Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658128 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3200 dnia: Lipca 19, 2008, 10:23:07 am »
Ja opluwam wszystkich, a tematy, które poruszam, to tylko "krytyka" Polaków.

Z mojej strony koniec. Jesteś niereformowalny.

no tak nie mozna zlego slowa powiedziec o Polakach ?!? sam ucze znajomych - oduczam hamstwa, oduczam smiecenia, glupie nawyki z Polski ( nie nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo wiem ze ze trafiaja sie ludzie, zachowujacy sie OK), a robie to dlatego, bo nie chce zeby ktos mowil o Polakach np. brudasy itp. widzisz ty jestes uczulony na krytyke wobec Polski/Polakow, ja widze jakie mamy wady i staram sie sam poprawic i znajomych przekonac do zmiany postepowania, pijanstwo - nasz znak rozpoznawczy, mimo ze anglicy tez lubia sobie chlapnac to jednak pijanego polaka i tak zawsze bezproblemowo poznam - robi sie agresywny, przeklina i do wszystkich sie stawia... i mozna tak jeszcze i jeszcze wymieniac, ale zaprzeczanie temu ze mamy wady, ze mamy problemy zeby znalezc sie w multi kulturowym spoleczenstwie, ze jednak jestesmy troche "ograniczeni", dokladnie nasz swiatopoglad, nie ma sensu, nie mozna sie rzucac na kazdego kto powie zle slowo o polakach, raczej trzeba sie zastanowic, dlaczego tak powiedzial/napisal i co mozna poprawic aby sie to nie powtorzylo...


Nie bardzo, nawet wiem jak skomentować, tak idiotyczne wywody człowieku, manipulujesz. Nienawiść do innej wiary, koloru skóry...  podaje bezpośrednie przykłady,zdziczałych przygłupów, to nie znaczy, że wymordowałbym, czy też nienawidze, wszytskich murzynów,Żydów,Arabów itp. Gdy poruszam pewne tematy, Twoje argumenty sprowadzają się do, "trzeba im pomagać", no to im pomagaj... a ja będę, każde dziadostwo nazywał po imieniu, bez względu na to, jaką wiarę wyznaje, i jakiego koloru skóry jest, a  czy to, w oczach pseudotolerancji  jest złe, nie bardzo mnie obchodzi. Nie będę pisał, o przygłupach, wielkich niby kurw* patriotach, co to 2m swastyki na ścianach mają, bo takie rzeczy cały czas poruszaja np. media. Jednak w pewnych sprawach, chociażby z powodu, świńskiej poprawności politycznej, milczą. Nie poruszają, wielu innych problemów, zwłaszcza związanych z multi kulturą.  I to, że Tobie się podoba "multikulturowość", nie znaczy, że innym musi, i że muszą mieć takie poglądy, jak Ty. Ja np. nie chce, i nigdy w życiu nie zamieszkałbym, na "multikulturowej" dzielnicy, wystarczająco dużo widzałem, w USA, żeby wyrobić sobie opinie na ten teamt, a na zachodzie jest bardzo podobna sytuacja, we Francji również byłem, i również swoje widzialem. W ogóle, po co ja się tłumaczę


widzisz piszesz ze bedziesz kazde dziadostwo nazywal po imieniu, ja tez to robie, nazymwam po imieniu antysemitzm, rasiz, ksenofobie, fanatyzm. Nie zaprzecze, ze dobrze mi sie zyje w Londynie, ale czy lubie multikulturowosc, ciezko to zamknac w pojeciu "lubie" np. moj najlepszy kumpel tutaj pochodzi z Fidzi i jest hindusem(wiara) i mi to zupelnie nie przeszkadza, ma tez typowy dla tamtego rejonu ciemny kolor skory, znam juz wielu jego znajomych tzn. hindusow i powiem tyle ze to przemili ludzie, nawet tzw. panjabi ( cos jak ortodoksi... ) znam tez kilku wyznawcos islamu i tez nie mozna im nic zarzucic, pozatym ze przesadnie potepiaja terroryzm i tlumacza, ze wszedzie sie trafiaja czarne owce,ze nie wszysy sa terrorystami i zawsze w rozmowie ze mna podkreslaja ze przeciez wierzymy w tego samego Boga itp. naprawde nie mam problemu zeby nawiazac kontakt z przedstawicelem innego wyznania/rasy itp.

