Autor Wątek: Blue Dragon  (Przeczytany 18987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 12, 2007, 02:37:00 am »
Po tych opiniach myślałem, że rzeczywiście będzie słabiutko, ale po pograniu w demo mile się zaskoczyłem. Przez pierwsze 5 minut wkurzał mnie troche Shu, ale później nawet go (i resztę drużyny) polubilem. Mi akurat klimat przypasował i widać, że to gra na dłuuugie godziny.
Moje oceny na podstawie dema:
Grafika: 8
Dźwięk: 9
Grywalność: 8+
Ogólnie: 9-

Mick123

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-12-2005
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 12, 2007, 09:19:22 am »
Gierka mi sie zajebiście podoba , grafika jest zajefajna taka jaka sie spodziewałem po tym tytule :) , muzyka świetnie pasuje do klimaty Czekam na pełną wersje łykam jak tylko wyjdzie :)

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 12, 2007, 11:22:16 am »
wczoraj po ściągnięciu zagrałem tylko parę minut, ale to co ujrzałem nie spodobało mi się zupełnie...mam nadzieję, że przy dłuższym posiedzeniu zmienię swoje nastawienie do niebieskiego smoczka :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 12, 2007, 16:04:35 pm »
Osobie polecam wszystkim ściągnąć stary trailer z TGS (bardzo klimatyczny). Jeśli się wam spodoba, to demo też powinno przypasować.

FREZER

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-09-2004
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 10, 2007, 13:15:22 pm »
jutro zassam dopiero demko ciekawi mnie jak to wyglada pewnie pełno filmików skoro full wersja na 3 dvd

Mick123

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-12-2005
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 24, 2007, 21:39:50 pm »
Gierka jest wielka jestem już po kilku godzinach gry i nie mogę się od niej oderwać czym dalej tym lepiej , grafika muzyka wszystko na najwyższym poziomie .

HattoriH

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-08-2007
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 28, 2007, 18:41:42 pm »
Gra bez dodatku z konta zarejestrowanego w Hong Kongu jest fajna, ale za szybko wszystko sie dzieje, przeciwnicy nie są żadnym wyzwaniem. :-?
Ale po wgraniu "moda" i ustawieniu na Hard gra nabiera rumieńców :-D. Walka ze zwykłym skorpionem :shock: to jest wyzwanie(Poisson i brak antidotum spowodowały, że musiałem wałczyć z konikami polnymi LOL hehe, żeby nabić sobie poziomy - od 7 czy 8 Kluke dostaje skilla MP regen:)), a pierwszy boss-dinozaur sprawia, że musimy ruszyć nasze szare komórki i działać taktycznie  :idea:. (bez potionow nie ma szans na zabicie go).

Gram ponad 2h i gra wygląda jak kreskówka, cud-scenki są dosłownie co parę minut - grafika jest sterylna, a  jednocześnie śliczna (ma w sobie urok), postacie są świetnie wymodelowane, tekstury na nich ostre jak brzytwa. Myślałem, ze styl tej gry(manga do potęgi "n") będzie mnie %^@^&#, ale tak nie jest. Głosy do postaci są dobrane mistrzowsko. Podstawowy tekst Paris Hilkot to "It's hot!", a Shu:) "I won't give up!" - powtarza go przy każdej możliwej sposobności, szkoda ze mu żyłka na czole nie pulsuje hehe

50 CENT

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-02-2006
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpnia 29, 2007, 17:25:00 pm »
Tego moda sciagnales z LIVE'a czy jak ?? Bo też bym chcial pograc na wyższym poziomie :)
X360 + HDTV juz mam :D

NA GC 2006 BYŁO COOOOOOOOOL ! ! !
A NA GC 2007 BYŁO JESZCZE LEPIEJ ! ! ! :D

HattoriH

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-08-2007
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpnia 29, 2007, 20:08:25 pm »
Dodatek do BD zassalem z Marketplace'a zarejestrowanego w Hong Kongu. Gra duzo zyskuje po ustawieniu na Hard:), teraz motyle mnie bija:):) hehe

LooteRo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-07-2007
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 29, 2007, 21:10:19 pm »
Ja od siebie powiem że gra mnie zachwyciła , animacje są piękne mam wrażenie że oglądam bajkę , przed momentem przyłączył się do mnie jakiś troll :P I teraz walczę w czworo przy czym ugrane mam już 6h. :) Zapowiada sie świetna przygoda : >

