Ankieta

joł?

Ambitny temat!
6 (26.1%)
Ty antychryście!
8 (34.8%)
Nie ma opcji o misiowych pompkach?
6 (26.1%)
Moderatorzy podziwiajcie najwspanialszego forumowicza
3 (13%)

Głosów w sumie: 17

Głosowanie skończone: Sierpnia 15, 2005, 00:32:58 am

Autor Wątek: Chrześcijaństwo-fanatyzm?  (Przeczytany 21793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:09:05 pm »
vonzay piszesz bzdury a skad mozesz wiedziec czy bzdury czy nie ja akurat duzo czytam prasy i ksiazek i Tobie tez radze to twoja wiedza sie powiekszy w tym temacie polecam Angore i artykuly z zagranicy

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:11:12 pm »
vonzay i  po 2 jest duza roznica w zakazywaniu  i w mieciu dostepu do prezerwatyw i  zakazie dostepu oraz nie mienia takiej mozliwosci a ta mozliwosc moglyby dac caritas i  inne organizjace pomagajace lduziom w afryce pod patronem kosciola

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:13:14 pm »
Po pierwsze Spike edytuj posty,a nie pisz 2 pod rzad. Po drugie w Afryce nie ma to znaczenia bo dostepu do prezerwatyw nie ma. Widac efkty chociazby w Polsce, gdy mialem kiedys sasiada, ktory kokosow nie zarabial, a mimo to splodzil 5 dzieci. A to droga impreza jest taka 5 dzieciakow, czego chyba wyjasniac nie musze.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:16:41 pm »
Lewik czytaj moje posty dokladnie przeciez psize ze rozprowadzac by je mogly organizacja wywodzace sie z kosciola. Po 2 gdy dziecko urodzi sie w Polsce zawsze przezyje a gdy w afryce w bardzo duzym procencie ze bedzie mialo Aids albo umrze z glodu roznicy nie widac??

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:17:27 pm »
Cytuj
Joshimitsu mowisz ze religie sa takei dobre a jak widzisz przez religie lduzie sie tylko zabijaja itd religia czyni wiecej zlego


Religia jest tu tylko wymówką, by mieć usprawiedliwienie za zbrodnie... gdyby nie ona, to by gadali, że zabijają wszystkich białych, czy blondynów i tak samo by się działo...

Cytuj
Wymienie teraz rzeczy dlaczego religia jest zla


Fajnie, zapomniałeś tylko o najważniejszej rzeczy- człowiek musi w coś wierzyć. Bo to w mniejszym lub większym stopniu nadaje sens życiu (nawet tym którzy twierdzą że nie wierzą). Więcej- ludzie muszą wierzyć zawsze- w coś. Kiedyś to byłu drzewa i duchy które w nich miały mieszkać. Później Bogowie- człowiek po prostu MUSI w coś wierzyć, by zrozumiał że nie jest jedynie maszyną konsumpcyjno- wchłaniającą.

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:23:00 pm »
Music mylisz sie ja nie musze w nic wierzyc a moge byc dobrym czlowiiekiem. Sens zycia polega na tym aby inni cie zapamietali jako dobry czlowiek i pamietali o tobie a w chrzechcijanstwie jest na odwrot ludzie patrza na siebie zazdrosnym i wrogim wzrokiem bo zyja tylko dla boga nie dla ludzi przynajmniej jest tak w  wiekszosci przypadkow w Polsce

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:29:57 pm »
W Afryce sa pilniejsze potrzeby niz brak prezerwatyw: brak wody pitnej, brak zywnosci. I to nie jest wina zadnej religii, ze dzieje sie tam tak, a nie inaczej.Chrzescijanstwo nie zaklada zycia wylacznie dla Boga. Jest napisane cokolwiek uczynisz blizniemu to tak jakbys mnie uczynil (w domysle Bogu), nie czyn blizniemu co tobie nie mile itd. Problem jedynie w tym, ze to zalozenia niemozliwe do zrealizowania, utopia. Szkoda.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:31:11 pm »
Cytuj
Sens zycia polega na tym aby inni cie zapamietali jako dobry czlowiek i pamietali o tobie a w chrzechcijanstwie jest na odwrot ludzie patrza na siebie zazdrosnym i wrogim wzrokiem bo zyja tylko dla boga nie dla ludzi


Nie tłumacz sensu życia, bo tyle teorii ilu ludzi


Powtórzę się: jeśli człowiek wyznaje zasadę "żyj i daj zyć innym", to może byc i satanistą dla mnie. Nic do niego nie mam.

