Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658704 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5320 dnia: Grudnia 19, 2008, 21:00:53 pm »
PO to takie "mniejsze zło" jak stan wojenny...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5321 dnia: Grudnia 19, 2008, 22:59:04 pm »
Cytuj
Specjaliści? Tacy jak ci, którzy piszą ustawy dla Komisji Przyjazne Państwo? Wybacz, ale ostatni skandal w komisji Palikota i kilka innych przypadków każą mi się poważnie zastanowić, w czyim interesie działa PO, bo obawiam się, że nie w interesie większości obywateli.

Czemu tego nie sprawdzisz? Twoje zainteresowanie tą sprawą jest taki powierzchowne, że jedyne na co cię stać, to zakładanie, że każdy Polak jest złodziejem i oszustem?

Jeżeli obecni tu użytkownicy byli w stanie znaleźć opinie osób pracujących nad listą - ty tez możesz to zrobić.
Niestety, pewnie w takiej sytuacji będą to uwagi bardzo merytoryczne, a takie ciebie nie interesują.

Obawiam się również, że twoje wyobrażenie "dobra obywateli" ma się nijak do rzeczywistości.
Skoro ustawa reformująca nasz system emerytalny tak ci doskwiera, to może nie będę pytał jakie są twoje ideały...
Jeszcze by się okazało, że to reanimacja PRL'u zgodnie w wyobrażeniami Kaczyńskich...

Cytuj
Czy taki "specjalistom" - prawdopodobnie lobbystom funduszy emerytalnych ufasz?

Ufam ludziom podejmującym decyzje zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

Cytuj
Podjęcie skrajnie nielewicowej decyzji na pewno umocni SLD.

Tak, tak, też oglądałem wywiad z prezydentem... Chcę ci jednak uświadomić, że on kłamał. To nie prawda, że weto zmniejszyło ilość osób uprawnionych do wcześniejszych emerytur do 260 tysięcy. Ono odebrało je WSZYSTKIM.

I faktycznie nadania przywilejów emerytalnych czyli rozdawnictwo państwowych pieniędzy tym 260 tysiącom oraz odblokowanie nauczycieli to nie lewicowa postawa... 

Cytuj
Wyborcy drugi raz się nie nabiorą, więc daruj sobie takie czerstwe kawałki.

Przypomina mi się jeden z artykułów o Kaczyńskich, bodaj w Przekroju.
Jego autorzy zwrócili uwagę na fakt, że Stany z Bushem były drugą ojczyzną naszych konserwatystów.
Jednak w ostatnich wyborach "niczego nie rozumiejące lemingi" wybrały na prezydenta lewicowego Obamę.

O ile poniekąd rozumiem liczenie na to, że wyborcy rozczarują się platformą to widzę jeden zasadniczy problem.
Pis a Kaczyńscy w szczególności maja katastrofalny elektorat negatywny. Wielu wyborców nie jest za platformą dlatego, ponieważ wierzą w jej hasła, ma ona przekonujący program albo dobrych polityków. Są za nią, ponieważ jest ona partią, którą Kaczyńscy wybrali na swego wroga.

Oni dostali kosza od wyborców za to jakimi są. Za to, że zajmowali się wyłącznie sobą i użeraniem ze wszystkimi wokół.

Platforma mogłaby by przegrać wybory, gdyby na scenie politycznej pojawiła się nowa formacja centrowa. Gdyby przejęła ona ich wyborców. Wtedy rozczarowani wyborcy mogliby pogrzebać Tuska i resztę. Jednak żadne rozczarowanie nie zmusi osób niechętnych Kaczyńskim do zagłosowania na nich.

Pominę już tutaj fakt, że Jarosław jest dla mnie politykiem bezużytecznym, nie na ten czas i sytuację.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5322 dnia: Grudnia 19, 2008, 23:01:34 pm »
Oczywiście do "zdroworozsądkowej" ustawy o OFE i okradania obywateli na rzecz funduszy odnieść się nie łaska.

Nie ma to jak merytoryczna dyskusja.

Z wyborców Tuska niechętni Kaczyńskim to odsetek. Część zwyczajnie złapała się na wyborczą kiełbasę.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5323 dnia: Grudnia 19, 2008, 23:08:55 pm »
Cześć zawsze nabiera się na wyborczą kiełbasę - w dokładnie takim stopniu dotyczyło to łapania się na obiecanki PiSu więc argument - PO rządzi głównie dlatego że naobiecywało - jest z d..py.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5324 dnia: Grudnia 19, 2008, 23:16:00 pm »
Osobiście nie przypominam sobie, żeby jakaś partia obiecywała tak ochoczo i tak dużo.

Przeważnie były stonowane i realne obietnice, a teraz? Fala entuzjazmu i wiara w cud właściwie bez jakichkolwiek konkretów.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5325 dnia: Grudnia 19, 2008, 23:51:51 pm »
Cytuj
Oczywiście do "zdroworozsądkowej" ustawy o OFE i okradania obywateli na rzecz funduszy odnieść się nie łaska.

Szczegółów OFE nie znam - chociaż może to naprawię, dzisiaj już mi się nie chce.

Cytuj
Nie ma to jak merytoryczna dyskusja.

Powiedziała osoba zbywająca milczeniem 99% poruszanych przeze mnie kwestii.

Cytuj
Z wyborców Tuska niechętni Kaczyńskim to odsetek. Część zwyczajnie złapała się na wyborczą kiełbasę.

Jest to możliwe, tylko, że po roku niewiele z tej kiełbasy zazwyczaj zostaje.
Tylko dlaczego pisowi w takim razie nie chce rosnąć?

Cytuj
Osobiście nie przypominam sobie, żeby jakaś partia obiecywała tak ochoczo i tak dużo.

Jak się nie mogło brać udziału w wyborach to nie dziwota.
Dla twojej informacji: platforma nie różni się niczym jeśli chodzi o kiełbasę od pisu czy sld.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5326 dnia: Grudnia 20, 2008, 00:08:15 am »
Powiedziała osoba zbywająca milczeniem 99% poruszanych przeze mnie kwestii.

Zdawało mi się, że na większość poruszanych przez Ciebie kwestii odpowiedziałem.

Może nie tak rozwlekle, bo nie potrafię lać wody przez pół strony, ale jednak.

Dla twojej informacji: platforma nie różni się niczym jeśli chodzi o kiełbasę od pisu czy sld.

Pokaż mi Kaczora albo Millera pieprzącego o miłości i cudzie gospodarczym.

