Autor Wątek: Next geny  (Przeczytany 67313 razy)

Moldar

• Łajka
  • Reputacja: 110
Odp: Next geny
« Odpowiedź #440 dnia: Lipiec 30, 2020, 09:23:07 am »
Jeden kupuje, inny nie. Kumpli gry z plusa nie interesują, grają w 3-4 gry przez lata. Ja zazwyczaj biorę abonament do przodu, aby mieć spokój i taki gamepass wykupiony na półtora roku jeszcze. Wspaniała inicjatywa, oby sony wyszło kiedyś ze swoją.

bojawiem

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 86
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 30, 2020, 09:35:55 am »
Ja z GP skorzystam tylko przy okazji promocji. Za normalną cenę kupiłem tylko dwa razy na 1mc żeby sobie ograć kilka średniaków. Jakoś wole kupić dobrego exa od Sony niż grać w gry którym nie wyszło :-). W samym NIOH2 spędziłem więcej czasu niż łącznie we wszystkich grach z Game Passa. Są oczywiście wyjątki bo ze 3-4 gry nawet udało mi sie skończyć. Przeważnie jednak kończy się na odpaleniu i do kosza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

POK

• MIR
  • Reputacja: 160
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 30, 2020, 09:36:38 am »
No na licencje idzie pełno forsy. Chodziło mi tylko o sprzedaż subskrypcji vs sprzedaż gry w sklepie. Do tego utrzymanie serwerów też ich trochę kosztuje, chociaż MS ma akurat bardzo dobrą infrastrukturę. Jednak jak ich własne studia zaczną w końcu częściej wydawać gry, to i będą mogli nieco na licencjach zaoszczędzić.

Na nasze warunki te 40 zł miesięcznie to nie wydaje się tak mało, ale w Stanach 10$ to tyle co nic. Ja obecnie mam wspólnie wykupionego Netflixa i HBO. Czasem się zdarzy, że przez miesiąc z któregoś serwisu nie skorzystam, ale ogólnie i tak opłacalnie wychodzi, patrząc na ceny filmów. Z GP i grami jest podobnie.

bojawiem

• Marynarz z Potiomkina
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 30, 2020, 09:39:34 am »
Też mam Netflixa i HBO GO. Netflix masa badziewia i oglądam bardzo rzadko ale kanał dla dzieci ratuje sytuacje w moim przypadku. HBO ma chociaż jakieś porządne filmy co jakis czas.

POK

• MIR
« Odpowiedź #444 dnia: Lipiec 30, 2020, 09:58:24 am »
Coś tam się dobrego zawsze trafi, ale fakt, produkcje Netflixowe za wysokich lotów nie trzymają zwykle (przynajmniej filmy, bo seriale jeszcze). Mam zatem nadzieję, że studia MS nie będą takiej kaszany odwalać ;)

andryush

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 117
« Odpowiedź #445 dnia: Lipiec 30, 2020, 11:52:04 am »
Gamepass to tylko gry, czy też mozliwość grania online? Jeśli w cenie jest abonament za granie po sieci, to na dobrą sprawę, czym to się różni od PS+? Jak dla mnie, tego typu usługi bez konkretnej biblioteki gier są zbędne. Też jakoś preferuję pudełko niż wirtualną bibliotekę na czas opłacania subskrypcji. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz kupiłem PS+, a jeśli kupiłem, to głównie po to żeby skorzystać z jakiejś promocji. Wolałbym tani abonament za samo granie po sieci.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 249
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #446 dnia: Lipiec 30, 2020, 12:44:49 pm »
Jak kupisz ps+ to masz dostęp tylko do gier z danego miesiąca lub jeśli miałeś plusa wcześniej to do tych które dodałeś do biblioteki jak miałeś, w gp natomiast masz dostęp do całej dostępnej biblioteki zawsze jak masz opłacone.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 212
« Odpowiedź #447 dnia: Lipiec 30, 2020, 13:47:44 pm »
Jestem zawiedzony tym co pokazały obie firmy.
Tyle było pierdzielenia o skoku generacyjnym  a tak naprawde nie widzialem absolutnie NIC co zrobiłoby na mnie wrażenie.
Wiekszość wygląda jakby toro chodziło na One X :roll:

Ratchet wygląda naprawdę dobrze. GT5, Kena i Horizon 2 też nieźle. Z kolei MS w sumie nic takiego nie pokazał. Forza, czy wcześniej Hellblade 2, wyglądają świetnie, ale z rozgrywką miało to niewiele wspólnego. CrossfireX ładne, jednak to poziom obecnej generacji.

Mimo to jestem pewien, że z czasem doczekamy się rewelacyjnej grafy.

Na mnie największe wrażenie zrobiła Kena.

Wygląda to fantastycznie. Kolejne tytuły będzie trzeba sprawdzić w domowym zaciszu, bo wierzę, że nowy Horizon graficznie zrobi robotę, problem w tym, że zwiastun tego jakoś specjalnie nie ukazał. Podobnie było z wieloma pozycjami.

Demon's Souls to inna sprawa, bowiem to rimejk starocia, więc trudno, by wrażenia nie zrobił, ale ile w tym nowej generacji.... O tym się przekonamy.

Szkoda, że wiele z pokazanych tytułów (Forza dla przykładu), zasadniczo to filmiki.

Dodatkowo kompetentnie nie podoba mi się fakt, że coraz więcej pozycji na nową generację dalej będzie paplać się w tych leciwych trzydziestu k/s.  :-x
Podobno Hori II ma właśnie w tylu działać. Cyber też. Asasyn, który nie powinien mieć problemu z kombo 4k + 60 k/s, patrząc na to, jak gra hula na One X Odyseja/Orgins. No i The Medium - ostatnio potwierdzono, że zadziała tylko w 4k i 30 k/s.  :-?

bojawiem

• Marynarz z Potiomkina
« Odpowiedź #448 dnia: Lipiec 30, 2020, 14:12:41 pm »
Gamepass to tylko gry, czy też mozliwość grania online? Jeśli w cenie jest abonament za granie po sieci, to na dobrą sprawę, czym to się różni od PS+? Jak dla mnie, tego typu usługi bez konkretnej biblioteki gier są zbędne. Też jakoś preferuję pudełko niż wirtualną bibliotekę na czas opłacania subskrypcji. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz kupiłem PS+, a jeśli kupiłem, to głównie po to żeby skorzystać z jakiejś promocji. Wolałbym tani abonament za samo granie po sieci.
Sam Game pass kosztuje 40 zł za miesiąc. Jest tez wersja Ultimate która zawiera golda za zdaje się 55 zł. I wtedy możesz grać po sieci. Masz racje tez bym wolał kupić sama możliwość grania online.

Moldar

• Łajka
  • Reputacja: 110
« Odpowiedź #449 dnia: Lipiec 30, 2020, 14:38:17 pm »
No to ciągle jest taka opcja i nazywa się od lat xbox live gold.

bojawiem

• Marynarz z Potiomkina
« Odpowiedź #450 dnia: Lipiec 30, 2020, 20:14:49 pm »
No to ciągle jest taka opcja i nazywa się od lat xbox live gold.
Chodzi o sam online bez Gierek.

POK

• MIR
« Odpowiedź #451 dnia: Lipiec 30, 2020, 22:01:05 pm »
Te gierki chyba w gratisie dorzucili (w odpowiedzi na PS+), bez podnoszenia ceny, ale pewien nie jest.

Podobno chcą zrezygnować z Golda. Tak głosi plotka. Nie wiadomo tylko czy wtedy online będzie darmowy, czy raczej Gamepass, xCloud i Gold będą w jednym pakiecie.

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Pawka Morozow
  • Reputacja: 13
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #452 dnia: Lipiec 31, 2020, 13:44:02 pm »
To by troszkę za droga opcja była, Gamepass jest jednak znacznie droższy. Ale gdyby pójść drogą np. godziny darmowego online miesięcznie...

POK

• MIR
« Odpowiedź #453 dnia: Wczoraj o 06:38:29 »
Xbox Series X and PS5 Prices Reportedly to be Revealed in August
https://www.vgchartz.com/article/444713/xbox-series-x-and-ps5-prices-reportedly-to-be-revealed-in-august/

Ostatnio Spencer się ciekawie wypowiedział w stylu: "Możecie się spodziewać kolejnego pokazu dotyczącego SXa w sierpniu, ale jeszcze zobaczymy".

Może te oznaczać, że planują podać info dotyczące konsoli w sierpniu (pewnie pod koniec), ale wciąż czekają na ruch Sony, by ewentualnie dostosować cenę konsoli - końcu ten pokaz miał być już w czerwcu. A jeśli Sony nic nie ogłosi to trudno, poczekają do września.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #454 dnia: Wczoraj o 21:04:38 »
Ładna, szybka odpowiedź z klasą.

POK

• MIR
« Odpowiedź #455 dnia: Dzisiaj o 07:07:23 »
Według plotek Sony podobno bardzo mocno inwestuje w czasowe exy i ekskluzywne DLC itp. rzeczy, gdy tymczasem MS woli skupić się na wspieraniu Game Passa i nie jest chętny wydawać dużo forsy na czasową ekskluzywność.

Biorąc pod uwagę, że Sony już teraz ma więcej wysokobudżetowych tytułów na 2021 (nawet jeśli Horizon 2 zaliczy obsuwę na 2022 - na co stawiam), to prawdopodobnie PS5 przez pierwszy rok mocno odstawi SXa.

Z drugiej strony jest pewna szansa, że Xbox będzie bardziej atrakcyjny cenowo. Oferta Series S + Game Pass może być dla wielu kusząca, szczególnie jeśli ktoś nie ma telewizora 4K. No i wygląda na to, że MS mocno uderzy w opcje abonamentowe (zapewne z Game Passem w zestawie). Przynajmniej w Stanach. Jestem ciekaw jak to wszystko się ułoży i kto na tej batalii wyjdzie lepiej. Warto jednak pamiętać, że celem MS jest zrównanie się z Sony (i to by był ogromny sukces), natomiast Sony spokojnie wystarczy utrzymanie obecnej pozycji.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #456 dnia: Dzisiaj o 10:09:44 »
U hamburgerów zapewne sprzedaż konsol będzie wyrównana - jak na obecnej generacji. Być może M$ uda się przegonić Sony.
Kombo Seria S - o czym wspomniałeś - plus gry, to plus. Nalezy pamiętać, że w USA najchętniej kupowane pozycje, to tytuły sportowe oraz .... Call of Duty. Halo też ma się tam dobrze. W KKW bez szans, by walka była zacięta i wyrównana. W Europie się zobaczy, choć tu przywiązanie do marki zrobi swoje. Ogólnie trzymam kciuki z obie firmy.

Byłoby miło, gdyby w segmencie gier wyścigowych PSV coś sensownego zaczęło oferować. Na PS4 było średnio w tej materii. Poszatkowany Dc, który był rozwijany i dopiero za jakiś czas nabrał rumieńców. GTS - płatne demo z ładną, ale nic ponad to, grafiką.

Paradoksalnie najlepsze, najładniejsze wyścigi na PS4(Pro), to .... remaster Wipeout.

W tym segmencie Xbox, to niedościgniony wzór. No i niech te gry robią wrażenie, jak Godrizon 4, czy siódma FM, a nie wyglądają tylko poprawnie.

Jestem też ciekaw, jak to będzie z tymi ulepszonymi wersjami. Wiadomo, jak to na konsoli MS jest. Ogrywam ostatnio Ninja Gaiden II.
To 4k robi niesamowicie robotę. Takie Gearsy V, czy Hori 4 w pakiecie 4k i 60 k/s - o Jezu.

Z przyjemnością do Yharnam i przygód Drake bym wrócił w 60 klatkach wykorzystując potencjał 4, ale jak przyjdzie za to hajsy płacić.... :-x

POK

• MIR
« Odpowiedź #457 dnia: Dzisiaj o 13:29:53 »
Sony przecież zapowiedziało GT7, zatem w temacie wyścigów też nie próżnują. Ciężko powiedzieć, jaka gra będzie, ale na pewno sprzeda się świetnie. Zakładam że sporo lepiej niż którakolwiek Forza.