btw. czym cie tak ta multikulturowsc odpycha ?!?! co cie w tych USA przerazilo ?!?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3201 dnia: Lipca 19, 2008, 11:35:13 am »
http://wiadomosci.onet.pl/1791842,11,item.html
"Prezydent nagrywał rozmowę, bo ma złe doświadczenia"

Ja p***ę...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3202 dnia: Lipca 19, 2008, 11:39:55 am »
W głowie się poprzewracało człowiekowi. Może nauczył się uruchamiać dyktafon i szpanuje. :P

Tak na poważnie to ŻENUA!!!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3203 dnia: Lipca 19, 2008, 11:51:46 am »
LoNdEk, przestać brać to, co bierzesz, bo się z tobą jak z nienormalnym rozmawia. Jeśli nie widzisz różnicy między krytyką, a oskrarżaniem o Holokaust, to na prawdę pora ten temat zakończyć. My tutaj poruszamy nieco ważniejsze kwestie, niż śmiecenie na ulicy. I - za przeproszeniem - w tyłek wsadź sobie stereotypy o Polakach pijakach i jakoby tylko nasz naród robił się bardziej agresywny po alkoholu. Takie reakcje są uzależnione od organizmu, a nie od narodowości.

Co do Prezydenta - brawo - jak się rozmawia z ludźmi rudego, dla własnego bezpieczeństwa lepiej wszystko nagrywać.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3204 dnia: Lipca 19, 2008, 11:57:38 am »
Co do Prezydenta - brawo - jak się rozmawia z ludźmi rudego, dla własnego bezpieczeństwa lepiej wszystko nagrywać.

Wszystko to w interesie państwa. :lol: Bez jaj ale to już zahacza o jakąś fobię.

Dziwić się potem że atmosfera między rządem a Prezydentem jest jaka jest. Skoro nie można normalnie rozmów prowadzić bo jakiś zakompleksiony człowiek ma swoje urojenia. Wstyd i hańba dlatego oby jak najszybciej do końca jego kadencji bo na drugą jestem przekonany że szans nie ma.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2008, 12:04:05 pm wysłana przez MarcePan »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3205 dnia: Lipca 19, 2008, 14:10:21 pm »
Posłuchałem tych fragmentów. Po raz kolejny Kaczyński robi z siebie kompletnego idiotę. To akurat mało kogo obchodzi ale przy okazji ośmiesza urząd który sprawuje. Na szczeście to już mniej niż 800 dni... 

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3206 dnia: Lipca 19, 2008, 14:21:25 pm »
Nie wiem po h.uj Kaczyński to nagrywał, ale Sikorski też nie błysnął słowami: "Można być prezydentem, ale można być też chamem."

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3207 dnia: Lipca 19, 2008, 19:38:37 pm »
Bo słowa prezydenta były  chamowate i tyle - słowa Sikorskiego idealnie pasują do sytuacji. Kaczyński twierdzi że nagranie pomoże w ewentualnym postawieniu Sikorskiego przed Trybunałem Stanu. Pomijając już czysty absurd takiego myślenia efekt jest taki że dzięki przeciekom USA wie jeszcze lepiej że sami dla siebie jesteśmy największą przeszkodą w jakichkolwiek negocjacjach.

O ile o Jarosławie Kaczyńskim mam osobiście opinię jednoznacznie i całkowicie negatywną to Lech jeszcze czasem potrafi się zachować na poziomie - tym bardziej rozczarowuje jak czasem też wali takie bzdury że aż przykro słuchać.  :???:
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2008, 19:42:24 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3208 dnia: Lipca 20, 2008, 14:49:51 pm »
Pomysł na autostrady - "machnąć ręką na koncesje, żaby i glizdy"

Cytuj
Poseł Zbigniew Girzyński przedstawił na swoim blogu w Onet. pl pomysł na szybka budowę autostrad w Polsce. - Może więc warto machnąć ręką na koncesje dla pokrętnych wykonawców, Naturę 2000, glizdy i żaby, które trochę się zestresują przy budowie i kwaśne miny członków Komisji Europejskiej i zacząć po prostu budować? (...) Zanim się w tych zbiurokratyzowanych strukturach Brukseli zorientują o co chodzi, to my będziemy sobie mknęli po naszej kochanej Polsce autostradami - napisał Girzyński.

