Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658812 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6240 dnia: Maja 23, 2009, 16:31:08 pm »
Oczywiście, lepiej, ale jeśli "wielki sukces" w postaci baterii patriotów, w rzeczywistości okaże się baterią nieoperacyjną, to jednak będzie śmiech i kompromitacja. Nie sądzisz?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6241 dnia: Maja 23, 2009, 16:33:30 pm »
a sądzę, beka będzie niezła:D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6242 dnia: Maja 23, 2009, 17:22:29 pm »
Bliski sojusz militarny ze Stanami Zjednoczonymi wydaje mi się mieć znacznie większą wartość, niż prezent w postaci kilku rakiet.

Mam tylko nadzieję że przez "bliski sojusz z USA" rozumiesz faktyczne, obustronne czerpanie korzyści a nie jak za rządów PiS'u lizanie dupy hamburgerom i dymanie Polski w zad.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6243 dnia: Maja 23, 2009, 17:28:24 pm »
Śmieszy mnie to w jaki sposób większość Polskich polityków widzi nasze relacje z USA.
Oni myślą, że Polska jest strategicznym partnerem USA - a tak przecież nie jest!!
Strategiczni partnerzy USA to kraje takie jak Wielka Brytania, Izrael, Turcja...

Jesteśmy krajem, który ma zwykłe, przyjacielskie relacje z USA a oczekujemy cudów na kiju...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6244 dnia: Maja 23, 2009, 17:45:31 pm »
Mam tylko nadzieję Że przez "bliski sojusz z USA" rozumiesz faktyczne, obustronne czerpanie korzyści a nie jak za rządów PiS'u lizanie dupy hamburgerom i dymanie Polski w zad.

Rozumiem, Że lizanie dupy i nadstawianie tyłka są twoją domeną, ale taki język nijak nie pasuje do dyskusji powaŻnych ludzi na powaŻne tematy, więc albo postaraj się wypowiadać na odrobinę wyŻszym poziomie, albo od razu zmień piaskownicę. Poza tym to, co piszesz, to zwyczajne brednie i oszczerstwa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6245 dnia: Maja 23, 2009, 18:08:25 pm »
Zabolała prawda PiSuara. Za rządów PiS'u dostaliśmy popsute F16, mimo obietnic nie wycofano wiz i Jaruś był gotów oddać za free ziemie polskie pod rakietki hamburgerów. Także wypinanie dupy i lizanie rowów to specjalność pisowczyków (w tym twoja, tyle że ty przy tym jeszcze ładnie się uśmiechasz i udajesz że Polsce to na dobre wychodzi), gdyż to co podałem wyżej to fakty.

Teraz leć się poskarż moderacji.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6246 dnia: Maja 23, 2009, 18:37:33 pm »
O pewnej subtelnej różnicy między  prezydentem USA a premierem UK. Można się uśmiać. Polecam.  :smile:
http://deser.pl/deser/1,83453,6641897,Barack_Obama_podal_reke__a_Gordon_Brown___.html

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6247 dnia: Maja 23, 2009, 19:05:57 pm »
Cytuj
Bliski sojusz militarny ze Stanami Zjednoczonymi wydaje mi się mieć znacznie większą wartość, niż prezent w postaci kilku rakiet.

A co właściwie w sojuszu z amerykanami ma JAKĄKOLWIEK wartość? Tak z ciekawości?
Stany nie są naszym partnerem ekonomicznym - dla nas znacznie ważniejsza jest wymiana handlowa z Unią.
Pod względem wojskowym też nie jest nadzwyczajnie - my wysyłamy żołnierzy na ich wojny, a robią nam straszną łaskę, jeśli coś dadzą w zamian.

To trochę tak, jakby mieć znajomego kumpla mieszkającego dwa bloki dalej. Można się z nim umawiać na piwo czy dziewczynki - ale jak któregoś dnia sąsiad z góry zaleje mieszkanie, albo pijak wybije szyby w samochodzie, to jakakolwiek jego pomoc będzie mocno po fakcie. Jeśli w ogóle będzie miała znaczenie.

Nie zrobili dla nas nic takiego, za co mielibyśmy ofiarowywać im nasze poparcie niezależnie od okoliczności.

Przypomniał mi się Asterix.
Na plaży w Galii wylądowali normanowie. Asterix i Obeliks wpadli do ich obozu wybadać sytuację, ale skończyło się na mordobiciu.
W trakcie rozróby trafia tam patrol rzymski, którego przywódca chce przeprowadzić "negocjacje".
Jego legioniści żegnają go słowami:
- jesteśmy z tobą...
- ...myślami!!!
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2009, 19:24:57 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6248 dnia: Maja 23, 2009, 19:57:00 pm »
Na temat misji w Iraku wypowiadacie się chętnie, ale żadnego bilansu na 100% nie przeczytał ani jeden. Wywiezionego doświadczenia nie da się zmierzyć. Możliwość odniesienia korzyści ekonomicznych była, ale za ich brak w największej mierze możemy podziękować - tak, tak - Donaldowi, który zamiast zostać i korzystać po ustabilizowaniu się sytuacji w Iraku, wycofał cały kontyngent przy pierwszej, nadarzającej się okazji.

Zresztą polecam tekst:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

O popsutych F16 może pisać tylko ktoś zupełnie niezaznajomiony z tematem. Kupiliśmy sprzęt, który nie jest ani niezawodny ani tani w eksploatacji, a dodatkowo całkiem dużo lata, więc usterki były oczywiste i od początku w ten interes wliczone.

Może jeszcze ponarzekajcie na dumę naszej marynarki wojennej, dwie fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry - ORP Kościuszko i ORP Pułaski albo Herculesy, które dostaliśmy od USA całkowicie za darmo.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6249 dnia: Maja 24, 2009, 00:38:55 am »
Cytuj
Możliwość odniesienia korzyści ekonomicznych była, ale za ich brak w największej mierze możemy podziękować - tak, tak - Donaldowi, który zamiast zostać i korzystać po ustabilizowaniu się sytuacji w Iraku, wycofał cały kontyngent przy pierwszej, nadarzającej się okazji.

Genialne. Innymi słowy twierdzisz, że Kaczyński nie mógł zrobić absolutnie nic, żeby cokolwiek tam osiągnąć. Był na z góry skazanej pozycji.
Pytanie tylko czy to nie jest szczyt hipokryzji. Jemu wybaczasz nicnierobienie - a jak przychodzi do Tuska, to z tego samego czynisz zarzut.
Być może urodziłeś się wczoraj, więc ci przypomnę. Akcja w Iraku zaczęła się w 2003 roku, przystąpiliśmy do niej, ponieważ oczekiwaliśmy korzyści w rodzaju offsetu i kontraktów na odbudowę.

Kaczyński był przy władzy kiedy nasze wojska tam stacjonowały i za brak osiągnięć w tamtym okresie odpowiada on i nikt inny. Tylko, że jemu by się nie chciało - musiałby się postawić Bushowi. A do tego trzeba być politykiem z jajami, a nie politycznym zadymiarzem w rodzaju Leppera.

A z offsetu wyszło jedno wielkie nic.

No i to twierdzenie, że powinniśmy trzymać tam żołnierzy nie wiadomo ile...
A niby dlaczego nasi obywatele mieliby ginąć za amerykańskie interesy? Po co? Czemu mieli służyć Waszyngtonowi, a nie Polsce?

Co do doświadczenia wojskowego...
Rzecz ważna, ale nie decydująca. Wszystkie kraje, które mogłyby nas zaatakować, mają większy od nas potencjał ludzki, większe armie oraz możliwość zgromadzenia większych środków finansowych i surowcowych na prowadzenie działań zbrojnych. Po za tym z tego co pamiętam, to do Afganistanu wysłaliśmy z żołnierzami tragiczny sprzęt, a ten nawiedzony Macierewicz rozwalił nam wywiad na miejscu.

Cytuj
Może jeszcze ponarzekajcie na dumę naszej marynarki wojennej, dwie fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry - ORP Kościuszko i ORP Pułaski albo Herculesy, które dostaliśmy od USA całkowicie za darmo.

Pułaski trafił do nas gdy miał 20 lat, jak jest Kościuszko nie wiem.
I wybacz, ale nie bawi mnie wpadanie w zachwyt, że amerykanie w swej łaskawości przekazali nam złom, z którego sami nie chcieli już korzystać.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6250 dnia: Maja 24, 2009, 01:10:08 am »
20 lat czy więcej - mam to w dupie, bo Pułaski i Kościuszko to najlepsze okręty jakie mamy i wolę takie niŻ Żadne (tym bardziej za darmo).

Nie wiem czy jesteś skończonym tłukiem i pewnych rzeczy nie rozumiesz, czy zwyczajnie zrozumieć ich nie chcesz - kiedy w Iraku sytuacja była niestabilna - krótko mówiąc trwała wojna - nie było mowy o Żadnych korzyściach ekonomicznych. Stabilizacja, przetargi na wydobycie ropy, etc. wypadają na rządy PO i to PO najbardziej spier.oliło sprawę.

No i to twierdzenie, Że powinniśmy trzymać tam Żołnierzy nie wiadomo ile...
A niby dlaczego nasi obywatele mieliby ginąć za amerykańskie interesy? Po co? Czemu mieli słuŻyć Waszyngtonowi, a nie Polsce?

Nie pie.dol. Nasi obywatele mięli tworzyć nasze interesy i naszych interesów pilnować.

Tylko, Że jemu by się nie chciało - musiałby się postawić Bushowi. A do tego trzeba być politykiem z jajami, a nie politycznym zadymiarzem w rodzaju Leppera.

Bush nie stał nam na drodze do koncesji na wydobycie ropy.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6251 dnia: Maja 24, 2009, 14:54:11 pm »
Cytuj
20 lat czy więcej - mam to w dupie, bo Pułaski i Kościuszko to najlepsze okręty jakie mamy i wolę takie niż żadne (tym bardziej za darmo).

Zastanawia mnie twoje rozdwojenie jaźni i niemal jawna hipokryzja.
Dostajemy przestarzałe okręty - skaczesz z radości i wynosisz je pod niebiosa.
Mamy dostać nowsze rakiety, chociaż możliwe, że nie w pełni wyposażone - krytykujesz je w czambuł.

Dlaczego jeśli chodzi o naszą marynarkę twierdzisz, że lepsze są statki przestarzałe niż żadne, a przypadku rakiet lepsze żadne niż nowoczesne? Wychodzi z grubsza na to samo, po za tym jeszcze nic nie dostaliśmy nie wiemy jak się sytuacja rozwinie...

Cytuj
Nie wiem czy jesteś skończonym tłukiem i pewnych rzeczy nie rozumiesz, czy zwyczajnie zrozumieć ich nie chcesz - kiedy w Iraku sytuacja była niestabilna - krótko mówiąc trwała wojna - nie było mowy o żadnych korzyściach ekonomicznych. Stabilizacja, przetargi na wydobycie ropy, etc. wypadają na rządy PO i to PO najbardziej spier.oliło sprawę.

 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Człowieku, na jakim świecie ty żyjesz?
Firmy z innych krajów nie czekały na ustabilizowanie się sytuacji w Iraku, tylko zaczęły tam wchodzić, gdy tylko mogły. Gdy tylko wojska sprzymierzonych mogły zaoferować jakiekolwiek bezpieczeństwo. To był najlepszy okres na zdobywanie kontraktów i budowanie tam swojej pozycji.

Twoje zarzuty się tu kupy nie trzymają. Okres stabilizacji, który tak wynosisz pod niebiosa i który akurat przypadł na okres rządów platformy - to już jest czas po ptakach. Trzeba było działać wcześniej i spijać śmietankę gdy była taka możliwość. Ale ty masz to gdzieś. Ponieważ wcześniej rządzili twoi faworyci to nie masz nic przeciwko temu, że nic oni nie zrobili dla promocji naszych interesów. Dopiero jak jest już za późno - bezczelnie twierdzisz, że za lata zaniedbań odpowiada wyłącznie platforma.

Cytuj
Nie pie.dol. Nasi obywatele mięli tworzyć nasze interesy i naszych interesów pilnować.

Nasi obywatele - i mam tu na myśli naszych żołnierzy - brali udział w amerykańskiej wojnie, której celem było dbanie o amerykańskie interesy amerykańskich firm. Gdy trafiły tam nasze wojska, nie mieliśmy w tym żadnego interesu i bardzo niewiele zrobiono by to zmienić.
Ale przecież ty nie masz nic przeciwko temu, że za panowania Kaczyńskich tego nie zmieniono, tylko szukasz jakiś dziecinnych wymówek i usprawiedliwień. Brak wsparcia z ich strony uważasz za całkowicie naturalny.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6252 dnia: Maja 24, 2009, 21:15:23 pm »
Zastanawia mnie twoje rozdwojenie jaźni i niemal jawna hipokryzja.
Dostajemy przestarzałe okręty - skaczesz z radości i wynosisz je pod niebiosa.
Mamy dostać nowsze rakiety, chociaŻ moŻliwe, Że nie w pełni wyposaŻone - krytykujesz je w czambuł.

Dlaczego jeśli chodzi o naszą marynarkę twierdzisz, Że lepsze są statki przestarzałe niŻ Żadne, a przypadku rakiet lepsze Żadne niŻ nowoczesne? Wychodzi z grubsza na to samo, po za tym jeszcze nic nie dostaliśmy nie wiemy jak się sytuacja rozwinie...

Jak moŻna porównywać wiekowy, ale sprawny okręt (swoją drogą fregaty Oliver Hazard Perry ciągle z powodzeniem słuŻą w armii Stanów Zjednoczonych) z rakietami, których bojowa przydatność jest na poziomie pistoletu naładowanego ślepakami?

Człowieku, na jakim świecie ty Żyjesz?
Firmy z innych krajów nie czekały na ustabilizowanie się sytuacji w Iraku, tylko zaczęły tam wchodzić, gdy tylko mogły. Gdy tylko wojska sprzymierzonych mogły zaoferować jakiekolwiek bezpieczeństwo. To był najlepszy okres na zdobywanie kontraktów i budowanie tam swojej pozycji.

Twoje zarzuty się tu kupy nie trzymają. Okres stabilizacji, który tak wynosisz pod niebiosa i który akurat przypadł na okres rządów platformy - to juŻ jest czas po ptakach. Trzeba było działać wcześniej i spijać śmietankę gdy była taka moŻliwość. Ale ty masz to gdzieś. PoniewaŻ wcześniej rządzili twoi faworyci to nie masz nic przeciwko temu, Że nic oni nie zrobili dla promocji naszych interesów. Dopiero jak jest juŻ za późno - bezczelnie twierdzisz, Że za lata zaniedbań odpowiada wyłącznie platforma.

Wystarczy spojrzeć na daty przetargów i przyznawania koncesji...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6253 dnia: Maja 25, 2009, 21:36:23 pm »
Cytuj
Jak można porównywać wiekowy, ale sprawny okręt (swoją drogą fregaty Oliver Hazard Perry ciągle z powodzeniem służą w armii Stanów Zjednoczonych) z rakietami, których bojowa przydatność jest na poziomie pistoletu naładowanego ślepakami?

Chciałbym zauważyć, że prawdą a Bogiem to jeszcze nie ma czego porównywać, bo statki są - i to od lat, a w sprawie rakiet są prowadzone rozmowy. Liczy się to, co dostaniemy do ręki, bo tylko to jest pewne. Ale przecież ty to porównanie robisz bez wahania.

Zasadniczo jednak wybacz - w historii po XX wieku nie zdarzyło się aby JEDEN rodzaj wojsk wygrał wojnę. A już z pewnością nie zdarzyło się, aby kilka statków miało zdecydowany wpływ. Jednostki, które dostaliśmy od amerykanów są częścią naszej marynarki. Ale marynarka, jak każdy system jest tak mocna, jak mocny jest jego najsłabszy element. Innymi słowy nawet jeśli te jednostki są nieco lepsze, to jeśli reszta jest słabsza, nie ma to jakiegoś nadzwyczajnego znaczenia.

Po za tym, tak prawdą a Bogiem to na Bałtyku nie istnieje żadne zagrożenie dla naszej obronności, a jedynymi przeciwnikami mogliby być handlarze narkotyków, lewych towarów albo kobiet. Tylko, że oni korzystają z środków przy których takie statki nie mają zastosowania. A piraci z Somalii czy innych państw tego regiony są zdecydowanie po za naszym zasięgiem.

Te rakiety może teraz nie wyglądają najlepiej, ale mają swój potencjał i są znacznie dla nas ważniejsze. Tylko, że najpierw musimy wiedzieć co z nich wyjdzie, a nie dostawać piany tylko po to, żeby opieprzyć rząd.

Cytuj
Wystarczy spojrzeć na daty przetargów i przyznawania koncesji...

Raport amerykańskiej instytucji zajmującej się odbudową Iraku. <- TO JEST LINK
Tak na wszelki wypadek, żebyś znowu nie stroił sobie żartów, że nie podałem żadnych źródeł, bo nie chciało ci się czytać.

Ten dokument omawia okres od stycznia 2004 roku do września 2006.
Jedno z pierwszych zdań brzmi: "Prawie 3 tysiące zakończonych projektów".

Ciekawe kto to robił. Krasnoludki?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6254 dnia: Maja 25, 2009, 22:10:47 pm »
Chciałbym zauważyć, że prawdą a Bogiem to jeszcze nie ma czego porównywać, bo statki są - i to od lat, a w sprawie rakiet są prowadzone rozmowy. Liczy się to, co dostaniemy do ręki, bo tylko to jest pewne. Ale przecież ty to porównanie robisz bez wahania.

Pierwszy porównałeś rakiety do okrętów, więc...



Zasadniczo jednak wybacz - w historii po XX wieku nie zdarzyło się aby JEDEN rodzaj wojsk wygrał wojnę. A już z pewnością nie zdarzyło się, aby kilka statków miało zdecydowany wpływ. Jednostki, które dostaliśmy od amerykanów są częścią naszej marynarki. Ale marynarka, jak każdy system jest tak mocna, jak mocny jest jego najsłabszy element. Innymi słowy nawet jeśli te jednostki są nieco lepsze, to jeśli reszta jest słabsza, nie ma to jakiegoś nadzwyczajnego znaczenia.

Po za tym, tak prawdą a Bogiem to na Bałtyku nie istnieje żadne zagrożenie dla naszej obronności, a jedynymi przeciwnikami mogliby być handlarze narkotyków, lewych towarów albo kobiet. Tylko, że oni korzystają z środków przy których takie statki nie mają zastosowania. A piraci z Somalii czy innych państw tego regiony są zdecydowanie po za naszym zasięgiem.

Na cholerę ten wykładzik? Co to wnosi?

Te rakiety może teraz nie wyglądają najlepiej, ale mają swój potencjał i są znacznie dla nas ważniejsze. Tylko, że najpierw musimy wiedzieć co z nich wyjdzie, a nie dostawać piany tylko po to, żeby opieprzyć rząd.

A do czego (kogo?) będziemy tymi rakietami strzelać, skoro - w przeciwieństwie do okrętów marynarki wojennej - mają dla nas takie znaczenie?

Raport amerykańskiej instytucji zajmującej się odbudową Iraku. <- TO JEST LINK
Tak na wszelki wypadek, żebyś znowu nie stroił sobie żartów, że nie podałem żadnych źródeł, bo nie chciało ci się czytać.

Ten dokument omawia okres od stycznia 2004 roku do września 2006.
Jedno z pierwszych zdań brzmi: "Prawie 3 tysiące zakończonych projektów".

Ciekawe kto to robił. Krasnoludki?

Używasz amerykańskiej broszurki propagandowej jako argumentu?

W Iraku ponoć toczyła się wojna o ropę, a koncesje na jej wydobycie były wydawane w 2008 roku. Żadne z polskich firm się o nie nie ubiegały, ponieważ nie miały odpowiedniego wsparcia ani zaplecza militarnego. Od listopada 2007 rządzi Tusk, więc czyja to jest niby wina? PiS'u?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6255 dnia: Maja 25, 2009, 22:22:11 pm »
Używasz amerykańskiej broszurki propagandowej jako argumentu?

Bo kto tak powiedział że to broszurka propagandowa? Ty? Nie bądź śmieszny. Krzych podaje ci masę argumentó, sensownie odpowiada a ciebie stać jedynie na jakieś emotikonki i teksty, które próbują podważyć to na czym opiera się Krzych (inna sprawa że ci to nie wychodzi).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6256 dnia: Maja 25, 2009, 22:25:14 pm »
Bo kto tak powiedział że to broszurka propagandowa? Ty? Nie bądź śmieszny. Krzych podaje ci masę argumentó, sensownie odpowiada a ciebie stać jedynie na jakieś emotikonki i teksty, które próbują podważyć to na czym opiera się Krzych (inna sprawa że ci to nie wychodzi).

"Przykleiło się gówno do burty okrętu i krzyczy: płyniemy!"

Inna sprawa, że "okręt" to w tym przypadku kiepska łajba...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6257 dnia: Maja 25, 2009, 22:29:29 pm »
Możesz próbować mnie obrażać ale przypominam ci po raz kolejny że za cienki w uszach jesteś żeby twoje wyzwiska w moją stronę osiągnęły cel. Bo kim ty jesteś? Zwykłym chłopkiem, który przy pomocy google udaje że pozjadał wszystkie rozumy a jest żywym przykładem na to że "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

hanza

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6258 dnia: Maja 26, 2009, 09:11:28 am »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6259 dnia: Maja 26, 2009, 09:42:50 am »
Taa żydzi zawsze mieli pod górkę... już to wiem i bardzo się tym przejmuje... może jeszcze mamy im oddać odszkodowania, najlepiej takie jakie nam oddali niemcy :???:.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6260 dnia: Maja 26, 2009, 10:01:20 am »
Oo taki sobie wywiad
Milego czytania
http://www.rp.pl/artykul/2,310528_Cala__Polacy_jako_narod__nie_zdali_egzaminu_.html

...

Wow, po prostu... brak mi słów.

Cały wywiad moŻna praktycznie sprowadzić do:

Rp:Endecy nie postulowali zabijania ludzi.
Cała: Polacy to antysemici.
Rp: Ale to Niemcy zabijali Żydów.
Cała: Polacy to antysemici.
Rp: Ale przecieŻ Polacy pomagali Żydom.
Cała: Nieprawda! Polacy to antysemici!
Rp: MoŻe ludzie bali się Niemców.
Cała: Polacy to antysemici!
Rp: Ale wśród Żydów teŻ byli ludzie, którzy pomagali Niemcom.
Cała: Co z tego, Polacy to antysemici!
Rp: Żydzi kolaborowali z władzą sowiecką.
Cała: To element agitacji antysemickiej. Polacy to antysemici!
Rp: Ale...
Cała: ANTYSEMICI!!11!!!

Trochę upraszczam, ale tylko trochę... Wszystkie jej argumenty sprowadzają się do tego, Że Polacy byli antysemitami przed wojną i cały Holokaust to nasze wina...

o_O
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6261 dnia: Maja 26, 2009, 10:14:54 am »
Cytuj
Proszę też pamiętać, że Polacy działali pod znacznie mniejszą presją, mieli większą swobodę działania i, co najważniejsze, w przeciwieństwie do Żydów nie byli zamknięci za murem.

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tylko do tego momentu doczytałem.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6262 dnia: Maja 26, 2009, 10:20:03 am »
Z pewnością ma argumenty ale sprowadziła całość do absurdu.

Ciekawe wobec tego jak by się wyrażała np. o Francuzach i ich państwie Vichy. Stosując jej ogląd sytuacji i proporcje to chyba byliby jeszcze gorsi od Niemców.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6263 dnia: Maja 26, 2009, 16:25:08 pm »
Cytuj
Na cholerę ten wykładzik? Co to wnosi?

Po taką cholerę, żeby nie wpadać w zachwyt nad tym, że dostaliśmy kilka używanych okrętów, co ma jakoby pokazać, że amerykanie się z nami liczą. Owszem te jednostki mogą być przydatne - ale są wyłącznie częścią naszych sił zbrojnych. I niczym więcej.

I to ma ci uświadomić, że nie liczą się pojedyncze gesty, tylko to co z nich wyjdzie i jakie będą miały znaczenie dla nas.

Cytuj
Pierwszy porównałeś rakiety do okrętów, więc...

Ty się pieklisz z powodu rakiet  - widm. Nic jeszcze nie dostaliśmy, te rakiety nie zostały u nas zainstalowane, nie weszły w skład naszych sił zbrojnych - ba chyba nie wiadomo, gdzie w ogóle będą stacjonować. Ale to ci nie przeszkadza jechać po rządzie. Tak naprawdę robisz to bez  żadnego konkretnego powodu.

Cytuj
Używasz amerykańskiej broszurki propagandowej jako argumentu?

Ja przynajmniej używam argumentów.
Jeżeli nie jesteś w stanie UDOWODNIĆ, że zawarte tam informacje są nieprawdziwe, to nie ma powodu im nie wierzyć. Tylko, że ty nie pozwolisz sobie NICZEGO  udowodnić. Cennik kompani węglowej jest przez ciebie "przypadkowo" przeoczony, bo jeszcze byś się dowiedział jakie są ceny rynkowe węgla, dane o odbudowie Iraku z góry przekreślasz. W ten sposób korzystanie z ARGUMENTÓW przy tobie to jest rzucanie pereł przed wieprze, bo ty albo je zignorujesz, albo uznasz za nieprawdziwe.

Cytuj
W Iraku ponoć toczyła się wojna o ropę, a koncesje na jej wydobycie były wydawane w 2008 roku. Żadne z polskich firm się o nie nie ubiegały, ponieważ nie miały odpowiedniego wsparcia ani zaplecza militarnego. Od listopada 2007 rządzi Tusk, więc czyja to jest niby wina? PiS'u?

Krótka piłka z naszego własnego podwórka. Przy poparciu niemieckim Gazprom planuje wybudowanie na Bałtyku tak zwanego Gazociągu Północnego. Ten projekt na obecną chwilę nie istnieje, budowy w ogóle jeszcze nie zaczęto - ale już wiadomo, kto to popiera i promuje.
Lata przed rozpoczęciem inwestycji. Szczerze mówiąc to wątpię, czy rzecz w ogóle dojdzie do skutku, bo sowieci będą mieli teraz potężne problemy gospodarcze i będą mieli o wiele bardziej palące sprawy do rozwiązania...

Amerykanie pod koniec 2003 roku ogłosili, że pierwszeństwo w zdobywaniu kontraktów będą miały firmy z krajów, które wsparły koalicje. Ba, gdybyś łaskawie sprawdził dokument, który podałem i doszedł do końca, to byś się przekonał, że są tam linki do instytucji angielskich i japońskich, które jak się zdaje pomagały w odbudowie. Mogę się mylić, ale uważam że te kraje o wiele wcześniej zaklepały sobie udziały i zgarniały profity. One mogły, a ani poprzedni rząd i po nim rząd pisu - nie? Tak jak sowieci sobie wcześniej zaklepują poparcie, tak nasz rząd przy każdej okazji powinien walczyć o kontrakty w Iraku, niezależnie od tego, czy przetargi zostały ogłoszone, czy nie. Nie wpuszczają drzwiami - wejść oknem.



http://wyborcza.pl/1,75478,6649313,Prezydent_stawia_na_Farfal_TV.html

Pierwszy raz widzę prezydenta który podpisuje się pod hailowaniem...
Ale swoją drogą czemu się dziwić. W końcu Lech "hamulcowy" Kaczyńśki prezentuje pod tym względem politykę pierwszego sekretarza, który deklaruje "telewizji raz zabranej nie oddamy nigdy!!!"

http://wyborcza.pl/1,75478,6649276,Sad_aresztuje___PiS_prosi_Gazete_o_pomoc.html

Gdzieś widziałem wywiad z oszukanym przedsiębiorcą, który jest stratny na jakieś 35 tysięcy. Zastanawiająca poza - pis kryje oszusta i twierdzi, że przywłaszczenie sobie materiałów budowlanych to sprawa polityczna.

Gdyby się od razu odcięli, to mógłbym powiedzieć, że Kurski nic nie wiedział o starych przekrętach. Ale jak próbuje go bronić, to ciężko nie odnieść wrażenia, że ręka rękę myje...

http://wyborcza.pl/1,75478,6649302,Kownacki__zdrowie_i_dlugi.html

Jestem piekielnie ciekaw co z tego wyjdzie. Na razie chyba go nie postawili w stan oskarżenia, więc jest niewinny. Ale jak robił takie szwindle...


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6651675,J__Kaczynski__To_zakwestionowane_granic__Podziekujmy.html

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego ten człowiek uważa obywateli własnego kraju za bandę niedorozwiniętych debili, którzy dadzą sobie wcisnąć każde kłamstwo?

- Żadne dwie partie niemieckie swoimi deklaracjami nie zmienią granic państwowych. Obowiązują one na podstawie umów międzynarodowych i mogą być zmienione wyłącznie na podstawie porozumień międzyrządowych.
- Jaro z uporem godnym lepszej sprawy ignoruje fakt, że część terenów, które po wojnie znalazły się w naszych granicach wcześniej należała do Niemiec i przebywających tam ludzi trzeba było wysiedlić. I BYŁO to wysiedlenie.
- Rezygnując ze współpracy z innymi partiami w parlamencie europejskim platforma jednocześnie straciłaby wszelkie możliwości dbania o nasze interesy.
- Facet chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że Niemcy są jednym z najważniejszych naszych partnerów handlowych i bezpodstawne szkodzenie naszym kontaktom nie przyniesie nikomu żadnych korzyści.
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2009, 17:32:44 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6264 dnia: Maja 26, 2009, 19:14:54 pm »
Po taką cholerę, żeby nie wpadać w zachwyt nad tym, że dostaliśmy kilka używanych okrętów, co ma jakoby pokazać, że amerykanie się z nami liczą. Owszem te jednostki mogą być przydatne - ale są wyłącznie częścią naszych sił zbrojnych. I niczym więcej.

I to ma ci uświadomić, że nie liczą się pojedyncze gesty, tylko to co z nich wyjdzie i jakie będą miały znaczenie dla nas.

Weź mnie nie rozpierdalaj. Tu dwa okręty (najlepsze i największe jakie mamy), tu pięć samolotów, tu kilkadziesiąt opancerzonych Hummerów, do tego możliwość uczestniczenia i nabierania doświadczenia w największych operacjach militarnych, których większą część kosztów pokrywają amerykanie, ale przecież to wszystko się nie liczy  :lol:

Ja przynajmniej używam argumentów.
Jeżeli nie jesteś w stanie UDOWODNIĆ, że zawarte tam informacje są nieprawdziwe, to nie ma powodu im nie wierzyć. Tylko, że ty nie pozwolisz sobie NICZEGO  udowodnić. Cennik kompani węglowej jest przez ciebie "przypadkowo" przeoczony, bo jeszcze byś się dowiedział jakie są ceny rynkowe węgla, dane o odbudowie Iraku z góry przekreślasz. W ten sposób korzystanie z ARGUMENTÓW przy tobie to jest rzucanie pereł przed wieprze, bo ty albo je zignorujesz, albo uznasz za nieprawdziwe.

To jest amerykańska broszura, która nijak nie odnosi się do naszej sytuacji!

Cenniki węgla i koszty wydobycia (zresztą poparte linkami) podawałem ja, więc nie wciskaj kitów!

Amerykanie pod koniec 2003 roku ogłosili, że pierwszeństwo w zdobywaniu kontraktów będą miały firmy z krajów, które wsparły koalicje. Ba, gdybyś łaskawie sprawdził dokument, który podałem i doszedł do końca, to byś się przekonał, że są tam linki do instytucji angielskich i japońskich, które jak się zdaje pomagały w odbudowie. Mogę się mylić, ale uważam że te kraje o wiele wcześniej zaklepały sobie udziały i zgarniały profity. One mogły, a ani poprzedni rząd i po nim rząd pisu - nie? Tak jak sowieci sobie wcześniej zaklepują poparcie, tak nasz rząd przy każdej okazji powinien walczyć o kontrakty w Iraku, niezależnie od tego, czy przetargi zostały ogłoszone, czy nie. Nie wpuszczają drzwiami - wejść oknem.

Kiedy sprawa była świeża, pisałem o tym na forum. Koncesje na wydobycie ropy przyznawano w 2008 roku i owszem - polskie firmy miały pierwszeństwo, ale żadna polska firma nawet nie zgłosiła chęci wydobywania tam ropy. Zamieszczałem wypowiedzi przedstawicieli Orlenu, którzy bardzo dokładnie mówili czego zabrakło - wsparcia i zabezpieczenia militarnego. I czyja to jest wina? PiS'u czy Donalda, który wtedy rządził i który podjął decyzję o wycofaniu wszystkich żołnierzy z Iraku, nie zważając na okoliczności? Ba, mało tego, teraz będzie właził w tyłek Barackowi w Afganistanie, gdzie dla nas jest znacznie mniej do ugrania, ale to już ci pewnie nie przeszkadza.

Poza tym polskie firmy wywiozły z Iraku całkiem sporo kontraktów, ale sprawę najważniejszą - ropę - schrzanił właśnie rudy.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6265 dnia: Maja 27, 2009, 19:45:07 pm »
Cytuj
Weź mnie nie rozpierdalaj. Tu dwa okręty (najlepsze i największe jakie mamy), tu pięć samolotów, tu kilkadziesiąt opancerzonych Hummerów, do tego możliwość uczestniczenia i nabierania doświadczenia w największych operacjach militarnych, których większą część kosztów pokrywają amerykanie, ale przecież to wszystko się nie liczy  :lol:

Wiesz, jak to przeczytałem, to przypomniała mi się twoja uwaga o tym, że dałem linka do materiału jakoby propagandowego.
To co piszesz to też są takie półprawdy, ćwierć prawdy i inne uwagi, które zostały specjalne odwrócone w ten sposób, żeby wyszło na to, że amerykanom coś zawdzięczamy.

Co jest czystą propagandą.

To co ty nazywasz "możliwościami w zdobywaniu doświadczenia" to nic innego jak wojny rozpętywane przez amerykanów, którzy potrzebują mięsa armatniego do swoich działań. Nasze rządy zawsze ich wspierały na piękne oczy i posyłały żołnierzy na front - właściwie bo tak.

Medycyna rozwijała się od tysięcy lat nie dlatego, że w każdym pokoleniu i epoce krojono ludzi i sprawdzano co mają w środku oraz jak funkcjonują. Rozwijała się ponieważ zbierano wiedzę, prowadzono eksperymenty, opisywano wszystko. I krok po kroku wyprowadzano ją na coraz wyższy poziom.

Tutaj jest bardzo podobnie. Doświadczenie jest najbardziej potrzebne dowódcom, którzy wydają rozkazy i będą decydować o przyszłych działaniach, a nie poborowym, którzy pojechali się dorobić. Bo oni pewnie po powrocie do kraju odejdą ze służby i przejdą do cywila.
Oficerowie zaś nie zdobywają wiedzy jeżdżąc od wojny do wojny tylko w odpowiednich uczelniach. Czy nasi ludzie muszą tam ginąć, żeby można było uzupełnić podręczniki i dowiedzieć się co się sprawdza? Moim zdaniem - nie. Człowiek mądry uczy się na błędach innych. Lepiej żeby ginęli owi inni niż nasi.

Po za tym moim zdaniem te doświadczenie, które tak wynosisz pod niebiosa, jest mocno przecenione.
Dlaczego? Bo jest nie do użycia u nas. Irak czy Afganistan to zupełnie inna geografia, inny klimat, zupełnie inny rodzaj przeciwników...
Zresztą na litość boską, o jakim doświadczeniu jest mowa, kiedy żołnierzom grozi, że baza w każdej chwili zostanie ostrzelana z moździerzy, pod pojazdem zostanie zdetonowana mina, albo trafią pod ogień broni ręcznej? W rejonie, gdzie ludzie ich nie kochają?
Żaden kraj w naszej części świata nie prowadzi działań zbrojnych w taki sposób - korzysta z regularnych armii - i u nas nie ma takich warunków. Innymi słowy korzyści dla naszej obronności są żadne, bądź czysto teoretyczne.

Mówisz, że dostajemy od amerykanów sprzęt. Tylko, że albo jest on stary, albo jest go mało - amerykanom jest wszystko jedno co się z nim stanie, bo albo wyposażą się w nowsze jednostki, albo mają go tyle, że to bez różnicy. Więc nie mamy im za co dziękować, bo to naprawdę dla nich żaden wysiłek. A moim zdaniem wysiłek jaki my ponosimy na ich wojnach jest całkowicie niewspółmierny do ich ewentualnej pomocy.
Co się tyczy hummerów to moje zdanie jest takie, że w ich odczuciu żywy sojusznik jest lepszy od martwego, więc lepiej dać tym polaczkom sprzęt, żeby nie zginęli od razu...

Nasi politycy - właściwie niezależnie od opcji z jakiej się wywodzą - trzymają się sojuszu ze stanami, chociaż to Stany najwięcej na tym korzystają. My mamy z tego mało, albo wręcz nic. Gdy była mowa o obecnej wojnie w Iraku wspominano o kontraktach, o inwestycjach w przemysł zbrojeniowy. Tego ostatniego na oczy nie zobaczyliśmy, bo się wystarczająco mocno nie stawialiśmy. Co dostaliśmy za Afganistan?
U ciebie kilkadziesiąt pojazdów i kilka samolotów załatwia sprawę i nasza obecność tam nie jest więcej warta?

Cytuj
To jest amerykańska broszura, która nijak nie odnosi się do naszej sytuacji!

W tej broszurze zostały wymienione inne niż amerykańskie instytucję, co oznacza, że nie tylko amerykanie mogli brać w odbudowie Iraku.
Właśnie powiedziałeś, że dla ciebie NIE JEST absolutnie żadnym argumentem, że angole czy japońce mogli ich przekonać do współpracy. Że im się udało.

Rząd w Londynie mógł, rząd w Tokio mógł - a jak nasz nie mógł, to jest to absolutnie i całkowicie w porządku i winę za to ponosi platforma, która doszła do władzy kilka lat później...

Cytuj
Cenniki węgla i koszty wydobycia (zresztą poparte linkami) podawałem ja, więc nie wciskaj kitów!

Jakie cenniki? Napisałeś, że węgiel kosztuje 200 złotych za tonę!
Średnie ceny węgla z ostatnich kilku lat.
Katowicki Węgiel
Cennik e-węgla.
Kopalnia Wieczorek
Obwieszenie ministerstwa o wartości deputatu węglowego.

No pokaż mi łaskawie palcem, gdzie jest ten węgiel za 200 złotych, czekam...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,98828,6655747,Kaczynski__Byloby_lepiej__gdyby_rzadzili_silni.html
Co za kretyn. Przez dwa lata jego "silnych rządów", ani nie przekonał Niemców do rezygnacji z budowania centrum przeciw wypędzeniom, ani ich i sowietów do zaprzestania budowy gazociągu. Więc teraz tylko ujada i się awanturuje.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6266 dnia: Maja 27, 2009, 19:57:46 pm »
Co do samych Amerykanów to słuchając informacji można przypuszczać że trochę w gacie narobili po jądrowych próbach Korei Północnej.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6267 dnia: Maja 27, 2009, 20:03:08 pm »
Krzychu, ty cholerny mule, kiedy rozmawiamy o zyskach lub stratach kopalni, mówimy o kosztach wydobycia, cenach hurtowych i cenach dla przemysłowego odbiorcy. Co mają do rzeczy ceny detaliczne dla odbiorcy indywidualnego albo marża sprzedawców detalicznych? Jeśli tego nie rozumiesz, wróć do szkoły - najlepiej do gimnazjum.

Na temat misji wojskowych nie mam zamiaru więcej z tobą dyskutować. Poczytaj opinie wojskowych, bo sam na ten temat gówno wiesz i nie masz najmniejszych podstaw, żeby się wymądrzać.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6268 dnia: Maja 27, 2009, 20:37:50 pm »
Cytuj
"Pierwszy projekt to Ustawa o wolności w Internecie. Nie może być tak, że jakiekolwiek osoby będą ścigane czy też wsadzane do więzienia, za ściąganie plików z Internetu. Tego typu działania można porównywać do walk z cywilizacją, które tłumią rozwój najbardziej zaawansowanej technologicznie formy przekazu informacji - powiedział dr Tomasz Sommer, lider pomorskiej listy Libertas" relacjonuje Wojciech Wierzejski.

Libertas próbuje zyskac poparcie piratów internetowych, tak jak pis kiboli- nieźle.

Co do samych Amerykanów to słuchając informacji można przypuszczać że trochę w gacie narobili po jądrowych próbach Korei Północnej.


Narobili, bo jak mogą zareagowac? Potępic takie działanie słownie? Korea się tylko uśmieje.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6269 dnia: Maja 27, 2009, 21:46:15 pm »
Co do samych Amerykanów to słuchając informacji można przypuszczać że trochę w gacie narobili po jądrowych próbach Korei Północnej.
nie widzę realnych podstaw do obaw . Chiny , Rosja , USA , w reszie sama Korea , w interesie tych wszystkich państw nie leży wojna nuklearna tylko pozycja tudzież gospodarka . Zresztą atomówka ma ponad 70 letnią historię a skorzystanie z niej  na szerszą skalę raptem ...2 razy .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6270 dnia: Maja 27, 2009, 21:54:50 pm »
W gacie to raczej robią Japończycy i Korea Płd. To nad Japonią przelatywały już rakiety z Płn. a Seul jest pół godziny drogi od granicy. Fakt, że mało to ogólnie prawdopodobne bo może ten cały Dzong Il jest czubkiem ale jego generalicja już nie i wie co by nastąpiło po użyciu atomu...   :cool:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6271 dnia: Maja 27, 2009, 22:08:11 pm »
Będzie to raczej na zasadzie straszaka- jeśli odpalą rakietę, nie będą mieli czym straszyc, to raz, dwa, że wtedy najbardziej zagrożone państwa (głównie azjatyckie jak Korea płd i Japonia właśnie) same wejdą do akcji. Europa jest tak waleczna, że nawet jakby na nasz kontynent coś pierdyknęło, to i tak ograniczymy się do wydania oficjalnego oburzenia. Prowadzący politykę miłości Obama, też już raczej wpisuje się w takie "działania".

