Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658135 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3240 dnia: Lipca 22, 2008, 13:04:54 pm »
a co do rezolucji kongresu, no coz, czas wreszcie aby ktos sie tym zajal, poprzednie rzady baly sie sprawy ruszyc, mam nadzieje ze ten (PO) bedzie mial na tyle odwagi aby sprawe rozwiazac, bo tak jak w rezolucji US pisze, jestesmy chyba jedynym krajem ktory jeszcze tych spraw nie rozwiazal, nasze male polskie piekielko ma to do siebie, ze kto by nie rzadzil zawsze zajmuje sie tym co nie potrzeba...

Rozwiązał w jaki sposób? Wypłacił odszkodowania za zbrodnie nazistowskie? No tak, nie od dziś wiadomo, że naziści byli Polakami, Hitler był naszym przywódcą i my odpowiadamy za wszystkie krzywdy wyrządzone żydom.




patryjote

ja pier.ole x2

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3241 dnia: Lipca 22, 2008, 13:09:35 pm »
Akurat to za czasów PiSu byliśmy usłużnym kundelkiem USA. Dobrze że to się skończyło wraz z rządami PO. 

Bardzo dobrze napisane. Też jestem rad że skończyło się lizanie d..y hamburgerom. PiS miał walczyć o dobro naszego kraju a tak naprawdę to byliśmy tak jak napisał Leenk, potulnym kundelkiem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3242 dnia: Lipca 22, 2008, 13:19:56 pm »
Teraz za to jesteś wiernym psem Brukseli i odwracamy się od największego militarnego sojusznika.

Ja jednak wolałem lizać tyłek hamburgerom, bo od kłaniania się w pas całej Europie już mnie plecy bolą.

Swoją drogą to zabawne, kiedy czcicie Wałęsę, jednocześnie opluwając Amerykę i Kościół, jakbyście zapomnieli, że Reagan i Jan Paweł II dla obalenia komunizmu byli bardziej kluczowi, niż ten wasz "symbol"  :-?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3243 dnia: Lipca 22, 2008, 13:40:22 pm »
Teraz za to jesteś wiernym psem Brukseli i odwracamy się od największego militarnego sojusznika.

Ja jednak wolałem lizać tyłek hamburgerom, bo od kłaniania się w pas całej Europie już mnie plecy bolą.

Nie wiem jak Ty ale ja mieszkam w Polsce, która znajduje się w Europie. Stary kontynent jest dla naszego kraju znacznie ważniejszy niż zachłanni i pazerni Amerykanie. Zresztą USA to kraj jeszcze bardziej struty aferami i lewymi interesami niż cała Europa.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3244 dnia: Lipca 22, 2008, 13:50:21 pm »
Europa nieraz pokazała, że zawsze możemy na nią liczyć.

Wracając jeszcze do tematu odszkodowań, babcia, za wiele lat przymusowej pracy u szwabów, dostała śmieszne kilkaset złotych rekompensaty, dziadka brat, za trwałe kalectwo - wybite w obozie oko, nie dostał kompletnie nic. Niemcom i żydom (w tym drugim przypadku najlepiej nie tylko pokrzywdzonym, ale również ich rodzinom i zupełnie niespokrewnionym - tylko dlatego, że "prześladowaliśmy" ich braci) mamy za to wypłacać ogromne odszkodowania. No ale nie ma się co dziwić, skoro dzisiaj walka o interesy Polaków = kompromitowanie w oczach Europy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3245 dnia: Lipca 22, 2008, 13:52:28 pm »
Europa nieraz pokazała, że zawsze możemy na nią liczyć.

Ameryka też.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3246 dnia: Lipca 22, 2008, 16:55:13 pm »
Europa nieraz pokazała, że zawsze możemy na nią liczyć.

