Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650913 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Alicja

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 31-01-2007
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #680 dnia: Października 26, 2007, 12:17:42 pm »
Music, administracja raczej się nie zmniejszy. Ludzie odejdą, bo muszą odejść z uwagi na zmianę partii rządzącej. Obstawiam, że jedni odejdą, a w to miejsce pojawią się po prostu nowe nazwiska. Partia rządząca obsadzi stanowiska swoimi ludźmi.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #681 dnia: Października 26, 2007, 12:53:03 pm »
Minimalnie niższe dla plebsu - o wiele niższe dla elity finansowej.

I to Cię tak boli? Bogatsi będą mieli lepiej od biedniejszych i żaden podatek liniowy czy nieliniowy tego nie zmieni. Tak będzie zawsze.

Ja nikomu niczego nie zazdroszczę. Jak ktoś ma głowę do interesów to trzeba go wspierać bo taki ktoś da pracę innym ludziom. Mnie to nie przeszkadza że ludzie zamożniejsi ode mnie będą płacić mniejszy podatek niż powinni. Niech każdy pilnuje swojego ogona a nie patrzy na innych. To jest typowe zachowanie Polaka. Polak nie będzie dążył do tego żeby poprawić swój standard życia tylko będzie robił tak żeby się sąsiadowi pogorszyło. To jest największa bolączka tego społeczeństwa.

IRAS po raz kolejny proszę o ustosunkowanie się do tego:

A czego tu gratulować?

Bardzo dobrze, że PiS zamierza skarżyć PO - obrażali, więc staną przed sądem.

Każdy, kto został obrażony, ma prawo skierować sprawę do sądu.

To może wytłumaczysz nam wszystkim dlaczego w takim razie prezydent RP nie oskarżył Rydzyka jak nazwał środowisko pałacu prezydenckiego szambem a pierwszą damę określił mianem czarownicy? No słuchamy Iras. Jestem ciekaw jak pokrętnie to wytłumaczysz.



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #682 dnia: Października 26, 2007, 13:18:38 pm »
Ja pier... Boli mnie, że Doniu chce poprawiać sytuację najbogatszych kosztem budżetu! Kosztem państwa i kosztem ogółu! Czaisz? Policz sobie, jakie to będą straty, kiedy ci, którzy do tej pory płacili 30, 40% podatku dochodowego, teraz zapłacą 15.

Popatrzcie czasem na dobro kraju nie tylko przez pryzmat własnej pensji. Ja rozumiem, że niektórzy własną matkę by sprzedali dla wyższych zarobków, ale nie o to tutaj chodzi!

Rządam jeszcze raz: pokażcie mi silny kraj w którym stosowany jest podatek liniowy! Przez poronione pomysły Donia skończymy jak Słowacja, gdzie premier Fico ratuje to, co się jeszcze da uratować i sprząta zrobiony przez poprzedni rząd - geniusze od podatku liniowego burdel.

Widzę, że muszę się w końcu ustosunkować do Rydzyka, bo inaczej się nie odczepisz. Primo każdy obrażony ma prawo skierować sprawę do sądu, ale z tego prawa nie ma obowiązku korzystać. Socundo czy ktoś potwierdził autentyczność tych taśm?

Człowiek chciałby podyskutować o gospodarce, ekonomii, podatkach, wprowadzeniu euro, itp., ale widzę, że wy wolicie nawijać w kółko o jednym  :???:
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2007, 13:22:31 pm wysłana przez Iras »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #683 dnia: Października 26, 2007, 13:29:28 pm »
Widzę, że muszę się w końcu ustosunkować do Rydzyka, bo inaczej się nie odczepisz. Primo każdy obrażony ma prawo skierować sprawę do sądu, ale z tego prawa nie ma obowiązku korzystać. Socundo czy ktoś potwierdził autentyczność tych taśm?

Ale ja się nie pytam czy człowiek obrażony ma prawo skierować sprawę do sądu bo to wie każdy. Pytam się o Twoje zdanie na temat tego czemu Kaczyński tego nie zrobił. Rydzyk obraził jego żonę czy to nie jest wystarczający powód?