W rezultacie nie ma raczej się przejmowac, że nastąpi konflikt nuklearny.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6272 dnia: Maja 27, 2009, 22:10:39 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,98828,6655747,Kaczynski__Byloby_lepiej__gdyby_rzadzili_silni.html
Co za kretyn. Przez dwa lata jego "silnych rządów", ani nie przekonał Niemców do rezygnacji z budowania centrum przeciw wypędzeniom, ani ich i sowietów do zaprzestania budowy gazociągu. Więc teraz tylko ujada i się awanturuje.
Krzychu, przecież wiadomo, że Jaro ma zapędy wiadomo-jakie. Chociaż możnaby się z nim zgodzić - silne PO mogłoby zdelegalizować PiS. :lol:

Co do Korei - dlaczego tak postąpiła? Ponieważ jak Amerykanie stale tylko nakładają nowe sankcje, nie utrzymują stosunków dyplomatycznych i nie mają żadnego paktu o nie-agresji to i ja bym się wkurzył. A że reżim jest paranoiczny to i takie mamy działania. Zresztą to nic nowego - polityka zagraniczna USA jest na poziomie 5-latka z giwerą, i tak było zawsze.
: Maj 27, 2009, 21:10:11 pm
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,98828,6655747,Kaczynski__Byloby_lepiej__gdyby_rzadzili_silni.html
Co za kretyn. Przez dwa lata jego "silnych rządów", ani nie przekonał Niemców do rezygnacji z budowania centrum przeciw wypędzeniom, ani ich i sowietów do zaprzestania budowy gazociągu. Więc teraz tylko ujada i się awanturuje.
Krzychu, przecież wiadomo, że Jaro ma zapędy wiadomo-jakie. Chociaż możnaby się z nim zgodzić - silne PO mogłoby zdelegalizować PiS. :lol:

Co do Korei - dlaczego tak postąpiła? Ponieważ jak Amerykanie stale tylko nakładają nowe sankcje, nie utrzymują stosunków dyplomatycznych i nie mają żadnego paktu o nie-agresji to i ja bym się wkurzył. A że reżim jest paranoiczny to i takie mamy działania. Zresztą to nic nowego - polityka zagraniczna USA jest na poziomie 5-latka z giwerą, i tak było zawsze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6273 dnia: Maja 28, 2009, 07:36:50 am »
Cytuj
Klienci kupujący alkohol będą nagrywani?

Każdy klient, kupując w sklepie alkohol, ma być filmowany i nagrywany na twardy dysk. Co kupuje, ile, wszystko z dźwiękiem i w kolorze - chce tego sejmowa komisja "Przyjazne państwo"

Kamery w sklepach wymyśliła Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Mają ograniczyć spożycie alkoholu wśród nieletnich. - 90 proc. dzieci poniżej 15. roku życia zna smak alkoholu. Aż 70 proc. twierdzi, że nie ma problemów z jego kupnem - twierdzi Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA. - Zgłosiłem pomysł posłom z komisji "Przyjazne państwo". Powiedzieli: super.

Jeśli wypalą kamery w sklepach, można będzie pomyśleć o kamerach w pubach i restauracjach - rozmarza się Brzózka.

- Kamery już nas nagrywają, gdy kupujemy paliwo na stacjach benzynowych. Dlaczego nie można by nagrywać ludzi kupujących alkohol - mówi Mirosław Sekuła (PO), przewodniczący komisji "Przyjazne państwo", którą powołano, by odbiurokratyzować gospodarkę i ułatwić życie obywatelom.

Kamery nagrywałyby każdego klienta stoiska monopolowego. Urząd miasta w każdej chwili mógłby żądać od sklepu nagrań z ostatnich 30 dni. Za to, by kamera się nie zacinała, a obraz był wyraźny, odpowiadałby sprzedawca. Jak mówi Sekuła, o tym, czy kamery instalować na terenie danej gminy, decydowałyby lokalne władze.

...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6658841,Klienci_kupujacy_alkohol_beda_nagrywani_.html

We łbach im się coraz bardziej przewraca.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6274 dnia: Maja 28, 2009, 11:05:27 am »
Iras powinno ci się to podobać bo przypomina to trochę wzór państwa policyjnego jaki budował PiS przez 2 lata swoich rządów.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6275 dnia: Maja 28, 2009, 11:45:43 am »
Mi się pomysł podoba :]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6276 dnia: Maja 28, 2009, 11:49:22 am »
Zły nie jest z tego względu że może zapobiec w jakimś stopniu kupowania alkoholu przez gówniarstwo.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6277 dnia: Maja 28, 2009, 11:58:43 am »
Nie po to płacę podatki, żeby sobie władza big brothera robiła, a gówniarstwem powinni się zająć rodzice.

Dziś monopolowy, jutro bary i puby - ciekawe kiedy nam w domach zaczną kamery montować.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6278 dnia: Maja 28, 2009, 12:01:12 pm »
Orwell to przewidział już dawno, dawno temu. 8)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6279 dnia: Maja 28, 2009, 12:34:45 pm »
Cytuj
Nie po to płacę podatki, żeby sobie władza big brothera robiła

A kamery na ulicach Ci nie przeszkadzają?

Wracając na nasze podwórko:
Cytuj
Jak dodał, partie polityczne "sterują mediami" i jego zdaniem "dziennikarze mają tego dość". - Sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez największe partie w Polsce pokazuje, że zapomnieli o zwykłych ludziach. Sondaże przedstawiane przez nich są manipulowane - uważa europoseł. - 90 procent Polaków myśli tak jak ja - przekonuje w oświadczeniu Golik i wzywa, by "nie brać udziału w tym cyrku". - 7 czerwca jedźmy na grilla - zaapelował europoseł.

Nie ma szans na reelekcję bo z samoobrony, to przynajmniej szum wokół siebie zrobi.
No i ciekaw jestem badań jakie przeprowadził, twierdząc że 90% myśli jak on- kiedy tak duża sonda była przeprowadzana?  :]

Kaczor ponownie gra na strachu, wmawiając ludziom, że Niemcy są zmieniac historię (???) i zabiorą nam ziemie i wogóle powinniśmy zerwac wszelkie stosunki z tym krajem i ogrodzic się murem.