Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6920 dnia: Września 30, 2009, 10:14:57 am »
Cytuj
jeszcze na poprzedniej stronie stwierdziłeś że okres prosperity za czasów PiS to zasługa SLD. Świetnie, teoria postawiona. Sld rządziło do 2005 roku, dalej władzę przejął PiS. Na górze tej strony jednak sam swoją poprzednią teorie obaliłeś, stwierdzając "Wszelkie decyzje gospodarcze dają widoczny efekt z pewnym poślizgiem, 2-4 letnim przeważnie jeśli chodzi o minimum." Skoro tak, to okres prosperity wypracowany przez SLD powinien rozpocząć sie w latach 2007 - 2009 (2-4 lata od rządów SLD) - czyli teraz, za PO. Gdyby PiS faktycznie jechał na sukcesach rządów SLD (sic!) od 2005 roku, to wtedy twoja teoria o 2-4 latach jest błędna.

Jedno krótkie zdanie napisałem, ale nie wiesz co ono znaczy.
Z poślizgiem minimum 2-4 lata przeważnie, to oznacza że dana zmiana w przepisach czy reforma może miec przełożenie na efekty po roku, jak i po 10 latach dopiero nawet. Zależne jakiego rodzaju to zmiana.

Reforma edukacji (nieszczęśliwa) za aws'u dopiero teraz pokazuje swoje prawdziwe efekty np, a trochę czasu minęło od niej.

Cytuj
Przemiany w gospodarce, ok, mogą się utrwalać latami. Ale to jak wygląda sytuacja gospodarcza kraju jest odbiciem polityki gospodarczej prowadzonej przez rząd. Myślicie, że np. jakbyśmy zablokowali zupełnie handel np. ze Wschodem to dopiero za 2 lata odczulibyśmy tego skutki?

Niektóre decyzje pokazują swój efekt szybko, na niektóre trzeba czekac dłużej jak wspomniałem wyżej.
Aktualnie reforma której skutki byłyby oddalone w czasie najbardziej, byłaby reformą systemu emerytalnego.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6921 dnia: Września 30, 2009, 15:40:17 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/2052294,12,ustalono__kto_odpowiada_za_wybuch_wojny_w_gruzji,item.html

ciekawe co na to pan prezydent? pamiętam, że był dość jednoznaczny w swoich wypowiedziach.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6922 dnia: Września 30, 2009, 17:18:20 pm »
O kant dupy ten raport. Ponieważ nie mamy u siebie tak licznej mniejszości rosyjskiej - czysto hipotetycznie: mniejszość rosyjska kumuluje się w jakimś regionie, wykurzają z niego Polaków, nie uznają polskiej władzy, Rosja ich dozbraja, bojówki uskuteczniają różne akcje zaczepne, a nam nie wolno ich w pewnym momencie dojechać?

Gdyby chodziło o suwerenne państwo - ok, ale co zrobić z bandą rusków/inspirowanych przez Rosję Osetyjczyków, którzy próbują zagarnąć dla siebie fragment Gruzji? Sytuacja pod wieloma względami patowa, ale wg mnie całe towarzystwo kwalifikuje się na więzienie, deportację do Rosji albo kulkę w łeb.

A że UE nie potępi i jednoznacznie nie obwini Rosji - to było do przewidzenia.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6923 dnia: Września 30, 2009, 17:35:36 pm »
wiadomo, zgadzam się z tym. dlatego pisałem wcześniej o polityce rosji jako parti szachów. oni robili to z wyrafinowaniem.

a uszczypliwość w stronę prezydenta posłać powinien każdy, tak co by ważył słowa następnym razem, bo potem ktoś może obrócić kota ogonem i wyjdzie na pajaca.
ta uwaga to z resztą odnosi się do wszystkich polityków (tak jak napieralski i tekst o katyniu).

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6924 dnia: Września 30, 2009, 18:49:25 pm »
To Gruzja rozpoczęła działania wojenne, które w sierpniu ub.r. doprowadziły do gruzińsko-rosyjskiego konfliktu zbrojnego, ale Rosja odpowiada za wcześniejsze sprowokowanie napięcia wokół separatystycznych republik Osetii Południowej i Abchazji - wynika z raportu sporządzonego na zamówienie Unii Europejskiej.

Oni biorą pieniądze za takie odkrywcze wnioski?  :cool: Te same wnioski mogl sformułować kazdy telewidz po pierwszym dniu relacji z konfliktu w tvn24.

Dla mnie to kolejny idiotyczny sposób marnowania pieniędzy przez UE, tak jak i martwy zakaz sprzedaży żarówek 100 vatowych, które akurat przed chwilą kupiłem sobie z Leroy-Merlin - z tym że teraz na opakowaniu maja adnotacje "nie do użytku domowego"  :D :D :D Świeci sie jedna akurat w lampce obok laptopa z dumnym napisem "Osram" (w domyśle "unijne zakazy").


Cytat: s00s
jeszcze co do gospodarki, to proszę mi wyjaśnić jaki wpływ ma polski rząd na światową koniunkturę?

To do Musica pytanie. To on twierdzil ze dobra koniunktura za czasów Kaczyńskiego to zasługa rządu SLD  :-D Btw. Music, gratulacje mistrzostwa w unikaniu odpowiedzi na pytania. Że Irasa olałeś to norma, ale że umieszczając mój cytat w odpowiedzi udajesz że nie widzisz co tam jest napisane to juz zasługuje na certyfikat beki. Już sie zdecydowałeś czy decyzje polityczne mają natychmiastowy wpływ na gospodarke (jak pisałeś najpierw), działają z opóźnieniem 2-4 lata (jak napisałeś w drugim poscie) czy od 1 roku 10 lat (jak w trzecim)? Czy dalej będziesz swoje laickie teorie zasłaniał słowami "około", "przeważnie" i "zależy"? :) Bo jeżeli "przeważnie" "zależy" ile "około" (granica błedu od roku do 100 lat) to będzie trwało - to twoje teoria nic nie znaczyły, po prostu ich nie było, a twoje ostatnie posty zostawiłeś czyste, a moje argumenty zostały nie odbite. Myśl zanim napiszesz, nie bedziesz się potem musiał tak gimnastykować.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6925 dnia: Września 30, 2009, 19:01:20 pm »
przyganiał kocioł garnkowi.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6926 dnia: Września 30, 2009, 19:19:00 pm »
merytoryczny wpis.

Cytat: s00s
tak jak napieralski i tekst o katyniu

a co Napieralski powiedzial?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6927 dnia: Września 30, 2009, 19:50:29 pm »
tfu. niesiołowski, mój błąd.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6928 dnia: Września 30, 2009, 19:56:27 pm »
Cytuj
ciekawe co na to pan prezydent? pamiętam, że był dość jednoznaczny w swoich wypowiedziach.
I wyszedł na durnia. Pierwsza reakcja na wojnę była nawet OK. Potem jednak już służył Saakaszwilemu za bezwolną marionetkę i brnął w coraz bardziej kabaretowe klimaty. Szkoda.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6929 dnia: Września 30, 2009, 20:04:00 pm »
Cytuj
jeszcze co do gospodarki, to proszę mi wyjaśnić jaki wpływ ma polski rząd na światową koniunkturę?
Cytuj
To do Musica pytanie

??

Cytuj
Btw. Music, gratulacje mistrzostwa w unikaniu odpowiedzi na pytania.

??

Cytuj
Już sie zdecydowałeś czy decyzje polityczne mają natychmiastowy wpływ na gospodarke (jak pisałeś najpierw), działają z opóźnieniem 2-4 lata (jak napisałeś w drugim poscie) czy od 1 roku 10 lat (jak w trzecim)?

Czy się zdecydowałem? Ty naprawdę nie rozumiesz krótkiego zdania które napisałem:
"Wszelkie decyzje gospodarcze dają widoczny efekt z pewnym poślizgiem, 2-4 letnim przeważnie jeśli chodzi o minimum" , co wyjaśnia dlaczego piszesz takie cuda jak wyżej.

Ok, wyłożę to łopatologicznie- po zmianie regulacji w dziedzinie gospodarki państwowej, efekt tej zmiany jest zależny od jej rodzaju- może byc szybki (te 2-4 lata właśnie, b. rzadko będzie za to efekt natychmiastowy), albo powolny (i do 40 lat, np. gdy mowa o emeryturach), oraz wszystko co jest pomiędzy.
Rozumiesz teraz?

El bec- jesteś niesamowicie ciężki w dyskusjach i nie jest to niestety komplement. Chyba na serio nie "łapiesz" sensu wypowiedzi wielu postów, odwracasz kota ogonem i przede wszystkim nie potrafisz pisac o sednie sprawy, tylko lejesz wodę straszliwie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6930 dnia: Września 30, 2009, 21:41:25 pm »
Śmiesznie brzmi zarzut o lanie wody w poście, ktorego połowe powierzchni stanowią znaki zapytania 8) Co do reszty posta, to na wszystko co napisałeś odpowiadałem już powyżej, nie mam zamiaru kręcić sie w kółko czytając twoje uniki od odpowiedzi. Jak dla mnie temat amatorskich teorii mających udowodnić że SLD odpowiada za koniunkturę gospodarczą na świecie w latach 2005-2007 jest zakończony, więc stawiam kreskę, jak Ty swego czasu:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


A propos gospodarki i decyzji politycznych:

Pamiętajcie Sławomira Skrzypka, prezesa NBP desygnowanego przez Lecha Kaczyńskiego? Jakim błotem została obrzucona ta postać przez PO i posłuszne media (na czele z GW i TVN, jak zwykle)! Gronkiewicz Waltz grzmiała że nowy prezes nie ma kompetencji powiedziała nawet że został wybrany bo jest "mierny ale wierny" (PiSowi), GW w podobnym tonie pisała "Skrzypek nie rozumie, co jest celem NBP", Kandydat PO na to samo stanowisko Jan Winiecki nazywał go wprost - "Urzędnik polityczny" dodając że nie ma żadnych kompetencji - TVN podsumował że Skrzypek skupi sie na lustracji i "szukaniu układu" w NBP, do tego zmontowali ladnie film mający oczernić nowego prezesa, ktory do dziś lata po youtube (polecam komentarze, dobrze tam widać jak media potrafią oglupić ludzi). Cały ten chór grzmiał jednoznacznie - ich zdanie nowy prezes NBP to niekompetenty przydupas Kaczyńskiego, który zaszkodzi Polsce.

Mijają dwa lata i:

http://www.pb.pl/2/a/2009/09/29/Skrzypek_jak_King_lepszy_niz_Bernanke

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article449481/Skrzypek_jest_lepszy_od_szefa_FED.html

Decyzja szefa NBP o tym, by nie podnosić stóp procentowych, by zatrzymać inflację, okazała się niezwykle trafna. Bo z wzrostem cen poradziło sobie spowolnienie gospodarcze. Dzięki temu Polska mogła nawet obniżyć stopy procentowe, by rozkręcić gospodarkę, co sprawiło, że Polska, jako jedyna w Europie zanotowała wzrost PKB.



 :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Przykład decyzji politycznej PiSu, ktora w ogromnie OGROMNIE pozytywny sposób wpłynęła na stan polskiej gospodarki. To dzięki Skrzypkowi jesteśmy w czołowce Europy, to dzieki niemu Polska tak dobrze zniosła kryzys - najlepiej w Europie. Dzięki kandydatowi PiSu, którego tak krytykowało PO i ich media. Ciekawe czy ktoś z tych tuskomatołów bedzie mial na tyle honoru żeby go teraz przeprosić za bezpodstawne obrzucanie gównem?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6931 dnia: Września 30, 2009, 21:56:53 pm »
Cytuj
temat amatorskich teorii mających udowodnić że SLD odpowiada za koniunkturę gospodarczą na świecie w latach 2005-2007 jest zakończony

Sld odpowiada za koniunkturę na świecie? Co Ty za bzdury piszesz?  :shock:


el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6932 dnia: Września 30, 2009, 22:12:14 pm »
Cytuj
temat amatorskich teorii mających udowodnić że SLD odpowiada za koniunkturę gospodarczą na świecie w latach 2005-2007 jest zakończony

Sld odpowiada za koniunkturę na świecie? Co Ty za bzdury piszesz?  :shock:



Tak, dokładnie to napisałem :) Że uważam, iż SLD odpowiada za koniunkturę na świecie :) Dokładnie to jest napisane w zdaniu które zacytowałeś :) Tak a nie inaczej  :D

Trzeba chyba butelke denaturatu opierdolić przed wejściem na forum, żeby tak odczytać to zdanie.

A o Skrzypku nic?
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 22:16:04 pm wysłana przez el becetol »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6933 dnia: Września 30, 2009, 22:14:01 pm »
No to sięgnijmy do źródeł "newsa".
Faktycznie wyróżnia się z tłumu...  :lol:

Co prawda dla kogoś o tak marnych kwalifikacjach jak Skrzypek to niewątpliwy sukces, że z bardzo negatywnej pozycji rankingowej wybił się na europejską przeciętną jednak teza, że to dzięki temu panu Polska tak dobrze radzi sobie z kryzysem może spotkać się jedynie z wybuchem śmiechu.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 22:56:26 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6934 dnia: Września 30, 2009, 22:54:06 pm »
Mhm. Bo zahamowanie inflacji przy jednoczesnym obniżeniu stóp procentowych na PKB i gospodarkę w ogóle wpływ ma marginalny, żeby nie powiedzieć żaden.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6935 dnia: Września 30, 2009, 23:54:12 pm »
No to sięgnijmy do źródeł "newsa".
Faktycznie wyróżnia się z tłumu...  :lol:

Co prawda dla kogoś o tak marnych kwalifikacjach jak Skrzypek to niewątpliwy sukces, że z bardzo negatywnej pozycji rankingowej wybił się na europejską przeciętną



Dzieci w podstawówce już wiedzą, że w Europie jest więcej niż 9 krajów wymienionych na liście. Z tego co mi wiadomo jest ich prawie 50. Jeżeli jednak dalej będziesz sie upierał i twierdził że Skrzypek sklasyfikowany w top 10 prezesów krajów europejskich (+ Jean-Claude Trichet, prezes Europejskiego Banku Centralnego) jest w "europejskiej przeciętnej", to ja nie będę polemizował. Polece po prostu powrót to pierwszych klas szkoły podstawowej.

Kolejny raz udowadniasz, że nie nadajesz się do dyskusji na tematy polityczne. O historycznych, geograficznych czy ekonomicznych nie wspominając.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 00:44:05 am wysłana przez el becetol »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6936 dnia: Października 01, 2009, 00:49:35 am »
Skup się: gdzie napisałem, że Trichet czy Tuma są w europejskiej przeciętnej? Popłakałeś się ze szczęścia bo Skrzypek w tym roku trafił na 'B' do rankingu jednego z magazynów biznesowych choć ten sam wykres pokazuje jak szybko sytuacja ulega zmianie. Tak, to przeciętny dosyć sukces. Choć, jak już zaznaczyłem, dla Skrzypka to faktycznie osiągnięcie.

Żeby było jeszcze zabawniej nagle godny cytowania stał się Global Finance który dawał, znienawidzonemu przez prawicowych 'specjalistów' od ekonomii, Leszkowi Balcerowiczowi kategorię A. To samo Gronkiewicz Waltz. Taki "Euromoney" uznał, że najlepszym i najskuteczniejszym ministrem finansów na świecie jest Leszek Balcerowicz. Jeśli już się w ogóle upierać przy takich rankingach to to nazwałbym ponadprzeciętną. Żadne rankingi nie przeszkadzały wam tu jechać po nim. Teraz Skrzypek w tym roku trafił na B z paroma innymi i już wielka radocha choć do takiego Balcera ma lata świetlne...  :lol:

« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 01:05:02 am wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6937 dnia: Października 01, 2009, 01:14:33 am »
A teraz mi drogi kłamczuszku pokażesz, gdzie ja jechałem na Balcerowiczu. Teraz.

