Autor Wątek: Skrócony rok szkolny  (Przeczytany 14349 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

kanton

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-01-2006
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 05, 2006, 18:11:45 pm »
W Tv powiedzieli ze narazie zatwierdzony jest skrót tylko o tydzień  :evil:
Cytat: "kanton"
CoDzIeNnIe O 6:50

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 05, 2006, 18:41:12 pm »
Cytat: "kanton"
W Tv powiedzieli ze narazie zatwierdzony jest skrót tylko o tydzień  :evil:

Ale przyszłe lata mają już dwa tygodnie, mój brat już skacze z radości.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 05, 2006, 18:46:46 pm »
PIS w ciągu jednego dnia zyskał kilka milionów wyborców co prawdopodobnie będzie im bardzo potrzebne teraz i w przyszłości, a podobno populistyczną partią jest Samoobrona.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 05, 2006, 18:48:27 pm »
najbardziej bawia mnie wypowiedzi tych co pisza ze maja za malo wolnego czasu i ze odpoczynek sie przyda :lol:  :lol:  :lol: , niestety ale tak sie sklada ze tez bylem uczniem i wiem ile jest wolnego czasu......teraz to mi wisi czy beda skracac, wydluzac czy co tam jeszcze, dopiero w pewnym wieku czlowiek stwierdza ze przeciez uczy sie dla siebie, najlepszym uswiadamiaczem tego sa wedlug mnie studia zaoczne, nikt cie nie zmusza, sam wybrales kierunek, musisz umiec na egzaminy i kolokwia, zajecia co 2 tyg, wtedy wlasnie czlowiek "uczy sie uczyc", wakacje powinny byc tylko w lipcu i sierpniu, to wystarczajaco duzo, zreszta niektorezy robia sobie wakacje caly rok, pozniej liza dupska nauczycielom, zaliczaja przedmioty i ot aby dalej..... 8)

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 05, 2006, 19:04:07 pm »
"Takie beda rzeczypospolite jakie ich mlodziezy chowanie".

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 05, 2006, 19:05:50 pm »
No, a dziś się ich chowa na hip hopie. I co z tego wyrośnie? To tak już offtopowo trochę...

barman

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-04-2005
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 05, 2006, 19:07:47 pm »
Szkoda, że wpadli na to teraz jak w maturalnej jestem :!:
Biednemu zawsze wiatr w oczy :D

kanton

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-01-2006
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 05, 2006, 19:08:02 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Cytat: "kanton"
W Tv powiedzieli ze narazie zatwierdzony jest skrót tylko o tydzień  :evil:

Ale przyszłe lata mają już dwa tygodnie, mój brat już skacze z radości.

a ile twój brat ma lat ze ma takie odmienne poglądy względem Ciebie w tej sprawie?
Cytat: "kanton"
CoDzIeNnIe O 6:50

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 05, 2006, 19:25:34 pm »
Cytat: "djprodigy"
No, a dziś się ich chowa na hip hopie. I co z tego wyrośnie? To tak już offtopowo trochę...


Strach sie bac ;).

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 05, 2006, 20:01:23 pm »
Cytat: "lewik"
A ja sie tak zastanawiam czy tym pieknym sposobem nie szuka sie oszczednosci w budzecie. No bo przeciez trzeba becikowe wyplacic, gornikom emerytury itd. itp.