Normalnie owacje na stojąco. Jeden z lepszych pomysłów, jakie ostatnio słyszałem

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3209 dnia: Lipca 20, 2008, 18:24:43 pm »
Genialne! Oczywiście jasne jest przy tym że Girzyński sprawnie potem zwróci z własnej kieszeni do budżetu miliony euro utracone przy cofniętych unijnych dopłatach, gigantycznych odszkodowań za łamanie prawa itd.  :cool:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3210 dnia: Lipca 20, 2008, 18:59:16 pm »
No ja od dawna uważam, że Unia może sobie w tyłek wsadzić swoje prawo razem se swoimi dotacjami. Nie przyszło ci do głowy, że dostosowanie się do ich norm kosztuje nas więcej, niż spływa z Brukseli do naszych kieszeni? Dlaczego prąd drożeje? Bo do.ebali drakońskie normy emisji CO2. Sami od lat mają ekologiczne elektrownie, a biedniejsze kraje muszą się na grandę dostosować. Z autostradami  podobnie - pobudowali piękne drogi mając w tyłku środowisko, po czym stworzyli szereg norm, które tylko nam życie komplikują.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3211 dnia: Lipca 20, 2008, 20:48:43 pm »
Akurat z tymi normami emisji CO2 się muszę zgodzić - w obecnej sytuacji jest to dla Polski cholernie nie na rękę, zważywszy na system sprzedaży nadwyżek limitów i tragiczny stan polskich elektrowni oraz brak jakichkolwiek perspektyw na energię odnawialną, która byłby, de facto, w naszych warunkach wielokrotnie bardziej kosztowna :?. W/g mnie już dawno powinniśmy się pozbyć głupich uprzedzeń i obaw i zainwestować w energię atomową, jak normalne kraje zachodnie. Obraz Czarnobyla może i jest jeszcze dość świeży i sugestywny, ale tamta przestarzała technologia była z zupełnie innej bajki i epoki :-?.

A ostatecznie będziemy mieli Fallouta na żywo :lol: .
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2008, 20:50:45 pm wysłana przez Trusio »
GT: Trusio

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3212 dnia: Lipca 21, 2008, 12:56:32 pm »
Tak, jasne. Ja nie chciałbym mieć takiej elektrowni w pobliżu domu. :-?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3213 dnia: Lipca 21, 2008, 13:39:19 pm »

Cytuj
Zabrakło "znaku pokoju" na pogrzebie Bronisława Geremka

Podczas przekazywania znaku pokoju na uroczystościach pogrzebowych profesora Bronisława Geremka prezydent Lech Kaczyński nie podał ręki Lechowi Wałęsie.
Prezydent Lech Kaczyński odwrócił się do zajmujących miejsca w drugim rzędzie i podał rękę byłym prezydentom Aleksandrowi Kwaśniewskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu, premierowi Tadeuszowi Mazowieckiemu, a także siedzącym w tym samym rzędzie Bronisławowi Komorowskiemu, Bogdanowi Borusewiczowi, Grzegorzowi Schetynie i Donaldowi Tuskowi, który pod koniec podszedł do urzędującego prezydenta.

ZRODLO


no znow poakazal pan prezydent ze jednak Sikorski nie bardzo sie pomylil mowiac, ze "Można być prezydentem, ale można być też chamem..."

Tak, jasne. Ja nie chciałbym mieć takiej elektrowni w pobliżu domu. :-?

w polsce obraz czarnobyla jest wciaz zywy, ale jak ktos dobrze napisal, dzis dysponujemy duzo lepsza technika i zabezpieczeniami, wiadomo ze jest to spore ryzyka, ale energia atomowa jest "tania" i w miare czysta....