Wracając jeszcze do tematu odszkodowań, babcia, za wiele lat przymusowej pracy u szwabów, dostała śmieszne kilkaset złotych rekompensaty, dziadka brat, za trwałe kalectwo - wybite w obozie oko, nie dostał kompletnie nic. Niemcom i żydom (w tym drugim przypadku najlepiej nie tylko pokrzywdzonym, ale również ich rodzinom i zupełnie niespokrewnionym - tylko dlatego, że "prześladowaliśmy" ich braci) mamy za to wypłacać ogromne odszkodowania. No ale nie ma się co dziwić, skoro dzisiaj walka o interesy Polaków = kompromitowanie w oczach Europy.

kto pisze o ogromych odszkodowaniach?? chyba tylko nasz dziennik, kongres amerykanski ponaglil polske aby problem rozwiazala, a jak to zrobi, to zobaczymy...moim zdaniem powinny byc to symboliczne kwoty (10% wartosci starych gruntow) - jesli ktos ubiegal by sie o zwrot ziemi na ktorej, ktos mieszka - dostaje w zamian inna dzialke, z zastrzezeniem, ze po zgodzeniu sie nie ma prawa ubiegac sie o dodatkowe odszkodowania itp. Iras znalazles sobie tamt ktory zadko jest poruszany, o ktorym w sumie nie wiadomo nic, co nasz rzad z nim robi i jedziesz po zydach i niemcach itp.


Teraz za to jesteś wiernym psem Brukseli i odwracamy się od największego militarnego sojusznika.

Ja jednak wolałem lizać tyłek hamburgerom, bo od kłaniania się w pas całej Europie już mnie plecy bolą.

Swoją drogą to zabawne, kiedy czcicie Wałęsę, jednocześnie opluwając Amerykę i Kościół, jakbyście zapomnieli, że Reagan i Jan Paweł II dla obalenia komunizmu byli bardziej kluczowi, niż ten wasz "symbol"  :-?

jesli Irasku nie zauwazyles to nikt nie pluje na USA ( no moze poza Marcepanem :) ) ja np.jestem za polityka srodka, popieram wywazone stosunki z USA i EU, ale nie mozna bezgranicznie "oddac sie " USA tak jak to czynil PiS...potrzebny jest pewien dystans...



Rozwiązał w jaki sposób? Wypłacił odszkodowania za zbrodnie nazistowskie? No tak, nie od dziś wiadomo, że naziści byli Polakami, Hitler był naszym przywódcą i my odpowiadamy za wszystkie krzywdy wyrządzone żydom.

ale kto mowi o wyplacie odszkodowan, kto mowi zeby przytakiwac tym ktorzy twierdza ze holocaust to polski "wynalazek" uroiles sobie cos w glowie i walisz takie "smuty" jak ten powyzej

Cytuj
patryjote

ja pier.ole x2

oj juz sie nie czepiaj pisowni, w sumie zabawny blad, ale no coz nie raz pisalem ze j.polski latwy nie jest :D



!!SORRY ZE CALOSC TAAK CHAOTYCZNA!!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3247 dnia: Lipca 22, 2008, 17:06:52 pm »
Czytałeś cokolwiek o tej rezolucji? Tam jest dość konkretnie opisane, czego oczekują i raczej nie zadowolą się symbolicznymi odszkodowaniami. Druga sprawa, której zwyczajnie nie potrafię przełknąć - za komunistyczny rząd polski możemy ponosić jakąś odpowiedzialność, ale jakim prawem wzywa się nas do restytucji mienia zagrabionego przez trzecią rzeszę? Niepojęte.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3248 dnia: Lipca 22, 2008, 17:43:18 pm »
Czytałeś cokolwiek o tej rezolucji? Tam jest dość konkretnie opisane, czego oczekują i raczej nie zadowolą się symbolicznymi odszkodowaniami. Druga sprawa, której zwyczajnie nie potrafię przełknąć - za komunistyczny rząd polski możemy ponosić jakąś odpowiedzialność, ale jakim prawem wzywa się nas do restytucji mienia zagrabionego przez trzecią rzeszę? Niepojęte.

Cytuj
Trzeba jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, rezolucja nie dotyczy tylko Żydów, ale wszystkich obywateli Polski, którzy utracili swoje majątki, i po drugie, ta rezolucja nie nakłada na Polskę żadnego obowiązku; ma jedynie wyrazić opinię Senatu i zainteresowanie sprawą - czytamy na newsweek.pl.

co ciekawe rozolucja dotyczy tez Litwy....

