Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658589 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9200 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:06:33 am »
Taki jest pełny cytat:

Wczoraj przez kilka godzin TVN24 podaje 45 dla Komora i 33 dla Kaczyńskiego (12 punktów różnicy). TVP - 36 dla Kaczyńskiego i 41 dla Komorowskiego (5 punktów). Dzisiaj się budzę i okazuje się że TVP mówiło prawdę, a TVN kłamało.

Prawda boli, nie?  8)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9201 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:08:44 am »
Taki jest pełny cytat:

Wczoraj przez kilka godzin TVN24 podaje 45 dla Komora i 33 dla Kaczyńskiego (12 punktów różnicy). TVP - 36 dla Kaczyńskiego i 41 dla Komorowskiego (5 punktów). Dzisiaj się budzę i okazuje się że TVP mówiło prawdę, a TVN kłamało.

Prawda boli, nie?  8)
Boli głupota ludzi.

Sondaże to sondaże, taka ich natura, że są różnice kliku procentowe.

Poza tym sondaże przeprowadzają firmy, a nie stacje telewizyjne.

Człowieku, litości.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9202 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:09:19 am »
Ogólnie jestem ciekaw jak teraz Bronek z Jarkiem będą chcieli kupić lewaków.

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/,1,3301057,aktualnosc.html

Jak widać już zaczęli. Swoją drogą cenie, że PiS robi dokładnie to co PO. Podsyca strach przed wygraną drugiej strony. :lol:



Wybacz Music, Ciebie nikt nie będzie chciał kupić. Wiesz czemu?

Bo wszyscy mają wyje**ne na wasze 2%.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9203 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:12:13 am »
Śmieszny tan PiS. Teraz straszał, że nie można dopuscić by prezyden był z tej samej partii co rząd, a niedawno sami mieli taką sytuację i wszystko było OK.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9204 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:12:57 am »
Swoją drogą frekwencja mnie mocno zszokowała. Jak jest z czego wybierać i to w dodatku w wyborach które faktycznie będą miały znaczenie to frekwencja jest 30%. Ale jak trzeba się bronić przed Kaczyńskim to do urn idzie połowa polaków.

Wybory prezydenckie  1990 - 60,63%
Wybory prezydenckie  1995 - 64,70%
Wybory prezydenckie  2000 - 61,12%
Wybory prezydenckie  2005 - 49,74%
Wybory prezydenckie  2010 - około 54%

Faktycznie, masz racje. Do urn się chodzi tylko jak się trzeba bronić przed Kaczyńskim. He he he.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9205 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:13:41 am »
Im bliżej końca podliczania głosów tym różnica coraz mniejsza... nie wierzę , że ludzie po raz drugi decydują się na to samo... tak wszyscy płakali , że mają dość tych afer , a tu masz ci los , głosują na Kaczyńskiego. Paranoja jakaś.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9206 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:14:42 am »
Dzisiaj się budzę i okazuje się że TVP mówiło prawdę, a TVN kłamało.
Tego typu wypowiedzi są tak żałosne, że już nie wiem jak komentować. Ręce mi opadają i tracę wiarę w ludzi.
No sorki ale wyniki sondażowe w TVP różniły sie nie znacznie, a w TVN oj baaardzo. Zaprzeczysz?

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9207 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:17:50 am »
Im bliżej końca podliczania głosów tym różnica coraz mniejsza... nie wierzę , że ludzie po raz drugi decydują się na to samo... tak wszyscy płakali , że mają dość tych afer , a tu masz ci los , głosują na Kaczyńskiego. Paranoja jakaś.

A może mają dość afer Rycha, Zbycha, Mira czy Sawickiej? :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9208 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:26:04 am »
Nie wiem dokładnie o jakich aferach mówisz , dla mnie jako dla wolnego słuchacza najbardziej w pamięć się wbiły durne spory o samolot , krzesło itp , zapamiętałem też aktywne wetowanie , przez co za te kilka lat nic się w państwie zrobić nie dało.

Ale skoro tego chcą Polacy...to niech wybierają sobie Kaczyńskiego. Ewentualnie później sytuacja polepszyła by się , jeśli PIS rozwalił by rząd Tuska.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9209 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:35:15 am »
Cytat: andrysh
zapamiętałem też aktywne wetowanie , przez co za te kilka lat nic się w państwie zrobić nie dało.

Odświeże pamięć:

Również prezydent powinien być a-partyjny, a Lech Kaczyński bodajże zawetował więcej ustaw rządu, niż wszyscy prezydenci wcześniej razem wzięci.

Mów mi jeszcze. Kwaśniewski 11 ustaw w I kadencji i 24 w II, a "hamulcowy" 8.

Dodam jeszcze że przy 8 zawetowanych, ponad 800 podpisał. Nic się nie dało zrobić przez te kilka lat aktywnemu rządowi Tuska przez tego złego wetującego Kaczora :lol: Który faktycznie zawetował niecały 1% ustaw, przy czym jego weto mógł odrzucić parlament, ale PIS SLD i PSL tego nie zrobili te 8 razy. No ale najłatwiej zrzucić winę na złego Kaczora.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 10:37:25 am wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9210 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:39:24 am »
Im bliżej końca podliczania głosów tym różnica coraz mniejsza... nie wierzę , że ludzie po raz drugi decydują się na to samo... tak wszyscy płakali , że mają dość tych afer , a tu masz ci los , głosują na Kaczyńskiego. Paranoja jakaś.

A może mają dość afer Rycha, Zbycha, Mira czy Sawickiej? :lol:

Przy akcji Begerowej, laptopach Ziobry, ciemnym ludzie Kurskiego, koalicji z przestępcami, śmierci Blidy itd. itp. to naprawdę pikuś.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9211 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:40:35 am »
Cytuj
Nie wiem dokładnie o jakich aferach mówisz , dla mnie jako dla wolnego słuchacza najbardziej w pamięć się wbiły durne spory o samolot , krzesło itp , zapamiętałem też aktywne wetowanie , przez co za te kilka lat nic się w państwie zrobić nie dało.

Może mi ktoś wytłumaczyć skąd się wzięło ta mityczna siła prezydenckiego weto? Mediom już do reszty odjebało.

@Piter_neo
Cytuj
Boli głupota ludzi.
Żebyś tylko wiedział jak mnie żołądek bolał po tych punktach za doktoraty, magistry i inne takie, które forsowałeś kilka stron wcześniej.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9212 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:41:52 am »
Tarniak?

Na PW z takimi pytaniami. {s}
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 10:42:49 am wysłana przez svonston »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9213 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:46:16 am »
Tak się ukształtowała opinia publiczna niestety. Ja nic na to nie poradzę :whistle:
Ale na prawdę zbrzydły już te kłótnie ze swoimi i z cudzymi. Przez kadencję Kaczyńskiego odniosłem wrażenie , że oni nic tam nie robią tylko afery wynajdują i kłócą się po to aby wygryźć konkurentów z rządu.
Brak profesjonalizmu , do Europejskiego poziomu wiele PISowi brakuje , PO pokazuje już wyższą klasę swoim zachowaniem , nie ma takiego awanturnictwa.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9214 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:46:58 am »
tak czytam te wasze posty to widze po niektorych normalnie marionetki z was ta polityka zrobila  :-?
a najorsze z tego wszystkiego ,ze wam dobrze z tym...

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9215 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:55:11 am »
Cytuj
Tarniak?
Że co?

Cytuj
Przez kadencję Kaczyńskiego odniosłem wrażenie , że oni nic tam nie robią tylko afery wynajdują i kłócą się po to aby wygryźć konkurentów z rządu.
Brak profesjonalizmu , do Europejskiego poziomu wiele PISowi brakuje , PO pokazuje już wyższą klasę swoim zachowaniem , nie ma takiego awanturnictwa.
To już jest jakieś biadolenie. Sięgając pamięcią do DOBRYCH polityków (wybaczcie, ale wybór Komorowski vs Kaczyński to wybór między trochę szarym, a trochę mniej szarym) to większość z nich nic z ogładą nie miała wspólnego. Ale jeśli będziemy dobierać polityków wg tego jak dają sobie radę na salonach to ja głosuję na Lady Kwaśniewską, bo przynajmniej nożem i widelcem jeść potrafi, a Bronek Maria to pewnie zrazu z ziemi swoje pogańskie łupy wpierdziela.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9216 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:02:41 am »
Dzisiaj się budzę i okazuje się że TVP mówiło prawdę, a TVN kłamało.
Tego typu wypowiedzi są tak żałosne, że już nie wiem jak komentować. Ręce mi opadają i tracę wiarę w ludzi.
No sorki ale wyniki sondażowe w TVP różniły sie nie znacznie, a w TVN oj baaardzo. Zaprzeczysz?
Ehhh, ludzie...

Sondaże to sondaże, taka ich natura, że są różnice kliku procentowe.

Poza tym sondaże przeprowadzają firmy, a nie stacje telewizyjne.

Człowieku, litości.

Gadanie, że TVN kłamie, TVN to zuo, TVN to partia agitująca PO, TVN to masońskie media - jest nieprawda i jest żałosne.

Mozna powiedzieć, że sondaż przeprowadzony przez SMG/KRC i przedstawiony na antenie stacji TVN odbiegał trochę od rzeczywistych wyników.

Ale łatwiej powiedzieć "TVN kłamie!"

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9217 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:10:58 am »
Oczekiwania wobec komercyjnej stacji są nieco wyższe i 12% margines błędu zakrawa o żenadę. Zalecam im w takim razie wybrać następnym razem kogoś innego do opowiedzialnej roboty. Zresztą, o ile od TVP nikt raczej nie oczekuje merytoryki, braku tendencyjnych programów i taniej agitacji, tak od stacji która mianuje się jako niezależna osobiście oczekuję czegoś poważniejszego (naturalnie od SUperstacji oczekuje tylko iż ta szczeźnie szybko). Co dostaję w TVNie w ramach debaty politycznej? Pięciu gości, którzy gadają o pierdołach przy kawie w niedzielny poranek, i dwóch gości gadających sobie wieczorkiem w semi-poważnym tonie. Ponoć pojawiają się tam niezwykle zabawne kwestie, ale zanotowałem tylko kilkukrotny uśmiech... politowania. Debata nie istnieje, dziennikarze zadają durne, nic nie znaczące pytania. Dwugodzinny program o Belce, a ja się dowiaduje, że on ponoć bardzo uśmiechniętym człowiekiem jest. Jakie będą reperkusje jego prezesury? Kto by tam o takich pierdołach debatował. Ważne, że SLD i PO poparło jego kandydaturę.

BTW. Cieszę się z 13% dla Grześka. Nie chciałem, żeby wygrał (notabene nie chciałem by ktokolwiek wygrał z tych "kandydatów"), ale przyjamniej jest sygnał że potrzeba na lewicę wciąż istnieje. Howgh.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9218 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:12:15 am »

Cytuj
Przy akcji Begerowej
Normalne polityczne targi - każdy kto interesuje się polityka wie o tym, że w polityce nie dogaduje się na mównicy tylko w kuluarach. 
Cytuj
laptopach Ziobry
Słyszałem o tej wielkiej aferze. Rozmiarem może się z nią równać tylko afera dorszowa :lol:
Cytuj
ciemnym ludzie Kurskiego

Ciemny lud to słucha bredni PR-owców Tuska o wetach Kaczyńskiego. :lol:
Cytuj
koalicji z przestępcami

PiS miał przestępców w koalicji, PO ma zaś w partii - wspomniana Sawicka, a także Chlebowski i Drzewiecki
Cytuj
śmierci Blidy
Skoro Ziobro wydał mafijny wyrok na nią to dlaczego jeszcze nie siedzi?.  :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9219 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:12:23 am »
Cytat: andrysh
zapamiętałem też aktywne wetowanie , przez co za te kilka lat nic się w państwie zrobić nie dało.

Odświeże pamięć:

Również prezydent powinien być a-partyjny, a Lech Kaczyński bodajże zawetował więcej ustaw rządu, niż wszyscy prezydenci wcześniej razem wzięci.

Mów mi jeszcze. Kwaśniewski 11 ustaw w I kadencji i 24 w II, a "hamulcowy" 8.

Dodam jeszcze że przy 8 zawetowanych, ponad 800 podpisał. Nic się nie dało zrobić przez te kilka lat aktywnemu rządowi Tuska przez tego złego wetującego Kaczora :lol: Który faktycznie zawetował niecały 1% ustaw, przy czym jego weto mógł odrzucić parlament, ale PIS SLD i PSL tego nie zrobili te 8 razy. No ale najłatwiej zrzucić winę na złego Kaczora.  :lol:
Poprawię cię, że Kaczyński zawetował 18 razy, przy czym raz za rządów PiS-u, a 17 razy w dwa-trzy lata za rządów PO. To chyba jednak jest rekordzistą.
Masz jednak rację nazywając Kaczyńskiego "hamulcowym"
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 11:28:14 am wysłana przez Piter_neo »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9220 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:18:36 am »
Ale zdajesz sobie sprawę, że prezydenckie weto to nie jest ostatni etap dla ustawy XYZ?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9221 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:30:43 am »
Z tym większość z zawetowanych ustaw przeszło głosami sejmu, a 8 wet sejm podtrzymał, przecież Piter napisane jest to w moim poście.

Cytat: el becetol
Który faktycznie zawetował niecały 1% ustaw, przy czym jego weto mógł odrzucić parlament, ale PIS SLD i PSL tego nie zrobili te 8 razy.

Ogarnij temat zanim się wypowiesz. Piszesz że to "rekordzista" bo zgłosił 18 wet w 4 lata, a jak to się ma do 24 wet Kwaśniewskiego w takim samym okresie czasu? Matematyka poziom podstawowy się kłania.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Nie wspominając o tym że 18 wet na ponad 800 ustaw podpisanych to trochę niewiele aby taki andryush pisał "zapamiętałem też aktywne wetowanie , przez co za te kilka lat nic się w państwie zrobić nie dało" albo ty pisząc "Lech Kaczyński bodajże zawetował więcej ustaw rządu, niż wszyscy prezydenci wcześniej razem wzięci". Myślcie głową, a nie telewizorem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 11:35:47 am wysłana przez el becetol »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9222 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:38:11 am »
No to może uwzględnijmy co dokładnie wetował prezydent i co przepuścił. Jakby to wetowanie było tak nieistotne jak ty to przedstawiasz to nikt by o tym nie mówił. Ale skoro się mówi , to gdzieś jednak jest haczyk.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9223 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:41:37 am »
Ja moge powiedziec slowami mojego profesora niech PO nauczy sie rzadzic w demokraji.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9224 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:44:09 am »
Ja moge powiedziec slowami mojego profesora niech PO nauczy sie rzadzic w demokraji.


Zapytaj profesora czy PiS to potrafi.

PS. 18 zawetowanych ustaw na 800. A mówią, że PO nic nie robi. 800 ustaw to jednak bardzo dużo.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9225 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:49:38 am »
Z tych 18 ustaw czesc to nowelizacje sherloku 8)
Nowelizację ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji o ,ktorej to pisalem prace i nie bede tu sie rozpisywal to duzy plus dla malego handlu ,ze zostala ona zawetowana.
ps.pewnie nie ,ale teraz rzadzi po nie pis
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 11:53:26 am wysłana przez wsciekly_blondyn »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9226 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:51:39 am »
Z tym większość z zawetowanych ustaw przeszło głosami sejmu, a 8 wet sejm podtrzymał, przecież Piter napisane jest to w moim poście.

Cytat: el becetol
Który faktycznie zawetował niecały 1% ustaw, przy czym jego weto mógł odrzucić parlament, ale PIS SLD i PSL tego nie zrobili te 8 razy.

Ogarnij temat zanim się wypowiesz. Piszesz że to "rekordzista" bo zgłosił 18 wet w 4 lata, a jak to się ma do 24 wet Kwaśniewskiego w takim samym okresie czasu? Matematyka poziom podstawowy się kłania.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

24 weta kwaśniewskiego w 4 lata to daje 6 wet na rok. Kaczyński 17 wet w dwa lata, to daje 8,5 na rok. Gdyby PO rządziło od początku kadencji Kaczyńskiego to pewnie byłoby już z 40 zawetowanych ustaw.

Hmm... dziwne dlaczego Kaczyński zawetował tylko jedną ustawę za rzadów PiS-u, a aż 17 za rządów PO.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 12:00:18 pm wysłana przez Piter_neo »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9227 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:00:46 pm »
Tajemnia poliszynela. Jak to jest, że Kaczyński nie wetuje ustaw z którymi się zgadza?! Tę jedną to na pewno zawetował dla niepoznaki, żeby nie wyszło, że między nim a Jarosławem jest coś więcej niż zbieżność nazwisk.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9228 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:01:39 pm »
Z tych 18 ustaw czesc to nowelizacje sherloku 8)
Nowelizację ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji o ,ktorej to pisalem prace i nie bede tu sie rozpisywal to duzy plus dla malego handlu ,ze zostala ona zawetowana.

Zawetowana przez Kaczyńskiego.

ps.pewnie nie ,ale teraz rzadzi po nie pis

PiS rządził 2 lata i ludzie mieli dość.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9229 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:10:40 pm »
A mówią, że PO nic nie robi. 800 ustaw to jednak bardzo dużo.

xd

Wiadomo że te 800 to ustawy PO, w końcu tylko PO ma w Polsce inicjatywę ustawodawczą...

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9230 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:12:33 pm »
"Ciemny lud wszystko kupi"

~45% Polaków mieszkających na wsi głosuje na Kaczyńskiego  :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9231 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:15:44 pm »
"Ciemny lud wszystko kupi"

~45% Polaków mieszkających na wsi głosuje na Kaczyńskiego  :lol:
No i co w związku z tym?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9232 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:16:31 pm »
Cytuj
Genialne. Ja nie wiem jak się powodzianie mogą martwić czymkolwiek, jak świat działa na takich prostych zasadach. Straciłem wszystko - a pierdolnę sobie domek 20 metrów dalej i będzie kolorowo. Jedyny zakład w promieniu 50 km upadł? Nic to, przeprowadzę się do innego miasta z żoną i czwórką dzieci. Nie ma pracy nigdzie w okolicy? Co za problem? Przecież rodzina utrzyma się sama podczas gdy ja będę przez 3 lata przekwalifikowywał się i przystosowywał do nowej pracy. Albo wyjadę, bo po co moim dzieciom ojciec? Hanka zaradna, a Jacek to już ma prawie pełne uzębienie to do roboty pójdzie. Że edukacji nie zdobędą i będą do końca życia robić za 800 zł netto nocki w Tesco? Phi.

Tak. Ma się przeprowadzić do innego miasta. Tak, ma wyjechać jeśli chce gdzieś zarabiać lepiej i zapewnić byt rodzinie. To, że on CHCE pracować tam gdzie mieszka, on CHCE mieć warunki jakie miał do tej pory, nie oznacza, że Państwo musi mu je zapewnić, ponieważ każdy obywatel ma własne życie.

Rodzice w Chinach jadą po 1000km do zapyziałej fabryki aby więcej zarobić. Dzieci w Chinach zabijają się, kiedy nie stać je aby pójść do szkoły. Rodzice w Chinach zabijają się, ponieważ nie stać ich na posłanie dziecka do szkoły. I pracują bardziej, ponieważ chcą osiągnąć więcej, mieć lepsze życie swoje i własnych dzieci. Dlaczego jest to taka niesamowita rewelacja, której nie może zgłębić większość tego narodu?

Tak, osoba ma się przekwalifikować. Ma pójść do 1, 2, 3, 4 Urzędu, ma zapisać się na kurs, ma starać się o pracę. Jeśli mimo tego jej nie znajdzie - ok, ciężki los, trzeba tej osobie pomóc. Ale nie oszukujmy się, że Polacy aż się biją o pracę. Rolnicy dostają dopłaty do hektara oraz cen skupu, a dalej narzekają. W KRUS są, podatków nie płacą, a dalej narzekają. Mamusie w 2. miesiącu ciąży idą na urlop, a potem dziwią się, że pracy dla nich nie ma.