Tu nie ma co sprawdzać autentyczność taśm bo gdy Rydzyk mówił o szambie to było to oficjalny wywiad z nim a nie podsłuchana wypowiedź.

Powiedz to wprost. Kaczyńscy wykorzystują religię, wiarę i kościół by zdobyć elektorat i to jest cała prawda. Co tu ukrywać? Nie ruszają Rydzyka bo zdają sobie doskonale sprawę że on im nabija głosów przy wyborach. Teraz to już nie ma znaczenia bo przegrali.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #684 dnia: Października 26, 2007, 13:39:12 pm »
Music, administracja raczej się nie zmniejszy. Ludzie odejdą, bo muszą odejść z uwagi na zmianę partii rządzącej. Obstawiam, że jedni odejdą, a w to miejsce pojawią się po prostu nowe nazwiska. Partia rządząca obsadzi stanowiska swoimi ludźmi.
Zmniejszy się, ponieważ wprowadzenie podatku liniowego sprawia, że niektóre stanowiska staną się niepotrzebne. Obstawianie stanowisk przez partię rządzącą dotyczy tylko najważniejszych stanowisk (i to jeszcze nie wszystkich). 99% (albo więcej) osób pozostanie na tych samych stanowiskach na których byli wcześniej, no chyba, że PO znacznie uprości procedury administracyjne, wtedy mnóstwo osób straci pracę i stanowisk będzie po prostu mniej. Plus jest taki, że państwo zostanie trochę odciążone.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #685 dnia: Października 26, 2007, 13:46:27 pm »
Socundo czy ktoś potwierdził autentyczność tych taśm?

Nie, dziennikarze Wprost sami je sobie sklecili...
Tak samo jak dziennikarze z TVN sami wkleili Lipińskiego do pokoju Begerowej i podłożyli za niego głos :/

Człowiek chciałby podyskutować o gospodarce, ekonomii, podatkach, wprowadzeniu euro, itp., ale widzę, że wy wolicie nawijać w kółko o jednym

Człowiek chce podyskutować? Jaki człowiek? A, ten człowiek, który przez kilka ostatnich stron rzuca tylko ogólnikami bądź hasłami w stylu "tak, ograniczmy rolę Kościoła - zaczną budować u nas meczety i kazać kobietom chodzić w chustach", albo "To jest ta Europa, za którą niektórzy tak gonią?", a na stawiane argumenty  w poprzednich dyskusjach w tym temacie nagle milknął.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #686 dnia: Października 26, 2007, 13:52:42 pm »
Nie, dziennikarze Wprost sami je sobie sklecili...
Tak samo jak dziennikarze z TVN sami wkleili Lipińskiego do pokoju Begerowej i podłożyli za niego głos :/

Poczekaj, zaraz skoczę do kumpla z wadą wymowy i nagramy jak Tusk bluzga wszystko i wszystkich - może też to we Wprost opublikują  :lol:

Człowiek chce podyskutować? Jaki człowiek? A, ten człowiek, który przez kilka ostatnich stron rzuca tylko ogólnikami bądź hasłami w stylu "tak, ograniczmy rolę Kościoła - zaczną budować u nas meczety i kazać kobietom chodzić w chustach", albo "To jest ta Europa, za którą niektórzy tak gonią?", a na stawiane argumenty  w poprzednich dyskusjach w tym temacie nagle milknął.

Poprzednie strony tematu faktycznie są przepełnione argumentami o "okrągłej mordzie Jarka" i "wykrzywionej gębie Dorna". Puki co, to zostali zagięci wszyscy, którzy pisali jaki to burdel zostawił po sobie PiS - szkoda, że żadnych faktów przytoczyć nie potrafili  :?
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2007, 13:54:14 pm wysłana przez Iras »

Alicja

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 31-01-2007
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #687 dnia: Października 26, 2007, 14:32:24 pm »
POK, masz rację. W ujęciu wprowadzenia podatku liniowego, redukcja administracji nastąpi z całą pewnością. Reforma podatkowa niewątpliwie wiązałaby się ze zmniejszeniem kosztów obsługi systemu podatkowego, które na chwilę obecną są wysokie. Sądziłam, że chodzi o redukcję w ujęciu zmiany partii rządzącej. Trudno teraz przeczytać 46 stron zażartej dyskusji politycznej, której niestety nie śledzę od początku. Mój błąd.