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 29, 2007, 21:21:08 pm »
Ja sie czaje zeby zakupic, ale demko mnie nie przekonalo. Czy jest ktos z zachwycajacych sie tu i teraz komu rowniez demko sie nei podobalo a teraz nie moze sie oderwac od fulla ? :)
Zaznaczam ze jestem maniakiem jrpgow i dla mnei takie Enchanted Arms to zajebisty tytul z braku laku

Dino

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2007
  • Wiadomości: 363
  • Reputacja: 0
  • "You Have To Find Sisters Of Fate"
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 29, 2007, 23:18:13 pm »
Ja sie czaje zeby zakupic, ale demko mnie nie przekonalo. Czy jest ktos z zachwycajacych sie tu i teraz komu rowniez demko sie nei podobalo a teraz nie moze sie oderwac od fulla ? :)
Zaznaczam ze jestem maniakiem jrpgow i dla mnei takie Enchanted Arms to zajebisty tytul z braku laku
Ja na twoim miejscu bym nie kupował.Grałem w demko i wczoraj 3h u kumpla i bez rewelacji  :???:
Nic nowego i do tego postacie mnie denerwują :P



Hannibal Lecter Pwnz ! :D

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 29, 2007, 23:49:16 pm »
E tam giera rządzi ;)

HattoriH

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-08-2007
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 30, 2007, 10:00:53 am »
Demo bylo takie nijakie, a pelna wersja wyglada jak bajka. Znowu jestem bity:( 2 lodowe psy auuuu

Gorrillaz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-03-2007
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 30, 2007, 11:30:16 am »
Blue Dragon dostało ocenę 6/10 w GameSpocie  :-o.

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 30, 2007, 11:31:57 am »
mam pytanko...czy w pełnej wersji dalej są zwolnienia animacji podczas walk? strasznie mnie w demie wnerwiało kiedy podczas ataku zaczynał się pokaz slajdów...

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 30, 2007, 11:50:08 am »
Ja tego nie zaobserwowałem , może dlatego że jestem po godzinnej sesji w tą grę xD GT dało 7.5 za gameplay dali 8 więc jest na prawdą porządnie i z tego co widziałem na filmiku to później na ekranie można zaobserwować nie złe kosmosy:) Mnie gra urzekła , na ale na razie Bioshock:)

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 30, 2007, 11:53:38 am »
Ogolnie to chyba zadna recka gametrailers mnie jescze nie zawiodla wiec po niej zadecyduje co z zakupem, ide obejrzec :)

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #98 dnia: Września 01, 2007, 02:28:07 am »
Ok czas na moja opinie, gdyz wczoraj gierka zawitala pod ma strzeche... tak mozecie cieszyc jape, ze premiera w US odbyla sie pozniej :/

Anyway... tak samo biednie zapakowana, 3 plytki naraz, plus kawalek opakowania sam mi sie odlamal, ale taki malutki. No to do dziela wrzucilem plytke do napedu i zaczelo sie granie. Doszedlem do momentu walki z pierwszym bossem, czyli jak ratujemy tego psa czy kto to tam jest...
Najpierw minusy:
- zwolnienia animacji i nienaturalne przejscia miedzy filmikami i gameplayem
- nie wywalili (ale nie spodziewalem sie, ze wywala) tego calego playable, join itd.
- lokacje ?
Ok lokacje to jeszcze dopiero beda przeze mnie ocenione, bo do tej pory zobaczylem jedna, ale jest ona naprawde biedna. Pustki i nic poza tym (no tak w koncu to pustynia, duh) pare kamyczkow i konarow pod skala i tyle. Zawiodlem sie, statek wygladal IMO super... no ale jak na poczatek gry mozna wrzucic taki stage.
Kolejna sprawa jest fabula, w ktorej oprocz samego poczatku nie nastepuja zadne zwroty akcji. Delikatnie mowiac w ogole nie trzyma w napieciu. FFX o VII nie wspominajac nie pozwala sie oderwac od TV, a tutaj jest inaczej. Grasz bo jestes fanem jRPG, a nie dlatego ze fabula jest kozacka. Z drugiej strony ciezko jest sie utozsamiac z glownym bohaterem. No ale zobaczymy co to dalej bedzie. Jestem nastawiony na nude :) Wiec moze bedzie ok.
Co do samego gameplayu, to BOSHE jak ja za czyms takim tesknilem!! :ninjadance: PURE jRPG!!!! System walk genialny, skille, akcesoria !! :zakochany: Wszystko pieknie i super!! No i to na co narzeka borx czyli co minuta walka, dla mnie to nie jest minus. Wlasnie tego chcialem i oczekiwalem!! Przy takich mozna smialo isc spac, tylko trzeba umiec machac galka i wciskac A spiac :) A Kluke wyglada bosko, she's soooooo cute!!! :* Blue Dragon poki co 8/10

50 CENT

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-02-2006
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #99 dnia: Września 15, 2007, 18:33:23 pm »
U W A G A !! Niech nie czytają ci co nie grali !! Witam , czy ukończył już ktoś gre ?? Chodzi mi dokladnie o ostatniego bossa , nie Nene tylko tego Giganta Destroy jak sobie poradziliscie bo przyznam ze jest najtrudniejszym przeciwnikiem w grze ( zginalem juz 5 razy  :-D pomimo 54 lv ) jak dla mnie mimo iż wykonalem wszystkie questy poboczne a co z tym idzie walczylyem ze wszystkimi pobocznymi bossami które ( mogły ) ale nie byłe silniejsze od ostatniego Bossa  :cool: Ide dalej go " męczyć "  :lol:
X360 + HDTV juz mam :D

NA GC 2006 BYŁO COOOOOOOOOL ! ! !
A NA GC 2007 BYŁO JESZCZE LEPIEJ ! ! ! :D

Mick123

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-12-2005
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #100 dnia: Października 28, 2007, 09:13:04 am »
Ja na 56 lv pokonałem go bez problemu :P

50 CENT

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-02-2006
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #101 dnia: Października 28, 2007, 22:29:32 pm »
Popełniłem błąd (( SPOILLER ))) , wystarczyło na mgle użuc wind , w ten sposob pokonałem go przy pierwszym podejsciu juz wiele dni temu :D Gra była bardzo miała , teraz czekam na Lost Odyssey i w oczekiwaniu na nia gram aktualnie w Lost Planet , a ostatnio Gearsy przeszedłem , sa kapitalne , pozdro
X360 + HDTV juz mam :D

NA GC 2006 BYŁO COOOOOOOOOL ! ! !
A NA GC 2007 BYŁO JESZCZE LEPIEJ ! ! ! :D

Mick123

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-12-2005
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #102 dnia: Października 30, 2007, 09:45:56 am »
Też mam niedosyt i czekam na lost odyssey pomimo ze wczoraj skoniczyłem też Eternal Sonata to zabiore sie za nią jeszcze raz :)

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 27, 2007, 22:01:56 pm »
Jestem po 4 godzinkach grania i jestem naprawde zadowolony, mialem dylemat czy kupic ta gre, ale jest pozytywnie.
Postacie i fabula na minus jak dla mnie, ale taki styl, natomiast grafa i gameplay to dla mnie miod. Na poczatku bylo pieknie, natomiast teraz pustynia to mega bieda, ale podejrzewam ze jeszcze nie raz graficznie mnie zaskoczy. Gameplay to stary klasyczny turowy jrpg czyli to co lubie najbardziej.
Ogolnie giera nie kopie zada, ale daje rade i dla fanow gatunku zdecydowanie dobry zakup
narazie wstepnie 8/10. Ciesze sie jednak ze poczekalem az stanieje a nie kupilem odrazu.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 04, 2008, 23:29:59 pm »
Jeżeli zamierzacie dopiero zacząć grać w Blue Dragona, lub jeszcze nie dotarliście do 3 płyty (dowolne zwiedzanie Mechatem), nie czytajcie tej wiadomości. Dużo w niej "spojlerów".

Cytuj
U W A G A !! Niech nie czytają ci co nie grali !! Witam , czy ukończył już ktoś gre ?? Chodzi mi dokladnie o ostatniego bossa , nie Nene tylko tego Giganta Destroy jak sobie poradziliscie bo przyznam ze jest najtrudniejszym przeciwnikiem w grze ( zginalem juz 5 razy  :-D pomimo 54 lv ) jak dla mnie mimo iż wykonalem wszystkie questy poboczne a co z tym idzie walczylyem ze wszystkimi pobocznymi bossami które ( mogły ) ale nie byłe silniejsze od ostatniego Bossa  :cool: Ide dalej go " męczyć "  :lol:
Raczej nie walczyłeś z Królem Poo czy złotym robotem. Te dwa monstra, są po prostu przegięte. Wystarczy powiedzieć, że na 60 poziomie (z różnymi klasami cieni na 99) nie doszedłem nawet do głosu, Poo po razie wykończył każdego z bohaterów. Potem zacząłem trenować na złotych wężach Poo, co jest chyba najszybszym sposobem na wytrenowanie postaci na 99 poziom. Najlepiej uzbroić się w Lei (1,5x doświadczenie) oraz czarne pasy i eyepatche (2x punkty SP), bransoletę Poo i buty Hermesa (te dwa ostatnie przedmioty wystarczy, że będzie miał jeden z bohaterów). Po 5 godzinach potwornie nudnego łażenia po wysepce (najbardziej wysunięta na południe) dobiłem Shu do 99, pozostałe postacie mają koło 90. Jeszcze z godzinka trenowania przede mną.