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:33:52 pm »
Music to dobrze ze tak myslsiz tylko ze wiekszosc Polakow nie. Podac przyklad??.
Zakaz parady rownosci w Warszawie

Player01

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:39:09 pm »
Dobrze, ze jej zakazali. To byla akurat madra decyzja, bo pozniej homoseksualisci sadzili by sie o to, ze zostali obrzuceni kamieniami.

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:40:38 pm »
Player w demokracji jest tkaie cos jak wolnosc zgromadzen

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:42:26 pm »
Schodzicie z tematu, bede cial.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Player01

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:42:53 pm »
Ale ty nie rozumiesz, ze wtedy bezpieczenstwo tych wszystkich gejow wisialo by na wlosku? Juz widze te naglowki w gazetach: "Oła, dostaęm kamieniem w zenby, jak ja sie pokazę kubusiowi?"

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpnia 15, 2005, 18:44:46 pm »
Player to trzeba wsadzic tych co rzucali do piachu proste. Jakos pielgrzymke na jasna gore ochrania cale miasto (: nawet latac nie mozna samolotami

kafei

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpnia 15, 2005, 20:19:48 pm »
Jeśli Bóg naprawdę istnieje to kościół robi mu niezłą antyreklamę. Zwłaszcza w Polsce

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpnia 16, 2005, 00:23:51 am »
Cytuj
Jeśli Bóg naprawdę istnieje to kościół robi mu niezłą antyreklamę. Zwłaszcza w Polsce


Ojciec dyrektor pójdzie do piekła :roll:

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpnia 16, 2005, 11:30:24 am »
A przypomniało mi się cuś :]

Cytat: "walker_san"
Bog jest nieskonczenie potezny i moze wszystko, to niech stworzy kamien ktorego nie bedzie mogl podniesc :wink:  :wink: ot maly paradoks hehe


Tak, tylko tutaj zakładamy że bóg stoi na równi z logiką. Lecz jeśli jest wszechmogacy, stoi też ponad logiką - czyli próby jego ogarnięcia w ten sposób niewypalają.

Z trzeciej strony, chrześcijański bóg, o ile mi wiadomo, nie jest tak do końca wszechmogący. Nie możę być np. niesprawiedliwy, "niedobry" itd. itp.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Re: Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpnia 16, 2005, 11:46:20 am »
Cytat: "dcf"
Tak ostatnio się zastnawiałem nad tym...
CZy Chrześcijaństwo nie wydaje wam się fanatystyczne?
Dlaczego jest to religia stojąca nad innymi?
Dlaczego dla przykładu księża wyjeżdżają do Afryki ,by "nawracać"? Dlaczego jedyną słuszną wiarą jest Chrześcijaństwo?
Dlaczego w środniowieczu tyle osób zginęło  z powodu "nawracaczy"? (palenie na stosie, krzyżacy i te sprawy)


Wiesz co, pojedź do Arabii Saudyjskiej, stań na środku skrzyżowania z napisem na plecach (po angielsku - najlepiej w ich języku) "Allah ssie!" Jeśli to przeżyjesz, to zwrócę Ci koszty podróży.

Zadajesz sobie pytanie czy chrześcijaństwo "to religia stojąca nad innymi?" - i znowu przykład z Bliskiego Wschodu - spytaj się czy Ciebie (jako chrześcijanina - zakładam że nim jesteś) uznają na równi z innym Arabem??? Nie, dla mahometan jesteś psem niewiernym - zadowolony???

"Dlaczego dla przykładu księża wyjeżdżają do Afryki ,by "nawracać"?" Nikt nie zmusza siłą afrykańczyków, żeby przechodzili na chrześcijaństwo. Misjonarze mają przekazać prawdę o Bogu, i o tym że wszyscy ludzie są równi. Zresztą przypomnijn sobie co Jezus powiedział do Piotra (podpowiedź - coś o "łowieniu ludzi"; nie chodzi o propagowanie niewolnictwa  :) )

"Dlaczego jedyną słuszną wiarą jest
Chrześcijaństwo?"