becikowe kosztuje państwo bardzo mało. praktycznie tego nie odczuje. Natomiast sprawa górniczych emerytur to całkiem inna sprawa. Becikowe się zapłaci raz i po sprawie a emeryture się wypłaca do śmierci. Dlaczego rolnik np. ma dostawać mniej pieniędzy od górnika? Przecież rolnik wykonuje tak samo ciężką pracę jak i górnik?! Paranoja. Jest też możliwa taka sprawa że np 2 lata przed emeryturą ktoś się najmie do pracy jako górnik i dostanie emeryturę górniczą?! Wszystko jest tak poj**ane że trudno to zrozumieć. A kto przyjął taką ustawę?? Je**ne SLD. Spadkobiercy PZPR...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 05, 2006, 20:02:36 pm »
Mnie to juz niedotyczy.Ja chodziłem normalnie 8 lat do podstawówki do końca czerwca ,tak samo w LO.
Problem lezy gdzieś indziej .U nas sytuacja wyglada tak:
uczeń przesiaduje te 6 czy 7 godzin w swoim ulubionym miejscu na trym globie po czym wraca do chalupy ok. godziny 15.Zabiera sie za obiadek , pogra chwilke poczym  zabiera sie za lekcje , wkuwanie do sprawdzianu i tak do wieczorka.
Kompletnie chora polityka ! Mam brata  ciotecznego mieszkającego  na stale we Francji.Chodzi sobie do szkółki 5 razy w tygodniu jak Pan Bóg przykazał i swa naukę kończy wraz z opuszczeniem budynku .

A teraz przyjrzyjmy sie ilości studentow w Polsce i USA.U nas co drugi zamierza sie dokształcac (przynajmniej ) na magistra, podczas gdy w  u Hamerykańców dzieciak mówi ,,dość,,! i edukacje swa kończy na poziomie podstawówki tudziez szkoły średniej .
A przypatrzmy sie teraz ile ta wiedza naszym  rodakom dała w ojczyznie , a jak dobrze sie wiedzie naszym przyjaciołom zza Oceanu .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 05, 2006, 20:04:35 pm »
Cytat: "jay jay"
po czym  zabiera sie za lekcje , wkuwanie do sprawdzianu i tak do wieczorka.

W jakim ty świecie żyjesz? Od kiedy to polscy uczniowie się uczą po przyjściu ze szkoły? Widziałeś, jakie forumowicze podawali oceny z próbnych sprawdzianów. Czy któryś z nich poza xellosem napisał, że się do nich przygotował? :lol:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 05, 2006, 20:11:15 pm »
wszystko zalezy od poziomu szkołu  i ofcourse szybkośc przyswajania  sobie wiedzy .I tak jak w podstawówce mialem problemy , tak w LO mialem względne luzy.W 1 i 2 klasie nas  troche meczyli ciagłymi sprawdzianikami , niezpaowiadanymi kartkówkami itp .

Aha do maury tez sie przygotowywałem .Cały rok szkolny .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 05, 2006, 20:16:58 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Cytat: "jay jay"
po czym  zabiera sie za lekcje , wkuwanie do sprawdzianu i tak do wieczorka.

W jakim ty świecie żyjesz? Od kiedy to polscy uczniowie się uczą po przyjściu ze szkoły? Widziałeś, jakie forumowicze podawali oceny z próbnych sprawdzianów. Czy któryś z nich poza xellosem napisał, że się do nich przygotował? :lol:

Lizanie dupy nauczycielowi może i pomaga, ale teraz to mi wisi, u mnie jest system (trochę przesadzony, ale cholernie skuteczny) punktowy, za lizanie dupy nauczycielowi zbyt dużo nie dostajesz, dostajesz na sucho głównie za prace domowe, kartkówki, sprawdziany itp..
Nie ma lizania dupy nauczycielowi i trzeba się naprawdę uczyć.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 05, 2006, 20:43:14 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Widziałeś, jakie forumowicze podawali oceny z próbnych sprawdzianów. Czy któryś z nich poza xellosem napisał, że się do nich przygotował?

Wiesz, nie sztuką jest wykuć cały materiał i dobrze napisać maturę - sztuką jest nic się nie nauczyć i średnio napisać :P

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 05, 2006, 20:47:09 pm »
Cytat: "Ibra"
Wiesz, nie sztuką jest wykuć cały materiał i dobrze napisać maturę - sztuką jest nic się nie nauczyć i średnio napisać


 :D  :D  :D  :D  I O TO CHODZI :!:  Kozak jest ten co nic sie nie uczy a zdaje z klasy do klasy bez problemu niż ten co się kuje non stop. Wyjąłeś mi to z ust  :D  :D  :D

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 05, 2006, 23:06:51 pm »
Pierdołami sie jakimsi zajmuja, ja bym tam wprowadzil mundurki szkolne :)

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 05, 2006, 23:26:34 pm »
Cytat: "UFO"
Kozak jest ten co nic sie nie uczy a zdaje z klasy do klasy bez problemu niż ten co się kuje non stop.

