zatrudniamy 250. Naturalnie powołujemy się na precedensową prezydenturę Kwaśniewskiego, żeby przypadkiem ktoś nie pomyślał, że jako pierwsi marnnujemy 300% więcej niż dotychczas.

Wiadomość scalona: Sierpnia 03, 2010, 13:23:48 pm
Przede wszystkim proszę, nie powtarzaj bezmyślnie za panią Senyszyn.
Huh?
Senyszyn powiedziała, że krzyż jest samowolką budowlaną i ludzie powinni budować domy w kształcie krzyża bo wtedy nikt ich nie tknie. Co było dość zabawnym żartem jak na "cejrowskiego-lewicy", ale i żartem pozostaje.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 13:23:48 pm wysłana przez 1man1jar »

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10069 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:25:14 pm »
KRZYŻ PRAWDOPODOBNIE ZOSTANIE  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10070 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:26:07 pm »
wlacznie tv i zobaczcie do czego doprowadzil PIS.
nawet ksieza nie maja juz racji - mamy poczatek rozlamu i nowej sekty?

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10071 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:29:29 pm »
Śpiewaja Barkę  :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10072 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:30:02 pm »
Źródło?
Co mam ci teraz dać linka do wypowiedzi gdzie Kaczyński mówi "nie ruszajcie krzyża?"
Przecież o krzyż nie walczą katolicy , tylko ci , którym najbardziej zależy na utrzymaniu mitu o Lechu Kaczyńskim przy życiu. Tzw "pamięci" o nim.
Możesz udawać , że skoro nie powiedziano tego oficjalnie , to nie ma kogo obwiniać. Jednak wszystkim powszechnie wiadomo komu najbardziej zależy na tym , aby ten krzyż stał w tym , a nie innym miejscu. To jest politycznie opłacalne partii PIS. Ich przywódca stał się bożyszczem i o to tylko chodzi.
Także darujmy sobie tą "biurokrację" ze "źródłami".

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10073 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:33:39 pm »
Nie wiem czy w telewizorze pokazuja wsyzstko z kamery pod innym kątem, ale na feedzie z netu nic się nie dzieje i już się znudziłem. Nikt nie dostał pałą, nikt nie został postrzelony. Jakaś baba śpiewa do megafonu jakąś smętną pieśń i tyle. Troche barierkami poruszali i tyle.

Cytuj
Przecież o krzyż nie walczą katolicy
Pewnie islamiści z Eldo na czele.

Cytuj
To jest politycznie opłacalne partii PIS. Ich przywódca stał się bożyszczem i o to tylko chodzi.
Nie, nie jest. Poczytaj analizy. Żelazny elektorat PiSu obstawał za Kaczyńskim i przed całą sprawą krzyża. Nawet jeśli podjudza swój elektorat do działania w tej sprawie, nie zwiększa to w żaden sposób liczb, bo żelazny elektorat to za mało by wygrać wybory. Dzieci po 3 latach WOSu to wiedzą.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 13:50:38 pm wysłana przez 1man1jar »

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10074 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:35:01 pm »
No to już koniec, krzyż oficjalnie zostaje.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10075 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:38:04 pm »
Gdzież ten krzyż ruszać teraz...
Przecież tam najwyraźniej nie wszyscy są normalni... jeszcze komuś krzywda by się stała...

Przywieźcie tam papieża , to go od szatanów nawyzywają i oplują jeśli opowie się za przeniesieniem i poświęceniem krzyża w kościele...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 13:43:24 pm wysłana przez andryush »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10076 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:44:15 pm »
wlacznie tv i zobaczcie do czego doprowadzil PIS.
nawet ksieza nie maja juz racji - mamy poczatek rozlamu i nowej sekty?
PiS zawsze ma racje. Już wiele razy nie zgadzali się z orzeczeniami sądu, nie zgadzali się z prawem, teraz i księża i Kościół to zło i ludzie nawiedzeni, harcerze też niedobrzy. Teraz tylko PiS to prawda, każdy kto nie jest z nimi jest przeciwko nim, jest zły i nie jest Polakiem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10077 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:44:50 pm »
Przerażające, jak słabym państwem jest Polska. Grupka fanatyków na polityczne wyzwanie jest w stanie łamać prawo i przestawiać najwyższe decyzje jak tylko chcą.

Dziadek z przywiązanym krzyżem dawał radę.

Brakowało jedynie by ci fanatycy pod krzyżem zaczęli krzyczeć "nie będzie Polak pluł nam w twarz!".

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10078 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:49:18 pm »
wlacznie tv i zobaczcie do czego doprowadzil PIS.
nawet ksieza nie maja juz racji - mamy poczatek rozlamu i nowej sekty?
PiS zawsze ma racje. Już wiele razy nie zgadzali się z orzeczeniami sądu, nie zgadzali się z prawem, teraz i księża i Kościół to zło i ludzie nawiedzeni, harcerze też niedobrzy. Teraz tylko PiS to prawda, każdy kto nie jest z nimi jest przeciwko nim, jest zły i nie jest Polakiem.

Nazwa partii mówi sama za siebie:

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Oni tworzą prawo , oni są najsprawiedliwsi.


1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10079 dnia: Sierpnia 03, 2010, 13:51:34 pm »
Jeszcze jedno pytanie. Gdzie za każdym razem jest świecki-od-dwóch-miesięcy elektorat PO kiedy pojawia się temat krzyży w szkołach? W którym miejscu postępowa, liberalna, poprawna-politycznie partia PO opowiedziała się za tego typu inicjatywą? Czy ktoś stamtąd wyszedł z takim projektem? Nie. Teraz tylko czekać na wybory parlamentarne i nęcenie konserwatywnego elektoratu przez PO. Zakładam, że pojawi się argument "nie usunęliśmy krzyża, bo mamy szacunek do tradycji/pamięci/wiary/Jezusa/jego mamy/jego taty/". Już zacieram ręce.  :lol: