Autor Wątek: Infamous: Second Son  (Przeczytany 116488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1000 dnia: Kwietnia 03, 2015, 10:00:19 am »
 :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1001 dnia: Maja 03, 2015, 12:38:36 pm »
Dobra, ja skończyłem grę na ścieżce dobra, na plus na pewno fakt, że chce mi się wyczyścić miasto z DUPów do końca, i to, że chce mi się grę przejść jeszcze raz na ścieżce zła. Gameplay miodny, supermoce dają fun i trzymają przy konsoli, to zdecydowanie najmocniejsza strona tej gry.

W formie to nadal klasyczny InFamous w lepszej oprawie. Szczena jednak na miejscu, gra ma swoje momenty, widoczki są fajne, ale całość nie obfituje w jakieś mega zaawansowane efekty wizualne. Niby są zmarszczki na twarzach, animacje wypowiadanych kwestii, emocje zostały bardzo dobrze nagrane w niektórych wypadkach, ale generalnie szału nie ma z tymi twarzami, ot poziom zbliżony do L.A. Noire - przeciętnie growy wygląd z przebłyskami dobrego techu.

Po zapowiedziach twórców o dziesiątkach tysięcy cząsteczek, w które zamienia się Deslin z mocą dymu, oczekiwałem chyba cudów na patyku, i jak nie trudno się domyślić, po wciśnięciu kółka, lekko się rozczarowałem, bo wodotrysków i dziesiątek tysięcy cząsteczek nie ma :P
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Można poczuć lekkie rozczarowanie, jeśli często nie spamujemy oskryptowanego ataku specjalnego.

Mówiąc o mocach z bardziej praktycznej strony, to też zabrakło mi jakiegoś konkretnego rozpierdalacza, jak to było w jedynce. Mam nieodparte wrażenie, że moce Delsina są stłumione i nie pokazują pełnego potencjału. Może to przez to, że jest ich aż 4, i każda ma swoje lepsze i gorsze strony ale mimo wszystko, chyba wolałbym jedną, ale konkretną moc, która by niszczyła. Jesli chodzi o wybór dostępnych mocy, podoba mi się dym i laser, pozostałe dwie to już mniej atrakcyjne opcje, zarówno wizualnie, jak i gameplayowo. (nie uwzględniając faktu, że jedna z nich jest OP z wiadomych względów, mimo wszystko średnio przypada mi do gustu) Tak jak mówiłem, wolałbym już jedną, ale konkretną moc.

Długość gry nie powala, a to głównie za sprawą płytkiej fabuły. Jedynkę wspominam lepiej pod tym względem, był jakiś konkretny twist fabularny i się grało... Tutaj to taki trochę poziom Mario - tyle że zamiast uratuj księżniczkę, jest
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. Na plus postać brata Delsina, razem tworzą całkiem fajny, serialowy niemalże duet, szkoda że ich wspólna historia jest tak krótka. Pozostali przyjaciele Delsina to też, jeszcze krótsze występy gościnne, a mogłoby być tego więcej.

Podsumowując - czuć niewykorzystany potencjał, cecha charakterystyczna dla gier na obecną generację. Tytuł ma dobre predyspozycje, jednak twórcy nie pociągnęli tego wystarczająco wysoko i dostaliśmy takiego króciutkiego szpila, co to nawet nie ma perspektyw na jakieś rozszerzenie fabularne. A szkoda. Wstępnie grę oceniam na 7/10.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1002 dnia: Maja 03, 2015, 15:26:45 pm »
Po zapowiedziach twórców o dziesiątkach tysięcy cząsteczek, w które zamienia się Deslin z mocą dymu, oczekiwałem chyba cudów na patyku, i jak nie trudno się domyślić, po wciśnięciu kółka, lekko się rozczarowałem, bo wodotrysków i dziesiątek tysięcy cząsteczek nie ma :P
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
A neon? Może przy dymie tego aż tak nie widać, ale wystarczy zassać dowolny, większy banner i masz te dziesiątki tysięcy particli:





Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1003 dnia: Maja 03, 2015, 15:46:43 pm »
Najlepsze są te gify z photomode, gdzie kamera przelatuje dookoła.



I niech sobie rusek liczy partykle  8)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1004 dnia: Maja 03, 2015, 16:59:39 pm »
Cytuj
Po zapowiedziach twórców o dziesiątkach tysięcy cząsteczek, w które zamienia się Deslin z mocą dymu, oczekiwałem chyba cudów na patyku, i jak nie trudno się domyślić, po wciśnięciu kółka, lekko się rozczarowałem, bo wodotrysków i dziesiątek tysięcy cząsteczek nie ma :P
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Można poczuć lekkie rozczarowanie, jeśli często nie spamujemy oskryptowanego ataku specjalnego.
Jak chcesz poczuć prawdziwy next gen to kup sobie wirtualną wycieczkę do XVIII wiecznego Paryża.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1005 dnia: Maja 03, 2015, 18:23:25 pm »
Cytuj
Po zapowiedziach twórców o dziesiątkach tysięcy cząsteczek, w które zamienia się Deslin z mocą dymu, oczekiwałem chyba cudów na patyku, i jak nie trudno się domyślić, po wciśnięciu kółka, lekko się rozczarowałem, bo wodotrysków i dziesiątek tysięcy cząsteczek nie ma :P
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Można poczuć lekkie rozczarowanie, jeśli często nie spamujemy oskryptowanego ataku specjalnego.
Jak chcesz poczuć prawdziwy next gen to kup sobie wirtualną wycieczkę do XVIII wiecznego Paryża.