Coraz ciekawsze wypowiedzi zauważam w tym temacie...  :?. A ja myślałem, że kozak, to taki rodzaj buta (głównie "na zimę"), często występujący w parze z drugim kozakiem. Nie no, tutaj trafiłem - Ibra i UFO, niezłe z Was kozaki...  :roll:

Castor, z tym głosowaniem na PiS bardzo, ale to bardzo przesadziłeś. Sam chodzę do najlepszego LO w moim mieście (inna sprawa, że są tylko cztery, ale i tak "wyróżniamy się" znacząco na tle powiatu..., nieważne) i wyniki prawyborów były co najmniej szokujące. PiS zdeklasował rywali o kilkanaście %. Tak właśnie głosowali ci super wykształceniu geniusze (podobno "wyluzowana młodzież" zarazem), którzy mają najwyższe średnie w szkole, a ich rodzice - dumni przede wszystkim z siebie - mogą pochawilić się, że "ich pociecha to najlepsza w klasie", ale normalnie to chyba poprawnego zdania napisać w zeszycie nie potrafi.

Wyniki wyborów nie mają nic wspólnego, moim zdaniem, z poziomem wykształcenia społeczeństwa. Całość jak zwykle sprowadza się do indywidualnego usposobienia, bo, że dla mnie i dla Ciebie PiS to banda "miękkich pyt" (że wyrażę się obrazowo), nie znaczy wcale, że dla "Pana Krzysztofa" z wielkiej firmy, któremu rodzice od dziecka wpajali najwyższe wartości, Lech Kaczyński nie stanowi tytanowego autorytetu politycznego. W każdej głowie inny diabeł siedzi.

Spike

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 06, 2006, 00:23:55 am »
Ale glupoty piszecie szczegolnie castor. Po co ucznowie maja chodzic do szkoly tak dlugo jezeli oceny juz sa dawno wystawione. Po 2 PiS zachowal sie dobrze bo po co maja uczniowie bezproduktywnie przesiadać w szkole jezeli sie juz nic nie robi (powtarzam oceny sa kurde wystawione lol). Nastepnie mowicie ze Polscy uczniowie sie z malo ucza haha smiech na sali my sie wlasnie duzo uczymy tylko ze z tego prawie nic ni pamietamy a w rozwinietych krajach sie ucza tego co im potrzeba do zycia, pracy i sa bardziej rozwinieci od nas.  Bo co Polaczki umia jakies bezsensowne regulki lub lektury ktore po skonczeniu szkoly moga soie za przeproszeniem pupe utrzec

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 06, 2006, 00:27:58 am »
Cytat: "Spike"
Ale glupoty piszecie szczegolnie castor. Po co ucznowie maja chodzic do szkoly tak dlugo jezeli oceny juz sa dawno wystawione. Po 2 PiS zachowal sie dobrze bo po co maja uczniowie bezproduktywnie przesiadać w szkole jezeli sie juz nic nie robi (powtarzam oceny sa kurde wystawione lol). Nastepnie mowicie ze Polscy uczniowie sie z malo ucza haha smiech na sali my sie wlasnie duzo uczymy tylko ze z tego prawie nic ni pamietamy a w rozwinietych krajach sie ucza tego co im potrzeba do zycia, pracy i sa bardziej rozwinieci od nas.  Bo co Polaczki umia jakies bezsensowne regulki lub lektury ktore po skonczeniu szkoly moga soie za przeproszeniem pupe utrzec


prosta sprawa ....wystawiac oceny 3 dni przed zakonczeniem 8)

