Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658594 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9160 dnia: Czerwca 18, 2010, 19:15:27 pm »
Napieralski to jest dopiero król gaf. Pan przypał rzekłbym.

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9161 dnia: Czerwca 18, 2010, 19:19:46 pm »
http://www.tvn24.pl/-1,1661252,0,1,jestem-facetem--nie-bede-za-to-przepraszal,wiadomosc.html

Cytuj
- Ale, dojdziemy i do parytetów - odparł marszałek. Po czym tłumaczył, że namawia swoje środowisko, aby przyjąć parytet 35-procentowy. - Ale jeśli Sejm uchwali 50 proc. to też podpiszę tę ustawę

Cytuj
Oklaskami witano również informację o podpisaniu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Jak lizać dupę, to już na maxa...
Dzięki Bronku, że pomogłeś mi zdecydować, aby w II turze nie głosować w ogóle.

Cytuj
dlaczego nie?
ja jakbym miał możliwość to właśnie chyba na niego oddałbym głos.

Czyli nie masz możliwości? <jest ok>

A jeszcze taki fajny komentarz kogoś, kto chce głosować na Napieralskiego:
Cytuj
Napieralski ma rację, wszyscy powinni mięć tak samo. Nie rozumiem, dlaczego jak jestem leniwy i mniej inteligentny, to mam mieć gorzej. Nie wymagam wiele. Chcę tylko tego, co w obecnych czasach każdy powinien mieć: samochód, dom, wczasy. Choć nie pracuję, bo nie mam do tego głowy, to też bym odpoczął gdzieś w ciepłych krajach przynajmniej dwa razy w roku. Dlatego będę głosować na Napieralskiego
Mogę pozostawić to bez komentarza? :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 19:28:15 pm wysłana przez _Maniek_ »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9162 dnia: Czerwca 18, 2010, 19:34:35 pm »
Ten komentarz dotyczący Napieralskiego to na bank prowokacja.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9163 dnia: Czerwca 18, 2010, 19:42:16 pm »
Ten komentarz dotyczący Napieralskiego to na bank prowokacja.

Mam taką szczerą nadzieję, ale w dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym :(

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9164 dnia: Czerwca 18, 2010, 19:49:01 pm »
O co chodziło Jarosławowi jak mówił, że Smoleńska tragedia to nie był przypadek tylko wina ostatnich rządów? Czyżby nagle maska dobroci i pojednania spadła z jego twarzy? Powiem szczerze, że zszokowały mnie te słowa.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9165 dnia: Czerwca 18, 2010, 20:01:15 pm »
Może odniósł się do braku inicjatywy zakupu nowych samolotów, oraz zmian w procedurach u wojskowych? To wszystkie rządy są temu winne.

Albo sugeruje że to Tusk osobiście włączył ten rosyjski magnes, by zniszczyc samolot :]

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9166 dnia: Czerwca 18, 2010, 20:53:58 pm »
O co chodziło Jarosławowi jak mówił, że Smoleńska tragedia to nie był przypadek tylko wina ostatnich rządów? Czyżby nagle maska dobroci i pojednania spadła z jego twarzy? Powiem szczerze, że zszokowały mnie te słowa.

Po pierwsze - te słowa można rożnie rozumieć (może to być uszczypliwość wobec obecnie rządzącej ekipy, ale może być to również krytyka zaniedbań w wojskowym lotnictwie na przestrzeni wielu lat). Po drugie - co do szoku jakiego doznał kolega po tych słowach - wypada zapytać czy kolega szokiem reaguje również na słowa Palikota, Niesiołowskiego, Wałęsy (cytat z dzisiaj - "J.Kaczyński gra na paranoików i innych popaprańców"), Bartoszewskiego, Komorowskiego czy Sikorskiego?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9167 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:02:34 pm »
Lądowanie w trudnych warunkach, lądowanie awaryjne, zachowanie w sytuacjach kryzysowych - ty wszystko ćwiczy się w symulatorach. Polska armia nie posiada symulatora Tupolewa, a polscy piloci ćwiczyli w Rosji. Ćwiczyli, ale od dwóch lat nie ćwiczą, bo rząd PO nie przedłużył umowy z Rosją. Również rząd PO odpowiada za drastyczne obcięcie pieniędzy na paliwo przeznaczone na szkolenie. Przy obecnych nalotach pilot w wojsku musiałby spędzić 30 lat, żeby ilość godzin w powietrzu uprawniała go do zdobycia licencji komercyjnego pilota w lotnictwie cywilnym.

Ja wiem, że dla niektórych wygodne jest założenie, że co dobre to PO, a co złe to wszystkie rządy, ale aktualnie za dramatyczną sytuację w polskim lotnictwie najbardziej odpowiada obecna opcja rządząca.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9168 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:25:39 pm »
Hola hola dante0, bo pomijasz celowo bardzo ważny fakt w tej wypowiedzi. Mianowicie Kaczyński mówi wyraźnie, że ta tragedia nie była dziełem przypadku. Nawet jeśli brać pod uwagę zaniedbania w armii i lotnictwie, to nadal ta katastrofa była nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, a więc zdarzyła się zupełnie przypadkiem. To właśnie mnie szokuje, bo wyraźnie sugeruje jakoby ktoś maczał w tym palce.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9169 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:07:04 pm »
Hola hola dante0, bo pomijasz celowo bardzo ważny fakt w tej wypowiedzi. Mianowicie Kaczyński mówi wyraźnie, że ta tragedia nie była dziełem przypadku. Nawet jeśli brać pod uwagę zaniedbania w armii i lotnictwie, to nadal ta katastrofa była nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, a więc zdarzyła się zupełnie przypadkiem. To właśnie mnie szokuje, bo wyraźnie sugeruje jakoby ktoś maczał w tym palce.

Niczego celowo nie pomijam - zależy kto jak pojmuje słowo przypadek. Nie spotkałeś się nigdy ze stwierdzeniem np. ,,to, że polska piłka jest chora nie jest dziełem przypadku"?. A czego to jest wina? - źle działających struktur, przejadania pieniędzy, betonu itd!. Podobnie może być z wypowiedzią Jarka. Jedni będą przypisywać Kaczyńskiemu złe intencje (TY) rozumiejąc jego słowa jako obarczenie pełną odpowiedzialnością za katastrofę Tuska (że to niby on odpalił C4 i wysadził samolot), drudzy - będą je odbierać jako krytykę niesprawnego systemu. Ja ze swojej strony mogę polecić lekturę wywiadów z gen. Petelickim, który na na Klichu i jego rządach w MON nie pozostawia suchej nitki. Zarówno w kontekście katastrofy jak i ostatnich zamachów na polskich żołnierzy w Afganistanie czy Iraku.  

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9170 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:32:20 pm »
No tak, dla jednych (Ciebie) wypowiadanie takich słów w kampanii na tle tej katastrofy to normalność, a dla innych (mnie) to po prostu przejaw prawdziwej twarzy Jarosława Kaczyńskiego. On tylko czeka żeby się zemścić na obecnym rządzie. Jeśli tylko społeczeństwo da mu taką możliwość to wykorzysta swoją pozycję bez mrugnięcia okiem. Tym komentarzem z wiecu wyborczego pokazał to dobitnie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9171 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:36:40 pm »
No ale chyba nikt rozsądny nie wierzył w jego przemianę? :]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9172 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:39:19 pm »
No ale chyba nikt rozsądny nie wierzył w jego przemianę? :]

Rozsądny nie, ale jak widać jest wielu nierozsądnych. Szkoda, że nawet takie słowa nie otwierają im oczu na rzeczywistość.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9173 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:43:40 pm »
Napiszę krótko - Wałęsa, Niesiołowski, Palikot, Bartoszewski, Nowak, Sikorski, Kutz - prawdziwa twarz PO  :lol: :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9174 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:45:54 pm »
Cytuj
dlaczego nie?
ja jakbym miał możliwość to właśnie chyba na niego oddałbym głos.

