Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2706807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18640 dnia: Czerwca 19, 2009, 16:39:28 pm »
Console wars, a jeszcze nikt nie poruszył tematu zaprzestania wsparcia przez Activision dla PS3 i PSP? :P

http://business.timesonline.co.uk/tol/business/industry_sectors/media/article6531367.ece?print=yes&randnum=1245400825888

Osobiście mi to zwisa i powiewa niczym kieca japońskiej uczennicy, jednak ciekawe co ma opozycja do powiedzenia :D Jaką snuje przyszłość, jakie wnioski wyciągnie i w jakiej materii doświadczymy oświecenia :D

:):) no to się nie naśmiewaj :) ja tam z PS naśmiewać dalej się zamieżam :cool:


Maugan Ra, z pełnym szacunkiem, ja jestem słaby stylistycznie, ale to zdanie to już nawet ledwie po polsku brzmi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2009, 16:42:02 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18641 dnia: Czerwca 19, 2009, 16:47:44 pm »
Poważna to groźba ze strony takiego giganta jak Activision. Mnie to na rękę, ponieważ jeśli firma faktycznie chciałaby zaprzestać wsparcia dla PS3, to Sony nie miałoby innego wyjścia jak obniżyć cenę. Bo co jak co, ale największej firmy w branży nie można ot tak lekceważyć.
PSN ID: WojtqGO

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18642 dnia: Czerwca 19, 2009, 16:55:58 pm »
Może i jest największa, ale jej obecność na konsolach, poza GH, jest raczej nikła. Osobiście nie odczułbym tego jako dużej straty. Nie wróżę DJ Hero takiego sukcesu jak GH. Pomysł "gra + zabawka" się już wyczerpał moim zdaniem. Cały czas drążą ten sam patent.

Gdyby EA tak zagroziło, albo Ubisoft, wtedy można by się martwić.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18643 dnia: Czerwca 19, 2009, 17:02:43 pm »
Mnie też tam Activision powiewa, ale Sony już raczej nie...
Może i jest największa, ale jej obecność na konsolach, poza GH, jest raczej nikła.
To "poza" generuje tak ogromne zyski, że nikt o zdrowych zmysłach nie pozwoli grze zniknąć z konsoli. Do tego warto dodać jeszcze taką małą serię jak Call of Duty, której powodzi się jak mało której w ten generacji.
PSN ID: WojtqGO

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18644 dnia: Czerwca 19, 2009, 17:31:48 pm »
A racja, zapomniałem o CoDie...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18645 dnia: Czerwca 19, 2009, 17:40:40 pm »
Brak CoD na PS3? Internet by się rozdupcył od komentarzy  :lol:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18646 dnia: Czerwca 19, 2009, 17:50:16 pm »
I mamy odpowiedź od Sony:
Cytuj
Sony just issued a statement on Bobby Kotick?s threat earlier today to drop PS3 and PSP support.
"We respect our third-parties' opinions and their right to express those opinions but we will not be commenting on this story," said a SCEE rep.
The Activision boss said this morning that his company may drop support for Sony hardware in 2010 or 2011 unless PS3?s price is cut.
Wedbush Morgan analyst Michael Pachter has already branded Kotick?s comments as ?bluffing?.
http://www.vg247.com/2009/06/19/sony-on-kotick-ps3-drop-threat-we-respect-third-party-opinion-but-no-comment/
PSN ID: WojtqGO

mateo

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18647 dnia: Czerwca 19, 2009, 18:22:20 pm »
Kotick
Cytuj
He urges Sony to cut the price of the BluRay powerhouse - if the attach rates for the PS3 continue to slow then Activision may have to stop supporting the console.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18648 dnia: Czerwca 19, 2009, 19:03:43 pm »
Co do wypowiedzi kolesia z Activision to juz ktos ich switowal, ze to idioci, nie wiem czy GT czy Patcher -why?
Poniewaz to oni wydaja tytuly takie jak: Guitar Hero, Dj Hero i Tony Hawk Ride'a, z ktorych kazdy kosztuje 100+ $ przez dodatkowy osprzet potrzebny do gry, a to tylko jedna gra! w przeciwienstwie do konsoli, ktora kupuje sie na lata ...

Poza tym juz widze jak Activision pozwala sobie na strate540m $*, bo tyle zarobili na PS3 i to tylko na 5 tytulach przez niecale 2 lata ...

10.72m sztuk gier razy 50$ - a gry czasem kosztuja 60$, a niektore jak guitar hero ponad 100 + bierzmy pod uwage DLC ...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18649 dnia: Czerwca 19, 2009, 19:13:42 pm »
10.72m sztuk gier razy 50$ - a gry czasem kosztuja 60$, a niektore jak guitar hero ponad 100 + bierzmy pod uwage DLC ...