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3249 dnia: Lipca 22, 2008, 19:07:55 pm »
I żeby było jeszcze ciekawiej jesteśmy wraz z Litwą bodaj ostatnimi krajami które nie załatwiły tego problemu. Inni to zrobili i jakoś nie było żadnych wielkich odszkodowań

Sam zdecydowanie nie jestem antyamerykański i niepomiernie mnie zawsze śmieszyły teksty o tym jacy to niedobrzy czy głupi oni są - to zwyczajnie nieprawda i raczej wystawia zły obraz kompleksów mało znaczącego kraju Tyle tylko że twarde stanowisko  wobec USA nie oznacza nastrojów antyamer A PiS wchodził im w 4 litery tak że nawet najbardziej  służalcza postawa wobec UE się temu nie równa


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3250 dnia: Lipca 22, 2008, 19:10:40 pm »
Zajebiście, że w ogóle odnosicie się do tego, o czym piszę.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3251 dnia: Lipca 22, 2008, 19:13:43 pm »
Gdzie przeczytałeś że mamy zapłacić za majątek zagrabiony przez Niemców?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3252 dnia: Lipca 22, 2008, 19:48:57 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/1790254,10,kongres_usa_wzywa_polske_do_restytucji_zagrabionego_mienia_prywatnego,item.html

Cytuj
"Wzywa się rząd Polski do natychmiastowego uchwalenia sprawiedliwej i wyczerpującej ustawy, tak aby osoby (lub ich spadkobiercy), których majątki prywatne zostały zabrane i skonfiskowane przez nazistów w czasie II wojny światowej lub odebrane po wojnie przez komunistyczny rząd polski, mogły albo otrzymać zwrot (restytucję) tych majątków, albo - jeżeli zwrot nie jest możliwy - otrzymać za nie sprawiedliwą rekompensatę finansową"

Informacja PAP zamieszczona chyba w większości portali i serwisów informacyjnych.

Nie podważam konieczności wypłaty pewnych odszkodowań, ale to jest chyba przesada.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3253 dnia: Lipca 22, 2008, 20:06:16 pm »
OK, dzięki za linka. Ten akurat fragment to faktycznie jakaś piramidalna bzdura...  :???:

Jeden kolo w tamtejszych komentach to podsumował:
Cytuj
Chwileczkę - mnie też się należy.
Mój dziadek stracił krowę (zjadła ją dywizja SS), przestrzelili mu płaszcz a potem sowieci wzięli mu konia z siodłem. Żądam zwrotu!
:cool:

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3254 dnia: Lipca 22, 2008, 20:34:12 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/1790254,10,kongres_usa_wzywa_polske_do_restytucji_zagrabionego_mienia_prywatnego,item.html

Cytuj
"Wzywa się rząd Polski do natychmiastowego uchwalenia sprawiedliwej i wyczerpującej ustawy, tak aby osoby (lub ich spadkobiercy), których majątki prywatne zostały zabrane i skonfiskowane przez nazistów w czasie II wojny światowej lub odebrane po wojnie przez komunistyczny rząd polski, mogły albo otrzymać zwrot (restytucję) tych majątków, albo - jeżeli zwrot nie jest możliwy - otrzymać za nie sprawiedliwą rekompensatę finansową"

Informacja PAP zamieszczona chyba w większości portali i serwisów informacyjnych.

Nie podważam konieczności wypłaty pewnych odszkodowań, ale to jest chyba przesada.
Czekaj, czekaj, to ta twoja ukochana Ameryka żąda zwrotu majątków?
Buahahah, postawa godna najlepszego sojusznika. :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3255 dnia: Lipca 22, 2008, 20:53:01 pm »
Nie wiem, czy w ogóle powinienem na takie nic niewnoszące zaczepki reagować.

Moja ukochana Ameryka? Ja kocham tylko jeden kraj i to na pewno nie ten, o którym mówisz.

Sojusz militarny to odrębna sprawa. W Kongresie zbyt wielu przyjaciół nie mamy.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3256 dnia: Lipca 22, 2008, 21:39:38 pm »
b.szym - sojusz z USA, byłby bardzo dobry dla nas, gdybyśmy mieli odpowiednich polityków. Zresztą zobacz na relacje Izrael-USA.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3257 dnia: Lipca 22, 2008, 21:42:49 pm »
b.szym - sojusz z USA, byłby bardzo dobry dla nas, gdybyśmy mieli odpowiednich polityków. Zresztą zobacz na realcje Izrael-USA.
Tak, to fakt. Jestem pewny, że gdybyśmy posiadali samych Żydów w sejmie, to Amerykanie znieśliby nawet wizy.
Co jak co, Żydzi to mądrzy ludzie. Mądrzejsi od nas, a my im tylko zazdrościmy imo.

Mimo wszystko uważam, że przyjaciół powinniśmy szukać blisko a wrogów daleko, dlatego sądze, że tarcza Polsce nie jest potrzebna.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2008, 21:46:19 pm wysłana przez b.szym »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3258 dnia: Lipca 22, 2008, 21:55:48 pm »
Dlaczego? Ja jestem za tą tarczą, żeby Ruskom choć utrzeć nosa.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3259 dnia: Lipca 22, 2008, 21:57:16 pm »
Dlaczego? Ja jestem za tą tarczą, żeby Ruskom choć utrzeć nosa.
Ruskom utrzeć nosa? Nie bądź żałosny. Jesteśmy małym jamniczkiem przy wielkim niedźwiedziu.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3260 dnia: Lipca 22, 2008, 22:10:00 pm »
Phi. Phi. Phi. Za tyle lat upokorzeń, nawet jamniczek moze się zebrać w sobie.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3261 dnia: Lipca 22, 2008, 22:19:03 pm »
Phi. Phi. Phi. Za tyle lat upokorzeń, nawet jamniczek moze się zebrać w sobie.
Po czym znudzony miś jednym palcem ostudzi jego zapał...

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3262 dnia: Lipca 22, 2008, 22:24:21 pm »
I ch.uj. Przynajmniej nie będziemy zginać karku i słuchać kogoś.

Dla mnie symbolem zdrowego rozsądku, honoru i poczucia suwerenności jest wypowiedź szefa polskiej dyplomacji(sorka nie pamiętam jak się nazywał) o budowie w Polsce autostrady łączącej Niemcy. Chciałbym aby każdy polityk miał jaja tak jak on.


Ps. Koleś zwał się Józef Beck.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2008, 22:26:44 pm wysłana przez Ciapkas »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3263 dnia: Lipca 22, 2008, 23:49:25 pm »
Tak, to Józef Beck zapodał piękny tekst o honorze tuż przed WWII...

Generalnie sami jesteśmy sobie winni - Polonia w USA to śmieszne dzieciaki przy tej machinie którą stworzyli Żydzi. Dlatego specjalnie się nie oburzam na ich wpływ na politykę USA i na Kongres (a tu mamy piękny przykład). Są zorganizowani, ich nacja jedną z najlepiej wykształconych w USA więc po prostu czerpią z tego korzyści.   

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3264 dnia: Lipca 23, 2008, 01:58:35 am »
Sprawiedliwość wg PO - biznesmen, który ujawnił, że prezydent Sopotu domagał się od niego łapówki (obaj z Platformy), został wyrzucony z partii  :-o

Swoją drogą Palikot może w końcu wyleci  8-)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3265 dnia: Lipca 23, 2008, 09:21:50 am »
I słusznie wyrzucili obu. Ten biznesmen też był zamieszany w wątpliwe układy. Jak by nic nie zrobili to byś tu wrzeszczał jacy są niedobrzy. jak zrobili dokładnie co należy to też niedobrze...  :cool:

Palikopt chyba niestety w końcu wyleci - zbyt otwarcie po prostu mówi prawdę jak na polityka.  :???:

