Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658752 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5680 dnia: Marca 08, 2009, 10:05:49 am »
On nie porównuje Europy do Somalii tylko mówi, co robią z niej imigranci z Afryki. A Francja to dla nich socjal-raj. My jako kraj powinniśmy się cieszyć, że nie mamy takiego burdelu jak w/w Francja. A mieniąc się 'wyznawcą UPRu' oczywiście przymrużyłem oko, bo nie znam bliżej ich programu i założeń - ale jeśli jest zbliżony do minarchizmu to coś nowego, dobrego. Tyle że aktualnie do Polski wprowadzić takie założenia to miszyn imposibel. Niestety.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5681 dnia: Marca 08, 2009, 11:56:37 am »
Ogólnie to uwielbiam takich internetowych młodocianych "znawców" realnego życia, co to mądrości życiowe czerpią z internetowych chwytliwych hasełek i bajek pana Janusza KM ogłaszanych na jiutjubie.  :lol:

Niestety życie koryguje wszelkie naiwności młodości - jak dostanie każdy z naiwniaków mocno po jądrach od realnego życia, to zacznie skamleć jak małe dziecko. Im większy wirtualny miłośnik faszyzujących teorii tym potem bardziej po zderzeniu z rzeczywistością sika po gaciach...
ileż to razy trzeba powtarzać ,że socjalizm to bajdurzenie o świecie jakim mogłby być , ale nigdy nim nie będzie . Nie da sie wszystkich uleczyć , pokochać . Każdy musi sam zapracować na swoją przyszłośc co by nie było rozczarowań względem innych  . Lenistwo i ingoracja to jedna z najwiekszych słabości współczesnej ludzkości .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5682 dnia: Marca 08, 2009, 12:11:54 pm »
Napisał to wyznawca systemu, w którym nagradza się nierobów, okrada ludzi pracujacych, narzuca cale masy nakazów, zakazów przez biurokratów, terroryzuje ludzi pseudo-tolerancją, poprawnością polityczną, gdzie rzekoma wolność słowa jest łamana nagminnie, system w którym trzeba oddać swoje uczciwie zarobione pieniądze jako haracz biurokratom (podatek dochodowy), system w którym tępe solary, małolaty, imigranci żyjący na socjalu (praca ich parzy) pedofile, mordercy, złodzieje, żule, tępaki którzy stoją calymi dniami w bramach, oraz inne ścierwo, które za rodzaj rozrywki wybrało sobie bieganie po ulicach i rzucanie kamieniami i koktajlami Mołotowa w policje ( czy to dzicz czy lewackie bojówki) mają prawo "do" decydowaniu o losach całego państwa ...  Tak panie traniak, socjal-demokracja udowodniła jak szybko można rozje*** dorobek europejskiej cywilizacji i zmienić go w somalijską sielankę.


Tak, lepiej zamiast tego dac wszystkim broń i czekac aż wszyscy się powystrzelają.
No i wystąpic z UE, po co nam inne państwa do handlu zagranicznego. Wtedy byśmy mieli somalię.


: Marzec 08, 2009, 12:09:08 pm
Cytuj
Sam jest zwolennikiem ? co podkreślił po raz kolejny już - znacznie bardziej aktywniejszej polityki antykryzysowej niż rząd. Wskazał, że wielu ekonomistów i prezesów banków jest podobnego zdania. Nie chciał jednak wymieniać nazwisk.
Rzekł prezydent.
http://wiadomosci.onet.pl/1930074,11,item.html

Jeszcze bardziej aktywną politykę sobie średnio wyobrażam, bo wcześniejsze ekipy przywyczaiły do rozmyślania nad problemem i zero działań.
Dziś przeczytałem nagłówek, że PO proponuje zwiększenie niektórych stawek, przez co mniej będziemy zarabiac. To zły pomysł, i tak dodatkowe składki to prawie drugie tyle pensji, krok w niewłaściwą stronę, ale odwagę przynajmniej mają proponowac tak społecznie niepopularne rozwiązania.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5683 dnia: Marca 08, 2009, 12:57:38 pm »
Tak panie traniak, socjal-demokracja udowodniła jak szybko można rozje*** dorobek europejskiej cywilizacji i zmienić go w somalijską sielankę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Belgia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szwecja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dania

Biedne kraje, taka bieda, że panuje przymusowy anarchizm kolektywistyczny. Wszystko przez socjal-demokrację. A kysz!


Spokojnie , on jeszcze z tego wyrośnie .
Mam nadzieję, że wyrośniesz z kretyńskich argumentów.

Cytuj
gdzie rzekoma wolność słowa jest łamana nagminnie,
Bo ultraprawica nie może robić zgromadzeń? A może masz inny przykład. Powiedz mi jak ogranicza się Twoją wolność słowa. Wspólnie możemy to zmienić! :lol:
Cytuj
system w którym tępe solary, małolaty, imigranci żyjący na socjalu (praca ich parzy) pedofile, mordercy, złodzieje, żule, tępaki którzy stoją calymi dniami w bramach
\
No tak, nie ma to jak mocny argument. Solary to naturalnie wytwór systemu, a nie popkultury. Za głupotę też jest oczywiście odpowiedzialna lewica. To jest ta prawicowa miłość do bliźniego, ta chrześcijańska mentalność. Niech "MARGINES" (bo to oczywiste, że każdy "żul" i "bezdomny" to nierób i na pewno wybrał etos wędrowca, a dzieciom z rodzin patologicznych na rękę jest taki tryb życia) pozostanie statystyką, po co im pomagać, każdy jest kowalem swojego losu. Życzę Ci natomiast szczęścia i obyś nigdy nie musiał skorzystać z państwowych "usług", a jeśli już to obyśmy nigdy się o tym nie dowiedzieli.

Swoją drogą fajnie, że opierasz swoją wizję państwa, gdzie społeczeństwo zaczyna się od klasy niższej-średniej. Widzisz, problem w tym, że ta Twoja wizja świata nie ma nic wspólnego z realiami.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5684 dnia: Marca 09, 2009, 02:30:26 am »
ja jestem człowiekiem pracującym, podatku płacę więcej niż niejeden rocznie zarabia. stać mnie na takie poglądy.
Jeżeli podoba Ci się, że państwo zabiera Twoje własne pieniądze to tylko pogratulować, natomiast ja nie lubię być okradanym. UPR zakłada np. zniesienie przymusu ubezpieczeń i w czym problem ? Ty będziesz sobie płacił a ja nie... Teraz jestem do tego zmuszany, rzekomo  "dla mojego dobra" przecież każdy człowiek to idiota i urzędnik będzie 3 razy lepiej wiedział co jest dla niego najlepsze, ale przede wszystkim najważniejsze jest to, że urzędnicy mają z czego kraść.

