Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658603 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9080 dnia: Czerwca 13, 2010, 14:54:47 pm »
Tak piterze? Ja jakoś jeszcze w tej kampanii nie pamietam wpadek, a na pewno nie takich i nie tyle. ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9081 dnia: Czerwca 13, 2010, 15:05:23 pm »
"Wpadki słowne"  :lol:

Brak wiedzy, kompetencji, przygotowania i kompletne niepanowanie nad słowami, które wypowiada. Zaczyna od pomylenia deficytu z długiem publicznym, wpisuje Norwegię do UE, a teraz wychodzi z NATO. Co będzie kolejną wpadką - "całkiem zwyczajnie" wypowiedzenie wojny któremuś z sąsiadów? Swoją drogą przydałaby się jakaś kompletna lista - byłoby z czego szydzić przez kolejne lata.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9082 dnia: Czerwca 13, 2010, 15:18:29 pm »
"Wpadki słowne"  :lol:

Brak wiedzy, kompetencji, przygotowania i kompletne niepanowanie nad słowami, które wypowiada. Zaczyna od pomylenia deficytu z długiem publicznym, wpisuje Norwegię do UE, a teraz wychodzi z NATO. Co będzie kolejną wpadką - "całkiem zwyczajnie" wypowiedzenie wojny któremuś z sąsiadów? Swoją drogą przydałaby się jakaś kompletna lista - byłoby z czego szydzić przez kolejne lata.

Mowisz masz:

http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/Sztab-Kaczynskiego-wylicza-wpadki-Komorowskiego

i dla kontrastu wpadki Kaczynskich:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80279,4191929.html

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9083 dnia: Czerwca 13, 2010, 15:26:57 pm »
Dowództwo NATO musi być w szoku :lol:

A na serio. Gdy słyszę jak Komorowski chce podjąć odpowiednie kroki w celu wycofania wojsk z Afganistanu to mi się śmiać chce. Przecież niedawno podjął decyzję o przedłużeniu tej misji:

http://www.wprost.pl/ar/192383/Marszalek-Komorowski-przedluzyl-misje-Polakow-w-Afganistanie/

Na myśl przychodzi mi jedno słowo - Wybory. Ale niestety ciemny lud to kupi i na Bronka zagłosuje.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9084 dnia: Czerwca 13, 2010, 15:36:50 pm »
Nie kupią zobaczysz ludzi już trochę na oczy przejrzeli.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9086 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:24:22 pm »
Kupią. Nie specjalnie jest wybór.
Komorowski może mieć wpadki - ale kogo mamy wybrać zamiast niego? Kaczyńskiego, który od nieco ponad miesiąca udaje pokojowego i układnego polityka? Który nie ma chyba żadnego doświadczenia w pełnieniu funkcji państwowych - pomijając okres premierostwa za czasów pisu, ale jest to bardziej jego antyreklama niż reklama... Napieralskiego, który nie ma większych szans?

Gdyby nasze partie wystawiły polityków z klasą, którzy faktycznie by coś sobą reprezentowali, to faktycznie można by wybierać...
A tak to zagłosuje się na tego, który będzie najmniej zły.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8007375,Izrael_zada_od_Polski_wydania_swego_obywatela.html

Powiem tak... Takiego wała panowie. Jeśli wasz obywatel jest o coś oskarżony i Niemcy wypełnią wszelkie procedury, to naszym obowiązkiem będzie jego im przekazanie.
Wy nie macie tutaj nic do gadania.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9087 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:37:28 pm »
Kupią. Nie specjalnie jest wybór.
Komorowski może mieć wpadki - ale kogo mamy wybrać zamiast niego? Kaczyńskiego, który od nieco ponad miesiąca udaje pokojowego i układnego polityka? Który nie ma chyba żadnego doświadczenia w pełnieniu funkcji państwowych - pomijając okres premierostwa za czasów pisu, ale jest to bardziej jego antyreklama niż reklama... Napieralskiego, który nie ma większych szans?

Dokładnie! Wybór tak naprawdę jest pomiędzy Komorowskim i Kaczyńskim. Ludzie mając w pamięci 2 lata rządów PiS'u i tego całego syfu jaki miał miejsce w tym okresie, powinni raczej zdecydować się na Komorowskiego. Pomijam fakt, że chłop jest nudny i słabo nadaje się na ta funkcję. Jednak z dwojga złego wolę jego niż udawanego Kaczyńskiego, który próbuje nabrać ciemny lud na swoją przemianę.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9088 dnia: Czerwca 13, 2010, 17:33:49 pm »
Komorowski może mieć wpadki - ale kogo mamy wybrać zamiast niego? Kaczyńskiego,  (...) Napieralskiego (...)?

Dokładnie! Wybór tak naprawdę jest pomiędzy Komorowskim i Kaczyńskim. (...) Jednak z dwojga złego wolę jego niż udawanego Kaczyńskiego, który próbuje nabrać ciemny lud na swoją przemianę.

Rozumiem, że mamy więc tylko 2-3 kandydatów? Super :roll:
Naprwadę nie rozumiem, czemu ludzie sądzą, że muszą wybierać tylko pomiędzy dwoma kandydatami, nawet, jeżeli żadnego w pełni nie popierają; bo co, bo reszta "nie ma szans"? Jasne, jak wszyscy obywatele pomyślą takimi kryteriami, to na pewno nie będą mieli szans.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9089 dnia: Czerwca 13, 2010, 17:38:53 pm »
Po prostu za bardzo się obawiam, że Kaczyński wygra. Tak to nawet nie poszedłbym głosować, bo nie ma kandydata, który przekonuje mnie do siebie. Idę na wyboru z powodu obawy przed tym co mieliśmy przez 2 lata rządów PiS'u.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9090 dnia: Czerwca 13, 2010, 17:39:41 pm »
A co mieliśmy?  :lol:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9091 dnia: Czerwca 13, 2010, 18:32:28 pm »
A co mieliśmy?  :lol:

Ciągłe awantury polityczne i zajmowanie się pierdołami.
Ujmując to nieco inaczej - pan Kaczyński po wygranych wyborach zapomniał przekłuć miecz na pług. Zakończyć politykowanie i zająć się rządzeniem.
Pewne rzeczy przechodzą w kampanii wyborczej, ale po niej trzeba zamknąć jadaczkę i zakasać rękawy. U niego tego zabrakło.



Rozumiem, że mamy więc tylko 2-3 kandydatów? Super :roll:
Naprwadę nie rozumiem, czemu ludzie sądzą, że muszą wybierać tylko pomiędzy dwoma kandydatami, nawet, jeżeli żadnego w pełni nie popierają; bo co, bo reszta "nie ma szans"? Jasne, jak wszyscy obywatele pomyślą takimi kryteriami, to na pewno nie będą mieli szans.

Mamy większą ilość kandydatów, ale bądźmy szczerzy - to są wyłącznie takie dodatki. Ani Olechowski, ani Pawlak, ani JKM nie przeskoczą poparcia jakim cieszy się Komorowski czy Kaczyński. Chętni oczywiście nie muszą na nich głosować, ale jeśli zagłosują na innych, to ich głos raczej pójdzie na marne. Po prostu osoby na które głosowali i tak nie wezmą udziału w drugiej turze, a sami będą musieli i tak wybierać jednego z dwóch kandydatów.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9092 dnia: Czerwca 13, 2010, 18:41:23 pm »
A co mieliśmy?  :lol:

Ciągłe awantury polityczne i zajmowanie się pierdołami.
Ujmując to nieco inaczej - pan Kaczyński po wygranych wyborach zapomniał przekłuć miecz na pług. Zakończyć politykowanie i zająć się rządzeniem.
Pewne rzeczy przechodzą w kampanii wyborczej, ale po niej trzeba zamknąć jadaczkę i zakasać rękawy. U niego tego zabrakło.

Egzakli. Na przemianę Jarka się nie nabiorę, bo doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w kampanii robi się wszystko aby zdobyć poparcie. To po prostu ściema w którą wierzą tylko najbardziej naiwni wyborcy PiS'u.

