Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658774 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7960 dnia: Kwietnia 11, 2010, 13:34:26 pm »
Dobrze, że becet czuwa nad moralnym prawem Polaków do żałoby :lol:

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7961 dnia: Kwietnia 11, 2010, 13:48:43 pm »
zauważcie, że jeśli chodzi o kondolencje to tylko Obama powiedział, że jest to "tragedia dla całego świata". Do tej pory każdy z przywódców europejskich mowił o niesamowitej tragedii POLSKI, a przecież jesteśmy w UE i taka Merkel czy Sarkozy mogliby się bardziej zsolidaryzować i powiedzieć chociaż o tragedii Europy. Trochę się w tym momencie izolują i uważam, że Obama zachował sie naprawdę bardzo dobrze, jeśli nie najlepiej.
Jeśli chodzi o Rosję to zdziwiłbym się niezmiernie, gdyby nie dążyli do wyjasnienia katstrofy - nie powołali komisji. Również dbają o swój wizerunek, ale ja jeszcze nie widziałem na temat tej tragedii prawdziwej, ludzkiej wypowiedzi Putina (orędzie do Polaków dopiero ma być, nie?).
Co ty p......sz ? Obczaj sobie serwisy... Akurat postawa Rosji jest bardzo dobra i szacun dla nich za to.



Rzygać się chce od tej hipokryzji.

Każdy kto do niedawana prześcigał się w pluciu na Kaczyńskiego, dziś ściga się w rzewnym płaczu i przyznawaniu jakim Kaczyński był fantastycznym prezydentem. Każdy chce się przypucować na tragedii i zrobić z siebie żałobnika ponad podziałami. Mielibyście hieny chociaż taktu.
 

Nie każdy, ja na przykład mam wyje**ne. Katastrofa lotnicza to katastrofa lotnicza. Różnica jest taka, że na pokładzie był prezydent i dowództwo armii co trochę komplikuje sytuację w państwie, na szczęście są procedury, które pomagają uporać się tymi problemami w niedługim czasie. Czarne wstażki, opaski, świeczki z gadugadu czuwanie pod pałacem prezydenckim... dajcie spokój.
A w jakim kraju  żyjesz ? Afganistanie że cię to nie obchodzi ? Tfu !
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 13:50:37 pm wysłana przez szmajdzik »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7962 dnia: Kwietnia 11, 2010, 13:55:50 pm »
A w jakim kraju  żyjesz ? Afganistanie że cię to nie obchodzi ? Tfu !
W Warszawie, a że Warsaw leży w Iraku to by się wszystko zgadzało.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7963 dnia: Kwietnia 11, 2010, 13:57:25 pm »
Ja nikogo błotem nie obrzucam, tylko nie zgadzam się na to, żeby wykorzystywać śmierć naszych polityków do uprawiania polityki i twierdzenia, że za życia byli oni inni niż w rzeczywistości. A to się próbuje robić.

Za życia byli draniami, których śmierć niesie same plusy i należy ją uczcić jointem lub kieliszkiem szampana. Ok, rozumiem.
Jezu chryste, co ty pier**lisz? Czy ktoś tutaj tak w ogóle napisał, albo dał TO do zrozumienia? Nie zgadzam się całkowicie z Krzychem i mało mnie to zresztą obchodzi, ale skąd żeś takie wnioski w ogóle wyciągnął?? Bo ja właśnie nie rozumiem i zastanawiam się co TY właściwie rozumiesz.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7964 dnia: Kwietnia 11, 2010, 14:14:09 pm »
Czarne wstażki, opaski, świeczki z gadugadu czuwanie pod pałacem prezydenckim... dajcie spokój.

Sam daj spokój.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7965 dnia: Kwietnia 11, 2010, 14:17:25 pm »
A tak w ogóle to co pieprzycie że politycy czy ludzie "nienawidzili" za życia a teraz płaczą. To jest Ś M I E R Ć do cholery ! Rozumiecie co to jest ? I wątpię czy któryś z przeciwników politycznych, nieważne jak zaciekłych życzyłby powiedzmy śp. Lechowi Kaczyńskiemu śmierci...

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7966 dnia: Kwietnia 11, 2010, 14:32:32 pm »
A w jakim kraju  żyjesz ? Afganistanie że cię to nie obchodzi ? Tfu !

Szczerze mówiąc to przejąłem się zdecydowanie bardziej atakiem w moskiewskim metrze, albowiem był to akt ludzkiego skurwysyństwa, które zawsze wywołuje we mnie emocje, a nie niewiarygodny przypadek losowy.
SW-5606-3156-4802

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7967 dnia: Kwietnia 11, 2010, 14:48:02 pm »
Jezu chryste, co ty pier**lisz? Czy ktoś tutaj tak w ogóle napisał, albo dał TO do zrozumienia? Nie zgadzam się całkowicie z Krzychem i mało mnie to zresztą obchodzi, ale skąd żeś takie wnioski w ogóle wyciągnął?? Bo ja właśnie nie rozumiem i zastanawiam się co TY właściwie rozumiesz.

Przeczytaj może jak _Music oddaje "hołd" Prezydentowi ("Nie jest tajemnicą że nie przepadałem za tym draniem Kaczyńskim...") albo wejdź na forum PE i poczytaj posty tamtejszego admina. Ja mówię o nieuzasadnionej, podsycanej przez gazety i telewizję, nienawiści do Kaczyńskich, braku umiaru i elementarnej przyzwoitości, a wg Krzysia nie pozwalam na konstruktywną krytykę i tęsknię za sterującym mediami totalitaryzmem. Krytykować można, ale dopierdalanie Kaczorom też powinno mieć jakieś granice. Jeszcze coś wyjaśnić?

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7968 dnia: Kwietnia 11, 2010, 14:56:23 pm »
Cytuj
zauważcie, że jeśli chodzi o kondolencje to tylko Obama powiedział, że jest to "tragedia dla całego świata". Do tej pory każdy z przywódców europejskich mowił o niesamowitej tragedii POLSKI, a przecież jesteśmy w UE i taka Merkel czy Sarkozy mogliby się bardziej zsolidaryzować i powiedzieć chociaż o tragedii Europy. Trochę się w tym momencie izolują i uważam, że Obama zachował sie naprawdę bardzo dobrze, jeśli nie najlepiej.
Jeśli chodzi o Rosję to zdziwiłbym się niezmiernie, gdyby nie dążyli do wyjasnienia katstrofy - nie powołali komisji. Również dbają o swój wizerunek, ale ja jeszcze nie widziałem na temat tej tragedii prawdziwej, ludzkiej wypowiedzi Putina (orędzie do Polaków dopiero ma być, nie?).

Wiesz, to są tylko słowa. Niczego one nie zmienią i nikogo nic nie kosztują.

tylko słowa, ale w takiej chwili bardzo ważne, a jak nic nie kosztują to mogliby się bardziej wysilić


Komisja jest chyba powołana, orędzie chyba już było, nie pamiętam do końca bo masa wiadomosci przeszła wczoraj, co ciekawe puszczą Katyń w publicznej rosyjskiej telewizji. Co do wypowiedzi głów państw, to bym nie przesadzał tak z tym i nie szukał teraz dziur w całym.


ok, nie widziałem orędzia, to nie mowię nt. Putina. Jesli chodzi o kondolencje ze świata, to nie szukam dziur w całym, tylko uważam, że wypowiedź Obamy była odpowiedniejsza nić Merkel czy Sarkozy'ego, którzy są nam przecież bliżsi.
btw. uważasz, że to dobry moment na puszczanie "Katynia"?

Co ty p......sz ? Obczaj sobie serwisy... Akurat postawa Rosji jest bardzo dobra i szacun dla nich za to.


Człowieku, spokojnie, obczaj melisę... Czytaj ze zrozumieniem, nie oceniałem jeszcze postawy Rosjan, napisalem tylko ze nie widziałem jeszcze ludzkiej wypowiedzi Putina na ten temat (pisałem ze orędzia jeszcze nie slyszałem), a powołanie komisji to normalna procedura w obliczu takiej katastrofy.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7969 dnia: Kwietnia 11, 2010, 15:07:04 pm »
Czytałem Musica. Cholera, tak się przejąłeś tym "draniem"? To, czy za nim przepada, czy nie, to już jego sprawa, nie wnikam. Jeśli chodzi o posty tamtego admina, to też czytałem. Ale to świadczy tylko o nim i o tym, jakim kretynem jest. Chociaż wg mnie na pewno nie powinien być już adminem. Okej, spoko, że mówisz o tym wszystkim, ale po co takie teksty, jaki zapodałeś przed chwilą? I nie odpowiedziałeś na moje pytanie: czy ktoś tutaj tak w ogóle napisał, albo dał TO do zrozumienia? Nie, dlatego uważam, że ten tekst był tak samo nie na miejscu jak te idiotyzmy wypisywane przez tego cymbała z forum PE. Po prostu mogłeś sobie darować parafrazowanie go, bo nijak ma się to do tego o czym tutaj gadamy. Krzychu przegina w jedną stronę, ty w drugą - co poradzić. Tak samo ty z początku źle zinterpretowałeś to co miał na myśli, a później on źle zinterpretował to co ty miałeś. I później biorą się jakieś idiotyzmy typu, że ktoś tęskni za totalitaryzmem. Do tego to chyba tylko Music się przyznawał otwarcie.

W każdym razie, wracając do meritum - dla mnie byłoby oburzające gdybyś wkładał w moje usta nie moje słowa; w tym przypadku chodzi mi o to co napisałeś Krzychowi. A to Music tylko napomknął o tym draniu, a sam Krzychu nigdzie nie dał do zrozumienia, że śmierć Kaczyńskiego miała jakieś plusy albo, że trzeba już otwierać szampana i zapalić lolka.

Co do tego, co on napisał o byciu "innym niż w rzeczywistości", to może on się jeszcze a propos tego wypowie, ale ja to widzę tak, że niewłaściwe byłoby ewentualne gloryfikowanie teraz kogokolwiek i robienie z niego jakiegoś drugiego papieża, bo zginął i trzeba się wypowiadać w samych superlatywach. I pod to też podpinam  wypowiedzi tych wszystkich polityków, którzy najeżdżali na Kaczyńskiego, a teraz sadzą jakieś łzawe kawałki mediom. I żeby nie było - nie uważam też, że teraz jest jakaś pora, aby doszukiwać się jakichś błędów i potknięć Kaczyńskiego. Po prostu nie powinno się słodzić za bardzo i spuszczać - ludzie robią z tego jakiś je**ny żałosny teatrzyk, wkurza mnie to. Równie dobrze mógłbym iść do kiosku i zakupić mdłego harlequina.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7970 dnia: Kwietnia 11, 2010, 15:12:42 pm »
Za życia byli draniami, których śmierć niesie same plusy i należy ją uczcić jointem lub kieliszkiem szampana. Ok, rozumiem.

Nie. Nie rozumiesz. Można być wybitnym pisarzem, którego dzieła trafiają do kanonu lektur, sprzedają się w milionach egzemplarzy i są wielbione przez krytyków oraz czytelników.
Jednocześnie można być ćpunem, alkoholikiem, bić żonę i chodzić na dziwki.

Jeśli ktoś taki umrze, to zostaną po nim wspaniałe książki - ale jego śmierć nie zmieni tego, że się szprycował, chlał, stosował przemoc wobec swoich bliskich i nawiązywał ryzykowne kontakty.

Nie mówię, że to wszystko dotyczyło prezydenta Kaczyńskiego, to jedynie przykład. Twierdzę natomiast, że jego śmierć nie zmieni decyzji jakie podejmował za życia.
A odnoszę wrażenie, że byś chciał, aby teraz nagle były one uważane za prawidłowe tylko dlatego, ponieważ już go nie ma na tym świecie.
Zgodnie z logiką, że o zmarłych należy mówić dobrze lub wcale, nie można mówić, że decyzje jakie podejmował były niesłuszne. Chyba na takim stoisz stanowisku.  

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7971 dnia: Kwietnia 11, 2010, 15:36:10 pm »
@Kresq

http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,7995.msg607756.html#msg607756

Przeczytaj to jeszcze raz.

Cytuj
Chciałbym zauważyć, że cała Solidarność - z której wywodzi się zarówno obecny pis jak i po, walczyły z komuną o to, żeby można było swobodnie wyrażać swoje poglądy na dowolne tematy. Dlaczego twoim zdaniem walka ta była kompletnie bez sensu i uważasz, że lepiej by było mieć jakąś formę komunistycznego podejścia do mediów, gdzie można prezentować sprawy w jedynie słuszny sposób?

Nie ja tu jestem ekspertem od wkładania w czyjeś usta nie jego słów i przypisywania absurdalnych poglądów.

Problem w tym, że hejterzy muszą hejtować. Kaczyńskiego krytykowali zawsze, krytykowali niezależnie od sukcesów i porażek, i krytykują nadal. Krytykowali, bo kichnął, bo to, bo tamto. Krytykowali za pamiętny wyjazd do Gruzji. Teraz Gruzini nadali mu tytuł bohatera narodowego Gruzji i najwyższe państwowe oznaczenie, a Krzych już zdążył tamten wyjazd wypomnieć (dał się wywieźć i wykorzystać). Tego typu przykłady i powtarzane bzdury można mnożyć.

I tak, przejąłem się tym "draniem", bo mimo lepszych i gorszych decyzji, ten człowiek nigdy nie zasłużył sobie na takie określenie, a żeby nazwać go w ten sposób "oddając hołd" w dniu śmierci, trzeba być całkowitym zerem.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7972 dnia: Kwietnia 11, 2010, 15:47:47 pm »
Za życia byli draniami, których śmierć niesie same plusy i należy ją uczcić jointem lub kieliszkiem szampana. Ok, rozumiem.

Nie. Nie rozumiesz. Można być wybitnym pisarzem, którego dzieła trafiają do kanonu lektur, sprzedają się w milionach egzemplarzy i są wielbione przez krytyków oraz czytelników.
Jednocześnie można być ćpunem, alkoholikiem, bić żonę i chodzić na dziwki.

Jeśli ktoś taki umrze, to zostaną po nim wspaniałe książki - ale jego śmierć nie zmieni tego, że się szprycował, chlał, stosował przemoc wobec swoich bliskich i nawiązywał ryzykowne kontakty.

Nie mówię, że to wszystko dotyczyło prezydenta Kaczyńskiego, to jedynie przykład. Twierdzę natomiast, że jego śmierć nie zmieni decyzji jakie podejmował za życia.
A odnoszę wrażenie, że byś chciał, aby teraz nagle były one uważane za prawidłowe tylko dlatego, ponieważ już go nie ma na tym świecie.
Zgodnie z logiką, że o zmarłych należy mówić dobrze lub wcale, nie można mówić, że decyzje jakie podejmował były niesłuszne. Chyba na takim stoisz stanowisku.  


