Autor Wątek: Skrócony rok szkolny  (Przeczytany 14350 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« dnia: Stycznia 05, 2006, 15:08:20 pm »
K. Marcinkiewicz chce skrócić rok szkolny.
Zamiast do 30 czerwca (naprawdę musił9o tych co ustalali to nieźle potentegować) rok szkolny będzie trwał do 16 czerwca.
jak mówi Marcinkiewicz, aktualny rok szkolny jest najdłuższym jaki pamięta, i skrócenie go o ok. 2 tygodnie będzie dobre.
Chce tez wprowadzić liczbę stały okres roku szkolnego.
Super ^^

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2006, 15:10:31 pm »
Jeżeli tak się stanie to powieszę sobie w pokoju plakat Kazia :P
Nareszcie ktoś pomyslał o biednych uczniach...  :wink:

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2006, 15:15:56 pm »
Oby ta ustawa weszla w zycie, bo jak sie dowiedzialem, ze w tym roku musimy tyrac do konca czerwca to sie zalamalem ;) Trzymam kciuki za te madra decyzje!

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2006, 15:40:44 pm »
I w liceach też mają być skrócone lata nauki?

Jak tak, to źle... I tak mało czasu, a jeszcze chce skracać...

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2006, 15:44:05 pm »
Ja zazwyczaj i tak się w czerwcu nie pojawiam w szkole

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 787
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:00:32 pm »
maturzyści kończą wcześniej  :wink: .

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:04:56 pm »
Cytuj
Ja zazwyczaj i tak się w czerwcu nie pojawiam w szkole

ja też  :twisted:

A widac rok kończy szkolny będzie sie w kończył w moje urodziny. To mi Marcinkiewicz Prezenta sprwaił  :lol:

Rafalkwasnik

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-03-2005
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:08:02 pm »
Cytat: "Desser"
Oby ta ustawa weszla w zycie, bo jak sie dowiedzialem, ze w tym roku musimy tyrac do konca czerwca to sie zalamalem ;) Trzymam kciuki za te madra decyzje!


Nie ustawa a rozporzadzenie, ale mniejsza z tym dobra decyzja ktora powinno sie chwalic. Mnie juz to jednak nie dotyczy wiec po co sie wtracam :)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:09:12 pm »
nonono, polubiłem tego pana ;]

TheMichal

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 16-02-2004
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:28:43 pm »
doskonale! Już w zeszłym roku, po wystawieniu ocen (10czerwiec) nic się nie robiło - materiał jest przerobiony, nauczyciele siedzą w klasach i się nudzą, czasem nawet nie przychodzą, a nauczyciel WFu skwitował lekcję tuż przed końcem roku (chyba 23czerwiec) "Co Wy tu robicie ?!?"

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:31:21 pm »
Pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie w tym roku szkolnym. Ale pomysl dobry.

BTW
Moze by zalozyc jeden temat o polityce? Bo zaczely pojawiac sie juz tematy o tym, ze Kaczynski cos wprowadza, a teraz Marcinkiewicz. A pozatym temat jest niepotrzebny, bo istnieje juz topic "Buda".

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:31:48 pm »
Jeśli podoba wam się pomysł Pana Premiera, moje gratulację - może wasze dzieci dołączą do fali bezmózgiej masy głosującej na PiS.

Skrócić rok szkolny? Kiedy uczniowie narzekają, że nie przerabia się z nimi wszystkich lektur? Kiedy matoły, tfu, maturzyści kupują prezentacje na maturę, ponieważ "nikt ich tego nie nauczył robić", a nauczyciele przyznają, że nie ma czasu. W takim momencie skracać rok szkolny?

Drodzy forumowicze. Niestety, dla mnie jawicie się w tym momencie jako banda idiotów, vel leniuchów. A jak niby zamierzacie z tym swoim śmiesznym podejściem do nauki znaleźć dobrą pracę i kupować sobie ten super-hiper HD-TV i nową konsolę? Będziecie w wieku 30 lat utrzymywani przez rodziców?

