Autor Wątek: Rowery  (Przeczytany 69381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Rowery
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 28, 2014, 00:38:07 am »
Ile masz wzrostu? Teraz ze sztywnych ram warto się zainteresować rowerami 650b (27,5") lub 29erami - może coś z Canyona: https://www.canyon.com/_pl/. Jak masz zamiar jeździć tylko po terenie to jakiegoś fulla XC w tych granicach cenowych można by szukać. np. Giant Anthem

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Rowery
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 28, 2014, 07:13:40 am »
A polecacie jakiś konkretny model MTB, coś z Kellysa, może Kross? W granicy 5-6 tyś zł? Do tej pory jeździłem na Kellysie, w sumie sobie chwaliłem, ale rower już dość wiekowy jest, bo prawie 10 lat ma i tak jakoś mnie naszło żeby może kupić coś nowego. Lepiej kupić coś ze sztywną ramą czy może fulla, ale wiadomo osprzęt będzie gorszy wtedy. Bardziej bym się skłaniał do roweru ze sztywną ramą, ale może forumowi znawcy bardziej ogarniają temat. :cool:

Co myślicie o takim Krossie?
http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-26quot/level-a9
Ja tam znawcą nie jestem, ale przy poszukiwaniu patrzyłem m.in. na polskie rowerki. 6 tysi? Jesteś aż takim rowerowym weteranem, że tańszy i nieco gorzej wyposażony rower nie spełniłby Twoich wymagań? Ja bym zainteresował się np. Unibike Flite 29" za mniej, niż połowę tej kwoty:
http://www.unibike.pl/flite29.html

lub tysiąc drożej, najwyższe mtb od Unibike'a:
http://www.unibike.pl/expert29.html

Zostaje mnóstwo kasy na gadżety i ciuchy ;)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 28, 2014, 07:30:52 am »
Gorzej wyposażony mam teraz, a kto stoi w miejscu ten się cofa, więc trzeba iść do przodu i kupić rower lepszy niż poprzedni :cool: rower ma być tylko w teren, więc tym bardziej wolę kupić coś naprawdę porządnego. Wzrostu mam między 176-178, nie wiem dokładnie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Rowery
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 28, 2014, 12:10:04 pm »
Wracając na ziemię (;)) popłynąłem na fali opinii i wysłałem zamówienie na Kands Maestro z 2013 na ramie 21" (czarno-zielony). Liczę, że przed weekendem majowym do mnie dotrze. Cena jest decydująca, nie cisnę po ciężkich górach, więc na moje potrzeby raczej wystarczy. Kilka drobnych elementów pewnie pójdzie do wymiany na dzień dobry (gripy, podnóżek, może pedały).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2014, 13:52:03 pm wysłana przez Kert »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Rowery
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 28, 2014, 16:10:30 pm »
Gorzej wyposażony mam teraz, a kto stoi w miejscu ten się cofa, więc trzeba iść do przodu i kupić rower lepszy niż poprzedni :cool: rower ma być tylko w teren, więc tym bardziej wolę kupić coś naprawdę porządnego. Wzrostu mam między 176-178, nie wiem dokładnie.
Czyli generalnie przy tym wzroście celowałbym bardziej w rowery 27,5", bo 29ery bardziej się sprawdzają przy wzroście >1,80m. Natomiast jeśli to ma być rower tylko w teren, to chyba jednak celowałbym w fulla (koła 26" lub 27,5" - ale te jeszcze nie są wśród fulli tak popularne), bo żaden hardtail nie zapewni takiej frajdy jak rower z pełnym zawieszeniem np. coś takiego: https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3281#tab-reiter1 (tylko hamulce bym wymienił na jakieś Avidy bądź z Shimano co najmniej Deore), Giant Anthem: http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/anthem.27.5.3/17693/74012/#specifications (ale osprzęt gorszy). Generalnie to polecam Canyony, bo oferują chyba najlepszej klasy osprzęt w danej kategorii cenowej. Kilku znajomych posiada rowery tej marki, którymi ścigają się na maratonach oraz XC i sobie chwalą :) Jeden ma takiego potwora: https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3178

Wracając na ziemię (;)) popłynąłem na fali opinii i wysłałem zamówienie na Kands Maestro z 2013 na ramie 21" (czarno-zielony). Liczę, że przed weekendem majowym do mnie dotrze. Cena jest decydująca, nie cisnę po ciężkich górach, więc na moje potrzeby raczej wystarczy. Kilka drobnych elementów pewnie pójdzie do wymiany na dzień dobry (gripy, podnóżek, może pedały).
Dla poprawy kondycji czy jako turystyk z pewnością wystarczy :) Jak się wkręcisz na dobre w rowery, to będziesz chciał coś lepszego. Im więcej kilometrów pokonuje się rowerem tym wymagania coraz wyższe.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2014, 16:17:46 pm wysłana przez marcin_N »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rowery
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 28, 2014, 16:27:58 pm »
Czy przypadkiem JBG nie miał Canyona? Bo jeśli tak, to ramę reklamował kilka razy, aż w końcu mu wymienili na nową, sprzedał i kupił coś innego producenta  8)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Rowery
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 28, 2014, 16:55:58 pm »
Wracając na ziemię (;)) popłynąłem na fali opinii i wysłałem zamówienie na Kands Maestro z 2013 na ramie 21" (czarno-zielony). Liczę, że przed weekendem majowym do mnie dotrze. Cena jest decydująca, nie cisnę po ciężkich górach, więc na moje potrzeby raczej wystarczy. Kilka drobnych elementów pewnie pójdzie do wymiany na dzień dobry (gripy, podnóżek, może pedały).
Dla poprawy kondycji czy jako turystyk z pewnością wystarczy :) Jak się wkręcisz na dobre w rowery, to będziesz chciał coś lepszego. Im więcej kilometrów pokonuje się rowerem tym wymagania coraz wyższe.
Jak ze wszystkim w życiu :) Ty byś ten rower pewnie grubo zajeździł w jeden sezon.
Myślałem wcześniej nad Evado 5.0 i 7.0, a generalnie zdecydowany byłem na Unibike Flite 29, ale jak sobie podsumowałem cenę zakupu + dodatkowe akcesoria, rachunek wyszedł prosty. Nie chcę wydawać takich kwot na rower, skoro dużo nie jeżdżę i nie poczuję różnicy w tym, co ma do zaoferowania. Trochę ponad tysiąc sto (po upuście) za rower to nie majątek, a Kands na takim osprzęcie wydaje się naprawdę solidny. Zawsze mogę wymienić poszczególne słabe ogniwa, albo jak mi odjebie, to zapodać tarczówki.
Poza tym uzmysłowiłem sobie, że większość moich znajomych tak naprawdę nie używa rowerów mtb zgodnie z ich przeznaczeniem. Wiadomo, mają swoje zalety, są bardziej zwrotne, pewnie bardziej trwałe i bardziej wytrzymałe (choć niekoniecznie, bo przeczytałem o problemach z pękającymi ramami w Krossach Level A i B - choć to oczywiście tylko opinia przeczytana w internecie), ale po cholerę mi takie atrybuty na dłuższe trasy za miastem, gdzie jeździmy głównie asfalt, lekki żwir, droga przez lasek. Jedynie będzie przypał przy znajomych, którzy kupili i jeżdżą na wysokich modelach górali Krossa - gdy nagle po kilkunastu kilometrach trasy im odjebie wjechać na jakąś górkę, wtedy pozostaje mi zielona łączka albo rower na bark i wbieganie xD
Wcześniej śmigałem na amerykańskim Murray'u mtb, który przeleżał w piwnicy dobre 15 lat. Po dokonanym odrestaurowaniu i dwóch sezonach zbyt mały rozmiar ramy był niestety nie do zdzierżenia. Wybór wydał się optymalny.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2014, 17:10:34 pm wysłana przez Kert »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Rowery
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 28, 2014, 18:06:10 pm »
ja ostatnio też kupiłem rowerek:



dla panny oczywiście.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Rowery
« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 28, 2014, 18:42:21 pm »
Tomasza nie ma na forum! Nikt Ci nie da plusa!

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #89 dnia: Kwietnia 28, 2014, 21:30:13 pm »
A ja dziś kupiłem też rower, poszedłem tylko pooglądać i niestety jak się okazało mam bardzo słabą wole. :mad: Kupiłem jednak tego Krossa którego dawałem w linku, z tym że wysępiłem go za 600zł mniej i jeszcze wyżebrałem licznik z rogami. :grin: Jeździ mi się na nim genialnie, fajny leciutki, normalnie prawie sam jeździ :P Porównując do swojego starego szrota, za którego swojego czasu też wywaliłem sporo hajsu, różnica jest masakryczna. :eek: Polecaliście w sumie inne, ale jak go zobaczyłem w sklepie to miałem mokro :oops: nie dało się nie kupić. Dziś walnąłem po jakichś haszczach ze 30 kilosów, na początek może być. :P

Co mnie zdziwiło to kierownica, jak na niego wsiadłem to myślałem że będę auta na drogach rozp**rdalał, taka jakaś długa. :mad: Nie wiem takie są teraz jakieś standardy czy cuś? Przyzwyczajony byłem do zdecydowanie krótszej, a tym to mogę zabijać ludzi. :o I w sumie jak oglądałem inne to wszystkie mają te kierownice jakieś tak zjebanie długie. o_O Nie bardzo mi się to podoba i dziwnie się jakoś jedzie, ale może to kwestia przyzwyczajenia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2014, 21:40:14 pm wysłana przez Wooyek »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Rowery
« Odpowiedź #90 dnia: Kwietnia 28, 2014, 21:31:47 pm »
Ja aktualnie jeżdżę takim:

Osprzęt w całości Deore, piasty Novateca na maszynówkach i amor powietrzny Suntour Epicon.

Co nie zmienia faktu, że też chciałbym mieć do wydania na rower tyle co Wooyek :) Na Wielkopolskę wybrał bym z pewnością jakiegoś hardtaila 27,5" z Foxem, osprzętem Deore XT i lekkimi kołami Mavica :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Rowery
« Odpowiedź #91 dnia: Kwietnia 28, 2014, 22:09:23 pm »
Marcin, specjalnie przekręciłeś mostek o 180st. dla bardziej dynamicznej sylwetki, czy takie robi wrażenie na zdjęciu?

No to Wooyek teraz MUSISZ wrzucić zdjęcia tego cuda. Gdy łaziłem za rowerami widziałem w sklepie Krossa Moon V3 na fullu i Level B+. kur**, jakie pociski, robiły ogromne wrażenie. Tylko to nie są rowery dla "zwykłych" użytkowników. Musiałbym jeździć z widoczną bronią palną za pasem, żeby innych nie kusiło.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #92 dnia: Kwietnia 28, 2014, 22:17:51 pm »
Wrzucę jutro, dziś już nie chce mi się zapylać do piwnicy. :P

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Rowery
« Odpowiedź #93 dnia: Kwietnia 28, 2014, 22:21:16 pm »
TRZYMASZ GO W PIWNICY?! Ja bym go w salonie postawił ;)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #94 dnia: Kwietnia 28, 2014, 22:32:20 pm »
Taa, ujebanego. :P Pewnie wyląduje na balkonie od jutra.

Tutaj 2 fotki na szybko.






marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Rowery
« Odpowiedź #95 dnia: Kwietnia 29, 2014, 00:30:55 am »
Marcin, specjalnie przekręciłeś mostek o 180st. dla bardziej dynamicznej sylwetki, czy takie robi wrażenie na zdjęciu?

Przekręciłem, ale ten mostek co mam jest akurat "dwustronny" i można takie rzeczy robić :)

Taa, ujebanego. :P Pewnie wyląduje na balkonie od jutra.

Tutaj 2 fotki na szybko.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Rower na wypasie, w dodatku z węgla :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2014, 00:36:10 am wysłana przez marcin_N »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Rowery
« Odpowiedź #96 dnia: Kwietnia 29, 2014, 22:32:57 pm »
Dzisiaj odebrałem od kuriera swojego Maestro. Jestem pozytywnie zaskoczony usługą - prosiłem o szybką wysyłkę, żebym mógł wypróbować rower w weekend majowy, nie sądziłem jednak, że w 18 godzin od zamówienia będę miał już Kandsa na chacie. Ogólnie polecam sprzedającego fhu_rowery_pl na allegro. Świetny kontakt przez telefon (bez kitu, typ jest bardzo entuzjastyczny, przy tym poradzi, pogada), można trochę wynegocjować poza serwisem aukcyjnym (co zresztą zrobiłem), sprzęt przyjechał nieobity, wstępnie wyregulowany, w miarę dobrze zabezpieczony. Chyba Ogur kupował u tego samego sprzedającego (nie jestem pewien), może potwierdzi.



Zaskoczeń jest więcej. Największe to sam rower, nie spodziewałem się otrzymania takiego sprzętu za trochę ponad tysiąc złotych, wygląda na droższy. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać, złożyłem skubańca łącznie z drobnymi gadżetami (tu dodam, że nie warto dodatkowo brać oświetlenia - spory badziew, szczególnie tylna lampka) i pośmigałem paręnaście kilometrów. Co pierwsze rzuca się w oczy, to rozmiar: wydaje się bardzo duży, combo koła 28" + rama 21" robi początkowe wrażenie swoimi gabarytami, pomimo dość cienkiej ramy i wąskiego profilu opon. Kobitę musiałem podsadzić, żeby w ogóle mogła na niego wsiąść :lol:

W jeździe lekko się porusza, nie męczę się, jak na mtb (oczywiście mowa o drodze asfaltowej i lekkim, leśnym trakcie), choć muszę się przyzwyczaić do innego profilu roweru i jeździć bardziej rozważnie (niestety na wysokich krawężnikach już sobie tak nie pofolguję, jak na mtb, nawet mam lekką schizę, że bardzo łatwo będzie scentrować koła). Czuję się po prostu mniej pewnie, niż na góralu, mam obawy przed całkowitym puszczeniem hamulców i konkretnym rozpędzeniem się z górki. Kwestia przyzwyczajenia i wyrobienia kilometrów. Niestety po nawet tak krótkiej trasie poczułem pod stopami lekkie trzeszczenie. Podejrzewam, że trzeba jeszcze mocniej dokręcić korby, choć ogólnie trochę się obawiam, bo ten element to ponoć pięta achillesowa Maestro (na czymś musieli oszczędzić, skoro wrzucili tak frywolnie osprzęt alivio). Mam też uwagi do amora, bo przy całkowitej blokadzie jest w stanie wykonać jeszcze lekki skok, nie jest w pełni sztywny. Gripy ewidentnie do wyjebania, podnóżek tak samo - choć nie z powodu obciachu, bo nie rozumiem tego argumentu, bardziej dlatego, że po prostu nie spełnia należycie swojej funkcji.

Jak na pierwsze wrażenia, jestem bardzo zadowolony z zakupu lekko utwierdzając się w przekonaniu, że w tej cenie dokonałem słusznego wyboru.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2014, 22:36:30 pm wysłana przez Kert »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rowery
« Odpowiedź #97 dnia: Kwietnia 29, 2014, 23:37:38 pm »
Nie ma za co  8)

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Rowery
« Odpowiedź #98 dnia: Kwietnia 30, 2014, 22:39:49 pm »
Macie zdjęcie mojego skromnego roweru w dodatku z plastiku.



Wooyek zjebałeś trochę za 6tys. miałbyś tego Canyona full suspension i wtedy dopiero byś poczuł kolosalną różnicę. Ogólnie nigdy nie kupiłbym żadnego Krossa, Kellys'a, ale to tylko moje zdanie, mimo moich przygód z Canyonem kupiłbym go raz jeszcze dla samego osprzętu bo rama wychodzi za darmo przy ich cenach.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2014, 22:45:12 pm wysłana przez Johnny B. Goode »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #99 dnia: Kwietnia 30, 2014, 22:43:07 pm »
Ale ja go kupiłem za 4900 i bardzo sobie chwalę. :angel:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Rowery
« Odpowiedź #100 dnia: Maja 01, 2014, 07:28:23 am »
Tym bardziej, że full suspension nie zawsze się sprawdza...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Rowery
« Odpowiedź #101 dnia: Maja 01, 2014, 15:11:15 pm »
Takim rowerem to ja już bym się bał pod uczelnią parkować  :angel:

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Rowery
« Odpowiedź #102 dnia: Maja 02, 2014, 16:08:40 pm »
Hamulce tarczowe mi zaczęły piszczeć i działają gorzej, jakieś rady ?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #103 dnia: Maja 02, 2014, 16:10:14 pm »
Posmaruj olejem tarcze.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Rowery
« Odpowiedź #104 dnia: Maja 02, 2014, 16:17:00 pm »
Dziś jakimś sprejem z lidla spryskałem a później wytarłem, nie wycierać czy jakiś inny olej spróbować ?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 02, 2014, 16:20:31 pm »
Tak, najlepiej roślinny. :troll: Żartowałem przecie! :lol: Nie chce Cię mieć na sumieniu jak nie zahamujesz w ogóle jadąc z górki. :( A na poważnie to nie wiem co zrobić z czymś takim, nie miałem z tym nigdy problemów.

Znalazłem Ci taki temat, dawaj plusa! :mad:

http://www.forumrowerowe.org/topic/89857-hydrauliczny-hamulec-tarczowy-okropnie-piszczy-tyl/
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2014, 16:22:14 pm wysłana przez Wooyek »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Rowery
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 02, 2014, 16:35:43 pm »
Wczoraj chrzest Kandsa Maestro. 70 km, sprzęt ładnie pracuje, oprócz piszczenia przednich hamulców i jednokrotnej konieczności dokręcenia siodełka oraz przestawienia sztycy jest tip-top. Nie oszczędzałem go za bardzo, pomiędzy drogami asfaltowymi i ubitymi ścieżkami, wjeżdżałem w kamyczki, błocko i leśne dróżki. Co więcej, jak nigdy wcześniej nie widziałem nikogo na tym rowerze, wczoraj trafił się jeden cyklista na białym egzemplarzu, model z 2014 (czarne szprychy, mostek UNO zamiast ZOOMa). Kwestią dygresji, coś mnie podkusiło i wracając postanowiłem wjechać na krakowski rynek. To był bardzo zły pomysł. MNÓSTWO ludzi, skill w omijaniu przeszkód i refleks z gier bardzo się przydał (;)), ale gawiedzi było tyle, że poważnie rozważałem zejście i prowadzenie obok jednośladu.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Rowery
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 02, 2014, 16:42:13 pm »
Wooyek dopiero jak zadziała :troll:, spróbuje pierw alkoholem.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 20, 2014, 17:12:21 pm »
Chopoki(a właściwie to Marcin, bo jeśli ktoś jeździ to pewnie tylko on, a no i może jeszcze Johnny B. Goode) a powiedzcie mi czy jeździcie w SPD? Ludzie piszą, że generalnie warto, nawet bardzo, bo różnica jest ogromna w porównaniu do zwykłych pedałów, tylko przeczytałem jakiś temat, zaraz pierwszy który mi się wyświetlił jak wpisałem w google, to jakiś gość zaczął bać się na rowerze jeździć. :lol: Faktycznie tak ciężko się przestawić, biorąc pod uwagę, że przez 30 lat jeździłem na zwykłych platformówkach? No i jako że wywaliłem troszkę pieniędzy na rower, to nie chciałbym go sobie zniszczyć :oops: ch** tam ze mną, poskładają mnie jakoś, (poza tym na forumku dochtór :troll:) ale rowera to mi szkoda, przynajmniej jeszcze teraz, dopóki jest w miarę "nowy". :P


I sruuu, gleba przez kierownice razem z rowerem. :troll:



 :mad:


Wooyek dopiero jak zadziała :troll:, spróbuje pierw alkoholem.

Dawaj mojego plusa! :evil:
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 18:26:11 pm wysłana przez Wooyek »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rowery
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 20, 2014, 17:43:06 pm »
JBG na 100% śmiga na platformach, ale ja mam SPD. Zaczynałem od Shimano, zmieniłem na egg beatery Crank Brothers. Glebę zaliczyłem jedną - na samym początku przy zerowej prędkości, bo zapomniałem, że przy zatrzymaniu trzeba się wypiąć. Ewentualne problemy z przestawieniem mogą potrwać kilka dni, a później już tylko zalety z jazdy na SPD. Przy glebie jak na zdjęciu odepnie się samo.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 20, 2014, 17:44:13 pm »
Przy glebie jak na zdjęciu odepnie się samo.

Jej się chyba nie wypięło, bo nogę, przynajmniej tę którą widać ma wpiętą. :troll: Tak czy inaczej, muszę pomyśleć nad tym poważnie. I tak czytam, to chyba sporo osób ma gleby właśnie przy prawie zerowej prędkości, bo zapomina się wypiąć jak trzeba stanąć.

Teraz zerknąłem na ceny butów. Łoo kurwa, chyba sobie jeszcze teraz nie kupie. :troll:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rowery
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 20, 2014, 17:48:53 pm »
Buty mam Shimano za jakieś 200 złotych i są spoko. Pedały były dwa razy droższe (Cranki, bo Shimano miałem najtańsze).

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 20, 2014, 18:01:24 pm »
Te pedały masz Iras?

Biera, bo po dwiesta so. :dance:

Chociaż tu są "te same" tylko model wyższe tak jakby.

 :mad:
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 18:08:46 pm wysłana przez Wooyek »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rowery
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 20, 2014, 18:14:45 pm »
Ja mam trójki.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 20, 2014, 18:18:05 pm »
Łoo kur**. :lol:

Jeszcze się wstrzymam, zobaczymy co tam Marcin doda w tym temacie no i generalnie na spokojnie przemyśle temat, nie ma co się podpalać.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Rowery
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 21, 2014, 01:07:28 am »
Na SPDkach jeżdżę prawie od początku mojej "kariery". Buty mam tanie Shimano - M077 bodaj, a pedały Shimano PD-M520. Generalnie bez SPD nie ma jazdy dla mnie :) Przyzwyczajenie się na 100% to kwestia jednego-dwóch dni, ale jeździ się genialnie. Naprawdę świetny patent :) 

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rowery
« Odpowiedź #116 dnia: Maja 23, 2014, 22:31:16 pm »
A więc właśnie wróciłem z delikatnej przejażdżki w SPDkach, jeździłem raczej po równym, żeby się troszkę obyć z zupełnie nowym dla mnie patentem i muszę przyznać, że to jest genialne! :-D pierwszy raz w życiu mam to na nogach i po jakichś dziwnych opowieściach ludzi w sieci, nie mogę uwierzyć że komuś się w tym źle jeździ, bo ja po założeniu czułem się jakbym jeździł w tym od zawsze :-D jakiś taki zupełnie "inny" w sensie zajebisty feeling z jazdy na rowerze :-D
Nie kupiłem drogiego sprzętu bo nie wiedziałem jak to będzie po historiach z netu. Pedały to Shimano PD-M540 a buty Shimano SH-XC30, ale to był zdecydowanie dobry wybór. :-D


edit.
Dziś już tak pięknie nie było, pojechałem w cięższy teren i kilka razy się wypierdoliłem aż miło, ręce poobdzierane, nogi to samo, życie jest piękne. :troll: Co nie zmienia faktu, że jeździ się genialnie. :troll:
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2014, 18:27:39 pm wysłana przez Wooyek »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Rowery
« Odpowiedź #117 dnia: Maja 24, 2014, 19:54:39 pm »
Trzeba sobie do łba po prostu wbić, że przy zatrzymywaniu trzeba się wypiąć :) Ja też zaliczyłem chyba ze dwie gleby z tego powodu - jedna gdzieś w mieście i ludzie się na mnie jak na debila patrzyli - zresztą nadal się patrzą jak słyszą te klikanie przy ruszaniu z miejsca :)

Dzisiaj miałem okazję karnąć się szosą o wadze poniżej 8kg i wiem, że to będzie mój następny rower :P

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Rowery
« Odpowiedź #118 dnia: Maja 24, 2014, 19:56:48 pm »
Ja bym się pewnie w tym zabił!  :lol:

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Rowery
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 24, 2014, 19:59:46 pm »
Na kolejny sezon myślę kupić SPDki, bo w tym najprawdopodobniej mało pojeżdżę ze względu na czas. Czy ceny jakoś na zimę/jesień tanieją ?
Yeahh, me and hate that's an odd couple