Cytuj
o pedofilach, mordercach pod barami i koktajlach mołotowa to lol, pojechałeś po całości( jak zwykle zawsze:))
Bardzo bym prosił abyś komentując moją wypowiedź, przynajmniej nie zmieniał jej treści wypisując rzeczy, których w moim komentarzu zwyczajnie nie ma. Pojechałem powiadasz...

CZERWONA EUROPA
W Europie, mamy wielką miłość między muzułmanami a lewackimi bojówkami :lol: prawdziwe love story...
Dania
"Grupy młodych ludzi w wieku 15-18 lat dopuszczały się aktów wandalizmu w kopenhaskiej dzielnicy zamieszkanej przez imigrantów, skąd niepokoje rozszerzyły się także na inne miasta. Podpalano samochody, kosze na śmieci i niszczono budynki szkolne oraz ciskano kamieniami w policjantów i strażaków."
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Szwecja
"Zamieszki w Szwecji z powodu meczu tenisowego z Izraelem
Ponad 6 tysięcy demonstrantów, a miedzy nimi przewodniczący parlamentarnej Partii Lewicy - byłej Szwedzkiej Partii Komunistycznej oraz jeden z przywódców Partii Zielonych, zebrało się na centralnym placu miasta."
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Belgia
"Starcie Turków i Kurdów na ulicach BrukseliKordony policji, armatki wodne i 250 bijących się młodych ludzi. Tak wyglądały wczoraj ulice Brukseli. Starli się między sobą mieszkający w belgijskiej stolicy Turcy i Kurdowie."
Holandia
"W Amsterdamie to już szósta niespokojna noc w ciągu ostatniego tygodnia, do tej pory spalono jedenaście aut. Tylko ostatniej nocy w czasie zamieszek spalono co najmniej cztery samochody. Rozruchy zaczęły wybuchać tydzień temu, kiedy policja zastrzeliła agresywnego młodego imigranta z Maroka, który ranił dwóch funkcjonariuszy. Zabity Marokańczyk miał kontakty z grupą islamistów, która zamordowała reżysera Theo van Gogha. W 16-milionowej Holandii mieszka ponad milion muzułmanów."
Norwegia
"Około tysiąca propalestyńskich demonstrantów zaatakowało w czwartek w Oslo uczestników proizraelskiej manifestacji, paląc flagi i rzucając koktajlami Mołotowa. Policja interweniowała przy użyciu gazu łzawiącego."
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Hiszpania
"Zamieszki wybuchły po śmierci 28-letniego Senegalczyka w sobotę wieczorem. Zmarł on w wyniku ran zadanych nożem prawdopodobnie przez mężczyznę pochodzenia romskiego w związku z porachunkami dotyczącymi handlu narkotykami. Bliscy zmarłego podpalili dom domniemanego zabójcy, a następnie zaczęli atakować siły porządkowe, które usiłowały przywrócić spokój. W nocy z niedzieli na poniedziałek atakowano nawet karetki pogotowia ratunkowego."
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Francja
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
UK
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
No i niezapomniany obrazek jaki zobaczyłem w wiadomościach podczas zamieszek w Grecji, lewacką młodzieżówkę wymachującą flagą ZSRR :lol:
Zajebistą przyszłość szykuje Europie wszech tolerancyjna socjaldemokracja.

Tak, lepiej zamiast tego dac wszystkim broń i czekac aż wszyscy się powystrzelają.
Nie bardzo rozumiem jak to się ma do mojego komentarza, ale masz racje wszyscy się powystrzelają, tak jak np. Szwajcarzy.

Cytuj
No i wystąpic z UE, po co nam inne państwa do handlu zagranicznego. Wtedy byśmy mieli somalię.
No nie, prawdziwa demagogia, oczyścicie handel zagraniczny nie istniałby bez UE. :/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Belgia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szwecja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dania
Biedne kraje, taka bieda, że panuje przymusowy anarchizm kolektywistyczny. Wszystko przez socjal-demokrację. A kysz!
Państwa, które długo przed socjaldemokracją były bogate, trzeba było jeszcze Niemcy i Francję dopisać. Wszakże póki co maja jeszcze całkiem wysoki standard życia (do czasu), a słyszałem że Francja już zaciąga długi w chinach :lol: Czy pieniądze na socjalne spadają z nieba ? o wysokości podatków w Szwecji nie wspominając. Tak jak już wcześniej pisałem, w socjalistycznym ustroju, urzędnik wie znacznie lepiej jak rozgospodarować moimi pieniędzmi i co jest mi potrzebne heh. Jestem też ciekaw, jak te państwa będą wyglądały za 50 lat, przy powszechnej islamizacji która w nich zachodzi i jak długo wytrzyma takie obciążenie polityka socjalna.

Cytuj
Bo ultraprawica nie może robić zgromadzeń? A może masz inny przykład. Powiedz mi jak ogranicza się Twoją wolność słowa. Wspólnie możemy to zmienić! :lol:
Wystarczy że lewicowe bojówki robią syf na ulicach. Przykładów jest wiele np. ostatnio nie wpuszczono Geerta Wilders do UK, ponieważ ten publicznie odważył się krytykować zachowanie muzułmanów w Europie, nie wspominam nawet o antysemityzmie, którego dopuszcza się każdy kto nie jest jednej myśli z Izraelem. No i w końcu ludzie, którzy odważą się publicznie zanegować normalność związków homosi są praktycznie linczowani, przez rożnego rodzaju lewicowe organizacje czy też media, to samo w kwestii rasowej itd. I chcesz mi wmówić, że mamy wolność słowa. Dobre sobie...

Cytuj
No tak, nie ma to jak mocny argument. Solary to naturalnie wytwór systemu, a nie popkultury. Za głupotę też jest oczywiście odpowiedzialna lewica.
Jest to bardzo mocny argument, jakimi preferencjami dysponuje szary człowiek aby decydować o losach całego państwa i społeczeństwa, do tego jest potrzebny człowiek odpowiedzialny, który wie co robi. "solary" to tylko przykład, przecież nie będę wypisywał wszystkiego szczegółowo, ludzie często mają głupi motyw wyboru jak np. uroda a ten jest za niski, a ten jest za gruby, za włochaty, za brzydki, a ten to cuda obiecuje, inny jeszcze postęp i bogactwo... licytacja kto więcej bzdur obieca. Nic dziwnego, że Europa zmienia się w syfilis a teraz już nawet USA.Wszelkiego rodzaju urzędnikom jest to z pewnością na rękę gdyż mogą bezkarnie okradać ludzi z ich własnych zarobków. Im głupsze społeczeństwo, tym łatwiej rozsiewać wyborcze kłamstewka, dlatego z takim uporem forowana jest demokracja na całym świecie. Wmawiają głupoty iż ludzie, którzy nie mogą dokonywać wyboru rządu w swoim państwie są pozbawienia wolności, każdy normalny człowiek wie, że możliwość glosowania to jedynie przywilej a nie wolność. Jestem ciekaw jakbyś się czuł gdyby nagle naziści dostali ogromne poparcie od społeczeństwa... a Ty, byłbyś w tej mniejszości.