Z kolei nabijanie poziomów cieni, to łatwizna. Grunt by zdobyć każdą z umiejętności wszystkich klas (czyli mieć wytrenowane je na od 31 do 50 poziomu [zależnie od klasy]), a potem Laser Field i Field Barrier 3. Stajemy bohaterem w miejscu gdzie są trzy latające świnio-ptaki. Można przez kilka godzin zająć się czymś innym, a poziomy same się nabiją (warto co jakiś czas sprawdzać, czy postać nie osiągnęła 99 poziomu, a wtedy zmienić klasę). To jeszcze przede mną, ale już tym sposobem nabiłem po 3 klasy do 99. Wcześniej trenowałem na pingwinach, ale w Laser Field jest znacznie szybciej i nie trzeba biegać w kółko.

---

Mała porada dla początkujących:

Najlepiej rozwinąć najszybciej umiejętności Zabójcy (świetny Loot, czyli kradzież podczas ataku [około 20 poziomu] oraz nieoceniony Double Strike, czyli dwa ataki naraz [35 poziom]), do szybkiego trenowania klas przydaje się Barrier Magic (Barrier Field, magiczna bariera, która zabija niezbyt silnych wrogów i automatycznie daje 1/3, potem 1/3, punktów SP [3 - 50 poziom]. Warto też zainteresować się ostatnia z klas, zwiększa ona ilość miejsc na inne umiejętności i pozwala nosić dodatkowe akcesoria.

Poziom, na którym dana klasa ma już wszystkie umiejętności (w nawiasie ciekawsze umiejętności):
Sword - 32 (nic wartościowego, co najwyżej absorbowanie życia po skutecznym ataku)
Guardian - 33 (niezły Berserker, w miarę obrywania postać mocniej atakuje)
Monk - 31 (przydatne ładowanie siły ataku, absolutny kontratak)
Assassin - 35 (kradzieże, podwójne ataki, zwiększona szansa na zaskoczenie wroga)
Barrier - 50 (kilka niezłych obronnych czarów, Field Barrier)
Black Magic - 36 (standardowe czary ofensywne)
White Magic - (leczenie życia oraz nieprzyjemnych stanów, ale przede wszystkim samowskrzeszanie)
Support Magic - (zwiększanie siły ataków członków drużyny, ich przyspieszanie, różne osłabiania przeciwników oraz podwójne rzucanie czarów)

Gdyby ktoś miał jakieś pytania związane z grą, to niech śmiało do mnie pisze (setezer@gmail.com), po ponad 70 godzinach myślę, że niewiele sekretów tytuł przede mną skrywa.

Próbowałem pokonywać wszystkie mini-gry "na czysto", ale jedna jest dla mnie poza zasięgiem. Poradziłem sobie z eskortowaniem (nie było łatwo), Mechatem czy księżycami, ale ucieczka przed strusiem mnie przerasta. Wręcz napieprzam w klawisz, ale zawsze mi nieco brakuje. Poprzednie gry opierające się na szybkim wciskaniu były dziecinnie proste, nawet odzyskanie cienia nie było wyzwaniem, ale struś... Czy komukolwiek udało się to zadanie?
Opublikowane: Styczeń 31, 2008, 15:45:41
Muszę o tym wspomnieć - wszyscy, którzy prawie ukończyli grę, przed wejściem do domku (po zebraniu kwiatka i wylądowaniu) niech koniecznie ruszą do tyłu. Za drzewkiem czai się Toripo, naprawdę warto porozmawiać.

Jeżeli sam zamierzasz to sprawdzić nie otwieraj spojera. W innym wypadku otwórz.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 18, 2008, 13:43:05 pm »
W tej grze jest poziom trundości do ustawienia? Gdzieś czytałem o tym a nie mogę znaleść.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 18, 2008, 13:57:26 pm »
slyszalem ze na marketplace jest do znalezienia paczka z poziomem ultra hard, sprawdzales?

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: Blue Dragon
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 18, 2008, 14:13:47 pm »
wiem o niej, ale nie sciągałem bo właśnie chce mieć jak najniższy :P