Kto Ci takich bredni naopowiadał? Bo napewno nie ksiądz na religii. Żydów - jak nauczał Jezus - powinniśmy traktować jak starszych braci w wieże (często to powtarzał Jan Paweł II), a Muzułmanów? (przecież wyznają jedynego Boga - więc jak myślisz???)

Dlaczego w środniowieczu tyle osób zginęło  z powodu "nawracaczy"? (palenie na stosie, krzyżacy i te sprawy)[/quote]
Dlaczego Bush zaatakował Irak? Widocznie widział w tym swój interes. Jeżeli dobrze znasz historię (po co się okłamuje - inaczej byś przecież pisał), to wiesz że ludzie żeby osiągnąć swój cel (pieniądze, władza, itd.) często zasłaniali się religią, żeby go osiągnąć (teraz mamy USA, które wszędzie widzą "weapon of mass destruction").

Cytat: "Player01"
Wiekszosc wspolczesnych religii bazuje na tym samym : miluj blizniego jak siebie samego. Na tym polega caly fenomen, religia pozwala znalezc ukojenie, a kosciol jednoczy ludzi szukajacych ukojenia. W sredniowieczu spoleczenstwo bylo podzielone na grupy spoleczne itp. Inaczej patrzano na religie, wtedy obrazenie Boga konczylo sie smiercia. Ludzie wyobrazali sobie Boga jako wielka, bardziej msciwa sile. Teraz, uznajemy, ze Bog jest milosierny to the max, dlatego tez mniej sie go boimy, dlatego tez jest coraz wiecej ateistow.


Zbłaźniłeś się z tym "bazowaniem"  :twisted: Już wyjaśniam. Popatrz na mapę świata, tam znajdziesz taki miliardowy naród, który zamieszkuje taki oooogromny kraj co się Indie nazywa - czy hindusi "bazują" na chrześcijaństwie? Na Islamie(nie licz "mniejszości" muzułmańskiej która ten kraj zamieszkuje)? Nie. Bo hindusi, choć zamieszkują niby ten demokratyczny kraj, mają zgodnie z przesłaniem swoich mędrców wpojony w łeb system kastowy (ja urodziłem się w lepszej rodzinie - bogatszej, więc ty ochłapie nie wchodź mi w drogę, bo nie jesteś godzien przechodzić nawet przez mój cień). Musiałeś przecież chodź raz w życiu o tym słyszeć.

Cytat: "Player01"
Chrzescijanie chodza na wojne z prawych pobudek. Wiedziales, ze Hitler interesowal sie okultyzmem?
Tobie wydaje sie, ze synonimem slowa wiara jest chrzescijanstwo, jedz do Iraku i sprawdz na wlsnej skorze, ze sie mylisz. Tam ludzie boja sie Boga.


I znowu pół-prawda.Hitler "interesował" się wskrzeszeniem bogów starogermańskich (Wotan i te sprawy), bo nie możliwe było czczenie Jezusa (Żyda!) w państwie w którym nienawidziło się Żydów.
Aha, przeczytaj co to jest okultyzm  8) I nie zrównuj tego do religii.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpnia 16, 2005, 11:58:10 am »
Przyczepiliście się do tej arabii...chodzi mi o to dlaczego np. misjonarze przekazują wartości chrześcijańskie ,dlaczego w szkołach jest chrześcijaństwo ,dlaczego w radiu jest chrześcijańtwo ,dlaczego w naszym kraju jest to religia nadrzędna ,dominująca (nie w Arabii, w Polsce)
A do Arabii nie pojadę ,bo nie mam za co (chyba ,że za 150 zł)
Ps.Stań pod kościołem i napisz sobie "zbuieram drobne w imie szatana"

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:03:03 pm »
Cytat: "dcf"
Przyczepiliście się do tej arabii...chodzi mi o to dlaczego np. misjonarze przekazują wartości chrześcijańskie ,dlaczego w szkołach jest chrześcijaństwo ,dlaczego w radiu jest chrześcijańtwo ,dlaczego w naszym kraju jest to religia nadrzędna ,dominująca (nie w Arabii, w Polsce)
A do Arabii nie pojadę ,bo nie mam za co (chyba ,że za 150 zł)
Ps.Stań pod kościołem i napisz sobie "zbuieram drobne w imie szatana"


Wybacz, ale niezbyt mnie zrozumiałeś. Mogę tak stanąć, ale najwyżej to mnie ktoś opluje, a nie ZABIJE.
Sorry, ale ile Ty masz lat (tak z ciekawości), bo nie wiem czy naprawdę czytam takie nonsensowne pytania zadane przez kogoś dojrzalszego niż mi się wydaje?
No, wiesz jak by Sobieski nie skopał Turków pod Wiedniem, to teraz miał byś jedyną słuszną religię - zadowolony?

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:04:21 pm »
Cytat: "thirian"



Sorry, ale ile Ty masz lat (tak z ciekawości),

Jestem Wojteg ,mam 12 lat

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:09:18 pm »
Cześć, Wojtek ja też ma 25... ups 12 lat  :D .
A tak na poważnie - pytasz się dlaczego u nas jest chrześcijaństwo -  to proste - prześledź powstanie naszego państwa i zadaj sobie pytanie co by się stało jak nie przyjelibyśmy tej religii od zaprzyjaźnionych płd. sąsiadów tylko od Wielkiej Rzeszy Niemieckiej Adolfa... :lol: Wtedy przyjęcie tej religii było dla nas być albo nie być (nikt nie uznawał by Polski jako państwa i można było by z nami robić dosłownie wszystko).

I jeszcze jedno -  podałem jaskrawy przykład Arabii Saudyjskiej, bo chciałem Tobie unacznić jak dobrze masz w naszym kraju - nawet jak psioczysz na księży/Boga/coś tam z religią. U nas można założyć partię antyklerykalną, obrażić Papieża(vide Urban), zrobić "dzieło sztuki" z genitaliami na krzyżu - bo poza opluciem ma się darmową reklamę i kasiorka leci (a gdzie jest miejsce na prostą ludzką moralność? Czy to kościół ją nakłada na każdego obywatela??? - choć krzykacze wszędzie wrzeszczą że trzeba skończyć z "czarną zarazą").

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:12:07 pm »
No tak ,tu się zgadzam ,w tamtych czasach oznaczało to przetrwanie (Niemcy nas najeżdżali ,by szerzyćwiarę ,a tak narpawdę mieli pretekst do rozróby).W 966 roku Polska  przyjęła chrzest i stała się jednolitym państwem (wcześniej były podziały na "plemiona" kaszubi itd.) Czy wystarczy ci to na dowód mojego zaznajomienia z historią?

selene

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:16:32 pm »
lol, temat zalozony wczoraj a juz 10 stron  :lol:

Jestem ateistka, ale podziwiam chrzescijan. Tzn. tych, ktorzy faktycznie wierza w te biblijne historie itd. Nie potrafie powiedziec dlaczego, ale po prostu czuje przed nimi respekt. Za to nienawidze chrzescijanskich dewotek (a takich niestety duzo, przynajmniej w moim miescie  :shock:  ), mogliby je wywalic w kosmos razem z Mlodzieza Wszechpolska  :twisted:  Smieszy mnie tez kosciol, bo z tego co widze, jakas polowa ksiezy (mowie teraz o Polsce, bo nie wiem jak sytuacja przedstawia sie za granica) chyba sama nie wierzy w to co glosi.
Wkurzajace jest to, ze chrzescijanstwo jest z gory narzucane, a ludzie innej (lub zadnej ;) ) religii sa przez niektorych (przez wiekszosc, szczegolnie przez starszych) z gory przekreslani...

(sorry za nieco chaotyczna wypowiedz, ale dopiero sie obudzilam :P poza tym chcialam jakos szybko nadgonic te 10 stron ;) )

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:17:32 pm »
Cytat: "selene"
lol, temat zalozony wczoraj a juz 10 stron  :lol:

Jestem ateistka, ale podziwiam chrzescijan. Tzn. tych, ktorzy faktycznie wierza w te biblijne historie itd. Nie potrafie powiedziec dlaczego, ale po prostu czuje przed nimi respekt. Za to nienawidze chrzescijanskich dewotek (a takich niestety duzo, przynajmniej w moim miescie  :shock:  ), mogliby je wywalic w kosmos razem z Mlodzieza Wszechpolska  :twisted:  Smieszy mnie tez kosciol, bo z tego co widze, jakas polowa ksiezy (mowie teraz o Polsce, bo nie wiem jak sytuacja przedstawia sie za granica) chyba sama nie wierzy w to co glosi.
Wkurzajace jest to, ze chrzescijanstwo jest z gory narzucane, a ludzie innej (lub zadnej ;) ) religii sa przez niektorych (przez wiekszosc, szczegolnie przez starszych) z gory przekreslani...

(sorry za nieco chaotyczna wypowiedz, ale dopiero sie obudzilam :P poza tym chcialam jakos szybko nadgonic te 10 stron ;) )


witam w klubie! :wink:

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:19:23 pm »
Cytat: "selene"

Wkurzajace jest to, ze chrzescijanstwo jest z gory narzucane, a ludzie innej (lub zadnej ;) ) religii sa przez niektorych (przez wiekszosc, szczegolnie przez starszych) z gory przekreslani...

(sorry za nieco chaotyczna wypowiedz, ale dopiero sie obudzilam :P poza tym chcialam jakos szybko nadgonic te 10 stron ;) )

Spytałem się mniejwięcej o to samo na pierwszej stronie tematu i otrzymałem propozycję wyjazdu do arabii z 12 letnim chłopcem

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 16, 2005, 12:23:13 pm »
Cytat: "dcf"
Cytat: "selene"

Wkurzajace jest to, ze chrzescijanstwo jest z gory narzucane, a ludzie innej (lub zadnej ;) ) religii sa przez niektorych (przez wiekszosc, szczegolnie przez starszych) z gory przekreslani...

(sorry za nieco chaotyczna wypowiedz, ale dopiero sie obudzilam :P poza tym chcialam jakos szybko nadgonic te 10 stron ;) )

Spytałem się mniejwięcej o to samo na pierwszej stronie tematu i otrzymałem propozycję wyjazdu do arabii z 12 letnim chłopcem


 :mrgreen:  na słoneczne wakacje :wink:

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 16, 2005, 13:13:34 pm »
Hm, tak sobie czytalem wszystkie wypowiedzi i osadzilem, ze musze cos napisac.

Po pierwsze - jaki fanatyzm w chrzescijanstwie? Wg mnie wlasnie ta religia jest jakby najbardziej niezobowiazujaca, bo nakazuje tylko chodzic do kosciola, modlic sie i nalezycie czcic dzien swiety (no, moze jeszcze mozna dodac drobne oplaty za uslugi pokroju slub czy pogrzeb, wczoraj bylem u babci w malym miasteczku i proboszcz zalil sie, ze nikt takowych rzeczy nie placi i nie ma za co zaplacic np. rachunkow za prad...). W islamie jesli chcesz przejsc na inne wyznanie, mozesz byc zabity lub hmm publicznie upokorzony. W tym roku na wakacjach bylem w Tunezji i nasz pan przewodnik opowiadal nam co nieco o islamskich tradycjach i nakazach. Co powiecie np. na to, ze raz w zyciu trzeba pojechac do Mekki na pielgrzymke... tylko ze kosztuje ona okolo 2 rocznych (dobrych) pensji? Albo modlenie sie (obowiazkowe!!) 5 razy dziennie, w tym po raz pierwszy o 5 rano? Poza tym (tu do dziewczyn) - chcialybyscie nosic po slubie ogromne szaty i chustki zaslaniajace prawie cala twarz? Szczerze watpie. W porownaniu do tego, co sie o tej religii nasluchalem podczas wakacyjnego wyjazdu moge smialo stwierdzic, ze nasza religia jest (OBECNIE! Wiem, ze dawniej byly wyprawy krzyzowe, by nawracac na chrzescijanstwo poganskie ludy, ale TERAZ tego NIE MA, wiec nie ma co tego poruszac w dzisiejszych czasach - bylo, minelo) bardzo tolerancyjna,  praktycznie nic od nas - wiernych - nie wymaga... A to, ze sa fanatycy, nadinterpretujacy Slowo Boze etc., to w kazdej religii sie tacy znajda - nie nalezy sie nimi przejmowac.

Jeszcze jedna sprawa - w islamie na wyznawcow innej religii mowi sie 'niewierni', wiec miedzy innymi nigdy nas, chrzescijan, nie wpuszcza do meczetu (tu pragne zauwazyc, ze do naszych kosciolow muzulmanie maja normalny wstep, niczym nie ograniczony) - tutaj wlasnie widac roznice miedzy religiami, ktora jest bardziej wspolczesna i mnie fanatyczna. Na dodatek w krajach arabskich ludzie nie zauwazaja, ze i Allah i nasz Bog to jedna osoba [hmm no dobra, przynajmniej my tak twierdzimy ;], wiec mowienie (pod katem chrzescijanstwa) o 'niewiernych' jest calkowicie bezsensowne i zalatuje mi wczesnym sredniowieczem, kiedy jeszcze na swiecie panowal ciemnogrod.

PS. Wiecie, ze w islamie sa dni, w ktorych jest calkowity zakaz robienia roznych rzeczy, np. golenia sie, drapania? :lol: Jesli ktos zlamie ten zakaz, musi kupic jakas owce czy cos w tym guscie i zlozyc ja w ofierze Allahowi w ramach przeprosin, jesli wierzyc naszemu przewodnikowi. I co? Nadal uwazacie, ze to chrzescijanstwo jest fanatyczne? ;)

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 17, 2005, 08:44:37 am »
Cytat: "dcf"
Cytat: "selene"

Wkurzajace jest to, ze chrzescijanstwo jest z gory narzucane, a ludzie innej (lub zadnej ;) ) religii sa przez niektorych (przez wiekszosc, szczegolnie przez starszych) z gory przekreslani...

(sorry za nieco chaotyczna wypowiedz, ale dopiero sie obudzilam :P poza tym chcialam jakos szybko nadgonic te 10 stron ;) )

Spytałem się mniejwięcej o to samo na pierwszej stronie tematu i otrzymałem propozycję wyjazdu do arabii z 12 letnim chłopcem


Sam napisałeś, że masz 12 lat, więc czego się spodziewałeś  :wink:
I nie zmieniaj sensu mojej wypowiedzi, ok?

Selene - śmieszna jesteś, piszesz że jesteś niewierząca, a później zarzucasz że każdemu narzuca się wiarę (tylko jakoś Ciebie to pominęlo??? :wink: ). Ktoś zmusza Cię żebyś była katoliczką/protestantką/prawosławną ??? NIE !!! Masz wolny wybór - zresztą jakbyś była/uważała na lekcjach religii, to byś po rostu o tym wiedziała. A tak rozsiewasz swoje brednie z paroma osobami na tym forum.

selene

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 17, 2005, 10:41:09 am »
Cytat: "thirian"

Selene - śmieszna jesteś, piszesz że jesteś niewierząca, a później zarzucasz że każdemu narzuca się wiarę (tylko jakoś Ciebie to pominęlo??? :wink: ).

Chodzilo mi o to, ze chrzescijanstwo jest nam narzucane przez rodzine (nie kazdemu co prawda, ale mi i wielu osobom ktore znam - tak) i przez szkole. Zaraz po urodzeniu przyjmujemy chrzest, od dziecka wpajaja nam kim jest Bog itd. Potem idziemy do szkoly i musimy chodzic na lekcje religii (ktora oczywiscie obejmuje tylko chrzescijanstwo). Powiesz zaraz, ze nie trzeba chodzic na religie. Nie trzeba jesli jest sie innej wiary (tzn. tej powszechnie uznawanej jako 'wiara' np. jak jest sie Zydem, Muzulmanem etc.). Ale jesli powiesz "Nie chce chodzic na lekcje religii, jestem ateista/buddysta/mam wlasna religie" to cie wysmieja.
Cytat: "thirian"
Ktoś zmusza Cię żebyś była katoliczką/protestantką/prawosławną ??? NIE !!!

A wlasnie, ze tak  :roll:  Nie wiem, moze to dlatego, ze mieszkam w malym miescie.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpnia 17, 2005, 10:44:35 am »
Cytat: "selene"
Cytat: "thirian"

Selene - śmieszna jesteś, piszesz że jesteś niewierząca, a później zarzucasz że każdemu narzuca się wiarę (tylko jakoś Ciebie to pominęlo??? :wink: ).

Chodzilo mi o to, ze chrzescijanstwo jest nam narzucane przez rodzine (nie kazdemu co prawda, ale mi i wielu osobom ktore znam - tak) i przez szkole. Zaraz po urodzeniu przyjmujemy chrzest, od dziecka wpajaja nam kim jest Bog itd. Potem idziemy do szkoly i musimy chodzic na lekcje religii (ktora oczywiscie obejmuje tylko chrzescijanstwo). Powiesz zaraz, ze nie trzeba chodzic na religie. Nie trzeba jesli jest sie innej wiary (tzn. tej powszechnie uznawanej jako 'wiara' np. jak jest sie Zydem, Muzulmanem etc.). Ale jesli powiesz "Nie chce chodzic na lekcje religii, jestem ateista/buddysta/mam wlasna religie" to cie wysmieja.
Cytat: "thirian"
Ktoś zmusza Cię żebyś była katoliczką/protestantką/prawosławną ??? NIE !!!

A wlasnie, ze tak  :roll:  Nie wiem, moze to dlatego, ze mieszkam w malym miescie.


i znowu mądrze gada :)

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpnia 17, 2005, 10:54:07 am »
Nie jesteś pełnoletnia, mieszkasz z rodzicami i jesteś na ich utrzymaniu, ale jak się od nich wyrwiesz - zamieszkasz gdzie indziej, znajdziesz pracę, to będą mogli Ci (za przeproszeniem) skoczyć. Pomyślałaś o tym? Jakoś też nie wierzę, żeby Ciebie (w przyszłości) w tym małym miasteczku wytykał palcem, że grzecznie co niedzielę nie chodzisz do kościoła, bo to nie ma nic wspólnego z wiarą wyznawaną przez tych ludzi.
Widzę, że na tym forum mjest "trochę" buntowników - macie prawo do kwestionowania wszystkiego dookoła, ale tak to już jest gdy ma się te naście lat.

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpnia 17, 2005, 11:24:15 am »
Cytat: "selene"
Chodzilo mi o to, ze chrzescijanstwo jest nam narzucane przez rodzine (nie kazdemu co prawda, ale mi i wielu osobom ktore znam - tak) i przez szkole. Zaraz po urodzeniu przyjmujemy chrzest, od dziecka wpajaja nam kim jest Bog itd.

Z całym szacunkiem, ale rodzina i najbliższe otoczenie "narzuca" również język, narodowość, ba - amerykańscy naukowcy odkryli nawet, że ludzie wykazują podobieństwo do swoich rodziców... Innymi słowy zwalanie tego na religie to szukanie winnego za, jak mniemam, zgrzyty rodzinne. Gdybyś się urodziła w rodzinie wyznającej hipotetycznego boga Oma, to zapewne też byś narzekała, że "wiara w Oma jest nam narzucana przez rodzinę". Co nie znaczy przecież, że wiara w Oma jest która w swojej doktrynie zawiera przymusowe nawracanie.
Poza tym chrzest to akurat chyba najmniej hardkorowa procedura inicjacyjna - takie obrzezanie dla przykładu jest o wiele mniej "niemowle friendly" (no i kiepsko się ma do równouprawnienia płci).

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpnia 17, 2005, 11:32:02 am »
Dzięki Von Zay - nie wpadłem na to  :roll:

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 17, 2005, 11:33:20 am »
Żółw się rusza.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

