Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658806 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7640 dnia: Lutego 02, 2010, 12:48:37 pm »
Hah no jasne, przecież chociażby obrona mienia, lub własnego życia przed bandytami jest idiotycznym argumentem

Pierwszy argument zwolenników i nie wiedzą jak dalece nieprawdziwy.

Więcej broni na rynku= uzbrojeni przestępcy. Tutaj zawsze pada kontrargument, że przecież przestępca i tak zawsze będzie miał broń jak się postara, a ofiara nie. Jest to jednak bardzo niewielki procent ogółu bandytów, a problem w tym że uzbrojonych zostanie ta pozostała większośc, która w aktualnych warunkach broni nie ma.
Jeśli nie cieszą Cię dresy pod blokiem, które jeśli napadną to użyją pięści, a w najgorszym razie kosy, to wyobraź sobie co, jeśli ponad połowa z nich będzie miała gnata (łatwo dostępny po wprowadzeniu ustawy, chociażby ceny na czarnym rynku spadną dramatycznie).

Samo posiadanie broni palnej zresztą zachęca do jej użycia (argument że to "ludzie zabijają, nie broń"), mnóstwo badań i eksperymentów na ten temat było.

Nie jest to groźne w przypadku zdrowych społeczeństw jak Kanada (gdzie nie ma strachu 24/7 w mediach), w USA problem jest katastrofalny ponieważ to cholernie zastraszone i bojaźliwe społeczeństwo, a Polacy są jeszcze bardziej wystraszeni i bojaźliwi.

Nawet najbardziej podstawowy argument, że obronisz rodzinę, jeśli ci bandyta wejdzie do domu, a Ty masz gnata- guzik prawda, miec broń to jedno, umiejętnośc posługiwania się nim to dwa, a 99% ludzi jest w stakich chwilach w takim szoku, że staliby sparaliżowani przed przestępcą, nie mogąc się ruszyc.

deepthroat

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7641 dnia: Lutego 02, 2010, 13:06:11 pm »
Jak bez nadzoru? Znowu nie zmyślajcie. Przecież jasno piszą, że wprowadzony zostanie wtedy elektroniczny system ewidencjonowania i 5 kategorii broni (skala niebezpieczeństwa i przeznaczenie). Ale jako, że wiąże się to też z łatwą dostępnością broni do polowania - jestem na nie.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7642 dnia: Lutego 02, 2010, 13:11:22 pm »
Jak bez nadzoru? Znowu nie zmyślajcie. Przecież jasno piszą, że wprowadzony zostanie wtedy elektroniczny system ewidencjonowania i 5 kategorii broni (skala niebezpieczeństwa i przeznaczenie). Ale jako, że wiąże się to też z łatwą dostępnością broni do polowania - jestem na nie.

Nie bardzo rozumiem co ewidencjonowanie miałoby tu zmienić.

deepthroat

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7643 dnia: Lutego 02, 2010, 13:18:12 pm »
Jak bez nadzoru? Znowu nie zmyślajcie. Przecież jasno piszą, że wprowadzony zostanie wtedy elektroniczny system ewidencjonowania i 5 kategorii broni (skala niebezpieczeństwa i przeznaczenie). Ale jako, że wiąże się to też z łatwą dostępnością broni do polowania - jestem na nie.

Nie bardzo rozumiem co ewidencjonowanie miałoby tu zmienić.

Cytuj
Tego właśnie potrzeba w tym kraju - żeby każdy kretyn mógł iść do sklepu i kupić broń palną, i bez żadnego nadzoru

Ale i tak jestem przeciwko, bo pewnie sam użyłbym jej w dniu kupna kilkukrotnie. :lol:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7644 dnia: Lutego 02, 2010, 13:22:01 pm »
No dobrze kupi ją, w rejestrze będzie, że taki a taki Jan Kowalski ma taki a taki pistolet o takim a takim numerze seryjnym.


Tylko co z tego?

deepthroat

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7645 dnia: Lutego 02, 2010, 13:41:03 pm »
Jaki "inny nadzór" sobie wyobrażasz?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7646 dnia: Lutego 02, 2010, 13:52:31 pm »
No właśnie brak tu jakiegoś innego nadzoru. W tym problem przez cały czas.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7647 dnia: Lutego 04, 2010, 12:02:27 pm »
Słuchacie przesłuchania Tuska? Kępa się zbłaźniła totalnie. Przepraszała premiera potem. WOJNA!!!

