Autor Wątek: Art works :)  (Przeczytany 154256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #520 dnia: Grudnia 24, 2006, 00:21:37 am »
Ciekawe, cienie ich rak przypominaja mi lancuchy lub kajdanki. Celowy zabieg, czy tak wyszlo?  :)

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #521 dnia: Grudnia 24, 2006, 00:44:49 am »
Tak wyszło. ;) Dzięki.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Art work's :)
« Odpowiedź #522 dnia: Grudnia 24, 2006, 01:02:40 am »
http://pixelgod.net/img/gallery/paintcar.jpg
Tu macie oryginał paintowanego samochodzika. Ogółnie nie jest to typowy pixelart raczej oekaki i jest troszke błędów w perspektywie ale praca całkiem niezła. Jakby koleś poświęcił jeszcze jakieś kilka/ kilkanaście godzin to by był z tego Wyyyyyyjebawszy pixelart. ;) Jak chcecie takie bajery robić to obczajcie w paincie krzywą beziera fajne nażędzie ale trudno je kontrolować w pełni.

Kraken- Powiedz ile maksymalnie możesz przeznaczyć na tablet to ci się postaram wybrać jakąś dobrą oferte. I jeszcze co dokładniej chcesz na nim robić, fotki, rysunki, zamiennik myszki czy co tam jeszcze. Wbrew pozorom są pewne różnice.

Zielarz- Gadaj! Jakiego masz? Jaka wersja? Za ile i gdzie kupiłeś? Wiesz ja już mam zboczenie Wacomowe od kiedy swojego kupiłem, nawet już nie mówie 'tablet' tylko 'Wacom'. :D

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Art work's :)
« Odpowiedź #523 dnia: Grudnia 24, 2006, 08:58:35 am »
Cytat: "Kraken"
Mam pytanko odnośnie tabletu. Mam zamiar kupić tablet ,ale nie wystarczy mi kasy na model Wacom'u o obszarze roboczym większym od A6.
   Nie wiem czy wybrać tablet Pentagramu (który podobno jest średni) o rozmiarze A4 czy taki "malutki" Wacomu ?


Nieważne jaki, ale zawsze lepszy jest Wacom.
Poza tym, z tego co czytałem (bo również przymierzam się do kupna Wacomu, Volito 2 --kiedyś ;)) to powierzchnia A5 jest już w 100% zadowalająca (A4 i większe to już ponoć męczy - za duża powierzchnia do jeżdżenia rysikiem). Zresztą, w tej chwili jestem posiadaczem starego (ma jakieś 7-8lat) tabletu z Media Tech, którego powierzchnia robocza jest chyba nawet mniejsza od A6, a mimo to w ogóle to nie przeszkadza - trzeba jedynie tylko wyczuć ;].
W końcu przecież przy rysowaniu szczegółów i tak będziesz robił zbliżenia.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Tarniak

  • Gość
Art work's :)
« Odpowiedź #524 dnia: Grudnia 24, 2006, 09:25:06 am »
Cytat: "monio4"
Ogółnie nie jest to typowy pixelart raczej oekaki i jest troszke błędów w perspektywie ale praca całkiem niezła. Jakby koleś poświęcił jeszcze jakieś kilka/ kilkanaście godzin to by był z tego Wyyyyyyjebawszy pixelart.

Całkiem niezły? :shock: Stary, jak dojdziesz do takich "błędów w perspektywie" to będziesz mógł powiedzieć, że jest "całkiem niezła" :lol:.

Kraken

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #525 dnia: Grudnia 24, 2006, 14:17:17 pm »
Cytat: "Mr_Zombie"
Cytat: "Kraken"
Mam pytanko odnośnie tabletu. Mam zamiar kupić tablet ,ale nie wystarczy mi kasy na model Wacom'u o obszarze roboczym większym od A6.
   Nie wiem czy wybrać tablet Pentagramu (który podobno jest średni) o rozmiarze A4 czy taki "malutki" Wacomu ?


Nieważne jaki, ale zawsze lepszy jest Wacom.
Poza tym, z tego co czytałem (bo również przymierzam się do kupna Wacomu, Volito 2 --kiedyś ;)) to powierzchnia A5 jest już w 100% zadowalająca (A4 i większe to już ponoć męczy - za duża powierzchnia do jeżdżenia rysikiem). Zresztą, w tej chwili jestem posiadaczem starego (ma jakieś 7-8lat) tabletu z Media Tech, którego powierzchnia robocza jest chyba nawet mniejsza od A6, a mimo to w ogóle to nie przeszkadza - trzeba jedynie tylko wyczuć ;].
W końcu przecież przy rysowaniu szczegółów i tak będziesz robił zbliżenia.


