Ankieta

Co sądzisz o piractwie?

Piractwo to koniecznosc w Polsce.
55 (40.4%)
Piractwo trzeba tepic i zwalczac.
71 (52.2%)
Nie mam zdania.
10 (7.4%)

Głosów w sumie: 122

Głosowanie skończone: Marca 24, 2005, 16:59:12 pm

Autor Wątek: Piractwo- debata.  (Przeczytany 152605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #240 dnia: Marca 02, 2006, 22:51:59 pm »
Cytat: "Derek"
A tak naprawde to jak byś miał kase na te orginałki to byś ich nie kupował?

Pewnie wielu w takiej sytuacji pomyslalo by, ze po co wydawac tyle kasy na gry. Lepiej ja oszczedzic i kupowac piraty.


Cytat: "dcf"
Sony, M$ i N olewają nasz rynek (przez piraty ,a jak) ,to niech sobie olewają ,ja też ich olewam

I tutaj wystepuje bledne kolo:
Sony, M$ i N olewaja nasz runek, poniewaz jest wielkie piractwo. W Polsce jest wielkie piractwo, poniewaz firmy olewaja nasz rynek i gry sa drogie.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #241 dnia: Marca 02, 2006, 23:20:38 pm »
Cytat: "Hubi"
i gry sa drogie.


ja nie uważam że to gry są drogie, one kosztują tyle samo na całym świecie, tylko w polsce zarabia się mniej i dlatego one tyle kosztują w przeliczeniu na złotówki.

więc ja uważam że piractwo to wina rządu, który:
a) nie umie sobie poradzić z tym procederem
b) słabej waluty krajowej



Cytat: "Hubi"
Derek napisał:   
A tak naprawde to jak byś miał kase na te orginałki to byś ich nie kupował?   

Pewnie wielu w takiej sytuacji pomyslalo by, ze po co wydawac tyle kasy na gry. Lepiej ja oszczedzic i kupowac piraty.


tutaj jest dziwna sytuacja. moje opdejscie zmieniło się po skonczeniu MGS3 (na piracie ofkors). poczulem sie glupio, ze poprostu okradam kogos kto wlozyl tyle pracy w stworzenie takiego dziela sztuki. teraz jestem szczesliwym posiadaczem mgs3 w orginale, i choc uwazam ze orginal jest lepszy to jednak najpierw nalezy zagrac na piracie, aby sie przekonac czy warto kupowac taką grę, a jak się spodoba to kupić i postawić na półce :]

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #242 dnia: Marca 03, 2006, 07:30:21 am »
Cytat: "Hubi"
I tutaj wystepuje bledne kolo:
Sony, M$ i N olewaja nasz runek, poniewaz jest wielkie piractwo. W Polsce jest wielkie piractwo, poniewaz firmy olewaja nasz rynek i gry sa drogie.



zaczelo sie od firm. gdyby nie bylo potrzeby piractwa to by nie bylo jego problemu. to firmy musza przerwac bledne kolo.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #243 dnia: Marca 03, 2006, 09:00:57 am »
Cytat: "Turrambar"
zaczelo sie od firm. gdyby nie bylo potrzeby piractwa to by nie bylo jego problemu. to firmy musza przerwac bledne kolo.


ale zauważ że piractwo jest nawet w usa, gdzie przecież "każdego STAĆ" na kupienie orginału...

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #244 dnia: Marca 03, 2006, 10:21:05 am »
Cytat: "Havana"
ale zauważ że piractwo jest nawet w usa, gdzie przecież "każdego STAĆ" na kupienie orginału...

Ale nie jest tak wielkie jak np. w Polsce, Rosji czy w Chinach. W USA ludzie piraca (nieliczni) bo zapewne chca oszczedzic, ale jakby chcieli to by mieli kase na orginaly.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #245 dnia: Marca 03, 2006, 10:39:56 am »
Cytat: "Hubi"
Ale nie jest tak wielkie jak np. w Polsce, Rosji czy w Chinach. W USA ludzie piraca (nieliczni) bo zapewne chca oszczedzic, ale jakby chcieli to by mieli kase na orginaly.


tam piractwo to "sport"
piraci się, prawdę mówiąc "dla zasady", aby pokazać się że można coś złamać lub mieć szybciej niż inni


a w polsce piraci się bo to opłaca się, koszt jednej płyty DVD to 1pln. komp z nagrywarką dvd i dostępem do netu niech będzie kosztował 4000 pln, i ta kwota zwraca się w ciągu 1-2 tygodni...