Nawet jeśli w czerwcu mało uczą (i to należy zmienić, a nie długość roku szkolnego) to niezależnie od szczebla edukacji ważne jest PODEJŚCIE do pracy/nauki - leń teraz, leń zawsze.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:43:06 pm »
Cytuj
Drodzy forumowicze. Niestety, dla mnie jawicie się w tym momencie jako banda idiotów, vel leniuchów. A jak niby zamierzacie z tym swoim śmiesznym podejściem do nauki znaleźć dobrą pracę i kupować sobie ten super-hiper HD-TV i nową konsolę? Będziecie w wieku 30 lat utrzymywani przez rodziców?

Niby masz troche racji, ale skoro rok szkony zawsze trwal do 23/24 czerwca, to z jakiej racji teraz ma trwac do 30.? Jak sam napisales i tak w ostatnich kilku tygodniach szkoly nic sie nie robi, tylko siedzi wklasie (o ile wougle sie do tej szkoly przyjdzie)> Watpie wiec zebys przerabial jakas lekture, dajmy na to 20. czerwca.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:44:35 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Jeśli podoba wam się pomysł Pana Premiera, moje gratulację - może wasze dzieci dołączą do fali bezmózgiej masy głosującej na PiS.

Skrócić rok szkolny? Kiedy uczniowie narzekają, że nie przerabia się z nimi wszystkich lektur? Kiedy matoły, tfu, maturzyści kupują prezentacje na maturę, ponieważ "nikt ich tego nie nauczył robić", a nauczyciele przyznają, że nie ma czasu. W takim momencie skracać rok szkolny?

Drodzy forumowicze. Niestety, dla mnie jawicie się w tym momencie jako banda idiotów, vel leniuchów. A jak niby zamierzacie z tym swoim śmiesznym podejściem do nauki znaleźć dobrą pracę i kupować sobie ten super-hiper HD-TV i nową konsolę? Będziecie w wieku 30 lat utrzymywani przez rodziców?

Nawet jeśli w czerwcu mało uczą (i to należy zmienić, a nie długość roku szkolnego) to niezależnie od szczebla edukacji ważne jest PODEJŚCIE do pracy/nauki - leń teraz, leń zawsze.

no tak, przez 2 tyg zdążył bym nauczyl tyle ze glowa mala!
A co do lektury zeby omowic ( lektur sie nie przerabia bo sa dobrze napisane btw) to trzeba ją przeczytać. Kij z tego że uczniowie narzekaja, jak w mojej szkole kazdy jedzie na streszczeniach? I nie nazywaj mnie idiotą za to ze sie ciesze ze nie pojde 2 tyg do szkoły. I to wcale nie znaczy ze mnie stać nie będzie?
Co do prezentacji - sorry, ale ja w tym wieku dalbym rade nauczyc sie przynajmniej tekstu prezentacji na pamiec - tydzien roboty, potem pod szlifować. Kupują lenichy - ale leniuchem sie jest bo jest i tyle, a nawet jesli ktos nim nie jest to i tak z przyjemnoscia by nie poszedl do szkoly...

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:45:00 pm »
Cytat: "Hubi"
Jak sam napisales i tak w ostatnich kilku tygodniach szkoly nic sie nie robi, tylko siedzi wklasie (o ile wougle sie do tej szkoly przyjdzie)> Watpie wiec zebys przerabial jakas lekture, dajmy na to 20. czerwca.

Właśnie dlatego premier powiniene zastanowić się, jak uczynić czerwiec miesiącem tak samo produktywnym jak pozostałe, a nie skracać rok szkolny.

eNdryu

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 16-11-2005
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:45:55 pm »
Cytat: "zielarz"
maturzyści kończą wcześniej  :wink: .


ale w ferie musza lazic :D
przynajmniej w moim LO
People are strange when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone
Women seem wicked when you're unwanted
Streets are uneven when you're down

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:48:30 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Cytat: "Hubi"
Jak sam napisales i tak w ostatnich kilku tygodniach szkoly nic sie nie robi, tylko siedzi wklasie (o ile wougle sie do tej szkoly przyjdzie)> Watpie wiec zebys przerabial jakas lekture, dajmy na to 20. czerwca.

Właśnie dlatego premier powiniene zastanowić się, jak uczynić czerwiec miesiącem tak samo produktywnym jak pozostałe, a nie skracać rok szkolny.

To zależy od uczniow. Jedynym pomyslem byloby zarządzać klasyfikacje 4 dni przed koncem roku... Bylaby motywacja.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

kanton

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-01-2006
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:49:16 pm »
Cytat: "Slay"
Cytat: "Castor Krieg"
Cytat: "Hubi"
Jak sam napisales i tak w ostatnich kilku tygodniach szkoly nic sie nie robi, tylko siedzi wklasie (o ile wougle sie do tej szkoly przyjdzie)> Watpie wiec zebys przerabial jakas lekture, dajmy na to 20. czerwca.

Właśnie dlatego premier powiniene zastanowić się, jak uczynić czerwiec miesiącem tak samo produktywnym jak pozostałe, a nie skracać rok szkolny.

To zależy od uczniow. Jedynym pomyslem byloby zarządzać klasyfikacje 4 dni przed koncem roku... Bylaby motywacja.

Nie kuś losu koleś ;)
Cytat: "kanton"
CoDzIeNnIe O 6:50

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:57:27 pm »
Cytat: "Slay"
no tak, przez 2 tyg zdążył bym nauczyl tyle ze glowa mala!
A co do lektury zeby omowic ( lektur sie nie przerabia bo sa dobrze napisane btw) to trzeba ją przeczytać. Kij z tego że uczniowie narzekaja, jak w mojej szkole kazdy jedzie na streszczeniach?

W dwa tygodnie pewnie mało. Niewiele więcej niż w 2 tygodnie 1 dzień, w dwa tygodnie 2 dni, itd. Kurde, skróćmy ten rok o 3 miesiące, po co mają się przemęczać?
Streszczenia - no i widać po cudownych wpisach jak wam ta próbna matura poszła, wy przyszli geniusze. :D

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:57:45 pm »
Castor, przesadzasz. 2 tygodnie to nic, jakby chcieli skrocic miesiąc, dwa to wtedy moglbys sie dopiero zacząc bulwersować. Mowienie na forumowiczów głąby, czy jak tam pisałes nie jest wporzadku, ze tak powiem sam sie zachowałes jak idiota, prostak :D ameryki nie odkryles ze kazdy chce miec jak najwiecej wolnego czasu, bo od zycia tez sie cos nalezy, a ty widze najlepiej chciałbys aby szkola byla 7 dni w tygodniu po 10 godzin.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:59:18 pm »
Cytat: "Ako"
a ty widze najlepiej chciałbys aby szkola byla 7 dni w tygodniu po 10 godzin.

Ako, jakby się cudowny polski uczeń UCZYŁ w tej szkole, to dla mnie może i nie być całego czerwca. Problem w tym, że chyba mało z was idzie do szkoły z zamiarem nauki, raczej z przekonaniem że trzeba odbębnić i myk do konsoli.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:59:38 pm »
Podobno człowiek uczy się dla siebie... Szczerze mówiąc , mnie idiotę (jak to skwitowałeś z jedynch tematów) gówno (takie brązowe) obchodzi jaki to ty jesteś geniusz i ile czasu poświęcasz na naukę

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:01:52 pm »
Cytat: "dcf"
Podobno człowiek uczy się dla siebie... Szczerze mówiąc , mnie idiotę (jak to skwitowałeś z jedynch tematów) gówno (takie brązowe) obchodzi jaki to ty jesteś geniusz i ile czasu poświęcasz na naukę

Mam dla ciebie dobrą wiadomość - mnie też niewiele obchodzi twoje podejście do nauki, dopóki tacy jak ty nie głosują jak PiS i posyłają kraj do diabła. A wtedy to już mnie obchodzi, bo twoja głupota uderza w moje interesy.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:05:31 pm »
Cytat: "Castor Krieg"

Mam dla ciebie dobrą wiadomość - mnie też niewiele obchodzi twoje podejście do nauki,

W innych tematach tematach jakoś innaczej to odbieram, jak byś próbował wmówić ludziom ,że są idiotami i powinni się uczyć (podkreślając przy tym jaki ty jesteś gangster oświaty). Szykujesz się do pracy w Microsofcie? Najlepiej uciekaj z Polski , bo w rządzie sami złodzieje i debile siedzą.
Cytuj
twoja głupota uderza w moje interesy.