Cytuj
To jest ta prawicowa miłość do bliźniego, ta chrześcijańska mentalność. Niech "MARGINES" (bo to oczywiste, że każdy "żul" i "bezdomny" to nierób i na pewno wybrał etos wędrowca, a dzieciom z rodzin patologicznych na rękę jest taki tryb życia) pozostanie statystyką, po co im pomagać, każdy jest kowalem swojego losu.
Tak, każdy jest kowalem własnego losu, jeśli byłoby inaczej oznaczałoby to, że jesteśmy niewolnikami. Widzisz różnica w tej kwestii między chrześcijaństwem a Twoją socjaldemokracją jest taka, że w chrześcijaństwie uznaje się za słuszne pomaganie bliźniemu z własnej woli, natomiast w socjaldemokracji jestem do tego przymuszony. Takie zachowanie działa wręcz przeciwnie, zamiast współczuć temu człowiekowi zaczynam czuć do niego niechęć. Nie chce się już powtarzać chociażby z imigrantami, z afryki, których głównie socjalne ściąga do europy zachodniej, zamiast przyciągać ludzi wartościowych ściągamy najgorszy element. Sprawa dzieci z rodzin patologicznych, to już w ogóle kompletny nonsens a dokładnie mam na myśli szykanowanie mnie jako tego złego, który nie chce na nie ładować pieniędzy, zaraz, zaraz mój drogi panie chyba coś tu jest nie tak, ja jestem tym złym ? ja czy może jego rodzic ? gdyby nie było zapomogi, to większość tych ludzi znacznie ostrożniej by podchodziło do wielu spraw, ale skoro państwo da, to czemu nie chlać całymi dniami w przerwach "dupiąc" się na prawo i lewo.

Cytuj
Życzę Ci natomiast szczęścia i obyś nigdy nie musiał skorzystać z państwowych "usług", a jeśli już to obyśmy nigdy się o tym nie dowiedzieli.
Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować i dopisać "AMEN" , aha mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę, że za opiekę zdrowotną zabiera Ci się z wypłaty jeśli takową dostajesz, co oznacza że nie jest darmowa... i tak ze wszystkim jest w socjaldemokracji, bo skądś pieniądze trzeba na to wszystko wziąć. Ja wolę jednak sam decydować na co przeznaczę swoje pieniądze.

Cytuj
Swoją drogą fajnie, że opierasz swoją wizję państwa, gdzie społeczeństwo zaczyna się od klasy niższej-średniej. Widzisz, problem w tym, że ta Twoja wizja świata nie ma nic wspólnego z realiami.
Nie do końca jest tak jak piszesz, i chce Ci zwrócić uwagę tylko na jedną rzecz, ludzkość radziła sobie bez Twojej socjaldemokracji przez całe wieki a Europa była wypełniona mocarstwami, które panowały praktycznie nad całym światem.





Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5685 dnia: Marca 09, 2009, 15:30:13 pm »
Cytuj
ak, każdy jest kowalem własnego losu, jeśli byłoby inaczej oznaczałoby to, że jesteśmy niewolnikami. Widzisz różnica w tej kwestii między chrześcijaństwem a Twoją socjaldemokracją jest taka, że w chrześcijaństwie uznaje się za słuszne pomaganie bliźniemu z własnej woli,
Jesli nie pomagasz jesteś grzesznikiem, jeśli jesteś grzesznikiem... sam wiesz co jest dalej. Fakt, wolna wola, ale i tak zostajesz rozliczony.

Cytuj
Państwa, które długo przed socjaldemokracją były bogate, trzeba było jeszcze Niemcy i Francję dopisać. Wszakże póki co maja jeszcze całkiem wysoki standard życia (do czasu) (...) Jestem też ciekaw, jak te państwa będą wyglądały za 50 lat, przy powszechnej islamizacji która w nich zachodzi i jak długo wytrzyma takie obciążenie polityka socjal
Jasne, podatki w Szwecji są spore, ale całość działa jako system. Ludzie żyją na przyzwoitym poziomie dlatego nie martwią się o podatki. Czy wymieniłem Francje? Wymieniłem Niemcy? Nie. Zastanów się dlaczego.

Cytuj
ostatnio nie wpuszczono Geerta Wilders do UK, ponieważ ten publicznie odważył się krytykować zachowanie muzułmanów w Europie,
Jasne, takie banowanie 'wolności słowa' to chamstwo i bezprawie. Tylko po raz kolejny pytam, co to ma wspólnego z socjaldemokracją? Zresztą ktoś kto porównuje świętą księgę jakiegokolwiek wyznania do Mein Kampf jest słabiutkim prowokatorem. Lewackie bojówki są dla Ciebie 'złem', a koleś, który posługując się retoryką a'la Palikot niszczy podstawy islamu jest już ok, dziwne. Dlaczego chrystianizacja ludów pogańskich była dobra? Mówiąc o islamizacji społeczeństwa, odnosisz się do sprawy jakby wiara była NARZUCANA w ramach - jak ty to nazywasz - pseudo-tolerancji. Czy jeśli ktoś przychodzi do mych drzwi i proponuje mi zmianę wyznania, to mogę mówić o jehowizacji? Niewątpliwie, Francja ma problem z mniejszościami, ale czy to jest kwestia socjaldemokracji czy polityki imigracyjnej? To jest medialnie idealny temat, dlatego nikt np. nie wspomina o algierczykach i ich udziale w przestępczym półświatku, bo nie ma to podtekstu tolerancyjno-religijnego.

Cytuj
nie wspominam nawet o antysemityzmie, którego dopuszcza się każdy kto nie jest jednej myśli z Izraelem
Widzisz, mnie wybitnie nie jest na rękę to jak działa teraz Izrael i bynajmniej nikt mnie nie bierze za antysemitę kiedy mówię o tym głośno i otwarcie. Wszystko zależy od tego JAK mówisz. Jeśli działasz jak w/w holender to nie różnisz się niczym od bojówkarzy z koktajlami mołotowa, różnica jest w tym jak/co niszczysz. Przykro mi tylko, że wrzucasz mnie do jednego wora z tymi wszystkimi gadającymi głowami, które przymykają oko na fanatyzm religijny itd.