Pragnę tylko przypomnieć, że PiS tak "cudownie" rządził Polską iż musiały odbyć się kolejne wyboru już po 2 latach. Frekwencja była rekordowa ze względu na fakt, że ludzie mieli ich kompletnie dość. Polacy ruszyli do lokali wyborczych aby w końcu pozbyć się tych nieudaczników. Naturalnie więc, że nie chce mieć powtórki tego co wtedy miało miejsce.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9093 dnia: Czerwca 13, 2010, 18:43:13 pm »
Mamy większą ilość kandydatów, ale bądźmy szczerzy - to są wyłącznie takie dodatki. Ani Olechowski, ani Pawlak, ani JKM nie przeskoczą poparcia jakim cieszy się Komorowski czy Kaczyński. Chętni oczywiście nie muszą na nich głosować, ale jeśli zagłosują na innych, to ich głos raczej pójdzie na marne. Po prostu osoby na które głosowali i tak nie wezmą udziału w drugiej turze, a sami będą musieli i tak wybierać jednego z dwóch kandydatów.

Ale czemu to są dodatki? Czemu będzie to zmarnowany głos? Czemu zamiast głosować na Komorowskiego ta cała grupa ludzi niezdecydowanych nie pójdzie np. głosować na Napieralskiego, Jurka, Olechowskiego? Ta mentalność, że "tylko Komorowski ma szanse" mnie właśnie przeraża.
Sorry, ale jeżeli Komorowski jest tak beznadziejny, że ludzie idą na wybory bo "za bardzo się obawiają, że Kaczyński wygra", to jedynie źle świadczy o samym kandydacie. Co to za prezydent, który sam nie potrafi do siebie ludzi przekonać, a jedynie jest "żeby ten drugi nie wygrał"?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9094 dnia: Czerwca 13, 2010, 19:41:56 pm »
Jak ja głupi mogłem się spodziewam, że tym razem dowiem się od zwolenników PO, dlaczego było im tak źle za rządów PiS. Rozumiem, że życie w realiach jednocyfrowego bezrobocia, jednopunktowej inflacji, pięcioprocentowego wzrostu gospodarczego i spadającej przestępczości to piekło, do którego powrotu nie można dopuścić. Niektórzy dali się tak bardzo zaszczuć, że zatracili jakąkolwiek umiejętność świadomej i merytorycznej oceny. Niesamowite, że dorośli wyborcy dają się nastraszyć złym wilkiem - dosłownie jak małe dzieci.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9095 dnia: Czerwca 13, 2010, 19:49:49 pm »
Siła mediów robi swoje . Słupki sondaży nie zmieniają się niemal od początku wyborów , liczą sie tylko 2 kandydaci bo jak mówią eksperci (?!) w tv reszta nie ma żadnych szans na zwycięstwo . Dobija mnie moment gdy komentator pyta jakiegoś kandydata na prezydenta spoza grona faworytów '' Po co Pan w ogóle kandyduje ?" . Równie dobrze można by przyjąc za dobrą metodę rzut monetą bo  taka forma wyboru nosiłaby dalej znamiona demokracji . :roll: Bezczelnośc w manipulowaniu opinią publiczną  przekracza granice przyzwoitosci .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9096 dnia: Czerwca 13, 2010, 19:52:05 pm »
I dlatego PiS rządził jedynie 2 lata a frekwencja była taka ogromna aby odsunąć ich od władzy. Ja mam tylko nadzieję, że nasz naród uczy się na błędach.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9097 dnia: Czerwca 13, 2010, 19:58:17 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9098 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:11:25 pm »
Rozumiem że za ciebie myśli jakiś anonimowy "politolog" z wykopu? Przykre.

Czasu, który zmarnowałem na przeczytanie tego steku bzdur o obelg pewnie mi nie oddasz...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9099 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:13:22 pm »
A co mieliśmy?  :lol:
To mieliśmy:
http://www.wykop.pl/link/381294/jak-dobrze-bylo-za-czasow-kaczynskiego-premiera-i-jego-brata-prezydenta/
Chociaż i tak wiele rzeczy jest pominiętych w tym zestawieniu.

Dobrze sobie odświeżyć pamięć tydzień przed wyborami. Dzięki Piter za link. Aczkolwiek masz rację, że i tak brakuje kliku rzeczy.

Wiadomość scalona: Czerwca 13, 2010, 20:21:51 pm
Jednak Komrowski przyszedł do TVP1. Czyli nie jest takich cykorem jak Kaczyński, który unikał do tej pory debaty. Mowa szczególnie o tej, która odbyła się na UW.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 20:21:51 pm wysłana przez BoBaN »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9100 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:26:34 pm »
Iras, nie wiem co jest w tym linku, ale mógłbyś sie jakoś merytorycznie do tego odnieść. Zawsze z becetolem najgłośniej krzyczycie o źródła, dowody, cytaty etc. Zapytałeś co mieliśmy za czasów rządów kaczyńskich, ktoś Ci odpowiedział na pytanie a Ty go zbywasz i w żaden sposób nie odnosisz się do tego co wrzucił, próbujesz tylko obalić wszystko co tam jest napisane, deprecjonując wartość źródła.

No i powiedz mi jak z wami (Tobą i becetolem) w ogóle można dyskutować, skoro zawsze wszystko musi być na waszych warunkach, waszym gruncie, wy sami decydujecie, które źródła są ok a które nie, od interlokutorów wymagacie pedantycznej dokładności i potwierdzania każdego zdania stosownymi źródłami, czepiacie się najmniejszych uchybień w wypowiedziach innych, i przede wszystkim każdą dyskusje próbujecie zacząć od udowodnienia wszystkim że wasz przeciwnik jest kompletnym kretynem.

Dziękuje, dobranoc.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9101 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:37:40 pm »
Iras, nie wiem co jest w tym linku(...)

Jak naprawisz ten błąd, to będziesz wiedział, że nie ma się do czego merytorycznie odnosić.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9102 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:52:35 pm »
Wuher przeczytaj co jest w linku. Uwierz mi, że jest tam większość tego co spotkało Polskę przez 2 lata rządów PiS'u. Jest się do czego odnosić, dlatego sprawdź sam żebyś nie miał żadnych wątpliwości.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9103 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:11:12 pm »
Mimo wszystko jaki by nie był Kaczyński jako polityk, to każdy chyba przyzna mi racją, gdy powiem, ze Polska za rządów Lecha oraz Pisu stała się pośmiewiskiem, obiektem drwiny. Nawet takie głupie obrazki pokazujące z czym się kojarzą ludzią dane państwa, to zazwyczaj na mapie Polski widnieje kaczka. Prezydent jest wizytówką państwa, buduje wizerunek i jest twarzą danego kraju. Przez Lecha oraz rząd pisu, Polska jest/była postrzegana jako kraj zaściankowy, z "bliźniakami" u władzy. Teraz jakby wygrał Jarosław, to wszyscy by się zbijali, że drugi raz wybieramy "zabawnego" prezydenta, że jeden zginął, to w jego miejsce wchodzi brat bliźkiak.

Nie zapominajmy, że to nie sa wybory rządu, lecz "tylko" wybory prezydenta. Prezydent ma bardzo ograniczoną funkcje w państwie. Ma on głównie funkcję reprezentatywną, dlatego mniej sa ważne programy polityczne, poglądy, a bardziej wizerunek, znajomość etyki, charyzma i dobra prezencja. Ponadto prezydent w stosunkach zagraniczych powiniem reprezentować stanowisko rządu, a jak to wyglądało w przypadku Lecha to już wszyscy dobrze pamiętamy. Również prezydent powinien być a-partyjny, a Lech Kaczyński bodajże zawetował więcej ustaw rządu, niż wszyscy prezydenci wcześniej razem wzięci.