Ludzie, kur**, przestańcie zachowywać się jak niemoty i ogarnijcie własne życie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 12:25:03 pm wysłana przez Castor Krieg »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9233 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:26:01 pm »
Rodzice w Chinach jadą po 1000km do zapyziałej fabryki aby więcej zarobić. Dzieci w Chinach zabijają się, kiedy nie stać je aby pójść do szkoły. Rodzice w Chinach zabijają się, ponieważ nie stać ich na posłanie dziecka do szkoły. I pracują bardziej, ponieważ chcą osiągnąć więcej, mieć lepsze życie swoje i własnych dzieci. Dlaczego jest to taka niesamowita rewelacja, której nie może zgłębić większość tego narodu?

Raj na ziemi. Głupi Ci Polacy że tak nie chcą. Niemoty je**ne ciemnogrodzkie.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9234 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:26:48 pm »
Cytuj
Rodzice w Chinach jadą po 1000km do zapyziałej fabryki aby więcej zarobić. Dzieci w Chinach zabijają się, kiedy nie stać je aby pójść do szkoły. Rodzice w Chinach zabijają się, ponieważ nie stać ich na posłanie dziecka do szkoły. I pracują bardziej, ponieważ chcą osiągnąć więcej, mieć lepsze życie swoje i własnych dzieci. Dlaczego jest to taka niesamowita rewelacja, której nie może zgłębić większość tego narodu?
:lol:

Cytuj
Ludzie, kur**, przestańcie zachowywać się jak niemoty i ogarnijcie własne życie.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i ogarnij się.

W dodatku, oczekiwałem że ktoś o tym wspomni. Teraz wytłumacz mi kolego, skąd Twój głos na Olechowskiego skoro tak podchodzisz do sprawy? Ciekawe rzeczy dzisiaj piszą w GW, skoro w jakiś sposób znalazłeś konotacje między Olechowskim a swoją ideologią. To tak tytułem wstępu. Dalej, uznajmy, że powinno być tak jak mówisz i ludzie winni być ogarnięci i radzić sobie w każdej sytuacji.

Cytuj
Mamusie w 2. miesiącu ciąży idą na urlop, a potem dziwią się, że pracy dla nich nie ma.
Przyszłe Mamusie, to znaczy takie, które nie mają jeszcze 20letnich dzieci mają przejebane na rynku pracy. Bo zawsze istnieje widmo zajścia w ciąże i strata dla firmy. Wg Ciebie to jest normalne? I mówimy tutaj przecież o prywatnych przedsiębiorstwach i ogarniętych przedsiębiorcach. Gdyby nie regulacja państwowa, nie wiem czy w ogóle jakieś kobiety byłyby w stanie dojść do emerytury. Jak to było? Niech się ogarną?

Cytuj
Jeśli mimo tego jej nie znajdzie - ok, ciężki los, trzeba tej osobie pomóc.
I kto ma w wymienianym tu setki razy, utopijnym an-cap'owym ustroju to zrobić? Jezus?

Wiadomość scalona: Czerwca 21, 2010, 12:32:36 pm
"Ciemny lud wszystko kupi"

~45% Polaków mieszkających na wsi głosuje na Kaczyńskiego  :lol:
Drogą dedukcji, a rozkminiłem jak to działa już lata temu, 55% głosowało na innych kandydatów. Zagadka rozwiązana. Dostanę jakąś nagrodę?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 12:32:36 pm wysłana przez 1man1jar »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9235 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:32:43 pm »

Przyszłe Mamusie, to znaczy takie, które nie mają jeszcze 20letnich dzieci mają przejebane na rynku pracy. Bo zawsze istnieje widmo zajścia w ciąże i strata dla firmy. Wg Ciebie to jest normalne? I mówimy tutaj przecież o prywatnych przedsiębiorstwach i ogarniętych przedsiębiorcach. Gdyby nie regulacja państwowa, nie wiem czy w ogóle jakieś kobiety byłyby w stanie dojść do emerytury. Jak to było? Niech się ogarną?