To że tobie, PO i SLD nie podobały się decyzje Kaczyńskiego nie znaczy, że były one złe. Czas zweryfikuje wszystko. Przypomnę ci jednak bo możesz nie pamiętać, że takiego Jerzygo Buzka też uważano za słabego przywódcę, a teraz znajduje się na piedestale. To samo tyczy się rządów AWS, które przez chęć wprowadzenia reform ( w przeciwieństwie do PO, które w strachu przed stratą poparcia i możliwości sprawowania wiecznych rządów boi się podjąć radykalnych reform mimo, że ma ogromne poparcie społeczne) spotkało się swego czasu z miażdżącą krytyką SLD i  społeczeństwa,  co przypłaciło zniknięciem ze sceny politycznej. Wtedy też wyzywano ich od nieudaczników. I co się okazało - że gdyby nie ci nieudacznicy nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy! Więc ostrożnie z ocenianiem tej prezydentury, zwłaszcza gdy ocena jest zainspirowana lamentami PR- owców PO, którzy swoją nieudolność w rządzeniu państwem tłumaczyli prezydenckim wetem (,,bo my byśmy chcieli dobrze tylko ten złośliwy kaczor wszystko psuje" - do twojej wiadomośći liczba wet była dużo niższa niż za czasów prezydentury Kwaśniwskiego zresztą tak samo jak liczba podsłuchów za czasów PiS w porównaniu do czasów rządów PO) .

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7973 dnia: Kwietnia 11, 2010, 15:59:30 pm »
Cytuj
Hiszpańska prezydencja UE po rozmowie z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem postanowiła, że 12 kwietnia będzie w Brukseli dniem żałoby po ofiarach katastrofy samolotu w Smoleńsku
odwołuję moje wątpliwości co do UE, bardzo dobrze zrobili, lepiej późno niż wcale. Pozostają co do Niemiec, Francji...

Wiadomość scalona: Kwietnia 11, 2010, 16:00:24 pm
cieszę się ze juz tyle państw zsolidaryzowało się z Polską i ogłosiło żałoby

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7974 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:04:02 pm »
A tak w sumie to jakie to ma realne znaczenie?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7975 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:11:56 pm »
A tak w sumie to jakie to ma realne znaczenie?
proszę Cię, aż nie chce mi sie odpisywać. Sądzisz, że nie ma znaczenia to czy państwo ogłasza żałobę czy nie? Realne znaczenie jest takie, że odwoływane są wszelkie imprezy, zabawy itp, wywieszane są czarne wstążki.
Ważniejsze jest jednak to drugie znaczenie. To, że państwa Europy i nie tylko dają znać o swoim współczuciu i łączą się z innym narodem. Dla ciebie to bez znaczenia? nie ma sensu?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7976 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:17:00 pm »
Tak tak nie zapominajmy, że jesteśmy mesjaszem narodów, który swoim cierpieniem sratatatatata

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7977 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:18:12 pm »
Dobrze, że becet czuwa nad moralnym prawem Polaków do żałoby :lol:

Co ty pier**lisz panie kolego. Mówię o kilku konkretnych politykach i dziennikarzach, i nie o prawie do żałoby, tylko o hipokryzji.

@ Mr. Zombie. Nie zrozumiałeś. Nie mówię o takiej sytuacji. Mówię o sztucznym do wyrzygania przykładzie wylansowania się na śmierci osoby, którą całe życie się opluwało. W tragedii zginęły również osoby z którymi poglądami się nie zgadzałem (Jerzy Szmajdziński, Izabela Jaruga Nowacka). Potrafie jednak oddać im hołd jako ludziom. Nie pucuje się natomiast publicznie jak pogardy godny Michnik, i nie wymyślam bajek że byli świetnymi politykami i niesamowitymi ludźmi, a ja ich wielkim przyjacielem, tylko po to aby się wylansować. Taki Palikot, obok kliki Michnika główny opluwacz Kaczyńskiego, od dwóch dni nie pokazuję się publicznie. Nie leci do mediów mówić jak to kochał i cenił patriotę Kaczyńskiego. Po prostu milczy. Tak powinna zrobić spora grupa ludzi, która teraz pod publikę leje łzy jak patrzy kamera, udając że stracili bliskiego przyjaciela Leszka, chociaż każdy wie że za życia mieli go za nic.

Jak ktoś w piątek mówił że Kaczyński jest złym politykiem i człowiekiem, a teraz mówi że to świetny polityk i wspaniały człowiek, i jeszcze lansując się na dobrego przyjaciela, chociaż cała polska wie że byli największymi wrogami - to jest to hipokryzja.

Tak samo jak ktoś jeszcze niedawno mówił o tym że trzeba "ustrzelić kaczke" a dziś sobie wstawia żałobną fotke na n-k i napierdala świeczuszki gdzie popadnie pisząc jak to brakuje mu prezydenta, to również jest dla mnie hipokrytą.

I taka postawa napawa mnie obrzydzeniem.



Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7978 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:20:32 pm »
Tanner, pytałem o REALNE znaczenie. Czy będzie to miało jakiś REALNY wpływ na nasze stosunki z innymi państwami np. po skończeniu się tej całej żałoby. Jakiś Obama czy inny typ może sobie mówić piękne słówka, ale czy na serio ma to na myśli? W końcu jak to ktoś już napisał, gadanie słodkości nic nie kosztuje. A dla ciebie chyba największym problemem jest to, kto najmniej gada o współczuciu i tak dalej i według tego klasyfikujesz dane państwa.

Realne znaczenie jest takie, że odwoływane są wszelkie imprezy, zabawy itp, wywieszane są czarne wstążki.
Rozwaliłeś mnie, zwłaszcza czarnymi wstążkami. Realne znaczenie fest.


Wiadomość scalona: Kwietnia 11, 2010, 16:23:32 pm





A, no a poza tym to KAŻDE państwo powinno nam współczuć, solidaryzować się i ogłaszać żałoby razem z nami. Bo jak nie, to w ryj i foch.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 16:23:32 pm wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7979 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:25:09 pm »
A tak w sumie to jakie to ma realne znaczenie?
proszę Cię, aż nie chce mi sie odpisywać. Sądzisz, że nie ma znaczenia to czy państwo ogłasza żałobę czy nie? Realne znaczenie jest takie, że odwoływane są wszelkie imprezy, zabawy itp, wywieszane są czarne wstążki.
Ważniejsze jest jednak to drugie znaczenie. To, że państwa Europy i nie tylko dają znać o swoim współczuciu i łączą się z innym narodem. Dla ciebie to bez znaczenia? nie ma sensu?

Mam wrażenie, że dla niektórych te gesty nabrałyby znaczenia gdyby to Tusk był na miejscu Kaczyńskiego. Wszyscy z forum zachwycaliby się jaki on był na świecie poważany. Pojawiłyby się głosy, że świat chce uczcić pamięć światowego lidera. Byłyby pewnie złośliwośći wobec Kaczyńskiego, ze świat ma go w d.pie i że jego śmierć pewnie nie odbiłby się takim echem bo zaściankowy był. Nie mam racji?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7980 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:26:06 pm »
Nie, nie masz racji. W każdym razie jeśli pijesz do mnie.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7981 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:50:26 pm »
Mam wrażenie, że dla niektórych te gesty nabrałyby znaczenia gdyby to Tusk był na miejscu Kaczyńskiego. Wszyscy z forum zachwycaliby się jaki on był na świecie poważany. Pojawiłyby się głosy, że świat chce uczcić pamięć światowego lidera. Byłyby pewnie złośliwośći wobec Kaczyńskiego, ze świat ma go w d.pie i że jego śmierć pewnie nie odbiłby się takim echem bo zaściankowy był. Nie mam racji?

Ktoś tu mówił o hejcie i tworzeniu nienawiści?

Jasne, fajnie jest to, że państwa Europejskie łączą się w bólu z Polską, ale tak naprawdę to jest nasza tragedia, nie ich. Na poważnie, czy gdyby zginął prezydent któregoś z tamtych krajów to czy Ciebie, obywatela innego kraju, który tego prezydenta (bo o pozostałych politykach to pewnie byś nawet nie słyszał) jedynie widywał od czasu do czasu w mediach, obchodziłoby to jakoś bardziej niż po prostu zwykłe "o kur**" i chwila zadumy? Wątpię. Takie wprowadzanie żałoby, choć jest oczywiście pięknym gestem, jest gestem bezsensownym.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7982 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:53:25 pm »
Trochę robi moment, jak kondukt jedzie przez Marszałkowską i ludzie zaczynają bić brawo podczas Lacrimosy. Wątpię, żeby ktokolwiek doczekał się w najbliższych latach takiego pożegnania w naszym kraju.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7983 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:54:28 pm »
Takie wprowadzanie żałoby, choć jest oczywiście pięknym gestem, jest gestem bezsensownym.

Bezsensownym? Bez komentarza. :-?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7984 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:55:08 pm »
Wątpię, żeby ktokolwiek doczekał się w najbliższych latach takiego pożegnania w naszym kraju.
Miejmy nadzieję, że nikt się nie będzie musiał być tak żegnany.

Bezsensownym? Bez komentarza. Confused
Chodzi o wprowadzanie żałoby z tego powodu w innych państwach, nie naszym. Tego drugiego broń Boże nie kwestionuje.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

lupinator

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7985 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:58:03 pm »
Żałoba narodowa w krajach sąsiedzkich i takich, jak Gruza, gdzie został pośmiertnie bohaterem narodowym - owszem, ale np. trzydniowa w Brazylii?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7986 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:59:01 pm »
@Mr_Zombie
Wiem o tym. Pomyśl przez chwilę o tym, że jesteśmy państwem UE, utrzymujemy przyjazne kontakty z wieloma państwami poza UE. Zginął Prezydent tego kraju, dlatego wcale nie dziwi mnie, że tak wiele państw wprowadziło żałobę.

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7987 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:59:47 pm »
Tanner, pytałem o REALNE znaczenie. Czy będzie to miało jakiś REALNY wpływ na nasze stosunki z innymi państwami np. po skończeniu się tej całej żałoby. Jakiś Obama czy inny typ może sobie mówić piękne słówka, ale czy na serio ma to na myśli? W końcu jak to ktoś już napisał, gadanie słodkości nic nie kosztuje. A dla ciebie chyba największym problemem jest to, kto najmniej gada o współczuciu i tak dalej i według tego klasyfikujesz dane państwa.

Realne znaczenie jest takie, że odwoływane są wszelkie imprezy, zabawy itp, wywieszane są czarne wstążki.
Rozwaliłeś mnie, zwłaszcza czarnymi wstążkami. Realne znaczenie fest.

Widzisz, myślisz o jednym, ale zadałes pytanie o coś zupełnie innego. Realnym (czyli rzeczywistym) znaczeniem ogłoszenia żałoby JEST m.in. opuszczanie flag narodowych, czarne wstążki na nich, odwoływanie imprez okolicznościowych.
Dopiero teraz precyzujesz, że chodziło ci o realny wpływ na nasze stosunki z innymi państwami... ten pewnie będzie znikomy, aczkolwiek zapamięta się, że np. Gruzja ogłosiła żałobę narodową.
Po części klasyfikuję po wypowiedziach przywódców europejskich ich stosunki do Polski, to prawda, bo też zauważysz jakie są różnice w tym co w tej chwili oni mówią.

A, no a poza tym to KAŻDE państwo powinno nam współczuć, solidaryzować się i ogłaszać żałoby razem z nami. Bo jak nie, to w ryj i foch.

a to twoje zdanie

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7988 dnia: Kwietnia 11, 2010, 17:03:32 pm »
Tanner, pytałem o REALNE znaczenie. Czy będzie to miało jakiś REALNY wpływ na nasze stosunki z innymi państwami np. po skończeniu się tej całej żałoby. Jakiś Obama czy inny typ może sobie mówić piękne słówka, ale czy na serio ma to na myśli? W końcu jak to ktoś już napisał, gadanie słodkości nic nie kosztuje. A dla ciebie chyba największym problemem jest to, kto najmniej gada o współczuciu i tak dalej i według tego klasyfikujesz dane państwa.

Realne znaczenie jest takie, że odwoływane są wszelkie imprezy, zabawy itp, wywieszane są czarne wstążki.
Rozwaliłeś mnie, zwłaszcza czarnymi wstążkami. Realne znaczenie fest.

Widzisz, myślisz o jednym, ale zadałes pytanie o coś zupełnie innego. Realnym (czyli rzeczywistym) znaczeniem ogłoszenia żałoby JEST m.in. opuszczanie flag narodowych, czarne wstążki na nich, odwoływanie imprez okolicznościowych.
Dopiero teraz precyzujesz, że chodziło ci o realny wpływ na nasze stosunki z innymi państwami... ten pewnie będzie znikomy, aczkolwiek zapamięta się, że np. Gruzja ogłosiła żałobę narodową.
Po części klasyfikuję po wypowiedziach przywódców europejskich ich stosunki do Polski, to prawda, bo też zauważysz jakie są różnice w tym co w tej chwili oni mówią.

A, no a poza tym to KAŻDE państwo powinno nam współczuć, solidaryzować się i ogłaszać żałoby razem z nami. Bo jak nie, to w ryj i foch.

a to twoje zdanie

Ja je**e. A jakie to ma znaczenie, że ktoś powiesi wstążeczkę? TO z pewnością nie jest do cholery realnym znaczeniem. Albo, że odwołają spektakl w teatrze. Skoro nie wiesz czym się charakteryzuje coś mającego realne znaczenie, to już nic nie poradzę. To jest jakiś gest, ale praktycznego znaczenia nie ma właściwie żadnego. A więc widzisz - nie zadałem pytania "o coś zupełnie innego". Myślałem też o tym samym, o co spytałem -_-