Co do słuszności podatku liniowego nie wypowiadam się, bo chyba jest to drażliwy temat. (Coś w stylu całowania lwa. Przyjemność wątpliwa, a ryzyko chol...e ;)

A'propos zmian na istotnych stanowiskach w kraju, to może i część z nich nie zostanie rzeczywiście poczyniona, ale mimo wszystko to dosyć dużo grosza przeznaczonego na odprawy, które do małych nie należą. Takie rotacje i przetasowania biją państwo po kieszeni. To zmiany nie tylko na szczeblu centralnym, ale również wojewódzkim.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #688 dnia: Października 26, 2007, 15:50:30 pm »
Rządam jeszcze raz: pokażcie mi silny kraj w którym stosowany jest podatek liniowy!
http://en.wikipedia.org/wiki/Iceland#Economy

Cytuj
Iceland is the fifth most productive country in the world based on GDP per capita at purchasing power parity. It is also ranked second on the 2006 United Nations Human Development Index.

Cytuj
The unemployment rate of 1.3% (2006 est.) is among the lowest in the European Economic Area.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2007, 15:52:57 pm wysłana przez tarniak »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #689 dnia: Października 26, 2007, 16:04:53 pm »
Jak to nie? Przecież to leży w naszym interesie.

Argumenty historyczne wśród zwolenników pisu zawsze mnie rozwalają- może cofnijmy się po prostu do czasów Mieszka I, bo wtedy był jasny podział kto zły (Niemcy) kto dobry (My). Aż naiwne wydaje się tłumaczenie że to nie jest era II wojny, że jesteśmy w Nato i że to juz jednak inne pokolenie na zachodzie...

1.W naszym interesie leży budowa silnego państwa ekonomicznie oraz militarnie, a nie państwa które będzie się kłaniac wszytskim dookoła, tylko po to aby gdzieś na zachodzie, w brukowcach pisali jaka to Polska teraz jest piękna i potulna jak baranek...

2.Trudno mi się z tobą zgodzic w tej kwestii, ja rozumiem, że np. Niemcy to już inne pokolenie zwłaszcza, że tam już niedługo będzie jeden Niemiec na dziesięciu Turków, ale nie powiesz mi chyba że Polska jest jaka jest dlatego, że PiS czegoś nie zrobił, ba nawet tego nie można zarzucic SLD, ponieważ nikt nie jest w stnie zrobic cudu w ciągu paru lat, z państwa, które było zrównane z ziemią, a następnie sprzedane Kremlowi. Wystarczy zobaczyc zresztą jak wyglądały Nimecy Zachodnie gdzie popłynęła kasa, a Niemcy Wschodnie bieda tam była nie mniejsza niż w Polsce, skutki tego wszytskiego są odczuwalne do dziś.Mało tego jak mogę pozytywnie patrzec na zachód, skoro murzyn z Afryki, który dopłynie na tratwie np. do Francji z miejsca jest na lepszych warunkach traktowany niżeli Polak europejczyk, i gdzie w takiej sytuacji jest ta bezwzględna równośc dla wszystkich, o którą tak Europa Zachodnia zabiega...
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2007, 16:06:59 pm wysłana przez VaaKo »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #690 dnia: Października 26, 2007, 17:13:48 pm »
Ta Islandia mnie rozbawiła  :grin:


fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #691 dnia: Października 26, 2007, 17:38:14 pm »
Nie ma co dowaliłeś z tą islandią :shock:
Ale to był pewnie żart jak mniemam :cool:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #692 dnia: Października 26, 2007, 18:02:45 pm »
Cytuj
To jest typowe zachowanie Polaka. Polak nie będzie dążył do tego żeby poprawić swój standard życia tylko będzie robił tak żeby się sąsiadowi pogorszyło. To jest największa bolączka tego społeczeństwa.

