Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658621 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4840 dnia: Października 31, 2008, 15:53:52 pm »
Co ty gadasz Leenk, ludzie mają wolny wybór, najwyraźniej chcą być otyli, tak jak inni chcą być kloszardami, a jeszcze inni lubią jak ich mamusie i tatusiowie przepijają pieniądze na życie.

W UK jest pomysl aby placic ludziom za chudniecie :)
Opublikowane: Październik 31, 2008, 12:43:13
Cytuj
Schetyna: nie poddamy się dyktatowi związków

Rząd nie zamierza poddać się dyktatowi związków zawodowych w kwestii emerytur pomostowych - oświadczył w Białej Podlaskiej wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Dodał, że liczy na porozumienie w tej sprawie.
...

I to mi sie podoba...wczoraj sie smialem, jak w Faktach ktos mowil, ze szefowie zwiazkow zaproponowali, zeby rozwiazaniem problemu bylo, przejscie wszystkich grup zawodowych na wczesniejsza emeryture :) - lol - ci panowie nie zdaja sobie sprawy z podstawowych praw ekonomii, wiceprezes BCC (Business Centre Club) podobnie wypowiadal sie o zwiazkowcach...ale coz, pani na kasie w PKP tez przejdzie na wczesniejsza emeryture, a przeciez praca, ktora wykonuje nie jest szkodliwa dla jej zdrowia... niech jeszcze zwiazkowcy wywalcza sobie gwarantowane przez rzad przywileje u prywatnych przedsiebiorcow i wtedy mozna sie pozegnac z jakimis ciekawymi zagranicznymi inwestycjami w Polsce...
Opublikowane: Październik 31, 2008, 14:06:18
Cytuj
Nowak: "zły komunikat" prezydenta

Zdaniem szefa gabinetu premiera Sławomira Nowaka ostatnie słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego poddające w wątpliwość wejście Polski do strefy euro w 2012 r. to "zły komunikat".
- Źle się czuję z taką zmiennością nastrojów pana prezydenta - komentował w Radiu ZET Nowak. W jego ocenie zarówno słowa Lecha Kaczyńskiego, jak i wypowiedzi prezesa NBP Sławomira Skrzypka, że nie wszystkie daty harmonogramu wprowadzenia euro w Polsce zostaną dotrzymane, spowodowały osłabienie złotówki.
...

No jesli tak wlasnie wyglada pomoc prezydenta w "okielznaniu" kryzysu, to temu panu nalezy podziekowac...ale to sa wlasnie efekty jak sie cos najpierw mowi, a potem dopiero mysli, dzis od rana zlotowka leci w dol. Jako jeden z powodow podaje sie wlasnie wczorajsze wystapienie pana prezydenta.
Opublikowane: Październik 31, 2008, 14:37:02
Cytuj
Prezydent: mam wątpliwości ws. planu rządu

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że najpierw powinno odbyć się referendum w sprawie terminu wprowadzenia w Polsce euro, dopiero potem powinny nastąpić ewentualne zmiany w konstytucji...

Prezydent nie jest sam w stanie podjac decyzji, bo w kazdej sprawie ( prywatyzacja sluzby zdrowia, euro) chce referendum, a przeciez ludzie glosujac w wyborach dali mandat zaufania PO i dali im wladze aby zmiany wprowadzili, kolejne referenda to porazka, przeciez frekwencjia nawet do wymaganych %% pewnie nie dobije, ale tak trzeba sie "ludu" zapytac co sadzi o zmianie waluty i zmianie w systemie sluzby zdrowia, ale nikogo nie zastanawia to, czy przed referendum prezydent zorganizuje odpowiednia akcje informacyjna tzn. dlaczego szpitale maja takie problemy, dlaczego euro Polsce moze pomoc... ale tu sie pojawia kolejny problem, czy tak zlozone kwestie mozna strescic w kilku zdaniach czy artykulach ?! Czy da sie to przedstawic w zwiezlej i przejrzystej formie, tak aby przecietny kowalski zrozumial zawilosci ekonomii czy zlozonosc problemow sluzby zdrowia ?! Moim zdaniem, "referendum" nazywane wyborami wystarczy, dajemy wybranej przez nas partii wladze i ufamy im, jesli "nawala" to przy kolejnych wyborach ich rozliczymy.
Opublikowane: Październik 31, 2008, 16:51:59
Cytuj
Strajk w PKP może sparaliżować Polskę
6 listopada rozpoczną się akcje protestacyjno - strajkowe na kilku lub nawet kilkunastu węzłach kolejowych - zapowiadają szefowie Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" oraz Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP.
Związkowcy postanowili przystąpić do działania, bo nie udało się dojść do porozumienia z rządem ws. nowej ustawy o emeryturach pomostowych.