LoNdEk, przestać brać to, co bierzesz, bo się z tobą jak z nienormalnym rozmawia. Jeśli nie widzisz różnicy między krytyką, a oskrarżaniem o Holokaust, to na prawdę pora ten temat zakończyć. My tutaj poruszamy nieco ważniejsze kwestie, niż śmiecenie na ulicy. I - za przeproszeniem - w tyłek wsadź sobie stereotypy o Polakach pijakach i jakoby tylko nasz naród robił się bardziej agresywny po alkoholu. Takie reakcje są uzależnione od organizmu, a nie od narodowości.

to ze ktos oskarzyl polakow o holocaust, swiadczy tylko o tej o sobie, o tym ze nie ma on apojecia o historii itp... nie widze nic co by mnie obrazalo w takiej wypowiedzi, gdyby ktos sie tak do mnie odezwal, pewnie zaczal bym sie zmiac, a potem postaralbym sie wyprowadzic delikwenta z bledu...


co do powazniejszych kwestii - nie wiem czy jakis niedouczony idiota (trzeba to nazwac po imieniu), albo ktos kto chce zaistniec jako "kontrowersyjny", walnie jakas "totalna glupote", to powazna sprawa ?!?! strasznie lubujemy sie w rozdrapywaniu starych ran, dla ciebie powazny temat to to ze ktos chce przeklamac historie, dla mnie wazniejesza jest terazniejszosc i jak teraz jestesmy postrzegani, co jest wazniejsze, to juz kazdy sam musi sobie odpowiedziec na pytanie!


btw. w czasie pisania tego postu nie bylem "pod wplywem" 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3214 dnia: Lipca 21, 2008, 18:48:09 pm »
Co wyprawiają wyznawcy Radia Maryja to się w głowie nie mieści. Wystarczy posłuchać co się działo na pogrzebie Geremka. Co za wstyd dla narodu i hańba dla Polaków. Papież przesyła kondolencje, najważniejsi ludzie świata zjechali się na jego pogrzeb i co widzą? Bandę jakiś idiotów udających wielkich patriotów.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3215 dnia: Lipca 21, 2008, 18:52:43 pm »
Geremek za to był patriotą  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3216 dnia: Lipca 21, 2008, 18:56:26 pm »
Geremek za to był patriotą  :lol:

Oczywiście że był. Każdy go tak wspomina. Zawsze, na każdym kroku dbał o interes naszego kraju.

Jak widać Radio Maryja odcina się od Papieża. Zresztą to nie pierwszy kiedy Ci fanatycy pokazują na co ich stać. Oni nawet do Jurka Owsiaka się dosadzą bo ten robi coś pożytecznego i ich szlag trafia.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3217 dnia: Lipca 21, 2008, 18:58:47 pm »
Iras- wg mnie był.

MarcePan- akurat 'Owsika' nie lubię, ale rzeczywiście RM przegina pałeczkę nieraz :lol:

Londek- widziałem to w faktach, Wałęsa nawet nie zerknął na Kaczyńskiego...
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2008, 19:11:18 pm wysłana przez Ciapkas »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3218 dnia: Lipca 21, 2008, 20:20:21 pm »
W sumie nie powinno mnie dziwić, że w kraju, w którym ministrem sprawiedliwości zostaje Ćwiąkalski, Geremka uznaje się za patriotę.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3219 dnia: Lipca 21, 2008, 20:57:26 pm »
W sumie nie powinno mnie dziwić, że w kraju, w którym ministrem sprawiedliwości zostaje Ćwiąkalski, Geremka uznaje się za patriotę.


Irasku jesli nie wiesz, to kwestia zwyczaju, ze o zmarlych albo sie nie mowi, albo mowi sie dobrze, a kolejna sprawa, ze wyrazasz opinie skrajna, bo  Geremek byl postacia powszechnie szanowana, nikt nie smial z niego szydzic tak jak to sie robi z kaczynskimi, na szacunek sie pracuje i Geremek naprawde zasluzyl na uznanie....


btw. ciekawe czy prezydent kaczynski tez sie dolaczy do bojkotu TVN'u, bo jakby nie patrzec podlega bratu  8-)
Opublikowane: Lipiec 21, 2008, 20:55:53
a co do Cwiakalskiego, to czym on zawinil?? jesli mnie pamiec nie myli to ziobro przekroczyl swoje kometencje, do tego pomowil kilka osob, a jako min. sprawiedliwosci nie powinien tego robic !?