Zapomniałeś od tego odjąć koszty produkcji, koszty promocji, koszty rozprowadzania gry oraz "haracz" dla Sony. Z artykułu podanego przez maertin wynika, że "his company paid $500 million to Sony in royalties and other goods last year".
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18650 dnia: Czerwca 19, 2009, 19:19:40 pm »
Nie zapomnialem, moze zle ujalem, moglem napisac przychodu - a w te 500m$ nie wierze, przeciez w zeszlym roku nie sprzedali nawet tyle sztuk by miec przychod na poziomie 500m$, ewentualnie gdzies w granicy. Watpie by kasa, ktora idzie do Sony byla wieksza niz 10-15% wartosci gry.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18651 dnia: Czerwca 19, 2009, 19:25:19 pm »
Tak czy inaczej, głupki z nich czy idioci, developerom również bardzo zależy na obniżce PS3, co jest oczywiste - więcej konsol = większy rynek zbytu.
PSN ID: WojtqGO

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18652 dnia: Czerwca 19, 2009, 19:29:57 pm »
Rezygnację Activision z PS3 możemy między bajki włożyć - to jest próba wywarcia presji na SONY i tyle...

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18653 dnia: Czerwca 19, 2009, 19:30:54 pm »
Oczywiście, że tak. Trochę naiwny to sposób, ale zawsze coś.
PSN ID: WojtqGO

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18654 dnia: Czerwca 19, 2009, 23:08:59 pm »
Nie zapomnialem, moze zle ujalem, moglem napisac przychodu - a w te 500m$ nie wierze, przeciez w zeszlym roku nie sprzedali nawet tyle sztuk by miec przychod na poziomie 500m$, ewentualnie gdzies w granicy. Watpie by kasa, ktora idzie do Sony byla wieksza niz 10-15% wartosci gry.
A mi się wydaje, że prędzej będzie 20-30%. Zresztą zobacz o ile są tańsze gry na PC.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18655 dnia: Czerwca 19, 2009, 23:20:03 pm »
A mi się wydaje, że prędzej będzie 20-30%. Zresztą zobacz o ile są tańsze gry na PC.
O 10$ :P W stanach gry na konsole kosztuja 60$, a na PC 50$ - to my w polsce mamy tak taniutko, bo tloczymy plytki czesto albo u siebie albo w Czechach ;]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18656 dnia: Czerwca 20, 2009, 13:42:27 pm »
Cytuj
"Ciarami" KD
Co to jest?
To jest efekt jaki możesz uzyskać w KD MarcePana, tzw. Ciarryy KD :P

Boli Cię że grasz na jakimś marnym stereo i nie możesz uzyskać dźwięku przestrzennego więc diss'ujesz w kółko jakimiś dennymi przytykami? Mało tego to kiedyś twierdziłeś iż stereo potrafi dać efekt podobny do głośników w systemie 5.1 co jest totalną głupotą. Wybacz ale według mnie trzeba być nieźle poronionym żeby pod gry kupić zestaw stereo. Pewnie truskawki ubijasz tłuczkiem do mięsa bo mniej więcej tak się właśnie nadaje stereo do grania porównując analogicznie.

Aczkolwiek gdybym miał X0 z tak beznadziejnymi przetwornikami dźwięku to szkoda by mi było wydawać kasy na KD bo i tak grałoby jak kupa z włosem.

Wracając do tematu to radzę pogodzić się z faktem że gra która ma wyjść za parę miesięcy (Forza3) jest daleko graficznie za dużo starszym GT5:P.

Ojj MarcePanku nie denerwuj się..już Ci tłumaczę, zestaw STEREO kupiłem dla MUZYKI bo to moje najważniejsze hobby. Co do efektu takiego jak w KD z 2 kolumn, dam Ci namiar marka MBL, jak kiedyś będziesz miał okazję posłuchać to zobaczysz co to znaczy technologia "cebulki".

Co do dźwięku KD, nie muszę upychać pokoju dennymi dużymi kolumnami które mają więcej przetworników niż potrzebuję pokój. Wystarczy mi 1 projektor dźwięku przrestrzenego. Np. Yamaha YSP-800 czy Denon DHT-FS5. Które wstawię sobie pod tv i zapewni mi to lepszy dźwięk niż te przepakowane pokoje w tym i Twój. Zresztą mój plan się pomału realizuję, oddzielam Stereo(zestaw dla muzyki) od Tv i takiego projektora dźwięku(będą na 2 różnych ścianach).  To tyle względem offtopa..na koniec napiszę tylko że to Ty napisałem Ciarrryy więc jaki przytyk, ja tylko powtarzam. :P

Co do grafiki, widzisz ja mam inne zdanie. Co do F3, już nie mogę doczekać się porównania Gt5 z F3. Przypomnę Ci na Jesień te zdanie. Ciekawe co wtedy odpowiesz. :)

Ad1.
Z głupotą pokroju "kolumny stereo potrafią grać tak przestrzennie jak KD" nawet nie dyskutuję bo to zwykłe pierdoły z palca wyssane. Dla Twojej wiadomości to słuchałem zestawów przy, których Yamaha czy Denon to pierdziawki i żaden z tych zestawów stereo nie dał takiego efektu dźwięku przestrzennego jak kino domowe nawet w bardzo niskich pieniądzach. Także te bzdury zachowaj dla potomstwa bo być może oni uwierzą w te brednie.

Ad2.
Cieszę się razem z Tobą że realizujesz swój wielki plan podboju świata ale co mnie to gó**o za przeproszeniem obchodzi? Brat mój ma zestaw KD Denona na Kodach, który miecie w stereo Pianocraft i gra 3 razy dynamiczniej. Dlatego ja uważam że jeżeli ktoś gra w gry, ogląda filmy i słucha muzyki to jedynym wyjściem jest tutaj KD a nie jakieś pseudo zabawki, które nawet minimalnie nie oddadzą efektów jakie dają nam twórcy gier w DTS lub DD5.1.

Ad3.
Co dog rafy to nie musisz mi nic na jesieni przypominać bo już teraz FM3 wygląda słabo przy GT5:P. To że Ty uważasz inaczej tylko to potwierdza gdyż pojęcie o tym masz blade. Zresztą udowodniłeś to nie raz i nie dwa razy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18657 dnia: Czerwca 20, 2009, 13:46:08 pm »

Co dog rafy to nie musisz mi nic na jesieni przypominać bo już teraz FM3 wygląda słabo przy GT5:P. To że Ty uważasz inaczej tylko to potwierdza gdyż pojęcie o tym masz blade. Zresztą udowodniłeś to nie raz i nie dwa razy.

No marcepanie, znowu nie przesadzajmy. Może nie jest tak dopieszczona, ale słabo to to nie jest.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18658 dnia: Czerwca 20, 2009, 13:49:02 pm »
Windomearl zdaję sobie z tego sprawę ale skoro Unlimited tak lubi przesadzać to prowadzę dyskusję w podobnym tonie.

PS. Swoją drogą to na tylko 8 aut na trasie powinny one miażdżyć te z GT5:P a tymczasem nie mogą się nimi równać. Do tego te wnętrza aut. Też nie jest to poziom GT5:P.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18659 dnia: Czerwca 20, 2009, 14:26:21 pm »
Z pełnym szacunkiem do świata audio i stereo, ale wirtualne nie umywa się do natywnego, i nigdy nie będzie. Pewnych praw ominąć się nie da :P
To jak z upscalerami DVD do FullHD, działa, nawet fajnie działa, ale prawdziwe FullHD to to nie jest i nigdy nie będzie.

Swoją drogą, to świetne stereo gra tak ładnie, że osobiście głośniki efektowe są mi zbędne. Choć sam mam 5.1, to nadaje się to jedynie do gier i filmów.

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich fanów KD z nutką melomanii jest wg mnie taka kombinacja: Amplituner + zestaw stereo, 2 HiEndowe głośniki Stereo, jakaś niezła tuba i 2 powiedzmy Tannoyki M2 na tył. Kiedy słuchamy muzyki, puszczamy ją przez zestaw Stereo, kiedy gramy, odpalamy ampli i mamy wspaniałe KD :)

Jak się dorobię swojego majątku, to właśnie tak to będzie u mnie wyglądać :D

A co do zdjęcia z Forzy, świetna furka, ale czy mi się wydaje, że tekstury gruntu są ładniejsze w GT 5 P ? :P Nie wiem, może to efekt rozmazania tego zdjęcia, ale asfalt też powinien być zogniskowany prawidłowo, chyba :P

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18660 dnia: Czerwca 20, 2009, 14:27:32 pm »
Cytuj
"Ciarami" KD
Co to jest?
To jest efekt jaki możesz uzyskać w KD MarcePana, tzw. Ciarryy KD :P

Boli Cię że grasz na jakimś marnym stereo i nie możesz uzyskać dźwięku przestrzennego więc diss'ujesz w kółko jakimiś dennymi przytykami? Mało tego to kiedyś twierdziłeś iż stereo potrafi dać efekt podobny do głośników w systemie 5.1 co jest totalną głupotą. Wybacz ale według mnie trzeba być nieźle poronionym żeby pod gry kupić zestaw stereo. Pewnie truskawki ubijasz tłuczkiem do mięsa bo mniej więcej tak się właśnie nadaje stereo do grania porównując analogicznie.

Aczkolwiek gdybym miał X0 z tak beznadziejnymi przetwornikami dźwięku to szkoda by mi było wydawać kasy na KD bo i tak grałoby jak kupa z włosem.

Wracając do tematu to radzę pogodzić się z faktem że gra która ma wyjść za parę miesięcy (Forza3) jest daleko graficznie za dużo starszym GT5:P.

Ojj MarcePanku nie denerwuj się..już Ci tłumaczę, zestaw STEREO kupiłem dla MUZYKI bo to moje najważniejsze hobby. Co do efektu takiego jak w KD z 2 kolumn, dam Ci namiar marka MBL, jak kiedyś będziesz miał okazję posłuchać to zobaczysz co to znaczy technologia "cebulki".

Co do dźwięku KD, nie muszę upychać pokoju dennymi dużymi kolumnami które mają więcej przetworników niż potrzebuję pokój. Wystarczy mi 1 projektor dźwięku przrestrzenego. Np. Yamaha YSP-800 czy Denon DHT-FS5. Które wstawię sobie pod tv i zapewni mi to lepszy dźwięk niż te przepakowane pokoje w tym i Twój. Zresztą mój plan się pomału realizuję, oddzielam Stereo(zestaw dla muzyki) od Tv i takiego projektora dźwięku(będą na 2 różnych ścianach).  To tyle względem offtopa..na koniec napiszę tylko że to Ty napisałem Ciarrryy więc jaki przytyk, ja tylko powtarzam. :P

Co do grafiki, widzisz ja mam inne zdanie. Co do F3, już nie mogę doczekać się porównania Gt5 z F3. Przypomnę Ci na Jesień te zdanie. Ciekawe co wtedy odpowiesz. :)

Ad1.
Z głupotą pokroju "kolumny stereo potrafią grać tak przestrzennie jak KD" nawet nie dyskutuję bo to zwykłe pierdoły z palca wyssane. Dla Twojej wiadomości to słuchałem zestawów przy, których Yamaha czy Denon to pierdziawki i żaden z tych zestawów stereo nie dał takiego efektu dźwięku przestrzennego jak kino domowe nawet w bardzo niskich pieniądzach. Także te bzdury zachowaj dla potomstwa bo być może oni uwierzą w te brednie.

Ad2.
Cieszę się razem z Tobą że realizujesz swój wielki plan podboju świata ale co mnie to gó**o za przeproszeniem obchodzi? Brat mój ma zestaw KD Denona na Kodach, który miecie w stereo Pianocraft i gra 3 razy dynamiczniej. Dlatego ja uważam że jeżeli ktoś gra w gry, ogląda filmy i słucha muzyki to jedynym wyjściem jest tutaj KD a nie jakieś pseudo zabawki, które nawet minimalnie nie oddadzą efektów jakie dają nam twórcy gier w DTS lub DD5.1.

Ad3.
Co dog rafy to nie musisz mi nic na jesieni przypominać bo już teraz FM3 wygląda słabo przy GT5:P. To że Ty uważasz inaczej tylko to potwierdza gdyż pojęcie o tym masz blade. Zresztą udowodniłeś to nie raz i nie dwa razy.

Ad.1
Ależ Ty jesteś nieosłuchany...Jestem userem forum Audiostereo, byłem na paru odsłuchach, byłem na targach AudioShow. Byłeś, słuchałeś tam wystawionych sprzętów, z tego co czytam to absolutnie NIE.

Co do MBL:
http://www.audiosystem.com.pl/firmy/9/mbl
http://www.mbl-germany.de/en/

Ad.2
Nie mam Piano Crafta, żadne KD nie miecie Piano Crafta do 3,5 tyś zł. Chyba że pod względem basu. Jednak tu wystarczy dokupić suba DIY choćby za 500zł i już nie ma o czym mówić.

Ad.3
Widzę bronisz się zaciekle, tylko puść biurko bo je wyrwiesz :P Ja mam swoje zdanie, a Ty swoje. Zresztą nigdy nie grałeś dłużej w Forze, Forze2 niż 2,3 godz. Więc co Ty możesz powiedzieć o tej grze, czy o jej grafice i odwzorowaniu torów. Podaruj sobie wklejanie zdjęć z internetu.

Czekam do października..póki co dam CI mały prezent: http://www.gamereactor.eu/news/1382/GRTV:+Forza+3+interview/

Może zrozumiesz, co członek Turn 10 ma do powiedzenia. :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18661 dnia: Czerwca 20, 2009, 14:42:16 pm »
Cytuj
Czekam do października..póki co dam CI mały prezent: http://www.gamereactor.eu/news/1382/GRTV:+Forza+3+interview/
Nie chce mi sie juz klocic o Forze, ale to co powiedzial ten koles w pewnym momencie mnie rozsmieszylo ;] Na pytanie co to tak naprawde jest 'auto-breaking system', odpowiedzial 'its only an assist, its like auto-aim in FPS, but does it mean You dont have skill? NO' - lol, raczej wlasnie to znaczy ...