Oj prawda, najczystsza prawda.

Cytuj
Policz sobie, jakie to będą straty, kiedy ci, którzy do tej pory płacili 30, 40% podatku dochodowego, teraz zapłacą 15.

Straty byłyby minimalnie (znikomy procent społeczeństwa łapie się na najwyższy próg podatkowy), a nawet bez takich- budżet by zapewne zyskał, bo zaczęliby płacic ci bogaci, co teraz nie płacą (czyli większość).

Cytuj
Socundo czy ktoś potwierdził autentyczność tych taśm?

Prokuratura bodajże. No i rydzyk sam się przyznał.

Cytuj
Puki co, to zostali zagięci wszyscy, którzy pisali jaki to burdel zostawił po sobie PiS - szkoda, że żadnych faktów przytoczyć nie potrafili 

Wszyscy chyba daliśmy ci przykłady konkretne w poprzednich postach- przeczytaj ze zrozumieniem kilka ostatnich ston, to je znajdziesz. Nie odpowiadałeś na nie, tylko zbywałeś metoda pisowców typu "bo oni będą gorsi, wogóle to wszystko było dawno i jest nieprawdą".

Cytuj
1.W naszym interesie leży budowa silnego państwa ekonomicznie oraz militarnie, a nie państwa które będzie się kłaniac wszytskim dookoła, tylko po to aby gdzieś na zachodzie, w brukowcach pisali jaka to Polska teraz jest piękna i potulna jak baranek...

Raz- ekonomia będzie silna jeśli będziemy się dogadywali z Unią i reszta państw, bo skończyły się bezpowrotnie czasy że lokalny rynek wystarczył do dobrobytu- teraz jest globalizacja i obrażanie innych krajów tylko nas spowolni.
Dwa- po co mamy się zbroić? Bedziemy napadać na Niemcy? Wystarczy nam armia zawodowa, która zapewni bezpieczeństwo granicom i będzie dawać radę na misjach zagranicznych.

Cytuj
Mało tego jak mogę pozytywnie patrzec na zachód, skoro murzyn z Afryki, który dopłynie na tratwie np. do Francji z miejsca jest na lepszych warunkach traktowany niżeli Polak europejczyk, i gdzie w takiej sytuacji jest ta bezwzględna równośc dla wszystkich, o którą tak Europa Zachodnia zabiega...

A to już kwestia Europy, nie tylko Polski.
Zgadzam się z przykładem z murzynem (choć zapewne zostałby deportowany), w sensie że polityka emigracyjna powinna być niezwykle surowa jeśli chodzi o nasz kontynent. Jesteśmy może postrezgani wtedy przyjaźnie, ale po 30 latach np, kiedy wśród tych ludzi znajda się fundamentaliści i nie zacznie im się podobać bycie obywatelem UE drugiej kategori (mimo wszystkich przepisów), to będziemy mieli sajgon na własne życzenie.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #693 dnia: Października 26, 2007, 20:01:16 pm »
Z punktu ekonomicznego członkostwo w Unii jest dla nas (jak i dla wszystkich krajów) bardzo korzystną sytuacją. Mało tego to przyłączenie się do unii walutowej nagarnie nam masę inwestorów a tego potrzeba naszemu krajowi. Owszem teraz mogą się odezwać ludzie, którzy twierdzą że Unia pozbawi nas Polskości itp. tylko co z tego ja się pytam? Nam potrzebny jest zastrzyk gospodarczy, prowadzenie kraju na torach czystej ekonomii i zachęcanie do inwestowania tutaj a nie chore zaślepienie i duma. 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #694 dnia: Października 26, 2007, 20:08:28 pm »
Owszem teraz mogą się odezwać ludzie, którzy twierdzą że Unia pozbawi nas Polskości itp. tylko co z tego ja się pytam?