Cytuj
Skup się: gdzie napisałem, że Trichet czy Tuma są w europejskiej przeciętnej?
A gdzie ja napisałem, że tak napisaleś? Co to za znowu za krętactwo? Fajna próba ucieczki od tematu  :grin:
Masz listę 10 najlepszych prezesów banków krajów Europejskich (krajów w Europie jest prawie 50 - przypomne, bo tego nie wiedziałeś post wyżej), w której sklasyfikowany jest też Skrzypek. Pomimo tego, dalej piszesz że jest w "europejskiej przeciętnej" - to znaczy że masz problemy albo z geografią, albo z matematyką. I to na poziomie elementarnym - albo uważasz że w Europie jest tylko 9 państw, albo uważasz że 50 podzielić na 2 daje 10. Do wyboru. Potwierdza to tylko fakt, że nie przyznałeś sie do tego ewidentnego błedu. Zapisane w kajeciku, na poczet przyszłych dyskusji gdzie z pasją będzie wypominane: "Leenk twierdzi i upiera sie przy teorii że w Europie jest tylko 9 państw".  :-D

Dziekuje, dobranoc.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 01:21:21 am wysłana przez el becetol »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6938 dnia: Października 01, 2009, 01:20:23 am »
Ty naprawdę masz trudności w wyłapywaniu sensu wypowiedzi...  'Wam' waszej opcji czaisz? Często el becetolu lubisz wkładać tu swoich rozmówców do jednego worka więc nie rozumiem czemu opcja z gruntu proPiSwska ma tu być traktowana inaczej. Widzisz jak to fajnie?

« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 01:49:31 am wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6939 dnia: Października 01, 2009, 01:22:15 am »
^ To jest ten przykład, gdzie jechałem po Balcerowiczu, kłamczuszku?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6940 dnia: Października 01, 2009, 01:25:29 am »
Dobra, będzie wesoło - napisz tu, że Leszek Balcerowicz twoim zdaniem był/ jest jednym z najlepszych ministrów finansów/ ekonomistów/ prezesów NBP itd? W zestawień twojego drogocennego magazynu dokładnie to wynika. Jeszcze napisz że nigdy nie popierałeś PiSu to będzie już zupełny kabaret w świetle tego co tu wypisujesz.  :???:
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 01:50:09 am wysłana przez Leenk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6941 dnia: Października 01, 2009, 07:55:49 am »
a ja co do skrzypka się zgodzę, że jest ok.
miał być marionetką w rękach Prezesa, a okazało się, że stać go na samodzielne, przemyślane decyzje. według mnie to mógłby przez kilka kadencji siedzieć na stanowisku, sprawdza się i tyle.
: Październik 01, 2009, 06:49:56 am
http://wiadomosci.onet.pl/2052664,11,walcza__rysiu__zalatwimy-_politycy_po_zamieszani_w_afere,item.html

ale jaja, jak ten kwiatek okaże się prawdą (a co gorsza, wyjdą następne) to skończą jak SLD.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6942 dnia: Października 01, 2009, 08:51:01 am »


A po Balcerowiczu będziemy się jeszcze sto lat podnosić.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6943 dnia: Października 01, 2009, 11:06:13 am »
Yep- cholerny kapitalizm, komuno wróc :]
: Październik 01, 2009, 10:56:36 am
http://wiadomosci.onet.pl/2052652,11,horror_na_dworcach_spolki_pkp_kloca_sie_o_kase,item.html

Kolejny dowód na to, że jedynie prywatyzacja jest w stanie uzdrowić nasz kraj.