I nie, właśnie to nie jest moje zdanie. Ale sprawiasz wrażenie, jakbyś tak to postrzegał.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 17:05:52 pm wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7989 dnia: Kwietnia 11, 2010, 17:03:41 pm »
Ludzie, przestańcie sie kłócić chociaz na chwile, włączcie tv i zobaczcie co sie dzieje. Nie pamiętam takiego czegoś i tak jak pisze Lupi, naprawde robi...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7990 dnia: Kwietnia 11, 2010, 17:05:35 pm »
To fakt. Niesamowite chwile. Godne pożegnanie.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7991 dnia: Kwietnia 11, 2010, 17:15:32 pm »
Pierdolenie. Chyba już zapomnieliście co było jak papa umarł.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7992 dnia: Kwietnia 11, 2010, 17:30:31 pm »
Papy w Polsce nie chowaliśmy.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7993 dnia: Kwietnia 11, 2010, 17:36:32 pm »
Cytuj
To że tobie, PO i SLD nie podobały się decyzje Kaczyńskiego nie znaczy, że były one złe. Czas zweryfikuje wszystko. Przypomnę ci jednak bo możesz nie pamiętać, że takiego Jerzygo Buzka też uważano za słabego przywódcę, a teraz znajduje się na piedestale. To samo tyczy się rządów AWS, które przez chęć wprowadzenia reform ( w przeciwieństwie do PO, które w strachu przed stratą poparcia i możliwości sprawowania wiecznych rządów boi się podjąć radykalnych reform mimo, że ma ogromne poparcie społeczne) spotkało się swego czasu z miażdżącą krytyką SLD i  społeczeństwa,  co przypłaciło zniknięciem ze sceny politycznej. Wtedy też wyzywano ich od nieudaczników. I co się okazało - że gdyby nie ci nieudacznicy nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy! Więc ostrożnie z ocenianiem tej prezydentury, zwłaszcza gdy ocena jest zainspirowana lamentami PR- owców PO, którzy swoją nieudolność w rządzeniu państwem tłumaczyli prezydenckim wetem (,,bo my byśmy chcieli dobrze tylko ten złośliwy kaczor wszystko psuje" - do twojej wiadomośći liczba wet była dużo niższa niż za czasów prezydentury Kwaśniwskiego zresztą tak samo jak liczba podsłuchów za czasów PiS w porównaniu do czasów rządów PO) .



Rozumiem twoje dobre chęci, ale uważam, że nie za bardzo będzie co porównywać.
Gdybyśmy mieli system prezydencki - jak amerykanie - to Kaczyńskiego rzeczywiście można by rozliczać z prowadzonej polityki. Ze zrealizowanych bądź nie reform, z kontaktów z innymi krajami. Takie rzeczy... Tylko, że jego rola była w tym niestety marginalna. Bo za to wszystko odpowiada rząd - a ten przetrwał bez szwanku. To rząd Tuska będzie rozliczany za to czego zrobił i czemu nie dał rady. To on jest odpowiedzialny za politykę wewnętrzną i zagraniczną, to on ponosi za to wszystko odpowiedzialność. I to efekty działań rządu będzie można z czasem ocenić jako pozytywne bądź negatywne.

Pozycja Lecha Kaczyńskiego w tym wszystkim... Nie chciałbym go krytykować w takiej chwili, ale w moim odczuciu był okropnie nijaki.
Z jednej strony otwarta sympatia do rządu swojego brata, jego działań i kadr - czemu dał wyraz BBN, gdzie znalazły stanowiska osoby sprzyjające jego opcji politycznej po tym jak straciły swoje stanowiska po zmianie rządu. Z drugiej wchodzenie w ośmieszające nas kłótnie o krzesło w przypadku wyjazdów zagranicznych, odwlekanie podpisania traktatu nicejskiego (który sam wynegocjował), mniej lub bardziej słuszne wetowanie ustaw. Niby miał dobre kontakty z Klausem oraz przywódcą Gruzji - ale niewiele, albo zgoła nic z tego dla nas wynikło.
W porównaniu do Wałęsy i Kwaśniewskiego nie wypada chyba ani lepiej, ani gorzej.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7994 dnia: Kwietnia 11, 2010, 17:56:09 pm »
Każdy zna Twoje zdanie o Kaczyńskim Krzychu. Właśnie tysiące Polaków żegnają Go w Warszawie. Naprawdę nie na miejscu jest teraz takie rozliczanie i stereotypowa krytyka. Ludzie którzy chcą krytykować, w tym momencie powinni milczeć.

Przyjdzie czas na analizy. Na razie dajmy mu odejść w spokoju. Amerykanie do dziś przypominają sobie co robili w czasie zamachu na Kennediego, a potem jak żegnali go na ulicach. U nas teraz, tak jak wtedy u nich, właśnie dzieje się historia. Jak Cie wnuk zapyta za XX lat co robiłeś w tej historycznej dla Polski chwili chcesz odpowiedzieć "krytykowałem Kaczyńskiego na forum o gierkach na konsole"?

_invictus

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-06-2005
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7995 dnia: Kwietnia 11, 2010, 18:11:45 pm »
Żałoba narodowa w krajach sąsiedzkich i takich, jak Gruza, gdzie został pośmiertnie bohaterem narodowym - owszem, ale np. trzydniowa w Brazylii?

może dlatego że kraje ameryki pd są bardzo katolickie a polska kojarzy im się z papieżem?

smutny dzień, nigdy nie optowałem za pis, nie głosowałem na L.Kaczyńskiego, ale bądź co bądź, to był też mój Prezydent i w sumie trochę dół jest :/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2010, 18:14:45 pm wysłana przez _invictus »
straight X edge

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7996 dnia: Kwietnia 11, 2010, 18:35:40 pm »
Każdy zna Twoje zdanie o Kaczyńskim Krzychu. Właśnie tysiące Polaków żegnają Go w Warszawie. Naprawdę nie na miejscu jest teraz takie rozliczanie i stereotypowa krytyka. Ludzie którzy chcą krytykować, w tym momencie powinni milczeć.

