Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658746 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8200 dnia: Kwietnia 19, 2010, 18:53:06 pm »
Chodzi o tekst "Jeśli o Was zapomnimy, niech Bóg zapomni o nas"?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8201 dnia: Kwietnia 19, 2010, 18:58:24 pm »
Ta. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to był szczyt patosu i kiczu. I jeszcze dziś na teorii komunikowania masowego baba wyciągnęła znów te dzisiejsze szmatławce plus jakieś tygodniki i znów była denna gadka przepełniona pieprzonymi frazesami, w której najgłośniej japę darły koleżanki studentki.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8202 dnia: Kwietnia 19, 2010, 19:01:00 pm »
Z tego co wiem to ten cytat "Jeśli o Was zapomnimy, niech Bóg zapomni o nas", nie wymyślił SuperExpress. To powiedział ktoś ze znajomych ofiar podczas jednego z przemówień. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8203 dnia: Kwietnia 19, 2010, 19:05:10 pm »
Nawet jeśli, to było to dla mnie żałosne. A jeśli to był cytat, to nie wiem, chyba by to dali w cudzysłów. Poza tym znów mnie SE zniszczył (a może to był Fakt, jedno gówno) wrzucając cytaty Norwida i jemu podobnych do nagłówków -,- Wyglądało to co najmniej idiotycznie. Może jeszcze niech coś z Pana Tadeusza jebną.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8204 dnia: Kwietnia 19, 2010, 19:09:24 pm »
Tak powiedziała pewna pani w wywiadzie dla TV , jej ojciec zginą w katastrofie.

A tak w ogóle , to cieszę się , że mamy już to wszystko za sobą. Może w końcu wszystko powróci do normalności... chociaż po przemówieniach z pogrzebu to mam spore wątpliwości co do tego czy TV i polityka staną na właściwe tory.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8205 dnia: Kwietnia 19, 2010, 19:12:25 pm »
Krótkie przeszukanie Google pokazuje, że tekst ten jest dosyć popularny. Marny ze mnie humanista, więc nie mam pojęcia, skąd on pochodzi. Ktoś na jakimś forum miał ten tekst jako cytat z Mickiewicza, jednak żadnego mickiewiczowego dzieła, z którego pochodziłby ten fragment, nie udało mi się znaleźć.
Jedyny pełny tekst, zawierający ten fragment, jaki udało mi się znaleźć, to Apel Poległych.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8206 dnia: Kwietnia 19, 2010, 19:38:26 pm »
oglądałem pogrzeb na CNN (dawali live), cały czas dominowały gadki o pojednaniu z rosją, odnowie stosunków. do tego ostro nagłośnili katyń, ten sprzed 70 lat:P

w ogóle niezła ironia. na pogrzeb nie dotarł obama, sarkozy, merkel a hołd nad trumną oddał przywódca największego "wroga" Kaczyńskiego, rosji. do tego przez całą prezydenturę walczył o prawdę o katyniu a udało mu się to dopiero po śmierci. życie (a raczej śmierć) bywa przewrotne. piękny przykład.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8207 dnia: Kwietnia 19, 2010, 19:46:55 pm »
No dobra, parę moich uwag. Z góry uprzedzam, że tekst pewnie będzie dłuższy, więc polecam osobom, które boją się dużej ilości liter, żeby sobie darowały czytanie. Co się mają stresować...

1. Wawel.
Moje odczucia co do tego miejsca pochówku są negatywne i pozwolę sobie napisać dlaczego. W moim odczuciu pochówek w tym miejscu powinien być zarezerwowany dla wybitnych jednostek, ludzi którzy zmienili swoje czasy i za życia których zaszły zauważalne zmiany. Których można było doświadczyć wychodząc z domu. Ewentualnie pozostawiły one po sobie wybitne dzieła, które są aktualne pomimo upływającego czasu. Czy mogę tą miarę mierzyć Lecha Kaczyńskiego?
Który zaczynał swoją posługę jako prawnik broniący robotników, później działacz Solidarności, współpracownik Lecha Wałęsy - a w wolnej Polsce kierował NIK'iem, pełnił funkcję prezydenta Warszawy i kraju. Czy mogę powiedzieć, że na którymkolwiek - bądź wszystkich - z wymienionych stanowisk pokazał, że jest wybitnym specjalistą, osobą , która prowadziła inne za sobą, dawała im przykład, bez której to wszystko nie byłoby możliwe, gdyż nie ulega wątpliwości iż był niezastąpiony? Kiedy patrzę na jego działania, na jego osiągnięcia... Obawiam się, że uczciwość nie pozwala mi wystawić podobnej oceny. Kaczyński był po właściwej stronie i podejmował słuszne decyzje - ale nie był TĄ osobą. Był raczej jednym z wielu. Jednym z tych, którzy pomagali robotnikom, jednym z tych, którzy działali w Solidarności i byli internowani, jednym ze współpracowników Wałęsy i jedną z tych osób, które były w NIK'u czy Warszawie.
Jako mieszkaniec tego miasta bez sprawdzania jego biografii nie jestem w stanie powiedzieć kiedy pełnił swój urząd - i szczerze mówiąc nie dostrzegam, aby za niego i po nim mi się inaczej żyło. Można mu oddać honor jako człowiekowi, który dbał o historię i w dużym stopniu przywrócił powstaniu warszawskiemu i Katyniowi należne im miejsce (czy jakoś tak) ale powtarza się sytuacja z tego co pisałem wcześniej. On był jedną z wielu osób, które się tym zajmowały, obie sprawy istniały w świadomości społeczeństwa niezależnie od jego działań - tak więc ciężko powiedzieć, żeby był tu jakoś nadzwyczaj zasłużony. Bo bez niego i tak by o tym pamiętano. A jeśli puszczę w niepamięć pewne jego fochy gdy zajmował najwyższy urząd w państwie... To szczerze mówiąc nie potrafię powiedzieć, aby jego działalność jakoś specjalnie utkwiła mi w pamięci. Zapewne był dobrym urzędnikiem państwowym, który starał się wywiązywać ze swoich obowiązków jak najlepiej, był porządnym facetem, który wierzył w to co mówił - ale nie był nikim ponad to. Nie zmienił świata wokół siebie jak Balcerowicz, nie porwał tłumów do działania jak Owsiak. Z tych powodów umieszczanie go w towarzystwie Marszałka jest nie na miejscu. Mówimy o człowieku bez którego nie powstałaby nasza państwowość po zaborach, który stworzył nasze oddziały i pomógł dać opór sowietom. To nie jest ta sama liga.

2. Wybory.
Kwestia o tyle ciekawa, że moim zdaniem ani platforma, ani pis nie mają tak naprawdę dobrych kandydatów. PO niby ma Komorowskiego - ale szczerze mówiąc nie uważam go za specjalnie reprezentacyjnego. Być może solidarnościowy intelektualista - bo raczej z konieczności ma wyższe wykształcenie. Ale bez znajomości języków. A przynajmniej angielskiego. Sikorski moim zdaniem bije go na głowę. Pis oficjalnie stawia na Kaczyńskiego - ale jest to w moim odczuciu polityczny błąd. W takiej sytuacji partia traci bez względu na wynik. Nawet jeśli wygra - to będzie zmuszony zawiesić członkostwo w partii. Po prostu nie da rady zajmować jednocześnie nią i sprawami państwowymi. Jeśli będzie jakaś awantura w kraju, a on będzie w tym czasie za granicą - to co zrobi? Przerwie wizytę, żeby ratować krewnych i znajomych królika? Tak czy inaczej będzie musiał kogoś namaścić na swoje stanowisko - i najlepiej, żeby była to osoba samodzielna. Tylko, że bez względu na to kto to będzie, nie będzie się cieszył tym autorytetem - nie będzie Kaczyńskim. Wcześniej czy później będzie się musiało zacząć podgryzanie przez bardziej aktywnych członków partii. Jeśli wybory przegra - będzie to jego osobista porażka i cios dla partii. Kolejny i bardzo mocny. Z czysto racjonalnego punktu widzenia najlepszą decyzją będzie poparcie jakiejś związanej ze stronnictwem osoby i udzielenie jej poparcia przez Jarosława. Ta osoba nie wygra wyborów, zostanie uznana za kandydata znikąd - ale jej porażka nie będzie porażką partii. Ona da sobie radę.

Inna sprawa, że Jarosław Kaczyński moim zdaniem nie ma doświadczenia w pełnieniu funkcji publicznych czy administracyjnych (co wcale nie znaczy, że Komorowski je posiada), bo trudno za taki uznać okres kiedy był premierem. Był to wyłącznie epizod w jego działalności politycznej i moim zdaniem tak powinien być traktowany. W tej kwestii czas będzie jego wrogiem - bo pomimo współczucia, jakim być może będzie darzony, to ludzie będą pamiętać jak wyglądała polityka w jego wydaniu. I będzie to widoczne tym bardziej, im częściej będzie zabierał głos.
Jedyne co mogłoby go uratować, to zapanowanie nad emocjami, na co w moim odczuciu nie ma szans. On po prostu musiałby uznać, że jego sposób działania wtedy był z jakiegoś powodu nieprawidłowy, że popełnił błąd. A on nie ma sobie nic do zarzucenia - a to oznacza również, że nie ma powodu inaczej się zachowywać. I w ogóle postępować inaczej.
Po za tym w moim odczuciu pełnienie obowiązków prezydenta po tym jak się było premierem, będzie raczej upokarzającym spadkiem w dół niż triumfalnym pójściem w górę. Po prostu to pierwsze stanowisko daje o wiele większe możliwości. Ma się bezpośredni wpływ na działalność rządu - na tworzone przez niego prawo i inicjatywy ustawodawcze, na obsadę stanowisk.
Jako prezydent trzeba o tym wszystkim zapomnieć.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8208 dnia: Kwietnia 19, 2010, 20:32:19 pm »
A tak w ogóle , to cieszę się , że mamy już to wszystko za sobą. Może w końcu wszystko powróci do normalności... chociaż po przemówieniach z pogrzebu to mam spore wątpliwości co do tego czy TV i polityka staną na właściwe tory.

Obym się mylił, ale zapowiada się teraz granie na zmarłych i wykorzystywanie sytuacji przez co niektórych.

Poza tym znów mnie SE zniszczył (a może to był Fakt, jedno gówno) wrzucając cytaty Norwida i jemu podobnych do nagłówków -,- Wyglądało to co najmniej idiotycznie. Może jeszcze niech coś z Pana Tadeusza jebną.

Yep, nawet gołej baby z tyłu gazety dziś nie dali jak widziałem na wystawie. Może będą teraz stale pisac tam wierszem, tak by swoich czytelników odchamic.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8209 dnia: Kwietnia 19, 2010, 20:52:22 pm »
Mi niedawno przemknęły przed oczyma urywki z dzisiejszego wydania "faktów". Co tam zobaczyłem? Katyń po raz n-ty.
Już mi się niedobrze robi na samą myśl o tym , ile jeszcze czasu będzie mowa o tym samym? Ileż można? W telewizji na każdym kanale plują jadem. Rosja wróg publiczny numer jeden. Już raz nam ten Katyń staną w poprzek gardła , zaczynam uważać , że to była jakaś kara Boska za wykorzystywanie tego faktu w celach politycznych (propaganda , tania zagrywka na patriotycznych uczuciach Polaków) , bo rodziny pamiętają o swoich ojcach , dziadkach ,  dla nich najbardziej cenną wartością powinno być to , że mogą bez problemu co roku pojechać i uczcić pamięć przodków , w szkołach uczą nas o tej zbrodni , Rosja przepraszała chyba za Gorbaczowa... Ja już nie wiem czego politycy i media oczekują od Rosjan. Widać , że taka kara to za mało , aby postawić ludzi rządzących do pionu... I kościół... wiara chrześcijańska uczy przebaczania , a tutaj mamy sytuacje zupełnie odwrotną , kościół nawołuje do buntu , do "ujawnienia prawdy" (którą przecież znamy)... zaczynam myśleć , że światu jednak jest potrzebny jakiś konkretny "koniec świata" bo na to co się dzisiaj dzieje nie da się normalnie patrzeć...

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8210 dnia: Kwietnia 19, 2010, 22:30:55 pm »
Cytuj
"The Soviet Story" to wstrząsający dokument o współpracy Gestapo z NKWD przed 1941 rokiem. Film opowiada o sowieckim terrorze wewnętrznym, o zabijaniu własnych obywateli "na skalę przemysłową", o sztucznie wywołanym Wielkim Głodzie na Ukrainie (Hołodomor), o mordzie w Katyniu, o współpracy gospodarczej i militarnej hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRS, o masowych deportacjach, o eksperymentach medycznych dokonywanych na więźniach Gułagów, a także o odradzającym się współcześnie faszyzmie w Rosji. Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. Nakręcony został przez Łotysza Edvins'a Šnore - łotewskiego politologa, który jest również autorem scenariusza oraz reżyserem filmu. W obrazie wykorzystano unikalne zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych z tamtych lat. "The Soviet Story" zawiera wywiady z zachodnimi jak również rosyjskimi historykami, ekspertami i politykami: Normanem Davisem, Borysem Sokołowem, pisarzem Wiktorem Suworowem, Władimirem Bukowskim, ostatnim przywódcą ZSRS Michaiłem Gorbaczowem, byłym pułkownikiem GRU (Głównego Zarządu Wywiadu) ZSRS Władimirem Karpowem, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również ofiarami sowieckiego terroru.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8211 dnia: Kwietnia 20, 2010, 09:32:37 am »
w dalszej fazie zrywu narodowego przewiduje ulice, place, szkoly i pomniki pana prezydenta. do konca roku bedziemy miec ich kilka. taki narod.
sorry, ze cytuje sam siebie ale juz sie zaczelo - w Toruniu sala koncertowa (jeszcze niewybudowana, ale kasa jest, koncza dokumentacje, budowa rusza w tym roku) bedzie im. Lecha Kaczynskiego.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8212 dnia: Kwietnia 20, 2010, 10:55:23 am »
ja tam słyszałem, że już były pomysły aby stadion narodowy w Warszawie nazwać jego imieniem.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8213 dnia: Kwietnia 20, 2010, 10:55:44 am »
Cytuj
"The Soviet Story" to wstrząsający dokument o współpracy Gestapo z NKWD przed 1941 rokiem. Film opowiada o sowieckim terrorze wewnętrznym, o zabijaniu własnych obywateli "na skalę przemysłową", o sztucznie wywołanym Wielkim Głodzie na Ukrainie (Hołodomor), o mordzie w Katyniu, o współpracy gospodarczej i militarnej hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRS, o masowych deportacjach, o eksperymentach medycznych dokonywanych na więźniach Gułagów, a także o odradzającym się współcześnie faszyzmie w Rosji. Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. Nakręcony został przez Łotysza Edvins'a Šnore - łotewskiego politologa, który jest również autorem scenariusza oraz reżyserem filmu. W obrazie wykorzystano unikalne zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych z tamtych lat. "The Soviet Story" zawiera wywiady z zachodnimi jak również rosyjskimi historykami, ekspertami i politykami: Normanem Davisem, Borysem Sokołowem, pisarzem Wiktorem Suworowem, Władimirem Bukowskim, ostatnim przywódcą ZSRS Michaiłem Gorbaczowem, byłym pułkownikiem GRU (Głównego Zarządu Wywiadu) ZSRS Władimirem Karpowem, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również ofiarami sowieckiego terroru.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Niesamowity materiał.
Dzięki za wpis :)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8214 dnia: Kwietnia 21, 2010, 13:57:34 pm »
w dalszej fazie zrywu narodowego przewiduje ulice, place, szkoly i pomniki pana prezydenta. do konca roku bedziemy miec ich kilka. taki narod.
sorry, ze cytuje sam siebie ale juz sie zaczelo - w Toruniu sala koncertowa (jeszcze niewybudowana, ale kasa jest, koncza dokumentacje, budowa rusza w tym roku) bedzie im. Lecha Kaczynskiego.

Co w tym dziwnego? Tak sobie próbowałem przypomnieć który polityk ostatnio zginał tragicznie i przyszedł mi do głowy marginalny Bronisław Geremek. No i:
Cytuj
Prowadzony przez niego samochód osobowy marki Mercedes zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem dostawczym Fiat Ducato[16]. Według prokuratora przyczyną wypadku było zaśnięcie za kierownicą.
Cytuj
22 lipca 2008 sala sejmowa nr 14 zajmowana przez Komisję Spraw Zagranicznych została nazwana imieniem Bronisława Geremka. 14 kwietnia 2009 owalny dziedziniec w budynku Parlamentu Europejskiego w Strasburgu otrzymał nazwę Agora Bronisław Geremek. 26 maja tego samego roku Rada Miejska w Swarzędzu podjęła uchwałę o nadaniu jednej z ulic nazwy "ulica Bronisława Geremka"[17], a 13 lipca 2009 na budynku przy ulicy Piwnej w Warszawie, gdzie w latach 1952–2000 mieszkał Bronisław Geremek, odsłonięto tablicę pamiątkową. W 2008 XVIII promocja Krajowej Szkoły Administracji Publicznej obrała Bronisława Geremka na swojego patrona.

A to info z wiki, więc możliwe że niepełne. Dziwne że nagle ludziom zaczęło przeszkadzać nazywanie ulic/budynków/cokolwiek jeśli chodzi o Kaczyńskiego, a wcześniej im nie przeszkadzało.

Cytat: Music
Obym się mylił, ale zapowiada się teraz granie na zmarłych i wykorzystywanie sytuacji przez co niektórych.

PO już zaczęło to tydzień temu głośną kampanią pod Wawelem.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8215 dnia: Kwietnia 21, 2010, 17:40:09 pm »
Cytuj
Co w tym dziwnego? Tak sobie próbowałem przypomnieć który polityk ostatnio zginał tragicznie i przyszedł mi do głowy marginalny Bronisław Geremek.

To, że zginęło się w wypadku samochodowym/lotniczym/innym nie oznacza, że kryła się za tym jakaś nadzwyczajna symbolika, czy też było to wydarzenie, które trzeba natychmiast uznać za historyczne. Dotyczy to również osoby, która w nim zginęła.

Cytuj
A to info z wiki, więc możliwe że niepełne. Dziwne że nagle ludziom zaczęło przeszkadzać nazywanie ulic/budynków/cokolwiek jeśli chodzi o Kaczyńskiego, a wcześniej im nie przeszkadzało.


To nie jest tak. Nadawanie nazw ulicom jest oczywiście potrzebne, ale musi być robione z głową. A nie na łapu capu, bo ktoś akurat miał taki humor. Jeśli dobrze pamiętam to jedna działaczka pisu przepchnęła w Warszawie nazwę "żołnierzy wyklętych" - która to nazwa bardzo się mieszkańcom nie podobała, sama działaczka z tego co pamiętam na tej ulicy nie mieszkała, jednak koniec końców taką świnię ludziom podłożyła...

Samych nazw nie nadaje się na teraz, nie nadaje się na jutro - nadaje się na długie lata. Tylko, że nie da się przewidzieć jak Kaczyński będzie pamiętany za kilka lat, co się będzie mówiło o jego polityce, jak - i jakie - jego zasługi będą pamiętane i oceniane... Z tego względu różne obiekty zostają najczęściej nazywane po osobach, które zostały już rozliczone ze swojego życia i w ogólnym rozrachunku można powiedzieć, że tak - będą miały coś pozytywnego do przekazania.

W przypadku prezydenta nie ma żadnej refleksji nad jego prezydenturą i polityką, nie ma ocen - jest tylko i wyłącznie owczy pęd. Takie "Kaczyński wielkim prezydentem był" przy czym teraz się kogoś wyrażającego podobne opinie spyta co konkretnie zrobił, to nie będzie mógł odpowiedzieć. A za rok będzie jeszcze gorzej.
Gdyby faktycznie był taki wspaniały, to żadna krzywda by mu się nie stała, jakby musiał trochę poczekać - do czasu aż faktycznie będzie pamiętany. Bo tak to nie jest wcale powiedziane, co z tego wszystkiego zostanie.

Żeby było jasne. Nie jestem przeciwnikiem nadawania nazw różnych obiektów imienia Kaczyńskiego. Jestem przeciwnikiem honorowania w ten sposób polityków, niezależnie od reprezentowanych opcji. Po prostu uważam iż nie są tego warci. Po pisarzach, po reżyserach, po rzeźbiarzach - coś zostaje i jest godne utrwalenia. To coś może być specyficzne nie do zrobienia przez kogoś innego. Politycy z założenia się do tej grupy nie zaliczają.


Powiem szczerze: Kaczyński jest trochę taką naszą Dianą, która wiele zyskała po tym zginęła w tunelu.
Tylko, że po latach niewielu chyba o niej pamięta. Czy istnieje jakiś powód, żeby w jego przypadku miało być inaczej?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8216 dnia: Kwietnia 21, 2010, 17:54:48 pm »
Cytuj
Co w tym dziwnego? Tak sobie próbowałem przypomnieć który polityk ostatnio zginał tragicznie i przyszedł mi do głowy marginalny Bronisław Geremek.

To, że zginęło się w wypadku samochodowym/lotniczym/innym nie oznacza, że kryła się za tym jakaś nadzwyczajna symbolika, czy też było to wydarzenie, które trzeba natychmiast uznać za historyczne. Dotyczy to również osoby, która w nim zginęła.

Dalej nie czytam. Znowu nie potrafisz przeczytać czyjejś wiadomości więc wymyślasz sobie jej treść i odpowiadasz na rzeczy które nie były w niej napisane. W ani jednym momencie nie napisałem że "To, że zginęło się w wypadku samochodowym/lotniczym/innym oznacza, że kryła się za tym jakaś nadzwyczajna symbolika, czy też było to wydarzenie, które trzeba natychmiast uznać za historyczne.". Mój post, w którym były tylko trzy zdania, znowu okazał się dla ciebie za trudny. Trzy zdania. Bijesz kolejny rekord.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, pisać na temat, prowadzić dyskusję, to może kiedyś zacznę Ci odpowiadać, bo na razie gadasz sam ze sobą i zamiast odpowiadać na posty innych użytkowników, odpowiadasz na swoje wyobrażenia o tym co napisali.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 17:57:31 pm wysłana przez el becetol »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8217 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:04:39 pm »
To, że nie rozumiesz odpowiedzi, to już nie jego wina.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8218 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:12:52 pm »
To wytłumacz Kresq, skoro rozumiesz. Bo chyba nie uważasz że na mojego posta który mówi "Od zawsze nazywano ulicę nazwiskami zmarłych tragicznie osób publicznych (daje przykład Geremka) czemu zaczęło to przeszkadzać dopiero w przypadku Kaczyńskiego?" odpowiedzią jest "To, że zginęło się w wypadku samochodowym/lotniczym/innym oznacza, że kryła się za tym jakaś nadzwyczajna symbolika, czy też było to wydarzenie, które trzeba natychmiast uznać za historyczne.",co?

To by była dobra odpowiedź gdybym napisał "Każdy wypadek związany jest z nadzwyczajną symboliką i z miejsca musi zostać uznany za wydarzenie historyczne" - a ja czegoś takiego nie napisałem, więc i odpowiedź jest kompletnie z dupy.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 18:15:30 pm wysłana przez el becetol »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8219 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:21:26 pm »
Niech ci będzie, masz rację.



Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 18:26:25 pm wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8220 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:39:33 pm »
Cytuj
Dalej nie czytam. Znowu nie potrafisz przeczytać czyjejś wiadomości więc wymyślasz sobie jej treść i odpowiadasz na rzeczy które nie były w niej napisane. W ani jednym momencie nie napisałem że "To, że zginęło się w wypadku samochodowym/lotniczym/innym oznacza, że kryła się za tym jakaś nadzwyczajna symbolika, czy też było to wydarzenie, które trzeba natychmiast uznać za historyczne.". Mój post, w którym były tylko trzy zdania, znowu okazał się dla ciebie za trudny. Trzy zdania. Bijesz kolejny rekord.

Facet. W Polsce w tragicznych wypadkach ginie rocznie chyba kilka tysięcy osób. Prawie żadna z nich nie otrzymuje tylko i wyłącznie z tego powodu, że kopnęła w kalendarz własnej ulicy.
Dlaczego one nie są honorowane w taki sposób? Dlaczego ma to dotyczyć Kaczyńskiego?


Aha. Sugeruję dodać do podpisu linijkę "Przeczytanie więcej niż trzech zdań jest dla mnie za trudne. Pisz skrótami, żebym dał radę."
 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 18:46:59 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8221 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:45:30 pm »
Dobra, akurat znajdziemy wielu ludzi, po których ponazywano ulice i tak dalej, a akurat niczym wielkim się nie wsławili.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8222 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:47:41 pm »
Dlaczego one nie są honorowane w taki sposób? Dlaczego ma to dotyczyć Kaczyńskiego?
Bo był prezydentem? :o

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8223 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:54:29 pm »
Nie weim gdzie to napisać czy tutaj czy w szokuje, ale ostatnio zauważyłem, że Jan Korvin Mikke cieszy sie gigantycznym poparciem wśród internautów. Już, któryś wykop o nim jest na głownej wykopu. Ja pitole, co się dzieje. Przecież JKM to największy poj** ostatnich lat.

Nigdy nie zapomnę jak mówił w jednym programi, że źle, że Polska wyszła z niewoli niemieckiej, bo oni jako wyższa kultura lepiej razwijaliby nasz kraj. Również stwierdził, że przynajmniej pod zniewoleniem Rosjan moglibyśmy być, bo i oni są na wyższym poziomie kultury. O tym, że jest antysemitą, rasistą i szowinistą to nie wspomnę.

Chciałbym spotkać biednych ludzi co są na tyle niskim poziomie intelektualnym by głosować na niego.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8224 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:56:56 pm »
Może jest obecny na wykopie na zasadzie luntków, gracjanów i innych zjebów z których można pocisnąć pompę?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8225 dnia: Kwietnia 21, 2010, 21:12:04 pm »
Może jest obecny na wykopie na zasadzie luntków, gracjanów i innych zjebów z których można pocisnąć pompę?
No właśnie nie. Ludzi rozkminiają, ze niesprawiedliwe jest bo on nie zdąży zebrać 100tyś podpisów itp. Ogólnie rozpływają się pod tym jaki on nie jest zajebisty, a jak to telewizja go nie dopuszcza i jakie inne partie są beznadziejne.

JKM to w sumie idealny kandydat dla wszystkich teorio-spiskowców, a teraz połowa internautów to takowi.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8226 dnia: Kwietnia 21, 2010, 21:17:53 pm »
JKM zawsze był taki, zawsze głosował na niego ten sam promil wyborców i na przestrzeni lat niewiele to się zmieniło. W teorii to może i logicznie rozumuje, ale nijak ma to się do przełożenia na świat rzeczywisty.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 339
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8227 dnia: Kwietnia 21, 2010, 21:22:51 pm »
Nigdy nie zapomnę jak mówił w jednym programi, że źle, że Polska wyszła z niewoli niemieckiej, bo oni jako wyższa kultura lepiej razwijaliby nasz kraj. Również stwierdził, że przynajmniej pod zniewoleniem Rosjan moglibyśmy być, bo i oni są na wyższym poziomie kultury.
Jakieś linki do tych rewelacji?

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8228 dnia: Kwietnia 21, 2010, 23:45:24 pm »
a jak to telewizja go nie dopuszcza
Od uchwały lustracyjnej Mikke nie jest lubiany w mediach, to fakt... ale to od jakiegoś czasu zaczęło się zmieniać.

Ja pitole, co się dzieje. Przecież JKM to największy poj** ostatnich lat.
Nie sądzę, żeby ten "poj**"  gorzej zarządzał państwem, niżeli Komorowski, lub jakiś Olejniczak...

O tym, że jest antysemitą, rasistą i szowinistą to nie wspomnę.
antysemitą, jak również żydem, i masonem... ponieważ są i tacy co tak twierdzą. Rasistą jest każdy, kto nie jest poprawną politycznie prostytutką. Szowinista możliwe, chociaż ja też nie przepadam za "kobietami z wąsem". (jeżeli w ogóle można nazwać feministki kobietami).

Chciałbym spotkać biednych ludzi co są na tyle niskim poziomie intelektualnym by głosować na niego.
I co byś im powiedział ? o tym jak dobrze, że nie ma filtrowania drzew w gran turismo ?

Ja chciałbym Cimoszewicza, ale nie kandyduje. Z pozostałych ludzi to niech będzie Komorowski - spokojny, nie awanturuje się, niekontrowersyjny. Przyjemny i ciepły człowiek.
Ach tak... Ciepła klucha, podobnie myślą na zachodzie gdzie socjaliści doprowadzają do katastrofy demograficznej, i co gorsze nawet w USA pojawiają się już symptomy miłośników ciepłych kluch, a potem dziwią się dlaczego Rosja i Chiny podcierają sobie nimi tyłek... Przywódcą powinien być człowiekiem silny, który nie ustępuje z byle powodu "bo tak wypada", bo to nie jest poprawne politycznie, bo spadną słupki w sondażach itd. Człowiek z silną ręką, niebojący się podejmować ryzyka.

JKM zawsze był taki, zawsze głosował na niego ten sam promil wyborców i na przestrzeni lat niewiele to się zmieniło. W teorii to może i logicznie rozumuje, ale nijak ma to się do przełożenia na świat rzeczywisty.
Tak jakbyś nie popierał go w wielu sprawach...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 00:10:51 am wysłana przez VaaKo »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8229 dnia: Kwietnia 22, 2010, 08:50:19 am »
Co w tym dziwnego?
ano to, ze kaczynski byl zlym prezydentem, zle reprezentowal nasz kraj, wprowadzal burdel w kraju, cieszyl sie zenujaco niskim poparciem, kompletnie sie nie nadawal na funkcje prezydenta, na sile wypchniety przez brata nie potrafil sie odnalezc. to podrecznikowy przyklad prezydenta pracujacego dla dobra swojej partii (a i to zle robil) a nie kraju i to w sposob bezczelnie oczywisty. jako o prezydencie mam o nim jak najgorsze zdanie. pomijajac caly ogrom tej tragedii, chocby na poziomie ludziki, rodzinnym oczywiscie.
to dlatego mial taki obraz w mediach, niskie poparcie i nie cieszyl sie powszechnym szacunkiem - to nie byl przypadek ani zadna zmowa solorza czy innego michnika.
jak teraz widze co sie dzieje, jak bardzo pisiory sterowane niczym bezmozgie cyborgi przez jarka i ksiezulkow z oszolomem dziwiszem (spadochroniarz z watykanu, bez jakichkolwiek zaslug, oszolom, znany z tego ze jest znany, no moze pieluchy papiezowi zmienial - a wszyscy skacza dookola jak palcem kiwnie) na czele kreuja go na meza stanu, bohatera narodowego, to mi wstyd za glupote tego narodu. ostatecznym egzaminem beda wybory.
a nazywanie tej sali jego imieniem wpisuje sie w to - bo wystarczy obiektywnie spojrzec, zeby zobaczyc ze kaczynski swoja dzialalnoscia polityczna nie zasluzyl na takie wyrozniena. miesiac temu byl bardzo slabym i nieudolnym prezydentem -> BAM TRACH -> teraz jest bohaterem narodowym? wiec ta katastrofa go takim uczynila? powtarzam, troche obiektywizmu i chlodnego spojrzenia. wowczas widac ta glupote, hipokryzje i zaklamanie w tym wszystkim.
proporcjonalnie: jak walesa umrze, to umieszcza go w ustawie zasadniczej, zmienia hymn polski, wybuduja nowe miasto Wałęsogrod i przeniosa tam stolice a cialo zmumifikuja i wstawia do muzeum.

ps - geremek nie byl postacia marginalna w polskiej polityce.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8230 dnia: Kwietnia 22, 2010, 09:07:51 am »
Zgadzam się z poprzednia wypowiedzią.

A takie robienie z pana prezydenta bohatera uważam za część kampanii wyborczej PISu , bo przecież tylko u nich w partii tacy bohaterowie , patrioci , tylko oni wiedzą co najlepsze dla kraju i tylko ktoś od nich może kontynuować "dzieło" najlepszego prezydenta w dziejach Rzeczpospolitej Polski.

Komorowski dobrego czuja ma , że tak szybko chciał ogłosić start kampanii wyborczych. On wiedział , że czyjaś kampania nieoficjalnie trwa już tydzień. Ale oczywiście dostał jobów , bo jak to tak , żałobę mamy...(czyt. PIS robi sobie reklamę)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8231 dnia: Kwietnia 22, 2010, 09:13:00 am »
Tak jakbyś nie popierał go w wielu sprawach...

Popieram w wielu sprawach. Jednak też w wielu nie popieram, a te przeważają niestety nad plusami (chociażby to nieszczęsne prawo do broni, co jest najgorszym pomysłem jaki nasz kraj może sobie zafundowac).

miesiac temu byl bardzo slabym i nieudolnym prezydentem -> BAM TRACH -> teraz jest bohaterem narodowym? wiec ta katastrofa go takim uczynila? powtarzam, troche obiektywizmu i chlodnego spojrzenia. wowczas widac ta glupote, hipokryzje i zaklamanie w tym wszystkim.

Nic dodac, nic ując.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8232 dnia: Kwietnia 22, 2010, 09:16:44 am »
Komorosiu będzie idealny. Poklepią go po plecach czy to zachód czy to wschód i będzie załatwione... WSZYSTKO. W ch** z takim prezydentem!!! No ale najważniejsze że umie się zachować na salonach i jest przystojny  :hihi:

Cytuj
proporcjonalnie: jak walesa umrze, to umieszcza go w ustawie zasadniczej, zmienia hymn polski, wybuduja nowe miasto Wałęsogrod i przeniosa tam stolice a cialo zmumifikuja i wstawia do muzeum.
a grubasa zostaw w spokoju bo na Wawelu na pewno nie spocznie. Zakłamany tłusty skur**syn mówiący od rzeczy.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8233 dnia: Kwietnia 22, 2010, 09:31:04 am »
a grubasa zostaw w spokoju bo na Wawelu na pewno nie spocznie. Zakłamany tłusty skur**syn mówiący od rzeczy.

A jeszcze kilka stron temu była wielka dyskusja, jak to lud nie ma w ogóle prawa decydować czy też kwestionować decyzji, kto ma, a kto nie ma leżeć na Wawelu; dyskusja o tym, jak to pluto na Lecha Kaczyńskiego za życia i jak teraz wszyscy ci ludzie, nawet jeżeli wciąż nie przepadają za ś.p. Kaczyńskim, dalej go nie lubią, powinni się za to bić w pierś...

Jak widać, skończył się czas żałoby, zaczęło się standardowe plucie :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 09:41:48 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8234 dnia: Kwietnia 22, 2010, 10:09:32 am »
Wałęsa zginął w tym samolocie? NIE. W dniu katastrofy mógłbym to samo o nim powiedzieć. Już dawno temu straciłem jakikolwiek szacunek do tego człowieka. Był symbolem pchnął ten przewrót ale na tym się skończyło. Teraz powinien siedzieć cichutko na tyłku  i za dużo się nie wychylać bo jest zakłamanym prostakiem. Miał ujebać jedną nogę od stołu ale się bał. Wy pluliście na trumny ofiar a to trochę co innego.

Głosuje na Jarka albo Ziobre. Zobaczymy

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8235 dnia: Kwietnia 22, 2010, 10:18:32 am »
Przecież żaden z nich nawet żony nie ma- za pierwszą damę będzie robił kot?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8236 dnia: Kwietnia 22, 2010, 10:21:26 am »
a grubasa zostaw w spokoju bo na Wawelu na pewno nie spocznie. Zakłamany tłusty skur**syn mówiący od rzeczy.
Twoim zdaniem kaczynski bardziej na to zaslugiwal niz walesa bedzie?

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8237 dnia: Kwietnia 22, 2010, 10:35:28 am »
Osiągnięciem Wałęsy jest "obalenie komunizmu" (daję w kreseczki, bo wiadomo, że sam tego nie zrobił), osiągnięciem Lecha było wstrzymanie rozwoju Warszawy na kilka lat i spektakularna śmierć. Jeden na Wawel, drugi zakłamany grubas cichutko, powązki co najwyżej mogę mu zaproponowac... Chciałbym się dopytać o logikę bo osobiście nie widzę jej tu za bardzo.
SW-5606-3156-4802

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8238 dnia: Kwietnia 22, 2010, 10:45:43 am »
Nigdy nie zapomnę jak mówił w jednym programi, że źle, że Polska wyszła z niewoli niemieckiej, bo oni jako wyższa kultura lepiej razwijaliby nasz kraj. Również stwierdził, że przynajmniej pod zniewoleniem Rosjan moglibyśmy być, bo i oni są na wyższym poziomie kultury.
Jakieś linki do tych rewelacji?
Linka nie mam ale mogę ci opisac program to sobie poszukasz. To był program na jedynce lub dwójce. Leciał w bardzo późnych godzinach, 22, 23 a może i nawet później. To był cykl programów. Struktura całego programu była luźna bardzo, było to jakieś mieszkanie i zapraszali kilka znanych osób oraz kilkunastu studentów. Ludzie sobie chodzili po pokojach, kuchni i w różnych miejscach dyskutowali na różne tematy, a operatorzy starali się co ciekawsze dyskusje uchwycić.

Rasistą jest każdy, kto nie jest poprawną politycznie prostytutką.
To popatrz, ja w ogóle nie jestem resistą mimo iz nie jestem "poprawną politycznie prostytutką".

JKM nie dość, że jest rasistą to jeszcze jest niekulturalnym chamem, bo w tym programie co wcześniej wspomniałem, jak rozmawiał z czarnoskórym to wprost mu powiedział, ze uważa że przez to, ze jest murzynem jest gorszy, że jego rasa coś tam-coś tam, że nie powinien być w Polsce itp.


Chciałbym spotkać biednych ludzi co są na tyle niskim poziomie intelektualnym by głosować na niego.
I co byś im powiedział ? o tym jak dobrze, że nie ma filtrowania drzew w gran turismo ?
Chciałbym zobaczyć jak wyglądają tacy ludzie, porozmawiać z nimi i dowiedzieć co ich skłoniło do tego by popierać takiego oszołoma

Co ma filtrowanie tekstur w Gran Turismo do polityki?

Wiadomość scalona: Kwietnia 22, 2010, 10:47:46 am
Głosuje na Jarka albo Ziobre. Zobaczymy
:o
To może od razu na Giertycha bądź Leppera? Cała czwórka na podobnym poziomie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 10:47:47 am wysłana przez Piter_neo »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8239 dnia: Kwietnia 22, 2010, 11:11:57 am »
ps - geremek nie byl postacia marginalna w polskiej polityce.

Na szczęście z jego poglądami był.

Cytat: Solidarność Radia i Telewizji, biuletyn KKP NSZZ Solidarność,1981
Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, ze pan niezbyt lubi Polaków!

Bronisław Geremek:  Niezbyt lubie?  Takie określenie jest niezbyt ścisle! Ja ich po prostu nienawidzę. Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami.

Hanna Krall:  Ale przeciez pana i pana matke uratował własnie Polak!

Bronisław Geremek: To prawda. Stefan Geremek ukrył nas oboje w Zawichoscie. Pózniej nawet, kiedy bylo juz jasne i pewne, ze mój ojciec Borys Lewartow - nauczyciel ze szkółki rabinackiej, zginał w getcie warszawskim, ozenił sie z moja matka. Niemniej jednak jak od dziecka musiałem ukrywac swoje pochodzenie i nie jeden raz bluzniłem przenajswietszemu, niech bedzie sławione imie jego po wieki wieków, ze stworzył mnie własnie Zydem! A zreszta, czytała chyba pani pamietniki Emanuela Gingelbluma?

Hanna Krall: Oczywiscie. Przeciez pisałam ksiazke o getcie warszawskim i bohaterach Zydowskiego Ruchu Oporu.

Bronisław Geremek:  No, to co pewnego razu powiedzieli Zydzi, którzy razem z Gingenblumem ukrywani byli w bunkrze przy ulicy Wolskiej przez ogrodnika Marczaka i jego rodzine? Pamieta pani, panno Hanko?

Hanna Krall: Tak. Pamietam. Mówili: Nienawidzimy Polaków, bo im jest lepiej niż nam.

Bronisław Geremek:  No, to teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który tworzymy oraz ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu doprowadzic do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom.

A pomimo tego jego imieniem nazwany zostają szkoły, ulice, place. Dziwne że ludziom którym to nie przeszkadzało i nie zabierali w tej sprawie głosu, nagle zaczyna przeszkadza honorowanie w ten sam sposób Lecha Kaczyńskiego