Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4000 dnia: Września 05, 2008, 17:32:28 pm »
Jednym słowem- nie liczcie na państwo jesli chodzi o emeryturę, liczcie na siebie i własne oszczędności, bo będzie bida.

nic nowego nam nie mowisz :D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4001 dnia: Września 05, 2008, 19:56:22 pm »
Zabawne. W tym momencie w wiadomościach na jedynce powtórzyli - co Tusk z Klichem mówili nie raz, że w tym roku miał miejsce ostatni pobór.

Tymczasem dzisiaj czytałem:

Cytuj
Powszechny pobór jeszcze do 2013 roku

Uzawodowienie wojska przebiega zbyt wolno, żeby już w 2009 r. mogło nie być poboru powszechnego. To jest możliwe dopiero w 2012 r.

Ministrowie spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej sporządzili projekt w sprawie przeprowadzenia poboru w przyszłym roku. Ogólne zasady i terminy nie ulegają zmianie.

http://www.rp.pl/artykul/4,185643_Powszechny_pobor_jeszcze_do_2013_roku.html

Tusk kłamie aż miło nie tylko w czasie kampanii, ale również w czasie sprawowania rządu  8-)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4002 dnia: Września 05, 2008, 22:02:20 pm »
Jeżeli ktoś wierzył w to, że już od przyszłego roku nie będzie poboru, musiał być naprawdę bardzo naiwny (pomijam już kwestię tego, że Tusk i co. również swoimi wypowiedziami wprowadzali w błąd). Przecież nikt ot tak w ciągu kilku miesięcy nie stworzy wojska zawodowego, a ciągłość armii musi być utrzymana; nie może być sytuacji, że nie będzie poboru i nie będzie armii zawodowej. A jeżeli Wojsko jest już tak zdesperowane, że szuka chętnych nawet na Przystanku Woodstock, to chyba się tej armii zawodowej szybko nie doczekamy.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4003 dnia: Września 05, 2008, 22:15:32 pm »
No wiesz... Spodziewałem się, że nasz głupi rząd zostawi nas bez armii - wg mnie tak samo prawdopodobne, jak kolejna ściema Donalda i spóły. Swoją drogą pobór jedno, a wcielenie drugie. Wydaje mi się, że wcielać będą jeszcze kilka lat po ostatnim poborze. Jeśli pobór chcą utrzymać do 2013, zawodową armię zobaczymy najwcześniej za 6-7 lat. Zmieni się władza i mogą zmienić się plany  :?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4004 dnia: Września 05, 2008, 22:26:50 pm »
Wątpię, by zmieniono plany - by zrezygnowano z armii zawodowej, bo to byłoby głupie (armia zawodowa > poborowych), co najwyżej mogą te plany zmodyfikować.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4005 dnia: Września 06, 2008, 04:23:06 am »
Cytuj
III filar to też ściema, jak nie odłożysz sobie na koncie, albo nie zainwestujesz w ziemie/akcje/cokolwiek( byle z zyskiem) to na starośc dupa a nie majorka.

III filar polega na tym, że twoje pieniądze są właśnie inwestowane. W jaki sposób byłyby pomnażane?

Z tą armią, jeśli faktycznie to prawda dupcia zbita.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4006 dnia: Września 06, 2008, 09:54:02 am »
są tak inwestowane, że przed wiekiem emerytalnym nie masz do nich dostępu. ja wolę sam pomnażać swoje pieniądze i miec dostęp do nich niemalże zawsze.
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2008, 10:43:55 am wysłana przez s00s »

Marins

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4007 dnia: Września 06, 2008, 10:28:17 am »


 :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4008 dnia: Września 06, 2008, 10:47:33 am »
Obama w Tańcu z Gwiazdami?  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4009 dnia: Września 06, 2008, 12:00:23 pm »
Cytuj
są tak inwestowane, że przed wiekiem emerytalnym nie masz do nich dostępu. ja wolę sam pomnażać swoje pieniądze i miec dostęp do nich niemalże zawsze.

I bardzo dobrze- to jeden z plusów III filaru.
Zresztą nie jest tak, że nie masz do nich dostępu- po 20 latach, możesz równie dobrze wybrać wszelkie odsetki jak i kapitał bazowy, no ale to głupie rozwiązanie.
Nawet nie musisz tyle czekać, zależy od firmy- u mnie już po 5 latach jeśli chcesz masz 100% zwrot wszystkiego. Choć nie widzę sensu takiego wybierania kasy.

Pytanie- a jak sam będziesz pomnażał te pieniądze? Jeśli potrafisz, to czemu już teraz tego nie robisz?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4010 dnia: Września 06, 2008, 12:19:52 pm »
Nawet nie musisz tyle czekać, zależy od firmy- u mnie już po 5 latach jeśli chcesz masz 100% zwrot wszystkiego. Choć nie widzę sensu takiego wybierania kasy.

Pytanie- a jak sam będziesz pomnażał te pieniądze? Jeśli potrafisz, to czemu już teraz tego nie robisz?

jeżeli myślimy o tym samym systemie to po 5 latach płacisz chyba 2% prowizji za wycofanie pieniędzy, dopiero po 10 jest pełne free. do tego rocznie płacisz zapewne ok.2,5% haraczu od zysku dla firmy obsługującej twoją inwestycję. dodatkowo dochodzą  różne dodatkowe opłaty, prowizje. niewielkie ale zawsze. co do pomnażania ich przez siebie samego to robię to już od dawna. sposobów jest kilka, można włożyc na polisolokatę (7,5% rocznie bez podatku belki), można kupic ziemię(to przy większym kapitale), można inwestowac w fundusze (długoterminowo "raczej" się opłacają), to tak na szybko. wszystko zależy od sytuacji na rynku, a tak zobowiązujesz się płacic przez pół życia i do tego przez miesiąc w miesiąc.
zauważ, że w zeszłym roku najlepsze firmy z III filaru odnotowały zysk na poziomie 6%(najgorsze miały wyniki na minusie), odjąc od tego należy haracz i opłaty, zostaje ci w kieszeni nie więcej niż 3-3,5% zysku (rocznie!!!). łatwo obliczyc, że gdybyś sam zarządzał pieniędzmi i w tym okresie włożył je na, wspomnianą wcześniej, polisolokatę byłbyś jakieś 4% do przodu. w przypadku gdy myślimy długoterminowo(a co ważniejsze, dysponujemy coraz większym kapitałem)  i zawsze staramy się wybrac najlepszą inwestycję ,obecnie dostępną na rynku, takie 4% rocznie w perspektywie 10 lat to już 40%, całkiem dużo :cool:
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2008, 12:22:49 pm wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4011 dnia: Września 06, 2008, 12:39:10 pm »
Cytuj
jeżeli myślimy o tym samym systemie to po 5 latach płacisz chyba 2% prowizji za wycofanie pieniędzy, dopiero po 10 jest pełne free. do tego rocznie płacisz zapewne ok.2,5% haraczu od zysku dla firmy obsługującej twoją inwestycję. dodatkowo dochodzą  różne dodatkowe opłaty, prowizje.

Wszystko zależy od tego, jakiej firmie powierzysz kasę i ile sobie liczą różnych opłat. U mnie opłaty są minimalne i jeśli zysk jest na poziomie 12% w skali roku, to 9% na czysto jest.

Cytuj
co do pomnażania ich przez siebie samego to robię to już od dawna. sposobów jest kilka, można włożyc na polisolokatę (7,5% rocznie bez podatku belki), można kupic ziemię(to przy większym kapitale), można inwestowac w fundusze (długoterminowo "raczej" się opłacają), to tak na szybko.

Si. To są sposoby. Ale nie dorobisz się wielkiej kasy w szybkim czasie (to już tylko musiałbyś być niesamowitym strategiem/farciarzem na giełdzie). Polisy i lokaty- fajne, ale zysk średni. Dobre na krótszą metę zresztą. Nieruchomości- zyskujesz dopiero w chwili sprzedaży, nie możesz być pewien dużego zysku. Fundusze- nie da się na nich stracić w dłuższym przedziale czasu, ale jest ich tyle na rynku że nie przewidzisz który będzie miał jakiś fajniutki zysk, a który minimalny.

Tak czy inaczej- procent składany na funduszu funduszy przez 30 przyniesie konkretne zyski.
Szybko, niewiele się zrobi, chyba że bank okradniesz.

Cytuj
zauważ, że w zeszłym roku najlepsze firmy z III filaru odnotowały zysk na poziomie 6%

Dlatego dobrze jest, kiedy fundusz kupuje jednostki firm zagranicznych- aktualnie surowce są w cenie, więc zawsze da się być na plusie, a inwestując sam często pozbawiasz się możliwości zakupu takich rzeczy.

Cytuj
i zawsze staramy się wybrac najlepszą inwestycję ,obecnie dostępną na rynku, takie 4% rocznie w perspektywie 10 lat to już 40%, całkiem dużo

Dużo, ale pomyśl sobie, że zamiast 4% miałbyś 10%- brzmi lepiej? :]
Tym samym zapraszam do Skandii :]

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4012 dnia: Września 06, 2008, 12:55:39 pm »
_Music nie rozumiesz.

Cytuj
Tym samym zapraszam do Skandii :]
tak myślałem, że masz tam sianko ale nie chciałem strzelac:)

Cytuj
Dużo, ale pomyśl sobie, że zamiast 4% miałbyś 10%- brzmi lepiej? :]
http://www.skandia.pl/index.php?s2=512&s4=notowania&men_id[]=512&men_id[]=513&menid=513

jak widzę, ja w zeszłym roku miałem 7,5%, ty już odpowienio, w zależności co wybrałeś(tfu. wybrali za ciebie) od -39% (PIO3) do +6% (SKAN2^2). należy pamiętac, że od tych +6 jeszcze haracz trzeba zapłacic. od wyników na minusie, na szczęście, nie pobierają:)

Cytuj
Dlatego dobrze jest, kiedy fundusz kupuje jednostki firm zagranicznych- aktualnie surowce są w cenie, więc zawsze da się być na plusie, a inwestując sam często pozbawiasz się możliwości zakupu takich rzeczy.
surowce już dawno nie są w cenie. nigdy nie wchodzi się w dany rynek na górce. zresztą nie jest ściemą, że w funduszach siedzą mądre głowy i poprzez umiejętną grę na kontraktach mogą zarobic również na spadkach, ale to już inna bajka.

Cytuj
Szybko, niewiele się zrobi, chyba że bank okradniesz.
wiadomo, może nie wyraziłem się jasno. chodzi o to, że ja też odkładam pieniądze regularnie, regularnie je inwestuję. mam po prostu  taki komfort, że inwestuje ile chce, kiedy chce i jak chce.

Cytuj
Wszystko zależy od tego, jakiej firmie powierzysz kasę i ile sobie liczą różnych opłat. U mnie opłaty są minimalne i jeśli zysk jest na poziomie 12% w skali roku, to 9% na czysto jest.
czyli nie takie minimalne, 3%. to już podatek belki mniej zabiera:P

ja cały czas zmierzam do tego, że jak ktoś umnie, ma czas, to może sobie sam te 12%(domyślam się, że to średnia z ostatnich 10 lat) wypracowac, a jak będzie robił to umiejętnie to może wypracowac i więcej, dużo więcej. 
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2008, 13:03:08 pm wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4013 dnia: Września 06, 2008, 13:16:32 pm »
Cytuj
jak widzę, ja w zeszłym roku miałem 7,5%, ty już odpowienio, w zależności co wybrałeś(tfu. wybrali za ciebie) od -39% (PIO3) do +6% (SKAN2^2)

To jest fajne, że sam wybierasz nie tylko np. portfele modelowe, ale też np. sam im wskazujesz jednostki których funduszy chcesz kupić.
Ostatni rok był hardcorowy dla tego rynku, ale teraz korekta się kończy, będzie odbicie i popatrz na wyniki ogólne (tj 5 letnie, bo do tego okresu sa podane)- wynik jest solidny, do 70% nawet (pm3). A to robi wrażenie :]

Cytuj
wiadomo, może nie wyraziłem się jasno. chodzi o to, że ja też odkładam pieniądze regularnie, regularnie je inwestuję. mam po prostu  taki komfort, że inwestuje ile chce, kiedy chce i jak chce.

Nie no, rozumiem. Plus, pochwalam, bo w Polsce jeszcze niewiele osób inwestuje i nie są świadomi że emerytura ich zaboli. Jak ktoś potrafi oszczędzać, to już jest dwa kroki do przodu w stosunku do reszty społeczeństwa.
No ale mi teraz chodzi o jak największe zmaksymalizowanie zysków po prostu, bo jednak te pieniądze na długie lata się zamraża. Fakt, możesz je wybrać i przeznaczyc na co chcesz w każdej chwili jeśli sam tym zarządzasz, ale sam przyznasz że ta kasa nie do tego służy.

Cytuj
ja cały czas zmierzam do tego, że jak ktoś umnie, ma czas, to może sobie sam te 12%(domyślam się, że to średnia z ostatnich 10 lat) wypracowac, a jak będzie robił to umiejętnie to może wypracowac i więcej, dużo więcej.

Jeśli umiejętnie wejdzie na giełdę, to zyska więcej, ale jak wspomniałem giełda to czasem ruletka. Metody o których mówiliśmy wcześniej są znacznie bezpieczniejsze i w miarę pewne.
Chyba że, np. odpowiednio zdywersyfikuje swoje inwestycje (by zminimalizować ryzyko), ale do tego potrzebny jest już jakiś kapitał.
Ja w tej chwili trzymam pieniądze w funduszu i że tak powiem stoja mi w miejscu, bo zrobiłem skok ze zrównoważonego na obligacyjny coby nie tracić chociaż, ale jakbym miał przynajmniej kilka tys więcej to mógłbym się pobawić w kilka funduszy.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4014 dnia: Września 06, 2008, 16:36:19 pm »
A co myślicie o IKE? Z tego co wyczytałem to jest niezły pomysł. Wpłacasz 500zł na początku, później 100zł miesięcznie przez kilkadziesiąt lat i wtedy według wyliczeń jakiejś gazety możesz mieć przy ich "ostrożnym wyliczaniu" 800 000zł. Wolne od podatku Belki wypłacane jak chcesz. Oczywiście można z biegiem lat i większą pensją zwiększać wpłaty. No i ciekawe, czy kolejny rząd lub ten sam nie zmieni prawa tak, żeby jak najmniej dostać SWOICH pieniędzy.


PO kładzie łapę na OFE cz. 3:
http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,5665957,Obiecanki_cacanki_PO.html


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4015 dnia: Września 06, 2008, 17:13:16 pm »
Za te emerytury zasadny byłby chyba tylko Trybunał Stanu  :-?

A z tymi wyliczeniami IKE chyba się pomyliłeś. Żeby mieć 800 000, musiałbyś im raczej po 1000 wpłacać  ;)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4016 dnia: Września 07, 2008, 14:27:15 pm »
- Niektóre wnioski PiS są osobliwe. Że pogrzeb w rodzinie, że choroba, że spotkanie z wyborcami... A przecież widać ich na zdjęciach z tego dnia, uczestniczyli w pierwszym głosowaniu - opowiada nam jeden z ludowców.

http://www.pardon.pl/artykul/6125/poslowie_pisza_do_marszalka_babcia_mi_umarla

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4017 dnia: Września 07, 2008, 15:20:23 pm »
Politycy dostają 300zł dniówki?
I jeszcze ostatnio sobie podwyższyli pensje i kwoty przeznaczone na prowadzenie biur poselskich... Banda darmozjadów :|.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4018 dnia: Września 07, 2008, 15:33:34 pm »
Mniej mnie uderzyła ta suma ile fakt z jaką łatwością przychodzi tym panom/ paniom zwyczajne oszustwo - jak szary obywatel wpadnie przy kupowaniu lipnego L4 ma na głowie zarzut z KK. A już tym bardziej sprawa dziwi że dotyczy tych co lubią dużo mówić o prawie i sprawiedliwości...   :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4019 dnia: Września 07, 2008, 16:17:03 pm »
Co jak co, ale serwisy czytasz bardzo wiarygodne  8-)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4020 dnia: Września 07, 2008, 16:27:11 pm »
Stronka jakaś g..niana fakt ale samej treści to oni raczej sami nie wymyślili... Sam najpierw widziałem news w sobotnim wydaniu GW.  :cool:
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2008, 16:33:11 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4021 dnia: Września 07, 2008, 16:33:26 pm »
Pardon jest na poziomie pudelka i plotka, więc nie za bardzo wiarygodny.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4022 dnia: Września 07, 2008, 16:38:17 pm »
Zakładam że umieszczając w papierowym weeekendowym wydaniu tego newsa Wyborcza nie wymyśliła tego sobie
bo lubi procesy sądowe o zniesławienie.  :cool: Zresztą...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5666192,Na_chorobe_PiS_ten_bojkot.html