No to teraz trzeba by się spytać pradziadków, dlaczego oddawali życie za wolną i niepodległą Polskę. Może pod zaborami nie było tak źle? Tak jak pisałem - niektórzy dla pieniędzy sprzedaliby własną matkę, więc co za problem sprzedać ojczyznę? Nie jestem dumny z takich "polaków". Nawet więcej - brzydzę sie nimi  :mad:
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2007, 20:39:37 pm wysłana przez Iras »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #695 dnia: Października 26, 2007, 21:52:53 pm »
W jakim sensie Unia pozbawi nas niby polskości poprzez wprowadzenie Euro?
Nawet rewersy na monetach będziemy mieć Polskie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #696 dnia: Października 26, 2007, 22:09:14 pm »
Owszem teraz mogą się odezwać ludzie, którzy twierdzą że Unia pozbawi nas Polskości itp. tylko co z tego ja się pytam?

No to teraz trzeba by się spytać pradziadków, dlaczego oddawali życie za wolną i niepodległą Polskę. Może pod zaborami nie było tak źle? Tak jak pisałem - niektórzy dla pieniędzy sprzedaliby własną matkę, więc co za problem sprzedać ojczyznę? Nie jestem dumny z takich "polaków". Nawet więcej - brzydzę sie nimi  :mad:

Iras jak zwykle wyolbrzymiasz wszytko. To że jesteśmy w Unii to nie znaczy że stracimy niepodległość. Ja natomiast śmieję się do rozpuku z ludzi, którzy właśnie w UE widzą samo zło i wyciągają jakieś teorie spiskowe jakoby cały świat był przeciwko nam. Poza tym pracowałem swego czasu w administracji sporo i wiem jak wiele daje nam Unia.

Ogromne pieniądze wpłynęły do budżetów gmin i powiatów. Na szczeblach samorządowych dzięki tym pieniądzom zrobiono bardzo wiele. Sama ilość dróg w gminach jaka powstała, wiele projektów dla dobra mieszkańców zostało zrealizowane. Np. wiecie jak dużo wsi i mniejszych miasteczek potrzebowało tak prostej rzeczy jak system kanalizacyjny? Dzięki tej kasie udało się to osiągnąć a do tego starczyło jeszcze na to by rozkopane drogi po pracach kanalizacyjnych pokryć nowiutkim asfaltem.

Piszę to z własnego doświadczenia bo uczestniczyłem w pozyskiwaniu tych pieniędzy i w realizacjach tych zadań. Mało tego to dzięki wnioskom do UE można było organizować konkursy dla dzieci i młodzieży, takie jak np. konkurs plastyczny, fotograficzny, wiedzy o UE i za kasę z Unii dzieciaki wygrywały nie byle jakie nagrody (laptopy, aparaty cyfrowe, komputery, wycieczki itp.). Wcześniej nie było takich możliwości. W małych miasteczkach zaczęły powstawać obiekty sportowe i rekreacyjne. Dzięki UE umożliwiliśmy mieszkańcom Gminy darmowy kurs języka ang. w pełni finansowany z UE. To nie wszystko bo plany dzięki tym pieniądzom są o wiele większe. Znacząca część inwestycji została już zrealizowana ale ciągle można zrobić coś więcej.

Należy też wspomnieć o dotacjach dla rolników. Przyznam że jako pracownik administracji miałem bardzo dużo pracy przez to ale ludzie to docenili. Gdy pomagaliśmy wypełniać ludziom wnioski rolno środowiskowe czy o dopłaty bezpośrednie to wielu z nich otwarcie mówiło że nie potrzebnie tak żeśmy się przed Unią bronili. Wielu szczerze mówiło że nie byli za wstąpieniem Polski do UE a teraz widzą że popełnili błąd zajmując takie stanowisko. To są realia i fakty a nie wyssane z palca teorie o wyprzedaniu Polski. Byłem przy tym, pozyskiwałem te pieniądze, pisałem wnioski o dofinansowania, pomagałem realizować wiele z projektów dzięki pieniądzom z UE i wiem co znaczy to dla ludzi.