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 06, 2006, 10:11:40 am »
maturzystow to nie obejmuje, tu jest mowa o skroceniu w czerwcu roku szkolnego.

mauzuri

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-07-2005
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 06, 2006, 11:10:56 am »
W wielu szkołach tak jest, że oceny są wystawiane kilka dni przed końcem roku szkolnego. To skracanie ma i dobre i złe strony, ale jeśli chcą coś zmieniać, to niech zaczną od podstaw, bo dlaczego na przykład ja w 2 klasie LO, na profilu humanistycznym, muszę uczyć się tak skomplikowanych rzeczy z fizykii, czy chemii. Przecież gdy wybierałem rozszerzone przedmiot miałem już 16 lat i wiedziałem co chcę robić w przyszłości. Polacy potrafią "wszystko po trochu", teoretycznie to dobrze, bo mamy szeroką wiedzę ogólną, ale brak nam chyba specjalizacji.

Ktoś tam pisał (chyba UFO), że górnicy mają duże emerytury. Widzisz, ja mieszkam na Śląsku i widzę jaka ciężka i niebezpieczna to praca, serio. Nieraz widać wracającego z pracy mężczyznę, która zatacza się ze zmęczenia (bynajmniej nie z powodu upojenia alkoholowego). Mam kumpla, który stracił ojca w wypadku na kopalni, a mój znajomy wylądował w szpitalu  , ponieważ różnica ciśnień uszkodziła mu płuca. Bycie górnikiem, to serio ciężka robota, więc chyba należy im się coś w zamian.  :?:

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 06, 2006, 11:50:11 am »
Nikt nie neguje, ze bycie gornikiem to cholernie ciezka robota. Tylko jaki jest sens posiadania w panstwie tylu gornikow, skoro przynosi to jedynie straty? Wegiel nie jest juz podstawowym zrodlem energii, to nie XIX, a XXI wiek, minely dwa stulecia, a na Slasku wciaz podstawa zatrudnienia jest gornictwo. To sie po prostu musi zmienic, emerytury gornicze to po prostu ladowanie pieniedzy w trupa. KOniec offtopa.

Drogi panie Spike, piszac "Polaczki" pokazujesz jaka kultura osobista dysponujesz. Zly to ptak co wlasne gniazdo kala - a takich u nas najwiecej. Ucz sie bo zapewniam, ze ci sie to przyda. Nie wszystko przynosi korzysci materialne, rozwijac mozna sie rowniez duchowo i temu sluza miedzy innymi lektury itd.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 06, 2006, 12:09:55 pm »
oki to ja się teraz dla odmiany wypowiem on topic :wink:  -te dwa tygodnie mi zwisaja gdyż jestem w klasie maturalnej, jednak nawet gdybym nie był to i tak wielkiego wrazenia by to na mnie nie zrobiło bo ostatnie 14 dni w szkole to czas w którym się nic nie robi, nikt nie przychodzi, nie wystawia ocen itd. czyli i tak jest wolne...  

niech lepiej się wezmą za uogólnienie systemu oceniania gdyz to co najbardziej boli mnie w szkolnictwie to niesprawiedliwe oceny....
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 06, 2006, 13:04:24 pm »
Dobra - moim zdaniem cała sprawa to krótko mówiąc sranie w banie. Jest tak - jak to ktoś powiedział, że jak rząd rozpatruje kwestie w które wchodzą miliardy (np.) złotych - nikt się tym nie interesuje bo mało kto wie o co chodzi, ale jak mowa o rozdawaniu ołówków - od razu mamy gorącą debatę całego społeczeństwa. Dwa tygodnie mniej, dwa więcej - raczej nie uzdrowi to systemu.

