Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2709459 razy)

0 użytkowników i 37 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19960 dnia: Lipca 23, 2009, 13:25:20 pm »
HL2 grą dla myślących??? :lol: :lol: :lol:
Fabuły nie zczai pierwsza lepsza osoba :P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19961 dnia: Lipca 23, 2009, 13:35:05 pm »
Na hardzie tu i ówdzie trzeba było przemyśleć swoje ruchy :P Latanie na pałę z wyłączonym mózgiem raczej nie dawało możliwości jej przejścia.

Obok GRAW'a 1 i 2, HL2 to dla mnie najlepsza gra FPP na PC, do dziś. Ale z drugiej strony nie grałem też w CODa 4, ani Darkness, czy inne :P
No, bo npc'e strzelaly juz w Ciebie jak podchodziles do konca sciany ;] takie uber AI w tej grze bylo. Zreszta przechodzilem ja na hardzie, wcale trudna nie byla.


Cytuj
Ale za to każdy element składowy rozgrywki był wykonany niemal perfekcyjnie. Wszystko było wyważone i na swoim miejscu
A dokladniej co? Ravenhold [czy jak to sie zwalo] byl ok? Jaskinie byly ok? Nudne podroze przez bezkresy byly ok? A moze fakt, ze poza gravity gun'em i magnumem gra miala nedzne bronie?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19962 dnia: Lipca 23, 2009, 13:37:45 pm »
HL2 grą dla myślących??? :lol: :lol: :lol:
Fabuły nie zczai pierwsza lepsza osoba :P

To w takim razie Silent Hill jest grą dla mega mózgów. :)

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19963 dnia: Lipca 23, 2009, 13:39:58 pm »
A MGS? To już zarezerwowane tylko dla intelektualnej elity. Tylko.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19964 dnia: Lipca 23, 2009, 13:41:04 pm »
Racja.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19965 dnia: Lipca 23, 2009, 13:41:48 pm »
No AI mnie też irytowało troszkę, ale nie psuło mi zabawy, a bronie są jak najbardziej OK. Uważam grę za godną kontynuację pierwszej części.

Może po prostu inne elementy doceniam w grze. Mnie się podobał w HL 2 klimat, sposób prowadzenia akcji, zarządzanie jej natężeniem, oraz projekty plansz, które wymuszały różnego rodzaju zachowania, a w dodatku nie powodowały uczucia monotonii, do tego sama architektura w sobie była ciekawa.

W istocie AI przeciwników do dla mnie jedyna poważana wada tej gry.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 336
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19966 dnia: Lipca 23, 2009, 13:43:14 pm »

Cytuj
Ale za to każdy element składowy rozgrywki był wykonany niemal perfekcyjnie. Wszystko było wyważone i na swoim miejscu
A dokladniej co? Ravenhold [czy jak to sie zwalo] byl ok? Jaskinie byly ok? Nudne podroze przez bezkresy byly ok? A moze fakt, ze poza gravity gun'em i magnumem gra miala nedzne bronie?
Sorry, ale chyba naprawde mówimy o innej grze. :???:
A znasz może jakieś ciekawe fps'y?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19967 dnia: Lipca 23, 2009, 13:46:35 pm »
A dokladniej co? Ravenhold [czy jak to sie zwalo] byl ok?
Jak najbardziej. 8-)

Nudne podroze przez bezkresy byly ok?
Jeżeli mówisz etapach z owadami, to faktycznie, mnie nudziły. Oprócz tego w więzieniu. :-P

A moze fakt, ze poza gravity gun'em i magnumem gra miala nedzne bronie?
Shotgun IMO w serii HL jest jednym z najlepszych w grach w ogóle. 8-) Do kitu był między innymi ten mały karabinek. Najlepsze to rewolwer, kusza, shotgun, ten karabin co za alternatywny strzał miał kulę energii i Gravity Gun.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19968 dnia: Lipca 23, 2009, 13:48:30 pm »
Właśnie zastanawiałem się czy nie kupić sobie orange boxa, a widzę, że ostra duskusja odchodzi.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19969 dnia: Lipca 23, 2009, 13:55:32 pm »
Cytuj
Sorry, ale chyba naprawde mówimy o innej grze. Confused
A znasz może jakieś ciekawe fps'y?
Star Wars: Republic Commando, Medal of Honor:Allied Assault, Call of Duty 1 i 4, Kingpin, Killzone 2 [poza pieprzonym Radec'iem pod koniec :P], Return to Castle Wolfenstein, No One Lives Forever.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 336
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19970 dnia: Lipca 23, 2009, 14:02:41 pm »
Właśnie zastanawiałem się czy nie kupić sobie orange boxa, a widzę, że ostra duskusja odchodzi.
Kupuj nie pożałujesz.
: Lipiec 23, 2009, 14:02:16 pm
Cytuj
Sorry, ale chyba naprawde mówimy o innej grze. Confused
A znasz może jakieś ciekawe fps'y?
Star Wars: Republic Commando, Medal of Honor:Allied Assault, Call of Duty 1 i 4, Kingpin, Killzone 2 [poza pieprzonym Radec'iem pod koniec :P], Return to Castle Wolfenstein, No One Lives Forever.
Aha.  :lol:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19971 dnia: Lipca 23, 2009, 14:10:54 pm »
Cytuj
Aha.  Laughing
Co aha? Takie dziwne, ze przedkladam gameplay nad fabule w FPS'ie? Dla fabuly to gram w RPG'i.
W ile fps'ow w zyciu grales? :>

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19972 dnia: Lipca 23, 2009, 14:18:58 pm »
KKRT proszę Cię, jeśli porównujesz te gry do HL2. Powodzenia w temacie. Seria HL to bardziej FPP niż FPS. Wiem że różnica dla niektórych może być niewielka, jednak dla innych jest zgoła inaczej. :cool:
: Lipiec 23, 2009, 14:18:10 pm
Właśnie zastanawiałem się czy nie kupić sobie orange boxa, a widzę, że ostra duskusja odchodzi.
Kupuj śmiało, szczególnie teraz, gdy nie jest droga. :) Wersja na X'o lepsza niż na PS3. 8)

mateo

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19973 dnia: Lipca 23, 2009, 14:20:54 pm »
Właśnie zastanawiałem się czy nie kupić sobie orange boxa, a widzę, że ostra duskusja odchodzi.

Ja bym ci radził pierw sciągnąć jakieś demo ;XX, a potem zdecydował, bo gra imo nie jest jakimś hiciorem na miarę serii Halo.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19974 dnia: Lipca 23, 2009, 14:24:47 pm »
Właśnie zastanawiałem się czy nie kupić sobie orange boxa, a widzę, że ostra duskusja odchodzi.
Kupuj nie pożałujesz.
: Lipiec 23, 2009, 14:02:16 pm
Cytuj
Sorry, ale chyba naprawde mówimy o innej grze. Confused
A znasz może jakieś ciekawe fps'y?
Star Wars: Republic Commando, Medal of Honor:Allied Assault, Call of Duty 1 i 4, Kingpin, Killzone 2 [poza pieprzonym Radec'iem pod koniec :P], Return to Castle Wolfenstein, No One Lives Forever.
Aha.  :lol:

HL1 > HL2 i tyle. Z tą fabuła to gruba przesada. Tylko ktoś kto nie zna języka mógłby się w tym "pogubić". FPSy, które podał KKRT to najlepsze pozycje na PC dla jednego gracza. Popieram każdą, dodaję Flashpointa.

Orange Boxa warto kupić dla Portal. 

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19975 dnia: Lipca 23, 2009, 14:25:54 pm »
A czym się rożni FPP od FPS ? Pytam serio skrót od FPS znam, a od FPP nie kojarze. Nawet nie wiem jakie są różnice między tymi gatunkami.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19976 dnia: Lipca 23, 2009, 14:27:20 pm »
A czym się rożni FPP od FPS ? Pytam serio skrót od FPS znam, a od FPP nie kojarze. Nawet nie wiem jakie są różnice między tymi gatunkami.
First Person Shooter.
First Person Perspective.

Chodzi po prostu o kamerę. Tak jak TPP - Third Person Perspective.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19977 dnia: Lipca 23, 2009, 14:28:25 pm »
Aaa, to dzięki.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19978 dnia: Lipca 23, 2009, 14:32:18 pm »
Właśnie zastanawiałem się czy nie kupić sobie orange boxa, a widzę, że ostra duskusja odchodzi.

Ja bym ci radził pierw sciągnąć jakieś demo ;XX, a potem zdecydował, bo gra imo nie jest jakimś hiciorem na miarę serii Halo.
Ściągnąłem demko zarówno HL2, jak i Portala - jest git :)


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19979 dnia: Lipca 23, 2009, 14:33:39 pm »
Szkoda, że marne są szanse na FPSa pokroju Republic Commando dzisiaj. Świetna gra była.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 336
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19980 dnia: Lipca 23, 2009, 14:38:14 pm »
Szkoda, że marne są szanse na FPSa pokroju Republic Commando dzisiaj. Świetna gra była.
A ja w nią pograłem godzinke na pierwszym xboxie i mnie znudziła jak cholera.
Cytuj
Aha.  Laughing
Co aha? Takie dziwne, ze przedkladam gameplay nad fabule w FPS'ie? Dla fabuly to gram w RPG'i.
W ile fps'ow w zyciu grales? :>
W sporo. Chcesz to możesz wierzyć, nie to nie.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19981 dnia: Lipca 23, 2009, 14:51:00 pm »
Nie chodzi o kamerę, chodzi o rozgrywkę.
W niektórych środowiskach zwykło się mówić FPS tylko na stricte shootery, czyli Quake, UT, BF, CS i tym podobne. FPP były wszystkie gry z pierwszej osoby z wątkiem fabularnym i niekoniecznie strzelaniny. Innymi słowy FPP jest kategorią nadrzędną wobec FPS. Ale tak naprawdę nikt się w to już nie bawi. FPP/FPS dla większości to jeden pies. Granice są dość niejasne, bo np czym był pierwszy czy drugi Quake, które miały i fabułę i tryb multi istotne w równym stopniu? Taki to troszkę podział na siłę.

Killzone2 ma moim zdaniem jedno z najbardziej dennych SP jakie w życiu grałem :P
Ale za to się zgadzam, że Return to Castle Wolfenstein był również świetny - zapomniałem o tej grze :D
Republic Commando też był super, ale jakoś nie mogłem się zmusić do jego ukończenia. Nie pamiętam dlaczego.

Jak widać nie na wszystkich płaszczyznach można się zgadzać :P Myślę czynniki sytuacyjne też mają na to wpływ, do jednych gier podchodziłem z nie wiadomo jakimi wymaganiami i przez całą grę nie mogłem znaleźć dla siebie satysfakcji, do innych z kolei podchodziłem ot tak po prostu i okazywały się dla mnie wspaniałe i jako takie je zapamiętałem. Ale akurat w przypadku HL2 byłem bardzo wymagający, śledziłem jej losy równie uważnie co KZ2 i jakoś przy HL 2 się nie zawiodłem. Tzn rozczarowały mnie wszystkie aspekty tej zaawansowanej fizyki i grafiki, którą HL2 miało oferować, a w finalnym produkcie się okazało, że nawet nie miała dynamicznych świateł, jedno globalne na całą mapę, a fizyka była jedynie szczątkowa w stosunku do prezentacji technicznych silnika. AI wtedy też miało bić wszystko co było a jak się okazało wszyscy wiedzą. Niemniej cała reszta mnie bardzo satysfakcjonowała. I osobiście 2 jest równie dobra co 1. Choć 1 miała lepszy klimat.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2009, 14:54:05 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19982 dnia: Lipca 23, 2009, 14:56:12 pm »
First Person Perspective

Użyję teraz swojego wykształcenia i przetłumaczę. Pierwszoosobowa perspektywa. Popatrzmy dalej Third Person Perspective. Trzecioosobowa perspektywa.

Wniosek: Gry FPP to gry w których sterujemy postacią z perspektywy pierwszej osoby (więc Oblivion nawet się tu nada).
Gry FPS: To strzelanki z pierwszej osoby.

Próba udowodnienia tezy: "chodzi o kamerę", zakończona sukcesem. Nie wiedział czym jest FPP? Napisałem, że chodzi o perspektywę czyli kamerę.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19983 dnia: Lipca 23, 2009, 15:06:16 pm »
Pytał o różnice FPP a FPS. Zarówno FPS jak i FPP to gry gdzie kierujemy postacią z perspektywy pierwszej osoby.
Ergo, elementem różnicującym nie jest kamera.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19984 dnia: Lipca 23, 2009, 15:08:20 pm »
Ale określający FPP jest kamera, a o tym pisałem. Łatwo się domyśleć, że pisałem o perspektywie/kamerze, skoro dałem przykład TPP. No ale cóż, zbyt optymistycznie założyłem, że każdy zrozumiał.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19985 dnia: Lipca 23, 2009, 15:14:42 pm »
Cytuj
KKRT proszę Cię, jeśli porównujesz te gry do HL2. Powodzenia w temacie. Seria HL to bardziej FPP niż FPS. Wiem że różnica dla niektórych może być niewielka, jednak dla innych jest zgoła inaczej.
Half Life 2 to FPS. Jesli uwazasz inaczej to mi udowodnij, bo moze ja w inna gre gralem, ale jedyne co sie tam robilo to strzelalo, wiec do reprezentatow FPP np System Shock czy Deus Ex to tej grze cholernie daleko, juz nie mowiac o RPG'ach, ktorych w FPP mamy wiele.

Tarniak owszem trzeba nawet dopisac Operation Flashpoint, tylko niestety nie jest to gra dla kazdego - trzeba miec ogromne poklady cierpliwosci by w nia grac. Ja niestety jak wyszla, ich nie mialem :P i dlatego, ze jej nie przeszedlem to na liscie nie wyladowala, ale ogromnie cenie ta produkcje.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19986 dnia: Lipca 23, 2009, 15:59:25 pm »
Gry z Xbox LIVE są coraz droższe. Mamy dowody!
Cytuj
Nie trzeba być geniuszem, żeby zauważyć, że gry z Xbox LIVE Arcade są coraz droższe. Owszem, ostatnio trafiło się kilka pozycji wycenionych na 800 MSP, ale rzut oka na rozpiskę akcji Summer of Arcade pokazuje, że pułap 1200 MSP staje się już powoli standardem. Fakt - gry coraz częściej oferują większe rozbudowanie oraz lepszą grafikę, niż pozycje wydawane na początku, co wiąże się z większymi nakładami pracy, ale mój portfel z trudem przyjmuje ten argument. Stephen Totilo z Kotaku przeanalizował zmiany średnich cen za gry z XBLA od startu tej usługi i jego wnioski potwierdzają nasze obserwacje - jest drożej.


http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,6852390,Gry_z_Xbox_LIVE_sa_coraz_drozsze__Mamy_dowody_.html


Kochan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-06-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19987 dnia: Lipca 23, 2009, 21:17:08 pm »
FPP / FPS do sprawdzenia jesli jeszcze ktos ma xboxa 1 to Breakdown , naprawde fajny klimat i fabula . Orginalny tez jest naprawde polecam .

A co do rosnacych cen gier na Xlive  to dosyc proste -  jakos,ilosc,popularnosc = rosnoca cena i rosnace koszty produkcji poprzez chec rozwijania i dostarczania lepszych gier . 

Za rok  juz bedziesz mial wersje xboxa 360 z wbudowanym Natalem i 120-160 giga dysk na  standardzie i wiekszosc klasyki i nowych gier na X livie do sciagniecia za odpowiednia cene . Prawdopodobnie bedziemy mogli kupowac gry online za 3/4 cenny biezacej .

Swiat idzie do przodu  nic na to nie poradzisz  , jesli popyt rosnie to razem z nim cenna .

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19988 dnia: Lipca 23, 2009, 21:32:44 pm »
Cytuj
KKRT proszę Cię, jeśli porównujesz te gry do HL2. Powodzenia w temacie. Seria HL to bardziej FPP niż FPS. Wiem że różnica dla niektórych może być niewielka, jednak dla innych jest zgoła inaczej.
Half Life 2 to FPS. Jesli uwazasz inaczej to mi udowodnij, bo moze ja w inna gre gralem, ale jedyne co sie tam robilo to strzelalo, wiec do reprezentatow FPP np System Shock czy Deus Ex to tej grze cholernie daleko, juz nie mowiac o RPG'ach, ktorych w FPP mamy wiele.

Tarniak owszem trzeba nawet dopisac Operation Flashpoint, tylko niestety nie jest to gra dla kazdego - trzeba miec ogromne poklady cierpliwosci by w nia grac. Ja niestety jak wyszla, ich nie mialem :P i dlatego, ze jej nie przeszedlem to na liscie nie wyladowala, ale ogromnie cenie ta produkcje.
Hmm..ja oprócz strzelania, jeszcze rozwiązywałem po drodze kilka dość prostych łamigłówek, jeździłem pojazdami etc. To nie jest typowy FPS. CHociaż napewno też nie jest to coś ala te gry które wymieniłeś.

@ OF
Przeszedłem, jestem z siebie dumny :) Świetna gra, szczególnie na trudniejszym poziomie trudności :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 10:33:43 am wysłana przez Unlimited »

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19989 dnia: Lipca 24, 2009, 13:35:27 pm »
FPP / FPS do sprawdzenia jesli jeszcze ktos ma xboxa 1 to Breakdown , naprawde fajny klimat i fabula . Orginalny tez jest naprawde polecam .

A co do rosnacych cen gier na Xlive  to dosyc proste -  jakos,ilosc,popularnosc = rosnoca cena i rosnace koszty produkcji poprzez chec rozwijania i dostarczania lepszych gier . 

Uproszczę to równanie, popyt, chęć większego zarobku = wyższa cena.

Na pierwszego X'a najlepszy FPS w jakiego grałem to niewątpliwie Black, no i Riddick, ale to bardziej mieszanina gatunków z kamerą FPP.

Hmm..ja oprócz strzelania, jeszcze rozwiązywałem po drodze kilka dość prostych łamigłówek, jeździłem pojazdami etc. To nie jest typowy FPS. CHociaż napewno też nie jest to coś ala te gry które wymieniłeś.

To jest wręcz typowy przedstawiciel FPS'ów, kilka zadań logicznych i jeżdżenie (i strzelanie) pojazdami tego nie zmieni. I jako taki nie oferował mi nic, czego wcześniej nie widziałem. Nieco odtwórcza rozgrywka + średniej jakości akcja + dobry engine + niezły klimat i fabuła = gra na 8, nic imponującego. Ale oczywiście to druga część gry legendy, więc...mi to przypomina sytuacje z MGS 2, gra sama w sobie nie była genialna, ale fani (w tym ja) się jarali, kwestia gustu. Ciężej by było określić gatunkowo choćby takiego Bioshocka, wg. mnie to o nim można byłoby powiedzieć, że nie jest typowym FPS'em.

Mrocz

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19990 dnia: Lipca 24, 2009, 19:00:47 pm »
KKRT proszę Cię, jeśli porównujesz te gry do HL2. Powodzenia w temacie. Seria HL to bardziej FPP niż FPS. Wiem że różnica dla niektórych może być niewielka, jednak dla innych jest zgoła inaczej. :cool:

O ile KKRT wyraźnie przesadza, bo Half-Life 2 to JEST świetna gra... O tyle, jakby ją postawić koło Half-Life 1.... to faktycznie może wydawać się bardzo słaba. Dwójka po prostu jest świetnym FPS'em, ale to Half-Life 1 jest moim zdaniem legendą i zjada niemalże pod każdym względem ( po za grafiką i fizyką offcourse ) dwójkę... Odnosząc się do słów "Valve nie zrobiło jeszcze crapa" owszem... nie zrobiło, ale ich gry zbliżają się jednostajnie w tym kierunku. Już taki Left 4 Dead to dla mnie mała porażka, a teraz robią "Map Pack" który jest sequelem... Nie zdziwię się jak następna gra będzie tym "Crapem"

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19991 dnia: Lipca 24, 2009, 20:32:46 pm »
Mogę przyznać CI rację. 8)

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19992 dnia: Lipca 25, 2009, 18:50:11 pm »
http://konsolowisko.pl/index.php?t=news&id=1699

Jak bardzo żałosne jest Bungie? Wg mnie BARDZO bardzo!

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19993 dnia: Lipca 25, 2009, 19:02:26 pm »
Czemu Bungie, jak kloc nie pociągnie pełnego 720p to co biedaki mają zrobić?
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2009, 19:04:25 pm wysłana przez Wooyek »

mateo

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19994 dnia: Lipca 25, 2009, 19:09:57 pm »
Bungie dokonało cudu tworząc Halo, więc milczeć. Żelki i te sprawy to zdecydowanie błędne myślenie!!  :mad:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19995 dnia: Lipca 25, 2009, 21:36:28 pm »
Halo nie chodzi w 720p z jednego tylko powodu, poniewaz inaczej Bungie nie mogloby zrobic kompletnego HDR'a. Jest to tak naprawde jedyna gra na X0, ktora ma pelny HDR [tzn prawie pelny, dokladniej ma system hybrydowy - HDR+MDR].

Damn, czemu wszystkie multiplatformery nie wygladaja tak jak nowy Batman? Tym badziej, ze chodzi on tez na Unreal Engine, a deklasuje zdecydowanie wiekszosc obecnych tytulow dostepnych na rynku...

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19996 dnia: Lipca 25, 2009, 22:41:30 pm »
Cytuj
Halo nie chodzi w 720p z jednego tylko powodu, poniewaz inaczej Bungie nie mogloby zrobic kompletnego HDR'a. Jest to tak naprawde jedyna gra na X0, ktora ma pelny HDR [tzn prawie pelny, dokladniej ma system hybrydowy - HDR+MDR].

Chodzi o moc, czy o jakieś kwestie technologiczne związane z HDR? Mógłbyś to rozwinąć? Bo brzmi ciekawie :)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19997 dnia: Lipca 25, 2009, 23:12:44 pm »
Cytuj
Chodzi o moc, czy o jakieś kwestie technologiczne związane z HDR? Mógłbyś to rozwinąć? Bo brzmi ciekawie
http://www.eurogamer.net/articles/odst-halo-evolved-article
Milego czytania ;] Pisal tez o tym w innym artykule, ale teraz nie przypomne sobie w ktorym dokladnie :P Ogolnie polecam czytac jego artykuly, ciekawych rzeczy mozna sie o grafice, mozliwosciach i programowaniu na konsolach dowiedziec ;]
http://www.eurogamer.net/archive.php?author=175

--edit--
Ok znalazlem
http://www.eurogamer.net/articles/final-fantasy-xiii-how-will-it-work-on-360-article
Tutaj tez mozna sobie poczytac o eDRAM'ie, ktory za to odpowiada i ktorego jest za malo na 720p + 2xAA + HDR.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2009, 23:19:06 pm wysłana przez KKRT »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19998 dnia: Lipca 26, 2009, 11:54:56 am »
Dzięki :D Lubię czytać takie rzeczy :)


Ech, spodziewałem się więcej technologicznego żargonu :P Tak ogólnie rzecz ujmując, aż takie ciekawe te artykuły nie są. Ale coś tam się nauczyłem :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2009, 12:21:02 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #19999 dnia: Lipca 26, 2009, 12:23:27 pm »
Żeby było wszystko jasne taki ciekawy temat(żeby już nie było głupich komentarzy i ciągle i tych samych screenów Fm3 i Gt5), przed komentowaniem ważne by go cały przeczytać(15 stron). :)

http://forums.forzamotorsport.net/forums/1/2631784/ShowThread.aspx