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #246 dnia: Marca 03, 2006, 17:30:00 pm »
Cytat: "Havana"
tam piractwo to "sport"
piraci się, prawdę mówiąc "dla zasady", aby pokazać się że można coś złamać lub mieć szybciej niż inni


nagranie plytki albo zlamanie jakiejs gry to niezwykle satsysfakcjonujace zajecie  :mrgreen:

wydaje mi sie ze bledne kolo jest wina kazdej ze stron, ale blizej do rozwiazania problemu maja firmy, bo to od nich sie zaczelo. piractwo powstalo z jakiegos powodu, a ten powod nie zostal stworzony przez piratow tylko wlasnie przez firmy (albo panstwo -zarobki).
piractwo to pewne zjawisko, a zeby zjawisko zaistnialo musi byc jakis czynnik inicjujacy. i to jest glownym problemem. ten czynnik ciagle pozostaje niewyeliminowany a uzytkownicy kopii zapasowych nie maja na niego wplywu  :?
chyba sie powtarzam...  :mrgreen:

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #247 dnia: Marca 03, 2006, 19:03:33 pm »
Cytat: "Turrambar"
nagranie plytki albo zlamanie jakiejs gry to niezwykle satsysfakcjonujace zajecie

Ja bym tu nie porównywał działania crackerów i piratów. Bo ci pierwsi to głównie Amerykanie, których naprawdę stać na kupno oryginału, a crackują gry tylko po to by być wyżej w "rankingu złamanych iso" (w końcu kupują oryginał). :wink:

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #248 dnia: Marca 03, 2006, 19:40:44 pm »
Cytuj
Ja bym tu nie porównywał działania crackerów i piratów. Bo ci pierwsi to głównie Amerykanie, których naprawdę stać na kupno oryginału, a crackują gry tylko po to by być wyżej w "rankingu złamanych iso" (w końcu kupują oryginał). Wink


W sumie wydawało by się że u nas największa bida to i u nas powinno się najbardziej kąbinować a tu ludzi do produkcji modchipów czy łamania innych zabezpieczeń nie ma. hmmm dlaczego?

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #249 dnia: Marca 03, 2006, 20:00:02 pm »
Cytat: "Tarniak"
(w końcu kupują oryginał)


niekoniecznie kupuja, licza sie znajomi w firmie, hurtowniach i innych miejscach gdzie pojawiaja sie te plyty najpierw

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #250 dnia: Marca 03, 2006, 20:05:05 pm »
Cytat: "Havana"
niekoniecznie kupuja, licza sie znajomi w firmie, hurtowniach i innych miejscach gdzie pojawiaja sie te plyty najpierw

Oczywiście, że tak, ale wiadomo o co chodzi.

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #251 dnia: Marca 03, 2006, 23:29:15 pm »
Cytat: "Tarniak"
Ja bym tu nie porównywał działania crackerów i piratów. Bo ci pierwsi to głównie Amerykanie, których naprawdę stać na kupno oryginału, a crackują gry tylko po to by być wyżej w "rankingu złamanych iso" (w końcu kupują oryginał).


chodzilo mi o zlamanie zeby dzialalo na swapie (dodatkowe programy bootujace, fixy, przebudowa ISo)

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #252 dnia: Marca 03, 2006, 23:31:28 pm »
W takie fixy to się żadni poważni crackerzy nie bawią, wierz mi :).

Rykuzushi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-11-2004
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #253 dnia: Marca 04, 2006, 01:48:30 am »
a mam pytanko, tak poza tematem. Próbował ktoś grać w pirackie gry przez sieć? Ja na razie pogrywam tylko na oryginałach (a mam ich zaledwie dwie) i planuje zakupić w tym roku jeszcze dwie, MGS3 i FFVII dirge of cerberus. Więc jak da się? bo chętnie bym pograł sobie w inne :)
Solidarity didn't exist...it's only a empty word...only money and power had to be respected...

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #254 dnia: Marca 04, 2006, 09:30:32 am »
Cytat: "Tarniak"
W takie fixy to się żadni poważni crackerzy nie bawią, wierz mi Smile.


chodzilo mi o cos na np moje sily  :mrgreen: wierz mi, ze jak ma sie gre ktora nie dziala i spedzi sie pare godzin grzebiac w necie i szukajac rozwiazania i ostatecznie uda sie ja uruchomic, to satysfacja jest ogromna.

