Autor Wątek: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum  (Przeczytany 33627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« dnia: Czerwca 12, 2019, 18:11:33 pm »
Jak dobrze przeszukuję sieć, to w 2001 roku działało już gameonly. Znalazłem nawet ogłoszenie o wymianę gier na stronie, z 14 marca 2001 (ale zdaje się być z psxextreme.pl/ps2only). Wygląda też, że w 2001 roku, jakoś lipiec/sierpień strony psxextreme.pl/ps2only i psxextreme.pl/gameware sie połączyły - zmieniając nazwy GameWARE i PS2ONLY na... GAMEONLY. Taka historia.

Natomiast tutaj - aktywna od lipca 2001 księga gości już połączonego GameOnly, co jest już konkretnym dowodem, że za chwilę strona ma osiemnastkę!

https://web.archive.org/web/20011112094358/http://users.nethit.pl/gameonly/guestbook/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2019, 17:07:57 pm wysłana przez gnysek »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 12, 2019, 21:35:08 pm »
tylko nie ma nowej generacji graczy. Gdzie oni wybyli? Pieniadz i napie-dalanie sie na ulicy to nowy styl zycia? Kto odpowie na to pytanie?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 13, 2019, 07:25:46 am »
Są, ale nie bawią się już w fora, dlatego takie strony zdychają i utrzyma się co najwyżej kilka.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 13, 2019, 10:59:50 am »
A jest chat discordowy gameonly ? Może trzeba załozyć. Reaktywowane będą też konta na twitterze i facebooku.

Udało mi się znaleźć parę wycinków z prasy na temat gameonly, raz, że "marka" ma 18 lat, dwa, że współpracowała z PSX Extreme na początku a potem z NEO+ (chociaż to akurat nie wiem czy powód do dumy ostatecznie :P), więc mimo wszystko to "dobra" marka i jest się na co powoływać odzyskując kontakty z wydawcami.

Myślę, że jest szansa w tym roku znów dostawać gry do recenzji co najmniej od EA, Sony i Ubi, powołując się na różne wpływy, a to by już pozwoliło stronce się kręcić. Myślę też o podcascie/streamie raz na dwa tygodnie, mam chyba nawet kumpla który by chciał dołączyć i ogarnięte mam biuro w którym można by nawet robić live w sobotę/niedzielę - no jest sporo pomysłów.

Generalnie, chcę zainwestować w markę - jak ktoś wchodzi na ps-plus.pl to wie, że tam pojawiają się newsy (na razie 1-2 dziennie, bo więcej nie wyrabiam) i to jest tak naprawdę przygotowanie pod gameonly nowe (newsy będą się wyświetlać na gameonly, a ps-plus.pl będzie "przekierowywać" do GO - z kolei GO wykorzysta całą bazę tamtej strony do wyświetlania newsów, darmowych gier, promocji w polskich sklepach (pracuję nad tym, mam niemal 80 sklepów!), no i oczywiście encyklopedii gier).
Od roku praktycznie codziennie programuję 1-2h dziennie po nocach, żeby to wszystko działało.

No i na GO nie będzie seriali i filmów jak na PPE, tym chciałbym się wyróżnić. Cel - wpierdzielić się ilością wyświetleń między Polygamię a PPE, gdzieś tak chociaż w połowie. ps-plus.pl - 250.91K, Poly - 869.50K odsłon miesięcznie, PPE - 4.87M, Gry-online 12.42M. Jak widać, jestem dopiero w 1/3 drogi do Poly, ale reaktywacja GameOnly i fajne materiały powinny zaradzić. No i redaktorzy, bo nie będę tego pisał wszystkiego sam. Jak strona dobije do miliona będzie fajnie, jak do dwóch to odtrąbię sukces. Myślę, że baza promocji aż 80 polskich i zagranicznych sklepów jednak przyciągnie najmocniej, bo tego nikt nie ma, nawet lowcygier.pl .
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2019, 11:08:21 am wysłana przez gnysek »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 13, 2019, 14:51:28 pm »
Cel ambitny. Życzę powodzenia :)