Przecież cała kampania PO opierała się na taniej grze na pragnieniach wyborców, a nie na konkretnych planach i programie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5327 dnia: Grudnia 20, 2008, 00:23:39 am »
Cytat: Iras
Przecież cała kampania PO opierała się na taniej grze na pragnieniach wyborców, a nie na konkretnych planach i programie.
Dokładnie tak jak kampania PISu i SLD.

Można się tu teraz zacząć  spierać o to ale było to już tu wałkowane do znudzenia. Ostatecznie to wyborcy zdecydują czy dana partia naobiecywała za dużo czy też. I  to jest jedyny rozsądny test czy ktoś naobiecywał za dużo.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2008, 00:31:44 am wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5328 dnia: Grudnia 20, 2008, 00:29:36 am »
Ok, rozumiem, będziecie szli w zaparte. Bywa.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5329 dnia: Grudnia 20, 2008, 10:08:04 am »
Cytuj
Zdawało mi się, że na większość poruszanych przez Ciebie kwestii odpowiedziałem.


 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Muszę powiedzieć, że faktycznie odpowiadasz...
Problem nie w słowach, tylko w treści. A raczej w niemal kompletnym jej braku.

Podano tutaj większość informacji na temat naszego systemu emerytalnego. Ty sprowadzasz reformę platformy, zrobiona niemal dokładnie pod dyktando pisu do tego, że jest nieuczciwa i obecny system powinien  być przedłużony. Podano, kto stworzył listę zawodów - ty robisz z tego lobbystów. I czepiasz się, że to platforma ich zatrudnia, chociaż owa lista niemal w całości powstała za rządów pisu.

Twoje poglądy ekonomiczne nie istnieją, jeżeli coś nie jest związane wyłącznie z gospodarką, ograniczasz się do przekazania partyjnych wytycznych, a jeśli ich nie ma do rzucania oskarżeń.

Jeżeli wydaje ci się, że dzięki temu wszystkiemu twoje posty są bogate w treść to masz racje - wydaje ci się.
Gdyby był tutaj ktoś z udokumentowaną wiedzą na powyższe tematy, zostałbyś wdeptany w ziemię przez swoją ignorancję.

Cytuj
Może nie tak rozwlekle, bo nie potrafię lać wody przez pół strony, ale jednak.

Nie chcę cię martwić, ale osoba dbająca o kwestie merytoryczne nie czepiałaby się ile słów jest w poście, tylko jakie treści za owymi słowami stoją. Twoja opinia świadczy wyłącznie o tym jakie masz priorytety, albo raczej powinienem powiedzieć co tymi priorytetami na pewno nie jest

Cytuj
Pokaż mi Kaczora albo Millera pieprzącego o miłości i cudzie gospodarczym.

Ta miłość to nic innego jak wzajemne zaufanie do siebie i możliwość współpracy obywateli ze sobą nawzajem.
Dla twoich idoli jest faktycznie obce - ale głównie z tego względu, że dla nich ważniejsze obywateli na swoich ślepych wyznawców i śmiertelnych wrogów. To nie jest zaleta.

Co się tyczy gospodarki, to twoi idole nigdy się nią specjalnie nie interesowali i kiedy dorwali się do władzy to jedyne co robili to przejadali koniunkturę.

Cytuj
Przecież cała kampania PO opierała się na taniej grze na pragnieniach wyborców, a nie na konkretnych planach i programie.

A kampania pisu koncentrowała się na rozliczaniu bliżej nieokreślonych układów i walce z korupcją chociaż nie ma chyba żadnych badań dotyczących jej faktycznego obrazu i zasięgu działania.

Cytuj
Ok, rozumiem, będziecie szli w zaparte. Bywa.


My możemy udowodnić większość stawianych przez siebie tez znajdując opinie ludzi mądrzejszych od nas oraz konkretne dane ekonomiczne i statystyczne.

Twoje funkcjonowanie w tym temacie jest oparte na upartym unikaniu wszystkiego co się łączy z wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. No i oczywiście pracą.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5330 dnia: Grudnia 20, 2008, 10:45:46 am »
Gościu, pieprzysz jakieś farmazony, a nie podparłeś tego ani jednym linkiem. Piszesz o jakiś bliżej nieokreślonych fachowcach, lejesz wodę na pół strony, ale nie przedstawiasz jakichkolwiek źródeł. Bez konkretów to tylko puściutka retoryka, a ja na pewno nie będę przetrząsał internetu w poszukiwanie materiałów potwierdzających TWOJE tezy.

Swoją drogą to również retoryka w stylu platformy - my jesteśmy mądrzy i wykształceni, a wy się nie znacie  :?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5331 dnia: Grudnia 20, 2008, 18:40:55 pm »
Ja pragnę dodatkowo że pewien cud i tak mamy- jest normalnie, nareszcie coś ruszyło z miejsca jeśli chodzi o reformy.

Całe też szczęście że kaczorom nie przyszło rządzic w czasach kryzysu (który będzie miał skutki przez około 2 lata jeszcze, jak przewidują ekonomiści), bo państwo by zbankrutowało, a ludzie wyszliby na ulicę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5332 dnia: Grudnia 20, 2008, 21:10:10 pm »
Normalnie? Człowieku, przecież nic się nie zmieniło, no może poza tym, że PO bardziej ochoczo wykorzystuje prokuraturę do zwalczania opozycji. Strajki, awantury i społeczne niezadowolenie jak było tak jest nadal. Jeśli sam fakt dojścia PO do władzy jest dla Ciebie synonimem normalności, to nic tylko pogratulować.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5333 dnia: Grudnia 20, 2008, 21:36:24 pm »
Jest znacznie normalniej: mamy normalny rząd, normalnego premiera, normalną koalicję...

PO bardziej ochoczo wykorzystuje prokuraturę do zwalczania opozycji.
Zauważ, że na naciski na prokuraturę skarży się KAŻDA opozycja - kto by nią nie był. Jest to typowa obrona przed zarzutami jakie stosują nasi politycy - cóż, taka kultura.

W Belgii zdaje się - na premiera rzucono cień podejrzeń, że naciskał na prokuraturę i podał cały rząd do dymisji. Ciekawe czy doczekamy kiedyś takich czasów...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5334 dnia: Grudnia 20, 2008, 22:33:22 pm »
Twierdzenie że PO wykorzystuje prokuraturę jak PiS (nawet bardziej!) to absolutny rodzynek roku...  :???:

 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2008, 22:36:08 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5335 dnia: Grudnia 20, 2008, 23:49:55 pm »
PO potrafi nawet zorganizować nagonkę z powodu uszkodzonego laptopa, a już sprawa z rzekomym przekroczeniem uprawnień przez Ziobrę jest ewidentnym przykładem wykorzystania prokuratury do celów politycznych.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5336 dnia: Grudnia 21, 2008, 02:15:25 am »
Cytuj
Normalnie? Człowieku, przecież nic się nie zmieniło, no może poza tym, że PO bardziej ochoczo wykorzystuje prokuraturę do zwalczania opozycji.