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3220 dnia: Lipca 21, 2008, 21:08:49 pm »
W sumie nie powinno mnie dziwić, że w kraju, w którym ministrem sprawiedliwości zostaje Ćwiąkalski, Geremka uznaje się za patriotę.

Tak, za Ziobry zbojkotowaliby tego komucha i byłoby zajebiście, lol.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3221 dnia: Lipca 21, 2008, 21:36:01 pm »
Cóż, dla niektórych patriotą i autorytetem jest profesor Gieremk a dla niektórych Pan Ziobro:cool:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3222 dnia: Lipca 21, 2008, 21:49:03 pm »
Cóż, dla niektórych patriotą i autorytetem jest profesor Gieremk a dla niektórych Pan Ziobro:cool:


pan ziobro nie osiaglnal tyle co geremek, nie jest tak znany i ceniony, zreszta Leenk kogo ty porownujesz, jakiegos mlodego karierowicza do czlowieka ktory pomagal obalic komunizm, ktory przyczynil sie do zmian w Polsce...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3223 dnia: Lipca 21, 2008, 22:09:21 pm »
Ja ogólnie współczuję każdemu, dla kogo mierny polski polityk może być autorytetem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3224 dnia: Lipca 21, 2008, 23:21:03 pm »
Ja ogólnie współczuję każdemu, dla kogo mierny polski polityk może być autorytetem.

no mierny mierny  8-) 8-)

Cytuj
Uhonorowany został 23 tytułami doktora honoris causa m.in. przez uniwersytety w Bolonii, Utrechcie, paryską Sorbonę, Nowym Jorku (Columbia), Uniwersytet Jagielloński oraz Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W 1992 został mianowany profesorem wizytującym w Collège de France. Był członkiem Academia Europea, Pen Clubu, Société Européenne de Culture oraz licznych towarzystw i stowarzyszeń.

W latach 1962-1965 był dyrektorem Ośrodka Kultury Polskiej w Paryżu.


Cytuj
Został nagrodzony wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami. Posiadał między innymi Wielki Krzyż z Gwiazdą Orderu Zasługi RFN oraz Pour le Mérite. Był też kawalerem Legii Honorowej Republiki Francuskiej. W 1999 otrzymał tytuł Człowieka Roku tygodnika "Wprost". W 1998 wyróżniony międzynarodową Nagrodą Karola Wielkiego. Był laureatem nagrody "Politique Internationale", przyznawanej przez Stowarzyszenie Polityki Zagranicznej Sorbony, a także Europrize 1999 Forum Izb Gospodarczych Unii Europejskiej. Został też nagrodzony Medalem Wolności, wyróżnieniem Instytutu Franklina i Eleonor Roosevelt w Nowym Jorku[13].

11 listopada 2002 został uhonorowany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Orderem Orła Białego. Był członkiem Kapituły Orderu Orła Białego do 2007, kiedy odmówił ponownego złożenia oświadczenia lustracyjnego.

pokaz mi innego polityka z takim dorobkiem...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3225 dnia: Lipca 21, 2008, 23:36:33 pm »
Ziobro. :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3226 dnia: Lipca 21, 2008, 23:43:11 pm »
Ziobro. :lol:

hahha....poprawiles mi humor Marcepan :D


a tu dla iraska zeby mial porownanie :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Ziobro

btw. cos dla fanow anime i mangi http://www.realitylapse.com/

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3227 dnia: Lipca 21, 2008, 23:51:08 pm »
Ja ogólnie współczuję każdemu, dla kogo mierny polski polityk może być autorytetem.
Współczuje ci, że J. Kaczyński jest twoim autorytetem. [']