Przyjdzie czas na analizy. Na razie dajmy mu odejść w spokoju. Amerykanie do dziś przypominają sobie co robili w czasie zamachu na Kennediego, a potem jak żegnali go na ulicach. U nas teraz, tak jak wtedy u nich, właśnie dzieje się historia. Jak Cie wnuk zapyta za XX lat co robiłeś w tej historycznej dla Polski chwili chcesz odpowiedzieć "krytykowałem Kaczyńskiego na forum o gierkach na konsole"?

Odpowiadając na ostatnie pytanie: powiem mu zupełnie szczerze, że odpoczywałem przed poniedziałkiem, ponieważ miałem wtedy mieć nadgodziny.
Nie jestem hipokrytą: nie przepadałem za prezydentem kiedy żył i ocena jego działań nie zmieniła się dla mnie, kiedy umarł. Jakkolwiek jest mi nieco przykro z powodu tragedii, to nie zmienia to faktu, iż preferuje spokojne i racjonalne spojrzenie na jego działalność.

A jeśli chodzi o uroczystości i inne takie to są one przeprowadzane dla żywych, a nie dla umarłych. Bo ani dla Kaczyńskiego, ani dla żadnej z ofiar pogrzeb, czy przejazd przez Warszawę nie mają już żadnego znaczenia, oni są już zdecydowanie ponad tym. Jest to zorganizowane wyłącznie dla osób, które chciałyby się - z różnych względów - z nim pożegnać.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7997 dnia: Kwietnia 11, 2010, 18:53:29 pm »
Żałoba narodowa w krajach sąsiedzkich i takich, jak Gruza, gdzie został pośmiertnie bohaterem narodowym - owszem, ale np. trzydniowa w Brazylii?

może dlatego że kraje ameryki pd są bardzo katolickie a polska kojarzy im się z papieżem?


Raczej dlatego że w Brazylii mieszka około 800 tys. Polaków (wg. PWN).

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7998 dnia: Kwietnia 11, 2010, 18:55:21 pm »
jeszcze dwa dni nie minęły a już polityczna piana rośnie na forum aż miło. pięknie.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7999 dnia: Kwietnia 11, 2010, 19:06:27 pm »
Rozumiem twoje dobre chęci, ale uważam, że nie za bardzo będzie co porównywać.
Gdybyśmy mieli system prezydencki - jak amerykanie - to Kaczyńskiego rzeczywiście można by rozliczać z prowadzonej polityki. Ze zrealizowanych bądź nie reform, z kontaktów z innymi krajami. Takie rzeczy... Tylko, że jego rola była w tym niestety marginalna. Bo za to wszystko odpowiada rząd - a ten przetrwał bez szwanku. .

Dzięki, że mi nakreśliłeś jakie ma uprawnienia prezydent. Nie wiedziałem. A tak na serio - to co niektórym wszystko na tacy trzeba wyłożyć. Podałem przykład Buzka, że powiedzieć czasami trzeba czasu, aby docenić coś ktoś zrobił. Zwłaszcza jak ktoś za życia poddawany jest często bezpodstawnej krytyce i jest był za wszystko wyśmiewany.
Cytuj

Z jednej strony otwarta sympatia do rządu swojego brata, jego działań i kadr - czemu dał wyraz BBN, gdzie znalazły stanowiska osoby sprzyjające jego opcji politycznej po tym jak straciły swoje stanowiska po zmianie rządu.

A kogo miał przyjąć? Ludzi premiera Tuska?. Niezależnych fachowców? Pytam - ilu ma ich w rządzie Tusk?. Kto podawał nogę Kwaśniewskiemu?. Czy Kwaśniewski nie czuł sympatii do rządów SLD i tamtego środowiska?. Kim się otoczył Wałęsa po wyborach - swoimi ludźmi. Kim otoczył się Kwaśniewski - ludźmi z SLD. To co - im było wolno, ale Kaczyńskiemu już nie bo jest od razu partyjny? Jaki będzie Komorowski - taki sam jak pozostali tylko jemu będzie wolno bo nie jest z tych Pisowskich watach.
Cytuj
Z drugiej wchodzenie w ośmieszające nas kłótnie o krzesło w przypadku wyjazdów zagranicznych
I znowu winny Kaczyński. A ja twierdzę, że winny jest Tusk. Kto ma rację?
Cytuj
mniej lub bardziej słuszne wetowanie ustaw.
Na ten temat już się wypowiadałem. Nie będę się powtarzał.
Cytuj
Niby miał dobre kontakty z Klausem oraz przywódcą Gruzji - ale niewiele, albo zgoła nic z tego dla nas wynikło.
A czego się spodziewałeś?. Gruzja miała nas obsypać petrodolarami za to.  To, że Kaczyński wspierał prozachodnie aspiracje Gruzji może zaprocentować w dłuższej perspektywie czasu. Choć nie musi. Kaczyński dobrze o tym wiedział. A poklepywać się po plecach w Berlinie z Merkel czy Sarkozym w pięknym Paryżu każdy potrafi.
Cytuj
W porównaniu do Wałęsy i Kwaśniewskiego nie wypada chyba ani lepiej, ani gorzej.
Więc w czy problem?