W przeddzień protestu, 5 listopada, ma zapaść decyzja, o skali protestów. Wyznaczone będą także konkretne szlaki kolejowe do zablokowania. Akcja ma trwać dwie godziny. Z wielkim prawdopodobieństwem dojdzie wtedy do zatrzymania ruchu pociągów na niektórych szlakach.

Moim zdaniem sposobem na chorobe jaka sa zbyt silne zwiazki zawodowe jest prywatyzacja tych segmetow przemyslu, w ktorych zwiazkowcy maja najwieksza wladze...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4841 dnia: Października 31, 2008, 16:29:59 pm »
Reforma służby zdrowia to osobny temat, ale jeśli chodzi o przyjęcie euro, sprawa jest zbyt poważna, żeby decydowała o niej banda z jednej opcji politycznej, wybrana na czteroletnią kadencję. W takich sytuacjach powinna obowiązywać demokracja bezpośrednia i referendum jest wg mnie obowiązkowe.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4842 dnia: Października 31, 2008, 16:43:22 pm »
jak za wcześnie wejdziemy do strefy euro to wdepniemy w niezłe gówno.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4843 dnia: Października 31, 2008, 18:42:14 pm »
Cytuj
Stary, ale ty chcesz mnie nawracać czy co? Spójrz prawdzie w oczy, że twoja pseudo-katomoralność nie robi na mnie wrażenia. Daj mi wierzyć w moją utopię, skoro ja szanuję Twój pogląd. Niektórzy wolą przyjąć bierną postawę, że przecież tego nie można zmienić i każdy jest kowalem swojego losu, ale nie każdy ma możliwość być tym kowalem i dlatego wierzę w socjal-demokrację, cytując Jack Kuronia, którego mogę nazwać swoim autorytetem: "Nie wierzę w zło. Wierzę w nieszczęście. Olbrzymie, niesamowite, porażające nieszczęście, które niszczy ludzi, ale zawsze można im choć trochę pomóc w ocaleniu człowieczeństwa". Wiadomo, że konfiskacja dzieciaka wbrew woli rodziców jest zła, ale chęć pomocy powinna być ponad podziałami politycznymi. Dlaczego społeczeństwo ma przystawać na niesprawiedliwość i brak umiejętności rodziców, bo rodzic to w Bożym rozumieniu opiekun, który jest nieomylny? Kościół nie daje rozwodów, mąź rozkwasza ryj swojej żonie, ale kościół chce ratować taką rodzinę. Gdize jest ta wolność ponad społeczeństwem człowieka, o którą walczysz, w takiej sytuacji? Czy taka kobeita, jej dziecko, są kowalami swojego losu?To, że Tobie czy mi się udało, urodziliśmy się w zdrowych, normalnych rodzinach, nie znaczy, że innym też się udało. Dzieciak, który może mógłby być noblistą, nigdy nim nie będzie, nigdy nie rozwinie swojego talentu jeśli będzie pochodził z patologicznej rodziny, nie będzie miał pewności siebie. Ale, nie, nie warto mu pomagać, bo świat jest beznadziejny...

Poczytaj sobie o problemach stricte psychicznych ludzi cierpiących na otyłość, jest im trudniej, brakuje im pewności siebie, czują się nieswojo. Nie chodzi tu o faszystowską wizję ludzi idealnych, ale o pomoc dzieciakom, których rodzice mają w dupie to co będzie się z nimi działo za kilkanaście lat.
Nie nawracać tylko uświadamiać ,że rząd wpierdziela się tam gdzie go nie proszono . Nie dośc ,że rucha nas obywateli na podatkach , z których chooy jeden wielki jest pożytku to jeszcze interweniuje i zabiera mi dzieciaka . Wybacz , ale jak ktoś by mi na hawire wleciał w imię walki z otyłością to bym go  kawałem prochu poczęstował . To jest zalążek wiekszcyh afer , ale widać niektórzy mają założone różówe okulary na banii i wierzą w cudowną moc uzdrowicielską państwa . Ja lubie myśleć racjonalnie i nie bajdurzyć o tym jak to wyleczą z choroby dzieciaka . To raz a drugie to prawa i ustawy , które coraz bardziej ingerują w nasze prywatne życie , ale widać socjolom to odpowiada . No to ja życze powodzenia w takim rozumowaniu i pojmowaniu świata . Coraz mniej prywatności a coraz wiecej sledzenia - ja na taki układ się nie pisze .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4844 dnia: Października 31, 2008, 18:49:57 pm »
Ten post brzmi jak podstawa programowa UPRu. Ale spoko, widzisz, świat stoi otworem. Jesteś wolnym człowiekiem, możesz zorganizować krucjatę albo wy...jechać z kraju.

Cytuj
ale widać niektórzy mają założone różówe okulary na banii i wierzą w cudowną moc uzdrowicielską państwa

I powiedział to koleś, który uważa, że rząd go śledzi. :lol: Nie żebym głosował na tych Panów, ale to wciąż żałosne. Mnie śledzi (kato)moralność, gdzie tu wolność?

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4845 dnia: Października 31, 2008, 20:13:36 pm »
News polityczno-growy:

Obama i Pallin grywalnymi postaciami w Mercenaries 2  :lol:

http://www.onlinecenter.pl/3663/Aktualnosci/Bedzie-Mercenaries-3-Obama-i-Pallin-w-Mercenaries-2.html

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4846 dnia: Października 31, 2008, 20:15:51 pm »
Cytuj
Czy to znaczy ze majac w Polsce siedzibe EA dostaniemy Kaczyńskiego i Tuska?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4847 dnia: Października 31, 2008, 20:18:17 pm »
No co Ty... Zamkną całą polską EA za obrazę prezydenta...

Obama reklamował się już w Burnoucie - ciekawe czasy.  :smile:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4848 dnia: Października 31, 2008, 23:30:32 pm »
Cytuj
Łajdactwo precz

Z grubej rury przywala defetystom Władysław Bartoszewski. “Straszenie kryzysem to wielkie łajdactwo!” - grzmi na łamach “Faktu”. Zwłaszcza gdy płynie “z pobudek opozycyjnych”.

Odnosi się to również do niektórych ludzi mediów: “Wszędzie w cywilizowanym świecie” - poucza Bartoszewski - panuje zwyczaj, że ludzie występujący w mediach starają się “uspokajać społeczeństwo”. A poza tym - pointuje - Zachód ma tyle bogactwa, że nie ma ich co żałować, jak trochę stracą, my zaś nie musimy się niczego lękać, bo nasza chata z kraja.

Odnoszę wrażenie, że albo tekst Bartoszewskiego przeleżał jakiś tydzień w redakcyjnej szufladzie, albo że premier Tusk zapomniał poinformować swego doradcę, że tzw. linia się zmienia. Wersja “nie ma żadnego kryzysu, tylko nieodpowiedzialni ludzie z PiS i prawicowych mediów sieją panikę”, jest już odwołana.

Teraz rządowy PR pracuje według wytycznej: rząd z powagą traktuje sygnały o nadchodzącym niebezpieczeństwie i pilnie przygotowuje się do walki z kryzysem. Premier w obliczu kryzysu wyciąga nawet rękę do PiS.

Czyż nie jest to straszenie obywateli? A co myśleć o wypowiedziach zapowiadających zaciskanie pasa ministrów i ekonomistów? Dzień po Bartoszewskim w tym samym “Fakcie” straszył kryzysem profesor Orłowski. On też łajdak?

Władysław Bartoszewski miał pomagać Tuskowi w układaniu stosunków z Niemcami. Niewiele z tego wyszło, bo w Niemczech rządzi już pokolenie, które uważa, że ich naród padł ofiarą Hitlera tak samo jak inne, i w związku z tym do żadnych kompleksów na tle byłego więźnia Auschwitz się nie poczuwa. Bartoszewski więc szuka sobie innych pól.

W wypadku ekonomii chyba nie za bardzo wie, o czym mówi, ale nie przeszkadza mu to, jak ma w zwyczaju, mówić bardzo stanowczo.

Autorytet jak się patrzy... Rozwrzeszczany staruszek  :?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4849 dnia: Października 31, 2008, 23:40:54 pm »
Ten staruszek ma więcej oleju w głowie niż cały PiS razem wzięty. Co zresztą potwierdza nawet na łamach szmatławca - w tym co powiedział nie ma dokładnie nic z czym nie należałoby się zgodzić.

Bezdennie głupiego poziomu komentarzy Faktu nawet nie ma co komentować.
 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4850 dnia: Października 31, 2008, 23:47:21 pm »
Znów chybiłeś, bo komentarz nie pochodzi z Faktu. Co do Bartoszewskiego, nic poza wypowiedziami na łamach Faktu mu nie zostało.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4851 dnia: Października 31, 2008, 23:55:11 pm »
Zdradzisz nam może więc którego to mędrca jest tenże komentarz?  Pośmiejemy się przynajmniej trochę...  :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4852 dnia: Października 31, 2008, 23:56:29 pm »
Nie musisz wiedzieć którego, bo i tak śmiejesz się z każdego, kto nie reprezentuje "Twojej" opcji  :?

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4853 dnia: Października 31, 2008, 23:59:21 pm »
Cytat: Iras
Co do Bartoszewskiego, nic poza wypowiedziami na łamach Faktu mu nie zostało

Ja niezbyt inteligentny jestem, ale ten fragment wypowiedzi odbieram tak jakby "Fakt" był gazetą całkiem z dupy...

Ale! Ale jeszcze niedawno cytowałeś tu artykuł jakiegoś dziennikarzyny z w/w gazety, który brzydko pisał o PO i wtedy było cacy.

Coś mi tu nie gra - jeszcze nie wiem co, ale kiedyś do tego dojdę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2008, 00:01:46 am wysłana przez ruszmusk »

mateo

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4854 dnia: Listopada 01, 2008, 00:00:35 am »
nie pozwólmy zwyciężyć tym co ukradli księżyc.  :mad:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4855 dnia: Listopada 01, 2008, 00:09:53 am »
Śmiałem się tutaj wyłącznie ze stawiania znaku równości między zdaniem jakichś ludzi z Faktów, blogów internetowych i np. pewnego przywódcy politycznego bez konta bankowego  :cool: na temat polskiej gospodarki a opiniami  dziesiątek ekonomistów.

Zresztą nawet PiS z oboma panami Kaczyńskimi ostatnio po zmianie programu partii zmienili front i już nie straszą katastrofą gospodarczą. Nie jesteś w temacie z najnowszymi wytycznymi partii, man.  :cool:

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4856 dnia: Listopada 01, 2008, 00:15:30 am »
Cytuj
Śmiałem się tutaj wyłącznie ze stawiania znaku równości między zdaniem jakichś ludzi z Faktów, blogów internetowych i np. pewnego przywódcy politycznego bez konta bankowego  Cool na temat polskiej gospodarki a opiniami  dziesiątek ekonomistów.

Śmiesz twierdzić, że Jarosław Kaczyński zna się gorzej na gospodarce niż ekonomiści? :???:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4857 dnia: Listopada 01, 2008, 14:49:01 pm »
Cytuj
Zresztą nawet PiS z oboma panami Kaczyńskimi ostatnio po zmianie programu partii zmienili front i już nie straszą katastrofą gospodarczą. Nie jesteś w temacie z najnowszymi wytycznymi partii, man.

Sorry Leenk, ale po przemowie, że ten euro w sumie taki straszny nie jest i że kryzys nie spali Polski na popiół, na drugi dzień powrócił do sterej wersji, czyli że stracimy "polskość" i ogólnie że rozszarpią nas kruki i wrony, a emeryci stracą po 250 miesięcznie na emeryturze.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4858 dnia: Listopada 01, 2008, 16:40:58 pm »
http://pl.youtube.com/watch?v=OwOJaGf2epg&NR=1%5C
czyżby koniec chooynii europejskiej .. oby !
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4859 dnia: Listopada 01, 2008, 17:30:00 pm »
Z pewnością. Pan Nigel Farage ze swoją Partią Niepodległości i jej olbrzymim poparciem społecznym w Wielkiej Brytanii niewątpliwie już niedługo do tego doprowadzi...  :cool:

Co do tego co zapodałeś Music - ostatnio dotarło do Kaczek w końcu że uprawiając tak agresywną i pełną obelg politykę przegrali wybory i dlatego teraz wciąż jako opozycja mają małe poparcie. Jarek postanowił to zmienić - stąd np. na ostatniej Radzie Gabinetowej o dziwo Lechu nie obraził się znowu śmiertelnie, nie zbluzgał Tuska, nie było żadnej konfy Kancelarii Prezydenta o skandalu itd. Ba nawet się Lechu uśmiechał i powiedział coś miłego a Jarek spotkał z Tuskiem.

Ciekawe  czy wytrzymają w tym stylu. Jeśli tak to potencjalnie w końcu mogą zacząć być jakąś groźną opozycją.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4861 dnia: Listopada 03, 2008, 15:51:25 pm »
Już przy ostatniej sytuacji z pozycjonowaniem, mówiłem, że to się odbywa na wniosek kancelarii prezydenta. Mówiłem, to mi Iras nie wierzył.

Cytuj
W lipcu tego roku pewien obywatel uznał to za znieważenie prezydenta i zawiadomił prokuraturę. Ta w sierpniu odmówiła wszczęcia śledztwa nie dopatrując się znamion przestępstwa. Od decyzji odwołała się Kancelaria Prezydenta, a w poniedziałek warszawski sąd okręgowy podtrzymał decyzję prokuratury.
Kurka, stróż prawa. :cool:

No to panowie polowa z nas pojdzie siedziec :/  :-D :-D :-D


Weź Londek czytaj coś więcej prócz nagłówków, przecież jasno wynika, że to nie jest znieważenie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4862 dnia: Listopada 03, 2008, 15:59:56 pm »
Cytuj
W lipcu tego roku pewien obywatel uznał to za znieważenie prezydenta i zawiadomił prokuraturę

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4863 dnia: Listopada 03, 2008, 16:06:49 pm »
Gdyby to był Iras, część z Was miałaby już wyroki skazujące  8-)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4864 dnia: Listopada 03, 2008, 16:30:54 pm »
Weź Londek czytaj coś więcej prócz nagłówków, przecież jasno wynika, że to nie jest znieważenie.

to sie wiecej nie powtorzy, ale fakt faktem, ze jesli by ktos przewertowal caly ten topic to kilku z nas moglo by miec pewne problemy :)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4865 dnia: Listopada 03, 2008, 18:58:28 pm »
Dzięki Londek za linka.  :cool:

Gdyby to był Iras, część z Was miałaby już wyroki skazujące  8-)
Tylko pod jednym warunkiem - ta część musiałaby trafić w pierwszej instancji na sędziego wyjątkowo ograniczonego i zgodzić się na ewentualny wyrok skazujący. Z każdą kolejną instancją możliwość wyroku skazującego za takie coś maleje drastycznie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2008, 19:03:13 pm wysłana przez Leenk »


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4867 dnia: Listopada 06, 2008, 10:59:54 am »
Cytuj
"Rosyjskie rakiety ostudzą gorące głowy polskich jastrzębi"

Rozmieszczenie rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim pomoże ostudzić gorące głowy wschodnioeuropejskich jastrzębi - podkreśla dziennik "RBK-daily", komentując orędzie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Gospodarz Kremla poinformował w nim o odpowiedzi Rosji na instalację elementów tarczy antyrakietowej USA w Polsce i Czechach. Miedwiediew ogłosił, że jego kraj odstąpi od planowanej redukcji swoich rakiet strategicznych i ulokuje w graniczącej z Polską enklawie kaliningradzkiej rakiety taktyczne Iskander.

- Rozmieszczenie Iskanderów (w Kaliningradzie) pozwoli w razie konieczności kontrolować praktycznie całe terytorium Polski, a także część Niemiec i Czech - pisze gazeta, rosyjski partner niemieckiej "Handelsblatt".

"RBK-daily" wskazuje, iż "eksperci za największe zagrożenie ze strony Iskanderów uważają to, że mogą one przenosić ładunki jądrowe".

Dziennik przytacza też opinię analityka wojskowego Władimira Jewsiejewa, który zwraca uwagę, że "w związku z rosyjskim moratorium na wykonywanie zapisów traktatu o ograniczeniu broni konwencjonalnej w Europie (CFE) zagraniczni inspektorzy nie będą mieli żadnej kontroli nad kaliningradzkimi Iskanderami".

- Ta sytuacja niepewności będzie poważnie niepokoić Europę, a przede wszystkim Polskę, która zgodziła się przyjąć u siebie elementy amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej - podkreśla Jewsiejew.

Także dziennik "Kommiersant" wybija, że "z obwodu kaliningradzkiego rakiety Iskander dolecą prawie do każdego punktu na terytorium Polski". Gazeta zaznacza, że nie jest znana data dyslokacji i liczba rakiet, które zostaną zainstalowane w kaliningradzkiej enklawie.

"Kommiersant" przypomina, że o możliwości instalacji Iskanderów w obwodzie kaliningradzkim jako pierwszy wspomniał w lipcu zeszłego roku ówczesny pierwszy wicepremier Siergiej Iwanow. Gazeta odnotowuje też, że na początku 2008 roku planowano wyposażenie w te rakiety 152. brygady rakietowej, stacjonującej pod Czerniachowskiem (d. Wystruć).

Powołując się na ocenę analityka Aleksandra Chramczichina, "Kommiersant" zaznacza również, iż "Iskandery w Kaliningradzie staną się celami nr 1 dla potencjalnego przeciwnika, w związku z czym ich przerzucenie do enklawy pociągnie za sobą wzmocnienie całej grupy wojsk w tym regionie".

Inny analityk Borys Szmielow, którego z kolei cytuje dziennik "Wiedomosti", ocenia, że decyzja prezydenta Rosji o rozmieszczeniu Iskanderów w obwodzie kaliningradzkim "świadczy o tym, że Rosja wchodzi na drogę konfrontacji z USA w sferze wojskowo-politycznej".

- Rosja nie wierzy w przyszłość rosyjsko-amerykańskich stosunków i spodziewa się po nowej administracji kontynuacji linii administracji George'a W. Busha, zmierzającej do ulokowania elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach - wskazuje Szmielow.

Natomiast były szef sztabu rosyjskich sił strategicznych Wiktor Jesin, do którego opinii odwołuje się "Gazieta", jest zdania, że "plany instalacji systemów ziemia-ziemia Iskander w obwodzie kaliningradzkim świadczą o tym, że Rosja rezygnuje z wykorzystania terytorium sąsiedniej Białorusi do neutralizacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej".

- Najwyraźniej postanowiono nie wciągać do tego naszego zachodniego sąsiada. Choć nie można wykluczyć, że na Białorusi utworzone zostanie alternatywne zgrupowanie - zauważa Jesin.

Według niego, "rozmieszczenie Iskanderów w obwodzie kaliningradzkim nie będzie wymagało poważniejszej modernizacji tamtejszych sił wojskowych". - Iskandery wchodzą w skład wojsk rakietowych i artylerii, dlatego prawdopodobnie będą bazować w istniejącej infrastrukturze wojsk lądowych.

Z kolei "Wriemia Nowostiej" zwraca uwagę na zapowiedź Miedwiediewa, że z terytorium kaliningradzkiej enklawy środkami radiolokacyjnymi zakłócane będzie funkcjonowanie obiektów amerykańskiej tarczy w Polsce i Czechach.

- Jest to bardzo silny ruch. Specjaliści z rosyjskiego wywiadu wojskowego utrzymują, że USA nie zaczęły działań bojowych przeciwko Iranowi w dużej mierze z powodu tego, iż Irańczycy dysponują potężnymi środkami walki radioelektronicznej - pisze dziennik.

http://wiadomosci.onet.pl/1858118,12,item.html

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4868 dnia: Listopada 06, 2008, 11:09:26 am »
ja już nic nie czaje. najpierw, że obama( przez swoje łagodne podejście) pozwoli na wzrost wypływów rosji w regionie i na świecie. teraz się okazuje, że z powodu rzekomego kontynuowania polityki busza oni muszą się bronić i rozstawiają rakiety o_O

btw. dla mnie to oni niech sobie nawet gigantyczne ruskie babeczki wszędzie stawiają. mają takie prawo.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4869 dnia: Listopada 06, 2008, 14:23:54 pm »
Cytuj
Związkowcy blokują ruch pociągów; kolejarze z PKP pod Sejmem

Kilkuset związkowców protestuje przed gmachem Sejmu przeciw rządowym reformom dotyczącym m.in. systemu emerytalnego i służby zdrowia.

...

o ja pier...

i kilka propozycji podpisow dla Iras'a by zwiazkowcy:

Cytuj
Słońce Peru mistrz bajeru

Cytuj
Popierajmy Tuska czynem umierajmy przed terminem


Ci panowie naprawde nie rozumieja zlozonosci problemu i tego, ze zmiany sa konieczne, juz nie wspominajac, ze wiek emerytalny w Polsce jest ogolnie niski to ja nie rozumie dlaczego pani na kasie w PKP ma przejsc na wczesniejsza emeryture.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4870 dnia: Listopada 06, 2008, 22:38:43 pm »
Bycie głupią suką dla każdego i robienie łaski ze sprzedazy biletu bardzo męczy przeciez :(

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4871 dnia: Listopada 06, 2008, 22:54:10 pm »
W kasach PKP są zazwyczaj miłe panie, nie to co na małych pocztach.
Wczoraj musiałem wysłać kilkadziesiąt przesyłek z pracy, spędziłem godzinę przy okienku, a babe miałem ochotę już chociaż opluć przez ten mały otwór za te głupie teksty.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4872 dnia: Listopada 06, 2008, 23:19:10 pm »
Wczoraj musiałem wysłać kilkadziesiąt przesyłek z pracy, spędziłem godzinę przy okienku, a babe miałem ochotę już chociaż opluć przez ten mały otwór za te głupie teksty.

leze...wyobrazilem sobie jak ktos probuje opluc kogos przez ta mala dziurke... :D

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4873 dnia: Listopada 06, 2008, 23:49:55 pm »
Wczoraj musiałem wysłać kilkadziesiąt przesyłek z pracy, spędziłem godzinę przy okienku, a babe miałem ochotę już chociaż opluć przez ten mały otwór za te głupie teksty.

leze...wyobrazilem sobie jak ktos probuje opluc kogos przez ta mala dziurke... :D
Zakrztusiłem się próbując to sobie wyobrazić...   :grin:

Ktoś komu w ogóle przyszło do głowy porównanie Lecha Kaczyńskiego do Obamy musi brac naprawdę mocne używki....  :shock:
http://politbiuro.pl/politbiuro/1,88475,5892007,Prawie_jak_Obama__czyli__Change_we_need_.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2008, 23:59:17 pm wysłana przez Leenk »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4874 dnia: Listopada 07, 2008, 11:04:33 am »
No Iras zaraz wpadnie i znajdzie "tysiac" argumentow, ze Lechu to taki Obama z nad Wisly.

Slyszeliscie cie moze o komentarzach Berlusconiego pod adresem Obamy?! W UK na pierwszej stronie gazet ( niektorych) jest o tym, ze premier Wloch, powiedzial o Obamie, ze jest "mlodym, przystojnym i pieknie opalonym mezczyzna". A jak to w kraju politycznej poprawnosci, uznano to wypowiedz o podtekscie rasistowski, podobnie zreszta zareagowala czesc mediow Wloskich i oczywiscie wloska opozycja. Berluskoni "walnal" to podczas rozmowy z prezydentem Rosji, mowiac, ze dwoch tak mlodych politykow jak Obama i Miedwiediew (42) napewno znajada wspolny jezyk.

btw. to plucie przez ten maly otworek to bylby dobry patent do jakiegos skeczu kabaretowego lub glupiej amerykanskiej komedii. 8) 8) 8) 8)
: Listopad 07, 2008, 10:38:09 am
Cytuj
"Poseł PiS byłby zastrzelony w kilku krajach"

- W kilku krajach poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski byłby zastrzelony

Jacek Kurski został zatrzymany przy pomocy policyjnej blokady na trasie Gdańsk-Warszawa. Policja próbowała zatrzymać polityka dwukrotnie, jednak ten tak bardzo spieszył się na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, że za pierwszym razem nawet nie zareagował na policyjne sygnały.
...

Powinni ostrzelac ten samochod, bylo by jednego mniej... a tak na powaznie, to jednak gdzie ta rownosc wobec prawa?!
: Listopad 07, 2008, 10:59:12 am
Cytuj
Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych
Sejm uchwalił w nocy z czwartku na piątek ustawę o emeryturach pomostowych, która zmniejsza liczbę uprawnionych do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę z ok. miliona osób, które obecnie mają taką możliwość, do niecałych 250 tys.
Prawo to straci większość nauczycieli, część kolejarzy, dziennikarze.

Według ustawy "pomostówki" mają bowiem przysługiwać jedynie osobom urodzonym po 1 stycznia 1948 r., które do 1 stycznia 1999 r. przepracowały co najmniej 15 lat w szczególnych warunkach albo wykonywały przez ten czas pracę o szczególnym charakterze. Mogły też wykonywać takie prace po 31 grudnia 2008 r. ale już na warunkach określonych w nowej ustawie. Emerytury pomostowe mają stopniowo wygasać.
...


Jakie jest stanowisko prezydenta na ten temat!? Bo sie nie orientuje, ale mam nadzieje, ze tej ustawy nie zawetuje, bo mimo protestow zwiazkowcow, z ekonomicznego punktu widzenia jest ona "dobra".

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4875 dnia: Listopada 07, 2008, 11:22:50 am »
Chwila, chwila - nauczyciele również mieli emerytury pomostowe? Z jakiej racji?
Ja rozumiem, że kolejarze, górnicy, czy też inne zawody typowo fizyczne mogą mieć do tego prawo, ale nauczyciele? W liceum uczyła mnie około 70+ letnia matematyczka, która była jedną z najlepszych nauczycielek, z jakimi miałem do czynienia. O studiach, gdzie większość wykładowców to stare pryki uczące już od dziesiątek lat, już nawet nie wspomnę.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4876 dnia: Listopada 07, 2008, 11:28:17 am »
Chwila, chwila - nauczyciele również mieli emerytury pomostowe? Z jakiej racji?
Ja rozumiem, że kolejarze, górnicy, czy też inne zawody typowo fizyczne mogą mieć do tego prawo, ale nauczyciele? W liceum uczyła mnie około 70+ letnia matematyczka, która była jedną z najlepszych nauczycielek, z jakimi miałem do czynienia. O studiach, gdzie większość wykładowców to stare pryki uczące już od dziesiątek lat, już nawet nie wspomnę.