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #255 dnia: Marca 04, 2006, 09:40:24 am »
Cytuj
chodzilo mi o cos na np moje sily  wierz mi, ze jak ma sie gre ktora nie dziala i spedzi sie pare godzin grzebiac w necie i szukajac rozwiazania i ostatecznie uda sie ja uruchomic, to satysfacja jest ogromna.

Skoro sam nie zrobiłeś fixa to nie wiem jaka satysfakcja (że niby dobrze szukasz czy co? :P)...

Cytat: "Rykuzushi"
Więc jak da się? bo chętnie bym pograł sobie w inne

Nie da się, bo ci zablokują konsole. Te nastarsze gry Twisted Metale, THPS 3 itd. działały, ale wszystko co nowsze jest już odpowiednio zabezpieczone, a w ogóle to nie temat do takich dysput...

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #256 dnia: Marca 04, 2006, 09:57:38 am »
to ja tez sie wypowiem : mam gleboko w DUPIE zyski firm, wydawcow, producentow, nie ja sie o to mam martwic tylko ONI, nie jestem ich rzecznikiem ani obronca, nie interesuje mnie to co, kto i ile traci na grach/konsolach bo to nie moja sprawa ale kupuje tylko i wylacznie oryginaly bo piractwo jest sprzeczne z PRAWEM! wiecie co to PRAWO? i tutaj nie ma wytlumaczenia ze nie stac ze nie zarobia... kogo to obchodzi? kazdy kto jedzie na piratach MUSI przyznac ze to co robi jest sprzeczne z PRAWEM i tutaj temat sie konczy
kupowanie czy sciaganie piratow jest sprzeczne z prawem, lamaniem prawa, kto lamie prawo jest przestepca

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #257 dnia: Marca 04, 2006, 10:39:35 am »
Tarniak-głupoty gadasz, można grać online na piratach (sam gram online w burnouta 3 i Smackdown vs raw) - wystarczy je sptachować.

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #258 dnia: Marca 04, 2006, 10:44:49 am »
To chyba zależy od chipa, bo na 100% DNAS czy jak to się tam zowie blokuje Rippera.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #259 dnia: Marca 04, 2006, 11:21:38 am »
Cytat: "Greg"
mam gleboko w DUPIE zyski firm, wydawcow, producentow, nie ja sie o to mam martwic tylko ONI, nie jestem ich rzecznikiem ani obronca, nie interesuje mnie to co, kto i ile traci na grach/konsolach bo to nie moja sprawa ale kupuje tylko i wylacznie oryginaly bo piractwo jest sprzeczne z PRAWEM! wiecie co to PRAWO? i tutaj nie ma wytlumaczenia ze nie stac ze nie zarobia... kogo to obchodzi? kazdy kto jedzie na piratach MUSI przyznac ze to co robi jest sprzeczne z PRAWEM i tutaj temat sie konczy
kupowanie czy sciaganie piratow jest sprzeczne z prawem, lamaniem prawa, kto lamie prawo jest przestepca


wiec nei pomyle się wiele, jezeli powiem że system z którego korzystasz jest legalny, posiadasz same orginalne programy (poczynajac od windowsa, poprzez wszelakie pakiety biurowe, pliki muzyczne i całą reszte)

ja nie mam, i nie będę miał.
nie każda gra "zasługuje" na to aby była w orginale (taki Crazy Frog Racer - co to ku**** jest !)

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #260 dnia: Marca 04, 2006, 11:26:24 am »
Gry, to jest zjakis 1% rzeczy jakie mozna spiracic! Przyznaje ,ze piractwo nie jest legalne, ale niech kazda osoba zastanowi się ileosób ma jak pisał Havana oryginalnego windowsa, oryginalne programy, kupuje oryginalne płyty zmuzyką, filmy, gry pc, jakies anime itd...

Ja wiem, ze się powtarzam,ale chce Wam uświadomić, że piractwo to nie tylko GRY konsolowe.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #261 dnia: Marca 04, 2006, 11:28:16 am »
Cytat: "Ako"
Ja wiem, ze się powtarzam,ale chce Wam uświadomić, że piractwo to nie tylko GRY konsolowe.


piractwo - temat rzeka
piractwo to kradzież - czyli "spiracic" mozna wszystko

wczoraj w TV było o "podróbkach" staników...

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #262 dnia: Marca 04, 2006, 11:34:06 am »
Cytat: "Tarniak"
(że niby dobrze szukasz czy co? Razz)


cos w tym stylu  :wink:

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #263 dnia: Marca 04, 2006, 12:14:19 pm »
Cytat: "Havana"
Cytat: "Greg"
mam gleboko w DUPIE zyski firm, wydawcow, producentow, nie ja sie o to mam martwic tylko ONI, nie jestem ich rzecznikiem ani obronca, nie interesuje mnie to co, kto i ile traci na grach/konsolach bo to nie moja sprawa ale kupuje tylko i wylacznie oryginaly bo piractwo jest sprzeczne z PRAWEM! wiecie co to PRAWO? i tutaj nie ma wytlumaczenia ze nie stac ze nie zarobia... kogo to obchodzi? kazdy kto jedzie na piratach MUSI przyznac ze to co robi jest sprzeczne z PRAWEM i tutaj temat sie konczy
kupowanie czy sciaganie piratow jest sprzeczne z prawem, lamaniem prawa, kto lamie prawo jest przestepca


wiec nei pomyle się wiele, jezeli powiem że system z którego korzystasz jest legalny, posiadasz same orginalne programy (poczynajac od windowsa, poprzez wszelakie pakiety biurowe, pliki muzyczne i całą reszte)

ja nie mam, i nie będę miał.
nie każda gra "zasługuje" na to aby była w orginale (taki Crazy Frog Racer - co to ku**** jest !)


nie wszystko mam oryginalne, ale postanowilem sobie w tamtym roku ze juz wiecej piratow kupowal ani sciagal nie bede, i dotyczy to wszystkiego, pozbylem sie juz wszystkich pirackich filmow, gier (rowniez na pc), wiekszosci muzyki (zostaly mi niektore osty z gier), nie mam JESZCZE oryginalnego oprogramowania w kompie, kwestia czasu

tak wiec czy jestem piratem, przestepca i zlodziejem? niestety tak, ale przynajmniej nie zaprzeczam temu i nie dorabiam sobie do tego ideologii ani wytlumaczen

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #264 dnia: Marca 04, 2006, 12:18:06 pm »
Cytat: "Tarniak"
To chyba zależy od chipa, bo na 100% DNAS czy jak to się tam zowie blokuje Rippera.

Trochę ci się pomyliło - gdy chcesz zagrać w oryginalną grę musisz wyłączyć chip (a rippera nie da się wyłączyć).
Gdy grasz w spatchowanego pirata nie ma ryzyka ,że DNAS wykryje chipa (nie trzeba wyłączać, patch zajmuje się wszystkim)

Rykuzushi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-11-2004
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #265 dnia: Marca 04, 2006, 12:18:17 pm »
A tak poza tym, jeżeli piszecie tu o cenach piratów i oryginałów. Właśnie ostatnio postanowiłem dokładnie przyjrzeć się cenom gier w polsce i porównać je do cen zza granicy. Na ultimie (wiem może, że to nie jest aż za dobry przykład, ale różnice nie są duże) cena zamówienia gry przed premierą kosztuje 199.00 zł (chodzi tu o Metal Gear Solid 3: Subsistence, http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3613), natomiast na zagranicznej stronie ta sama gra kosztuje zaledwie 95zł+przesyłka (dokładnie 29.99$ http://www.ebgames.com/ebx/product/259834.asp). Jaki z tego morał? Że nasi wydawcy to nic innego jak tylko pośrednicy którzy za swoje usługi naliczają sobie bajońskie sumy.
Solidarity didn't exist...it's only a empty word...only money and power had to be respected...

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #266 dnia: Marca 04, 2006, 12:20:02 pm »
to kup w ebgames, ultima nie ma monopolu na sprzedaz gier w Polsce

Rykuzushi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-11-2004
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #267 dnia: Marca 04, 2006, 12:29:08 pm »
nawet jak już nie na ebgames to na ebay gry nie używane czy preordery da się zamówić za tyle samo bądź jeszcze mniej. Przesyłka niech nawet kosztuje te góra 50zł to i tak wychodzę taniej. Poczekamy zobaczymy, prawdopodobnie poczytam na ten temat więcej i zamówię.
Solidarity didn't exist...it's only a empty word...only money and power had to be respected...