Jakie?
Ps.
Moje gówno było zbyt brązowe (dobrze ,że nie napisałem o jego konsystencji ,bo za zatwardzenie bym dostał 2 ostrzeżenia ufff)
Ps2. Szkoda ,że nikt nie spiracił jeszcze regulaminu :( kupił bym go sobie i podpisał takim czarnym markerem

Tarniak

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:07:09 pm »
Pyk i pyk, za brak kulturalnej wymiany poglądów (jakieś gówna, jakaś głupota) częstuję was ostrzeżeniem, a jak się nie podoba to pech

PS. Jeśli myślicie, że to nadużycie i muszę się wam tłumaczyć, to polecam lekturę Wielkiego Regulaminu. O ile pamięć mnie nie myli, owe 2kb tekstu streszczenia się nie doczekały, więc musicie to jakoś przełknąć... :roll:

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:11:56 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Właśnie dlatego premier powiniene zastanowić się, jak uczynić czerwiec miesiącem tak samo produktywnym jak pozostałe, a nie skracać rok szkolny.

Zawsze tak bylo i tak bedzie, ze ostatnie tygodnie szkoly to luz i odpoczynek. I zaden premier tego nie zmieni, bo po klasyfikacji nikomu juz nic nie chce sie robic.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:12:16 pm »
Cytat: "dcf"
Cytuj
twoja głupota uderza w moje interesy.

Jakie?

Np.: że PiS z pewnością nie obniży podatków, że nie przeprowadzi reformy systemu zdrowotnego, że nie zamknie nierentownych gałęzi gospodarki, że nie sprywatyzuje państwowych przedsiębiorstw. PiS tego nie zrobi, w Polsce nie będzie tak dobrze jak może być.

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:14:53 pm »
Ejze, Castorze, czy u Ciebie w szkole nie bylo przypadkiem tak, ze koncem czerwca frekwencja obecnosci spadala na leb, na szyje [juz nie wspomne o ostatniej lekcji w ubieglym roku szkolnym, byly tylko 3 osoby, czyli ja i 2 kolegow xD]? Nadmienie, ze nie chodze do jakiejs tragicznie slabej szkoly i naprawde sporo jest tam osob, co maja ambicje i przykladaja sie do swoich obowiazkow. I tak przez ostatni tydzien czerwca nic nie robi w szkole, sami nauczyciele sa tego swiadomi i tez nie za bardzo chce im sie prowadzic zajecia [w koncu tez ludzie, czyz nie? Kazdy potrzebuje troche odpoczynku]. Odnosnie nauki, to najwazniejszych przedmiotow i tak ucze sie sam [np. angielski, czytam sporo stron o roznych tematykach w tym jezyku, ogladam CNN zeby sobie podszkolic wymowe, a o takich 'pierdolkach', jak gry w calosci po angielsku juz nie wspomne ;], poza tym w tych koncowkach roku i tak 99% osob jest juz myslami gdzies na nadmorskiej plazy, wiec nawet jakbys ich zmusil to by sie nie mogli zawziac do roboty tak, jak to ma miejsce na przyklad tuz przed konferencja. Takie ot moje zdanie, mozesz sie z nim nie zgodzic, Twoje prawo.

A co do PiSu, to co masz im za zle, ze nawet na ludzi, ktory na nich glosowali mowisz 'glupota'? [nie mowiac juz o fakcie, ze wiekszosc mojej rodziny na nich oddala swoj glos?].

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:15:54 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Jeśli podoba wam się pomysł Pana Premiera, moje gratulację - może wasze dzieci dołączą do fali bezmózgiej masy głosującej na PiS.

Jezus Maria, chodzę do gimnazjum i mnie to cieszy - jak narazie to jedyny plus tego rządu
Edit: U nas klasyfikacja jest zawsze w poniedziałek przed końcem roku :|
Ale cóż, dzień po klasyfikacji było w anszej szkole z pięć osób... a w końcu jedna została (ale szkoał duża ne jest - całe gimnazjum niecałe 150 uczniów)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:17:38 pm »
Cytuj
Jezus Maria, chodzę do gimnazjum i mnie to cieszy - jak narazie to jedyny plus tego rządu

IMO taka informacja ucieszy kazde normalne dziecko w wieku gimnazjalnym. Bo kto sie nie cieszy z wolnych dni w szkole lub dluzszych wakacji? Osobiscie nie znam takich osob, a nie znam samych "bezmozgich mas".

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:20:43 pm »
A ja sie tak zastanawiam czy tym pieknym sposobem nie szuka sie oszczednosci w budzecie. No bo przeciez trzeba becikowe wyplacic, gornikom emerytury itd. itp.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:23:41 pm »
Castor, oprucz nauki człowiek ma rónież prawo do odpoczynku...  :roll:
Anyway, udajesz mądrale i nie wiesz, że każdy ma prawo do swojego zdania?

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:23:51 pm »
Cytat: "lewik"
A ja sie tak zastanawiam czy tym pieknym sposobem nie szuka sie oszczednosci w budzecie. No bo przeciez trzeba becikowe wyplacic, gornikom emerytury itd. itp.


Moze i to jest jedna z przyczyn ale przynajmniej ucznowie na tym nie cierpia za bardzo  :wink:

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:28:29 pm »
Cytat: "Castor Krieg"

Np.: że PiS z pewnością nie obniży podatków, że nie przeprowadzi reformy systemu zdrowotnego, że nie zamknie nierentownych gałęzi gospodarki, że nie sprywatyzuje państwowych przedsiębiorstw. PiS tego nie zrobi, w Polsce nie będzie tak dobrze jak może być.

Wybacz, nie mam jeszcze prawa wyborczego, więc moja głupota niestety nie zaszkodzi twoim planom (wprowadzenie swojej dyktatury w Polsce?)
Po to jest tyle partii ,żeby mieć możliwość wyboru- każda ma odmienny program. Jeśli wolisz oddać władzę w ręcę rolników ,to proszę bardzo.

Don

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:33:57 pm »
No to jestem ciekaw jak w tym kontekście wyglądać będzie sprawa ewentualnego obniżenia wieku szkolnego (czyli wcześniejszego o rok obowiązku uczęszczania do szkoły podstawowej). Według badań naukowych im szybciej zaczynamy dziecko posyłać do szkoły, tym większe ma szanse na prawidłowy rozwój intelektu.  Choć myślę, że PiS'owi jako partii skrajnej demagogii nie powinno zależeć na intelektualnym rozwoju społeczeństwa (:arrow: skracanie roku szkolnego), a jedynie na zwiększaniu ciemnej masy potencjalnych wyborców w przyszłości (:arrow: becikowe )

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:41:14 pm »
Jak dla mnie to dobry pomysł. Wkońcu odpoczynek sie przyda. No a i tak do matury pewnie nie uczycie sie caly rok to poprotu sie ludzie wczesniej zaczna uczyc i gotowe:P

PS. Witam was po mojej nieobecnosci ludzie:P

Tarniak

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:48:55 pm »
Tak ja rozumiem wszystkich bezpośrednio sprawą zainteresowanych (gimnazjaliści, bądź newbies w LO :wink: - mnie już to ominie) jak również Castora. NIe chcę tu wnikać w indywidualne preferencje wyborcze, ale to prawda, że niektórym przydałby się dłuższy pobyt w szkole. CHociażby patrząc na komentarze na GO, gdzie błędy ortograficzne biją po oczach na każdym kroku. Znajdźcie sobie może jakiś element motywujący (może jakaś panienka), żeby pojęcie 'szkoła' nie było pejoratywne. Wiem, teraz może nie lubicie szkoły, ale od nitki do kłębka do czegoś dojdziecie. Za każdym razem gdy 'zapie******' w soboty jak zwykły robol potrafie zmotywować się na cały tydzień :).

Cytat: "dcf"
każda ma odmienny program.

Czy ja wiem, bo jak to powiedział pan He He He Pper - "wszyscy garściaaaaaaaaaaaami brali z programu Samoobrony, bo to Samoobroooona umiesciła jako pierwsza program w Intrneeecie." :)

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:53:06 pm »
Cytuj
Jeśli podoba wam się pomysł Pana Premiera, moje gratulację - może wasze dzieci dołączą do fali bezmózgiej masy głosującej na PiS.

Skrócić rok szkolny? Kiedy uczniowie narzekają, że nie przerabia się z nimi wszystkich lektur? Kiedy matoły, tfu, maturzyści kupują prezentacje na maturę, ponieważ "nikt ich tego nie nauczył robić", a nauczyciele przyznają, że nie ma czasu. W takim momencie skracać rok szkolny?

Drodzy forumowicze. Niestety, dla mnie jawicie się w tym momencie jako banda idiotów, vel leniuchów. A jak niby zamierzacie z tym swoim śmiesznym podejściem do nauki znaleźć dobrą pracę i kupować sobie ten super-hiper HD-TV i nową konsolę? Będziecie w wieku 30 lat utrzymywani przez rodziców?

Nawet jeśli w czerwcu mało uczą (i to należy zmienić, a nie długość roku szkolnego) to niezależnie od szczebla edukacji ważne jest PODEJŚCIE do pracy/nauki - leń teraz, leń zawsze.


A czy jakbym kochał szkołe i się bulwersował, że wakacje są troche dłuższe i w ogóle te całe "łikendy" to amerykański wymysł, który nas wszystkich zaniesie do piekła, to też był bym taki nadęty? :roll:

Słuchaj Castor, rozumiemy, że jesteś mądry, wykształcony i w ogóle, ale to, co mowisz o PiSie i tepych, niewykształconych dzieciach, które na tę partie głosują, jest śmieszne. Zauważ, jaki był poziom szkolnictwa w latach 70 - nie było tak, że matmy nie umiało 70% społeczeństwa. Szkoły wypluwały umysły na skale światową, i co? Gierek, komuna, ubóstwo, brud i smród. Buerk.

Poza tym, albo ktoś ci zrobił pranie mózgu, albo nigdy nie byłeś młody (serio, teraz to cie widze jako takiego siwobrodego starca, co siedzi na bujanym fotelu i prawi swoje siwobrode mądrości... grrr tepe bachory) - pewnie jakbyś jeszcze chodził do szkoły, to byś był tak samo szczęśliwy jak my - dwa tygodnie wakacji to naprawde dużo, a dwa tygodnie nauki to tyle, co nic.

Cytuj
Niestety, dla mnie jawicie się w tym momencie jako banda idiotów


założe się, że niejeden forumowicz chętnie by ci powiedział, co myśli o tobie... :?

Tarniak

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:56:00 pm »
Cytat: "Miazga"
pewnie jakbyś jeszcze chodził do szkoły, to byś był tak samo szczęśliwy jak my - dwa tygodnie wakacji to naprawde dużo, a dwa tygodnie nauki to tyle, co nic.

Ej ziomuś, ale czemu my :)? Rocznika 88 to nie dotyczy z prostego względu. Jak ta ustawa wejdzie w życie (póki co do 23 czyli tak jak za czasów podstawówki mojej) to zapewne będziesz już w klasie maturalnej, a wtedy i tak skończysz budę wcześniej. Przynajmniej w moim mieście kończą już w maju...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 05, 2006, 18:03:22 pm »
jak dla mnie to dwa tyg nauki sie ciagna w nieskonczonoisc a wolne ucieka jak nowe ferrari:P