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3266 dnia: Lipca 23, 2008, 09:25:25 am »
Polska powinna zbudować bombę atomową i zawrzeć dobre sojusze z ameryką południową i arabami
taki mój przepis na sukces ;D
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3267 dnia: Lipca 23, 2008, 09:32:43 am »
Swoją drogą Palikot może w końcu wyleci  8-)

Szkoda by było bo to jedyny polityk, który ma w d..e kasę jaką dostaje za bycie posłem. Dlatego mówi otwarcie i wprost całą prawdę. On leje na to czy go wyrzucą czy nie bo nie musi pchać się do koryta za wszelką cenę tak jak to robią ludzie z takich partii jak PiS, LPR czy Samoobrona.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3268 dnia: Lipca 23, 2008, 09:40:55 am »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3269 dnia: Lipca 23, 2008, 09:55:57 am »
Ziobro ma pełne gacie. Oj boi się chłopak o swój tyłek. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego że z miejsca jak straci immunitet to parę osób zabierze się za niego i za te oszczerstwa, które rzucał na lewo i prawo gdy był pod baczną opieką Jarusia.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3270 dnia: Lipca 23, 2008, 10:40:23 am »
Ziobro ma pełne gacie. Oj boi się chłopak o swój tyłek. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego że z miejsca jak straci immunitet to parę osób zabierze się za niego i za te oszczerstwa, które rzucał na lewo i prawo gdy był pod baczną opieką Jarusia.

no musze sie zgodzic z ta opinia, Ziobro poprostu sie boii a to co robi PiS to juz poprostu smieszne/dziecinne, mozna napisac chamskie, bo tak ta partie trzeba okreslic ( Palikot i Sikorski dobrze PiSowskiego  prezydenta okreslili)


Cytuj
Marszałek Sejmu skomentował też wczorajszą blokadę obrad komisji regulaminowej. - Grupa ponad 80 posłów PiS uniemożliwiła wejście do sali członkom komisji. Grupa ta praktycznie wymusiła rezygnację z prac komisji - mówił.


a przypadkiem Ziobro nie deklarowal ze jesli beda zarzuty to sie zrzeknie imunnitetu ?? - tak klamliwych/"goloslownych" ludzi jak w PiS chyba nie ma w zadnej innej partii..

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3271 dnia: Lipca 23, 2008, 11:00:43 am »
gołosłownych to jest dobre słowo.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3272 dnia: Lipca 23, 2008, 11:37:21 am »
Cytuj
"Dziennik": prezydent Lech Kaczyński najprawdopodobniej zgodzi się tylko na jednego kandydata do awansu na stopień nadinspektora, czyli policyjny odpowiednik generała.

....

ZRODLO

ale i tak najlepsze sa uzasadnienia:


Cytuj
Kto nie otrzyma awansu? Jak ustalił "Dziennik", szansę tę stracił m.in. obecny szef policji Andrzej Matejuk. Miał otrzymać najwyższy stopień w policyjnej hierarchii, czyli generalnego nadinspektora. - W nieoficjalnych rozmowach prezydenccy urzędnicy tłumaczyli, że Matejuk pochodzi z Wrocławia tak jak minister Schetyna i to zamyka kwestę - tłumaczy rozmówca gazety z resortu.

Z identycznych przyczyn na awans nie może liczyć dzisiejszy komendant dolnośląskiej policji inspektor Zbigniew Maciejewski. Również obecny szef stołecznej policji Adam Mularz musi odłożyć marzenia o generalskich wężykach. - Stracił stanowisko szefa podlaskiej policji za czasów PiS. Wtedy jego dymisja wywołała lawinę odejść wysokich rangą oficerów, którzy w ten sposób protestowali - mówi "Dziennikowi" oficer komendy głównej policji.

w tym temacie tez dodam krotka informacje, o przezabawnej probie wytlumaczenia ksiezulka:

Cytuj
Ksiądz chciał śmierci swego dziecka; kuria: pomagał niekonwencjonalnie

"Gazeta Wyborcza": Proboszczowi z Janików mogło chodzić o to, czyje życie w pierwszej kolejności ratować - matki czy dziecka. I może wskazał matkę i stąd doszło do jakiegoś nieporozumienia - mówi rzecznik częstochowskiej kurii ks. Andrzej Kuliberda.