No wiesz,myślałem ,że A6 może nie wystarczyć ("toż to, tylko pół kartki z zeszytu " ! ).  A czy tak dokładnie różnią się tablety Wacomu od innych ? Tablet to tylko "zwykły" touch screen na ,który nic się nie wyświetla ? Oświećcie mnie :p

edit: Mój gargulec, szkoda, że wyszedł średnio, prawda?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Art work's :)
« Odpowiedź #526 dnia: Grudnia 24, 2006, 15:07:20 pm »
Zainspirowany czwartym Silent Hill'em chciałem zobaczyć jakby wyglądał mój pokój w tych realiach. Oto rezultat:


Tutaj z kolei zainspirowała mnie genialna książka Stephen'a King'a "TO" (polecam!):


Pomysł nie mój własny, przerysowałem art z gry na wersję rysunkową:
PSN ID: WojtqGO

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 723
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Art work's :)
« Odpowiedź #527 dnia: Grudnia 24, 2006, 16:47:12 pm »
Cytat: "monio4"

Zielarz- Gadaj! Jakiego masz? Jaka wersja? Za ile i gdzie kupiłeś? Wiesz ja już mam zboczenie Wacomowe od kiedy swojego kupiłem, nawet już nie mówie 'tablet' tylko 'Wacom'.


Wacom Intuos3 A4 za ok. 2100 w Cortland. Tak, Wacom to zupełnie nowa jakość w porównaniu do Pentagrama. Kilka różnych końcówek do piórka, folia, która nie ulega szybkiemu zniszczeniu, brak baterii. Praca jest lekka, łatwa i przyjemna. Jeszcze w ogóle nie wykorzystałem pełnego poziomu nacisku. Na dodatek dostałem za darmo oryginalną wersję Paintera 9.5 (jest tam specjalna opcja dla Wacoma do ustawiania poziomu nacisku). Wacom to potęga. Najlepiej Combo Wacom+Photoshop+Painter :D. Przez święta postaram się coś zmajstrować ;).

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Art work's :)
« Odpowiedź #528 dnia: Grudnia 24, 2006, 21:23:12 pm »
Mam tylko pytanie co do Wacoma. Jak już wspomniałem wyżej, mój tablet (którego swoją droga użytkuję dopiero od paru dni :P) ma już kilka lat. Wkurzające w nim jest to, że przesuwanie kursorem wyczuwa on, gdy się lata rysikiem jakiś centymetr nad "tabliczką", najdelikatniejszy przycisk wyczuwa już, gdy rysik znajduje się jakieś pół centymetra od tabliczki, a żeby mieć najsilniejszy nacisk (w Photoshopie, przy włączonym wyczuwaniu nacisku, mieć np. pełną grubość pędzla), trzeba niemalże wciskać rysik w tabliczkę. Czy przy nowych tabletach (głównie Wacom, bo jak również wspomniałem wyżej, przyczyniam się do zakupu) wyczuwanie nacisku również jest mniej więcej takie, czy też jest bardziej naturalne - bardziej przypomina rysowanie na kartce?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 723
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Art work's :)
« Odpowiedź #529 dnia: Grudnia 24, 2006, 21:50:14 pm »
Zdecydowanie rysowanie na kartce. Rysowanie rozpoczyna się wraz z dotknięciem powierzchni tabletu (nad tabletem? To nienaturalne ;)).

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Art work's :)
« Odpowiedź #530 dnia: Grudnia 25, 2006, 01:02:21 am »
Zielarz- Zaajebisty zestaw! Ja mam Graphire A5 classic. Na razie wystarcza mi zupełnie, może niedługo będe kupował jakieś nowe piórko. Też kupowałem w Cortlandzie, śmiesznie się zdziwiłem jak zobaczyłem ich biuro niewiele większe niż pój pokój. :) Jak sobie zmontuje nowego kompa specjalnie do grafiki (jakoś przed wakacjami) to się pewnie skusze na coś większego. A na razie totalnie kręci mnie pewien Bajer. Rysowanie w szkole nabierze nowego wymiaru. :)

Mr_Zombie- Kliknięcie lub moment rysowania zaczyna się kiedy piórko dotyka powierzchni aktywnej tabetu. Dokładnie kiedy piórko zaczyna wyczuwać jeden z 512 stopni nacisku.

Cytat: "Kraken"
No wiesz,myślałem ,że A6 może nie wystarczyć ("toż to, tylko pół kartki z zeszytu " ! ).

A6 rzeczywiście może być za małe do rysowania. Co innego jeżeli tablet ma zastępować tylko myszkę (czyli bez pracy z grafiką), wtedy im mniejszy tym lepszy, mniejsze ruchy ręką, mniejsze zmęczenie a precyzja oczywiście większa niż mycha. Do rysowania na początek polecam A5, wersje bez programów żadnych, bo myśle że na razie nie będziesz pracował zawodowo, a jak już będziesz to na pewno będzie cię stać na inwestycje w A4 lub nawet coś większego.

Cytat: "Kraken"
A czy tak dokładnie różnią się tablety Wacomu od innych ? Tablet to tylko "zwykły" touch screen na ,który nic się nie wyświetla ? Oświećcie mnie :p


Technologia tabletu w porównaniu tej z touchscreenów jest o całe lata świetlne do przodu. Touchscreen działa wtedy kiedy dotkniesz ekranu i tylko wtedy, ma 2 stopnie ‘nacisku’ czyli prawda lub fałsz/ 1 lub 0/ rysujesz lub nie rysujesz, możesz go dotknąć wszystkim czyli odpada opieranie ręki na powierzchni aktywnej.
Tablet natomiast pokazuje ci pozycje kursora w momencie kiedy trzymasz piórko nad tabletem (około 1cm), kiedy dotkniesz masz 512 stopni nacisku, co niesamowicie przekłada się na rysowanie różnych linii, kolorowanie, wszystko! Na piórkach są też po 2 lub więcej przycisków. W Wacomach jak odwrócisz piórko na drugą stronę masz gumkę! ( :D )
A odnośnie wyższości Wacomów to postaraj się uwierzyć na słowo osobom które miały doświadczenia z 2 firmami. ;) Tego nie da się wyjaśnić dokładnie bo nie za bardzo wiem jaka elektronika siedzi w tych sprzętach. Wiem na pewno że firma Wacom wymyśliła tablety i mają kilkaset patentów technologicznych związanych z tymi urządzeniami, reszta producentów radzi sobie jakoś ‘inaczej’, zapewne w sposób podobny jak 5 procent ludzi którzy myjać się nie urzywają mydła. :D Ta firma pecjalizuje się tylko w tabletach i urządzeniach pochodnych a nie robi ‘wszystko’ jak konkurencja, to o czymś świadczy.
Musisz spróbować razem z jakimś programem który suppotruje tablety (darmowa pixia czy gimp nie są takie złe).

gargulec raczej średniawy ale wszystko przed tobą, wystarczy chcieć. ;)

Cytat: "Tarniak"
Cytat: "monio4"
Ogółnie nie jest to typowy pixelart raczej oekaki i jest troszke błędów w perspektywie ale praca całkiem niezła. Jakby koleś poświęcił jeszcze jakieś kilka/ kilkanaście godzin to by był z tego Wyyyyyyjebawszy pixelart.

Całkiem niezły? :shock: Stary, jak dojdziesz do takich "błędów w perspektywie" to będziesz mógł powiedzieć, że jest "całkiem niezła" :lol:.

Tjaaa… te twoje personalne podpierdalanki są czymś spowodowane czy po prostu taki jesteś?
Codziennie widze dziesiątki jeżeli nie setki różnych prac które przebijają to autko w absolutnie każdym aspekcie, po prostu zjadam tego tak wiele że takie coś nie robi na mnie żadnego wrażenia. Magia tej pracy polega na tym że koleś ją sfilmował i nic więcej. Może w trocie dłuższym czasie ale ja bym spokojnie zrobił coś takiego*, podobnie jak większość osób które znają się troszkę lepiej na pixelarcie. (* pomijam że nigdy nie rysowałem żadnego samochodu, to może być ten problem. Krążownik obcych czy jakiegoś kosmicznego myśliwca to bym obczaił)

Tarniak

  • Gość
Art work's :)
« Odpowiedź #531 dnia: Grudnia 25, 2006, 09:44:43 am »
Cytuj
Tjaaa… te twoje personalne podpierdalanki są czymś spowodowane czy po prostu taki jesteś?
Codziennie widze dziesiątki jeżeli nie setki różnych prac które przebijają to autko w absolutnie każdym aspekcie, po prostu zjadam tego tak wiele że takie coś nie robi na mnie żadnego wrażenia.

To nie jest żadna "personalna podpierdalanka" bo ani Cię nie znam ani nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby Cię objeżdżać wzdłuż i wszerz. Po prostu to co sam zaproponowałeś kilka stron wcześniej nie umywa się do tego samochodu i jako przeciętnego zjadacza chleba, nie obchodzi mnie, że w kilka godzin dłużej też byś to zrobił. Ja patrzę na efekty naoczne :wink:

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Art work's :)
« Odpowiedź #532 dnia: Grudnia 25, 2006, 20:06:08 pm »
sorry ale wasze rysunki sa słabe w porównaniu do mojego



xDDD

Nice Girl

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-08-2005
  • Wiadomości: 242
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #533 dnia: Grudnia 25, 2006, 21:57:03 pm »
No to fakt, nie ma co ukrywać że Mikes bije Swoim rysunkiem innych na głowę XP Ja np. zaliczyłam upadek na własną po obejrzeniu tego słitaśnego koale i buziaka pod Nim  8) You rock's  :D

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Art work's :)
« Odpowiedź #534 dnia: Grudnia 25, 2006, 22:41:32 pm »
A to bynajmniej nie jest królik? XD

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Art work's :)
« Odpowiedź #535 dnia: Grudnia 25, 2006, 23:48:59 pm »
Ja tam rysowałem to z myślą że to zając ale koala też może byź :lol:

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Art work's :)
« Odpowiedź #536 dnia: Grudnia 29, 2006, 12:20:07 pm »
Panowie, czy moglibyscie mi polecic jakis dobry tablet? Potrzebuje takowego dla taty, ktory zamierza zajac sie rysunkami technicznymi do pracy i ogolnie rysowaniem.
Fryty tyty dotknij pyty

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Art work's :)
« Odpowiedź #537 dnia: Grudnia 29, 2006, 12:50:57 pm »
Jakikolwiek tablet Wacom'a :D.
Reszta zależy jedynie od tego, ile zamierzasz na to urządzenie wydać.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Art work's :)
« Odpowiedź #538 dnia: Grudnia 29, 2006, 12:57:11 pm »
Ogólnie bardziej 'techniczne' są tablety z rodziny Intuos, za czym przemawiają modele CAD. To rysunków technicznych potrzebny jest możliwie jak największy tablet. Google mówi: Intuos3 A4 Oversize CAD lub Intuos3 A3 Wide CAD. Oba te tablety mają zastosowanie głównie do rysunków technicznych ale będą też bardzo dobrze się sprawować przy zwykłym rysowaniu. Jednak uwaga: "Specjalna wersja CAD zawiera specjalny Intuos3 Lens Cursor zamiast piórka Intuos3 Pen.", czyli piórko trzeba będzie dokupić niestety oddzielnie. Jeżeli problemem będzie cena to proponuje jakieś tańsze modele Intuosów.

edit: A jeżeli macie kasy jak lodu to przestawcie klatke z białymi tygrysami i kupcie to MONSTRUM ;)

Aha.. http://www.ceneo.pl/Tablety Żeby się nie dać zrobić w balona co jest dosyć popularnym zjawiskiem przy egzotycznym sprzęcie. ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 723
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Art work's :)
« Odpowiedź #539 dnia: Grudnia 29, 2006, 23:42:47 pm »
Nie mam żadnych pomysłów, więc w ramach małego ćwiczonka zamieszczam to:

http://img69.imageshack.us/img69/4117/twarzefq6.jpg

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Art work's :)
« Odpowiedź #540 dnia: Grudnia 29, 2006, 23:52:03 pm »
Łuhuh, całkiem mocarne. Oczy w drugiej są troche średnio anatomicznie, albo mi się tylko wdaje, lewe jest za bardzo odsunięte do góry i w lewo, ale tylko delikatnie. Jak nie masz pomysłów to może byś zrobił jakąś mordke w dużej rozdziałce, taką szczegółową, wypas by był! :P

Zazdroszcze ci, ale kiedyś też będe tak potrafił!
[moje sumienie]Taa jasne, jak zaczniesz ćwiczyć wreszcie rysowanie bucu.[/moje sumienie]

edit: Zielarzu- Coś TAKIEGO albo TAKIEGO maźnij. ;) Ten koleś to totalny mistrz dla mnie. Chyba się urodził z zainstalowanym photoshopem w głowie...

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Art work's :)
« Odpowiedź #541 dnia: Grudnia 30, 2006, 02:21:59 am »
Cytuj
edit: Zielarzu- Coś TAKIEGO albo TAKIEGO maźnij. Wink Ten koleś to totalny mistrz dla mnie. Chyba się urodził z zainstalowanym photoshopem w głowie...

OMFG!! :shock:  :shock: Ten koleś jest niesamowity!! :shock:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 723
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Art work's :)
« Odpowiedź #542 dnia: Grudnia 30, 2006, 09:15:44 am »
Cytat: "monio4"
edit: Zielarzu- Coś TAKIEGO albo TAKIEGO maźnij.


Obawiam się, że to przewyższa moje skromne możliwości ;). Ja w digital paintingu jestem leszczem. Za mało ćwiczę, no i wszystko robię na podstawowych pędzlach. Ale pomyślę nad tym.  

Cytat: "monio4"

Zazdroszcze ci, ale kiedyś też będe tak potrafił!


I tego Ci życzę.

Tarniak

  • Gość
Art work's :)
« Odpowiedź #543 dnia: Grudnia 30, 2006, 12:40:34 pm »
A ja zauważyłem, że prócz obrazka dla GO to Zielarz głównie (wyłącznie?) rysuje twarze. Problem z anatomią ciała :wink: ?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 723
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Art work's :)
« Odpowiedź #544 dnia: Grudnia 30, 2006, 18:10:21 pm »
Cytat: "Tarniak"
A ja zauważyłem, że prócz obrazka dla GO to Zielarz głównie (wyłącznie?) rysuje twarze. Problem z anatomią ciała :wink: ?


Nie, mam zastój twórczy, a twarze jakoś tak szybko, "same z siebie" powstają  :wink: .

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Art work's :)
« Odpowiedź #545 dnia: Grudnia 30, 2006, 20:11:32 pm »
Pany, dziekuje za pomoc w wyborze. Prawdopodobnie zdecyduje sie na jakiegos wacoma. Nad wielkoscia jeszcze pomysle.
Fryty tyty dotknij pyty

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Art work's :)
« Odpowiedź #546 dnia: Stycznia 15, 2007, 22:07:21 pm »
Niby to fotografia ale z nutą mojej leciuteńkiej dosłownie przeróbki.

http://img402.imageshack.us/img402/7756/rmbb8.jpg

A tu już więcej photoshopa

http://img374.imageshack.us/img374/5377/dworzecjazk3.jpg

Tutaj zaś taka abstrakacja.

http://img374.imageshack.us/img374/4278/ab1yp0.jpg

Zandro

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-01-2007
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #547 dnia: Stycznia 16, 2007, 12:52:17 pm »
Derek: zdjecia daja rade, zaloz sobie konto na deviantarcie to bedziesz mogl tam to wszystko wrzucac :)



Mam pytanie odnosnie tabletów, natknalem sie na dosc tani tablet firmy Wacom - Volitio2

http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/wacom-graphire4-volito2-tablet-graficzny-p-4904.html?skad=ceneo

za taka cene nie spodziewam sie niewiadomo jakiej jakosci ,ale to w koncu Wacom .. jakie jest wasze zdanie na temat tego tabletu ? czy powierzchnia A6 starczy zeby bez mordegi cos narysowac ?
Chodzi o to ze jezeli bede chcial narysowac jakis wiekszy obrazek czy bede musial kombinowac z wycinaniem i klejeniem to w wieksza calosc czy mozna to wygdnie zrobic innym sposobem. Ewentualnie jaki tablet najlepiej kupic w granicach 300-400zl. (na pcozatek chce zobaczyc czy wogole bede w stanie sie przestawic na rysowanie 'w ciemno' patrzac na ekran mointora a nie na powierzchnie po ktorej rysuje ;)

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #548 dnia: Stycznia 17, 2007, 10:26:56 am »
Zdjęcie zupełnie mi się nie podoba. Jakieś takie bez pomysłu trochę. Przeróbka również mało interesująca. No, ale próbuj dalej. :)

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Art work's :)
« Odpowiedź #549 dnia: Stycznia 17, 2007, 10:44:30 am »
Cytuj
Zdjęcie zupełnie mi się nie podoba. Jakieś takie bez pomysłu trochę. Przeróbka również mało interesująca. No, ale próbuj dalej.


Zdjęcia robione telfonem. Ale dla mnie i tak klimatyczne ;P

_invictus

  • Gość
Art work's :)
« Odpowiedź #550 dnia: Stycznia 17, 2007, 10:59:53 am »
art, który mnie rozłożył, nie potrzeba mu już aparatu, wystarczy wyobraźnia i wprawna ręka... :)
LINK

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #551 dnia: Stycznia 17, 2007, 16:39:40 pm »
Cytat: "_invictus"
art, który mnie rozłożył, nie potrzeba mu już aparatu, wystarczy wyobraźnia i wprawna ręka... :)
LINK


Jezu  :shock: to takie cuda mozna robic w photoshopie? O.o Na poczatku myslalem, ze to zdjecie  :D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Art work's :)
« Odpowiedź #552 dnia: Stycznia 17, 2007, 16:51:28 pm »
To nie jest fake?  :|

Laska wygląda trochę "photoshopowo", ale wydaje mi się że podstawą efektu końcowego było zdjęcie  :wink:

Zandro

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-01-2007
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #553 dnia: Stycznia 17, 2007, 20:16:49 pm »
a na koncu tam pisze :

"and link to reference photo:
http://img118.imageshack.us/img118/...kjfbnxqpn10.jpg"

, robione na podstawie zdjecia, oba wygladaja niemal identycznie. Jest jeszcze taka opcja ze gosc wcale tego nie musial rysowac... wystarczy zeby na zdjecie nalozyc byle jaki efekt artystyczny, np rozmycie, czy cos co sprawia ze zdjecie wyglada jakby rysowane i juz.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Art work's :)
« Odpowiedź #554 dnia: Stycznia 18, 2007, 00:22:55 am »
Tylko, że takie coś jest możliwe do narysowania.
Już nie takie cuda widziałem...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #555 dnia: Stycznia 18, 2007, 17:13:56 pm »
Chyba moge juz zaczac majsterkowac bardziej przy tablecie, mobilizacją jest Zielarz ;P jak zobaczylem jego rysunki to padłem. no więc... pozyczylem od kumpla i chcialem zobaczyc co i jak. No i zobaczylem, przerysowalem od podstaw takiego Naruto z deviantarta no i powstalo najpierw to : ( wtedy myslalem ze nic z tego )


A kiedy juz troche nad nim popracowalem to wyszło takie coś ( od razu znacie moje nazwisko i imię, lubie sie podpisywać ;) )



Mysle ze jak na .... 4 rysunek na tablecie, to nawet fajnie mi to wyszło. Przedtem kumpel dał tutaj ten rysunek, ale skasowal ze wzgledu na to, ze nic o tym nie wiedzialem, ale postanowilem jednak go tu zamiescic, zeby zyskac sobie jakies opinie ktore mnie zmobilizuja, bo po tablet siegam tylko czasem ( głownie latam z ołowkiem i kartką, po prostu o wiele, wiele lepiej na niej rysuje, niz na "elektronicznej" ). No. Dodam tylko ze zadnego kopiowania nie bylo, rysunek po prostu przypadl mi do gustu bardziej niz inne, az tak ze postanowilem go narysowac po swojemu :)

pozdr.
EDIT: rysunek pochłonął mi niecałą godzinę pracy.

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #556 dnia: Stycznia 18, 2007, 17:30:20 pm »
Shadowek jezeli to twoja 4 praca na tablecie to jestem pod wrazeniem :D. Ja potrafie robic niezłe tło  :lol:  :lol:

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #557 dnia: Stycznia 18, 2007, 17:39:43 pm »
Nom... Dzięki :) W takim razie wiem do kogo sie zwrocic po dobre tło :lol: . Umiem tylko gwiazdy, chmury, księżyc i jakies bazgroły. Jesli chodzi o "krajobrazy" :) jakies tutoriale dotyczące rysowania na tablecie plz ? (typu cieniowanie czy ogolnie jakies tipsy ułatwiające ??? zna ktos ? byłbym "dźwięczny" ;) )

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #558 dnia: Stycznia 18, 2007, 17:46:25 pm »
nie wiem kto to dal wczesniej
mnie sie podoba

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Art work's :)
« Odpowiedź #559 dnia: Stycznia 18, 2007, 17:47:11 pm »
Cytat: "Slay"
nie wiem kto to dal wczesniej


Nikt nie powinien wtedy tego widziec ;)