joshimitsu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-12-2004
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 17, 2005, 17:51:27 pm »
Nie no! To już jest wkurzające! Co Wy się uwzięliście się tak na tą religię?? Przecież to normalna religia. Selene, Ty mówisz, że Chrześcijaństwo jest narzucane przez rodziców i budę. Nie znaczy to jednak, że w tej religii nie ma słuszności, bo ona tutaj jest. Nie ukrywam, że od kilku lat staram się myśleć, że tak ujmę moralnie. Wtedy właśnie zrozumiałem jak piękna jest filozofia religii Chrześcijańskiej. Cóż może być bardziej pięknego od ideologii głoszących nadrzędność życia i wartości je chroniących takich jak miłość do bliźniego, pokój czy sprawiedliwość? Wiem, że pewnie wielu z Was wyklina Boga i KK za to, że ten zabrania np. aborcji, eutanazji i czepia się każdego złego czynu jaki nacodzień popełniacie. Ale jak spojrzeć by na to z moralnego punktu widzenia to czy by Słudzy Boży nie mieli by racji?? Wiem, że zaraz mnie wyśmiejecie, zbluzgacie i publicznie upokorzycie przypominając mi o krucjatach, inkwizycji, Zakonie Krzyżackim. Ale ja powiem tak:
1) Fanatyzm to wynik ŹLE POJĘTEJ wiary.
2) To byli inni ludzi, ich już nie ma i nie powinniśmy potępiać współćzesnych Chrześcijan za błędy ich poprzedników. Jeśli nie mam racji to znaczy, że powinniście wymordować Rosjan i Niemców za komunizm i obydwie wojny światowe, a także Włochów za Cesarstwo Rzymskie i za zbrodnie które były fundamentem tego kraju.
3) Tamci ludzie nie mają się nawet prawa nazywać sługami Bożymi, bo sprzeniewierzyli się zasadom religii.
Poza tym Chrześcijanie są krytykowani za rzekomą nietolerancję wobec innych religii, ale co można powiedzieć o ateistach, którzy wyśmiewają religię i do bólu wypominają w/w podane zbrodnie na tle religijnym ( co krótko mówiąc jest już żałośnie śmieszne ), ranią uczucia religijne i mówią, że "normalność" ( że co :?: ) i tak zwycieży. Cóż więc można powiedzieć o takiej postawie?? My Katolicy mamy tolerować wszystko nawet to co wykracza poza zdrowy rozsądek, a ateiści mogą krytykować jakąkolwiek wiarę porównując ją z sektą. To straszne, wielu mądrych ludzi od dawnych czasów dąrzyło do czegoś co jest zwane tolerancją religijną ( jedną z tych osób był nawet Jan Paweł II Wielki ), a tu jakiś ateista to wszystko niszczy. Czy nie czas już na apokalipsę??

Bo jak nie to naślę na Was swojego kota. Już on się Wami zajmie!!!;PPPPP

selene

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 17, 2005, 17:59:08 pm »
Cytat: "Joshimitsu"
Nie no! To już jest wkurzające! Co Wy się uwzięliście się tak na tą religię?? Przecież to normalna religia. Selene, Ty mówisz, że Chrześcijaństwo jest narzucane przez rodziców i budę. Nie znaczy to jednak, że w tej religii nie ma słuszności, bo ona tutaj jest.

...przeciez nie mowilam nic o braku slusznosci... :roll:

Cytat: "thirian"
Nie jesteś pełnoletnia, mieszkasz z rodzicami i jesteś na ich utrzymaniu, ale jak się od nich wyrwiesz - zamieszkasz gdzie indziej, znajdziesz pracę, to będą mogli Ci (za przeproszeniem) skoczyć.

Wiem o tym i bardzo sie z tego powodu ciesze :P ;)

Cytat: "Von Zay"
Z całym szacunkiem, ale rodzina i najbliższe otoczenie "narzuca" również język, narodowość, (...)

Ok, tylko ze co do religii powinnismy miec wolny wybor, bo przeciez to my decydujemy o tym w co wierzymy a nie inni...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 18, 2005, 00:08:42 am »
Cytuj
Ok, tylko ze co do religii powinnismy miec wolny wybor, bo przeciez to my decydujemy o tym w co wierzymy a nie inni...


Jeśli maluch jest od pierwszych lat nauczany, że chrześcijaństwo jest ok, to bedzie katolikiem mimo wszystko. Bo jak może decydować wtedy o tym w co wierzy? Do takich rzeczy człowiek dorasta później (pełnoletniość- te okolice. Nie- nie 13, 14 lat, wtedy jest bunt młodzieńczy i taka osoba nie patrzy na swiat obiektywnie)

Dlatego jak komus wybitnie nie pasuje ta wiara, to później wierzy w co tam chce.

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 18, 2005, 00:30:43 am »
Music powiadasz bunt raczej to ejst dorastanie i racjonalne myslenie co w wieku 5 lat ejst niemozliwe lol

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpnia 18, 2005, 01:20:08 am »
Cytuj
Music powiadasz bunt raczej to ejst dorastanie i racjonalne myslenie co w wieku 5 lat ejst niemozliwe lol


A jest w wieku 5 lat możliwe wdłg ciebie?