To nie wiem w jakim kraju mieszkasz.
W Polsce od ponad roku rząd już nie wykorzystuje prokuratury i oskarża bezpodstawnie opozycji- to było chore, dobrze że teraz nic takiego nie ma miejsca.

Cytuj
Strajki, awantury i społeczne niezadowolenie jak było tak jest nadal

Ponownie- w Polsce, aktualny rząd ma największe poparcie w historii, w przeciwieństwie do poprzedniego, którego nie popierał po takim czasie nikt.

Cytuj
PO potrafi nawet zorganizować nagonkę z powodu uszkodzonego laptopa, a już sprawa z rzekomym przekroczeniem uprawnień przez Ziobrę jest ewidentnym przykładem wykorzystania prokuratury do celów politycznych.

Ziobro popełnił przestępstwo (kilka), i powinien byc osądzony i skazany wedle prawa- jeśli sprawidliwości stanie się zadośc, to nie usłyszymy o nim przez następne kilka ładnych lat.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5337 dnia: Grudnia 21, 2008, 03:27:12 am »
W Polsce od ponad roku rząd już nie wykorzystuje prokuratury i oskarża bezpodstawnie opozycji- to było chore, dobrze że teraz nic takiego nie ma miejsca.

Fajnie mieć klapki na oczach.

Ponownie- w Polsce, aktualny rząd ma największe poparcie w historii, w przeciwieństwie do poprzedniego, którego nie popierał po takim czasie nikt.

Twoje "nikt" to 32% w ostatnich wyborach. Reszta wyssana z palca, bo poparcie rządu Tuska regularnie spada.

Ziobro popełnił przestępstwo (kilka), i powinien byc osądzony i skazany wedle prawa- jeśli sprawidliwości stanie się zadośc, to nie usłyszymy o nim przez następne kilka ładnych lat.

Kilka? JAKIE?! Zabójstwo laptopa?  :lol:

Rozumiem, że dla Was najlepiej byłoby u.ebać czołowych polityków opozycji - nieważne za co, grunt żeby u.ebać.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5338 dnia: Grudnia 21, 2008, 09:00:39 am »
Cytuj
Gościu, pieprzysz jakieś farmazony, a nie podparłeś tego ani jednym linkiem. Piszesz o jakiś bliżej nieokreślonych fachowcach, lejesz wodę na pół strony, ale nie przedstawiasz jakichkolwiek źródeł.

Gdzie powstała lista zawodów uprawnionych do otrzymywania wcześniejszych emerytur.

Czas: 5 minut szukania.

Nie poparłem się wcześniej linkiem ponieważ wyszedłem z założenia, że każdy jest tutaj wystarczająco inteligentny by poradzić sobie sam, tobie zaś nigdy nie zależało na konkretach.

Cytuj
Bez konkretów to tylko puściutka retoryka, a ja na pewno nie będę przetrząsał internetu w poszukiwanie materiałów potwierdzających TWOJE tezy.

Jakoś nigdy wcześniej ci to nie przeszkadzało. Czy podawano konkretne informacje czy nie traktowałeś to niemal tak samo.
Ale teraz tak. Ja udowodniłem, że wyspecjalizowana instytucja utworzyła listę zawodów. Czy TY jesteś w stanie udowodnić którąś ze stawianych przez siebie opinii?

Cytuj
Normalnie? Człowieku, przecież nic się nie zmieniło, no może poza tym, że PO bardziej ochoczo wykorzystuje prokuraturę do zwalczania opozycji.


Jak jeden Ziobro ma problemy, to nazywanie tego "bardziej ochoczym wykorzystywanie prokuratury" jest grubą przesadą.
Mam ci przypomnieć, że za czasów pisu zastrzeliła się Blida i zrobiono pułapkę na Sawicką? Jeden facet to będzie zawsze więcej niż dwie kobiety? BARDZO ciekawa arytmetyka.

Cytuj
Strajki, awantury i społeczne niezadowolenie jak było tak jest nadal. Jeśli sam fakt dojścia PO do władzy jest dla Ciebie synonimem normalności, to nic tylko pogratulować.

Akurat strajki - których wszakże wcale nie ma tak wiele - nie są uzależnione od tego jaka ekipa rządzi, tylko jaka jest sytuacja ekonomiczna. I jest to w zasadzie normalne, bo ludzie zawsze chcą dostawać więcej za pracę, czy pracować w lepszych warunkach.

A co się tyczy "awantur społecznych" to są one rozpętywane przez nierobów ze związków, którzy sobie myśleli, że wydębia jakieś przywileje od społeczeństwa.

Cytuj
PO potrafi nawet zorganizować nagonkę z powodu uszkodzonego laptopa, a już sprawa z rzekomym przekroczeniem uprawnień przez Ziobrę jest ewidentnym przykładem wykorzystania prokuratury do celów politycznych.

Jeśli dobrze pamiętam to prokuratura wycofała się z zarzutów dotyczących laptopa. A co do uprawnień to sprawa jest badana.

Rozumiem jednak, że jak ktoś jest z pisu to stoi ponad prawem.

Cytuj
Twoje "nikt" to 32% w ostatnich wyborach. Reszta wyssana z palca, bo poparcie rządu Tuska regularnie spada.

Chcę zauważyć, że mieszasz dane.
Jak chcesz pokazać jakie poparcie miał rząd - chyba jeszcze wtedy Marcinkiewicza - to znajdź badanie które pokazywałoby to po roku rządzenia.

Poparcie dla PARTII po dwóch latach rządzenia, NIE JEST poparciem dla rządu po roku.
Co zaś się tyczy platformy, to z tego co wiem pierwszy współczynnik wynosi ponad 50 procent, drugi ponad 40.