Cytuj
Minister sprawiedliwości opowiadał, że szef CBA chciał aresztować byłą pierwszą damę, ponieważ "jakaś jej koleżanka próbowała sprzedać działkę i uniknąć płacenia podatku". - Pan Kamiński twierdził, że Jolanta Kwaśniewska mogła być współwłaścicielką tej działki. Zawieźli [funkcjonariusze CBA - przyp. red.] jakieś materiały do prokuratury katowickiej i naciskali, żeby aresztować Kwaśniewską - twierdził Czuma. - Na szczęście trafili tam na profesjonalistów - dodaje.
http://wiadomosci.onet.pl/2052713,11,szef_cba_kazal_aresztowac_j_kwasniewska,item.html

Standardowe zachowanie pana Kamińskiego. Ile czasu będziemy jeszcze znosili szopkę co się zwie CBA?
Jego skutecznośc jest porównywalna z CIA założonym przez Leppera.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6944 dnia: Października 01, 2009, 11:23:33 am »
CBA ma na taśmach krętaczy z PO, więc trzeba szybciutko CBA opluć i oszkalować.

Rzeczpospolita partyjną gazetką PiS - lol

Yep- cholerny kapitalizm, komuno wróc :]

Nie cholerny kapitalizm, tylko cholerne rozdawanie za bezcen majątku narodowego zagranicznym "inwestorom" - różnica jest kolosalna.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6945 dnia: Października 01, 2009, 12:10:14 pm »
Cytuj
Nie cholerny kapitalizm, tylko cholerne rozdawanie za bezcen majątku narodowego zagranicznym "inwestorom" - różnica jest kolosalna.

Niechaj lepiej ten "majątek" narodowy (najczęściej zadłużony po uszy) upada więc godnie i słuch o nim przeminie, niż sprywatyzować (przez co dać pracę, zarządzać z głową i mieć zysk)

Cytuj
CBA ma na taśmach krętaczy z PO, więc trzeba szybciutko CBA opluć i oszkalować.

Ależ CBA to ja zawsze opluwałem, to nie jest nic niezwykłego :]

A afera fakt, się szykuje- może PO przez to straci, dzięki temu mniejsze partie zyskają na znaczeniu, sytuacja byłaby zdrowsza dla wszystkich wtedy.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6946 dnia: Października 01, 2009, 12:24:35 pm »
Balcerowicz prywatyzował co się dało byle jak i byle szybciej. W zagraniczne ręce poszło wiele dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Jeśli na wszystko patrzysz przez pryzmat stoczni i PKP, to masz bardzo skrzywione wyobrażenie polskiego przemysłu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6947 dnia: Października 01, 2009, 12:29:15 pm »
o balcerowiczu można by całą książkę napisać.
to, że oddał majątek w obce ręce to fakt, ale faktem jest też, że zwalczył hiperinflację. koleś działał na zupełnie nie znanym gruncie i nie można go oceniać, bo po porostu nie ma odniesienia. zrobił jak zrobił i po części wszystko co mamy teraz w polsce (wszystkie och i achy, a także bleee i feee) to jego zasługa.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6948 dnia: Października 01, 2009, 12:30:20 pm »
Bez dokładnej analizy finansowej ciężko stwierdzić, czy przedsiębiorstwo faktycznie bardzo dobrze prosperowało, czy były to tylko niczym nie uzasadnione oceny przeciwników prywatyzacji. Niejednokrotnie generujące ogromne zadłużenia podmioty, po sprywatyzowaniu i wejściu właśnie zagranicznego kapitału okazywały się być dobrze funkcjonującymi organizmami - niestety dopiero po przejęciu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6949 dnia: Października 01, 2009, 12:57:20 pm »
Można się poklepywać po ramieniu, jedyne co to da, to post w "co cię napawa optymizmem". Politycy kpią w żywe oczy z ludu. Czy to Tusk, czy Ćwiąkalski, który notabene ostatnio stwierdzi w wywiadzie radiowym, iż kazdy, kto nie jest sławną personą, to byle kto. A to popijanie piwa w sejmowej restauracji w czasie pracy? Immunitety?

Jak pisałem przy okazji wyborów : koryto jest jedno, tylko świnie się zmieniają.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6950 dnia: Października 01, 2009, 13:11:58 pm »
Leenk dalej czekam aż podasz mój cytat w którym opluwam Balcerowicza. Napisaleś, że to robilem. Dalej czekam na przykład, albo przyznanie się do kłamstwa.

Cytat: North
Niejednokrotnie generujące ogromne zadłużenia podmioty, po sprywatyzowaniu i wejściu właśnie zagranicznego kapitału okazywały się być dobrze funkcjonującymi organizmami - niestety dopiero po przejęciu.

Przykład jakiś konkretny poprosze, to przeanalizujemy jak to wyglądało.

Moze Polmos, kupiony przez Palikota za pieniadze ... Polmosu?

A może Wydawnictwa Naukowo-Techniczne...?


Jestem gorącym zwolennikiem prywatyzacji...w teorii. Praktyka jednak pokazuje że to nie ma przesady w stwierdzeniu o "rozkradaniu majątku". Zatrzymana w połowie prywatyzacja WNT tylko to potwierdza. Niestety.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6951 dnia: Października 01, 2009, 13:12:14 pm »
A jakie byś wybrał wyjście by zmienić polską demokrację? Na miejsce starych przyjdą nowi, wychowani właśnie przez tych starych polityków, nieść będą ich idee ubrana w bardziej nowoczesne szaty. Niektórzy wierzą, że gdy obecnych polityków zabierze kiedyś Kosiarz, dawne zasady i nawyki odejdą w zapomnienie, a oczyszczenie polskiej polityki nastąpi dopiero wtedy, gdy 95% dawnych "gwiazd", które w taki czy w inny sposób pałętają się po Sejmie i ministerstwach, odejdzie z tego świata. Pewne mechanizmy  mające co do zasady uzdrowić gospodarkę państwa ciężko jest zrozumieć zwykłym obywatelom, a co dopiero ludziom, których bezpośrednio to dotyczy (prywatyzacja, likwidacja, zwolnienia).  Ciężko jest powiedzieć o którymkolwiek rządzie, że był dobry. Każdy miał swoje chwile chwały i chwile porażek - wciąż jednak uważam, że utrzymywanie nierentownych stoczni, które nie mają zamówień, lub państwowych szpitali zadłużonych na najbliższe 50 lat jest totalnym bezsensem.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6952 dnia: Października 01, 2009, 13:30:44 pm »
becetol, przeczytaj co napisałem. Spróbuj zrozumieć. 10 razy tego samego nie będę pisał - wystarczy kompletnie absurdalny cyrk jaki urządzałeś przy okazji afery Rywina. Wysil mózgownicę, jeśli ją masz.

Co do najnowszej afery imho Czuma najlepiej to podsumowuje:
Cytuj
Muszę z całym sceptycyzmem i uwagą podchodzić do tego, co przynosi pan Mariusz Kamiński, ponieważ on działa w jakimś amoku. Ja rozumiem przyczynę tego amoku - od sierpnia 2007 r. toczy się w prokuraturze rzeszowskiej śledztwo ws. nadużyć funkcjonariuszy CBA przy aferze gruntowej. Już w lecie Kamiński przesłuchiwany przez prokuratora powiedział, że bierze odpowiedzialność za te rzeczy. Prokurator wydał postanowienie o postawieniu zarzutów i półtora tygodnia temu poprosił Kamińskiego, żeby się pojawił i zarzutów wysłuchał, ale on ucieka, nie chowa się jednak w mysią dziurkę, tylko biega i gorliwie wypisuje jakieś bajeczki






Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6953 dnia: Października 01, 2009, 13:55:57 pm »
Przede wszystkim Balcerowicz nie był żadnym pionierem i twórcą autorskiego planu reform, ale potulnym wykonawcą zaleceń Jeffreya Sachsa i Georga Sorosa. Samego Balcera pewne grupy w Polsce otaczają niezrozumiałym kultem, ale na terapię szokową Sachsa świat otworzył oczy i aktualnie jest zdecydowanie więcej jej przeciwników. Wg mnie samo stosowanie się do wytycznych finansistów z zagranicy budzi wątpliwości, w czyim interesie działano.

Sama prywatyzacja w teorii nie jest zła, ale należy ją przeprowadzać w sposób maksymalnie rozsądny i kontrolowany. U nas tego brakowało i brakuje nadal.

Wracając do obecnej afery - PO się broni, szczeka, opluwa, nieudolnie kontratakuje, angażuje nawet prokuraturę:

http://www.tvn24.pl/12690,1621994,0,1,szef-cba-podejrzany,wiadomosc.html

ale mota się we własnych kłamstwach:

http://www.tvn24.pl/12690,1621976,0,1,resort-sportu-zaprzecza-wlasnym-dokumentom,wiadomosc.html

To chyba najlepiej dowodzi, że w coś jednak są umoczeni  8)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6954 dnia: Października 01, 2009, 14:02:09 pm »
Heh, tak akurat przy okazji prywatyzacji i stoczni... Sytuacja niemal identyczna  do naszej.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7098632,Chorwacja_sprzedaje_stocznie_za_20_centow_i_wciaz.html
Najłatwiej pisać o wyprzedaży 'cennego' majątku nie mając o gospodarce za bardzo pojęcia. A rzeczywistość swoje...  
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 14:04:47 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6955 dnia: Października 01, 2009, 14:13:43 pm »
A o KGHM, który jest właścicielem największy złóż miedzi w Europie, potrafisz coś ciekawego napisać? Zasoby naturalne to nie jest cenny majątek narodowy? Czy dla was cały przemysł to tylko stocznie?

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6956 dnia: Października 01, 2009, 14:21:37 pm »
Stocznie to powinien uratować Rydzyk, bo w końcu ograbił biednych, starych ludzi z pieniędzy pod pretekstem ratowania stoczni.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6957 dnia: Października 01, 2009, 14:22:14 pm »
Przecież temat stoczni był podawany bezustannie jako koronny argument na 'złodziejską prywatyzację" w zasadzie głównie przez Ciebie, a teraz wyjeżdżasz z KGHM.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6958 dnia: Października 01, 2009, 14:27:29 pm »
ale mota się we własnych kłamstwach:

http://www.tvn24.pl/12690,1621976,0,1,resort-sportu-zaprzecza-wlasnym-dokumentom,wiadomosc.html

To chyba najlepiej dowodzi, że w coś jednak są umoczeni  8)

no to dowodzi ewidentnie, że coś jest na rzeczy. jak nie polecą głowy i po nie przyzna się do wszystkiego (coś a'la renault w f1) to są przegrani.

Wracając do obecnej afery - PO się broni, szczeka, opluwa, nieudolnie kontratakuje, angażuje nawet prokuraturę:

http://www.tvn24.pl/12690,1621994,0,1,szef-cba-podejrzany,wiadomosc.html

CBA swoje za uszami też ma, także taka zbieżność w czasie w opublikowaniu wyników/zarzutów to raczej nie jest przypadek.
: Październik 01, 2009, 14:24:17 pm
A o KGHM, który jest właścicielem największy złóż miedzi w Europie, potrafisz coś ciekawego napisać? Zasoby naturalne to nie jest cenny majątek narodowy? Czy dla was cały przemysł to tylko stocznie?

nie dość, że miedzią stoją to są jeszcze drugim największym producentem srebra na świecie!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6959 dnia: Października 01, 2009, 16:14:21 pm »
no to dowodzi ewidentnie, że coś jest na rzeczy. jak nie polecą głowy i po nie przyzna się do wszystkiego (coś a'la renault w f1) to są przegrani.

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić PO samooczyszczające się z Chlebowskiego... Raczej udupią Kamińskiego, a sprawie ukręcą łeb. Minister sprawiedliwości (na Polsacie przewrotnie nazwany ministrem "obrony") przecież już wydał wyrok - niewinni. Sądy może i mamy niezawisłe, ale prokuraturę jak nabardziej partyjną. Skandal, ale z rozliczeniem trzeba będzie poczekać przynajmniej do zmiany władzy.