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #268 dnia: Marca 04, 2006, 12:35:05 pm »
Cytat: "dcf"
Trochę ci się pomyliło - gdy chcesz zagrać w oryginalną grę musisz wyłączyć chip (a rippera nie da się wyłączyć).

Oczywiście, że Rippera da się wyłączyć od wersji 2 już.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #269 dnia: Marca 04, 2006, 12:36:29 pm »
Cytat: "Tarniak"
Cytat: "dcf"
Trochę ci się pomyliło - gdy chcesz zagrać w oryginalną grę musisz wyłączyć chip (a rippera nie da się wyłączyć).

Oczywiście, że Rippera da się wyłączyć od wersji 2 już.

WIem ,ale pierwszego rippera nie dało się wyłączyć. W poprzednim poście nie napisałeś "chipy z rodziny ripper" , tylko samo ripper, więc w domyśle przyjąłem ,że chodzi ci o pierwszego

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #270 dnia: Marca 04, 2006, 12:53:35 pm »
Cytuj
Jaki z tego morał? Że nasi wydawcy to nic innego jak tylko pośrednicy którzy za swoje usługi naliczają sobie bajońskie sumy


Gdyby rynek był tak rozwinięty jak w stanach bądź japoni, to i ceny byłyby niższe. Biedny rynek- wysokie ceny, co zostało już wcześniej powiedziane.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #271 dnia: Marca 04, 2006, 15:38:19 pm »
Gdy tak katalogowałem wszytskie śmieci znalazłem mój stary list odnośnie piractwa który miałem dawno twemu wysłać do jakiejś konolowej gazety. Ale lenistwo i krótka pamięć wygrała. Więc chociaz tutaj go zamieszcze.

Cytuj
PIRACTWO… DLACZEGO?

Chciałem i ja wypowiedzieć się  na temat piractwa w Polskiej szarej rzeczywistości. Jak każdemu wiadomo piractwo w naszym kraju jest na porządku dziennym, chyba każdy z nas posiadał lub posiada jakieś produkty tego typu. No dobra może przejdę do sedna całego zamieszania.
A więc wydaje mi się ze osoby które przykładowo kupują oryginalne tytuły są wrogo nastawione do tych co gry mają z netu(i na odwrót). Hmmmm. Dla czego? Odpowiedź wydaje się jedno znaczna Zazdrość? Chyba do obu tych przypadków pasuje te słowo osoba kupująca org. Może zazdrościć tego że inni mogą mięć wiele tytułów za prawie free, a pirat zazdrości tego że tamta osoba ma kase na gierki po 200zł. Kiedy pytam się „dlaczego kupujesz orginały?” to najczęściej usłyszę odpowiedź „nie chce okradać”, „orginał ma coś w sobie że gra bardziej mnie ciągnie”, „doceniam prace twórców gier i daje im zarobić” i jeszcze masa argumentów.
Do czego zmierzam…otóż kiedy pytam pirata o to dla czego nie kupuje orginała odpowiedź zawsze pada jedna „Myślisz że wydam na grę 200zł???”. Odpowiedzią na przyczyny piractwa jest brak kasy. Każdy z graczy który miał by na tyle pieniędzy by zainwestować w interesujące go tytuły nie pierniczył by się z kopiowaniem płyt czy przerabianiem konsoli. No oczywiście są i zachłanni którym 2-3 tytuły na miesiąc nie wystarczają i muszą mieć ich 10.  Ale mam nadzieje że to wyjątki. Mam nadzieje że piractwo kiedyś zniknie nie za pomocą nie przerabianych konsol czy innych podobnych środków ale przez zmiane bytową i mentalna ludzi. Ach te pieniądze…
Pozdrowienia dla redakcji.

lupinator

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #272 dnia: Marca 04, 2006, 16:08:48 pm »
Cytuj
Mam nadzieje że piractwo kiedyś zniknie nie za pomocą nie przerabianych konsol czy innych podobnych środków ale przez zmiane bytową i mentalna ludzi.

Chiwla.... przeciez z tego co pamiętam to Ty tez grasz na piratch więc troche sam sobie przeczysz tym co robisz nie?