Teraz idąc chodnikiem po mojej miejscowości spaceruję po równej kostce a nie po dziurach. Jadąc autem jadę po nowiutkim asfalcie. Mogę wreszcie umówić się z kumplami i iść pograć w piłkę bez obawy o zdrowie. To dzięki boiskom na placu rekreacyjno-sportowym gdzie również będzie odbywała się cała masa imprez na pięknej scenie. Mało tego to teraz powstawać będzie hala widowiskowo-sportowa oraz nowe gimnazjum. Do tej pory nie było to możliwe do zrealizowania. Teraz od kiedy jesteśmy w UE i potrafimy pozyskiwać te pieniądze to możemy zrobić bardzo wiele dla mieszkańców i o to chodzi! Wiecie jak dużo szkoleń dla pracowników jest finansowanych z UE? To są tak zwane inwestycje w kapitał ludzki. Gdyby nie UE to moglibyśmy o tym pomarzyć.

To wszystko może potwierdzić LoNdEk, z którym pracowałem przy pozyskiwaniu kasy z UE. Wnioski pisało się hurtowo wiec zawsze jakieś przeszedł. Pozdro LoNdeK i 3m się mocno tam w Londynie.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #697 dnia: Października 27, 2007, 00:26:55 am »
Nie ma co dowaliłeś z tą islandią :shock:
Ale to był pewnie żart jak mniemam :cool:
Chciałem ukazac tylko ile takie pieprzenie jest warte, można sobie prawdę modyfikować i zrobić z Islandii stabilne i silne państwo, bo nie mają bezrobocia :D. Tylko po co? Po co szukać na siłę, że podatek liniowy jest zły czy progresywny jest dobry. :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #698 dnia: Października 27, 2007, 00:51:07 am »
Generalnie śmieszne i bezsensowne jest porównywanie obecnych batalii o Euro do powstań z 19tego wieku... ilość różnic między tymi epokami, uwarunkowaniami historycznymi i ekonomicznymi jest tak wielka że tylko kompletni ignoranci mogą próbować wysnuwać jakiekolwiek analogie między tymi epokami...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #699 dnia: Października 27, 2007, 01:08:12 am »
Cytuj
Trudno teraz przeczytać 46 stron zażartej dyskusji politycznej, której niestety nie śledzę od początku. Mój błąd.
Niewiele straciłaś ;)

Cytuj
Straty byłyby minimalnie (znikomy procent społeczeństwa łapie się na najwyższy próg podatkowy), a nawet bez takich- budżet by zapewne zyskał, bo zaczęliby płacic ci bogaci, co teraz nie płacą (czyli większość).
Ci co płacą stawkę wyższą od 19% stanowią niecały 1% społeczeństwa, ale i tak przynoszą bardzo duże zyski dla państwa.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #700 dnia: Października 27, 2007, 05:38:00 am »
Dwa- po co mamy się zbroić? Bedziemy napadać na Niemcy? Wystarczy nam armia zawodowa, która zapewni bezpieczeństwo granicom i będzie dawać radę na misjach zagranicznych.

Nigdy nie mów nigdy, zwłaszcza patrząc na historie Polski... Oczywiście zgadzam się z tobą, że wystarczy nam armia zawodowa, ale wyobraź sobie, że w Iraku Polscy żołnierze umacniają honkery, swoimi kamizelkami kuloodpornymi.Jeśli przyszłoby co do czego, to znów Polacy wyjdą z szablami na czołgi, a jestem tego zdania żeby się zbroic, ponieważ powinniśmy byc państwem militarnie samowystarczalnym, aby w chwili jakiegokolwiek zagrożenia, nie czekac na niespełnione obietnice, i żebyśmy mogli sami się obronic bez żadnej łaski.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #701 dnia: Października 27, 2007, 12:44:09 pm »
A to już inna sprawa że nie jesteśmy samowystarczalni (swego czasu w Iraku nie mieliśmy żadnych transorterów do przezutów wojska, korzystaliśmy z amerykańskiego na "doczepkę"- być może do tej pory tak jest), ale za bardzo teraz na szcżęsie nie ma nas kto napadać- Rosyjskie wojsko jest w jescze gorszym stanie niż nasze, a chińczykom zależy na ekonomii, nie na wojnie.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #702 dnia: Października 27, 2007, 14:48:53 pm »

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #703 dnia: Października 27, 2007, 14:56:33 pm »
Z tymi 3mln mieszkań i innymi obiecankami tez pewnie żartował :lol:.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #704 dnia: Października 27, 2007, 15:01:36 pm »
A mówią ze polacy nie mają poczucia humoru :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #705 dnia: Października 27, 2007, 15:17:48 pm »
Z tymi 3mln mieszkań i innymi obiecankami tez pewnie żartował :lol:.

3 mln mieszkań od początku zakładał plan 8-letni, więc narazie się nie dowiemy.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #706 dnia: Października 27, 2007, 15:21:33 pm »
Cytuj
3 mln mieszkań od początku zakładał plan 8-letni, więc narazie się nie dowiemy.

Szkoda że przez pierwsze 2 lata nie zrobił absolutnie nic w tym kierunku.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #707 dnia: Października 27, 2007, 16:41:05 pm »
Z tymi 3mln mieszkań i innymi obiecankami tez pewnie żartował :lol:.

3 mln mieszkań od początku zakładał plan 8-letni, więc narazie się nie dowiemy.

Ale kadencja rządu trwa 4 lata. Skąd wiec Kaczyński wiedział że wygra za 4 lata i dokończy plan? Jak widać po tym przykładzie te 3 miliony mieszkań to od początku była bajka dla naiwnych dzieci.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #708 dnia: Października 27, 2007, 16:52:35 pm »
Ale kadencja rządu trwa 4 lata. Skąd wiec Kaczyński wiedział że wygra za 4 lata i dokończy plan? Jak widać po tym przykładzie te 3 miliony mieszkań to od początku była bajka dla naiwnych dzieci.

Bajki dla naiwnych dzieci to druga Irlandia i cud gospodarczy.

Szkoda że przez pierwsze 2 lata nie zrobił absolutnie nic w tym kierunku.

Szkoda, że opozycja zablokowała projekt ustawy znoszącej bariery w budownictwie oraz kwestie planów zagospodarowania przestrzennego i zmiany w prawie budowlanym. Chyba nie masz w sobie tyle obłudy, żeby napisać, że w warunkach jakie miał PiS, łatwo było cokolwiek zrobić.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2007, 16:54:34 pm wysłana przez Iras »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #709 dnia: Października 27, 2007, 17:11:57 pm »
Szkoda, że opozycja zablokowała projekt ustawy znoszącej bariery w budownictwie oraz kwestie planów zagospodarowania przestrzennego i zmiany w prawie budowlanym. Chyba nie masz w sobie tyle obłudy, żeby napisać, że w warunkach jakie miał PiS, łatwo było cokolwiek zrobić.

Sami sobie takie warunki stworzyli więc pretensje mogą mieć tylko do siebie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #710 dnia: Października 27, 2007, 17:19:38 pm »
Cytuj
Sami sobie takie warunki stworzyli więc pretensje mogą mieć tylko do siebie.

Tak, PO było otwarte na koalicje :lol: Głupszego stwierdzenia dawno nie słyszałem. No i po pierwsze tą sytuacje zrobili wyborcy. A sorka zapomniałem, że PiS podrabia podpisy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #711 dnia: Października 27, 2007, 17:26:35 pm »
PO mogło dostać połowe stanowisk ale chcieli akurat Ministerstwo Sprawiedliwości i MSWiA  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #712 dnia: Października 27, 2007, 17:49:05 pm »
Cytuj
Szkoda, że opozycja zablokowała projekt ustawy znoszącej bariery w budownictwie oraz kwestie planów zagospodarowania przestrzennego i zmiany w prawie budowlanym. Chyba nie masz w sobie tyle obłudy, żeby napisać, że w warunkach jakie miał PiS, łatwo było cokolwiek zrobić.

Jak nie chcieli rzadzić z PO, bo ta chciała zapobiec sytuacji takiej jaka się zdarzyła (czyli upartyjnienia wszystkiego i łamanie prawa na korzyść pis), to wybralo Leppiego i Giertycha (którzy sprzeciwu nie mieli, bo zrobiliby wszystko by dostać się do władzy- tak też się stało)- tylko i wyłącznie zasługa kaczora.