Czyli nie masz możliwości? <jest ok>
wyobraź sobie, że są ludzie którzy zapier**lają na chleb w nigerii  (dlatego nie mogą akurat głosować), płacą wyższe podatki niż sylvan i nie mają nic przeciwko temu. dalej są socjalistami, bo MAJĄ takie przekonania. <jest ok>

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9175 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:56:07 pm »
Mam nadzieje, że nie bedziecie głosować na Komorowskiego -_-.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9176 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:29:59 pm »
Cytuj
wyobraź sobie, że są ludzie którzy zapier**lają na chleb w nigerii  (dlatego nie mogą akurat głosować)

Że jak?

Cytuj
Mam nadzieje, że nie bedziecie głosować na Komorowskiego

W ogóle nie będe głosował, bo ni wybrałem w czas zaświadczenia by głosowac nie tam gdzie jestem zameldowany. No cóż, Korwin- Mikke będzie musiał sobie poradzic bez mojego głosu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9177 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:35:05 pm »
Mam nadzieje, że nie bedziecie głosować na Komorowskiego -_-.

A ja mam nadzieję, że będzie głosować na kogokolwiek, byle nie był to Kaczyński.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9178 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:37:29 pm »
W pierwszej turze na JKM, w drugiej oddam nieważny.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9179 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:53:21 pm »
bo MAJĄ takie przekonania. <jest ok>
Jakie przekonania ? Takie, że lepiej oddać swoją własną kasę państwu ? które w zamian będzie zawsze oferować gorsze usługi względem prywatnych...  Jakkolwiek, to nie jest problem, że jesteś socjalistą. Problem polega na tym, że ja nie jestem i dlatego nie życzę sobie, aby tacy ludzie jak Ty dawali przyzwolenie państwu do rabowania mnie w biały dzień. Ja jestem w stanie sobie sam zagwarantować wykształcenie, opiekę medyczną, dach nad głową, a to że jakaś banda murzynów, Czeczenów, meliniarzy, czy cholera wie jeszcze czego nie jest, to już nie mój problem. Możesz im dawać charytatywnie jak chcesz. Dlatego zawsze będę przeciwny socjal złodziejom. Jednym słowem wypier**lać od mojego portfela i tyle, ja jestem za liberalizmem i nie bronie nikomu być socjalistą, i nie będę miał nic do niego, póki nie będzie próbował położyć swoich łap na mojej własności.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 23:55:42 pm wysłana przez VaaKo »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9180 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:17:20 am »
ja miałem niestety inaczej. gdyby nie państwo to moich rodziców nie byłoby stać na wykształcenie które teraz mam, przez co nie mógłbym płacić podatków, które teraz płaca, przez co nie było by szansy dla innych ludzi podobnych mnie. gdyby nie państwo mój ojciec nie miałby operacji, gdyby nie kuroniówka pewnie bym teraz nie żył, bo nie byłoby co do garnka włożyć swego czasu. jakkolwiek nie uważam swoich rodziców za nieudaczników, bo dołożyli wszystkich sił i posłużyli się wszystkimi możliwościami jakie mili abym był w tym punkcie co jestem teraz. wyobraź sobie, że są ludzie mieszkający w miejscowościach z populacją na poziomie 20 tyś. mieszkańców z ponad 20% bezrobociem.

Wiadomość scalona: Czerwca 19, 2010, 00:17:40 am
jak chcesz to weź się zapchaj tymi swoimi pieniędzmi i całym tym twoim know hom, ale nie zabieraj możliwości innym. chcąc nie chcąc, nie wszyscy mogą sobie "zagwarantować wykształcenie, opiekę medyczną, dach nad głową". dla ciebie jestem pewnie jednym z "bandy murzynów, Czeczenów, meliniarzy, czy cholera wie jeszcze czego". spoko. powodzenia w przyszłości, oby tobie czy twoim dzieciom nigdy się noga nie powinęła i obyś nigdy nie potrzebował pomocy innych. szczerze ci tego życzę.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9181 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:45:09 am »
Skrajności, skrajności...
W 80% zgadzam się z Vaako.

Jednak w liberalizmie panuje też zasada "komu się chce, temu źle się nie dzieje". Tym samym jeśli człowiek okazuje się zdolnym i chętnym do nauki, to takiemu państwo pomoże, dofinansuje, bo leży to w jego interesie.

Źle by mieli ci niezdolni (by nie powiedziec głupi), którym się na dodatek nie chce- ale dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo że założy rodzinę, przekaże swoje geny, przez co z pokolenia na pokolenie będzie takich osób mniej. Zasada zgodna z naturą.

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9182 dnia: Czerwca 19, 2010, 08:55:34 am »
Jednak w liberalizmie panuje też zasada "komu się chce, temu źle się nie dzieje". Tym samym jeśli człowiek okazuje się zdolnym i chętnym do nauki, to takiemu państwo pomoże, dofinansuje, bo leży to w jego interesie.

Szkoda tylko, że ten pogląd JKM sprawia, że ludzie nie chcą na niego głosować :( Wolą być prowadzeni za rączkę, nie radziliby sobie, w podejmowaniu wyborów.
Oczywiście, zawsze znajdą się argumenty przeciwko tej zasadzie, jednak "Trzeba zrozumieć, że świat nie jest idealny. Ci, co chcą zrobić idealny świat, budują więzienie."

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9183 dnia: Czerwca 19, 2010, 17:07:18 pm »
Źle by mieli ci niezdolni (by nie powiedziec głupi), którym się na dodatek nie chce- ale dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo że założy rodzinę, przekaże swoje geny, przez co z pokolenia na pokolenie będzie takich osób mniej. Zasada zgodna z naturą.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA NIE WIERZE ŻE JESTEŚ AŻ TAK kur** NIEMOŻLIWIE GŁUPI.

Dajcie mi za to kropke, je**e mnie to, ktoś mu to musiał powiedzieć.
 Proszę bardzo :)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9184 dnia: Czerwca 19, 2010, 18:14:07 pm »
A coś konstruktywniej?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9185 dnia: Czerwca 19, 2010, 18:52:08 pm »
Jeszcze się kur** pytasz?

Forsowanie teorii o nieudacznictwie, już kur** nie mówiąc o lenistwie, jako cesze mającej podłoże genetyczne uważasz za coś mądrego?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9186 dnia: Czerwca 19, 2010, 19:04:49 pm »
Czy ktoś jest udacznikiem czy leniem nie jest genetyczne, ale na to składa się wiele innych cech, które już mogą byc.

Mowa przecież zresztą o pierwotnym "celu" każdego człowieka, jakim jest przekazanie swoich genów na potomstwo. Ci najzdrowsi, najsilniejsi i potrafiący sobie radzic przekażą ich więcej, niż ktoś kto taki nie jest. Docelowo, by ich dzieci także były silne, zdrowe i zaradne. Natura.

Prosta zasada, gdzie nie ma miejsca na socjalizm- dlatego jest taka dobra.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9187 dnia: Czerwca 19, 2010, 19:25:25 pm »
_Music. polecam kilka(naście/dziesiąt) razy odświeżyć sobie poniższą stronkę:

http://tinyurl.com/35w3ph

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9188 dnia: Czerwca 19, 2010, 19:27:40 pm »
A czego w tym nie rozumiesz?