Jeżeli chodzi o moje preferencje wyborcze to nie uważam, ze Komorowski jest idealnym kandydatem. Ja żałuję, że Cimoszewicz nie kandyduje i jestem bardzo rozczarowany, że tego nie robi, bo to jest jedna z nielicznych osób, które były by idealne w roli głowy państwa. Następnie uwarzam, że Tusk byłby lepszym kandydatem od Komorowskiego, również w roli prezydenta wolałbym widzieć Sikorskiego. Dobrze to jednak, śwadczy o PO, ponieważ oznacza, ze jest w tej partii wiele znakomitych osobistości. Z kolei nie mam pojęcie kto miałby kandydować z PiSu, gdyby Kaczyński nie startował.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 21:23:57 pm wysłana przez Piter_neo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9104 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:40:51 pm »
Również prezydent powinien być a-partyjny, a Lech Kaczyński bodajże zawetował więcej ustaw rządu, niż wszyscy prezydenci wcześniej razem wzięci.

Mów mi jeszcze. Kwaśniewski 11 ustaw w I kadencji i 24 w II, a "hamulcowy" 8.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9105 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:49:15 pm »
Nawet takie głupie obrazki pokazujące z czym się kojarzą ludzią dane państwa, to zazwyczaj na mapie Polski widnieje kaczka. Prezydent jest wizytówką państwa, buduje wizerunek i jest twarzą danego kraju. Przez Lecha oraz rząd pisu, Polska jest/była postrzegana jako kraj zaściankowy, z "bliźniakami" u władzy. Teraz jakby wygrał Jarosław, to wszyscy by się zbijali, że drugi raz wybieramy "zabawnego" prezydenta, że jeden zginął, to w jego miejsce wchodzi brat bliźkiak.

Ma on głównie funkcję reprezentatywną, dlatego mniej sa ważne programy polityczne, poglądy, a bardziej wizerunek, znajomość etyki, charyzma i dobra prezencja.



Prezydent RP według Piter_neo: http://c.wrzuta.pl/wi13907/33ec8cd0002507eb468157f9/0/doda-sesja%20



 :lol: :lol: :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9106 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:52:15 pm »
A co mieliśmy?  :lol:
To mieliśmy:
http://www.wykop.pl/link/381294/jak-dobrze-bylo-za-czasow-kaczynskiego-premiera-i-jego-brata-prezydenta/
Chociaż i tak wiele rzeczy jest pominiętych w tym zestawieniu.

Tekst Matki_Kurki sprzed 3 lat.

A wiesz że matka_kurka zmienił zdanie, wycofał się z tamtych tekstów i teraz deklaruje oddanie głosu na Kaczyńskiego?  :roll:

Jego aktualny wpis nazywa się "Wąsaty idiota przygotował strategię wyjścia z NATO. Kaczor puść CBA za tymi nygusami!"

Polecam.

Cytat: Matka_Kurka
Krótko i podsumowując, mogę zagłosować na wybitnego intryganta, na wybitnego idiotę zagłosować nie dam rady i naprawdę mnie to nie obchodzi, że ZOMO i inne „Irasiady”, to wybrzmiało. Przecież to mnie usiłowano olać jako wyborcę, usiłowano mnie potraktować jak półgłówka, który zagłosuje na swojego. Owszem jest to jakaś strategia, powszechnie się twierdzi, że lud głupotą stoi, tylko czy się pan Donald ze swoją wąsatą Begerową (nie moje, ale dobre) nie przeszacował. Mnie się jednak nie chce dawać wiary, że ponad połowa narodu zagłosuje na idiotę, mnie się wydaje, że sporo narodu może nie odda głosu na intryganta, ale w domu zostanie na pewno. To będą ciekawe i przełomowe wybory, od nich zacznie się nowe rozdanie i jak na mój gust powrót PiS do władzy. No i bardzo dobrze

Również prezydent powinien być a-partyjny, a Lech Kaczyński bodajże zawetował więcej ustaw rządu, niż wszyscy prezydenci wcześniej razem wzięci.

Mów mi jeszcze. Kwaśniewski 11 ustaw w I kadencji i 24 w II, a "hamulcowy" 8.

Nie dyskutuj, to dogmat. Tekst który lemingi przyjmują na wiarę, a nawet nie sprawdzą czy za swoimi idolami powtarzają prawdę czy kłamstwo. A zresztą, niech odpowie Matka_Kurka, którego tu Piter_Neo przywoływał:

(Do komorowskiego:)

Cytat: Matka Kurka
Głosami pana partii i pana osobiście, PO odrzuciła WSZYSTKIE projekty ustaw przesłane do sejmu przez prezydenta Rzeczypospolitej. PiS i SLD jako partie opozycyjne złożyły więcej projektów ustaw, niż koalicja rządząca i do dziś większość z nich pan jako marszałek sejmu blokuje, nie pozwala uruchomić procedury legislacyjnej. Proszę zatem nie twierdzić, że to prezydent był liderem w blokowaniu ustaw i uniemożliwiał pracę sejmu, ponieważ w tej dziedzinie nikt pana nie przebije, jęsli jest jakieś zagrożenia wetującym prezydentem, to pan niestety jest zagrożeniem największy. Pan zablokował więcej ustaw niż wszyscy prezydenci Polski od czasów generała Jaruzelskiego.

 :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 21:57:48 pm wysłana przez el becetol »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9107 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:56:20 pm »
Cytuj
Jak ja głupi mogłem się spodziewam, że tym razem dowiem się od zwolenników PO, dlaczego było im tak źle za rządów PiS. Rozumiem, że życie w realiach jednocyfrowego bezrobocia, jednopunktowej inflacji, pięcioprocentowego wzrostu gospodarczego i spadającej przestępczości to piekło, do którego powrotu nie można dopuścić. Niektórzy dali się tak bardzo zaszczuć, że zatracili jakąkolwiek umiejętność świadomej i merytorycznej oceny. Niesamowite, że dorośli wyborcy dają się nastraszyć złym wilkiem - dosłownie jak małe dzieci.

Facet, wybacz ale ta opinia jest tak niemerytoryczna jak to tylko możliwe.
Żaden z podanych przez ciebie faktów dotyczących kraju nie jest zasługą ani pisu, ani koalicjantów. Oni już ją zastali, kiedy zdobyli władzę. To raz.
Ani za rządów Marcinkiewicza, ani Kaczyńskiego, kwestie gospodarcze nie znajdowały w centrum ich zainteresowania. To dwa.

Więc jeśli czytam, że za ich rządów mieliśmy świetne wyniki - domyślnie dzięki nim -, że jak Kaczyński wróci, to się to jakoś zmieni... To nie jest merytoryczne przedstawienie faktów.
To tylko i wyłącznie czcza, nie poparta niczym propaganda. W najgorszym wydaniu.

Niezwykłe, że niektórzy posuną się do twierdzenia, że co dobre w Polsce jest wyłącznie zasługą Kaczyńskich.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9108 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:57:41 pm »
Dla tych co
Nawet takie głupie obrazki pokazujące z czym się kojarzą ludzią dane państwa, to zazwyczaj na mapie Polski widnieje kaczka. Prezydent jest wizytówką państwa, buduje wizerunek i jest twarzą danego kraju. Przez Lecha oraz rząd pisu, Polska jest/była postrzegana jako kraj zaściankowy, z "bliźniakami" u władzy. Teraz jakby wygrał Jarosław, to wszyscy by się zbijali, że drugi raz wybieramy "zabawnego" prezydenta, że jeden zginął, to w jego miejsce wchodzi brat bliźkiak.

Ma on głównie funkcję reprezentatywną, dlatego mniej sa ważne programy polityczne, poglądy, a bardziej wizerunek, znajomość etyki, charyzma i dobra prezencja.



Prezydent RP według Piter_neo: http://c.wrzuta.pl/wi13907/33ec8cd0002507eb468157f9/0/doda-sesja%20



 :lol: :lol: :lol:
Polecam sobie poczytać funkcje jakie ma prezydent w RP.
Również prezydent powinien być a-partyjny, a Lech Kaczyński bodajże zawetował więcej ustaw rządu, niż wszyscy prezydenci wcześniej razem wzięci.

Mów mi jeszcze. Kwaśniewski 11 ustaw w I kadencji i 24 w II, a "hamulcowy" 8.
Ja potrafię się przyznać do błędu (inna sprawa, że napisałem 'bodajże') Nie jest to jednak najważniejsza rzecz, którą poruszałem w poprzednim poście.