A nie XIX wiecznego Londynu?  :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1006 dnia: Maja 03, 2015, 19:49:11 pm »
Next-gen w 900p i 24 fpsach  :rotfl:  Wulfen, też żart dawno przestał być zabawny.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1007 dnia: Czerwca 24, 2015, 13:41:04 pm »
No w końcu odrobiłem zaległości i Second Son zaliczony, nawet z rozpędu platyna wpadła. Gra jest dobra, grafa świetna (szczególnie płynność i sposób AA), widać i czuć next gena.
Pierwsze przejście gry jako dobry, po kilku misjach fabularnych zabrałem się za misje poboczne, znajdźki itd. Grało się świetnie. Mając już 0% kontroli D.U.P. w każdej z dzielnic miasta wróciłem do fabuły. I kur**ć zonk! Napisy końcowe wskoczyły tak szybko, że byłem przekonany o jakimś błędzie gry: że niby zrobienie wszystkiego na max poza fabułą, spodowowało jej skrócenie, obcięcie kilku(nastu) misji ze środka fabuły i przeskoczenie od razu do tych końcowych. Wczoraj po południu odpalam drugie przejście, tym razem jako zły i na najwyższym poziomie trudności i jeszcze tego samego dnia, kilka godzin później oglądam ponownie napisy końcowe!
Więc tak, jakby to...
Gra jest świetna, grafa kosi, odwzorowane szczegóły w mieście rozwalają, ilość detali jej potężna, gra się bardzo przyjemnie ale całość jest zdecydowanie za krótka.
Za mało czasu mieli - silnik zrobili zajebisty, ale nie zdążyli odpowiednio napakować grę treścią.
No ale za obecne pieniądze które na Second Son trzeba wydać to nie żałuję i oczywiście polecam.

Edyta:
ten dodatek co Nam dali w plusie to dobry jest, trzyma poziom?
Wtedy byłem zupełnie poza grami/konsolami i nie wiem - czy to chamsko wycięta zawartość z gry, żeby ją później dodatkowo sprzedać (co tłumaczyłoby "krótkość" Second Son) chwilę po premierze podstawy czy też faktycznie później dopisana historia uzupełniająca podstawę (właśnie ze względu na "krótkość" Second Son)?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2015, 13:49:32 pm wysłana przez prart »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1008 dnia: Lipca 07, 2015, 08:52:36 am »
Dobry jest ten dodatek.
Po skończeniu widać, że pisali go poza First Son, First Light nie mógł być od razu w podstawie bo:
- rozpieprzyłby strukturę gry, oddalając za bardzo oś fabuły od Delsina (już nie byłby takim jednoznacznie głównym bohaterem)
- wprowadziłby dysproporcję w podejściu do
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Sporo dokłada do fabuły (nawet jeśli to wszystko jest przewidywalne) ale największą zabawę miałem na arenach. Fajna młócka, coś jak multiplayer z Uncharted, tylko offline i z botami.  ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1009 dnia: Lipca 15, 2015, 08:53:56 am »
Tylko czekać na kolejną odsłonę. Second Son to bardzo dobra gra z przepiękną grafika (jak zawsze w serii). Pierwsza część w tej materii zachwycała, sądziłem, że druga będzie tylko nieco lepsza, ale to był wyraźny skok. Ależ jestem ciekawy co twórcy przy kontynuacji z PS4 wycisną. Pamiętam również podjarkę prarta na to całe złe zakończenie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1010 dnia: Lipca 15, 2015, 09:31:13 am »
Długościowo to jest dłuzsze niż Thge Order? Krótsze, czy może porównywalne?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1011 dnia: Lipca 15, 2015, 09:36:12 am »
Zdecydowanie dłuższe. The Order w niecałe osiem zaliczyłem, a Second Son zabiera ok 16.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1012 dnia: Lipca 15, 2015, 09:44:23 am »
a Second Son zabiera ok 16
Ile? Chyba że full znajdźki i przejścia dobry oraz zły.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 133
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1013 dnia: Lipca 15, 2015, 09:45:24 am »
Długościowo to jest dłuzsze niż Thge Order? Krótsze, czy może porównywalne?

I:SS: 7h to czysty gameplay + około 1h wstawek = 8h
TO1886: 2h czysty grywalny gameplay + około 4h wstawek, beznadziejnego skradania, zwiedzania, QTE itp. = 6h


Jakbym miał jednak wybrać to brałbym The Order 1886 z uwagi na grafe. Zresztą też te 2 godziny strzelania są bardzo grywalna a w I:SS masz 7h nudy.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1014 dnia: Lipca 15, 2015, 11:01:55 am »
Zdecydowanie dłuższe. The Order w niecałe osiem zaliczyłem, a Second Son zabiera ok 16.

Ja to po kilku godzinach miałem fabułę z głowy i wszystkie znajdźki. Pozostało mi tylko przejąc jakieś 60% dzielnic w mieście.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1015 dnia: Sierpnia 06, 2015, 06:51:38 am »
Mega gierka, kupiłem z braku laku przez to że Wiechu mnie nie jara. Trochę krótka ale przejście złym obowiązkowe jak to  w każdym iF.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1016 dnia: Sierpnia 06, 2015, 08:20:27 am »
Zły Delsin jest moim zdaniem naprawdę świetnie przedstawiony. Niektóre sceny w jego wykonaniu ukazują go jak psychopatę i ma się poczucie, że to co robi jest naprawdę "złe/niezrozumiałe".
Ciężko poprawnie przedstawić taką osobowość. Np kratos mimo, że jest bezwzględnym mordercą, to odbiera się go raczej jako wkurzonego koksa z niskim IQ. U Delsina nawet po wzroku widać, że ma naprawdę skrzywioną psychikę.  :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1017 dnia: Sierpnia 06, 2015, 08:39:19 am »
Też właśnie się przymierzam, żeby w końcu przejść grę drugi raz, jako zły.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1018 dnia: Sierpnia 06, 2015, 18:28:12 pm »
Zmieniłem jeszcze język na angielski i rzeczywiście teraz to czuć tą ikrę a nie taki siusiumajtek  :D

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 985
  • Reputacja: 132
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1019 dnia: Sierpnia 06, 2015, 18:37:40 pm »
Złym lepiej się gra, nie trzeba na nic uwagi zwracać. Szkoda tylko, że gra jest tak kretynsko nudna z czasem, głównie przez zadania poboczne, a raczej ich brak.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1020 dnia: Grudnia 15, 2015, 17:24:22 pm »
Płyta gry zjebana albo sama gra zjebana. Kupiłem nówkę, odpaliłem, za pierwszym razem poszła, pobrała aktualizację. Za drugim razem nichuja się nie uruchomi. Po ekranach z logiem czary ekran, napęd się zatrzymuję i dupa. Wymieniłem płytę na drugą to samo. Ktoś wie w czym problem? Inne gry chodzą bez problemu.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1021 dnia: Grudnia 15, 2015, 18:15:57 pm »
Usuń aktualizację i spróbuj ponownie.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1022 dnia: Grudnia 15, 2015, 18:38:51 pm »
A jak ją usunąć? Jak w chodzę w dysk to widzi tylko 24 GB samej gry. Nie wiem jak wybrać, aby usunąć aktualizację, a wiem, że ta ważyła ponad 350 MB.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1023 dnia: Grudnia 15, 2015, 18:43:37 pm »
Usuń całą instalkę, w niej jest zawarta aktualizacja i potem uruchom grę ponownie. Mam nadzieję, że pomoże. :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1024 dnia: Grudnia 16, 2015, 08:11:27 am »
Płyta gry zjebana albo sama gra zjebana. Kupiłem nówkę, odpaliłem, za pierwszym razem poszła, pobrała aktualizację. Za drugim razem nichuja się nie uruchomi. Po ekranach z logiem czary ekran, napęd się zatrzymuję i dupa. Wymieniłem płytę na drugą to samo. Ktoś wie w czym problem? Inne gry chodzą bez problemu.
Miałem ten sam problem, jak po roku wróciłem do gry. Mnie już przez logo nie chciała przepuścić. Usunięcie wszystkiego (Storage Management > Applications) i ponowna instalka pomogły.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1025 dnia: Grudnia 18, 2015, 13:07:07 pm »
Wydaje się, że problem leży w PSN. Kiedy konsola się łączy z siecią, gra się uruchamia. Jak PSN leży to nie działa.

Po dwóch godzinach gry jaj nie urwało. Trochę monotonna póki co. Jak na razie za mało zmian względem dwóch pierwszych odsłon. Moce choć inne działają tak samo. Mam nadzieję, że się jeszcze rozkręci.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1026 dnia: Grudnia 18, 2015, 13:08:25 pm »
Mam nadzieję, że się jeszcze rozkręci.
Niestety nie. Jak po 2h już czujesz monotonię, to dalej będzie tylko gorzej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: Infamous: Second Son
« Odpowiedź #1027 dnia: Grudnia 18, 2015, 14:44:47 pm »
Niekoniecznie, dodatkowe moce dodają grze uroku. Z maksymalnym neonem miodnie przemieszcza się po mieście.