Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 13606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 42
  • KILLZOWN3D
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 16, 2018, 13:17:55 pm »
No proszę to ja nie widziałem Rafta na wideo wcześniej, a zrobił na mnie ogromne wrażenie. Szczerze to nawet nie zapamiętałem z trailerów kto jest głównym złym i miałem mały fabularny twist dość szybko

Główny zły nie był ujawniony, nawet podstawka figurki z edycji kolekcjonerskiej nie była pokazywana aż do premiery. Ja akurat założyłem, że to będzie on ;). Bossów lepiej było w ogóle nie pokazywać, wtedy pewnie byłoby fajnie, a tak brakowało niespodzianek.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 247
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 16, 2018, 13:26:18 pm »
Dokładnie. Też się domyśliłem już przed premierą, kto to może być (w sumie miałem dwa typy). Ale pokazali za dużo jednak, mimo, że głównego złego nie było.

lupinator

• Gość
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 16, 2018, 13:37:57 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 16, 2018, 13:42:54 pm »

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 17, 2018, 08:58:14 am »
Skończyłem i pytanie do tych co przeszli, a w sumie dwa:

lupinator

• Gość
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 17, 2018, 09:35:09 am »
Jeżeli mieliby iść w kontynuację to obstawiam:

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 17, 2018, 09:48:28 am »

lupinator

• Gość
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 17, 2018, 09:56:32 am »

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 17, 2018, 10:57:36 am »
Platynka wpadła, w sumie te challenge były przyjemne, a bałem się, że na "srebro" będzie trzeba się mocno wysilić. Ba, nawet kilka złotych udało się zdobyć bez dużego wysiłku (musiałem powtórzyć kilka dla następnych punktów, aby kupić brakujący strój). I teraz mam takie przemyślenie, że w każdej grze open world będzie mi brakowało bujania się na pajęczynie. Jednak samochody/konie to nie to samo ;).

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 17, 2018, 14:42:02 pm »
Pomyliliśmy sie Panowie:

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 17, 2018, 15:34:36 pm »

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 195
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 28, 2019, 13:18:25 pm »
Wraz z nową aktualizacją Pająk otrzymał nowe kostiumy - Bombastic Bag-Man Suit oraz Future Foundation Suit.

Moldar

• Łajka
  • Reputacja: 101
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 10, 2019, 07:46:33 am »
Przyznam, ze mam mieszane uczucia co do tej gry. Gra się dobrze, walki widowiskowe i można sporo kombinować, ale ilość znaczników na mapie to chyba przebija kochane przed wszystkich gry Ubi, jak już myślisz ze zrobiłeś wszystko to je*, znowu to samo ale w innym kolorze. Generalnie mam wrażenie, ze główna fabuła jest bardzo krótka, a czas jest mocno wydłużony przez zadania poboczne. Bawię się spoko, ale jednak trochę przesadzili. Niedługo chyba koniec przygody to napisze coś więcej.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 10, 2019, 13:31:00 pm »
Czekam zatem na twoją opinię. Nieco racji masz, ale taka już konstrukcja gier z otwartym światem. Dobrym przykładem jest tu najnowszy Rage, który podobno (skupiając się na misjach głównych), jest do zaliczenia w osiem godzin, a tak po prawdzie jest tego więcej.
Zabierz się za bary z platyną, to zobaczysz co to monotonia i zabawa ze znacznikami. Warto jednak zauważyć, że wielu graczy, którzy psioczą na formę Ubi (znaczniki, powtarzalność), jakoś przy SM problemu nie mieli  :shifty:

Jeżeli chodzi o mnie, to Pająk mnie zachwycił. Prześliczna, rewelacyjna gra, która w pełni za mocne 8/10, a nawet na naciągane 9/10 zasługuje.
Fabularnie, jak na pozycje tego formatu, wyszło bardzo dobrze, a sama rozgrywka.... Cóż, wystarczy pobujać się na pajęczej sieci po mieście i zobaczyć jaka frajdę to generuje. Za jakiś czas będę chciał sprawdzić dodatki.

Te sumienne 8/10, podchodzące pod 9/10 na meta od graczy/recenzentów nie wzięło się znikąd. Rzecz jasna nie znaczy to, że każdemu gra ma się aż tak bardzo podobać, ale uważam je za sprawiedliwe.

Ewentualny remaster na PSV biorę z miejsca, chyba, że ta dostanie jakiś enhanced.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 10, 2019, 13:38:16 pm »
którzy psioczą na formę Ubi (znaczniki, powtarzalność), jakoś przy SM problemu nie mieli
To moze ja sie wypowiem, bo jestem swiezo po probie AC Origins no i jak dla mnie to te gre od pajaka dzieli przepasc. Na korzysc pajaka. W AC nadal sa powtarzajace sie w wnieskonczonosc nudne misje, nie ma zadnej motywacji do ich wykonywania, swiat jest absurdalnie wielki, przez co w wiekszosci pusty i nudny. Nieczesto nie koncze gier ktore zaczalem, ale Origins nie dalem rady.
Pajak natomiast to jeden z lepszych eksow na PS4 i jedna z lepszych gier obecnej generacji dla mnie. Natloku znacznikow szczerze mowiac nie zauwazylem, ale moze dlatego ze wszystko czyscilem sukcesywnie. No i poziom tych aktywnosci jest duzo wyzszy nzi w takim AC. Nawet glupie plecaczki niosa za soba jakas fajna notke czy komentarz. No i Nowy York nie jest przytlaczajacy wielkoscia ale za to dopracowany w kazdym szczagole.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 11, 2019, 13:11:38 pm »
Moldar to pierwszy zaznaczył

(....) ilość znaczników na mapie to chyba przebija kochane przed wszystkich gry Ubi, jak już myślisz ze zrobiłeś wszystko to je*, znowu to samo ale w innym kolorze. (....)

ja się tylko odniosłem.

Mnie chodziło o fakt, że często gracze marudzą/chwalą tak jak im pasuje. Przy Ubi włącza się z automatu czerwone świstało. Dobrze to wypunktował
jeden z użytkowników na sąsiednim forum, gdzie ludzie marudzili na znaczniki w Shadow of Mordor, ale ci sami ludzie zagrywają się w Asasyny i Far Kraje.

Zgodzę się z tobą, że takie plecaczki to jedne z najciekawszych znajdziek w grach - są interesujące i miło się je zbiera. Nie ma co ich do skrzyń w AC przyrównywać nawet. Niemniej zauważ, że rozmiar SM, a takiego AC: O to różnica kilku klas - a dodam, że Odyseja jest, skubana, jeszcze obszerniejsza i to sporo od poprzednika  :grin:

Twórcy muszą, no może nie muszą, a powinni, zainteresować gracza w tytułach z otwartym światem aktywnościami pobocznymi, a te na ogół są jakie są.

Mam platynę w Pająku i spora część z nich była męcząca - czyszczenie dzielnic na 100%. Mam platynę w Odysei i całe szczęście tam wszystkiego na 100% nie trzeba było robić, bo z 69 godz. przeszłoby to na dobre 104 co najmniej.

Co do nudy w świecie, to też inaczej ocenia się bogato zagęszczoną metropolię, jak w Batmanie, czy właśnie Spajderze, a co innego AC, gdzie masz łąki, olbrzymią pustynię, ogrom terenów wodnych. Przecież tam co chwile nie mogą ci wrzucić danych budowli.

We Wieśku/RDR II nudy nie czułeś przecież też tam jest od groma lasów i czasami kilka min można podróżować nie spotykając nikogo.  :>

Spajdi jest mniejszą grą, bardziej intensywną, nastawiona na akcję, więc odczucia można mieć inne - jak przy filmie akcji.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 11, 2019, 15:43:42 pm »
Zgodzę się z tobą, że takie plecaczki to jedne z najciekawszych znajdziek w grach - są interesujące i miło się je zbiera. Nie ma co ich do skrzyń w AC przyrównywać nawet. Niemniej zauważ, że rozmiar SM, a takiego AC: O to różnica kilku klas - a dodam, że Odyseja jest, skubana, jeszcze obszerniejsza i to sporo od poprzednika
No tak, jest roznica. Tylko Origins jest juz po prostu za duze. Sztucznie nadmuchany świat, wypełniony mało pomysłowymi zadaniami, powtarzanymi do znudzenia. Jakby Origins bylo ze 3-5 razy mniejsze to pewnie bym ukonczyl, ale przez to jakim jest molochem i jakim przez to nudnym, nie skoncze tego nigdy. Wiecej nie zawsze znaczy lepiej.

We Wieśku/RDR II nudy nie czułeś przecież też tam jest od groma lasów i czasami kilka min można podróżować nie spotykając nikogo. 
Bo i Wiedzmin i RDR2 mialy dobrze zaprojektowane światy. I ciekawa fabule. Origins nie ma ani jednego ani drugiego.

Ogolnie Origins jest dla mnie duzym zawodem. Naczytalem się dużo pochwał jak to gra jest inna, odświeżona itp itd. Zagralem i okazuje się, że to jest ten sam Asasyn, tylko w przebraniu i rozdmuchany do absurdalnych rozmiarów. A akurat to, że pająk jest bardziej skondensowany jest jego zaletą, nie wadą.

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Proletariusz
  • Reputacja: 7
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 11, 2019, 16:20:38 pm »
Leży u mnie pająk na półce ciągle, w folii, nie mam kiedy się zabrać...

Szymku

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 69
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 11, 2019, 17:37:46 pm »
Ja pająka zrobiłem na raz - świetnie się bawiłem.A rdr2 mnie np. zmuliło