Wczoraj dziennik "Polska" pisał, że 45-letni ksiądz Wieńczysław, prosił lekarzy o uśmiercenie swojej nowo narodzonej córki, której matką była 30-letnia gosposia księdza. Ci zawiadomili prokuraturę. Księdzu grozi dożywocie oraz wykluczenie z grona duchownych.

...


troszke zabawne, w sumie smutne, bo znajac zycie kler wyciszy ta sprawe, mam wrazenie ze PL jest jednym z niewielu krajow w EU i na swiecie zyjacych pod zaborem vatykanskim, co smieszne mozna powiedziec ze niektore z onetowych komentarzy sa trafne w tym wypadku chodzi mi przedewszystkim o pytania, ale i zabawne teksty, przykladowo trafne pytanie na ilu parafia ksieza maja dzieci, sam znam 2 w PL :), ale sprawy sie wycisza, kolejne pytanie, ktory z was/nas wybral ze chce byc czlonkiem kosciola katolickiego w PL ? czyz to nie jest naruszenie wolnosci jakie gwarantuje nam demokracja, przeciez pranie mozgu dziecka od malego ksztaltuje go pozniej na cale zycie...


Cytuj

ZAISTE GODNE TO I SPRAWIEDLIWE, SŁUSZNE I ZBAWIENNE ŻE JAKO OSOBA DUCHOWNA  NIE
UŻYWAŁ PREZERWATYW KTÓRE SĄ DZIEŁEM SZATANA


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3273 dnia: Lipca 23, 2008, 14:10:21 pm »
Syf jaki zrobili dzisiaj rano PiSowscy był nieziemski. Masakra. Nie wiem jak ktokolwiek rozsądny może na nich zagłosować w przyszłych wyborach...  :???:

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3274 dnia: Lipca 23, 2008, 15:30:58 pm »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3275 dnia: Lipca 23, 2008, 16:18:11 pm »

Cytuj
PiS składa własne zawiadomienie na Palikota

PiS złożyło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie własne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła PO Janusza Palikota, w związku z nazwaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego "chamem". Stołeczna Prokuratura zajęła się tą sprawą z urzędu.
Palikot powiedział wczoraj w TVN24, że "uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama".

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski poinformował również na środowej konferencji prasowej, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości skierowali do Komisji Etyki Poselskiej wniosek o ukaranie Palikota za słowa o Lechu Kaczyńskim. Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest sceptyczny, jeśli chodzi o przyszły rezultat postępowania prokuratury w sprawie Palikota.

...



ZRODLO


a co do tego zawiadomienia, no coz, sam moglbym bronic palikota :D

Cytuj
Cham

drugi syn Noego. Cham był ojcem narodów: egipskiego, etiopskiego, libijskiego i kananejskiego.

Rdz 5,32; 6,10; 10,6-20


a zgodnie z definicja slownikowa slowo cham wcale nie jest, az tak obrazliwe, no coz ostatnio PiS chwyta sie wszystkiego aby zaistniec w mediach, choc sam niektore bojkotuje :)


Cytuj

- W tej chwili z jakiś powodów, których w ramach prawa nie da się wyjaśnić, prokuratury postępowania o obrazę obecnego prezydenta Rzeczypospolitej, umarzają. Jest wobec tego pytanie, czy to będzie kontynuowane - powiedział prezes PiS.



szczyt hipokryzji, chyba nie pamieta jak to bylo z rydzykiem :D




Cytuj

Awantura w Sejmie; Kaczyński: powrócił duch Kiszczaka


W burzliwej atmosferze odbywa się posiedzenie sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, która ma zająć się wnioskiem o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze. Posłowie PiS po kilkugodzinnej kłótni opuścili salę. Komisja kontynuowała obrady i zarekomendowała Sejmowi zniesienie immunitetu poselskiego Zbigniewowi Ziobrze.
- Do tego Sejmu powrócił duch Kiszczaka, a nie Samoobrony - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej po opuszczeniu przez PiS mobrad Komisji Regulaminowej. - Złożymy wniosek o odwołanie marszłaka Komorowskiego i wicemarszałka Niesiołowskiego - zapowiedział Kaczyński.