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #273 dnia: Marca 04, 2006, 16:21:18 pm »
Przeczytaj to jeszcze raz...lol

Chodzi mi o to że ja chce doczekać takich czasów że piractwo zniknie po przez zmiane bytową polaków. Czli że polacy będą za swoje pensje bez żadnych "ale" zakupić co miesiąc swój wybrany tutuł. To że ja gram na piratach czy na orginałach nie ma znaczenia. Gdybym pracował bądź moja matka miała lepszą  sytuacje finansową nie musiał bym się pierdzielić z piratami. Czaisz?

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #274 dnia: Marca 04, 2006, 16:32:43 pm »
Cytat: "Derek"
Przeczytaj to jeszcze raz...lol

Chodzi mi o to że ja chce doczekać takich czasów że piractwo zniknie po przez zmiane bytową polaków. Czli że polacy będą za swoje pensje bez żadnych "ale" zakupić co miesiąc swój wybrany tutuł. To że ja gram na piratach czy na orginałach nie ma znaczenia. Gdybym pracował bądź moja matka miała lepszą  sytuacje finansową nie musiał bym się pierdzielić z piratami. Czaisz?


Są rzeczy o wiele wazniejsze niż kupowanie co miecha gry na konsolę .
Wymieniać chyba nie muszę .

Wartość bytowa polaków buahah

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #275 dnia: Marca 04, 2006, 16:44:22 pm »
Cytuj
Są rzeczy o wiele wazniejsze niż kupowanie co miecha gry na konsolę .
Wymieniać chyba nie muszę .



lol lol lol

Ty umiesz czytać. Jak masz na tyle kasy ze mozesz sobie spokojnie pozwolić na gre. Więdz w czym problem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #276 dnia: Marca 04, 2006, 18:17:22 pm »
Cytuj
To że ja gram na piratach czy na orginałach nie ma znaczenia. Gdybym pracował bądź moja matka miała lepszą sytuacje finansową nie musiał bym się pierdzielić z piratami. Czaisz?


A urwało ci ręce podczas rozbrajania min, czy co? Jeśli nie, to nie rozumiem dlaczego nie znajdziesz jakieś dorywczej roboty (choćby 1 dzień w tygodniu)- wtedy miałbyś i kasę na oryginały i jeszcze kilka innych bajerów.
No chybą że się NIE CHCE po prostu i lepiej siedzieć i narzekać niż coś zrobić...

soolars

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #277 dnia: Marca 04, 2006, 18:57:17 pm »
Wydaje mi sie że "chwalenie" się bycia piratem nie ma wiekszego sensu. Jak piracisz to spoko tylko nikomu o tym nie mów - prosta zasada nie wkurzaj tych ktorzy wydaja swoje ciezko zarobione pieniadze na oryginaly.

Wśrod ludzi istnieje taka mentalnosc ze to co jest w internecie jest bezplatne.
Prosty przyklad:
Gazety w USA odnosza staly spadek sprzedazy srednio o 5-7%) na rok. Ludzie wola czytac je w internecie co ciekawe wszelkie proby wprowadzania oplat za ich czytanie koncza sie fiaskiem. Ludzie nie chca płacić za czytanie gazety poniewaz jest ona w internecie... (ludzie w USA)

Z drugiej strony portale sprzedajace piosenki mp3 za 1 czy 2 dolce zyskują na popularnosci. Ludzie moga tam wybrac jeden kawalek z płyty ktory najbardziej ich interesuje. Nie musza kupowac ja całą tylko po to aby cieszyc sie tylko jednym dobrym kawalkiem na tej plycie. Swoj zakup argumentuja niska cena, wysoka jakościa mp3  oraz checia kupna legalnej muzyki.

To jest temat dla socjologów:)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #278 dnia: Marca 04, 2006, 18:57:39 pm »
Cytat: "_Music"
Jeśli nie, to nie rozumiem dlaczego nie znajdziesz jakieś dorywczej roboty (choćby 1 dzień w tygodniu)- wtedy miałbyś i kasę na oryginały i jeszcze kilka innych bajerów.

A jak gracz jest w wieku, w ktorym chodzi jeszcze do szkoly i jego jedynym dochodem sa kieszonkowe? Moze zamiast jednego dnia nauki ma isc do roboty?

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #279 dnia: Marca 04, 2006, 19:10:43 pm »
Cytuj
No chybą że się NIE CHCE po prostu i lepiej siedzieć i narzekać niż coś zrobić...


ODP. lepiej siedzieć i narzekać.
przykro mi ale jestem nie pełnoletni. :roll: ..jeszcze...