No i taki bonus:
http://www.wykop.pl/artykul/384813/madrosci-jaroslawa-kaczynskiego-sentencje-maksymy-porzekadla/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 22:01:10 pm wysłana przez Piter_neo »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9109 dnia: Czerwca 13, 2010, 22:19:50 pm »
Mimo wszystko jaki by nie był Kaczyński jako polityk, to każdy chyba przyzna mi racją, gdy powiem, ze Polska za rządów Lecha oraz Pisu stała się pośmiewiskiem, obiektem drwiny. Nawet takie głupie obrazki pokazujące z czym się kojarzą ludzią dane państwa, to zazwyczaj na mapie Polski widnieje kaczka. Prezydent jest wizytówką państwa, buduje wizerunek i jest twarzą danego kraju. Przez Lecha oraz rząd pisu, Polska jest/była postrzegana jako kraj zaściankowy, z "bliźniakami" u władzy. Teraz jakby wygrał Jarosław, to wszyscy by się zbijali, że drugi raz wybieramy "zabawnego" prezydenta, że jeden zginął, to w jego miejsce wchodzi brat bliźkiak.

Tak, tak, Polska ciemnogród i zaścianek w oczach całego świata... ciekawe jak w takim razie jak nazwać Brytyjczyków, czy Francuzów, gdzie w ich własnym państwie są obijani przez dzicz z trzeciego świata, gdzie najczęściej przestępstwa dokonują turbany z murzynami. To już chyba kloaka zaściankowości :lol: . Natomiast zgadzam się, Kaczyński nie był najlepszym prezydentem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9110 dnia: Czerwca 13, 2010, 22:59:13 pm »
Czytałem ostatnio przemówienie jarka, to obiecał górnikom, że kopalni nie będzie zamykał. No masakra.
Znowu Komorowski chce wycofania żołnierzy z wojen- w ten sposób będziemy mieli armię która siedzi w koszarach i gra w karty.

Wystarczy tych socjalistów w Polsce.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9111 dnia: Czerwca 13, 2010, 23:00:32 pm »
Music możesz mi łaskawie powiedzieć jakie korzyści czerpiemy z obecności naszych żołnierzy na bliskim wschodzie?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9112 dnia: Czerwca 13, 2010, 23:02:37 pm »
Music możesz mi łaskawie powiedzieć jakie korzyści czerpiemy z obecności naszych żołnierzy na bliskim wschodzie?
A możesz mi powiedzień, jakie korzyści czerpało USA jak pomagali nam w II wojnie swiatowej?

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 13, 2010, 23:04:23 pm[/time]
Czytałem ostatnio przemówienie jarka, to obiecał górnikom, że kopalni nie będzie zamykał. No masakra.
Znowu Komorowski chce wycofania żołnierzy z wojen- w ten sposób będziemy mieli armię która siedzi w koszarach i gra w karty.

Wystarczy tych socjalistów w Polsce.
No niestety, Komorowski musiał tak powiedzieć by go ludzie nie znienawidzili za to, że Polacy walczą w obcym państwie.

Bycie politykiem to komprosmis pomiędzy robiem tego co się powinno co jest dobre dla gospodarki, dla polityki zagranicznej, a tym co podoba się opinni publicznej.

Bez zadowolonych ludzi nie masz co liczyć na głosy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 23:06:20 pm wysłana przez Piter_neo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9113 dnia: Czerwca 13, 2010, 23:40:37 pm »
Afganistan to pomyłka. Należało się maksymalnie zaangażować w Irak i zostać tam maksymalnie długo. Żołnierze zdobywaliby jakieś tam doświadczenie, misja była stabilizacyjna - względnie bezpieczna, a pozwalało dużo ugrać ekonomicznie. Zamiast tego kompletnie zjebaliśmy Irak (firmy olały przetargi i koncesje, zabrakło wsparcia rządu i zabezpieczenia od strony wojska) i wybraliśmy regularną wojnę, która nie pozwoli nam dużo zyskać i której nie wygramy.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9114 dnia: Czerwca 14, 2010, 00:00:22 am »
Music możesz mi łaskawie powiedzieć jakie korzyści czerpiemy z obecności naszych żołnierzy na bliskim wschodzie?

Żołnierze zdobywają doświadczenie i stają się prawdziwymi zawodowcami- tacy właśnie najefektywniej będą bronic granic kraju gdyby cokolwiek złego się stało. A to już bezcenne.

Cytuj
Bycie politykiem to komprosmis

No właśnie, te cholerne zgniłe kompromisy.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9115 dnia: Czerwca 15, 2010, 08:49:13 am »
Pisiory w akcji:

Cytuj
"Gazeta Wyborcza": Ponad sto listów z obelgami i pogróżkami dostał Władysław Bartoszewski po swoim wystąpieniu, w którym poparł Bronisława Komorowskiego. BOR przydzielił profesorowi ochronę - pisze gazeta.

http://wiadomosci.onet.pl/2184492,11,pogrozki_po_adresem_bartoszewskiego__dostal_ochrone,item.html

Cytuj
"Nasz Dziennik": Wojskowe Służby Informacyjne nadają ton narracji w sprawie katastrofy prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem - twierdzi gazeta.

http://wiadomosci.onet.pl/2184500,11,nasz_dziennik_wsi_na_odsiecz_klichowi,item.html


Lekka zmiana tematu:

Cytuj
"Polska The Times": Po raz kolejny Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zabierze głos w sprawie dotyczącej sumienia. Po głośnym procesie Lautsi kontra Włochy o prawie do wieszania krzyży w szkołach, tym razem zajmie się kwestią lekcji religii w szkołach. Na wniosek obywateli Polski - akcentuje gazeta.

http://wiadomosci.onet.pl/2184485,11,trybunal_zajmie_sie_religia_w_polskich_szkolach,item.html

Cytuj
"Dziennik Gazeta Prawna": To Unia Europejska, a nie polski rząd, może zdecydować o tym, czy dozwolony będzie handel w niedzielę - akcentuje dziennik.

http://wiadomosci.onet.pl/2184504,11,ue_chce_zakazac_nam_handlu_w_niedziele,item.html



Wiadomość scalona: Czerwca 15, 2010, 15:02:36 pm
Maly update - i co wy na to ?:

Cytuj
Brak możliwości wyboru w polskich szkołach etyki zamiast religii narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - uznał Trybunał w Strasburgu. Trybunał badał sprawę rodziny Grzelaków przeciwko Polsce.

http://wiadomosci.onet.pl/2184665,12,trybunal_wydal_wyrok_ws_religii_w_polskich_szkolach,item.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2010, 15:02:36 pm wysłana przez LoNdEk »

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9116 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:11:17 pm »
A co mamy na to powiedzieć, bo nie rozumiem pytania.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9117 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:28:18 pm »
A co mamy na to powiedzieć, bo nie rozumiem pytania.

No chodzilo mi raczej co na to tacy narodowosciowcy jak Iras czy el Becelot, do tego jeszcze

Cytuj
"Polska The Times": Po raz kolejny Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zabierze głos w sprawie dotyczącej sumienia. Po głośnym procesie Lautsi kontra Włochy o prawie do wieszania krzyży w szkołach, tym razem zajmie się kwestią lekcji religii w szkołach. Na wniosek obywateli Polski - akcentuje gazeta.

ktora tez pewnie sie skonczy przegrana panstwa polskiego.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9118 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:36:51 pm »
narodowosciowcy jak Iras czy el Becelot,

Co to jest "narodowościowiec"?  :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9119 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:47:34 pm »
narodowościowiec"


ej faktycznie nie ma takiego slowa :) moja wina :) dobra wiec nacjonalista (sprawdzone ze slowonikiem PWN)

btw. nie bede edytowal posta poprzedniego bo przynajmniej smiesznie to wyglada

daje link jeszcze raz :

Cytuj
"Dziennik Gazeta Prawna": To Unia Europejska, a nie polski rząd, może zdecydować o tym, czy dozwolony będzie handel w niedzielę - akcentuje dziennik.
http://wiadomosci.onet.pl/2184504,11,ue_chce_zakazac_nam_handlu_w_niedziele,item.html

btw.2. czy przypadkiem nie o takim wlansie wchodzeniu w Polske mowil JKM ?