...

"Ziobro wyłączył telefon"

Marszałek Sejmu zapewnił też, że nie chciał wprowadzać na obecnym posiedzeniu Sejmu sprawy immunitetu Ziobry. Poinformował również, że Kancelaria Sejmu próbowała kilkakrotnie doręczyć Ziobrze zawiadomienia o tym, że wniosek prokuratury wpłynął do Sejmu.

...

Sprawa związana jest z postępowaniem dotyczącym mafii paliwowej. Informacje z tego śledztwa zreferował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu krakowski prokurator Wojciech Miłoszewski (do sądu dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym skierowano wniosek o uchylenie mu immunitetu prokuratorskiego), a w całej sprawie pośredniczył ówczesny minister sprawiedliwości, prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.

...



ZRODLO


to niezly cyrk...ziobro ma wszystko w du*ie wylaczyl tel. i go to wali, a  PiS coraz bardziej sie osmiesza, posel PO (nie pamietam nazwiska) wobec ktorego sa jakies podejrzenia sam zrezygnowal ze swojego iminitetu, bawia tez porownania do sprawy kiszczaka, to w takim razie jak okreslic to co sie dzialo za czasow PiS (wydawanie wyroku przed sprawa, CBA na podjudzajace do popelnienia przestepstwa - nie ma watpliwosci ze na polityczne zlecenie itp.) - staliznizm ??



Cytuj

UE grozi wprowadzeniem wiz dla dyplomatów USA


Komisja Europejska (KE) zagroziła wprowadzeniem obowiązku wizowego dla dyplomatów USA udających się do Unii Europejskiej, jeśli Stany Zjednoczone nie zniosą obowiązku wizowego dla obywateli wszystkich państw UE.
W oświadczeniu KE podkreślono, że obowiązkiem wizowym USA są objęci obywatele 12 państw UE (Grecja i nowi członkowie) i że nie odnotowano w tej kwestii żadnego postępu "mimo wszystkich wysiłków Komisji i indywidualnych państw członkowskich UE".

- Dlatego też Komisja zaproponuje środki odwetowe (ang. retaliatory measures), np. tymczasowe przywrócenie obowiązku wizowego wobec obywateli USA z paszportami dyplomatycznymi i służbowymi, od 1 stycznia 2009 roku, jeśli nie zostanie osiągnięty postęp - głosi oświadczenie. Reuters podkreśla, że podjęta w tym roku decyzja administracji USA w sprawie zawierania osobnych porozumień wizowych z kilkoma krajami członkowskimi UE zamiast z Unią jako całością spowodowała wzrost napięcia w stosunkach transatlantyckich.

Agencja dpa informuje, powołując się na rzecznika KE, że unijny komisarz ds. sprawiedliwości Jacques Barrot przedstawi plan Komisji szefom resortów spraw wewnętrznych państw UE.


w calosci popieram ten projekt :D

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3276 dnia: Lipca 23, 2008, 16:35:55 pm »
Co do tego "chama" , to nawet nie chcę myśleć, jakby tutaj, niektóre osoby, srał* ogniem, gdyby to powiedział PiS-owiec, w stronę Tuska.

Cytuj
przeciez pranie mozgu dziecka od malego ksztaltuje go pozniej na cale zycie...
Niedobrze byłoby, gdyby żydek Michnik, miał monopol na pranie mózgu...

Cytuj
mam wrazenie ze PL jest jednym z niewielu krajow w EU i na swiecie zyjacych pod zaborem vatykanskim
Ja mam również podobne wrażenie, ale nie zaborem Watykanu, ale euro-socjalistów. Czyli jeszcze gorzej.

Tu masz LoNdEk, wieści prosto z państwa, które nie jest pod zaborem Watykanu.
Cytuj
Uczniowie w brytyjskiej szkole zostali ukarani za to, że nie chcieli klęczeć i modlić się do Allaha podczas lekcji religii.Dwóch chłopców w wieku 11 i 12 lat dostało karę za to, że nie chciało brać udziału w modlitwie muzułmanów, która była w ramach zajęć.Rodzice dzieci ze szkoły Alsager High School, nieopodal Stoke-on-Trent są oburzeni. Uważają, że zmuszanie dzieci do noszenia muzułmańskich nakryć głowy i modlitwy to naruszanie praw człowieka.To nie w porządku. Rozumiem, że oni chcą uczyć o różnych religiach, ale karanie dzieci za to, że nie chcą brać udziału w modlitwie - to już o krok za daleko - stwierdziła matka jednego z uczniów szkoły Sharon Luinen. Jestem wściekła, że moja córka została do tego zmuszona. Nie mogę tego zaakceptować - dodaje inna matka

Tylko, że nikt nie ma powodów by nazywać Tuska chamem.
No póki co, zgadzam się jak najbardiej, jednak jeśli do końca jego kadencji, nie będzie tych obiecanych cudów... będzie kolejnym pajacem, jedni obiecywali 3 miliony mieszkań, jeszcze inni 100 milionów, a teraz mamy obiecane cuda, demokracja to niesamowity ustrój ;]
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2008, 16:48:23 pm wysłana przez VaaKo »

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3277 dnia: Lipca 23, 2008, 16:39:49 pm »
Tylko, że nikt nie ma powodów by nazywać Tuska chamem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3278 dnia: Lipca 23, 2008, 16:53:41 pm »

Cytuj
Niedobrze byłoby, gdyby żydek Michnik, miał monopol na pranie mózgu...

michnik nie ma ani takich sirodkow, takiej wladzy jak kler...


Cytuj
Ja mam również podobne wrażenie, ale nie zaborem Watykanu, ale euro-socjalistów. Czyli jeszcze gorzej.

mylisz pojecia nacisk a zabor, kler juz jest w PL, juz dawno sie "rosiadl", juz dawno kontroluje wiele z dzialow zycia polakow, juz dawno wkradl sie do szkol, gdzie uczy sie tylko "jednego - slusznego" wyznania, tlyko "jednej slusznej ideologii", nie moze byc tak ze jestesmy panstwem wyznaniowym, a do tego wlsanie dazy kler, wspomne jeszcze o przywilejach jakie maja "czarni"(=kler) w PL, takich przywilejow to nawet dawni UBecy nie maja, wiec Vakko spokojnie, przemysl to, jak kosciol ukreca leb wszystkim afera
( molestowanie dzieci, ksieza lamiacy celibat ...), napisze wprost, ja jestem wrogiem kosciola, nie wiary, poprostu kosciola jako instytucji i razi mnie jego zepsucie! 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3279 dnia: Lipca 23, 2008, 17:53:43 pm »
Szkoda by było bo to jedyny polityk, który ma w d..e kasę jaką dostaje za bycie posłem. Dlatego mówi otwarcie i wprost całą prawdę. On leje na to czy go wyrzucą czy nie bo nie musi pchać się do koryta za wszelką cenę tak jak to robią ludzie z takich partii jak PiS, LPR czy Samoobrona.

A czemu wg Ciebie posłowie PiS, LPR i Samoobrony mięliby pchać się do koryta bardziej niż inni?

Syf jaki zrobili dzisiaj rano PiSowscy był nieziemski. Masakra. Nie wiem jak ktokolwiek rozsądny może na nich zagłosować w przyszłych wyborach...  :???:

Nie rozumiem, dlaczego miałbym na nich nie głosować. Przecież w Sejmie niech sobie nawet wolną amerykankę, byleby ich decyzje miały pozytywny wpływ na moją egzystencje.

Swoją drogą to zabawne, kiedy ta sama osoba wytyka politykom PiS najdrobniejsze odstępstwa od kanonu dobrego wychowania, a jednocześnie nie potępia nagannego zachowania Palikota.

juz dawno wkradl sie do szkol, gdzie uczy sie tylko "jednego - slusznego" wyznania, tlyko "jednej slusznej ideologii"

W szkołach uczy się religii wyznawanej przez większość Polaków. Widzisz problem?