Nauczyciele tez maja/mieli prawo do wczesniejszej emerytury, tak samo pani na kasie na dworcu PKP.
: Listopad 07, 2008, 11:24:33 am
Cytuj
Włochy: rasistowska gafa wywołała skandal

Premier Włoch Silvio Berlusconi, poproszony przez włoskich dziennikarzy o komentarz do fali krytyki, z jaką spotkały się jego słowa o "opalonym" Baracku Obamie, powiedział: - Wiedzieliśmy, że kręci się wielu imbecyli.
..

yeah... jestem szybszy niz onet :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4877 dnia: Listopada 07, 2008, 13:21:38 pm »
ja już nic nie czaje. najpierw, że obama( przez swoje łagodne podejście) pozwoli na wzrost wypływów rosji w regionie i na świecie. teraz się okazuje, że z powodu rzekomego kontynuowania polityki busza oni muszą się bronić i rozstawiają rakiety o_O

Rosja pretekst do działań militarnych wymierzonych w niewygodnych sąsiadów zawsze znajdzie, a nawet gdyby było to niemożliwe, sama go sobie stworzy - jak w Gruzji. Następna pewnie będzie Ukraina (o ile wcześniej sama nie zrobi zwrotu w kierunku Rosji), a co dalej? Mimo wszystko nie sądzę, żeby odważyli się na jakieś zdecydowane kroki wobec członka NATO, ale jednak wolałbym mieć w Białym Domy wychowanego w czasach zimnej wojny, byłego wojskowego, niż Obamę, który o sytuacji w tej części świata ma znikome pojęcie, a na dodatek mało go ona interesuje.

Ci panowie naprawde nie rozumieja zlozonosci problemu i tego, ze zmiany sa konieczne, juz nie wspominajac, ze wiek emerytalny w Polsce jest ogolnie niski to ja nie rozumie dlaczego pani na kasie w PKP ma przejsc na wczesniejsza emeryture.

Rząd sam jest sobie winien. Jak związkowcy wywloką Donalda z kancelarii i powieszą na drzewie przed sejmem, żal mi go nie będzie w ogóle. Rzucali obietnice bez pokrycia - by żyło się lepiej, a tymczasem zamiast "lepiej" chcą odbierać grupom zawodowym przywileje, nie ma się więc co dziwić napiętej sytuacji. Z resztą za rządów PiS jego ludzie pikietowali pod sejmem razem ze związkowcami, więc niech teraz posmakują sytuacji od drugiej strony. Żeby się tylko nie okazało, że Donaldu Tusku z obawy przed wyborcami do Peru wyemigruje  :lol:

No Iras zaraz wpadnie i znajdzie "tysiac" argumentow, ze Lechu to taki Obama z nad Wisly.

Jaki miałbym cel w porównywaniu Kaczyńskiego - którego lubię do Obamy - którego absolutnie nie trawię? Pomyśl czasem zanim wyślesz wiadomość... Z resztą pisałem już, że Obama to dla mnie ten sam gatunek co Tusk - dużo obiecują i dobrze wyglądają w mediach, ale gówno zrobią. Oczywiście ten w amerykańskim stylu od naszego rudzielca i tak wypada o klasę lepiej.

Chwila, chwila - nauczyciele również mieli emerytury pomostowe? Z jakiej racji?
Ja rozumiem, że kolejarze, górnicy, czy też inne zawody typowo fizyczne mogą mieć do tego prawo, ale nauczyciele? W liceum uczyła mnie około 70+ letnia matematyczka, która była jedną z najlepszych nauczycielek, z jakimi miałem do czynienia. O studiach, gdzie większość wykładowców to stare pryki uczące już od dziesiątek lat, już nawet nie wspomnę.

Studia i liceum to jedno, ale wyobrażasz sobie kobietę po sześćdziesiątce w szkole podstawowej albo - jeszcze lepiej - użerającą się z gimnazjalnym bydłem?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4878 dnia: Listopada 07, 2008, 13:33:49 pm »
ja tam jestem za zniesieniem tych przywilejów emerytalnych. do tego tekst z babą po 60 jest nietrafiony, bo wiek emerytalny kobiet to wlasnie 60 lat:P

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4879 dnia: Listopada 07, 2008, 17:55:24 pm »
Kaczyńskiego do Obamy zaczęło porównywać jego otoczenie. Nikt inny zresztą by nie wpadłby na tak śmieszny pomysł.  Obama jest po prostu zwyczajnie o wiele inteligentniejszym i rozsądniejszym politykiem od naszego pożal się Boże prezydenta - co zresztą widać m.in. po tym kim się otacza. Porównanie z dupy absolutnie.

Tusk może by poszedł po nauki do Jarosława jak rozwalać strajki np. pielęgniarek - szef PiSu zna się na pokazywaniu twardej ręki wobec kobiet. Szkoda że tylko wobec nich potrafił. :cool:
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2008, 18:00:19 pm wysłana przez Leenk »