Ot, taka miła odskocznia od poważnych spraw :]

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 06, 2006, 13:06:36 pm »
dzisiaj slyszalem dobry tekst w radiu " to niech pan premier teraz zlikwiduje jedynki i dwojki, wtedy bedzie mial bardziej wyksztalcone spoleczenstwo"  :lol:  :lol:  :lol:

Tarniak

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 06, 2006, 15:39:08 pm »
Ale patrząc na to racjonalnie, to wychodzi na to samo, tylko ten tydzień w którym nikt nie chodzi do szkoły sie przesunie i nikt nie będzie chodził od dnia dziecka. Eeee.

_invictus

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 06, 2006, 16:19:10 pm »
nauczyciele będą krócej pracować, a im chyba okres wakacyjny nie wlicza sie do zus'owskich składek [tak mnie poinformowano] - odczują to na emeryturze, a młodzi niech sie najlepiej wogóle nie uczą - po co - ciemnotą łatwiej manipulować :)

dyskusje o górnikach to raczej osobny temat, ale pozwole wyrazić SWOJĄ opinie na ten temat:
1. górnictwo wcale nie jest nierentowne, wiem z kilku źródeł z kopalnii, po prostu "kolesiostwo" powoduje nierentowność
2. nikt nie stoi przy górnikach z pistoletem przy głowie i nie każe im harować, przeciez mogą "pójść na swoje", utworzyć własny biznes, zmienić zawód... a to że nie kształcili sie dalej i nie zmieniali kwalifikacji to tylko do siebie mogą mieć pretesje, a nie - wymuszać wczesne czy wysokie emerytury do których przyzwyczaiła ich komuna. Mieszkam blisko kopaln i znam troche górników, nawet mam w rodzinie. Większość o redukcji zatrudnionych wiedziała na kilka lat przed ową, więc można było 2 nawet 3 zawody wyszkolić - "no ale po co? nauka jest dla głupich i lalusiów"...

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 06, 2006, 16:45:19 pm »
Cytat: "lewik"
ze bycie gornikiem to cholernie ciezka robota


ale dlaczego górnik ma dostawać większą emeryturę?! przecież np. zwykły rolnik pracuje równie ciężko jak nie ciężej od górnika i czas pracy tego pierwszego jest zdecydowanie dłuższy.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 06, 2006, 16:51:01 pm »
Cytat: "UFO"
Cytat: "lewik"
ze bycie gornikiem to cholernie ciezka robota


ale dlaczego górnik ma dostawać większą emeryturę?! przecież np. zwykły rolnik pracuje równie ciężko jak nie ciężej od górnika i czas pracy tego pierwszego jest zdecydowanie dłuższy.


i po co ten offtop, zaloz temat o gornikach bo zaraz syf tu sie zacznie, to tak na marginesie aby zdusic offtop w zarodku 8)

Tarniak

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 06, 2006, 16:58:46 pm »
Cytat: "UFO"
ale dlaczego górnik ma dostawać większą emeryturę?! przecież np. zwykły rolnik pracuje równie ciężko jak nie ciężej od górnika i czas pracy tego pierwszego jest zdecydowanie dłuższy.

Bo rolnik nie ryzykuje swoim zyciem, chyba, że go kombajn przejedze i bezie jak w Gta SSA :D lol łee

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 06, 2006, 18:04:31 pm »
Cytat: "UFO"
Cytat: "lewik"
ze bycie gornikiem to cholernie ciezka robota


ale dlaczego górnik ma dostawać większą emeryturę?! przecież np. zwykły rolnik pracuje równie ciężko jak nie ciężej od górnika i czas pracy tego pierwszego jest zdecydowanie dłuższy.


Dlaczego wycinasz kawalek mojej wypowiedzi z kontekstu, tym samym zupelnie zmieniajac sens?