Jesteś w stanie podeprzeć się linkiem, że za czasów pisu było inaczej  :cool: ?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5339 dnia: Grudnia 21, 2008, 11:28:27 am »
PO potrafi nawet zorganizować nagonkę z powodu uszkodzonego laptopa, a już sprawa z rzekomym przekroczeniem uprawnień przez Ziobrę jest ewidentnym przykładem wykorzystania prokuratury do celów politycznych.

przyganiał kocioł garnkowi :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5340 dnia: Grudnia 21, 2008, 12:07:09 pm »
No wiesz s00s, w przypadku laptopa Ziobry prokuratura w ogóle nie miała prawa badać sprawy, bo nie nosiło to znamion czynu zabronionego, a zarzuty, którymi był podparty wniosek o pozbawienie immunitetu, były sprzeczne z wcześniejszymi postanowieniami Sądu Najwyższego, więc - ni mniej ni więcej - bezprawne. A za czasów PiS'u? Sawicka ewidentnie wpadła na prowokacji CBA, zresztą w samym CBA PO też usilnie szukało nieprawidłowości, ale jak zwykle nic nie znalazło. PiS może i opozycji nie oszczędzał, ale śmieszny jest ten, kto twierdzi, że teraz jest jakkolwiek lepiej/inaczej. No i jeszcze śmieszniejsza jest chęć wsadzenia Ziobry do pierdla "bo tak"  :?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5341 dnia: Grudnia 21, 2008, 12:25:37 pm »
Można tak przez 500 stron...  :cool: Nie przekona się Irasa, ani tym bardziej Iras nie przekona nikogo do tego kompletnego science-fiction że PO teraz tak samo lub bardziej wykorzystuje służby czy prokuraturę do rozgrywek politycznych.

Anyway, na szczęście pan Zbyszek nie musi wcale płacić za spoty w TV - może przeprosić tego łapiducha na konferencji prasowej. Czekamy. 

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5342 dnia: Grudnia 21, 2008, 15:35:52 pm »
Cytuj
Można tak przez 500 stron...

Wiesz jak jest, prosta rozrywka jest zawsze najlepsza  8) .

Cytuj
No wiesz s00s, w przypadku laptopa Ziobry prokuratura w ogóle nie miała prawa badać sprawy, bo nie nosiło to znamion czynu zabronionego, a zarzuty, którymi był podparty wniosek o pozbawienie immunitetu, były sprzeczne z wcześniejszymi postanowieniami Sądu Najwyższego, więc - ni mniej ni więcej - bezprawne.

Czy ty Iras naprawdę myślisz, że ud a ci się zrobić z kogoś idiotę?
Tak byłem ciekaw czy te zarzuty mogły być prawdziwe, niestety prawie od razu widać, że przeinaczasz i przemilczasz fakty.
Zaczynasz od końca i stawiasz zarzut, że sprawa w ogóle miała swój początek.

Zacznijmy od tego, że do prokuratury faktycznie wpłynął wniosek o sprawdzenie tego co stało się z komputerem Ziobry.
I w tym momencie ma ona obowiązek wszcząć postępowanie w każdej sprawie. Nie może odmówić. Tyle tylko, że dalej może się to potoczyć dwoma torami:
- albo prokuratura uzna, że doszło do popełnienia przestępstwa i skieruje sprawę do sądu,
- albo uzna, że nie doszło do popełnienia przestępstwa i nie będzie to miało swojego ciągu dalszego.

Więc twoje zarzuty w tym momencie są kompletnie bez sensu. Żeby móc powiedzieć iż Ziobro nie złamał prawa prokuratora MUSIAŁA wszcząć śledztwo. Nie mogła założyć, że dlatego iż był z pisu i do tego był ministrem, to z pewnością był niewinny.
Instrumentów odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa nie obchodzi kto się czym zajmował, tylko czy przestrzegał przepisów.
To jest element tego co się nazywa równością obywateli wobec prawa.

Wspomniana przez ciebie kwestia immunitetu jest jeszcze głupsza. Wniosek o jego pozbawienie jest zgłaszany do sejmu - nie pamiętam w tej chwili dokładnie czy przez sąd czy prokuraturę - aby móc umożliwić śledztwo i przesłuchać osobę nim objętą w charakterze świadka. Co jest bardzo odległe od uznania go za podejrzanego i jeszcze bardziej odległe od uznania go za winnego przestępstwa. Sejm nie mógł się tym zająć sam z siebie, musiał istnieć udokumentowany powód odebrania immunitetu - którego nie było.

Zasłanianie się Sądem Najwyższym jest tutaj kompletną kpiną. Widać, że coś gdzieś przeczytałeś, ale o co chodziło to już ci umknęło.

Swoją drogą zastanawiam się, czy zwolennicy pisu sami nie traktują swoich ulubieńców jak kryminalistów. Przecież przed sądem trzeba udowodnić popełnienie przestępstwa, a oni się zachowują, jakby politycy tej partii z marszu byli winni.

Cytuj
Sawicka ewidentnie wpadła na prowokacji CBA, zresztą w samym CBA PO też usilnie szukało nieprawidłowości, ale jak zwykle nic nie znalazło.

CBA współpracowało tutaj z FBI i amerykanie byli wściekli za włączenie ich do tej sprawy.
Prowokacje przeprowadza się bowiem w stosunku do ludzi, którzy zamierzają popełnić przestępstwo - i już to wcześniej robili.
CBA zorganizowała prowokację, aby uczciwa dotychczas obywatelka popełniła przestępstwo. Bo gdyby nie działania CBA to Sawicka najprawdopodobniej wcale by przestępstwa nie popełniła.

Cytuj
PiS może i opozycji nie oszczędzał, ale śmieszny jest ten, kto twierdzi, że teraz jest jakkolwiek lepiej/inaczej. No i jeszcze śmieszniejsza jest chęć wsadzenia Ziobry do pierdla "bo tak"

Krótka piłka: możesz udowodnić jakieś inne sprawy oprócz Ziobry, kiedy to wymiar sprawiedliwości zajmuje się członkami partii? I to nie mając dowodów?



Pewnie jeszcze usłyszymy, że obecna zadyma z dwoma zarządami TVP to też wina platformy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5343 dnia: Grudnia 21, 2008, 16:15:46 pm »
Z ekonomi mocny nie jestem, ale jeśli próbujesz robić ze mnie wała w kwestii prawa, to bardzo źle trafiłeś. Zresztą w tej sytuacji doskonale widzę, że wiedzy Ci brakuje, a nadrabiać próbujesz laniem wody. Przykro mi, to nie gimnazjum, tu takie rzeczy nie przechodzą.

1. Prokuratura nie może wszczynać postępowania jeśli zdarzenie nie nosi znamion czynu zabronionego/przestępstwa.

2. Wniosek o pozbawienie immunitetu musi być poparty zarzutami, a te były sprzeczne/niezgodne z postanowieniami Sądu Najwyższego.