Masz mało wyobraźni, czy tak trollujesz? Mamusia ma przyjść do pracodawcy i powiedzieć: "Zaszłam w ciążę, chciałabym powiedzieć, że stan firmy leży mi na sercu, postaram się pracować jak najdłużej się da, w przypadku kiedy będę musiała iść na urlop proszę o przydział obowiązków, abym mogła je wykonywać w domu". Pracodawca nie jest Diabłem wcielonym, podejdzie ze zrozumieniem. A teraz powiem ci, jak jest u mnie w firmie:

1. Jedna Pani na urlopie od 1.5 roku

2. Druga Pani na urlopie od dwóch lat, na szczęście zapomniała się i miała przyjść do pracy 1 maja (prośbę o urlop przysłała 20. maja, tak to jest jak się w pracy nie było od ponad roku  :lol: ) - dało się ją zwolnić, pierwsza się pilnuje

A Olechowski? On miał program poprawy dobrobytu, żadnych haseł typu "solidarność", "zgoda", czy inne brednie. Mówił jasno i wyraźnie - pozwólmy Polakom się wzbogacić, a już oni sobie życie sami zorganizują. To samo mówił Chińczykom Deng Xiaoping...25 lat temu. :lol: Ale widać Polacy ta trzoda co trzeba o nią zadbać. Mnie to rybka, w przyszłym roku mnie tu nie ma i nie wracam. :P

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9236 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:40:36 pm »
Masz mało wyobraźni, czy tak trollujesz? Mamusia ma przyjść do pracodawcy i powiedzieć: "Zaszłam w ciążę, chciałabym powiedzieć, że stan firmy leży mi na sercu, postaram się pracować jak najdłużej się da, w przypadku kiedy będę musiała iść na urlop proszę o przydział obowiązków, abym mogła je wykonywać w domu". Pracodawca nie jest Diabłem wcielonym, podejdzie ze zrozumieniem. A teraz powiem ci, jak jest u mnie w firmie:

1. Jedna Pani na urlopie od 1.5 roku

2. Druga Pani na urlopie od dwóch lat, na szczęście zapomniała się i miała przyjść do pracy 1 maja (prośbę o urlop przysłała 20. maja, tak to jest jak się w pracy nie było od ponad roku  :lol: ) - dało się ją zwolnić, pierwsza się pilnuje
Bo przecież wiadomo, że dziecko jak kończy roczek to już potrafi się ubrać, a już na pewno nie wymaga opieki matki. Zęby ma, to sobie gówniarz poradzi. Fajną masz swoją drogą firmę, skoro można wykonywać pracę w domu. Zastanawiam się jak pracownik na taśmie może przenieść obowiązki do domu. Myślę, że spokojnie może w piwnicy kleić krówki jak sobie dobrą aparaturę zmontuje. A no tak, bo przecież tutaj nikt nie zakłada, że są ludzie, którzy pracują w sektorach, z których ty nieświadomie korzystasz. Śmieci same się utylizują, a drogi budują się same. No bo przecież niewykwalifikowani pracownicy fizyczni są na bezrobociu, bo to kur** leniwe są.

Cytuj
A Olechowski? On miał program poprawy dobrobytu, żadnych haseł typu "solidarność", "zgoda", czy inne brednie. Mówił jasno i wyraźnie - pozwólmy Polakom się wzbogacić, a już oni sobie życie sami zorganizują. To samo mówił Chińczykom Deng Xiaoping...25 lat temu. :lol: Ale widać Polacy ta trzoda co trzeba o nią zadbać. Mnie to rybka, w przyszłym roku mnie tu nie ma i nie wracam. :P

Posłużę się twoją złotą myślą:
Cytuj
Masz mało wyobraźni, czy tak trollujesz?
Olechowski realną alternatywą - i lol'd. Dzieci zapierdalające w fabryce Nike'a za bezcen - to świadczy o potędze państwowej Chin. Dajmy Polsce szansę, aby obywatele bogacili się. Wiadomo, że potęga eksportowa Chin urosła na poszanowaniu praw pracowniczych. :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 12:43:16 pm wysłana przez 1man1jar »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9237 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:47:06 pm »
Mnie to rybka, w przyszłym roku mnie tu nie ma i nie wracam. :P