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9189 dnia: Czerwca 19, 2010, 19:54:53 pm »
A coś konstruktywniej?
Może nie podobały mu się ostatnie słowa "Zasada zgodna z naturą". Jak wiesz socjaliści lubią gdy takie rzeczy ustala organ państwowy, może wolałby aby to socjaldemokraci wedle swoich ideałów ustalali kto jest pełnowartościowy dla państwa,  a kto nie, kogo sterylizować, a kogo nie... ale socjaliści wiedzą o tym najlepiej : ]

ja miałem niestety inaczej. gdyby nie państwo to moich rodziców nie byłoby stać na wykształcenie które teraz mam, przez co nie mógłbym płacić podatków, które teraz płaca, przez co nie było by szansy dla innych ludzi podobnych mnie. gdyby nie państwo mój ojciec nie miałby operacji
Gdyby nie państwo, to Twoich rodziców byłoby stać na prywatną szkołę dla Ciebie, czy też na operacje w prywatnej klinice... ale jak mogą sobie ludzie na to pozwolić skoro państwo zabiera połowę ich zarobków, a kolejne pieniądze gdy kupują podstawowe środki do życia, proste. Niech państwo nie daje ludziom, ale i niech nie zabiera, a już zdecydowanie większość ludzi będzie wiedziała jak rozporządzić swoimi pieniędzmi, na pewno robili by to lepiej niż jakaś banda biurokratów. Pewnie są i takie betony, które nie poradziły by sobie, ale niby dlaczego ja mam być z tego powodu obciążany za ich nieudacznictwo, niby dlaczego ma mnie obchodzić ich los ? od tego jest kościół, albo jakieś instytucje charytatywne, na które Ci którzy czuli by taką potrzebę wpłacali by pieniądze, a skoro Ty jesteś socjalistą więc pewnie również byś wpłacał... i tylko w taki sposób powinna wyglądać pomoc socjalna. Nie mogę popierać ideologii, w której zabiera się jednym ich własność, by dać drugim, zwłaszcza, że wśród nich jest pełno nierobów.

Byłem w USA, byłem we Francji i widziałem chordy siedzące na blokowiskach, oni dostają socjal, dostają więcej pieniędzy , niż niektórzy ciężko pracujący ludzie zarabiają w Polsce ! oni również dostają oferty pracy, ale ich nie przyjmują, widocznie nie chcą splamić rąk pracą. I oni mają żyć z moich pieniędzy ? czyste szaleństwo. Nic dziwnego, że lewicowi socjaldemokraci, mają takie poparcie wśród imigrantów.

Zresztą, gdy państwo zabiera się za pomoc, to wiadomo z góry , że tylko mała część pieniędzy trafi do faktycznie potrzebujących, reszta kasy zawsze się magicznie rozpływa. Dlatego lepiej samemu dać, niżeli liczyć na troskę państwa.

wyobraź sobie, że są ludzie mieszkający w miejscowościach z populacją na poziomie 20 tyś. mieszkańców z ponad 20% bezrobociem.
Chwila, ale kto ich tam trzyma ? Jeżeli nie ma pracy w danym miejscu, to należy jej szukać tam gdzie ona jest.




el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9190 dnia: Czerwca 19, 2010, 20:23:13 pm »
Mnie najbardziej śmieszy że z Musica, który jeszcze niedawno postulował permanentna inwigilacje i całkowitą kontrole państwa nad społeczeństwem, sprzeciw wobec legalizacji broni i krytykę lustracji nagle się zrobił liberalny Korwinista :lol:

No ale chyba nikt rozsądny nie wierzy w jego przemianę? :]


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9191 dnia: Czerwca 19, 2010, 20:32:18 pm »
On zawsze taki był. Gospodarczo skrajnie liberalny, a pod względem inwigilacji i kontroli społeczeństwa bardziej pomysłowy od Orwella. Niebezpieczny gatunek  :shifty:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9192 dnia: Czerwca 19, 2010, 23:07:20 pm »
wyobraź sobie, że są ludzie mieszkający w miejscowościach z populacją na poziomie 20 tyś. mieszkańców z ponad 20% bezrobociem.
Chwila, ale kto ich tam trzyma ? Jeżeli nie ma pracy w danym miejscu, to należy jej szukać tam gdzie ona jest.