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3228 dnia: Lipca 21, 2008, 23:52:39 pm »
Cytuj

pan ziobro nie osiaglnal tyle co geremek, nie jest tak znany i ceniony, zreszta Leenk kogo ty porownujesz, jakiegos mlodego karierowicza do czlowieka ktory pomagal obalic komunizm, ktory przyczynil sie do zmian w Polsce...
To nie ja wymyśliłem Pana Ziobro - Iras tak o tym panu pisze - z wielkiej litery co jest dosyć komiczne.   :cool:

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3229 dnia: Lipca 22, 2008, 00:04:12 am »
Ciężki mi samo nazwisko napisać z dużej litery, a co dopiero p. ziobro :P.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3230 dnia: Lipca 22, 2008, 00:40:10 am »
Współczuje ci, że J. Kaczyński jest twoim autorytetem. [']

Świeczki możesz stawiać towarzyszowi Geremkowi na onecie.

Źle się poprzednio wyraziłem. Prawidłowo byłoby "ja ogólnie współczuję każdemu, dla kogo jakikolwiek mierny polski polityk może być autorytetem". Kaczyńskich uważam za najrozsądniejszą opcję w bagnie polskiej polityki - właściwie z liczących się jedyną akceptowalną, ale żeby doszukiwać się w tym syfie autorytetów? Żałosne.

Z Ćwiąkalskim problem jest jeden - bronił przestępców, a teraz odpowiada za ich ściganie. Konflikt interesów widoczny gołym okiem. Jak ktoś już wcześniej zauważył, to tak, jakby w Stanach ministrem sprawiedliwości został adwokat Ala Capone. W normalnym, demokratycznym kraju taka sytuacja nie miała prawa bytu.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3231 dnia: Lipca 22, 2008, 02:35:37 am »
Cytuj
Kaczyńskich uważam za najrozsądniejszą opcję w bagnie polskiej polityki

Dlatego ty stanowisz Irasa, a my stanowimy resztę.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3232 dnia: Lipca 22, 2008, 08:52:32 am »
Współczuje ci, że J. Kaczyński jest twoim autorytetem. [']
Kaczyńskich uważam za najrozsądniejszą opcję w bagnie polskiej polityki - właściwie z liczących się jedyną akceptowalną, ale żeby doszukiwać się w tym syfie autorytetów? Żałosne.
No - kiedy oni są główną atrakcją tego bagna - siedzą w nim i robią dużo bąbelków :lol:. Ludzie maluczcy w każdym znaczeniu tego słowa, zakompleksieni, małostkowi, ksenofoby i krzykliwe buraki, że o braku jakiejkolwiek prezencji, obycia czy stylu nie wspomnę (nie wspomnę też o bliskich kontaktach z o. Rydzykiem). I takie napędzane własną nienawiścią, nie reprezentujące sobą nic sensownego pokurcze mają być najlepszą opcją? :shock: :grin:   
GT: Trusio

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3233 dnia: Lipca 22, 2008, 09:38:18 am »
Ała Trusio. To było mocne. Mocne ale prawdziwe.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3234 dnia: Lipca 22, 2008, 10:36:12 am »
Współczuje ci, że J. Kaczyński jest twoim autorytetem. [']

Świeczki możesz stawiać towarzyszowi Geremkowi na onecie.

Źle się poprzednio wyraziłem. Prawidłowo byłoby "ja ogólnie współczuję każdemu, dla kogo jakikolwiek mierny polski polityk może być autorytetem". Kaczyńskich uważam za najrozsądniejszą opcję w bagnie polskiej polityki - właściwie z liczących się jedyną akceptowalną, ale żeby doszukiwać się w tym syfie autorytetów? Żałosne.

smutne ze mlody czlowiek ( nie mam pojecia ile masz lat ;) ) podziwia ludzi ktozy nie kryja sie ze swoja nienawiscia, dodam do wypowiedzi Trusia, ze obaj kaczynscy to paranoicy, ktorzy wszedzie widza uklad, do tego podwazaja prawomocny wyrok sadu (vide. tw.bolek) - czego glowa panstwa nie powinnarobic, no w sumie za czasow ziobry to oni ustalali wyroki...


a co powiesz irasku na to ze podobno nazwiska panow K pojawiaja sie aktach kilku afer, co powiesz na temat, nie jasnego finansowania PC (no chyba ze ziobro przez 2 lata swoich rzadow "ukrecil sprawie leb"), umorzenie dlugu PC zaraz po przegranych przez PiS wyborach ??



Cytuj
Z Ćwiąkalskim problem jest jeden - bronił przestępców, a teraz odpowiada za ich ściganie. Konflikt interesów widoczny gołym okiem. Jak ktoś już wcześniej zauważył, to tak, jakby w Stanach ministrem sprawiedliwości został adwokat Ala Capone. W normalnym, demokratycznym kraju taka sytuacja nie miała prawa bytu.

a ja glupi myslalem ze takie jest zadanie adwokata :( do tego chcialem ci tylko zwrocic uwage, ze to sad wydaje wyrok, a nie adwokat, a bez prawomocnego wyroku nikt nie ma prawa nazwac kogos przestepca, to taka znaczaca roznica, ja rozumie ze idziesz za przykladem ziobry, ktory na prawo i lewo rzucal oskarzenia i nazywal ludzi mordercami, przestepcami itp. pewnie ciagle byl min. sprawiedliwosci, to w tych sprawach zapadlyby wyroki skazujace...
uklad...uklad...uklad...uklad...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3235 dnia: Lipca 22, 2008, 10:56:24 am »
(nie wspomnę też o bliskich kontaktach z o. Rydzykiem)

Lepsze są bliskie kontakty z Krauze, Stokłosą i innymi, szemranymi biznesmenami?

Ależ wam "polityka miłości" Donalda siekę z mózgów zrobiła.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3236 dnia: Lipca 22, 2008, 11:03:14 am »
Największym problemem polityków PiSu jest wielka niezdolność do rzeczy pozytywnych - prawie całą energię poświęcają na rzeczy negatywne - atakowanie, szukanie spisków i wrogów, obrażalstwo, kłótliwość itd.

Mamy iść na barykady w obronie ojczyzny bo Gross napisał jakąś jedną zbyt publicystyczną i po części niesprawiedliwą książkę w ilości sztuk 1. Mamy zniszczyć chyba naszą ostatnią markę znaną za granicą - Wałęsę tylko dlatego że być może popełnił jakąś głupotę w młodości która ma się nijak do jego zasług. Mamy być wiecznie skłóceni z resztą Europy bo to niby pokazuje naszą siłę. I  masa innych rzeczy - mało mających wspólnego z rzeczywistymi problemami a zwyczajnie męcząca ludzi.

Męcząca na tyle że nawet wszelkie wady obecnej władzy nie sprawiają żeby większość chciała powrotu takiego agresywnego stylu w polityce.  Ciekawe że młodzi w PiSie koleżkowie od PRu próbowali ocieplić wizerunek np. Kaczyńskiego ale on sam skutecznie niweczy wszelkie takie poczynania.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2008, 11:05:44 am wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3237 dnia: Lipca 22, 2008, 11:22:54 am »
Największym problemem polityków PiSu jest wielka niezdolność do rzeczy pozytywnych - prawie całą energię poświęcają na rzeczy negatywne - atakowanie, szukanie spisków i wrogów, obrażalstwo, kłótliwość itd.

Politycy PO są za to niezdolni do kompletnie niczego.

A nie, przepraszam. Potrafili podnieść akcyzę na LPG i porpier.olić kasę z recyklingu.

Mamy iść na barykady w obronie ojczyzny bo Gross napisał jakąś jedną zbyt publicystyczną i po części niesprawiedliwą książkę w ilości sztuk 1.

Nikt nie każe iść na barykady, ale kiedy dzieciak pisze, że książce Grossa nie można nic zarzucić i po części się z nią zgadza, to chyba należałoby bić po głowie aż zmądrzeje. Na rezolucję amerykańskiego kongresu, która wzywa nas do wypłaty odszkodowań za zbrodnie nazistowskie, chyba powinniśmy jednak zareagować.

Mamy zniszczyć chyba naszą ostatnią markę znaną za granicą - Wałęsę tylko dlatego że być może popełnił jakąś głupotę w młodości która ma się nijak do jego zasług.

Fałszywych symboli nikt nie potrzebuje.

Mamy być wiecznie skłóceni z resztą Europy bo to niby pokazuje naszą siłę.

Bo lepiej być wiernym kundlem i dostawać ochłapy ze stołu, niż walczyć o swoje.

I  masa innych rzeczy - mało mających wspólnego z rzeczywistymi problemami a zwyczajnie męcząca ludzi.

Było tracić mniej czasu na wybiórczą i tvn, to by Cię polityka PiS tak nie męczyła. Mnie interesuje tylko to, że PO nie robi kompletnie nic, aby żyło mi się lepiej - wręcz przeciwnie, idą w odwrotnym kierunku.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3238 dnia: Lipca 22, 2008, 11:36:32 am »
Imho książce Grossa można zarzucić zapędy publicystyczne i brak wyważenia faktów i oddania realiów ale  kogoś kto uważa inaczej nie określę mianem "dzieciak" i nie będę bił po głowie.  :???:

Akurat to za czasów PiSu byliśmy usłużnym kundelkiem USA. Dobrze że to się skończyło wraz z rządami PO. 

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3239 dnia: Lipca 22, 2008, 12:54:37 pm »

Politycy PO są za to niezdolni do kompletnie niczego.

A nie, przepraszam. Potrafili podnieść akcyzę na LPG i porpier.olić kasę z recyklingu.

juz byla tu dyskusja o paliwach :) w ktroej zawsze irasku wiedziales lepiej ;)


Nikt nie każe iść na barykady, ale kiedy dzieciak pisze, że książce Grossa nie można nic zarzucić i po części się z nią zgadza, to chyba należałoby bić po głowie aż zmądrzeje. Na rezolucję amerykańskiego kongresu, która wzywa nas do wypłaty odszkodowań za zbrodnie nazistowskie, chyba powinniśmy jednak zareagować.

ale jak ty "sadzisz rodzyny" to jest OK, jak prezydent sie osmiesza jest OK, nie pamietasz tez jak PiS naklamal w kampanii wyborczej, nie widzisz tez jak teraz powoli wychodza "walki" PiSu ???
o ksiazce Grossa juz dyskutowalismy...a co do rezolucji kongresu, no coz, czas wreszcie aby ktos sie tym zajal, poprzednie rzady baly sie sprawy ruszyc, mam nadzieje ze ten (PO) bedzie mial na tyle odwagi aby sprawe rozwiazac, bo tak jak w rezolucji US pisze, jestesmy chyba jedynym krajem ktory jeszcze tych spraw nie rozwiazal, nasze male polskie piekielko ma to do siebie, ze kto by nie rzadzil zawsze zajmuje sie tym co nie potrzeba...



Fałszywych symboli nikt nie potrzebuje.

smutne, ze uwarzasz sie za patryjote, a Polaka ktorego wielu stawia zaraz za JPII nazywasz falszywym symbolem?? dziwne tez, ze bez dowodow, podwarza sie prawomocny wyrok sadu, to juz nie czas ziobry, ze ludzi min. sprawiedliwosci skazywal jeszcze przed procesem.


Bo lepiej być wiernym kundlem i dostawać ochłapy ze stołu, niż walczyć o swoje.

PiS pokazal jak walczy o swoje, wchodzac USA w d*pe bez wazeliny :), a wg. ciebie obrazanie sie na wszystko i wszystkich to walka o swoje ?!?!?! - jak mialem 6 latek to tak walczylem o swoje... 8)


Było tracić mniej czasu na wybiórczą i tvn, to by Cię polityka PiS tak nie męczyła. Mnie interesuje tylko to, że PO nie robi kompletnie nic, aby żyło mi się lepiej - wręcz przeciwnie, idą w odwrotnym kierunku.

Irasku, takie jest twoje zdanie, a co zrobil ten twoj pis?? no Edgar wybudowal we wloszczowie stacje kolejowa i kilkoma czlonkami swojej rodzinki obsadzal pewne posadki...despotyzm na calego :D