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 07, 2006, 13:06:15 pm »
Macie tutaj newsa z onetu:
Cytat: "onet"
Ministerstwo edukacji zdecydowało, że rok szkolny skończy się w tym roku 23 czerwca. W kolejnych latach ma się on kończyć w pierwszy piątek po 18 czerwca.
Decyzja zapadła po spotkaniu premiera Kazimierza Marcinkiewicza z kierownictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz poinformował, że w sprawie skrócenia roku szkolnego minister edukacji przygotował projekt rozporządzenia zakładający zakończenie zajęć w szkołach w pierwszy piątek po 18 czerwca. W tym roku jest to 23 czerwca.
REKLAMA   Czytaj dalej    
    
   
Ciesiołkiewicz podkreślił, że w 2006 r. rok szkolny zostanie skrócony o tydzień, lecz, jak dodał, szkoły będą mogły dodatkowo mieć wolne podczas majowej wizyty w Polsce papieża Benedykta XVI. Zastrzegł jednak, że będzie to zależało do stopnia realizacji programu, decyzji dyrektora szkoły i nauczycieli.

Wizyta papieża przewidywana jest na ostatnią dekadę maja; najbardziej prawdopodobny termin to 25-28 maja.

Premier powiedział, że rok szkolny trwający do 30 czerwca, tak jak zaplanowało to Ministerstwo Edukacji w kadencji poprzedniego rządu, jest zbyt długi.

"To najdłuższy rok szkolny, jaki pamiętam" - podkreślił.

"Uczniowie i nauczyciele wiedzą, że czerwiec jest złym czasem na naukę. Dlatego - moim zdaniem - należy skrócić rok szkolny, aby nie przetrzymywać bezproduktywnie uczniów i nauczycieli w szkole" - powiedział Marcinkiewicz dziennikarzom przed spotkaniem.

Jego zdaniem, potrzebny jest też nowy standard obliczania długości roku szkolnego.

"Chcę zaproponować wprowadzenie nowej zasady ustalania długości roku szkolnego. Chcę, żeby była ustalona liczba dni nauki w szkole w ciągu roku. Byłoby to około 180 dni" - wyjaśnił premier.

Czyli w tym roku konczymy normalnie 23., a w nastepnych moze juz 18. czerwca.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 07, 2006, 14:58:19 pm »
A mi się obiło o uszy, że pan premier tylko dlatego chce skrócić rok szkolny ponieważ jego żona jest nauczycielką i chcą wyjechać na wakacje do Grecji i mają termin w okolicach końca roku szkolnego... :lol:

Tarniak

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 07, 2006, 15:07:55 pm »
Ja słyszałem, że dzieci pana Marcinkiewicza dostały projekt ustawy pod choinkę.

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 07, 2006, 18:09:15 pm »
Bo on sam ( pan M ) byl kiedys nauczycielem i wie , ze w czerwcu to nie ma nauki  :wink: to moze tak 3miesieczne wakacje

Tarniak

  • Gość
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 07, 2006, 18:17:51 pm »
Ale to bez sensu, przecież to błędne koło! Skrócił o tydzień, to teraz tydzień wcześniej przestaną chodzić do szkoły (taaa, pewnie koło 1 czerwca :) i tyle!

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 07, 2006, 18:19:34 pm »
Cytat: "Tarniak"
Ja słyszałem, że dzieci pana Marcinkiewicza dostały projekt ustawy pod choinkę.

A moze to one napisaly projekt  i mu podarowaly ? tatus nie mial wyjscia ...

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 07, 2006, 18:20:00 pm »
Cytat: "wozek"
Bo on sam ( pan M ) byl kiedys nauczycielem i wie , ze w czerwcu to nie ma nauki  :wink: to moze tak 3miesieczne wakacje

nie zebym za szkola przepadal ale 3 miesiace to za duzo - ja juz po dwoch miesiacach z radoscia ide do szkoly ...

i kto tu ma najwiekszego gs ??

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Skrócony rok szkolny
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 07, 2006, 18:32:20 pm »
Cytuj
po dwoch miesiacach z radoscia ide do szkoly ...

patologia   :shock:  :mrgreen:

Co do skrocenia roku szkolnego - bedzie sie konczyl tak jak w 2004, wiec co mi to za skrot...