Swego czasu był też protest policjantów w Łodzi i masowo szli na chorobowe. Czyli po prostu dokonywali oficjalnie oszustwa. Potem się dziwimy że emerytury małe, bałagan i biurokracja, korupcja itd skoro na prawo oficjalnie ciepłym moczem ruchem falistym leje taka policja i posłowie.   :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2008, 17:56:36 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4023 dnia: Września 07, 2008, 18:16:53 pm »
Iras, chciałbym abyś się odniósł do tych usprawiedliwień jednak, nie zaslaniaj się niewiarygodnością, bo to jest fakt- poczytaj o tym w dzienniku, wyborczej, posłuchaj na jakimkolwiek kanale.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4024 dnia: Września 07, 2008, 18:19:32 pm »
Mam się odnieść? Media znów upatrują problemu tam, gdzie go nie ma. Mam rozumieć, że posłowie innych partii nigdy nie usprawiedliwiali i nie usprawiedliwiają w ten sposób nieobecności? Jasne...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4025 dnia: Września 07, 2008, 18:30:47 pm »
Cytuj
Mam się odnieść? Media znów upatrują problemu tam, gdzie go nie ma.

......
Gdyby mieli honor, to wszyscy którzy złożyli taki wniosek powinni złożyć i mandat poselski, bo to po prostu wyłudzanie pieniędzy. Naturalnie liczę, że i odpowiednie kroki prawne zostaną podjęte.



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4026 dnia: Września 07, 2008, 18:53:52 pm »
To może Donald i spółka też niech od razu złożą mandaty? Za te wszystkie kłamstwa, gdyby mięli honor...

Rząd próbuje położyć łapę na miliardach z OFE, a problem robi się z kilku posłów, którzy wyłudzili po 300 złotych.

Skuteczne jest to odwracanie uwagi opinii publicznej od spraw na prawdę ważnych  :?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4027 dnia: Września 07, 2008, 20:56:23 pm »
Ale dlaczego przez ponad stronę nie chcesz się odnieść do tego wydarzenia?
Może zostalo wrobieni? Nie wiem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4028 dnia: Września 07, 2008, 21:14:17 pm »
Za ten haniebny i niegodny czyn trzeba postawić ich przed Trybunałem Stanu!

Pasuje?

Tylko żeby wszystkich złodziei traktowano równo...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4029 dnia: Września 07, 2008, 23:42:33 pm »
Tylko żeby wszystkich złodziei traktowano równo...

PiS'owi się nie udało dokonać tego cudu bo weszli w koalicję z przestępcami. Aż dziw bierze że ta partia mimo tak rażących oszczerstw, ma swoich zwolenników wśród młodych i wydawałoby się rozgarniętych ludzi. :-?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4030 dnia: Września 07, 2008, 23:48:32 pm »
Rozumiem, że młodzi ludzie powinni głosować na kłamców i złodziei z PO?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4031 dnia: Września 07, 2008, 23:52:00 pm »
Rozumiem, że młodzi ludzie powinni głosować na kłamców i złodziei z PO?

Młodzi ludzie przede wszystkim powinni zachować zdrowy rozsądek, nie rzucać bezpodstawnych oskarżeń ("kłamcy i złodzieje z PO") i nie dawać w banalny sposób robić sobie siana z mózgu przez ludzi u władzy. 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4032 dnia: Września 07, 2008, 23:55:23 pm »
Bezpodstawnych?!

A jak nazwać partię, która łże w kwestii poboru i próbuje położyć łapę na miliardach z OFE, jeśli nie "kłamcy i złodzieje"?

 :-?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4033 dnia: Września 07, 2008, 23:59:47 pm »
Jeśli masz na to dowody, albo jeśli to co piszesz sprawdzi się i ludzie z PO za to odpowiedzialni, zostaną postawieni przed sądem i skazani prawomocnym wyrokiem to przyznam rację. Natomiast teraz to zwykłe ujadanie i oszczerstwa. Aczkolwiek to mnie nie dziwi, gdyż za rządów PiS'u tak właśnie wyglądał język "dyplomacji" i "polityki". Na szczęście mądrzejsi ludzie to zauważyli i odsunęli ten najbardziej hańbiący rząd od władzy. Naprawdę po ostatnich wyborach, wróciła mi wiara w nasz naród bo obawiałem się że bardziej rozgarnięci wyjechali z tego kraju w siną dal.

PS. Wierzę też że z czasem (co już widać po sondażach) wyzbędziemy się tego idiotycznego, pro amerykańskiego myślenia. Społeczeństwo USA już widzi do czego doprowadziły rządy Busha i ile ludzi przez to cierpi. Badania w Polsce również pokazują że mamy powoli dość lizania d..y amerykanom, w zamian za popsute F16, wizy i daremną śmierć naszych żołnierzy na bliskim wschodzie.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2008, 00:03:07 am wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4034 dnia: Września 08, 2008, 00:09:30 am »
Dowody?! Jakich chcesz dowodów, skoro sprawa rozbija się o przygotowaną przez PO ustawę?!

Resztę żal komentować. Do F16 dorzuć jeszcze ORP Gen.T.Kościuszko...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4035 dnia: Września 08, 2008, 00:09:47 am »
No i widzisz Iras jak to jest- kiedy pojawia się fakt niewygodny dla pisu, to odpowiadasz w stylu "co z tego! A tamci zrobili tak i tak!"


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4036 dnia: Września 08, 2008, 00:18:01 am »
Resztę żal komentować.

Masz rację. Tak jak żal było patrzeć na rządy PiS'u. Jakie to szczęście że społeczeństwo polskie trzyma wyższy poziom niż mniejszość, głosująca i obstająca nadal za partią braci K. Po prostu rzeczywistość pokazała gdzie jest ich miejsce. Tak samo pokaże w przypadku wyborów prezydenckich i wtedy nie omieszkam wspomnieć o tym tutaj.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4037 dnia: Września 08, 2008, 00:23:39 am »
Ok, _Music, jeśli na prawdę uważasz, że w interesie społecznym jest zajmowanie się takimi drobiazgami, niech ich ukarzą adekwatnie do przewinienia.

Z drugiej strony nie rób sobie jaj twierdząc, że na miejscu byłoby tutaj złożenie mandatu.

Czy teraz możemy przejść do dyskusji na ważniejsze tematy, czy dalej będziemy roztrząsać sprawę kilku posłów PiS, którzy zdefraudowali po 300 złotych?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4038 dnia: Września 08, 2008, 00:43:52 am »
Cytat: Iras
Czy teraz możemy przejść do dyskusji na ważniejsze tematy
Faktycznie - nie ma nic bardziej ważnego dla przyszłości tego kraju niż rozliczenie Palikota za ciężką zbrodnię złamania przepisów prawa budowlanego jakiej dopuścił się przy pomalowaniu ściany domu...  :cool:

Cytat: MarcePan
Jakie to szczęście że społeczeństwo polskie trzyma wyższy poziom niż mniejszość, głosująca i obstająca nadal za partią braci K. Po prostu rzeczywistość pokazała gdzie jest ich miejsce.
Jeśli jakaś partia uwierzy że opozycję popiera tylko jakaś mniejszość niegodna uwagi - w następnych wyborach ma przesr...ne. PiS uwierzył że ma moralną wyższość i prawo do rządów i dlatego przegrał. SLD też tak wierzyło i każda inna partia u władzy. Jak politycy PO zaczną wierzyć że opozycję czeka na zawsze tylko poparcie prawicowych frustratów to mają na bank przegrane wybory.   :cool:





« Ostatnia zmiana: Września 08, 2008, 00:52:29 am wysłana przez Leenk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4039 dnia: Września 16, 2008, 10:00:43 am »
http://gielda.onet.pl/0,1826013,wiadomosci.html

widzisz, music, a mówiłeś że surowce są w cenie :P
tak w ogóle to warto spojrzec na to co się dzieje teraz na światowych rynkach. byc może jesteśmy świadkami kolejnego wielkiego kryzysu. ja polecam teraz wpłacac sianko na jakieś bezpieczne lokaty (obligacje, lokaty bankowe itp.) i czekac. możliwe, że sytuacja na rynkach będzie "niestabilna" przez następne kilka lat.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2008, 10:08:20 am wysłana przez s00s »