"Panie, ja tutaj z dziada pradziada, żona biedaczka tutaj, ja się tam do miastowych nie będę chodził, nie? Czemu tutaj nie ma pracy, to wszystko wina X, dawniej komuna i było, huta była, kolej była, a teraz pokradli Panie, i nic, tylko da Bruksela mówi, Polska się kończy, nie Marysia?".

Masz próbkę wsi. W GW wczorajszej chyba był fajny artykuł o rolnikach - 10% to zawodowi, reszta wyciąga ręce do państwa po pieniądze, które IM SIĘ NALEŻĄ. :lol:Taki kraj jacy obywatele. Ja w przyszłym roku wyjeżdżam, dzieci nauczę polskiego, ale Polskę to będą z wycieczek znać. I niech mi k**** żaden "Prawdziwy Polak" nie gada, że nie jestem patriotą.

P.S. Jutro pobudka, golenie, płatki na śniadanko i idę zagłosować na Olechowskiego. 8)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2010, 23:09:39 pm wysłana przez Castor Krieg »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9193 dnia: Czerwca 21, 2010, 03:05:19 am »
Może nie podobały mu się ostatnie słowa "Zasada zgodna z naturą". Jak wiesz socjaliści lubią gdy takie rzeczy ustala organ państwowy, może wolałby aby to socjaldemokraci wedle swoich ideałów ustalali kto jest pełnowartościowy dla państwa,  a kto nie, kogo sterylizować, a kogo nie... ale socjaliści wiedzą o tym najlepiej : ]
To ci dopiero sci-fi, że o przydatności dla państwa decyduje państwo. Zdecydowanie lepiej, żeby decydowali o tym sami ludzie. Wtedy to na pewno każdy będzie przydatny.

Cytuj
Gdyby nie państwo, to Twoich rodziców byłoby stać na prywatną szkołę dla Ciebie, czy też na operacje w prywatnej klinice... ale jak mogą sobie ludzie na to pozwolić skoro państwo zabiera połowę ich zarobków, a kolejne pieniądze gdy kupują podstawowe środki do życia, proste. Niech państwo nie daje ludziom, ale i niech nie zabiera, a już zdecydowanie większość ludzi będzie wiedziała jak rozporządzić swoimi pieniędzmi, na pewno robili by to lepiej niż jakaś banda biurokratów.
No i poszli Ci mądrzy ludzie do dobrego kapitalisty co ubezpieczenia sprzedaje i za wypełnienie kilkunasto stronicowego druku, otrzymali (za swoje horrendalne składki, które płacili, pięknej, błyszczącej, niepaństwowej koroporacji) gotówkę na remont, w porywach, jednego pomieszczenia. Ale po co komu protekcjonizm i ci cholerni biurokraci.
Cytuj
Pewnie są i takie betony, które nie poradziły by sobie, ale niby dlaczego ja mam być z tego powodu obciążany za ich nieudacznictwo, niby dlaczego ma mnie obchodzić ich los ?  od tego jest kościół, albo jakieś instytucje charytatywne, na które Ci którzy czuli by taką potrzebę wpłacali by pieniądze, a skoro Ty jesteś socjalistą więc pewnie również byś wpłacał...
Osz w mordę! To ja muszę się przeprosić z kościołem. Ale to pewnie regionalne różnice. Bo w moich stronach, kościół to raczej zajmuje się pozbawianiem ludzi zdrowego rozsądku i tanią agitką. Ja tylko chciałbym przypomnieć wszystkim (2% mofo, rozjebaliście Pawlaka, Jurka, Ziętka i terrorystę Morawieckiego - propsy) skupionym wokój Wolności i Praworządności czy innej polityki nierealnej, że wasz guru to konserwa. Katolik na UPR zagłosować nie może, no bo albo promujemy system oparty na założeniu, że masz wyje**ne na ludzi albo na miłosierdziu. Jak to łączy Janusz? Nie wiem, ale on znany jest z chytrości.

Cytuj
Nie mogę popierać ideologii, w której zabiera się jednym ich własność, by dać drugim, zwłaszcza, że wśród nich jest pełno nierobów.
Włacha. Tylko, takie pytanko. Czy wiesz, że nawet w systemie jaki postuluje Januszek, twoje kochane pieniążki i tak poszłyby na państwo. W mniejszej ilości, ale wciąż. Chyba, że chytry Janusz wymyślił już jak utrzymywać wielką i silną armię. Stahurski ponoć żywił się energią kosmiczną. Trzeba będzie się poważniej zainteresować tym zagadnieniem.

Cytuj
Byłem w USA, byłem we Francji i widziałem chordy siedzące na blokowiskach, oni dostają socjal, dostają więcej pieniędzy , niż niektórzy ciężko pracujący ludzie zarabiają w Polsce !
No tak. W bogatym kraju, biedni ludzie dostają więcej pieniedzy, niż biedni ludzie w biednym kraju. Japierdole, jak to jest możliwe? Swoją drogą propsy, że taki światowy jesteś i nawet jakieś makaronizmy tutaj pykasz. Bo te "chordy" to nie po naszemu raczej.

Cytuj
oni również dostają oferty pracy, ale ich nie przyjmują,
Przejebane życie masz, że spędzasz czas w podejrzanych dzielnicach zamiast zwiedzać. Dobrze, że mieszkasz w Polsce, bo tutaj sprawa jest prostsza. Dostajesz na bezrobociu gówniane pieniądze, a praca czeka na Ciebie wyłącznie w sektorze "handlowo-usługowym" jak jedziesz jedynką przez Kobiór. Jako ten, wiesz, wykształcony to mówię. Wiadomo, że nie tak jak kolega _Music, bo on widać, że wciąga Hegla do porannej kawy, ale wywalczyłem jakiśtam dyplom strasznej, publicznej uczelni. Dobrze, że jak mówisz "państwo dało moim rodzicom pieniądze". Swoją drogą zagadam do nich jak to przebiegło, że dostali te pieniądze od państwa na moją edukację, bo ten komunistyczny reżim to chyba strasznym cichaczem to wszystko załatwia.

Cytuj
widocznie nie chcą splamić rąk pracą. I oni mają żyć z moich pieniędzy ? czyste szaleństwo. Nic dziwnego, że lewicowi socjaldemokraci, mają takie poparcie wśród imigrantów.
Błyskotliwe spostrzeżenie. Że też lewica ma poparcie wśród imigrantów. No doprawdy zrewolucjonizowałeś moje pojęcie świata.

Cytuj
Zresztą, gdy państwo zabiera się za pomoc, to wiadomo z góry , że tylko mała część pieniędzy trafi do faktycznie potrzebujących, reszta kasy zawsze się magicznie rozpływa. Dlatego lepiej samemu dać, niżeli liczyć na troskę państwa.
Bo kradną te kur**!!!

wyobraź sobie, że są ludzie mieszkający w miejscowościach z populacją na poziomie 20 tyś. mieszkańców z ponad 20% bezrobociem.
Chwila, ale kto ich tam trzyma ? Jeżeli nie ma pracy w danym miejscu, to należy jej szukać tam gdzie ona jest.
[/quote]
Genialne. Ja nie wiem jak się powodzianie mogą martwić czymkolwiek, jak świat działa na takich prostych zasadach. Straciłem wszystko - a pierdolnę sobie domek 20 metrów dalej i będzie kolorowo. Jedyny zakład w promieniu 50 km upadł? Nic to, przeprowadzę się do innego miasta z żoną i czwórką dzieci. Nie ma pracy nigdzie w okolicy? Co za problem? Przecież rodzina utrzyma się sama podczas gdy ja będę przez 3 lata przekwalifikowywał się i przystosowywał do nowej pracy. Albo wyjadę, bo po co moim dzieciom ojciec? Hanka zaradna, a Jacek to już ma prawie pełne uzębienie to do roboty pójdzie. Że edukacji nie zdobędą i będą do końca życia robić za 800 zł netto nocki w Tesco? Phi.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9194 dnia: Czerwca 21, 2010, 09:23:17 am »
Dalej wierzysz w ludzi ? Rispekt !
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9195 dnia: Czerwca 21, 2010, 09:32:26 am »
Nikt nie komentuje wyników?

Wczoraj przez kilka godzin TVN24 podaje 45 dla Komora i 33 dla Kaczyńskiego (12 punktów różnicy). TVP - 36 dla Kaczyńskiego i 41 dla Komorowskiego (5 punktów). Dzisiaj się budzę i okazuje się że TVP mówiło prawdę, a TVN kłamało. Ale nie przeszkadzajcie sobie, nie myślcie nad tym, dalej wierzcie Tusk Vision Network i jej sondażom 8)

Ps. życiówka Korwina? Oby ogarnął dupę, zbudował wreszcie jakąś partie jak polityk i powalczył w parlamentarnych o te ponad 5%. Dostał wiatru trochę, miło by było go widzieć w sejmie.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9196 dnia: Czerwca 21, 2010, 09:44:00 am »
Pomijając sondaże, nie wiem becet czy taki wynik powinien Cię cieszyć, bo to na pewno zmobilizuje naród przerażony perspektywą elekcji Kaczyńskiego do głosowania w drugiej turze. :lol:


Swoją drogą frekwencja mnie mocno zszokowała. Jak jest z czego wybierać i to w dodatku w wyborach które faktycznie będą miały znaczenie to frekwencja jest 30%. Ale jak trzeba się bronić przed Kaczyńskim to do urn idzie połowa polaków.


poj**any kraj.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9197 dnia: Czerwca 21, 2010, 09:45:20 am »
Też się śmiałem z wyników podawanych na TVN. :lol:

Co do samych liczb to jeszcze bardziej rozbawił mnie rozkład głosów w poszczególnych regionach Polski. Cała wschodnia ściana na Kaczyńskiego, a zachodnia i centrum na Komorowskiego.

Wiadomość scalona: Czerwca 21, 2010, 09:47:56 am
Pomijając sondaże, nie wiem becet czy taki wynik powinien Cię cieszyć, bo to na pewno zmobilizuje naród przerażony perspektywą elekcji Kaczyńskiego do głosowania w drugiej turze. :lol:

Ja to widzę trochę odwrotnie. Gdyby to Komorowski przegrał paroma punktami procentowymi, to wtedy naród mógłby się zmobilizować. W takim przypadku jaki mamy teraz może być odwrotnie. Ludzie pomyślą, że Komorowski wygrał i spokojnie poradzi sobie w drugiej turze.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 09:47:56 am wysłana przez BoBaN »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9198 dnia: Czerwca 21, 2010, 09:48:02 am »
http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,8040996,_Jeszcze_nic_nie_jest_przesadzone___Komentarze_redakcyjne.html  
nagłówek na stronie głównej gazety.pl i podpis art. - A.Michnik ;) Śmieszy mnie to bardziej nizli jakis wyswiechtany żart o kandydatach  .

I jeszcze relacja MINUTA PO MINUCIE 













































xDDDDDDDDDDDD
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 09:49:48 am wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9199 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:01:15 am »
Dzisiaj się budzę i okazuje się że TVP mówiło prawdę, a TVN kłamało.
Tego typu wypowiedzi są tak żałosne, że już nie wiem jak komentować. Ręce mi opadają i tracę wiarę w ludzi.