Zresztą wy chyba nie widzicie najgprszego grzechu pisu- dzięki nim zniknęło koło wzajemnej kontroli, co by nie było do pomyślenia w hameryce chociażby.
Btw- dlatego też głównie nie było deportacji Mazura- dzięki Ziobrze (swoją drogą- albo był tak naiwny, albo przyjął po prostu kasę od Mazura), bo pan gwóźdź naciskał na hamerykańskich sedziów- a naciski polityków na wymiar sprawiedliwości tam to grzech, więc nic dziwnego że werdykt był dla nas niekorzystny.
Może dziwić, bo przez te 2 lata przywyczailiśmy się, że prokuraturą można sterować a niezawisłość sedziów jest fikcją- kwestia podstwawoa w silnej demokracji, która została złamana- takie rzeczy dzieją się głównie na Białorusi i Rosji.



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #713 dnia: Października 27, 2007, 18:47:50 pm »
Cytuj
Sami sobie takie warunki stworzyli więc pretensje mogą mieć tylko do siebie.

Tak, PO było otwarte na koalicje :lol: Głupszego stwierdzenia dawno nie słyszałem. No i po pierwsze tą sytuacje zrobili wyborcy. A sorka zapomniałem, że PiS podrabia podpisy.

Widocznie bardzo szybko zapomniałeś o tym co PiS wyprawiał w kampanii wyborczej w poprzednich wyborach dwa lata temu. Jak Cimoszewicza załatwili, potem sprawa Tuska i jego dziadka. Trzeba być totalnie zaślepionym żeby o takich rzeczach zapomnieć. To miało wpływ przede wszystkim na brak porozumienia między PO i PiS'em. Patria braci Kaczyńskich od zawsze zachowywała się po chamsku więc ludzie rozgarnięci trzymali się od nich jak najdalej przez co PiS musiał szukać koalicjantów na swoim poziomie czyli Samoobrony i LPR'u.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #714 dnia: Października 27, 2007, 18:51:22 pm »
Nie wiem co było złego w ujawnieniu, że dziadek Tuska był w wermachcie. Gdyby to jeszcze nie byłą prawda to tak - było to złe i niegodziwe. Ale jeżeli to byłą prawda to jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. A koalicjantów wybrali takich bo innych sie nie dało.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #715 dnia: Października 27, 2007, 19:05:57 pm »
Cytuj
Nie wiem co było złego w ujawnieniu, że dziadek Tuska był w wermachcie. Gdyby to jeszcze nie byłą prawda to tak - było to złe i niegodziwe.

To się bodajże nie okazało prawdą.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #716 dnia: Października 27, 2007, 19:08:11 pm »
No to ja już nie wiem. Jeśli to nie była prawda to jest to powód by odczuwać niechęć do PiS (Tusk a PiS).

Jesli ktoś ma info czy to było prawda lub nie to mógłby podać, bo ja już zapomniałem =p

Podać linka oczywiście.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #717 dnia: Października 28, 2007, 11:18:52 am »
Cytuj
Nie wiem co było złego w ujawnieniu, że dziadek Tuska był w wermachcie.
I to jest problem że nie wiesz...

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #718 dnia: Października 28, 2007, 11:25:25 am »
Nie wiem co było złego w ujawnieniu, że dziadek Tuska był w wermachcie. Gdyby to jeszcze nie byłą prawda to tak - było to złe i niegodziwe. Ale jeżeli to byłą prawda to jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. A koalicjantów wybrali takich bo innych sie nie dało.
Problem jest w tym, że zapomnieli zaznaczyć, iż został wcielony przymusoowo. To takk jakby trąbili cały czas, że obecny papież był w Hitler Jugend (co też jest prawdą). :?

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #719 dnia: Października 28, 2007, 11:29:59 am »
Chciałem zauważyć że w udupieniu Cimoszewicza największy udział miał pan Miodowicz - jedynka PO w kielcach...