Cytuj
"GW": PiS ma rację

"Gazeta Wyborcza": PiS ma sporo racji: wniosek prokuratury o pozbawienie Zbigniewa Ziobry immunitetu jest wątpliwy, a pośpiech podejrzany.

Od kilku dni PiS twierdzi, że na prokuratorów i samego ministra sprawiedliwości wywierano polityczne naciski, żeby Zbigniewowi Ziobrze czym prędzej uchylić immunitet. I że nieuzasadniony jest zarzut, że Ziobro (jako minister w rządzie Marcinkiewicza) nie miał prawa pokazać Jarosławowi Kaczyńskiemu (szefowi PiS) akt afery paliwowej.

Sejmowa komisja sprawiedliwości zażądała wyjaśnień od Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Miał się stawić w czwartek. PiS zarzuca wnioskowi o uchylenie immunitetu błędy. "GW" sprawdziła: rzeczywiście wniosek jest sprzeczny z niedawnym postanowieniem Sądu Najwyższego. I z komentarzem do kodeksu karnego, którego współautorem jest właśnie prof. Ćwiąkalski.

Ani Ćwiąkalski, ani prokurator krajowy Marek Staszak nie przyszli na komisję. Przyszedł drugi zastępca prokuratora generalnego Jerzy Szymański.

Poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS) sprecyzował dwa błędy wniosku o uchylenie immunitetu Ziobrze. Prokuratura w Płocku postawiła Ziobrze zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (przez pokazanie Kaczyńskiemu akt) oraz ujawnienia tajemnicy służbowej (także przez pokazanie Kaczyńskiemu akt).

Czyli jeden czyn został uznany za dwa przestępstwa, co prawnicy określają jako "zbieg przestępstw". W komentarzu do prawa karnego, którego współautorem jest Ćwiąkalski, napisano, że w przypadku tych przestępstw nie można zastosować "zbiegu"
- mówił Mularczyk.

Prokuratura zarzuca też Ziobrze ujawnianie danych osobowych "osobom nieuprawnionym". - Nie ma więc przestępstwa, jeśli coś ujawni się jednej osobie - tłumaczył Mularczyk.

"GW" sprawdziła: jest takie postanowienie Sądu Najwyższego sprzed pół roku.


PiS stawia kolejny zarzut: wniosek o uchylenie immunitetu został rozpatrzony w ekspresowym tempie, w jeden dzień. A to świadczy o politycznych naciskach.

"GW" chciała spytać prokuratora Staszaka: dlaczego tym razem tempo było tak ekspresowe? I czy widzi błędy, które wytyka PiS? Odmówił wypowiedzi.

Jeszcze jakieś pytania?

Więc twoje zarzuty w tym momencie są kompletnie bez sensu.

Wspomniana przez ciebie kwestia immunitetu jest jeszcze głupsza.

Zasłanianie się Sądem Najwyższym jest tutaj kompletną kpiną. Widać, że coś gdzieś przeczytałeś, ale o co chodziło to już ci umknęło.

Wybacz, ale w ten sposób nie będziemy rozmawiać.

Jeśli nie potrafisz odebrać mi racji normalnymi argumentami, takim pustosłowiem na pewno mnie nie przegadasz.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5344 dnia: Grudnia 21, 2008, 19:11:07 pm »
Cytuj
Twoje "nikt" to 32% w ostatnich wyborach. Reszta wyssana z palca, bo poparcie rządu Tuska regularnie spada.

Ja tam widzę tendencja jest wzrostowa przez ostatni rok, ale zapewne jestem omamiony rosyjską propagandą.

Cytuj
Kilka? JAKIE?! Zabójstwo laptopa?

Nielegalny wyciek informacji dla kaczora.
Oskarżenie niewinego lekarza o zabójstwo.
Przyczynienie się do śmierci ludzi, którzy ucierpieli w wyniku zapaści zaufania w transplatologii.

Wiem że ty byś i kubę rozpruwacza wybielił, gdyby należał do pisu.

Cytuj
Sawicka ewidentnie wpadła na prowokacji CBA, zresztą w samym CBA PO też usilnie szukało nieprawidłowości, ale jak zwykle nic nie znalazło

Nakłanianie do popełnienia przestępstwa też jest chyba karane. CBA jest niezłe- pierwsza policja polityczna pis'u, niczego jeszcze pożytecznego dla kraju nie zrobili, a grube miliony idą na nich.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5345 dnia: Grudnia 21, 2008, 21:25:08 pm »
Cytuj
Z ekonomi mocny nie jestem, ale jeśli próbujesz robić ze mnie wała w kwestii prawa, to bardzo źle trafiłeś. Zresztą w tej sytuacji doskonale widzę, że wiedzy Ci brakuje, a nadrabiać próbujesz laniem wody. Przykro mi, to nie gimnazjum, tu takie rzeczy nie przechodzą.

Z tobą przechodzi wszystko, a widzę, że do prawa też masz "specyficzny" stosunek.

Cytuj
1. Prokuratura nie może wszczynać postępowania jeśli zdarzenie nie nosi znamion czynu zabronionego/przestępstwa.

Prokuratura MUSI MIEĆ środki dzięki którym sprawdzi, czy dana sprawa kwalifikuje się do dalszego postępowania. Ja nazwałem to "wszczęciem", być może w języku prawnym nazywa się to inaczej.

Podstawowe pytanie: skąd prokuratura ma wiedzieć czy dana sprawa przestępstwem jest czy nie?
Ty zdaje się zakładasz, że nie może tego w żaden sposób sprawdzić.

Cytuj
Jeszcze jakieś pytania?

Jeśli się nie mylę to poseł Mularczyk wsławił się oskarżeniem sędziów Sądu Najwyższego o niejasną historię z aktami IPN'u - wiedząc, że to nie prawda - którzy mieli decydować o losie lustracji. Ustawa została zmasakrowana, a poseł musiał się tłumaczyć dlaczego oszukiwał.

Więc jestem ostrożny co do wyrażanych przez niego opinii.

Zasadniczo jednak o ile widzę pewne nieprawidłowości w działalności ministra, o tyle zwróciłbym uwagę na pewną kwestię łączącą obydwie poruszane tutaj sprawy. Otóż w obu przypadkach zadziałały istniejące w naszym prawie instytucje oraz procedury, dzięki którym okazało się, że były minister Ziobro jest niewinny i nie popełnił stawianych mu zarzutów.

Stawiasz zarzuty nie za to co faktycznie zrobiono, tylko za to co próbowano zrobić. A nawet nasi politycy muszą działać w granicach wyznaczonych przez państwo i to robią.