Szerokiej drogi. I miłego zapier**lania do fabryki 1000 kilometrów.  8)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9238 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:47:57 pm »
Masz mało wyobraźni, czy tak trollujesz? Mamusia ma przyjść do pracodawcy i powiedzieć: "Zaszłam w ciążę, chciałabym powiedzieć, że stan firmy leży mi na sercu, postaram się pracować jak najdłużej się da, w przypadku kiedy będę musiała iść na urlop proszę o przydział obowiązków, abym mogła je wykonywać w domu". Pracodawca nie jest Diabłem wcielonym, podejdzie ze zrozumieniem. A teraz powiem ci, jak jest u mnie w firmie:

1. Jedna Pani na urlopie od 1.5 roku

2. Druga Pani na urlopie od dwóch lat, na szczęście zapomniała się i miała przyjść do pracy 1 maja (prośbę o urlop przysłała 20. maja, tak to jest jak się w pracy nie było od ponad roku  :lol: ) - dało się ją zwolnić, pierwsza się pilnuje
Bo przecież wiadomo, że dziecko jak kończy roczek to już potrafi się ubrać, a już na pewno nie wymaga opieki matki. Zęby ma, to sobie gówniarz poradzi. Fajną masz swoją drogą firmę, skoro można wykonywać pracę w domu. Zastanawiam się jak pracownik na taśmie może przenieść obowiązki do domu. Myślę, że spokojnie może w piwnicy kleić krówki jak sobie dobrą aparaturę zmontuje. A no tak, bo przecież tutaj nikt nie zakłada, że są ludzie, którzy pracują w sektorach, z których ty nieświadomie korzystasz. Śmieci same się utylizują, a drogi budują się same. No bo przecież niewykwalifikowani pracownicy fizyczni są na bezrobociu, bo to kur** leniwe są.

Cytuj
A Olechowski? On miał program poprawy dobrobytu, żadnych haseł typu "solidarność", "zgoda", czy inne brednie. Mówił jasno i wyraźnie - pozwólmy Polakom się wzbogacić, a już oni sobie życie sami zorganizują. To samo mówił Chińczykom Deng Xiaoping...25 lat temu. :lol: Ale widać Polacy ta trzoda co trzeba o nią zadbać. Mnie to rybka, w przyszłym roku mnie tu nie ma i nie wracam. :P

Posłużę się twoją złotą myślą:
Cytuj
Masz mało wyobraźni, czy tak trollujesz?
Olechowski realną alternatywą - i lol'd. Dzieci zapierdalające w fabryce Nike'a za bezcen - to świadczy o potędze państwowej Chin. Dajmy Polsce szansę, aby obywatele bogacili się. Wiadomo, że potęga eksportowa Chin urosła na poszanowaniu praw pracowniczych. :lol:


A o niańce nie słyszałeś? O opiekunce? A jeśli masz nisko-płatną pracę, to chyba jasne jest, że warunki pracownicze będziesz miał gorsze? Trzeba było się w szkole uczyć.

Kończę temat, nie ma co odbijać piłeczki. Co do fabryk Nike - gratuluję rozeznania i wiedzy sprzed 15 lat. Dziewczyna jest doktorantem w komunikacji bezprzewodowej i jeździ na konferencje po świecie. Zgadnij z jakiego kraju jest 75% naukowców pracujących w Europie i Ameryce? :lol:

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9239 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:56:00 pm »
Cytuj
Co do fabryk Nike - gratuluję rozeznania i wiedzy sprzed 15 lat. Dziewczyna jest doktorantem w komunikacji bezprzewodowej i jeździ na konferencje po świecie. Zgadnij z jakiego kraju jest 75% naukowców pracujących w Europie i Ameryce?
Czyli te fabryki nagle zniknęły, bo Chiny produkują przede wszystkim naukowców. I nagle z 1000 km robi się 15 obwodnicą? Owszem, fabryka Nike'a to klasyczny przykład. Przy "produkcji" ryżu, jak jesteś taki oblatany to pewnie wiesz, dalej robisz w Chinach za gówniane pieniądze, w gównianych warunkach za które ledwo jesteś w stanie przeżyć jeden dzień.

Śmiem też twierdzić, że Twoje ręce robotą fizyczną raczej nigdy nie zostały splamione. Szerokiej drogi. Może tam gdzie zmierzasz, dzieci spadaja z nieba już w wieku 18lat.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 12:57:44 pm wysłana przez 1man1jar »