Autor Wątek: Czego nie lubicie w grach?  (Przeczytany 11905 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego nie lubicie w grach?
« dnia: Stycznia 17, 2006, 13:52:46 pm »
Jak w temacie. Co Wam najbardziej przeszkadza w grach, oraz czego najbardziej nie lubicie. A wiec, nie lubie:

- Mocno zarywającej animacji,
- Liniowosci (gdy nie mamy zadnej swobody),
- Kiepsko rozmieszczonych lub rzadkim chekpointow,
- Czestych dogrywań (loadingi),
- Gdy pojawia sie napis "There's a problem wuth disc you're using. It maybe dirty or damagded".

coolandtrendy

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 16-05-2005
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 17, 2006, 14:10:15 pm »
ja nienawidze jak gra jest za trudna albo skomplikowana...

moze to starosc, ale hardcorowym graczem nie jestem. i jak sama nazwa wskazuje wlaczam konsole zeby "zagrac" a nie zeby spotegowac stresy nazbierane przez caly dzien...

ah prosze nie mylic pojecia gry trudnej z gra ambitna :) to zupelnie inne pojecia...

no i nie lubi tego co wszyscy napisu loading
i debilnego sterowania... potrafi zepsuc cala radosc.
tak mam w przypadku NFSMW 5-10-0 gra caliem fajna, ale wozek jedzi jak fura z weglem po sniegu.tragedia...

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Re: Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 17, 2006, 14:13:08 pm »
Cytat: "Hubi"
Jak w temacie. Co Wam najbardziej przeszkadza w grach, oraz czego najbardziej nie lubicie. A wiec, nie lubie:

- Mocno zarywającej animacji,
- Liniowosci (gdy nie mamy zadnej swobody),
- Kiepsko rozmieszczonych lub rzadkim chekpointow,
- Czestych dogrywań (loadingi),
- Gdy pojawia sie napis "There's a problem wuth disc you're using. It maybe dirty or damagded".


 :shock:
Nawet nie myślałem że coś takiego istnieje (na szczęście pozbyłem się PS2 zanim zaczęły wychodzić takie gry)

Na GC takiego czegoś jeszcze nie miałem.
Najbardziej denerwuje mnie w grach memorkożerność i przenikanie postaci przez ściany.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 17, 2006, 14:25:17 pm »
---Backtracking. Straszna sprawa, nie nawiedzę łazić kilkadziesiąt razy po tych samych lokacjach. Gdy już moja cierpliwość się kończy, gra londuje za oknem.
---Nienagradzanie gracza za różne zadania.
---Za duża swoboda, lekki tutorial i potem rzucają mnie na wielką mapę bez jakiejkolwiek podpowiedzi.
---Gdy gra sie po prostu nudzi i niewidze sensu w dalszą grę.

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 17, 2006, 14:33:44 pm »
Nie lubię bugów ( jak każdy ), tnięcia animacji i głupiej animacji postaci ( jak załadowałem Fable i zacząłem biegać po mieście to skojarzenia miałem z jakimś słabym RPG ... )

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 17, 2006, 14:53:03 pm »
No dobra luz ja was rozumiem. Jednak dla mnie najgroszą rzeczą jest NISKI poziom trudności, gierki w stylu Contra czy Ghos'n'Ghouls nigdy by nie były tak popularne gdyby nie wyśrubowany poziom trudności. Obecnie w najnowsze tytuły daję sobie rade z palcem w nosie, wyjątki to Ninja Gaiden czy Metroid Prime. Na brak oryginalności nie narzekam, bo dobre to były czasy gdy gł. bohater dostawał inny kolor czapki i taki to był sequel  :mrgreen: . Kiedyś to lepsze były gry, bida z nędzą koniec  świata!!!

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:02:48 pm »
Cytat: "coolandtrendy"
ja nienawidze jak gra jest za trudna albo skomplikowana...

moze to starosc, ale hardcorowym graczem nie jestem. i jak sama nazwa wskazuje wlaczam konsole zeby "zagrac" a nie zeby spotegowac stresy nazbierane przez caly dzien...


zgadzam się. lubie gry które dają wyzawanie ale nie denerwują cchorym poziomem trudności

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 125
  • Reputacja: 6
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:20:50 pm »
ja najbardziej nie lubie jak gra MA checkpointy, ale one NIE zapisują sie jako save... co za bezsens. (np. men of valor)

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:23:31 pm »
Cytat: "UFO"

---Za duża swoboda, lekki tutorial i potem rzucają mnie na wielką mapę bez jakiejkolwiek podpowiedzi.

Jedyna wada  gier - moze jestem dziwny, ale ja wole jak gra jest liniowa i prowadzi mnie za rękę ... ;D

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:27:09 pm »
A ja nie lubie gdy gra ma   ****(bardzo dużo) bugów.
Gdy jest już do przesady trudna ale i niekiedy do przesady  łatwa.
Nienawiedz gier z kiepską fabułą która zamiast zachęcać odpycha gracza.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:32:53 pm »
ja nie lubie:

 :arrow: zbyt wysokiego poziomu trudnosci, dla mnie gry sa po to aby bawic, a nie doprowadzac do nerwicy....
 :arrow: debilnej fabuly......
 :arrow: no i wiadomo ...bugi :D:D

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:34:00 pm »
Cytat: "Slay"
Jedyna wada gier - moze jestem dziwny, ale ja wole jak gra jest liniowa i prowadzi mnie za rękę ... ;D


Też mi to absolutnie nie przeszkadza. Nie lubię znów długich, rozbudowanych gier, które dają baaardzo dużą swobodę graczowi. Np. GTA żadnego nie skończyłem... Wolę skończyć grę liniową i krótszą, i mieć przy tym satysfakcję o wiele większą, np. Fahrenheita.

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:35:55 pm »
U mnie sa to tylko 3 rzeczy:

-przesadzony poziom trudnosci [w obie strony]
-zbyt rzadkie save pointy
-wkurzajacy, monotonny dzwiek [bo jak sie go slucha, to koncentracja spada i nic nie wychodzi tak, jak powinno, wiem to z autopsji :)].

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:37:06 pm »
Wysoki poziom trudności jest dobry wtedy, gdy wystawia na próbę umiejętności gracza, a nie jego cierpliwość. Fajne pod tym względem jest Ninja Gaiden - tam nic nie dzieje się przypadkiem, jak dobrze znasz przeciwników, masz nieludzki refleks, a wszystkie możliwe kombinacje ciosów opanowałeś do perfekcji, to żaden wróg nie będzie stanowił problemu. Najlepszym dowodem niech będzie filmik, na którym typ rozwala każdego bossa bez najmniejszej straty życia o_O Kosmos, a jednak do zrobienia. A na przykład Liberty City Stories jest o tyle trudne, że jak cię zabiją (w późniejszym etapie gry), to szkoda całego kolekcjonowanego arsenału - trzeba robić load game. Wrrr. Bolączka wszystkich GTA - jakby nie można było dać możliwości przechowywania broni w domu :/ No i to cholerne wpadanie do wody... była jedna misja, w której trzeba było rozwalić łódź jakiegoś gangola. Wykonałem ją, podpłynąłem do brzegu, wysiadłem i plum! dwie sekundy i jestem na dnie o_O Całą misje szlag trafił. No i weź tu sie człowieku nie zdenerwuj.

„Uczciwie” hardkorowe jest Amplitude. Kurde, za tę grę mógłbym dać sie pociąć. Nie jest tak, że animacja przytnie i przez to przegrywam. Nie jest tak, że głupie błędy programistów czy  jakieś chore patenty decydują o mojej porażce. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od ‘skila’ – od tego, ile poświęcam na trening i jak dobrze znam daną piosenkę. Nie lubię gier, do których potrzebne jest więcej szczęscia, niż faktycznych umiejętności (bye bye soul calibur 2). Tak samo jest z Tekkenem czy VF – nie ma bata, żeby kapuściarz wygrał z naprawdę dobrym zawodnikiem. Innymi słowy – gra ma być dobrze napisana. Bez losowości.

Wkurza mnie też backtracking i liniowość. Np. taki Riddick - gra jest do rozwalenia w kilka godzin, ale cholera, wole to, niż przez miesiąc grać w tytuł, w którym nic sie nie dzieje! Escpae from Buthcer Bay jest od początku do końca naładowany akcją, dochodzą nowe elementy, zmieniają się lokacje (od więziennych celi, przez kanały, podziemia i bóg wie co jeszcze) - no nie ma szans sie nudzić! To samo w God of War. Wczoraj przeszedłem grę drugi raz i wiecie co? Mam ochotę na więcej! Prawda, że poziom trudności jest nieco za niski, ale akcja od początku do końca, masa niespodzianek i GENIALNYCH pomysłów autorów sprawiają, że ciężko odessać się od pada.

Nie lubię też, gdy gra jest za wolna. Splinter Cell. Rozumiem, że jest to świetna produkcja, ale ja po prostu nie moge 10 minut kisnąć w cieniu, by w końcu wyskoczyć i podciąć typowi gardło. A potem bawić się w chowanie ciała, po drodze rozbrajając 348907 alarmów i kombinując co tu zrobić, aby nikt mnie nie przyuważył ani nie usłyszał. Wolę wyskoczyć zza winkla, wystrzelać worek amunicji, zostawić za plecami wypatroszoną armie i wio dalej. Pod tym względem trochę denerwujący jest Dragon Quest VIII. Gra jest naprawdę genialna i przez 30 godzin z nią spędzonych zdążylem ją pokochać jak własną mamę, ale zdecydowanie niepozytywne jest to, że aby gdzieś dojść (nawet względnie blisko) trzeba wygospodarować sobie mnóstwo czasu. Walki, walki i jeszcez raz walki. Trzy kroki i od razu wyskakuje banda pajaców nieświadoma mojego levelu :D Same pojedynki są fajne, dynamiczne, ale występują w takiej ilości, że potrafią nielicho wkurzyć. Jeszcze jak cały czas jest łatwo, a nagle niewiadomo skąd wezmą się tańczące diabełki, które w kilku turach wycinają w pień całą moją drużynę, to już w ogóle.

Strasznie uciążliwe jest również przechodzenie tego samego fragmentu gry po kilka razy. Ma być wartko, szybko i bezboleśnie (co nie znaczy, że łatwo!) – a nie to, co na przykład w MoH Europea Assault, gdzie dochodzę do połowy levelu, zabjią mnie i musze wszystko przechodzić od nowa. A wiedzcie, że misje w tej grze są naprawdę długie i często wymagające. Tu znowu kłania się God of War. Jak wpadnę do dziury, to nie zaczynam od save’a, oddalonego o pół godziny drogi, tylko właśnie od feralnej przepaści. To lubię. Jestem człowiekem biznesu i nie mam czasu, żeby godzinę babrać się z jednym fragmentem. No. :mrgreen:

No, to ja skończyłem :oops:

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:48:46 pm »
Cytat: "Miazga"
Wkurza mnie też backtracking i liniowość. Np. taki Riddick - gra jest do rozwalenia w kilka godzin, ale cholera, wole to, niż przez miesiąc grać w tytuł, w którym nic sie nie dzieje! Escpae from Buthcer Bay jest od początku do końca naładowany akcją, dochodzą nowe elementy, zmieniają się lokacje (od więziennych celi, przez kanały, podziemia i Bóg wie co jeszcze) - no nie ma szans sie nudzić!


Cytat: "Miazga"
Nie lubię też, gdy gra jest za wolna. Splinter Cell. Rozumiem, że jest to świetna produkcja, ale ja po prostu nie moge 10 minut kisnąć w cieniu, by w końcu wyskoczyć i podciąć typowi gardło. A potem bawić się w chowanie ciała, po drodze rozbrajając 348907 alarmów i kombinując co tu zrobić, aby nikt mnie nie przyuważył ani nie usłyszał.


Całkowicie się z tym zgadzam. A poza tym wkurza savowanie w GTA: trzeba jechać ciągle w to samo miejsce, oczywiście zgodnie z tym co mówisz, należy to robić po każdej misji... Kiepskie rozwiązanie.

Co do Splinter Cella: ja chciałem w tę grę pograć i ją przejśc. Ale po 20 minutach wyłączyłem tę grę. W ogóle, ale to w ogóle mnie nie wciągnęła, przyczyny to między innymi te cechy, które opisał Miazga. Metal Gear Solid jest zdecydowanie lepszą skradanką - po prostu wciąga pod każdym względem.

A Riddick rzeczywiście jest świetną grą. Krótką i wciągającą, czyli taką, jaką powinna być większość gier.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 17, 2006, 15:58:25 pm »
Meduza... każda gra jest do wyuczenia i do przejścia bez straty życia. Czasem tylko trzeba więcej czasu jej poświęcić. Tyle w tej kwestii.

Nie lubię jeszcze grafiki 3D w grach   :mrgreen:

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 17, 2006, 16:00:42 pm »
Tak, ale po pierwsze, NG jest szczególnie trudne. Po drugie, niech zamilkną ci, którzy twierdzą, że ta gra jest nie do przejścia, bo poziom trudności jest sztucznie zawyżony, a w ogóle to kamera uniemożliwia zabawe. Bullshit.

Swoją drogą, obadajcie ten filmik [osoby ze słabszym sercem uprasza sięo upuszczenia sali lub zaopetrzenie się w respirator] - gość przechodzi Super Mario 64 w 16 (!!!) minut, zdobywając przy tym 16 gwiazdek. A sposób, w jaki pokonuje kolejne levele idealnie (nie - IDEALNIE!) wymierzonymi skokami i łamie wewnętrzne parwa fizyki gry, po prostu zlasował mi mózg. Zlasował, a następnie wyprosotował i znów zlasował. Tak, typ jest aż tak dobry o_O.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 17, 2006, 16:03:20 pm »
Skoro jestesmy przy ninja gaiden. Ta gra to fenomen, jest cholernie trudna, a mimo to chce sie w nia grac! Nie jest frustrujaca(no dobra, moze czasem;).
Fryty tyty dotknij pyty

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 17, 2006, 16:19:01 pm »
NG jest grą szczególną. Jej wykonanie, zamysł i rajcowność nie pozwala ludziom jej porzucić. Gdyby taki poziom trudności władować do kieprawej sieczki, to wszyscy by narzekali, że za trudna. W grach genialnych twórcy mogą sobie pozwolić na podwyższanie poziomu trudności, bo wyjdzie to tylko ich grze na dobre "Rewelacyjna gra, do tego oldschoolowo trudna"   :mrgreen: . Dla mnie Trudne jest synonimem słowa dobre. Nawet kosmicznie naciągany i sztucznie zawyżany poziom trud. jest lepszy niżby takowy miał być niski. Dłubiąc w nosie podczas grania = nudzę się.  

Meduza są lepsi czarodzieje, ale ten też NIEZWYKŁY. www.speeddemosarchive.com (ew. .net)

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 17, 2006, 16:31:38 pm »
Cytuj
Best time, European Extreme difficulty, Fox Hound rank: 1:29:46 by Adnan Kauser on 31.08.05.
 :shock: Metala 3 w 1,5 h :lol:  
Cytuj
Best 120-star time: Single-Segment 2:57:47 by Jeremy 'spiderman88mil' Taylor on 18.12.04.
 :lol:  W mario 64 zdobył wszystkie gwiazdki w niecałe 3 godz.  :lol:


Cytuj
Best time: 6:42 by Mike 'TSA' Damiani on 18.04.05, done in 22 segments.

Ale ten bije wszystkich, Wind Wakera w 6:42 h :lol:
Można też filmiki obejżec jak tego dokonali...
HARDCORE PEŁNĄ GĘBĄ :lol: Szacun 4ever...

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 17, 2006, 16:35:08 pm »
Hehe widze, ze dobrze zrobilem podajac adres.

Zobaczcie Morrowinda... BRAK SŁÓW! To samo Metroid Prime (ok. 1godz.). Co do WindWakera normalny człowiek (tj. my) po treningu obróciłby go poniżej 8godzin na luzie. Najgorzej to doszliwować, bo czas zaprawdę BOSKI!.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 17, 2006, 16:41:49 pm »
Cytuj
Best Single-segment time: 0:14:26 by Ryan 'Benito' Bennitt on 23.04.05.
 :lol:  NIEMOŻLIWE :!:  Jakoś hackują grę czy coś, jak można najbardziej rozbudowaną gre wszechczasów złamać w niecałe 15 min. :lol:  Coś mi tu nie pasuje...

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 17, 2006, 16:44:12 pm »
Lubie gdy gra ma pewna swobode, jednak czasami liniowosc jest atutem. Jesli gra sie przyjemnie. Nie lubie natomiast gdy teren gry ograniczaja kepki trway siegajace do kolan lub niewidzialna sciana.
A co do poziomu trudnosci- gra nie moze byc ani za prosta, ani za latwa. W Ninja Gaiden miescami poziom trudnosci jest przesadzony i nie na moje nerwy. Ile to juz przeklenst polecialo przy tej grze. Pewnie nie zdolam jej przejsc, bo jest dla mnie poprostu za trudna. Ale mimo to bede probowac.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 17, 2006, 16:49:08 pm »
Cytuj
NIEMOŻLIWE Exclamation Jakoś hackują grę czy coś, jak można najbardziej rozbudowaną gre wszechczasów złamać w niecałe 15 min. Laughing Coś mi tu nie pasuje...

Benito to kozak i dał radę - nic nie hackował, odpalił ghrę i dał radę. Inna sprawa, że korzystając z uchybienia twórców. Sztuką jednak jest ten bug wyłapać.

Hubi graj więcej. Im się więcej gra tym się lepszym jest. Udokumentowane! Możesz zostać na poziomie osoby szukającej w grach rozrywki, ale możesz i stawiać sobie poprzez gry wyzwania. Pokonywać bariere swoich umiejętności i takie tam.

PS. Obaj tacy gracze są spoko, jednak ten drugi boi się światła i zamiast mówić do widzenia, używa zwrotu koniec transmisji...

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 17, 2006, 17:09:06 pm »
Cytat: "szafa"
Skoro jestesmy przy ninja gaiden. Ta gra to fenomen, jest cholernie trudna, a mimo to chce sie w nia grac! Nie jest frustrujaca(no dobra, moze czasem;).


no wlasnie, ja nie lubie trudnych gier, a z NG bylo tak, zdenerwowalem sie wylaczalem konsole.....i za minute wlaczalem bo chcialo mi sie w to grac :D

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 17, 2006, 20:05:24 pm »
to co mnie denerwuje w wiekszości(na szczęściesa wyjatki)współczesnych gier jest brak frajdy .Nie wiem ,moze jestem juz  starym sklerotykiem ktoremu wszytko nie pasuje , ale w takim wychwalanych pod niebiosa MGS3 nie odczuwam żadnym radosci z grania .Czym sie tu do %^&$ fascynować ?fanatastyczna grafika? genialna fabuła ? poruszajaca muzyka? Dla mnie te wszystkie czynniki sa zerem w porównaniu z takim niepozornym Bornoutem;Revenge.Gra posiadająca duzo wiecej wad anizeli MGS a mimo to wciagnął mnie bardziej i odczuwalem wieksza ochote do jej wracania .

Dalej , nie lubie jak konsola mnie oszukuje .PES4 to chyba dobry przyklad ,masz milion stale powtarzajacych sytuacji z ktory zwykly kibic powiedzialby ,ze brama jes pewna ,a mimo to ciągle przytrafiaja ci sie slupki , porzeczki.Albo taki Driver .Niby nic, a jednak .Tu prosta czynnośc zamienia sie w mordege doprowadzajac do rozpaczy nawet maniaka .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 17, 2006, 20:20:22 pm »
Cytuj
Best Single-segment time: 0:14:26 by Ryan 'Benito' Bennitt on 23.04.05.

Geez ...
Musaiłem wyjść wrócic znowu wyjść zapalić  :wink:  no i jestem
Szczerze to nie wiedzialem , ze tacy ludzie kroczą wśród zwykłych śmiertelnikow po ziemi i oddychają tym samym powietrzem co my .
Świat sie obrucil o 180stopni

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 17, 2006, 20:44:14 pm »
Ja yto w grach najbardziej nielubie długich loadingów. W sumie krótkich tez nie lubie..

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 17, 2006, 20:47:04 pm »
Cytuj
Szczerze to nie wiedzialem , ze tacy ludzie kroczą wśród zwykłych śmiertelnikow po ziemi i oddychają tym samym powietrzem co my .
Świat sie obrucil o 180stopni

A co powiesz na mojego wujka który przeszedł Jungle w Contrze z zamkniętymi oczami na moich oczach? Autentycznie. Takie tam sobie. Polecam zobaczyć też filmik z Contry Petera Yanga - 12minut  :shock: , Gauntlet na nesa 18 minut  :shock: , Super Mario Bros 5 minut  :shock:  :shock: .

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 17, 2006, 20:50:34 pm »
Cytat: "setezer"
Cytuj
Szczerze to nie wiedzialem , ze tacy ludzie kroczą wśród zwykłych śmiertelnikow po ziemi i oddychają tym samym powietrzem co my .
Świat sie obrucil o 180stopni

A co powiesz na mojego wujka który przeszedł Jungle w Contrze z zamkniętymi oczami na moich oczach? Autentycznie. Takie tam sobie. Polecam zobaczyć też filmik z Contry Petera Yanga - 12minut  :shock: , Gauntlet na nesa 18 minut  :shock: , Super Mario Bros 5 minut  :shock:  :shock: .

Nie zebym sie czepial ale SMB5 w 5 minut to wyczyn,ale troche mniejszy. Jak mialem 7 lat i mialem pegazusa to odkrylem ... kazdy z tych sekretow. w 6-6,5 min sam dalbym rade ;D

i kto tu ma najwiekszego gs ??

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 17, 2006, 20:55:30 pm »
Hehe fakt, ale jak to brzmi: 5 minut!! Mało coś jak na najlepszą grę wszech czasów, hehe. Warp zone i jazda... Bez tych "rur" byłoby znacznie dłużej.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 18, 2006, 00:11:19 am »
Chciałem się wypowiedzieć w tym temacie, ale Pan Miazga mnie wyręczył. Dodam tylko, że strasznie mnie denerwuje kamera w niektórych grach - potrafi ona naprawde popsuć nerwy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 18, 2006, 00:34:21 am »
Cytat: "Ibra"
Dodam tylko, że strasznie mnie denerwuje kamera w niektórych grach - potrafi ona naprawde popsuć nerwy.


Dokładnie, kamera w niektórych grach potrafi nieźle narobić bajzlu, że wogóle nie wiadomo co się dzieje; nie lubię tez tnącej animacji i "gupiej" fabuły.

barman

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-04-2005
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 18, 2006, 10:23:39 am »
Ja sporo gram w sportówki i męczy mnie jak zawodnicy poruszają się jakby połkneli miotłę :evil:

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 18, 2006, 11:23:39 am »
- ja nie lubie notorycznie przegrywac w jakąkolwiek gre
- nie lubie gdy podczas grania odczuwam nude, i chęć wylączenia konsoli
- częstych loadingów
- nieuczciwego zachowania "komputera" (np. w strategiach, gdy wiesz ze przeciwnik komputerowy nie ma juz surowcow, a nadal się "buduje")
- zbytniej przemocy


i najwiekszy hardkor, choc teraz juz nieaktualny, nie znosze gdy gra zabiera mi całe zycie i później gadam tylko o niej w szkole (jak to miało miejsce z Vandal Hearts, czy Front Mission3 na PSX'a)
ja wiem ze to dziwne, ale jak jest gra idealna (dla mnie MGS 3) to tez za dobrze nie jest, bo później śni mi się po nocach i za dnia też o niej mysle !!! :mrgreen:

barman

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-04-2005
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 18, 2006, 12:05:11 pm »
Cytuj
i najwiekszy hardkor, choc teraz juz nieaktualny, nie znosze gdy gra zabiera mi całe zycie i później gadam tylko o niej w szkole

Ja tak miałem z Diablo II

W grach piecowych denerwujace sa zaciecia :evil: Od kiedy mam gacka nie ma problemu :twisted:
Cytuj
częstych loadingów

Z tym też nie ma większego problemu :) I tak wole loadingi na konsoli niz instalke na Piecu.
Na kompie nie gram od 1,5 roku :wink:

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 18, 2006, 12:11:30 pm »
Cytat: "barman"
Na kompie nie gram od 1,5 roku


u mnie piec, to do uzyki, netu i filmów

a do grania tylko konsola

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 18, 2006, 14:20:12 pm »
Nie lubie rowniez gdy zastne sie w pewnym momencie gry i nie bede wiedzial co teraz zrobic  :evil:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 18, 2006, 16:53:19 pm »
Cytuj
Dodam tylko, że strasznie mnie denerwuje kamera w niektórych grach - potrafi ona naprawde popsuć nerwy.

W gierka 2d takich problemów nie było :mrgreen:
Cytuj
nie znosze gdy gra zabiera mi całe zycie i później gadam tylko o niej w szkole

Ja to UWIELBIAM, jeden z kilku powodó dla których gram. Zamiast się nudzić w głowie rysuję sobie levele z danej gry.
Cytuj
Nie lubie rowniez gdy zastne sie w pewnym momencie gry i nie bede wiedzial co teraz zrobic

Zagraj w Maniac Manison, z całą pewnością "polubisz" tę grę :D. Ja takie zjawisko lubię, bo wymusza kombinowanie. Ofkoz pod warunkiem, że rozwiązanie problemu ma jakieś logiczne wytłumaczenie. Seria Zelda rządzi w tym temacie.
Cytuj
I tak wole loadingi na konsoli niz instalke na Piecu.

Święta prawda, a potem jeszcze aktualizacja sterowników, o kurde za mało miejsca na dysku...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 20, 2006, 22:34:47 pm »
I tak:
- rzecz która odrzuca mnie na starcie od NFS i kilku innych serii wyścigów- nieuczciwy "handicap" w obie strony. Znaczy to tyle, że jeśli przegrywamy, to przeciwnicy nagle poruszają się dziwnie wolno. Wygrywamy- to inne pojazdy przyśpieszają jak głupie, lecąc niemalże w powietrzu...

- zbyt łatwy poziom trudności, lub sztucznie zawyżony (przeciwnik trudniejszy dlatego, że atakuje jak szalony, sztucznie dopalone statystyki itp)

- w strategiach i bijatykach- brak balansu. przez co rozgrywka czesto traci sens gry.