I dopóki nie łamią prawa by osiągnąć swoje cele, dopóty wszystko jest w porządku.

Cytuj
Wybacz, ale w ten sposób nie będziemy rozmawiać.

Nie bądź hipokrytą. Jakoś ty nie masz z tym najmniejszych problemów.

Cytuj
Jeśli nie potrafisz odebrać mi racji normalnymi argumentami, takim pustosłowiem na pewno mnie nie przegadasz.

Och proszę, podobne slogany mnie tylko bawią.
Mam ci przypomnieć, że na poprzedniej stronie tego tematu zarzucałeś twórcom listy zawodów uprawnionych do otrzymywania wcześniejszych emerytur, że są pod wpływem lobbystów, bądź sami są lobbystami, a jak umieściłem filmik z instytucji która się tym zajęła, to nagle cały post przestał dla ciebie istnieć? Ani nie odpowiedziałeś na to, ani na komentarz o strajkach czy niepokojach społecznych.

Więc nie pisz mi tutaj o "argumentach" bo wiem bardzo dobrze, że unikasz ich tak długo jak tylko się da.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5346 dnia: Grudnia 21, 2008, 22:06:30 pm »
Prokuratura MUSI MIEĆ środki dzięki którym sprawdzi, czy dana sprawa kwalifikuje się do dalszego postępowania. Ja nazwałem to "wszczęciem", być może w języku prawnym nazywa się to inaczej.

Podstawowe pytanie: skąd prokuratura ma wiedzieć czy dana sprawa przestępstwem jest czy nie?
Ty zdaje się zakładasz, że nie może tego w żaden sposób sprawdzić.

Kuźwa, jak z dzieckiem... Ziobro uszkodził służbowego laptopa - zdarzyć się może każdemu, poprosił o wystawienie rachunku i nic tutaj się nie kwalifikuje do sprawdzania przez prokuraturę. Badanie zawartości komputera jest w tym przypadku zwykłym szukaniem haków.

Tak samo jak z Twoim osobistym piecem, przed którym teraz pewnie siedzisz - może w ten sposób zrozumiesz - prokuratura nie może wpaść do Ciebie w asyście policji i sprawdzić zawartości twardych dysków, jeśli nie zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa. Namierzą Twoje IP na stronie z pedofilią albo trakerze - ok, jest podejrzenie, można działać - bez tego ani rusz.

Jeśli się nie mylę to poseł Mularczyk wsławił się oskarżeniem sędziów Sądu Najwyższego o niejasną historię z aktami IPN'u - wiedząc, że to nie prawda - którzy mieli decydować o losie lustracji. Ustawa została zmasakrowana, a poseł musiał się tłumaczyć dlaczego oszukiwał.

Więc jestem ostrożny co do wyrażanych przez niego opinii.

Tam nie ma opinii tylko fakty, a biografia posła Mularczyka nie ma tu nic do rzeczy, bo GW potwierdziła istnienie tych postanowień. Umiesz czytać?

Zasadniczo jednak o ile widzę pewne nieprawidłowości w działalności ministra, o tyle zwróciłbym uwagę na pewną kwestię łączącą obydwie poruszane tutaj sprawy. Otóż w obu przypadkach zadziałały istniejące w naszym prawie instytucje oraz procedury, dzięki którym okazało się, że były minister Ziobro jest niewinny i nie popełnił stawianych mu zarzutów.

Próbowano go zdyskredytować w pierwszym przypadku bez jakichkolwiek podejrzeń, a w drugim posługując się zarzutami sprzecznymi z prawem i z postanowieniami Sądu Najwyższego.

Nie bądź hipokrytą. Jakoś ty nie masz z tym najmniejszych problemów.

Cały czas staram się podpierać mocnymi argumentami, ale jeśli nawet postanowienia SN to dla Ciebie kpina...

Nielegalny wyciek informacji dla kaczora.

1. Kaczor jako członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego miał prawo do tych informacji.
2. Nie doszło do żadnego wycieku.
3. Ujawnienie poufnych informacji JEDNEJ osobie nie jest przestępstwem -> postanowienie SN.

Oskarżenie niewinego lekarza o zabójstwo.

Skorumpowanego lekarza. Trudno, jedno słowo za dużo. Będzie musiał przeprosić i tyle.

Za to powinni go wpakować na kilka lat do więzienia?

Przyczynienie się do śmierci ludzi, którzy ucierpieli w wyniku zapaści zaufania w transplatologii.

Gdybym Cie nie znał, pomyślałbym że robisz sobie jaja. Nie jest winą Ziobry, że w klinice transplantologii trafiła się czarna owca.

Nakłanianie do popełnienia przestępstwa też jest chyba karane. CBA jest niezłe- pierwsza policja polityczna pis'u, niczego jeszcze pożytecznego dla kraju nie zrobili, a grube miliony idą na nich.

Gdyby w CBA były jakiekolwiek uchybienia, Kamiński dawno by poleciał, ale nie - mimo usilnych prób Platformy, nie ma podstaw żeby go uwalić. Widać CBA funkcjonuje bez zarzutów.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5347 dnia: Grudnia 22, 2008, 11:25:56 am »
Kuźwa, jak z dzieckiem... Ziobro uszkodził służbowego laptopa - zdarzyć się może każdemu, poprosił o wystawienie rachunku i nic tutaj się nie kwalifikuje do sprawdzania przez prokuraturę. Badanie zawartości komputera jest w tym przypadku zwykłym szukaniem haków.

Tak samo jak z Twoim osobistym piecem, przed którym teraz pewnie siedzisz - może w ten sposób zrozumiesz - prokuratura nie może wpaść do Ciebie w asyście policji i sprawdzić zawartości twardych dysków, jeśli nie zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa. Namierzą Twoje IP na stronie z pedofilią albo trakerze - ok, jest podejrzenie, można działać - bez tego ani rusz.

Tu sie zgodze z Irasem.



Cytuj

Skorumpowanego lekarza. Trudno, jedno słowo za dużo. Będzie musiał przeprosić i tyle.

Za to powinni go wpakować na kilka lat do więzienia?


Tutaj jest kwestia dosc dyskusyjna, bo wielu lekarzy mowi o "efektach ubocznych" jakie przyniosla medialna nagonka na doktora G. wiemy tez, ze nagrania, ktore prezentowal Ziobro na slynnej juz konferencji prasowej zostaly zmontowane, tak jak sie montuje zwiastun filmu, nie wiemy na czyje zlecenia, ale czy Ziobro nie mial nic z tym wspolnego ciezko powiedziec. Jeszcze jedna kwestia, Ziobro z racji zajmowanego stanowiska, powinien kilka razy sie zastanowic, nim wysunal swoje oskarzenia pod zarzutem doktora G. Podobnie chyba bylo w kilku innych przypadkach kiedy widowiskowe zatrzymanie nie bylo konieczne. Slyszelismy tez wszyscy powazne oskarzenia pod adresem PiS'u podczas obrat komisji ds. naciskow ( to chyba ta komisja ) i afery gruntowej.

Cytuj

Gdyby w CBA były jakiekolwiek uchybienia, Kamiński dawno by poleciał, ale nie - mimo usilnych prób Platformy, nie ma podstaw żeby go uwalić. Widać CBA funkcjonuje bez zarzutów.

I tu rowniez sie zgodze z Irasem.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5348 dnia: Grudnia 22, 2008, 11:31:08 am »
Nie ma żadnych usilnych prób PO uwalenia szefa CBA. Na pewno znalazłoby się paru kolesi z szefostwa PO którzy chętnie by Kamińskiego uwalili ale Tuskowi to się zwyczajnie nie opłaca. Wiadomo że marzeniem PiSowców jest robienie z siebie biednych ofiar "reżimu" Tuska tylko że rzeczywistość jakoś odbiega od tych marzeń.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2008, 11:37:16 am wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5349 dnia: Grudnia 22, 2008, 13:06:33 pm »
Cytuj
1. Kaczor jako członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego miał prawo do tych informacji.

Chyba wtedy był zwykłym posłem, więc nie miał prawa. Dlatego też prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

Cytuj
2. Nie doszło do żadnego wycieku.

Bo pis tak mówi?

Cytuj
Oskarżenie niewinego lekarza o zabójstwo.
Cytuj
Trudno, jedno słowo za dużo

Masakra- słyszysz siebie? Dla lekarza w 90% przypadków to jest śmierć zawodowa.
-"Zrujnował komuś życie"
-"Trudno"

Cytuj
Za to powinni go wpakować na kilka lat do więzienia?

A nie?

Cytuj
Gdybym Cie nie znał, pomyślałbym że robisz sobie jaja. Nie jest winą Ziobry, że w klinice transplantologii trafiła się czarna owca.

Dr. G jest jednym z najlepszych w tym kraju w swoim fachu i uratował życie ogromnej ilości ludzi. Zaprzeczysz?

Cytuj
Gdyby w CBA były jakiekolwiek uchybienia, Kamiński dawno by poleciał, ale nie - mimo usilnych prób Platformy, nie ma podstaw żeby go uwalić. Widać CBA funkcjonuje bez zarzutów.

Mogli go wywalić bez problemów, Tusk jednak nie chciał (zapewne nie chciał, by to wyglądało na walkę z pis), mimo że to chore. Kaczor obsadził ludzi niekompetentnych na tak wysokich stanbowiskach, którzy nie wiedzą nawet co mają robić, należałoby ich wszystkich wywalić, ale wtedy podnoszą lament że to walka polityczna.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5350 dnia: Grudnia 22, 2008, 13:37:19 pm »
Nie ma żadnych usilnych prób PO uwalenia szefa CBA.

Nie ma ale były - przynajmniej do skompromitowania się z raportem Julii Pitery. Później Tusk nie miał już wyboru.

Chyba wtedy był zwykłym posłem, więc nie miał prawa. Dlatego też prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

Nie był zwykłym posłem. Był członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Dla lekarza w 90% przypadków to jest śmierć zawodowa.

A zarzuty korupcyjne to nie jest śmierć zawodowa?

Czy wg Ciebie Garlicki jest ponad prawem i powinni mu odpuścić, bo w końcu doktorek to świetny lekarz?

Kaczor obsadził ludzi niekompetentnych na tak wysokich stanbowiskach, którzy nie wiedzą nawet co mają robić, należałoby ich wszystkich wywalić, ale wtedy podnoszą lament że to walka polityczna.

Jesteś w stanie podważyć niekompetencję Kamińskiego, czy znowu mamy do czynienia z argumentacją "bo tak"?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5351 dnia: Grudnia 22, 2008, 13:49:29 pm »
Cytat: Iras
A zarzuty korupcyjne to nie jest śmierć zawodowa?
Nie.

Podobnie jak politycy PiSu wciąż nie rozumiesz podstawowej zasady obowiązującej w każdym normalnym kraju - o śmierci zawodowej nie decyduje konferencja prasowa jakiegoś przydupasa z jakiejś partii ani zarzuty jakiegoś prokuratora ale prawomocny wyrok sądu. Po to każdy normalny kraj uznaje sądy za trzecią władzę żeby o winie lub niewinności ludzi nie decydował jakiś polityk na konferencjach prasowych.

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5352 dnia: Grudnia 22, 2008, 13:50:01 pm »
jako laik odnośnie polityki powiem tylko że jest znacznie spokojniej niż za rządów PISu i to mi bardzo pasuje. wydaje mi się nawet że sytuacja w kraju się powoli poprawia - co mnie bardzo cieszy :)
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5353 dnia: Grudnia 22, 2008, 21:04:35 pm »
Cytuj
Cały czas staram się podpierać mocnymi argumentami, ale jeśli nawet postanowienia SN to dla Ciebie kpina...

Pozwolisz, że się wytłumaczę?


No wiesz s00s, w przypadku laptopa Ziobry prokuratura w ogóle nie miała prawa badać sprawy, bo nie nosiło to znamion czynu zabronionego, a zarzuty, którymi był podparty wniosek o pozbawienie immunitetu, były sprzeczne z wcześniejszymi postanowieniami Sądu Najwyższego, więc - ni mniej ni więcej - bezprawne.


Gdy to napisałeś uznałem, że przyczyną odebrania immunitetu miało być sprawdzenie posiadanego wcześniej przez Ziobrę komputera. I w tym właśnie kontekście przedstawiłem swoją opinię, uznałem iż łączenie jednego z drugim jest bez sensu.
Był to błąd z mojej strony gdyż po prostu się nie zrozumieliśmy. Ponieważ jednak uważam iż w tamtej sytuacji moja opinia jest słuszna, nie mam zamiaru jej odwołać.

Cytuj
Kuźwa, jak z dzieckiem... Ziobro uszkodził służbowego laptopa - zdarzyć się może każdemu, poprosił o wystawienie rachunku i nic tutaj się nie kwalifikuje do sprawdzania przez prokuraturę. Badanie zawartości komputera jest w tym przypadku zwykłym szukaniem haków.

Skąd się bierze twoja alergia na polski wymiar sprawiedliwości?
Normalni obywatele chodzą do sądu, żeby przeprowadzić sprawy spadkowe czy rozwodowe, w urzędach skarbowych tłumaczą się ze swoich zeznań podatkowych. W firmach przeprowadza się kontrolę przestrzegania BHP, Sanepidu czy przestrzegania prawa pracy - i nikt nie uważa tych osób czy instytucji za kłamców czy złodziei dlatego, bo odpowiednie organa proszą o wytłumaczenie wątpliwości.

Oni mogą się tłumaczyć i krzywda się im nie dzieje, a jak przyjdzie kolej na ministra Ziobrę, to podnosi się raban?
Czy roztrząsanie tego nie jest niewspółmierne do całej sprawy? Nawet dla mnie, osoby, która jest zupełnie po drugiej stronie politycznej barykady, składanie zeznań celem przedstawienia jak do czegoś podobnego doszło, do głowy by nie przyszło uznać, że jest to w jakiś sposób dla niego krzywdzące. Albo szkodzące jego reputacji - jaka by ona nie była.

Naciski na prokuraturę bardzo szybko wychodzą na jaw, teraz mija blisko rok odkąd cała sprawa się pojawiła - i cisza.
Ba, ta sama prokuratura uznała, że sprawy nie ma, ponieważ nie ma dowodów na popełnienie przestępstwa, więc Ziobro w świetle prawa jest czysty. Zresztą był czysty od samego początku. Tylko wyborcy pisu mieli do tego wątpliwości i zachowywali się jakby faktycznie złamał prawo.

Aha. Jeszcze jedna sprawa. Twoja opinia co do kwestii komputera nie jest wykładnią obowiązującego w Polsce prawa i jak sądzę taki z ciebie prawnik, jak i ze mnie. Czyli żaden. Większe zaufanie mam do urzędnika zajmującego się tym zawodowo, niż do zwolennika partyjnego, który próbuje być bardziej święty od papieża.

Cytuj
Nie jest winą Ziobry, że w klinice transplantologii trafiła się czarna owca.

Ale winą Ziobry jest, że robi z tego medialny show i pośrednio atakuje wszystkich, którzy się tym zajmują.

Cytuj
Będzie musiał przeprosić i tyle.

Masz więcej klasy od komentatorów i innych zwolenników pisu, którzy twierdzą, że przeprosiny w mediach to zbyt poważna jak dla niego kara.

Cytuj
Tak samo jak z Twoim osobistym piecem, przed którym teraz pewnie siedzisz - może w ten sposób zrozumiesz - prokuratura nie może wpaść do Ciebie w asyście policji i sprawdzić zawartości twardych dysków, jeśli nie zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa. Namierzą Twoje IP na stronie z pedofilią albo trakerze - ok, jest podejrzenie, można działać - bez tego ani rusz.

Obawiam się, że to nie jest całkiem tak.
No bo na jakiej zasadzie sprawdza się czy na komputerach nie ma nielegalnego oprogramowania?

Cytuj
Jesteś w stanie podważyć niekompetencję Kamińskiego, czy znowu mamy do czynienia z argumentacją "bo tak"?

Nie chodzi tylko o CBA. Te dwie rady w TVP nie wzięły się z niczego, Kaczyńscy chcieli mieć tam swoje marionetki i teraz biją się o stołki... Z PZU jak pamiętam też były problemy, a jeden ze współpracowników Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa - o prawicowych poglądach jak sam przyznał  - uznał, że najlepiej tam było za czasów SLD. Bo szef, chociaż partyjny, otoczył się zawodowcami...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5354 dnia: Grudnia 23, 2008, 11:08:05 am »
Moze ktos sie skusi na podsumowanie 3 lat Lecha Kaczynskiego na stanowisku prezydenta !?

Cytuj
Trzy lata z Lechem Kaczyńskim

Mija trzecia rocznica zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta RP. 23 grudnia 2005 roku - po złożeniu ślubowania przed Zgromadzeniem Narodowym - Lech Kaczyński oficjalnie został głową państwa. - Ta prezydentura jest lepsza od Kwaśniewskiego i Wałęsy - oceniła w "Magazynie 24 godziny" Jadwiga Staniszkis. Ale zaraz dodała, że nie uważa tej prezydentury za dobrą.
[...]

http://www.tvn24.pl/-1,1578655,0,1,trzy-lata-z-lechem-kaczynskim,wiadomosc.html


Wyniki sondażu TNS OBOP/tvn24.pl


adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5355 dnia: Grudnia 23, 2008, 11:14:51 am »
Moze ktos sie skusi na podsumowanie 3 lat Lecha Kaczynskiego na stanowisku prezydenta !?

Moje podsumowanie będzie krótkie - jeszcze 2 lata i zakończy się ta najgorsza prezydentura w historii IIIRP....

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5356 dnia: Grudnia 23, 2008, 12:27:45 pm »
Póki co ciężko sobie wyobrazić szansę Lecha na reelekcje... Już chyba nawet Tusk po 3 latach premierowania będzie miał większe.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2008, 12:42:36 pm wysłana przez Leenk »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5357 dnia: Grudnia 23, 2008, 12:51:09 pm »
Póki co ciężko sobie wyobrazić szansę Lecha na reelekcje... Już chyba nawet Tusk po 3 latach premierowania będzie miał większe.

Lechu strasznie stracil poparcie, no i ludzie sa swiadomi, ze nie jest do konca samodzielnym politykiem tzn. brat ma na niego duzy wplyw.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5358 dnia: Grudnia 23, 2008, 13:11:33 pm »
Póki co ciężko sobie wyobrazić szansę Lecha na reelekcje... Już chyba nawet Tusk po 3 latach premierowania będzie miał większe.

Lechu strasznie stracil poparcie, no i ludzie sa swiadomi, ze nie jest do konca samodzielnym politykiem tzn. brat ma na niego duzy wplyw.

podobnie było z całym PiS-em - stracili poparcie po tym, jak ludzie zobaczyli do czego są zdolni...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5359 dnia: Grudnia 23, 2008, 13:18:14 pm »
Ma cechy które można byłoby dobrze sprzedać - jest bardzo lewicowy co jest chwytliwe, nieźle rozwijał tzw. politykę historyczną, mogliby odpowiednio zareklamować część działalności zagranicznej, stworzyć ciepły wizerunek małżeński itd...

Sęk w tym że ma fatalną rękę do doboru ludzi, strasznie łatwo go sprowokować do dziwnych działań i nade wszystko jest uzależniony od brata.