Tyle póki co, na resztę nie mam póki co czasu, żeby odpisać, ale do tematu chętnie wrócę. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2009, 15:31:46 pm wysłana przez tarniak »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5686 dnia: Marca 10, 2009, 19:40:53 pm »
Nie widział ktoś może gdzieś jakiegoś bilansu działań ONZ bo nie moge znaleść na necie a zadanie mam na wos?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

nonserviam

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-03-2009
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5687 dnia: Marca 11, 2009, 02:08:52 am »
Bilans? A co to niby wg Ciebie jest? Zrób bilans sam tzn. poszukaj info o misjach "pokojowych" choćby na Bałkanach ( Sarajewo i te sprawy) i sam oceń ( ja bym rzekł, że ch*jnia, ale w szkole mogliby ci powiedzieć, że to nieobiektywne jest). Z łatwością znajdziesz teksty o konkretnych działaniach, które możesz wkleić do Worda.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5688 dnia: Marca 12, 2009, 11:49:35 am »
ja jestem człowiekiem pracującym, podatku płacę więcej niż niejeden rocznie zarabia. stać mnie na takie poglądy.
Jeżeli podoba Ci się, że państwo zabiera Twoje własne pieniądze to tylko pogratulować, natomiast ja nie lubię być okradanym. UPR zakłada np. zniesienie przymusu ubezpieczeń i w czym problem ? Ty będziesz sobie płacił a ja nie... Teraz jestem do tego zmuszany, rzekomo  "dla mojego dobra" przecież każdy człowiek to idiota i urzędnik będzie 3 razy lepiej wiedział co jest dla niego najlepsze, ale przede wszystkim najważniejsze jest to, że urzędnicy mają z czego kraść.

Cytuj
o pedofilach, mordercach pod barami i koktajlach mołotowa to lol, pojechałeś po całości( jak zwykle zawsze:))
Bardzo bym prosił abyś komentując moją wypowiedź, przynajmniej nie zmieniał jej treści wypisując rzeczy, których w moim komentarzu zwyczajnie nie ma. Pojechałem powiadasz...

CZERWONA EUROPA
W Europie, mamy wielką miłość między muzułmanami a lewackimi bojówkami :lol: prawdziwe love story...
Dania
"Grupy młodych ludzi w wieku 15-18 lat dopuszczały się aktów wandalizmu w kopenhaskiej dzielnicy zamieszkanej przez imigrantów, skąd niepokoje rozszerzyły się także na inne miasta. Podpalano samochody, kosze na śmieci i niszczono budynki szkolne oraz ciskano kamieniami w policjantów i strażaków."
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Szwecja
"Zamieszki w Szwecji z powodu meczu tenisowego z Izraelem
Ponad 6 tysięcy demonstrantów, a miedzy nimi przewodniczący parlamentarnej Partii Lewicy - byłej Szwedzkiej Partii Komunistycznej oraz jeden z przywódców Partii Zielonych, zebrało się na centralnym placu miasta."
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Belgia
"Starcie Turków i Kurdów na ulicach BrukseliKordony policji, armatki wodne i 250 bijących się młodych ludzi. Tak wyglądały wczoraj ulice Brukseli. Starli się między sobą mieszkający w belgijskiej stolicy Turcy i Kurdowie."
Holandia
"W Amsterdamie to już szósta niespokojna noc w ciągu ostatniego tygodnia, do tej pory spalono jedenaście aut. Tylko ostatniej nocy w czasie zamieszek spalono co najmniej cztery samochody. Rozruchy zaczęły wybuchać tydzień temu, kiedy policja zastrzeliła agresywnego młodego imigranta z Maroka, który ranił dwóch funkcjonariuszy. Zabity Marokańczyk miał kontakty z grupą islamistów, która zamordowała reżysera Theo van Gogha. W 16-milionowej Holandii mieszka ponad milion muzułmanów."
Norwegia
"Około tysiąca propalestyńskich demonstrantów zaatakowało w czwartek w Oslo uczestników proizraelskiej manifestacji, paląc flagi i rzucając koktajlami Mołotowa. Policja interweniowała przy użyciu gazu łzawiącego."
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Hiszpania
"Zamieszki wybuchły po śmierci 28-letniego Senegalczyka w sobotę wieczorem. Zmarł on w wyniku ran zadanych nożem prawdopodobnie przez mężczyznę pochodzenia romskiego w związku z porachunkami dotyczącymi handlu narkotykami. Bliscy zmarłego podpalili dom domniemanego zabójcy, a następnie zaczęli atakować siły porządkowe, które usiłowały przywrócić spokój. W nocy z niedzieli na poniedziałek atakowano nawet karetki pogotowia ratunkowego."
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Francja
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
UK
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
No i niezapomniany obrazek jaki zobaczyłem w wiadomościach podczas zamieszek w Grecji, lewacką młodzieżówkę wymachującą flagą ZSRR :lol:
Zajebistą przyszłość szykuje Europie wszech tolerancyjna socjaldemokracja.

Tak, lepiej zamiast tego dac wszystkim broń i czekac aż wszyscy się powystrzelają.
Nie bardzo rozumiem jak to się ma do mojego komentarza, ale masz racje wszyscy się powystrzelają, tak jak np. Szwajcarzy.

Cytuj
No i wystąpic z UE, po co nam inne państwa do handlu zagranicznego. Wtedy byśmy mieli somalię.
No nie, prawdziwa demagogia, oczyścicie handel zagraniczny nie istniałby bez UE. :/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Belgia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szwecja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dania
Biedne kraje, taka bieda, że panuje przymusowy anarchizm kolektywistyczny. Wszystko przez socjal-demokrację. A kysz!
Państwa, które długo przed socjaldemokracją były bogate, trzeba było jeszcze Niemcy i Francję dopisać. Wszakże póki co maja jeszcze całkiem wysoki standard życia (do czasu), a słyszałem że Francja już zaciąga długi w chinach :lol: Czy pieniądze na socjalne spadają z nieba ? o wysokości podatków w Szwecji nie wspominając. Tak jak już wcześniej pisałem, w socjalistycznym ustroju, urzędnik wie znacznie lepiej jak rozgospodarować moimi pieniędzmi i co jest mi potrzebne heh. Jestem też ciekaw, jak te państwa będą wyglądały za 50 lat, przy powszechnej islamizacji która w nich zachodzi i jak długo wytrzyma takie obciążenie polityka socjalna.

Cytuj
Bo ultraprawica nie może robić zgromadzeń? A może masz inny przykład. Powiedz mi jak ogranicza się Twoją wolność słowa. Wspólnie możemy to zmienić! :lol:
Wystarczy że lewicowe bojówki robią syf na ulicach. Przykładów jest wiele np. ostatnio nie wpuszczono Geerta Wilders do UK, ponieważ ten publicznie odważył się krytykować zachowanie muzułmanów w Europie, nie wspominam nawet o antysemityzmie, którego dopuszcza się każdy kto nie jest jednej myśli z Izraelem. No i w końcu ludzie, którzy odważą się publicznie zanegować normalność związków homosi są praktycznie linczowani, przez rożnego rodzaju lewicowe organizacje czy też media, to samo w kwestii rasowej itd. I chcesz mi wmówić, że mamy wolność słowa. Dobre sobie...

Cytuj
No tak, nie ma to jak mocny argument. Solary to naturalnie wytwór systemu, a nie popkultury. Za głupotę też jest oczywiście odpowiedzialna lewica.
Jest to bardzo mocny argument, jakimi preferencjami dysponuje szary człowiek aby decydować o losach całego państwa i społeczeństwa, do tego jest potrzebny człowiek odpowiedzialny, który wie co robi. "solary" to tylko przykład, przecież nie będę wypisywał wszystkiego szczegółowo, ludzie często mają głupi motyw wyboru jak np. uroda a ten jest za niski, a ten jest za gruby, za włochaty, za brzydki, a ten to cuda obiecuje, inny jeszcze postęp i bogactwo... licytacja kto więcej bzdur obieca. Nic dziwnego, że Europa zmienia się w syfilis a teraz już nawet USA.Wszelkiego rodzaju urzędnikom jest to z pewnością na rękę gdyż mogą bezkarnie okradać ludzi z ich własnych zarobków. Im głupsze społeczeństwo, tym łatwiej rozsiewać wyborcze kłamstewka, dlatego z takim uporem forowana jest demokracja na całym świecie. Wmawiają głupoty iż ludzie, którzy nie mogą dokonywać wyboru rządu w swoim państwie są pozbawienia wolności, każdy normalny człowiek wie, że możliwość glosowania to jedynie przywilej a nie wolność. Jestem ciekaw jakbyś się czuł gdyby nagle naziści dostali ogromne poparcie od społeczeństwa... a Ty, byłbyś w tej mniejszości.

Cytuj
To jest ta prawicowa miłość do bliźniego, ta chrześcijańska mentalność. Niech "MARGINES" (bo to oczywiste, że każdy "żul" i "bezdomny" to nierób i na pewno wybrał etos wędrowca, a dzieciom z rodzin patologicznych na rękę jest taki tryb życia) pozostanie statystyką, po co im pomagać, każdy jest kowalem swojego losu.
Tak, każdy jest kowalem własnego losu, jeśli byłoby inaczej oznaczałoby to, że jesteśmy niewolnikami. Widzisz różnica w tej kwestii między chrześcijaństwem a Twoją socjaldemokracją jest taka, że w chrześcijaństwie uznaje się za słuszne pomaganie bliźniemu z własnej woli, natomiast w socjaldemokracji jestem do tego przymuszony. Takie zachowanie działa wręcz przeciwnie, zamiast współczuć temu człowiekowi zaczynam czuć do niego niechęć. Nie chce się już powtarzać chociażby z imigrantami, z afryki, których głównie socjalne ściąga do europy zachodniej, zamiast przyciągać ludzi wartościowych ściągamy najgorszy element. Sprawa dzieci z rodzin patologicznych, to już w ogóle kompletny nonsens a dokładnie mam na myśli szykanowanie mnie jako tego złego, który nie chce na nie ładować pieniędzy, zaraz, zaraz mój drogi panie chyba coś tu jest nie tak, ja jestem tym złym ? ja czy może jego rodzic ? gdyby nie było zapomogi, to większość tych ludzi znacznie ostrożniej by podchodziło do wielu spraw, ale skoro państwo da, to czemu nie chlać całymi dniami w przerwach "dupiąc" się na prawo i lewo.

Cytuj
Życzę Ci natomiast szczęścia i obyś nigdy nie musiał skorzystać z państwowych "usług", a jeśli już to obyśmy nigdy się o tym nie dowiedzieli.
Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować i dopisać "AMEN" , aha mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę, że za opiekę zdrowotną zabiera Ci się z wypłaty jeśli takową dostajesz, co oznacza że nie jest darmowa... i tak ze wszystkim jest w socjaldemokracji, bo skądś pieniądze trzeba na to wszystko wziąć. Ja wolę jednak sam decydować na co przeznaczę swoje pieniądze.

Cytuj
Swoją drogą fajnie, że opierasz swoją wizję państwa, gdzie społeczeństwo zaczyna się od klasy niższej-średniej. Widzisz, problem w tym, że ta Twoja wizja świata nie ma nic wspólnego z realiami.
Nie do końca jest tak jak piszesz, i chce Ci zwrócić uwagę tylko na jedną rzecz, ludzkość radziła sobie bez Twojej socjaldemokracji przez całe wieki a Europa była wypełniona mocarstwami, które panowały praktycznie nad całym światem.

Spokojnie ludzie, a osobiście stawiam się po prawej stronie, ale wkurza mnie to wrzucanie wszystkich do jednego woreczka. Biali też strajkują i odwalają jakieś manifestacje, więc kolor skóry nie ma tutaj do rzeczy. Gdzie jak gdzie, ale tutaj trochę więcej zdrowego rozsądku, choć nie cierpię takiego podejścia do problemów.

Denerwuje mnie, że nie dostrzegacie, iż kolorowi wychowani w zdrowej rodzinie, takiej normalnej, nie chodzący gdzieś do szkoły w Brooklynie, gdzie w zimę zamiast pigułami dzieciaki strzelają do siebie z broni maszynowej, wyrastają na normalnych, ok ludzi. Nie chcę się tutaj wdawać w to jak duży wpływ na człowieka ma wychowanie/otoczenia, a jak dużo ma zapisane w swoich genach, ale z całą pewnością obie opcje wchodzą w grę i to, jaki jest człowiek, jest wypadową tego.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5689 dnia: Marca 12, 2009, 12:59:29 pm »
Problem w tym, że islamskich imigrantów, często fanatycznych, wrogo nastawionych do kultury zachodu, inaczej nie wychowasz.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5690 dnia: Marca 19, 2009, 12:25:45 pm »
Tak się przypadkowo składa, że wszędzie tam gdzie pis wstawiał swoich ludzi zaczyna się walic- jakiś czas temu było głośno o bumarze, że nie mają zleceń. No nie mają (nie wina kryzysu, ani cięc w armii), od ok. 2 lat nie podpisali żadnych nowych kontraktów na świecie, wogóle żadnych, ale to było do przewidzenia jeśli zrobi się szefem kogoś, kto o branży nie ma zielonego pojęcia (tym bardziej, gdzie liczy się opinia, doświadczenie i znajomości- przeciez to handel bronią). Czy dyrektor bumaru i jarek predzio, który go tam wysłał odpowiedzą za to? Za rujnowanie jednej z najlepszych firm w tym kraju, by pisowcy mogli się nachapac?

Cytuj
Ranking największego szwedzkiego dziennika otwiera David Oddeson - do niedawna szef islandzkiego banku centralnego i były premier. Drugie miejsce zajmuje Ilmars Rimsevics - szef centralnego banku Łotwy, a trzecie Wołodymyr S. Stelmach kierujący Narodowym Bankiem Ukrainy.

Na czwartym miejscu znalazł się szef NBP - Sławomir Skrzypek. Zdaniem redakcyjnego komentarza, Skrzypek zawdzięcza swe wysokie miejsce niefortunnym komentarzom, które zaskakują lokalny rynek finansowy.

W rankingu występują jeszcze szefowie banków Bułgarii, Białorusi i Rosji.

Podobna sytuacja jak wyżej. Tylko to niszczy całą gospodarkę.


Ojj, długo jeszcze będziemy lizac rany po pisie i jarku. A ja cały czas czekam, aż stanie przed trybunałem stanu i pójdzie do więzienia, chyba nie doczekam się prawdziwego prawa i sprawiedliwości w tym kraju.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5691 dnia: Marca 19, 2009, 12:46:23 pm »
Od około dwóch lat nie podpisali żadnego zagranicznego kontraktu, od półtora roku rządzi PO, a od roku Bumar ma nowego prezesa, więc z jakiej racji za całą sytuację obwiniasz PiS? Oczywiście Platforma wszędzie obsadza kompetentnych ludzi, a za cały kryzys gospodarczy odpowiada Sławomir Skrzypek  :?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5692 dnia: Marca 19, 2009, 13:15:35 pm »
Skrzypek odpowiada min. za taki spadek wartości złotego, gdy po kazdej jego wypowiedzi waluta traciła na wartości.

Cytuj
więc z jakiej racji za całą sytuację obwiniasz PiS?

Bo odkąd pis wsadził tam swojego prezesa, to zamówienia ustały?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5693 dnia: Marca 19, 2009, 13:54:19 pm »
Nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeśli chcesz prowadzić dyskusję na tym poziomie, musiałbym chyba napisać, że za sytuacji winny jest Tusk - Tusk przed Trybunał Stanu! Pogoogluj może najpierw za przyczynami osłabienia złotego, bo na prawdę nikt rozsądny i mający minimalne rozeznanie w temacie nie wymieni wśród nich Skrzypka.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5694 dnia: Marca 19, 2009, 13:58:02 pm »
Cytuj
Pogoogluj może najpierw za przyczynami osłabienia złotego, bo na prawdę nikt rozsądny i mający minimalne rozeznanie w temacie nie wymieni wśród nich Skrzypka.

Kto ma minimalne rozeznanie w temacie możwe faktycznie nie wymienic Skrzypka, kto ma większe rozeznanie bądź jest ekspertem bez wątpienia Ci powie że bardzo się przysłużył osłabieniu złotówki.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5695 dnia: Marca 19, 2009, 14:10:02 pm »
Google to nie jest jedyne i słuszne źródło poszukiwań informacji. W sumie to nawet śmieszne jak ktoś posługuje się googlami i uważa się za eksperta. :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2009, 14:11:49 pm wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5696 dnia: Marca 19, 2009, 14:12:09 pm »
Kto ma minimalne rozeznanie w temacie możwe faktycznie nie wymienic Skrzypka, kto ma większe rozeznanie bądź jest ekspertem bez wątpienia Ci powie że bardzo się przysłużył osłabieniu złotówki.

Ale oczywiście niczym tych oskarżeń nie podeprzesz?

Google to nie jest jedyne i słuszne źródło poszukiwań informacji.

Tak, wiem, jest jeszcze znany fotograf - ojciec MarcePana i jego brat.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5697 dnia: Marca 19, 2009, 14:18:26 pm »
Masz rację panie "wszystkowiedzącybomamgoogle", najlepiej jest korzystać z google jako jedynego źródła wiedzy i udawać wielkiego znawcę. Na szczęście życie i rzeczywistość szybko weryfikuje takich klientów. :cool:
: Marzec 19, 2009, 14:15:50 pm
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5698 dnia: Marca 19, 2009, 14:23:45 pm »
Cytuj
Ale oczywiście niczym tych oskarżeń nie podeprzesz?

Nie mam jak zacytowac nawet, bo nie wynalazłem tych informacji na google, tylko np. potwierdza taką sytuację http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Sławiński  , którego zaprosiliśmy i zorganizowaliśmy na uczelni jego wykład. Pięknie chociaż wypowiedział się o kryzysie.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5699 dnia: Marca 19, 2009, 14:26:37 pm »
Takie wykłady powinny być nagrywane i dostępne potem dla takich co to bezgranicznie wierzą w potęgę googli. :)

Aczkolwiek sam bym chętnie posłuchał ciekawego wykładu o sytuacji ekonomicznej Polski i świata.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5700 dnia: Marca 19, 2009, 17:41:52 pm »
Dużo dzisiaj było o polityce i min. wykładowca skomentował wcześniejszy link, ze Skrzypkiem jako jednym z najgorszych szefów NBP na świecie. Mówił że się nawet nie dziwi, kiedy pan Skrzypek uczestniczył w radach RPP, siedział przez pierwsze spotkania cicho, bo nawet nie rozumiał co Ci do Niego mówią, bo nie znał języka ekonomistów. No i że to musiało zostac tak ocenione niestety.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5701 dnia: Marca 19, 2009, 19:11:47 pm »
Ta, człowiek po dwóch dyplomach z USA na kierunkach finansowych i menadżerskich na pewno nie znał języka ekonomistów.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5702 dnia: Marca 20, 2009, 01:36:19 am »
Nie znał i byc może wciąż nie zna.

Jeśli nawet nie przemawiają do Ciebie opinie jego kolegów z pracy to nie wiem co przemawia.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5703 dnia: Marca 20, 2009, 14:28:40 pm »
Nie widzę tu opinii jego kolegów. Nie byłem na tym wykładzie, a do dyspozycji mam tylko Twoją radosną interpretację i obawiam się, że z wykładu wyniosłeś tylko to, co chciałeś wynieść. Szczerze mówiąc trudno mi uwierzyć, że ktoś na wykładzie dla studentów mógłby obrabiać dupę swojego współpracownika - prezesa NBP. Poza tym to co piszesz jest tak absurdalne, jak stwierdzenie, że inżynier mechanik nie zna podstawowych zasad działania silnika.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5704 dnia: Marca 20, 2009, 14:48:19 pm »
Poza tym to co piszesz jest tak absurdalne, jak stwierdzenie, że inżynier mechanik nie zna podstawowych zasad działania silnika.

 :lol: :lol: :lol: Oj ale byś się zdziwił.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5705 dnia: Marca 20, 2009, 14:48:32 pm »
Nie znał i byc może wciąż nie zna.

Jeśli nawet nie przemawiają do Ciebie opinie jego kolegów z pracy to nie wiem co przemawia.



A mój wykładowca, senator SLD też jechał na PIS i mam mu wierzyć? Nie, bo po pierwsze jest z SLD (obie partie się nie lubią), po drugie każdy ma swoje ambicje i ambicyjki. Skąd wiesz jakie relacje panowują na lini Skrzypek - ten wykładowca ?. Radziłbym ci nie traktować takiej gadki na poważnie.

P.S Zauważ jeszcze, że kadencja prezesa i rady nie pokrywają się. Obecna rada była nominowana przez prezydenta Kwaśniewskiego co chyba tłumaczy dlaczego wykładowca jest niechetny Skrzypkowi.
Zresztą tu masz linka do biuletynu informacji publicznej - rozjaśni ci co nieco sprawę:

http://www.bip.nbp.pl/?l=/organizacja/020_Organy_NBP/organy.aspx
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2009, 15:06:08 pm wysłana przez dante0 »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5706 dnia: Marca 20, 2009, 21:12:16 pm »
Cytuj
Ta, człowiek po dwóch dyplomach z USA na kierunkach finansowych i menadżerskich na pewno nie znał języka ekonomistów.

Z tego co wiem to Skrzypek nie ma dyplomów uczelni amerykańskich. Na zajęcia owszem, uczęszczał - ale nikt nic nie wie o tym, by udokumentował tam swoją wiedzę. To u nas przeprowadził nostryfikacje, chociaż wszystko wskazuje na to, że nie było ku temu podstaw. I właśnie dlatego sprawa jest w sądzie.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5707 dnia: Marca 20, 2009, 21:57:30 pm »
Sprawa jest w sądzie, bo sam Skrzypek wytoczył proces o pomówienie Winieckiemu, który kwestionował jego wykształcenie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5708 dnia: Marca 20, 2009, 22:17:53 pm »
LoL! Proces o to że ktoś kwestionuje czyjeś wykształcenie? Jak Skrzypek wygra tak absurdalny proces to ja się wezmę za tych wszystkich co mnie na forum od głupków/debili/idiotów jechali. :lol: :lol: :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5709 dnia: Marca 20, 2009, 22:48:55 pm »
Cytuj
Według prywatnego aktu oskarŻenia, złoŻonego przez prezesa NBP, Winiecki w swoich felietonach "Jakie wykształcenie ma prezes NBP?" opublikowanych na łamach "Głosu Wielkopolskiego" i "Gazety Olsztyńskiej" w październiku 2007 roku, podwaŻał kompetencje Skrzypka, kwestionując jego wykształcenie niezbędne do sprawowania funkcji, czym poniŻył lub naraził na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji.

To jak najbardziej kwalifikuje się do wytoczenia procesu.

Jak Skrzypek wygra tak absurdalny proces to ja się wezmę za tych wszystkich co mnie na forum od głupków/debili/idiotów jechali. :lol: :lol: :lol:

Na twoje nieszczęście wystarczy materiał z kilku twoich postów, Żebyś taki proces przegrał.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5710 dnia: Marca 20, 2009, 23:17:24 pm »
LoL! Proces o to że ktoś kwestionuje czyjeś wykształcenie? Jak Skrzypek wygra tak absurdalny proces to ja się wezmę za tych wszystkich co mnie na forum od głupków/debili/idiotów jechali. :lol: :lol: :lol:

A co w tym takie dziwnego? Jak ktoś się uczył całe życie, to dziwne by było jakby ktoś go od ciemniaków wyzywał bez żadnych konsekwencji. Poza tym w Polsce były jeszcze bardziej absurdalne procesy jak chodzby ten z ostatnich dni - chodzi o emerytkę i skradzione dwie kostki masła czy laptop Ziobry (choć w tym przypadku prokuratura śledztwo umorzyła). Ja powiem tak - Skrzypek jest kijem włożonym mrowisko (SLD-owska kołtuneria w NBP) i stąd te ataki na niego (notabene krótka jest pamięć wyborców - niektórzy zapomnieli już o aferach SLD, mało tego zaczeli traktwać bluzgi jednego gościa powiązanego z tą partią jak jakąś wyrocznię) . Zresztą po tym jak został kandydatem na prezesa NBP ogłaszano koniec polskiej gospodarki. I nic takiego nie ma miejsca, mało tego podjął on nawet współracę z przeciwnym obozem politycznym (inicjatywa euro Tuska). Więc nie przesadzałym z tą krytyką. 

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5711 dnia: Marca 20, 2009, 23:21:49 pm »
Tak, tak wszystko pięknie, tylko umyka jeden szczegół. A mianowicie jego niekompetencja została zauważona nie tylko przez tych kilku panów z RPP, ale i cały świat, co pozwoliło Skrzypkowi stac się czwartym najgorszym prezesem tego typu instytucji na świecie.
: Marzec 20, 2009, 23:17:44 pm
Cytuj
mało tego podjął on nawet współracę z przeciwnym obozem politycznym (inicjatywa euro Tuska)

Ano podjął, tylko że partyzantkę. Głośno było o tym, że raport o skutkach wejścia Polski do strefy euro Skrzypek utajnił i nie pozwolił na publikację, po czym zamówił kolejny raport, dając jasne wytyczne że ma się tym razem pojawic więcej minusów niż w oryginale i mniej plusów. Taki raport został sporządzony przez jego ludzi (którzy wysadzili długoletnich pracowników NBP, ekspertów) i taki został przedstawiony. Oczywiście wiadomo kto zarządał takiej zmiany.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5712 dnia: Marca 20, 2009, 23:27:09 pm »
Tak, tak wszystko pięknie, tylko umyka jeden szczegół. A mianowicie jego niekompetencja została zauważona nie tylko przez tych kilku panów z RPP, ale i cały świat, co pozwoliło Skrzypkowi stac się czwartym najgorszym prezesem tego typu instytucji na świecie.

Ja bym się tą opinią świata nie przejmował, bo to co dobre dla świata nie zawsze musi być dobre dla Polski np. (nitka gazowa Niemcy - Rosja, zamykanie się rynku Francji itd.).  Poza tym kto by pomyślał, że taki Goldman Sachs będzie spekulował złotym ? Każdy kraj ma swoje interesy więc tej opinii nie brałbym sobie do serca. Poza tym jakie były kryteria oceny?. Bo mi się wydaje, że polska całkiem dobrze sobie radzi i ta krytyka jest trochę nieuzasadniona.

@MUSIC
Ano podjął, tylko że partyzantkę. Głośno było o tym, że raport o skutkach wejścia Polski do strefy euro Skrzypek utajnił i nie pozwolił na publikację, po czym zamówił kolejny raport, dając jasne wytyczne że ma się tym razem pojawic więcej minusów niż w oryginale i mniej plusów. Taki raport został sporządzony przez jego ludzi (którzy wysadzili długoletnich pracowników NBP, ekspertów) i taki został przedstawiony. Oczywiście wiadomo kto zarządał takiej zmiany.

Źródła tej sensacji proszę ? Chcę wiedzieć kto ten spisek odkrył.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2009, 23:30:08 pm wysłana przez dante0 »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5713 dnia: Marca 20, 2009, 23:35:00 pm »
No widzisz, nie zauważasz tego. Jesteśmy na tym samym miejscu co Białoruś, Rosja i Ukraina- doborowe towarzystwo, nie ma co.
Uwierz teraz, że to także podważa zaufanie do naszego kraju, może spowodowac kolejne spadki złotego, czyli wszystko to co rząd próbował ratowac i im to wychodziło, jest idealnie niwelowane przez pis (wypowiedzi w sprawie euro) i Skrzypka.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5714 dnia: Marca 21, 2009, 00:08:01 am »
Fajnie jakbyś kierował się racjonalnymi przesłankami, a nie jakimś rankingiem szwedzkiego dziennika. Poza tym śmieszne jest twierdzenie, że rząd robi dobrze, a PiS wszystko psuje. Z łatwością znajdę wypowiedzi Tuska czy Pawlaka, które zdaniem analityków również szkodziły złotówce.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5715 dnia: Marca 21, 2009, 00:21:08 am »
No widzisz, nie zauważasz tego. Jesteśmy na tym samym miejscu co Białoruś, Rosja i Ukraina- doborowe towarzystwo, nie ma co.
Uwierz teraz, że to także podważa zaufanie do naszego kraju, może spowodowac kolejne spadki złotego, czyli wszystko to co rząd próbował ratowac i im to wychodziło, jest idealnie niwelowane przez pis (wypowiedzi w sprawie euro) i Skrzypka.

Nie podałeś mi źródeł a to bardzo ważne.

Porównujesz polskę do takiej Ukrainy. Wiesz Polska jest czteredziesto milionowym krajem więc wiadomo, że nie będzie się tak szybko rozwijała jak np. Węgry (notabene Wegrzy mimo tego, że na początku radzili sobie lepiej niż Polska to teraz idzie im już gorzej). Poza tym narażasz się na śmieszność jeśli winisz o tą ,,złą sytuację" tylko prezesa NBP.   Piszesz o zafaniu do kraju itd. Akurat tu nie pił bym do PIS bo na to ma wpływ atak spekulacyjny (tu miałbym pretensje do tych co sprywatyzowali wszystkie polskie banki), dług publiczny itp. A to już nie wina tylko pis-u. Poza  tym nie obraź sie, ale czytając twoje wypowiedzi czuję się jak na wiecu PO (jeszcze raz -proszę nie obraz się) . Bo wiesz w wielu kręgach inicjatywa Tuska jest uważana tylko za zasłonę dymną mającą zwalić całą winę za złą sytuację w Polsce na opozycję. I to nie tylko moja hipoteza, czy pisowców, lecz również częśći ekonomistów. Bo wielu z nich uważa, że euro w czasie kryzysu przyniesie więcej strat niż zysków. Jak widzisz jest wiele opinii co do wprowadzenia euro w polsce i nie należy którejś zdecydowanie gloryfikować a innej z kolei mieszać z błotem. Czas mam nadzieję pokaże kto miał rację.


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5716 dnia: Marca 21, 2009, 00:36:13 am »
Cytuj
Fajnie jakbyś kierował się racjonalnymi przesłankami, a nie jakimś rankingiem szwedzkiego dziennika

Przykład z raportem w sprawie euro jest chyba dośc racjonalny?

Cytuj
Nie podałeś mi źródeł a to bardzo ważne.

Źródeł czego?

Cytuj
Wiesz Polska jest czteredziesto milionowym krajem więc wiadomo, że nie będzie się tak szybko rozwijała jak np. Węgry

Że jak?  :shock:

Cytuj
Poza tym narażasz się na śmieszność jeśli winisz o tą ,,złą sytuację" tylko prezesa NBP

A gdzie ja napisałem że winię tylko prezesa NBP?

Cytuj
Bo wiesz w wielu kręgach inicjatywa Tuska jest uważana tylko za zasłonę dymną mającą zwalić całą winę za złą sytuację w Polsce na opozycję.

Sorki, ale totalna bzdura niestety. Nie kaczor przywlókł kryzys, ten przyszedł sam i nie słyszałem by ktoś obwiniał o to pis.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5717 dnia: Marca 21, 2009, 10:55:54 am »
Cytuj
Fajnie jakbyś kierował się racjonalnymi przesłankami, a nie jakimś rankingiem szwedzkiego dziennika

Przykład z raportem w sprawie euro jest chyba dośc racjonalny?

Cytuj
Nie podałeś mi źródeł a to bardzo ważne.

Źródeł czego?

Cytuj
Wiesz Polska jest czteredziesto milionowym krajem więc wiadomo, że nie będzie się tak szybko rozwijała jak np. Węgry


Że jak?  :shock:

Cytuj
Poza tym narażasz się na śmieszność jeśli winisz o tą ,,złą sytuację" tylko prezesa NBP

A gdzie ja napisałem że winię tylko prezesa NBP?

Cytuj
Bo wiesz w wielu kręgach inicjatywa Tuska jest uważana tylko za zasłonę dymną mającą zwalić całą winę za złą sytuację w Polsce na opozycję.

Sorki, ale totalna bzdura niestety. Nie kaczor przywlókł kryzys, ten przyszedł sam i nie słyszałem by ktoś obwiniał o to pis.

Jeśli chodzi o źródła to nie czytasz wszystkich postów? :-D Mówiłeś coś o Skrzypku i jakimś raporcie. Ja cię prosiłem o to, żebyś powiedział kto odkrył ten spisek. Mam nadzieje, że nie GW. Pisłałeś o Rosji i Ukraine, sorry mogłem cię nie zrozumieć bo nie napisałeś pod względem czego jesteśmy na tym samym miejscu co te kraje. Co do winienia PIS i Skrzypka to tu masz cytat :,,Uwierz teraz, że to także podważa zaufanie do naszego kraju, może spowodowac kolejne spadki złotego, czyli wszystko to co rząd próbował ratowac i im to wychodziło, jest idealnie niwelowane przez pis (wypowiedzi w sprawie euro) i Skrzypka."A co do zwalania winy za złą sytuację w Polsce to chyba wyraźnie napisałem ,,złą sytuację", a nie kryzys. Bo wiesz za dwa lata mamy wybory i fajnie byłoby sobie nabić parę procentów w sondażach wciskająć ludziom kit ,że jakby PIS zgodził się na euro to w polsce kryzys miałby mniejsze skutki niż ma/będzie miał. O to mi chodziło.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5718 dnia: Marca 21, 2009, 11:39:06 am »
Tyle tylko, że to akurat nie kit - z euro byłoby u nas mniej kłopotów.

Wiadomo, że niektórzy naiwnie traktują zmianę waluty jako lek na zbyt wiele problemów a tymczasem potrzeba lepszego bardziej przejrzystego prawa, sprawniejszej administracji itd. Tego euro nie załatwi wcale, ale pomogłoby by nam w obecnej sytuacji - teraz Tusk i ekipa kombinuje jak koń pod górkę żeby zagranica nie traktowała nas jak reszty tej szarej masy rynków wschodzących i nawet mu to idzie.  Każdy rząd by to usiłował robić. Euro byłoby w tym znacznym ułatwieniem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5719 dnia: Marca 21, 2009, 12:30:56 pm »
Euro by nam pomogło, gdybyśmy je mięli od dawna, co było niewykonalne. Przyjęcie euro w tej chwili nie pomaga w niczym.