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7648 dnia: Lutego 04, 2010, 12:10:54 pm »
Na razie premier wygrywa  :P

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7649 dnia: Lutego 04, 2010, 13:24:37 pm »
Boban długo czekał na odpowiedni moment żeby się wypowiedzieć o komisji. Oczywiście PiS winny afery, bo Kempa powiedziała że notatka z 2008 roku była tajna, a nie była tajna. Zapominamy o Sobiesiaku, Chlebowskim, Drzewieckim, spotkaniach na cmentarzu, obsadzaniu rodziną Sobiesiaka państwowych stołków, pisaniu ustaw pod Sobiesiaka itp. itd.

Jak się zamiast skupić na meritum, zacznie czepiać nie istotnych dla sprawy szczegółów, to faktycznie premier wygrywa. 8)

 

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7650 dnia: Lutego 04, 2010, 13:56:39 pm »
Boban długo czekał na odpowiedni moment żeby się wypowiedzieć o komisji.

Nie. Po prostu mnie to rozśmieszyło i tyle. Nie doszukuj sie tutaj jakiś dziwactw, których nie ma w mojej wypowiedzi.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7651 dnia: Lutego 04, 2010, 14:14:12 pm »
Ale też oczywiste było, że pisowcy w komisji będą czepiac się najmniejszej niewiadomej i będą to drążyc. Kempa popełniła błąd i tyle, ale to też nie dziwi, bo ona to nadaje się ze swoim rozgarnięciem do obierania ziemniaków i to ledwo. Zamiast dac do komisji kogoś kompetetnego, to prezes wybrał ją, stąd takie głupie wpadki.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7652 dnia: Lutego 05, 2010, 15:26:48 pm »
Biorąc pod uwagę, że ogólny obraz kobiet w sejmie najmocniej kreują dziwolągi pokroju Rokity, Senyszyn czy Pitery, to Kempa nie wypada na takim tle najgorzej. 8)

Swoją drogą.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Superszmaja-jak-Superman-czyli-SLD-atakuje-internet,wid,11918117,wiadomosc.html

Super Szmaja? :roll:
Coś mi mówi że kampania dostarczy sporo beki.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7653 dnia: Lutego 05, 2010, 19:29:59 pm »
SuperSzmaja- niech sld wydaje na pr'owców tyle co na wódę, a może zatrudnią takich którzy nie wpadliby na pomysł superszmaji. Zajebisty początek kampanii mu urządzili.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7654 dnia: Lutego 09, 2010, 19:09:03 pm »
Problemów z chemioterapią niestandardową ciąg dalszy. Miesiąc temu NFZ tłumaczył się błędną interpretacją lekarzy, dzisiaj powołuje się na opinię Agencji Oceny Technologi Medycznych. NFZ będzie płacił tylko wtedy, kiedy terapia niestandardowa nie będzie droższa od standardowego leczenia...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7655 dnia: Lutego 12, 2010, 19:45:04 pm »
Moralnośc IV RP została skazana na 3 lata więzienia za gwałt- miejmy nadzieję że tam zostanie i zgnije, a ten smutny rozdział nigdy się nie powtórzy.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7656 dnia: Lutego 12, 2010, 19:49:32 pm »
Szczerze mówiąc to myslałem, ze i z tego się wykaraska i dostanie jakieś 5 lat w zawieszeniu. A tu 3 lata. 3 bite lata w pierdlu. Będzie miał czas na myślenie, może nawet książkę napisze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7657 dnia: Lutego 12, 2010, 20:20:42 pm »
_Music pisze o moralności - ahahaha, ale się uśmiałem...

O samej sprawie wiadomo mało, bo utajnione zostało nawet uzasadnienie wyroku, ale po cyrku z ustaleniem ojcostwa wiarygodność Anety K. jest dla mnie zerowa.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7658 dnia: Lutego 12, 2010, 20:31:38 pm »
Dla mnie też, ale Iras, mordy Leppera nie zobaczymy przez 3 lata. Nie napawa Cię to optymizmem?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7659 dnia: Lutego 12, 2010, 22:49:11 pm »
Nie było żadnej sexafery. Dowód:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7660 dnia: Lutego 15, 2010, 12:23:34 pm »
Co robi Donald Tusk, kiedy białoruski reżim prześladuje polską mniejszość? Dlaczego po spotkaniu Radosława Sikorskiego z Ministrem Spraw Zagranicznych Białorusi w sprawie represjonowania Polaków, dochodzi do kolejnych aresztować - w tym aresztowania Andżeliki Borys, szefowej Związku Polaków na Białorusi? Czy to nazywamy skuteczną polityką zagraniczną rządu PO-PSL?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7661 dnia: Lutego 15, 2010, 13:30:05 pm »
A co by kaczor zrobił? Wydał wojnę Białorusi? Powiedziałby że jest oburzony i tyle.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7662 dnia: Lutego 16, 2010, 10:35:16 am »
http://www.tvn24.pl/12690,1643426,0,1,jak-drzewiecki-i-chlebowski-pomagali-sobiesiakowi,wiadomosc.html