A potem gada dalej o assista i rewind, i mowi 'i'm a hardcore racing gamer but i play with them, because its fun' lol. Zycze mu by nigdy nie sprobowal wlaczyc Wipeouta, bo moze sie troche przejechac :P, chociaz w wipeout tez jest teraz assist ;\

O bedzie demko, dobra wiadomosc ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 14:46:01 pm wysłana przez KKRT »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18662 dnia: Czerwca 20, 2009, 14:56:07 pm »
@Unlimited.

Ad1.
Nie trzeba być na targach żeby słuchać sprzętów dobrej klasy. Można ich posłuchać u kogoś albo na szkoleniach.

PS. Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem dźwięk z głośników stojących przed słuchaczem, omija jego uszy i dociera do nich z tyłu? Proszę Cię powiedz mi jak to jest możliwe bo z podstawowych zasad fizyki wiem że to brednie a przez to żadne stereo nawet nie piernie w kwestii dźwięku przestrzennego do KD. Czekam na wyjaśnienia.

Ad2.
Owszem miecie i to dosadnie. Kino za 3200zł bez sub'a zamiatało tak że Pianocraft (tak się to pisze a nie z odstępem jak robisz to Ty) stawał się marną zabawką.

Ad3.
Ty za to nie grałeś w GT5:P wcale, w GT4 też bo wypisujesz takie bzdury o tych grach i nie znasz ich podstawowych możliwości co udowodniłeś nie raz. Zresztą nie tylko ja to zauważyłem co zostało Ci wytknięte przez innych użytkowników.

PS. Piękny strzał w stopę tym filmikiem. Widać że Turn10 raczej celuje a casuali. W sumie nie dziwię się że dają tak denne opcje w tej grze jak cofanie czasu. To może zwiększyć sprzedaż gry i może zbliży się ona do połowy sprzedaży konkurencji.
: Czerwiec 20, 2009, 13:54:09 pm
Aaa zapomniałem dodać że musisz mieć kryształową kulę lub inny magiczny przedmiot tego typu gdyż wiesz kto w co ile grał. W temacie o FM3 zarzuciłeś komuś że grał w życiu mniej niż Ty i gówno wie. Teraz mi zarzucasz takie rzeczy. Zabawny jesteś.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18663 dnia: Czerwca 20, 2009, 15:05:07 pm »
Z pełnym szacunkiem do świata audio i stereo, ale wirtualne nie umywa się do natywnego, i nigdy nie będzie. Pewnych praw ominąć się nie da :P
To jak z upscalerami DVD do FullHD, działa, nawet fajnie działa, ale prawdziwe FullHD

Sęk w tym, że tutaj mamy eksponat (notabene ten sam co od wirtualnego surround), dla którego DVD z odtwarzacza za kilka kafli > blu-ray  :lol:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18664 dnia: Czerwca 20, 2009, 15:16:24 pm »
Iras, ale to jest siłą rzeczy niemożliwe ;] DVD ma mniej detali, więc jeżeli ktoś tu mi mówi, że bardziej podoba mu się obraz z tego odtwarzacza, to nie jest to już nic innego jak kwestia gustu. Ale z faktami nie sposób się kłócić, żadne DVD nie wyświetli więcej detali od BD.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18665 dnia: Czerwca 20, 2009, 15:28:10 pm »
Powiedz to Unlimited'owi. :P On ma surround z dwóch głośników i Full HD z VHS. ;)

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18666 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:04:22 pm »
@Unlimited.

Ad1.
Nie trzeba być na targach żeby słuchać sprzętów dobrej klasy. Można ich posłuchać u kogoś albo na szkoleniach.

PS. Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem dźwięk z głośników stojących przed słuchaczem, omija jego uszy i dociera do nich z tyłu? Proszę Cię powiedz mi jak to jest możliwe bo z podstawowych zasad fizyki wiem że to brednie a przez to żadne stereo nawet nie piernie w kwestii dźwięku przestrzennego do KD. Czekam na wyjaśnienia.

Ad2.
Owszem miecie i to dosadnie. Kino za 3200zł bez sub'a zamiatało tak że Pianocraft (tak się to pisze a nie z odstępem jak robisz to Ty) stawał się marną zabawką.

Ad3.
Ty za to nie grałeś w GT5:P wcale, w GT4 też bo wypisujesz takie bzdury o tych grach i nie znasz ich podstawowych możliwości co udowodniłeś nie raz. Zresztą nie tylko ja to zauważyłem co zostało Ci wytknięte przez innych użytkowników.

PS. Piękny strzał w stopę tym filmikiem. Widać że Turn10 raczej celuje a casuali. W sumie nie dziwię się że dają tak denne opcje w tej grze jak cofanie czasu. To może zwiększyć sprzedaż gry i może zbliży się ona do połowy sprzedaży konkurencji.
: Czerwiec 20, 2009, 13:54:09 pm
Aaa zapomniałem dodać że musisz mieć kryształową kulę lub inny magiczny przedmiot tego typu gdyż wiesz kto w co ile grał. W temacie o FM3 zarzuciłeś komuś że grał w życiu mniej niż Ty i gówno wie. Teraz mi zarzucasz takie rzeczy. Zabawny jesteś.
Ad.1
Szkolenia w sklepach pokroju Media Markt, RTv Agd, czy Avans to żadne szkolenie...Najwyższy sprzęt który występuje w takich sklepach to Denon z serii 1500 AE. Jednak przeważają plastikowe KD z kolumnami wartymi nie więcej niż 1500zł(podłogowe). :P

Co do zastosowanego efektu już Ci tłumaczę:
Krótko i na temat wszechkierunkowa emisja fal dźwiękowych z "cebulek" Oczywiście najtańsza kolumna MBL kosztuję około 36 tyś zł. Jednak o cenie nic nie wspominałeś..więc zobacz sobie poniżej HI-END dla małych pomieszczeń.

TO jest najtańsza kolumna która da CI taki efekt: http://www.audiosystem.com.pl/produkt/20/mbl-121

Ad.2
Proszę Cię, Twoje zdanie akurat jest nic nie warte, sporo innych osób twierdzi coś innego(włącznie ze mną) z audiostereo. Jak zaprosisz na odsłuch i kilka osób stwierdzi to samo to wtedy można powiedzieć czy ten zestaw miecie czy nie. Poza tym Pianocraft potrzebuję dobrego ustawienia i "wygrzania" kolumn(min. tydzień grania po 2 godz. dziennie).

Ad.3
hahahaha...no tak najlepiej coś komuś wmówić..syndrom Polaka frustrata. W Gt gram od Psx'a. W Forze od Xboxa. Także akurat tu mam miarodajne porównanie i rzucanie słów na wiatr przez Polyphony.

Ad.4
Strzał w stopę..to teraz Ty masz. Niewiedzą w temacie Audio, Video i gier(z konkurencyjnych platform). Dla mnie to nie jest wada, w Gt też masz domyślne ustawienia dla casuali więc pleaseeeeeee daruj sobie te bzdety :cool:

: Czerwiec 20, 2009, 15:00:38 pm
Tu poczytaj o Radialstrahler, czyli wiodącej technice kolumn MBL:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 16:12:38 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18667 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:23:25 pm »
Ad1.
Widocznie nigdy nie byłeś na takim szkoleniu. Nadal nie wytłumaczyłeś mi jak dźwięk z głośnika przed słuchaczem omija jego ucho i dociera do niego od tyłu. Magia?

Ad2.
Twoje też nic nie warte więc jest remis.
PS. Każde kolumny potrzebują wygrzania. Nie tylko Pianocraft.

Ad3.
Z tego co piszesz o GT4 i GT5:P widzę że do czynienia nie miałeś z tymi grami. Ewentualnie liznąłeś je na jkimś standzie w sklepie.

Ad4.
Niewiedzę to ma ktoś kto pisze że drogie DVD=BD, stereo=KD pod względem generowania dźwięku przestrzennego itp. głupstwa. Ja widzę tu tylko jednego kolesia, który tak bredzi.

PS. Co Ty mi dajesz w spoilerze? Reklamę jakieś firmy? Przecież to jakiś żart. Poza tym nic tam nie pisze o efekcie kina domowego. Pisze o dźwięku niczym z sali koncertowej. Jednak w reklamach firm różne rzeczy można przeczytać. Trochę nie trafiłeś z tym tekstem. Czekam na odpowiedź w kwestii docierania dźwięku z tyłu do użytkownika, podczas gdy kolumny stoją przed nim.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18668 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:23:58 pm »
Unlimited, widzę, że wiesz co nieco, ale czy Ty przypadkiem nie próbujesz nam wmówić, że przestrzeń sceny, którą tworzą kolumny, to to samo co dźwięk surround? Nawet na sali koncertowej z prawdziwymi instrumentami nie ma dźwięku surround :P

Bo czy ja mam rozumieć, że są kolumny na tym świecie, które potrafią "podkręcić" dźwięk niczym piłkę nożną pod takim kątem, że trafia on do nas od tyłu? Sorry :P Ale to nawet Sc-Fi przy tym wydaje się być "naturalne".
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 16:25:32 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18669 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:26:02 pm »
Unlimited, widzę, że wiesz co nieco, ale czy Ty przypadkiem nie próbujesz nam wmówić, że przestrzeń sceny, którą tworzą kolumny, to to samo co dźwięk surround? Nawet na sali koncertowej z prawdziwymi instrumentami nie ma dźwięku surround :P

Bo czy ja mam rozumieć, że są kolumny na tym świecie, które potrafią "podkręcić" dźwięk niczym piłkę nożną pod takim kątem, że trafia on do nas od tyłu? Sorry :P Ale brzmi to bardziej niż Sc-Fi.


Sęk w tym że on to próbuje wmówić.

PS. Może przy współpracy Ronaldo tworzyli te kolumny i dlatego potrafią podkręcać dźwięk.

Tak na poważnie to Unlimited myli podstawowe pojęcia jakimi są przestrzeń sceny i dźwięk przestrzenny.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18670 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:36:20 pm »
Na koncercie słyszysz muzykę z prawie każdej strony..oczywiście wiele zależy od systemu jaki tam pracuję..Te kolumny dają barrrrdzo podobny efekt. Niezależnie czy siedzisz na wprost, czy po boku słyszysz tak samo genialnie przedstawioną scenę, przestrzenną, trójwymiarową, holograficzną. Te kolumny to trochę MAGIA, jednak jestem pewien że wiele osób chciało by taką magię mieć w domu. Oczywiście że to nie to samo co KD, tylko tu problem polega na tym że w KD materiały są tak zmasterowane by każdy głośnik miał swój udział, kierunkowe rozchodzenie się fal. Co przy filmach i grach daje efekt. Jednak podczas słuchania muzyki, zarówno czy jest to koncert 2.0 czy 5.1. Te kolumny zostawiają wszystko inne daleko w tyle jeśli chodzi o trójwymiar sceny. :cool:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 16:38:00 pm wysłana przez Unlimited »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18671 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:42:45 pm »
Ależ oczywiście że KD słabo się do muzy nadaje :P Mnie tylko raziło, że niby da się w jakiś magiczny sposób ze stereo zrobić surround i to wszystko.

Co do koncertu, to przestrzenność powstaje przez echo, efekt który można osiągnąć mając odpowiednie pomieszczenie oczywiście w połączeniu z dobrym sprzętem. Jeżeli jednak są kolumny, które potrafią to osiągnąć bez jakiejś wymyślnej kubatury pokoju odsłuchowego, a nawet bez takiego specjalnie przygotowanego pokoju, no to szacun dla tych kolumienek :D

A co do audiostereo.pl - troszkę to dziwne towarzystwo, bo tak de facto wcale nie wzajemnej adoracji. Różnych opinii jest tam tyle samo, co zestawów stereo :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 16:46:26 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18672 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:50:28 pm »
Co do koncertu, to przestrzenność powstaje przez echo, efekt który można osiągnąć mając odpowiednie pomieszczenie oczywiście w połączeniu z dobrym sprzętem. Jeżeli jednak są kolumny, które potrafią to osiągnąć bez jakiejś wymyślnej kubatury pokoju odsłuchowego, a nawet bez takiego specjalnie przygotowanego pokoju, no to szacun dla tych kolumienek :D

Tylko że to nadal nie da Ci efektu jak KD. Jedziesz autem i wyprzedza Cię przeciwnik więc słyszysz go z tyłu. Przy dwóch kolumnach z przodu nie jest to możliwe nawet przy odpowiednim pomieszczeniu ze względu na fakt że najpierw dźwięk wydobywa się z nich więc mimowolnie go słyszysz. To że wraca potem z echem tego nie zmieni (nie odetnie nagle dopływu dźwięku z przodu).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 16:53:02 pm wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18673 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:52:25 pm »
Iras, ale to jest siłą rzeczy niemożliwe ;] DVD ma mniej detali, więc jeżeli ktoś tu mi mówi, że bardziej podoba mu się obraz z tego odtwarzacza, to nie jest to już nic innego jak kwestia gustu. Ale z faktami nie sposób się kłócić, żadne DVD nie wyświetli więcej detali od BD.

Ja to wiem i Ty to wiesz. Unlimited nie.

Z dźwiękiem to samo.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18674 dnia: Czerwca 20, 2009, 19:00:10 pm »
Co do koncertu, to przestrzenność powstaje przez echo, efekt który można osiągnąć mając odpowiednie pomieszczenie oczywiście w połączeniu z dobrym sprzętem. Jeżeli jednak są kolumny, które potrafią to osiągnąć bez jakiejś wymyślnej kubatury pokoju odsłuchowego, a nawet bez takiego specjalnie przygotowanego pokoju, no to szacun dla tych kolumienek :D

Tylko że to nadal nie da Ci efektu jak KD. Jedziesz autem i wyprzedza Cię przeciwnik więc słyszysz go z tyłu. Przy dwóch kolumnach z przodu nie jest to możliwe nawet przy odpowiednim pomieszczeniu ze względu na fakt że najpierw dźwięk wydobywa się z nich więc mimowolnie go słyszysz. To że wraca potem z echem tego nie zmieni (nie odetnie nagle dopływu dźwięku z przodu).

No tak, ale to jest ten dźwięk kierunkowy o którym Unlimited mówił i już przyznał, że tego stereo nie zrobi ^^

Wracają do System Wars, na polygamii przeczytałem komentarz, że niby Eurogamer mówił iż Forza 3 nie wygląda tak "fotorealistycznie" jak GT5-P :P Niestety nie mam źródła, bo i w komentarzu go zabrakło. Ale woda na młyn jest? JEST! :D
Iras, ale to jest siłą rzeczy niemożliwe ;] DVD ma mniej detali, więc jeżeli ktoś tu mi mówi, że bardziej podoba mu się obraz z tego odtwarzacza, to nie jest to już nic innego jak kwestia gustu. Ale z faktami nie sposób się kłócić, żadne DVD nie wyświetli więcej detali od BD.

Ja to wiem i Ty to wiesz. Unlimited nie.

Z dźwiękiem to samo.
Myślałem, że mówisz iż istnieje taki sprzęt, który to potrafi ^^
Trzeba jednak przyznać, że istnieje kilka beznadziejnie zrealizowanych filmów na BD, gdzie świetnie zrealizowany film DVD z upscalerem może wyglądać lepiej. Niemniej dobrze zrealizowany film BD nie ma podskoku do swojego odpowiednika na DVD.
Ale to jeszcze nic:
Gdzieś jeszcze czytałem, że BD z założenia będzie grał gorzej do DVD bo korzysta z gorszej jakości kodeków, czy kompresji, coś w ten deseń ^^ Więcej detali - tak, ale kosztem naturalnych kolorów, czy coś takiego... nie pamiętam dokładnie.
Niektórzy znawcy powiedzą jeszcze, że BD powoduje "plastikowość" obrazu przez nienaturalną ostrość. Stąd pewnie preferują DVD z upscalarem, bo daje to bardziej miękki obraz - bardziej "plastyczny" jak to mówią.

Ja tam jestem fanem nienaturalnej ostrości, która daje mi poczucie, że zaraz mi ta postać wyjdzie z ekranu - za to kocham BD i HD :D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 19:09:31 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18675 dnia: Czerwca 20, 2009, 19:04:54 pm »
Wracają do System Wars, na polygamii przeczytałem komentarz, że niby Eurogamer mówił iż Forza 3 nie wygląda tak "fotorealistycznie" jak GT5-P :P Niestety nie mam źródła, bo i w komentarzu go zabrakło. Ale woda na młyn jest? JEST! :D
:-P Zajebisty news do System Wars!

ciujo82

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2008
  • Wiadomości: 544
  • Reputacja: 0
  • Nathan
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18676 dnia: Czerwca 20, 2009, 19:07:14 pm »
Wracają do System Wars, na polygamii przeczytałem komentarz, że niby Eurogamer mówił iż Forza 3 nie wygląda tak "fotorealistycznie" jak GT5-P :P Niestety nie mam źródła, bo i w komentarzu go zabrakło. Ale woda na młyn jest? JEST! :D
:-P Zajebisty news do System Wars!
święte słowa. :D

mateo

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18677 dnia: Czerwca 20, 2009, 19:27:55 pm »
Może i Project Natal robi! ale eksluzywne gry od SONY po prostu niszczą te z XO. ;)

FAN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-06-2009
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18678 dnia: Czerwca 20, 2009, 19:50:31 pm »
Wracają do System Wars, na polygamii przeczytałem komentarz, że niby Eurogamer mówił iż Forza 3 nie wygląda tak "fotorealistycznie" jak GT5-P :P Niestety nie mam źródła, bo i w komentarzu go zabrakło. Ale woda na młyn jest? JEST! :D
:-P Zajebisty news do System Wars!
Nie potrzeba mi niczyjej gadki na ten temat, zeby to stwierdzić
PRL RULLAAAAA

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18679 dnia: Czerwca 21, 2009, 13:27:03 pm »
Wracają do System Wars, na polygamii przeczytałem komentarz, że niby Eurogamer mówił iż Forza 3 nie wygląda tak "fotorealistycznie" jak GT5-P :P Niestety nie mam źródła, bo i w komentarzu go zabrakło. Ale woda na młyn jest? JEST! :D

Chyba TUTAJ:

Forza 3 looks a little less clinical that its predecessor - but still quite clinical, and despite Turn 10's confidence that it has the best-looking racing game in the world on its hands, it can't quite match GT5 Prologue's near-photorealism, GRID's bustling track drama or Need For Speed Shift's thrilling in-car view.
Jak by to czarnoskórzy powiedzieli "In your face!"  :lol: