Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2740024 razy)

0 użytkowników i 42 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9520 dnia: Grudnia 12, 2008, 16:44:02 pm »
Ural siedzi w temacie programowania i grafiki a HIV nie. Poza tym HIV czepiał się archaizmów w GT5:P, tyle że nie sprawdził nawet trybu PRO, po czym było sprostowanie odnośnie modelu jazdy i HIV się tłumaczył.

@Windomearl

Subiektywna to jest każda opinia, więc czemu się dziwisz. Poza tym sprawdź sam wodę w obu grach. Nie ma nawet co porównywać.
Ja nie mówie że woda w Uncharted jest brzydka. Nie widziałem więc sie nie wypowiadam. Tylko chodzi mi o sam fakt że jeśli ktoś krytykuje ps3 czy gre na ps3 to jest wg. ciebie nieobiektywny.

Chodzi o to że Uncharted brzydki nie jest i wystarczy zagrać, żeby zobaczyć czemu zbierał 10 za grafikę.
Ale przecież ja ani słowa nie napisałem o tym że uncharted jest brzydki :-x Tylko śmiać mi sie chce z tego że jak ktoś skrytykuje COKOLWIEK związane z ps3 to jest nieobiektywnym fanbojem M$. Ale za to jak jedzie po X0 to jest wszystko spoko i wogóle równy z niego gość. Ja nic złego o uncharted nie powiedziałem a ty już mi zaczynasz tłumaczyć jaki to on wspaniały.

Sorki, miałem tu raczej na myśli fakt że jeden koleś z tego forum uważa iż Uncharted jest średniakiem graficznym. Także nie bierz tego do siebie.

PS. A nie widzisz już tego jak Soul jedzie po A-n, Uralu i każdym kto napisze że Resistance 2 ma wspaniałą oprawę? On już nie jest fanboy'em, według Ciebie? Tylko u MarcePana widzisz że tak pisze, ale już u kogoś z obozu X0 nie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9521 dnia: Grudnia 12, 2008, 16:49:06 pm »
@LoNdEk
Popełniasz jeden bardzo duży błąd. Oglądasz obrazki z KZ2. Ta gra w ruchu miażdży, a nie na screenach.

Co do grafiki w H3 to poczytaj na forach ile ludzi się zawiodło oprawie. Poza tym oceny nijak maja się do ocen za oprawę w U:DF.

Filmiki w HD z KZ2 tez ogladalem :) - niestety ja juz przestalem liczyc, ze cos mnie "zmasakruje" w tej generacji.


Co do UD:F pewnie ma rowniejsze niz H3 oceny za grafike (H3 tez przeciez chyba najnizej 7/10 za grafike dostawalo - dzieki Iras), a H3 rzeczywiscie, zawiodlo wielu, mi tam ta oprawa odpowiada - zadowana mnie, bo nie jest to znow graficzny crap - tak jak niektorzy staraja sie nazywac H3 - poprostu solidny kawalek kodu bez fajerwerkow, zreszta, gra mi sie podoba, to grafika nie jest najwazniejsza, ot takie zdrowe podejscie. Ale jesli dyskusja jest tylko o grafice, tez moge sie wypowiedziec.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 16:57:09 pm wysłana przez LoNdEk »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9522 dnia: Grudnia 12, 2008, 16:51:06 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Masz racje. U niektórych działa to również w drugą stronę. Np. u soula. Robi fdokładnie to samo co ty. Też tego nie pochwalam. Po prostu pisałem o tobie bo wszedłem dzisiaj na forum i mi sie to rzuciło w oczy. Bez urazy, nic do ciebie nie mam ;)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9523 dnia: Grudnia 12, 2008, 16:52:09 pm »

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9524 dnia: Grudnia 12, 2008, 16:53:22 pm »
Nigdy nie zrozumiem, jak Halo 3 mozna dac 9 za grafike. Ta gra to inna epoka, wyglada przecietnie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9525 dnia: Grudnia 12, 2008, 16:56:01 pm »
Nigdy nie zrozumiem, jak Halo 3 mozna dac 9 za grafike. Ta gra to inna epoka, wyglada przecietnie.
Na pewno M$ sypnął kasą  :cool:

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9526 dnia: Grudnia 12, 2008, 17:01:30 pm »
przy takiej kampanii marketingowej recenzenci z roznych ignow itp MUSIELI dac halo3 wysokie oceny, bo inaczej marudy zaczely by narzekac, ze sie nie znaja itp. halo3 to niczym nie wyrozniajacy sie fps. moze i ma rozbudowane multi [ zaznaczam, ze rozbudowane a grywalne to rozne kwestie ], ale reszta absolutnie niczym sie nie wybija
londek pisal, ze h3 ma nierowna oprawe - owszem, imo pierwszy level w grze jest najladniejszy. reszta albo plastik, albo jakis dziwny sci-fi dizajn.
wezcie sie tak przestancie sugerowac ocenami serwisow, bo ludzie bez wlasnego zdania sa zalosni :???:

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9527 dnia: Grudnia 12, 2008, 17:16:41 pm »
Nie każdy ma szansę wypożyczyć takie niedocenione hiciory jak My Horse And Me 2.  :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9528 dnia: Grudnia 12, 2008, 17:18:07 pm »
Mi tam grafika w Halo 3 się podobała (tak na 8/10), tyle, że była bardzo nierówna i raz masakrowała, a raz wyglądała po prostu biednie. Co do wody, to w Halo 3 jest świetnie zrobiona i Marcepan jest pierwszą osobą jaką spotkałem, która na nią narzeka. A HDRu nie widziałem jeszcze lepszego w żadnej grze (no dobra MGS4 ma taki sam HDR bądź lepszy, ciężko mi teraz stwierdzić).

Ps. Żeby nie było grafikę w U-d oceniłem na 10/10 ;) (tak samo jak GoW2 i AC :P)

Ps2:
Cytuj
Nie każdy ma szansę wypożyczyć takie niedocenione hiciory jak My Horse And Me 2.  Laughing
:lol:

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9529 dnia: Grudnia 12, 2008, 17:25:14 pm »
Cytuj
Dodam tylko że jeśli tobie podoba się grafika w Halo3, to wcale nie dziwię się że tak piejesz z zachwytu nad GeOW2 czy NG2. Masz bardzo małe wymagania i zadowala cie średnia oprawa A/V. Ja wymagam od konsol czegoś więcej.


A gdzie ja napisałem że grafiką w Halo3 mi się podoba ? to że ją chwale o niczym nie świadczy jest dobra ,ma lepsze i gorsze momenty ( tak jak pisał Londek) ale szału niema.

Co do Geow 2 to popatrz wszyscy recenzenci są takiego samego zdnia jak ja i pieją z zachwytu.

Co do Ng2 nigdy nigdzie nie pisałem że ma super grafikę ,pisałem że gra ma konkretny gameplay ;)

I jak zwykle wszycy są przeciw Tobie. (vid Londek i POK który potwierdza to co ja ,HDR w HALO 3 jest kapitalny)


Zacznij wreszcie przechodzić te wszystkie gry a później cwaniakuj na lewo i prawo.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 17:34:25 pm wysłana przez Soul »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9530 dnia: Grudnia 12, 2008, 17:37:36 pm »
HDR to jest kapitalny w GT5:P a nie w Halo3.

Co do GeOW2 to nie wszyscy recenzenci i do tego wielu graczy psioczy na tekstury słabsze niż w jedynce, na spadający framerate i mgłę, która maskuje bardzo słaby draw distance.

Tak jak pisałem w temacie o Uncharted 2, tylko ta gra może przeskoczyć poziom grafiki jaki prezentuje jej poprzedniczka.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9531 dnia: Grudnia 12, 2008, 17:45:55 pm »
MarcePan to ja sie teraz zapytam, czy twoim zdaniem jedyne prawdziwe/obiektywne recenzje GoW2, to te ktore, ocenia grafike tej gry gorzej niz U:DF ?! A wszyscy ci, ktorzy mowia, ze GoW2 jest obecnie najladniejsza gra na konsole sa bardzo subiektywni i do tego pewnie MS posmarowal?! Czy moze wg. Ciebie, oni poprostu sie nie znaja ?!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9532 dnia: Grudnia 12, 2008, 18:04:18 pm »
Kto tak stwierdził? Jeden lub dwa serwisy. Dużo czytam na forach opinii, gdzie gracze nie są zadowoleni i spodziewali się czegoś więcej.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9533 dnia: Grudnia 12, 2008, 18:34:08 pm »
GoW2

IGN
Grafika: 9.5

Overall: 9.5/10

Srednia GameRankings:

GoW2 - 94%
GoW - 94%
Halo3 - 93%
Uncharted - 90%

Wiec MarcePan'ie widac wyrazni, ze po wyciagnieciu sreniej z ocen, ktore gry sa lepsze. Srednia jest miara bardziej obiektywna niz ocena z jednego serwisu/czasopisma.

: Grudzień 12, 2008, 18:31:19 pm
btw. w wielu recenzjiach autorzy zachwycaja sie nad oprawa GoW2. Przykro mi MarcePan, ale twoje slowo nie moze sie przeciwstawiac recenzjiom znanych branzowych portali. Do tego po srednich jakie przedstawilem widac, ktore gry sa lepsze. Co nie znaczy ze U:DF jest gra zla, bo przeciez 90% swiadczy o tym, ze i U:DF jest gra ponad przecietna.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9534 dnia: Grudnia 12, 2008, 18:46:04 pm »
Przykro mi MarcePan, ale twoje slowo nie moze sie przeciwstawiac recenzjiom znanych branzowych portali.

Czemu nie?
Czemu każdy tu uważa, że każda wypowiedź to stwierdzenie faktu :/. Czemu jeżeli napiszę np. że fabuła MGS4 jest beznadziejna to zostanę zjedzony, bo wygłaszam herezję. Czemu, gdy napiszę, że multi w GoW jest słabe to zostanę napadnięty przez inną grupę ludzi, którzy będą krzyczeć, że wszystkie recenzje uważają, że GoW ma świetne multi i nikt temu nie może zaprzeczyć. To jest moje zdanie, moja opinia, nikomu jej nie narzucam.

Tak jak napisał juve, każdy ma prawo do swojego zdania a posiłkowanie się tylko i wyłącznie tym, co mówią recenzenci oznacza brak własnego zdania.

Cytuj
Co nie znaczy ze U:DF jest gra zla, bo przeciez 90% swiadczy o tym, ze i U:DF jest gra ponad przecietna.
Pamiętam te wspaniałe czasy, kiedy to gry, które dostawały oceny 9/10 były uznawane za genialne gry, które warto mieć w swojej kolekcji. A dzisiaj, pff, taka gra "nie jest zła", lecz jest "ponad przeciętna"...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 18:47:38 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9535 dnia: Grudnia 12, 2008, 18:53:38 pm »
LoNdEk ale Ty podajesz oceny za całość a my tu pisaliśmy o oprawie. o_0 Ooo so choziii?

PS. To zestawienie, które dałeś, ładnie obrazuje gusta użytkowników X0. Napakowani herosi, z super pukawkami, kolorowe laserki itp. :lol: Ja jednak wybieram coś bardziej przyziemnego, bohatera bliższego mnie, z którym mogę się identyfikować. Ahhh te hamburgery.

PS2. Tekst, że Uncharted z 90% średnią jest grą ponadprzeciętną, zabił mnie na miejscu. :lol: :lol: :lol: Widzę że żarty się Ciebie od rana trzymają.

PS3. UNCHARTED 2!!!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 18:55:21 pm wysłana przez MarcePan »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9536 dnia: Grudnia 12, 2008, 18:57:52 pm »
Ej, w GoW2 jest naprawdę fajny scenariusz - oferuje trochę więcej niż "napakowanych facetów" 8). Owszem, bohaterowie mogą się wydawać trochę komiczni, ale jak na shooter, to fabuła robi robotę. Widać, że zabrał się za nią Joshua Ortega. W tym aspekcie postęp względem pierwszej części jest bardzo duży.

No, to tak na marginesie. Nadupcajcie się dalej, a ja skoczę po popcorn.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9537 dnia: Grudnia 12, 2008, 19:00:25 pm »
Czemu jeżeli napiszę np. że fabuła MGS4 jest beznadziejna to zostanę zjedzony, bo wygłaszam herezję.

Bo trzeba umieć wyrażać własne zdanie. Jak napiszesz "mnie się fabuła MGS4 nie podoba, ponieważ..." raczej nikt Cie nie zje.

...robi robotę.

Masło maślane  8)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9538 dnia: Grudnia 12, 2008, 19:18:59 pm »
Czemu jeżeli napiszę np. że fabuła MGS4 jest beznadziejna to zostanę zjedzony, bo wygłaszam herezję.

Bo trzeba umieć wyrażać własne zdanie. Jak napiszesz "mnie się fabuła MGS4 nie podoba, ponieważ..." raczej nikt Cie nie zje.

No i tu musze sie z Irasem zgodzic.

@Mr_Zombie
Ja pisalem nie raz, ze MGS mnie sie nie podoba. Ale nie mowie ze to crap jakich malo itp. Podobnie mowie o KZ2 - nie masakruje mnie ta gra itp. poprostu kawalek solidnego kodu. Ale Marcys napisal, ze Halo3 to "szit", jesli chodzi o oprawe A/V zgodze sie ze z opinia ze grafika nie powala, ale "szit" graficzny to to nie jest, co do Audio - gra ma bardzo dobra strone dziwiekowa, czesto oceniana na 10/10.

btw. MarcePan w jakim sensie utozsamiasz sie z Nathanem ?! I jeszcze jedno, czy God of War tez zarzucisz napakowanego herosa ?! I czy w KZ2 ktorym tak sie jarasz sa postacie z ktorymi sie identyfikuejsz ?!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9539 dnia: Grudnia 12, 2008, 19:22:13 pm »
Bo trzeba umieć wyrażać własne zdanie. Jak napiszesz "mnie się fabuła MGS4 nie podoba, ponieważ..." raczej nikt Cie nie zje.

Ale w tym właśnie leży problem. Czemu pisząc coś mam za każdym razem pisać "wg mnie", "moim zdaniem". Przecież nie robię z siebie jakiejś wyroczni, i nie każdy musi się z moim zdaniem zgodzić - to co piszę to nie żaden FAKT, to OPINIA. A że nie piszę w imieniu użytkownika X, nie piszę w imieniu społeczności Z, lecz piszę w moim imieniu, podpisując isę moją ksywką, to jasno z tego wynika, że jest to MOJA opinia :/

Zgadzam się jednak z tym "ponieważ" ;).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 19:27:21 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9540 dnia: Grudnia 12, 2008, 19:28:57 pm »
@LoNdEk

Co tak nagle wyskakujesz z God of War i KZ2? Rozmawialiśmy o GeOW2, H3 i U:DF. Skoro jednak już poruszasz kwestie mojego gustu i zadajesz pytanie, to powinieneś zauważyć jakie mam gry w kolekcji.

COD4 - bohaterem jest postać ludzka, używająca zwyczajnej broni, nie posiadająca żadnych mocy. Ot po prostu wojak.

Farc Cry 2 - Najemnik korzystający z realnych pukawek.

GTA4 - Niko, każdy wie jaki jest. Jeszcze tym bardziej pochodzi z Europy. Zwykły człowiek.

Uncharted - Tutaj to samo. Zwykła, ludzka postać.

Jak widzisz, to potwierdza to co pisałem, a mianowicie że ja wybieram postacie, które są możliwe do utożsamienia się z nimi.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9541 dnia: Grudnia 12, 2008, 19:37:52 pm »
Dobra, więc czym się różni Nathan, Niko czy też inny bohater strzelanek od Marcusa, prócz budowy ciała?
Poza tym jak fajnie, że pominąłeś takie gry jak Killzone czy God of War, które już nie bardzo by pasowały do "normalni ludzie z normalnymi pukawkami". O LittleBigPlanet czy Ratchet & Clank nie wspomnę ;)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9542 dnia: Grudnia 12, 2008, 19:39:33 pm »
MarcePan nie przesadzaj, ty sie doczepiles do dopakowanych bohaterow, napisales:

Cytuj
To zestawienie, które dałeś, ładnie obrazuje gusta użytkowników X0. Napakowani herosi, z super pukawkami, kolorowe laserki itp.


Wiec sie pytam co sadzisz o God of War ?! Wyraznie sie wyrazilem!? Wyraznie unikasz odpowiedzi ;)
: Grudzień 12, 2008, 19:38:37 pm
Dobra, więc czym się różni Nathan, Niko czy też inny bohater strzelanek od Marcusa, prócz budowy ciała?
Poza tym jak fajnie, że pominąłeś takie gry jak Killzone czy God of War, które już nie bardzo by pasowały do "normalni ludzie z normalnymi pukawkami". O LittleBigPlanet czy Ratchet & Clank nie wspomnę ;)

Ale MarcePan ma bardzo wybiorcze opinie. Jak zapytalem o herosow z KZ2 czy God Of War to sie pyta czemu nagle z tym wyskakuje.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9543 dnia: Grudnia 12, 2008, 19:55:00 pm »
Dobra, więc czym się różni Nathan, Niko czy też inny bohater strzelanek od Marcusa, prócz budowy ciała?
Poza tym jak fajnie, że pominąłeś takie gry jak Killzone czy God of War, które już nie bardzo by pasowały do "normalni ludzie z normalnymi pukawkami". O LittleBigPlanet czy Ratchet & Clank nie wspomnę ;)

Nie wiem czy odpowiadać na Twoje pytania, bo wydają mi się one nieco śmieszne.

Skoro jednak nalegasz to proszę bardzo. Niko czy Nathan nie dźwigają jakiś dziwnych pukawek z wbudowanymi piłami mechanicznymi, nie noszą butów wyglądających jak za duże o 45 rozmiarów i odczuwają strach (pograj w U:DF a zobaczysz o czym mówię).

KZ2 i God of War ominąłem, ponieważ nie mam ich w swojej kolekcji ze względu na niezaprzeczalny fakt iż te gry jeszcze się nie pojawiły.

Co do LBP i R&C, to są to gry platformowe, należące do zupełnie innego gatunku. Uncharted, GTA4, Geow2 to TPP, H3 i FC2 to FPP, więc gatunki bardzo bliskie sobie. Nie wiem naprawdę czy pytałeś ironicznie, czy poważnie masz problem z uzyskaniem odpowiedzi na tak oczywiste rzeczy.
: Grudzień 12, 2008, 19:51:44 pm
MarcePan nie przesadzaj, ty sie doczepiles do dopakowanych bohaterow, napisales:

Cytuj
To zestawienie, które dałeś, ładnie obrazuje gusta użytkowników X0. Napakowani herosi, z super pukawkami, kolorowe laserki itp.


Wiec sie pytam co sadzisz o God of War ?! Wyraznie sie wyrazilem!? Wyraznie unikasz odpowiedzi ;)

Jeszcze raz podkreślam, żebyś zobaczył na moje gry. Nie dociera to do Ciebie, czy jest zbyt mocnym i zbijającym Twoje argumenty faktem? Nie rozumiesz jak człowiek z resztkami rozumu iż ja nie preferuję takich klimatów jakie lubią hamburgery?

Jednak postaram się w prosty sposób odpowiedzieć na Twoje pytanie. Przypomnij mi chłopie, ile ja części ukończyłem, gry pod tytułem God of War? Hmmmm...ŻADNEJ!!! Wiesz o czym to świadczy? Domyśl się...tak dobrze kombinujesz...zgadłeś, gra nie jest w moim typie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9544 dnia: Grudnia 12, 2008, 19:59:24 pm »
Rozbrajasz mnie.

Pisałeś o tym, że "Ja jednak wybieram coś bardziej przyziemnego, bohatera bliższego mnie, z którym mogę się identyfikować". Potem powtórzyłeś to samo. W żadnym tekście nie padło nic o "ale to się tyczy tylko strzelanek". To raz.

Dwa, Killzone i God of War już dawno wyszły, kilka lat temu wręcz. No, chyba, że Twoja zasada "gram tylko w gry, z którymi bohaterami mogę się identyfikować" dotyczy tylko i wyłącznie PS3, ale jak bardzo glupie jest to założenie chyba nie muszę komentować.

Trzy, nie jest ważny asortyment bohatera ani jego wygląd, by móc się z nim identyfikować. Bohater może być super-mega-ninją, może być drobną dziewczynką, a może być też i psem, ale dopóki jest dobrze wykreowany, ma i odczuwa emocje, można się z nim identyfikować.

No i cztery, rozumiem, że fakt iż Nathan czy Niko zabijają dziesiątki albo setki ludzi nie przeszkadza Ci w "identyfikowaniu się z nimi", ale już to, że bohater nosi piło-spluwę jak najbardziej...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9545 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:08:51 pm »
Ku..a Ty naprawdę tego nie rozumiesz. :-? Przykro mi, ale nie jestem w stanie Ci pomóc.

PS. Mógłbym spróbować, ale nie chce mi się znowu łopatologicznie tego tłumaczyć, jak komuś kto jest pozbawiony czystej logiki. Wysil się troszkę.
: Grudzień 12, 2008, 20:01:26 pm
Jednak czuję wewnętrzną potrzebę uświadamiania, nieuświadomionych.

Kiedy pisałem o bardziej przyziemnym bohaterze, to odpisywałem na post LoNdKa, który porównywał H3, GeOW2 i Uncharted. Do tegoż porównania się właśnie odnosiłem. Żeby jednak potem uzmysłowić jemu i Tobie o co dokładniej mi chodzi, podałem przykłady gier, które mam na półce i które potwierdzają iż nie przepadam na bohaterami typowo amerykańskimi, czyli wiejskimi głupkami z laserkami i mega spluwami rozwalającymi wszystko dookoła.

Nathan i Niko to bohaterowie, którzy mają ludzkie emocje. Boją się (Nathan pokazuje to mimiką twarzy i wymownymi tekstami) a nie puszczają non stop tekstów niczym z Rambo i nawalają we wszystko co się rusza.

Kur..a czy to naprawdę tak trudno pojąć?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9546 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:09:06 pm »
Nie, proszę, wytłumacz mi to łopatologicznie, bo jak widać nie jestem w stanie zrozumieć Twojej jakże wspaniałej "argumentacji" nad tym, że bohaterowie z gier sci-fi (Halo) czy też typowo komiksowi (Gearsy) świadczą o tym, że jakaś grupa społeczeństwa ma spaczony gust, jednak bohaterowie wyglądający jak normalnie ludzie, ale wciąż zachowujący się komiksowo (czyli masowi mordercy) już są w porządku.

"i nie nawalają we wszystko co się rusza" - yep, Nathan robiący sieczkę z przeciwników, czy Niko mogący przejechać każdego cywila w Liberty City na pewno "nie nawala we wszystko, co się rusza".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 20:10:48 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9547 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:09:24 pm »
Ale MarcePan, wiem ze lubisz Jak'a, Ratchet'a, Time Splitters, WipeOut'a, Tenchu - jak sie z bohaterami tych gier identyfikujesz ?! GTA - no coz, akurat nie zbyt dobry przyklad, aby sie z nim identyfikowac. Kolejna sprawa, to to, ze rozumiem, ze ktos moze nie trawic klimatow, SciFI, ale MarcePan przeciez ty lubisz serie RE. Wiem, ze to sie nijak ma do Star Trek itp.  Rozumiem, ze mozna nie lubiec, takich klimatow, ale prosze cie, nie pisz, ze gra jest denna, ze wzgledu na design, swiat w ktorym odbywa sie przygoda, bo ktos napisze, ze nienawidzi Indiany Jones'a i U:DF to najwiekszy szit pod sloncem bo jakis pedzie biega z bacikiem itp. I co wtedy powiesz takiemu koledze ?! Sam masz prawo sie zbijac z laserkow, ale juz pedzio z bacikiem - tak tak Nathan, jest OK ?!

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9548 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:10:31 pm »
Mr_Zombie w skrócie - kolo podnieca się Nathankiem a pluje na Marcusa bo te postacie występują w grach na (odpowiednio) PS3 i Xboxa.

Naprawdę niepotrzebnie doszukujesz się głębi w bzdetach które wypisuje MarcePan - tam niczego logicznego po prostu nie ma.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9549 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:13:20 pm »
Kto tak stwierdził? Jeden lub dwa serwisy. Dużo czytam na forach opinii, gdzie gracze nie są zadowoleni i spodziewali się czegoś więcej.

No piszą  tyle że mają na myśli tylko MP człeniu :o

Co do GT5 ,to mówisz o tym lekim niebieskim "oświetleniu" proszę Cię nie rób śmiechu.

ps jak chcesz zobaczyć dobry HDR polecam fable 2 i słoneczko.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9550 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:16:48 pm »
@Mr_Zombie

Gdzie ja napisałem że jakaś grupa społeczeństwa ma spaczony gust? Napisałem jedynie że nie lubię hamburgerowych klimatów. Weź no się tak nie rozpędzaj bo zaczynasz mi wmawiać coś czego wcale nie napisałem.

PS. Widzę że dziś w SW mamy komplecik fanów X0. :lol:
: Grudzień 12, 2008, 20:14:30 pm
"i nie nawalają we wszystko co się rusza" - yep, Nathan robiący sieczkę z przeciwników, czy Niko mogący przejechać każdego cywila w Liberty City na pewno "nie nawala we wszystko, co się rusza".

Grałeś w te gry? Bo z tego co widzę to raczej nie. Gdzie Nathan robi sieczkę? Trzeba się chować i każdego przeciwnika wykańczać pojedynczo. Coś Ci się chyba pomyliło.

Odnośnie GTA4, to taką samą akcję możesz zrobić u siebie w mieście. Spróbuj natomiast ubrać się w zbroje 5 razy cięższą od Ciebie lub postrzelać z laserowego pistoleciku. :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9551 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:17:30 pm »
Cytuj
jak chcesz zobaczyć dobry HDR polecam fable 2 i słoneczko.
Daje bardzo radę...  :-D
Jeden z najfajniejszych efektów w tej grze (kiedy np. promienie przenikają korony drzew itd. )

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9552 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:21:13 pm »
Co do GT5 ,to mówisz o tym lekim niebieskim "oświetleniu" proszę Cię nie rób śmiechu.

:lol: :lol: :lol:

Powinieneś trafić do księgi pierdół 2008. Dawno takich bzdur nie czytałem. Pomijam już genialne efekty przy odbiciach światła na autach (w zależności jaki kolor lakieru, to odblask się różni), ale jeśli według ciebie tak genialny efekt HDR, jak przy wyjeździe z tunelu na HSR to "niebieskie oświetlenie" to ja już więcej pytań do pana nie mam. H3 ma słabą oprawę, ale jeśli tobie się podoba, to świadczy to tylko o tym, jak mało do szczęścia ci potrzeba. Uwierz że byłbyś w niebo wzięty grając w Haze, bo gra ma lepszą oprawę niż H3.
: Grudzień 12, 2008, 20:20:42 pm
Cytuj
jak chcesz zobaczyć dobry HDR polecam fable 2 i słoneczko.
Daje bardzo radę...  :-D
Jeden z najfajniejszych efektów w tej grze (kiedy np. promienie przenikają korony drzew itd. )

Far Cry 2 ma to samo. W wersji na PS3, bo na X0 cienie są spierdzielone w tej grze.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9553 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:21:44 pm »
Gdzie ja napisałem że jakaś grupa społeczeństwa ma spaczony gust?

"To zestawienie, które dałeś, ładnie obrazuje gusta użytkowników X0. Napakowani herosi, z super pukawkami, kolorowe laserki itp.  :lol:" <-- ten uśmieszek jest chyba dość wymowny.

Cytuj
Gdzie Nathan robi sieczkę? Trzeba się chować i każdego przeciwnika wykańczać pojedynczo. Coś Ci się chyba pomyliło
Ojej, to tak jak w Gears'ach :O.
Co wcale nie zmienia faktu, że w przeciagu całej gry zabija ileśtam przeciwników.
 
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9554 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:22:18 pm »
Teraz MarcePan przesadzasz...zaczynasz dopatrywac sie "realizmu" - realistycznosci w grach:


Cytuj
Odnośnie GTA4, to taką samą akcję możesz zrobić u siebie w mieście. Spróbuj natomiast ubrać się w zbroje 5 razy cięższą od Ciebie lub postrzelać z laserowego pistoleciku.

To panowie, 99% gier to shit, wlaczajac w to KZ2, Jak'a, Ratchet'a, U:DF itp. bo akcji ktore sa w tych grach nijak powtorzyc na real'u :) 


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9555 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:23:28 pm »
Sam masz prawo sie zbijac z laserkow, ale juz pedzio z bacikiem - tak tak Nathan, jest OK ?!

Co ku..a??? o_0 Gdzie Nathan ma bacik? Weź no zamilcz, jak masz zamiar pisać takie pierdoły.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9556 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:23:55 pm »
Cytuj
PS. Widzę że dziś w SW mamy komplecik fanów X0.

Tak MarcePan, wszyscy jestesmy przeciw tobie, a moze sypniesz do nas tekstem al'a Kaczynski:

"Ktos was oplaca..."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9557 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:27:19 pm »
Gdzie ja napisałem że jakaś grupa społeczeństwa ma spaczony gust?

"To zestawienie, które dałeś, ładnie obrazuje gusta użytkowników X0. Napakowani herosi, z super pukawkami, kolorowe laserki itp.  :lol:" <-- ten uśmieszek jest chyba dość wymowny.

Cytuj
Gdzie Nathan robi sieczkę? Trzeba się chować i każdego przeciwnika wykańczać pojedynczo. Coś Ci się chyba pomyliło
Ojej, to tak jak w Gears'ach :O.
Co wcale nie zmienia faktu, że w przeciagu całej gry zabija ileśtam przeciwników.
 

Ad1.

Nadal nie widzę, gdzie napisałem o spaczonym guście. Uśmieszek, nie równa się spaczony gust. To Twoja wyobraźnia sobie to dopisała.

Ad2.

Zabija ich zwykłą bronią, odczuwając strach, martwiąc się o Ellen i pokazując to swoimi emocjami. Jeśli dla Ciebie nie ma różnic między Marcusem a Nathanem, to współczuję szczerze.
: Grudzień 12, 2008, 20:26:08 pm
Cytuj
PS. Widzę że dziś w SW mamy komplecik fanów X0.

Tak MarcePan, wszyscy jestesmy przeciw tobie, a moze sypniesz do nas tekstem al'a Kaczynski:

"Ktos was oplaca..."

LoNdEk, Leenk, Soul, wszyscy to posiadacze X0 i skryci fanboy'e. Nie widzisz co się tutaj dzieje? To ostaw ten alkohol.

Co nie znaczy że lubie sobie z Wami podyskutować, bo śmiesznie piszecie czasem.

PS. Gdzie ten bacik Nathana?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 20:33:41 pm wysłana przez MarcePan »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9558 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:28:53 pm »

Co ku..a??? o_0 Gdzie Nathan ma bacik? Weź no zamilcz, jak masz zamiar pisać takie pierdoły.

Kuwa, chyba slusznie mi sie U:DF skojarzyl z Indiana Jones'em ?! NIE ?! Mala pomylka z mojej strony bo widzialem filmik z jakas liana. OK. Wiec sie poprawiam:Nathan - moje pierwsze skojarzenie, taki typowy metro-seksualista, z pewna nutka homo.

btw. Przeciez w U:DF jest tyle realizmu co i w Indiana Jones'ie. Kuwa nie wiem kim trzeba byc, aby jednej grze zarzucac strzelanie z laserkow a juz w innej sklakanie po lianach, wspinanie itp. jest OK. Super natural; super - hipokryta ->Marcepan. 

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #9559 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:31:33 pm »
Dobra, żeby już zakończyć dyskusję, to możecie mi wytłumaczyć, jaki macie z tym problem że JA wolę bohaterów bardziej ludzkich, niż bohaterowie czołowych gier na X0? Jaki macie z tym problem że ja wybieram takie gry? Czemu Was to tak boli i dociekacie jak to możliwe że ja ich bardziej cenię?
: Grudzień 12, 2008, 20:29:33 pm

Co ku..a??? o_0 Gdzie Nathan ma bacik? Weź no zamilcz, jak masz zamiar pisać takie pierdoły.

Kuwa, chyba slusznie mi sie U:DF skojarzyl z Indiana Jones'em ?! NIE ?! Mala pomylka z mojej strony bo widzialem filmik z jakas liana. OK. Wiec sie poprawiam:Nathan - moje pierwsze skojarzenie, taki typowy metro-seksualista, z pewna nutka homo.

btw. Przeciez w U:DF jest tyle realizmu co i w Indiana Jones'ie. Kuwa nie wiem kim trzeba byc, aby jednej grze zarzucac strzelanie z laserkow a juz w innej sklakanie po lianach, wspinanie itp. jest OK. Super natural; super - hipokryta ->Marcepan. 

To źle kojarzysz chłopcze. Nathan nie ma żadnego bacika, a Ty zagraj najpierw a nie wykłócaj się o coś o czym pojęcia nie masz, hipokryto.

Kur..a LoNdEk przechodzisz samego siebie. Jakoś dla mnie, wspinanie się po linach jest bardziej przyziemne i normalne, niż strzelanie laserkami w kasku motocrossowym.