Na pewno przydałoby się więcej ludzi na forumku. A na rozkręcenie strony potrzebna jest stała i to spora porcja newsów oraz artykułów. Inaczej każdy będzie wybierać stronę, która jest częściej aktualizowana.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 13, 2019, 15:04:39 pm »
Tak, za minimum po re-starcie uznałem 4 newsy dziennie, ale najlepiej by było z 6-8 (powiedzmy tak od sierpnia-września). Więcej też za dużo, albo trzeba jakieś podsumowania robić na koniec tygodnia (najlepiej w weekend, wtedy jest najmniej newsów). No i można też co tydzień zrobić jakąś serię komentarzy i reakcji na wydarzenia ostatniego tygodnia. Np. na podstawie dyskusji na forum i komentarzy.

No, i mam nadzieję, że mnie będziecie wspierali i też dobre słówko przekazywali znajomym, o tym, że gameonly żyje i warto tam wejść.

Teraz czekam już tylko na dane dostępowe od Conkera, żeby przenieść domenę i którejś nocy wykonam kopię na mój serwer. Forum oczywiście zostaje, newsy wszystkie też.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 13, 2019, 15:42:21 pm »
No to trzymam kciuki

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 13, 2019, 22:53:14 pm »
gnysek -> podziwiam i zazdroszczę entuzjazmu, chęci i oddania sprawie. Brawo. I nie jest to korpopierd... tylko szczere słowa.
To, że nie będzie filmów i seriali to tylko na plus zaliczam.
Co do ppe.pl to pamiętaj o tym, że oni już się odłączyli od papierowego psx, więc przypuszczam, że na dniach/miesiącach wyrośnie kolejna konkurencja w postaci oficjalnego portalu psx.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 14, 2019, 05:48:31 am »
winszuję  :D

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 14, 2019, 07:53:41 am »
Gnysek, dobry pomysł zapodawac dane osobowe masy ludzi którzy może już nie chca mieć z tym sciekiem internetu nic doczynienia na tym właśnie scieku internetu. Dobry start, nie ma co.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 14, 2019, 07:58:23 am »
No miałem właśnie pisać że to bardzo ryzykowne posunięcie biorąc pod uwagę rodo ;)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 14, 2019, 10:04:32 am »
Jesteście przewrażliwieni na punkcie Rodo :P Lista byłych redaktorów to nic, czego i tak nie byłoby obecnie w sieci - są nawet mejle i miejscowości, których właśnie z tego względu nie spisywałem. Ale jak to takie niewygodne, to zostanę chyba przy samych nickach - bo czemu nie poświęcić miejsca ludziom którzy przez 18 lat budowali stronę ?
Co do samego Rodo, oczywiscie w przyszłym tygodniu wleci polityka prywatności na stronę, jak tylko ją przejmę.

Dostałem też własnie dane dostępowe od Conkera, więc w weekend będzie pewnie przeniesienie strony. Muszę tylko sprawdzić czy da się to zrobić tak, żeby poczta jeszcze chwilę została na home.pl, bo jej potrzebuje żeby wszystkie stare rzeczy przenieść. Obecny serwer za 13 dni się kończy i kosztuje 5x tyle ile powinien, więc nawet spadnie mocno koszt utrzymania strony do czasu gdy znów się rozkręci.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2019, 10:12:33 am wysłana przez gnysek »

Jacek84

  • Gość
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 14, 2019, 12:34:47 pm »
PPE - 4.87M, Gry-online 12.42M
WAT - chyba boty napisali, zeby nowe sesje robic bo nie uwierze, ze tyle ludzi tam wchodzi. :oops:

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 14, 2019, 12:52:42 pm »
Nie, to liczba odsłon. Jak wejdziesz raz dziennie i czytasz 5 newsów, zamiast otwierać w nowej karcie to cofając się w przeglądarce, robisz z 10 wyświetleń. A jak dajesz komentarze... no to szybko rośnie. Dlatego fajnie mieć dużo komentujących, bo to powoduje więcej reklam i lepsze zarobki.

Nie będę z tego robił tajemnicy - ps-plus.pl zarabia teraz ok. 300-400zł miesięcznie, więc to żadna kasa, ale ludzie wchodzą głównie raz w miesiącu. Mam nadzieję, że gameonly uda się kręcić lepszy wynik - przynajmniej połowę chciałbym przeznaczać dla newsmanów (pewnie gry do recenzji, bo nie wiem kiedy nam zaczną dawać i ile) i nagrody (druga prawdopodobnie będzie szła na utrzymanie serwera, bo wiecej ludzi = mocniejszy serwer). Gameonly ma obecnie... 7-10 tysięcy odsłon. To nawet moje kończące dziś 16 lat hmt.pl ma po 15 tysięcy, a to tylko strona o Harvest Moonie. Ale to wynika też z tego, że obecnie na GO na głównej nie ma newsów, co zmieni sie w ciągu 2-3 tygodni.

Jacek84

  • Gość
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 14, 2019, 16:48:48 pm »
Nie, to liczba odsłon. Jak wejdziesz raz dziennie i czytasz 5 newsów, zamiast otwierać w nowej karcie to cofając się w przeglądarce, robisz z 10 wyświetleń. A jak dajesz komentarze... no to szybko rośnie. Dlatego fajnie mieć dużo komentujących, bo to powoduje więcej reklam i lepsze zarobki.
To bez sensu, powinni liczyć sesje. Co z tego, że ktoś przeklika się przez galerię-karuzelę 12 razy, to nie daje żadnego oglądu jeśli chodzi o aktywnych użytkowników. O reklamach nie mówię, bo mam nadzieję, że gameonly.pl zostaje bez nich.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 14, 2019, 18:02:40 pm »
No cóż, dzisiejszy internet kręci się wokół zarabiania na reklamie, więc reklamodawcy wolą taką liczbę niż sesje, to i takie się podaje.

Jak się uda w home.pl przestawić DNSy, to już rano forum powinno być na nowym serwerze, jak nie, to dopiero jak Conker zgra swoją pocztę i mi da dostęp do domeny :D

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 14, 2019, 18:14:24 pm »
Nie, to liczba odsłon. Jak wejdziesz raz dziennie i czytasz 5 newsów, zamiast otwierać w nowej karcie to cofając się w przeglądarce, robisz z 10 wyświetleń. A jak dajesz komentarze... no to szybko rośnie. Dlatego fajnie mieć dużo komentujących, bo to powoduje więcej reklam i lepsze zarobki.
To bez sensu, powinni liczyć sesje. Co z tego, że ktoś przeklika się przez galerię-karuzelę 12 razy, to nie daje żadnego oglądu jeśli chodzi o aktywnych użytkowników. O reklamach nie mówię, bo mam nadzieję, że gameonly.pl zostaje bez nich.

A co Ci przeszkadzają reklamy jak i tak je blokujesz? Byleby nie było niusów o niczym oraz napisanych przez translator, jak na tym żałosnym PPE.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 14, 2019, 18:31:18 pm »
Dokładnie, tak chciałbym robić, żeby to nie było PPE o dupie marynie :) Ale też nie poly z "rozchodniaczkiem".

Jacek84

  • Gość
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 14, 2019, 19:46:59 pm »
Nie, to liczba odsłon. Jak wejdziesz raz dziennie i czytasz 5 newsów, zamiast otwierać w nowej karcie to cofając się w przeglądarce, robisz z 10 wyświetleń. A jak dajesz komentarze... no to szybko rośnie. Dlatego fajnie mieć dużo komentujących, bo to powoduje więcej reklam i lepsze zarobki.
To bez sensu, powinni liczyć sesje. Co z tego, że ktoś przeklika się przez galerię-karuzelę 12 razy, to nie daje żadnego oglądu jeśli chodzi o aktywnych użytkowników. O reklamach nie mówię, bo mam nadzieję, że gameonly.pl zostaje bez nich.

A co Ci przeszkadzają reklamy jak i tak je blokujesz? Byleby nie było niusów o niczym oraz napisanych przez translator, jak na tym żałosnym PPE.
Więc jaki sens reklam skoro wszyscy blokują? :(

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 14, 2019, 20:33:38 pm »
Właśnie nie wszyscy, jak wynika z moich statystyk. Poza tym, jakby nie patrzeć, wyłączając je wspierasz serwis i jego rozwój :) na go reklamy są od dawna, ale tylko jedna i w takim miejscu, że niektórzy nawet nie wiedzą, że tam jest :P

skopiowałem całe 4,5GB strony, w nocy spróbuję przepisać DNSy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

btw. bo nie odpowiedzieliście - jest jakiś kanał discordowy gameonly ? czy założyć ?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 20, 2019, 10:16:28 am »
Chyba jest jakiś problem z wyświetlaniem filmików z YT na stronie.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 20, 2019, 10:50:03 am »
Chyba jest jakiś problem z wyświetlaniem filmików z YT na stronie.


Dziękuję za info, naprawione.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 20, 2019, 11:13:40 am »
Super, wlasnie to czego brakowalo temu forumkowi to kurewna reklama na samej gorze :)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 20, 2019, 11:28:02 am »
Ta. I przy wchodzeniu w wątki kolejne ekrany z reklamami :/

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 20, 2019, 11:33:16 am »
A gdzie ma być, na samym dole ? Jak już napisałem na SB, skądś trzeba brać kasę na utrzymanie strony i rozwój, czy gry do recenzji, bo pewnie na razie niewiele dostaniemy, a redaktorów też nie znajdę jak tylko dla pasji mają pisać. Nie planuję więcej niż jedną na forum. Jeśli dobrze liczę, Conker przez te ostatnie lata kiedy na stronie nie było newsów a forum chodziło, wydał jakieś 3000zł na serwer. Można by robić zrzuty, ale po co, skoro prostokąt 800x100 pikseli prawdopodobnie wszystko załatwi? To chyba wygodniejsze.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2019, 11:35:40 am wysłana przez gnysek »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 20, 2019, 11:35:30 am »
Ta. I przy wchodzeniu w wątki kolejne ekrany z reklamami :/

Pełnoekranowe na komórce zaraz wyłączę, poszukam tylko ustawień. Przegapiłem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 20, 2019, 11:46:51 am »
Ogólnie bardzo mi się podoba że zmiany widoczne dla użytkowników rozpoczęły się od włączenia reklam. To na pewno dobra droga.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 20, 2019, 11:56:35 am »
Zmiany widoczne dla użytkowników rozpoczęły się od włączenia https gwoli ścisłości. Forum raczej nie będzie przechodziło większych zmian (poza aktualizacją do najnowszej wersji - o ile to nic nie zepsuje).

Jest kilka nowości które już są na ukończeniu i mam nadzieję za tydzień/dwa już odpalić co trzeba, ale nie dałem rady tego skończyć przed dostaniem zielonego światła na przenosiny strony i przejęcie jej (jak się Conker odezwał, było... 14 dni do końca ważności konta). Żeby nie było - np. robię moduł z cenami gier w większości sklepów internetowych w Polsce (na start ok. 40, ale docelowo chcę dojechać do prawie 90 które znalazłem).

Na stronie nadal zostaną wszystkie stare newsy i recenzje i dla niektórych nawet odnalazłem zagubione obrazki na serwerze. Zostają też komentarze, a zalogowanie na forum będzie oznaczało zalogowanie na stronie i będzie można pisać z tego samego konta komentarze. Dojdzie też zaginiona Encyklopedia która wyparowała na GO gdzieś po drodze, z listą wszystkich gier i kalendarzem premier. To sporo roboty którą już włożyłem, ale jeszcze nie jest 100% gotowa do publikacji. Zmieniłem dziś to, co wymagało jedynie paru linijek kodu aby sprawdzić potencjał.







« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2019, 11:58:48 am wysłana przez gnysek »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 20, 2019, 13:52:37 pm »
Tak, każdy użytkownik go zwraca uwagę na https xd

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 20, 2019, 16:20:57 pm »
Zamiast podziękowania słabe docinki. W sumie można się było spodziewać.

Gnysek trzeba było zacząć od darmowych fantów dla aktywnych użytkowników, a nie jakieś tam HTTPS, newsy czy zadbanie o finansowanie dla strony.
Gdzie ty masz głowę człowieku.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 20, 2019, 16:32:42 pm »
Sorki, że mam swoje zdanie. Nie są to żadne docinki a swoje insynuacje to schowaj sobie w kieszeń bo nie oczekiwałem nigdy żadnych fantów. Jestem na tyle długo z GameOnly i poświęciłem naprawdę sporo czasu jako admin, redaktor i po prostu użytkownik i uważam że mam prawo wyrazić swoje zdanie. A gnysek i tak zrobi jak chce skoro to jego poletko teraz :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 20, 2019, 16:38:29 pm »
Ludzie ostatnio dość przewrażliwieni na słowa krytyki.
 btw. Życzę powodzenia z reanimacją stronki i forumka.

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 20, 2019, 16:46:00 pm »
Trzeba przyznać jasno, że złote lata tego forum już raczej nie powrócą, choć widzę wielki come back Tarniaka, co cieszy.  Ale kiedyś to było kiedyś, gdy gameonly miało zupełnie inny, sielankowy klimat i charakter. ;)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Ale osiemnastka!
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 20, 2019, 17:02:05 pm »
Tak, każdy użytkownik go zwraca uwagę na https xd

No w chrome powinno jęczeć, ze brak HTTPS ;)

Rozumiem problem z reklamą, bo faktycznie wkleiłem wersję z popupem (tylko na komórce/tablecie) który potrafi się pokazać raz na kilkanaście kliknięć przed opuszczeniem danej strony i przykrywa całość wymagając kliknięcia krzyżyka do zamknięcia, co faktycznie w przypadku forum mocno ssie, jak chcesz przeczytać wszystkie zaległe tematy (a czasem jest tego kilkanaście) i co chcesz otworzyć stronę, to musisz zamykać popup. Nie było to świadome, nowa wersja skryptu googlowego miała parametr o którym nie miałem pojęcia - cofnąłem ;)

Generalnie trochę w tym prawdy, że zrobię zmiany jakie chcę, z drugiej strony nie chciałbym obecnych stałych bywalców forum zbytnio zrazić - bo nie oszukujmy się, dzięki wam całość wciąż żyje i te bodaj 3500 postów w tym roku znikąd się nie wzięło. Jakbym chciał robić co innego niż kontynuować tradycję strony z grami to też już by wszystko było zaorane, także mam nadzieję, że mimo tarć gdzieś się w połowie spotkamy z pomysłami.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2019, 17:07:42 pm wysłana przez gnysek »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 20, 2019, 17:20:47 pm »
Zmiany są potrzebne i bardzo Ci się gnysek chwali, że się za to zabraleś. Strona też musi się jakoś utrzymywać. Imo małe reklamy mogą być. Byleby nie przeszkadzały podczas użytkowania - wyskakującym oknom mówimy nie. No i przede wszystkim przydałaby się świeża krew. Ale pożyjemy i zobaczymy, jak z tym będzie.

Jacek84

  • Gość
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 20, 2019, 20:29:33 pm »
Jeśli dobrze liczę, Conker przez te ostatnie lata kiedy na stronie nie było newsów a forum chodziło, wydał jakieś 3000zł na serwer.
To ładnie home.pl rżnie na hostingu. :lol:
Jaki jest obecny spec serwera? I co to jest, bare metal, VPS, czy jakiś managed syf jak home? Dla mnie akurat super, że jest https, tylko zadbaj o rotacje, żeby za 3 miesiące nie było inby.

Reklam nie zwhitelistuje, zrzucić na serwer się mogę.

Generalnie rozumiem hejty, bo jak ktoś wie jak co działa, to dołożenie let's encrypta i reklam to nie najbardziej czasochłonna rzecz na świecie, także no, jak zapowiadasz, że coś "rusza z kopyta", a na pierwszy ogień idą takie zmiany to odzew nie dziwi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2019, 20:32:17 pm wysłana przez tarniak »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 20, 2019, 20:39:18 pm »
Trzeba przyznać jasno, że złote lata tego forum już raczej nie powrócą, choć widzę wielki come back Tarniaka, co cieszy.  Ale kiedyś to było kiedyś, gdy gameonly miało zupełnie inny, sielankowy klimat i charakter. ;)
ja bardzo cenie te forum za kulture wypowiedzi bo na forum PE gdzie mam konto niemalze 15 lat to nie wiem czy niedlugo jakies sluzby specjalne nie wezma sie za inwigilowanie takich subkultur (ja na ich miejscu bym inwigilowal :lol:) Gwalt, przemoc, pogarda, nihilizm.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 20, 2019, 21:05:05 pm »
Yep, postaram się jak najszybciej wprowadzić resztę zmian, codziennie po 3-4 godziny nad tym siedzę i programuję. Kilka osób które już pisały newsy na GO/w innych serwisach pisało do mnie, że chętnie wrócą do pisania newsów więc z tego chętnie skorzystam, do tego mam dwie nowe osoby na oku (jedna tworzy wideo na youtube więc bym to wykorzystał) - także w wakacje machina ruszy. Muszę też się z tym spiąć, bo jak tylko strona ruszy w nowej odsłonie trzeba od razu podskoczyć do Sony, Microsoftu, EA, Ubi i Cenegi niech przysyłają prasówki i gry do recek, a zaraz będzie wysyp fajności. Przypomnę im się, że dawno już współpracowaliśmy, od Sony to nawet nadal mam na półce kilkanaście gier które dali do recenzji. Ale czego nie dostaniemy chciałbym kupować z kasy zarobionej przez stronę (50% na rozwój i utrzymanie oraz ew. patronaty medialne, 50% na gry, redaktorów i jakieś konkursy growe/zdrapki na PS+/Golda na święta). Na ps-plus.pl już były dwa takie konkursy, ostatnio jednak kasę zainwestowałem w zaległe gry, Switcha i odkładam na kartę do przechwytywania wideo i też z tym jest kilka pomysłów związanych.

@tarniak obecnie to jest zwykły hosting www bo tańszy, ale jak strona się rozkręci poleci na VPSa - z doświadczenia przy ps-plus.pl wychodzi mi, że do ruchu który wymagałby VPS potrzebujemy jakieś 5000x tyle odsłon co teraz :P Forum jest szybkie, a na głównej zrezygnuję z wordpressa i też będzie dawał radę kilkanascie razy dłużej niż WP by dawał. Generalnie przygotowany jestem na skalowanie - przeniesienie GO z home.pl zajęło mi jakieś 4 godziny (czas na przeniesienie 5GB danych + 1GB bazy, zmiana configów, poprawki usuniętych funkcji w kodzie PHP bo stary serwer miał 5.2...). Zawodowo siedzę przy większych stronach (mamy duży serwis z 6-7M odslon miesięcznie, więc wykorzystam tamtą wiedzę w razie czego). Na razie nie ma co lecieć w jakieś redisy i Mongo, a że sporo kodu będzie własnościowe, to łatwo powinno się go dać dostosować.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 22, 2019, 06:02:29 am »
Pamiętam jak pierwszy raz wbiłem na tą stronkę, było to  chyba w 2005 roku.  Jeszcze jako zjebany blacharz któremu odechciało się ładować kasę starych w coraz to nowszy elektrozłom   :lol: To były piekne czasy, kto wie może gdyby nie GO nadal garbiłbym się przed niedoruchanym PC  :lol: 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2019, 06:11:46 am wysłana przez sieq »

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 22, 2019, 14:52:36 pm »
Ja zauważyłem gameonly dzięki PSX Extreme. Gameonly kiedyś miało zupełnie inny kolor forum i to nadawało jemu charakter. :D