Panowie się w ogóle nie znają, a Kamiński wyssał aferę z brudnego palca  :lol:


Sobiesiakówna przed komisją - leżę i kwiczę. Pyskata, przemądrzała dupa, która zamiast odpowiadać na pytania, przypomina co jest przedmiotem prac komisji. Nie można wyjaśnić, dlaczego córkę prywaciarza próbowano wkręcić do zarządu państwowej, konkurencyjnej spółki, bo komisja ma zajmować się tylko procesem legislacyjnym ustawy hazardowej  :lol:

Wasserman próbował ją podejść i dowiedzieć się, dlaczego mając udziały w spółce X, będąc współwłaścicielem spółki Y i zasiadając w radzie nadzorczej spółki Z tatusia, szukała pracy w zupełnie innych warunkach finansowych, no ale niestety Sekuła przerwał zabawę  :(

Aha, z Rosołem spotkała się bo miała wątpliwości czy ubiegając się o pracę dokumenty należy parafować, czy składać pełny podpis  :lol:
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2010, 11:33:12 am wysłana przez Iras »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7663 dnia: Lutego 16, 2010, 13:16:14 pm »
Panowie się w ogóle nie znają, a Kamiński wyssał aferę z brudnego palca  :lol:

No i te stenogramy zmanipulowane, Kamiński słowa poszczególne powycinał i zmontował żeby pasowało do teorii.  :(
No to nie powycinane, od "dzień dobry, do "do widzenia" (albo raczej od "cześć panie ministrze" do "ciao"):


M.D. - Mirosław Drzewiecki
R.S. - Ryszard Sobiesiak

22 września 2008 r. - rozmowa Ryszarda Sobiesiaka z Mirosławem Drzewieckim

M.D.: Tak?

R.S.: Dzień dobry, dalej zajęci? Sobiesiak się kłania.

M.D.: Cześć Rysia.

R.S.: A cześć, panie ministrze. No to kurdemol ja już myślałem, że ty już kurna nie chcesz? to nie chcesz mi tu pomóc? nie zrobię tego wyciągu na zimę, no?

M.D.: Proszę?

R.S.: No nie zrobię tego wyciągu na zimę jak k...!

M.D.: Słuchaj, już będę dzwonił, zaraz się dowiem, bo teraz przejeżdżam z jednego miejsca do drugiego.

R.S.: Bo ja chciałem tam już, wiesz?

M.D.: Zaraz zadzwonię i oddzwonię do ciebie.

R.S.: Proszę cię bardzo, bo ja już tu chciałem panu Reinertowi dać, żeby dzwonił, żeby dzwonił do ciebie, bo ty ode mnie nie odbierasz. Nic nie potrzebujesz od pana Alojzego?

M.D.: Na razie nie, ale będę potrzebował okna jeszcze.

R.S.: Będziesz potrzebował jeszcze okna jeszcze?

M.D.: Duże takie jedno przesuwane, pięć metrów ponad.

R.S.: Pięć metrów ponad będziesz potrzebował. Dobra, powiem mu. A powiedz mi, czy był z tobą jakiś gościu na olimpiadzie ? pan Magiera?

M.D.: Był.

R.S.: Leśniczy taki, co z urz? myśliwy, gdzieś tam razem polowali z panem?

M.D.: Tak, tak.

R.S.: To dobra, to nie przeszkadzam, Mirek weź proszę cię dopilnuj to.

M.D.: Dobrze, dobrze.

R.S.: Faksem potrzebuję to chociaż, no.

M.D.: Dobra, dobra.

R.S.: Dziękuję ci serdecznie, no ciao.

Reszta: http://www.rp.pl/artykul/2,434505_Zeznania_kontra_podsluchy.html

« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2010, 13:19:30 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7664 dnia: Lutego 16, 2010, 14:27:56 pm »
Się pierdołami zajmujecie, kiedy taka bomba atomowa leży w sejmie
Cytuj
Wraca temat prawa do posiadania broni w Polsce. Komisja "Przyjazne Państwo" przyjęła projekt ustawy, która ułatwia dostęp do pistoletów i karabinów. W ręce Polaków może trafić nawet sto tysięcy sztuk broni. Teraz ustawą zajmie się Sejm - informuje serwis Polityka.pl.


Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7665 dnia: Lutego 16, 2010, 14:30:31 pm »
Nie będzie drugiej Irlandii, będzie za to druga Ameryka 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7666 dnia: Lutego 16, 2010, 14:31:36 pm »
Wooyek wreszcie COD na żywo!

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7667 dnia: Lutego 16, 2010, 14:32:44 pm »
Yeah! :dance:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7668 dnia: Lutego 16, 2010, 14:36:08 pm »
Się pierdołami zajmujecie, kiedy taka bomba atomowa leży w sejmie

Ależ już się na ten temat wypowiedziałem - z niecierpliwością czekam na nowe przepisy.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7669 dnia: Lutego 16, 2010, 14:36:44 pm »
To na poważnie ma zamiar wejść w życie? Kogoś tu pojebajło.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7670 dnia: Lutego 16, 2010, 17:07:58 pm »
Się pierdołami zajmujecie, kiedy taka bomba atomowa leży w sejmie
Cytuj
Wraca temat prawa do posiadania broni w Polsce. Komisja "Przyjazne Państwo" przyjęła projekt ustawy, która ułatwia dostęp do pistoletów i karabinów. W ręce Polaków może trafić nawet sto tysięcy sztuk broni. Teraz ustawą zajmie się Sejm - informuje serwis Polityka.pl.

hmm:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kazdy;dorosly;polak;bedzie;mogl;miec;bron,247,0,582647.html

Cytat: el becetol
Opracowywany w Sejmie projekt nowej ustawy o amunicji przewiduje rewolucyjne zmiany w procedurze wydawania zezwolenia na broń.

Według projektu, prawo do kupna broni będzie miał właściwie każdy dorosły obywatel - twierdzi Dziennik Gazeta Prawna

Drugiej Irlandii nie będzie, za to będzie drugi Teksas 8) 

A jeszcze żeby nie było nieporozumień - jako posiadacz pozwolenia na broń (i broni) do ochrony domu jestem całkowicie przeciwny liberalizowaniu tych przepisów. Jeszcze brakuje żebyśmy mieli powtórkę z wiatrówkami (jak dziadki strzelały do dzieci na placu zabaw bo im hałas przeszkadzał, albo ostatnio ten idiota walący do tramwajów) tylko tym razem z ostra amunicją. Broń dla tych co przejdą procedurę weryfikacyjną, a nie dla każdego oszołoma. A poza tym w Polsce jest akurat 385 193 osób posiadających legalnie broń, więc nie udawajmy że to mało albo że przepisy są zbyt restrykcyjne.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7671 dnia: Lutego 16, 2010, 19:50:28 pm »
Wracając do kontaktów Sobiesiaka z politykami PO - co z tego że sobie rozmawiali? Komisja nie może się tym zajmować.

Cytuj
Szef hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła (PO) uważa, że nie może ona badać wątku inwestycji Ryszarda Sobiesiaka w Zieleńcu i jego kontaktów z Mirosławem Drzewieckim i Zbigniewem Chlebowskim w tej sprawie.

(...)

Sekuła powiedział, że ustalony zakres prac sejmowego śledztwa jest ograniczony do badania procesu legislacyjnego dotyczącego nowelizacji tzw. ustawy hazardowej.

Jego zdaniem, śledczy nie mogą zatem badać sprawy inwestycji Sobiesiaka w Zieleńcu, a także jego rozmów z Drzewieckim i Chlebowskim na ten temat.

- Proszę przeczytać uchwałę Sejmu, co nam zlecił, co nam kazał zrobić. Nam nie wolno wyjść poza ten obszar. Jeżeli jakieś inne sprawy są, które budzą wątpliwości, to albo trzeba inne komisje śledcze powołać, albo trzeba sprawę zostawić organom ścigania - mówił Sekuła.

W jego opinii, najsensowniej byłoby pozwolić zajmować się tą sprawą prokuraturze. Sekuła oświadczył, że on na pewno nie będzie wnioskował o zmianę zakresu prac komisji śledczej, tak by mogła zbadać wątek inwestycji w Zieleńcu lub by sprawdzić wiarygodność Drzewieckiego i Chlebowskiego pytaniami o tę sprawę.

- Należy działalność komisji ograniczyć tylko do badania procesu legislacyjnego i kontroli działań instytucji nadzorujących proces legislacyjny - stwierdził Sekuła.

http://www.rp.pl/artykul/192639,434854.html

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7672 dnia: Lutego 16, 2010, 20:08:30 pm »
Dlatego totalną głupotą było tworzenie takiej komisji- to jest sprawa dla prokuratury, nie dla polityków.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7673 dnia: Lutego 16, 2010, 20:14:41 pm »
Najlepiej tak, żeby machloje i kręcenie lodów przez polityków jedynej słusznej partii nie przedostały się do opinii publicznej <ok>

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7674 dnia: Lutego 16, 2010, 20:19:49 pm »
W jaki sposób z "powinna zająć się tym prokuratura a nie grupa posłów" wyciągnąłeś wniosek "by nie przedostało się to do opinii publicznej"?

Prawda jest taka, że wszystkie te komisje śledcze (i nie chodzi tu tylko o komisję w sprawie PO) to jest zabawa w sąd i sposób na wykreowanie się. :?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7675 dnia: Lutego 16, 2010, 20:35:55 pm »
O ile trzy z siedmiu stołków w komisji przypadają opozycji, prokuratura w całości jest w rękach PO. Prokurator generalny "uniewinnił" partyjnych kolesiów na samym początku afery i sprawa przed niezawisły sąd pewnie w ogóle by nie trafiła. Wszystko by przycichło, a po jakimś czasie umorzyliby śledztwo z "braku dowodów na popełnienie przestępstwa". Ja oczywiście mam nadzieję, że politycy PO w końcu przed sądem staną, ale nie liczę na to przed zmianą władzy.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7676 dnia: Lutego 17, 2010, 10:50:22 am »
Cytuj
To skandal. To musi zostać przez Jarosława Kaczyńskiego wyjaśnione - tak skomentował w RMF FM Grzegorz Schetyna słowa Romana Giertycha o tym, że za czasów rządów PiS rozważano aresztowanie żony polityka PO.
Pytany, czy wierzy słowom Romana Giertycha, odpowiedział: "nie wiem, czemu Giertych miałby kłamać, nie ma żadnego interesu w tym. Jest dziś poza polityką".

- Jarosław Kaczyński musi się odnieść do tych oskarżeń - zaznaczył Schetyna. - Jeśli to prawda, to mieliśmy w Polsce przez 2 lata politykę w stylu Białorusi. Jeśli może w głowie polskiego premiera dochodzić do takich procesów myślowych, to jest to tragiczne - dodał. Przypomniał, że słyszał już wcześniej podobne informacje, ale "nie od Giertycha". - Tymi informacjami powinna zająć się prokuratura - uważa szef klubu PO.

Nie żeby szokowało.


deepthroat

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7677 dnia: Lutego 17, 2010, 10:56:10 am »
Ojacie. :lol: Ale co miałoby być podstawą takiej sprawy w prokuraturze? Bo Romek powiedział, a jemu przecież nie zależy? Litości. :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7678 dnia: Lutego 18, 2010, 13:25:09 pm »
Dlatego totalną głupotą było tworzenie takiej komisji- to jest sprawa dla prokuratury, nie dla polityków.

Popieram. Jak patrzę na to co oni tam robią to odnoszę wrażenie, że wynika to chyba z jakiegoś głęboko ukrytego parcia na szkło. To samo mogłaby zrobić prokuratura. Moje podejrzenia o parcie na szkło potwierdza zachowanie Kępy. Jakie ona miny stroi, jak sapie, jak wzdycha, puszcza uśmieszki. Ojojoj jaka to ona ważna nie jest. Żałosne to i głupie, że aż się rzygać chce.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7679 dnia: Lutego 18, 2010, 14:18:51 pm »
Zabawne, jak Roman Giertych, ten znienawidzony swego czasu przez 'młodych i wykształconych' nagle stał się ich idolem, kiedy tylko postanowił wrócić do polityki na antypisowskim wózku kumając się z PO. Kiedyś przedstawiany jako 'zakłamany nazista', a teraz prawdomówny liberał - co tak zmienia postrzeganie tej jednej osoby? To że rzucił oskarżenie na PiS. Nic dziwnego że sejmowe kuluary huczą od plotek o wstąpieniu Giertycha do PO, nawet posłowie tej partii pytani o to odpowiadają enigmatycznie "Nie należy zamykać przed nikim drogi do zbawienia" (Gowin) czy "nigdy nie mówi się nigdy" (Schetyna) a już całkiem entuzjastycznie podchodzi do tego Pitera "Znam go wiele lat. Jeśli miałby ochotę, niech złoży deklarację członkowską"
Schetyna nawet pochwalił Giertycha jako ministra edukacji! No proszę, jak to się wszystko zmienia. :lol: