Autor Wątek: Nintendo DS Lite  (Przeczytany 15248 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 18, 2006, 15:09:33 pm »
Moze lepiej kupic zwykłego DSa?

Pękający DS Lite
DS Lite z psującymi się zawiasami

Cytuj
(...) Posiadacze DS Lite twierdzą, że pomimo delikatnego traktowania kieszonkowej konsoli zawiasy po prostu łamią się i pękają. Ci, którzy spróbowali reklamować produkt, dowiedzieli się od Nintendo, że gwarancja nie obejmuje pęknięć czy rys. Jeden z użytkowników napisał, że Nintedo stwierdziło, że wina zapewne leży po jego stronie i zaproponowano mu naprawę wadliwych zawiasów za „jedyne” 50 USD. (...)

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 30, 2006, 18:50:36 pm »
sprzedaz konsol w KKW

DS Lite - 262.453
PSP - 35.938
PlayStation2 - 22.288
Nintendo DS - 6.344
GBA SP - 2.953
Xbox 360 - 1.472
GB Micro - 1.410
GameCube - 1.076
GBA - 20
Xbox - 0

DS miazdzy wszystko jeszcze bardziej jak to robil, a stary poczciwy klocek tez "miazdzy" :lol:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #42 dnia: Września 03, 2006, 22:47:51 pm »
Ja jutro kupuje DS Lite'a. Najprowdopodobniej z Metroidem, lecz w gre wchodzi tez Phoenix Wright. Juz sie nie moge doczekac, w koncu trza jakos milo rozpoczac rok szkolny  :mrgreen:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #43 dnia: Września 06, 2006, 16:51:08 pm »
Ja juz mam i jestem przeszczesliwy. Niestety nie bylo Metroid, ani Phoenixa wiec kupilem sobie Super Mario 64 DS, gra daje rade  :lol:

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #44 dnia: Września 08, 2006, 20:04:17 pm »
Powaznie rozmyslam nad kupnem Dual Screena ale poza advance wars nie widze narazie zadnej gry wartej uwagi moze byscie pomogli mnie oswiecic bom zem ciemny jest :D

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #45 dnia: Września 08, 2006, 20:29:04 pm »
A jakie gry lubisz ? Jeśli tak zwane `popierdółki` to spokojnie możesz brać. Zresztą napisz ulubiony gatunek...

GoNZo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-08-2005
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #46 dnia: Września 08, 2006, 21:01:58 pm »
Nie jestem za bardzo obeznany w konsolach kieszonkowych ale DS baaardzo mnie do siebie przekonal i chyba go zakupie ale przed tym mam jedno pytanie....
(tylko prosze sie nie smiac :)
Czym wlasciwie rozni sie od siebie DS od DS LITE ?

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #47 dnia: Września 08, 2006, 21:07:12 pm »
Gonzo:
DSLite wygląda inaczej (obudowa pokryta włóknem szklanym bodajże), większość twierdzi, że o wiele lepiej.
Ekraniki są o wiele lepiej podświetlone, i jest też więcej poziomów podświetlenia.
W DSL karty z GBA wystają trochę za obudowę, w classicu nie.
Zamiast przycisku start jest switch, więc nie zdarza się już przypadkowe wyłączenie konsoli podczas gry.
Lite ma trochę inny krzyżak, ale różne są opinie na ten temat, jedni się już przyzwyczaili do starego, inni mówią, że wygodniejszy.
Classic jest tańszy - DSL kosztuje około 600 zł w Polsce, a Classica możesz upolować nawet za 450.
Innymi słowy- jeśli tylko wygląd przypadnie Ci do gustu (są tacy, co Classica wolą, no cóż..) to bierz Lite`a- gry wyglądają o wiele ładniej na nim i jest lepszy kontrast kolorów. Jedyny problem to pękające zawiasy w niektórych białych- jednak nie ma to żadnego wpływu na konsolę, nie rozpada się na pół  :mrgreen:  tylko średnio wygląda, ale pękanie zdarza się rzadko.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #48 dnia: Września 08, 2006, 21:15:39 pm »
DS Lite jest swietny. Dzis wymienilem sie z kolega na weekend na dorwalem New Super Mario Bros. Gra wymiata  :D Co do wygladu konsolki to konsolka jest sliczna. Połyskuje podobnie jak PSP, ale IMO mniej odbijaja sie palce... Naprawde polecam, nie zaluje zadnej wydanej zlotowki. Nawet sie nie zastanawiaj !! :)

GoNZo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-08-2005
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #49 dnia: Września 08, 2006, 21:24:30 pm »
Aaa czyli kosmetyka
Tylko co z tego ze lite jest ladniejszy skoro mi popeka i bedzie nie za fajnie wygladal  :?
soft do konsolki sie zmienia?
same gry na lite wygladaja duzo lepiej?
i oczywiscie jest wejscie na sluchawki, prawda ?  :)
aa i jeszcze jedno pytanie- w konsolce sa baterie czy akumulatorki?

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #50 dnia: Września 08, 2006, 21:27:05 pm »
Pękają tylko białe i najprawdopodobniej tylko pierwsze partie w Europiea/Ameryce (musieli wprowadzić sprzęt na rynek nie zapominając o ciągłej potrzebie wrzucania setek egzemplarzy do Japonii)
Softu się nie zmienia
Tak, gry na licie w porównaniu do zwykłego DSa wyglądają zabójczo.
I jest wejście na słuchawki, owszem.
Ogólnie, tylko i wyłączeni DSL D:

maqister

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-03-2007
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 22, 2007, 15:24:28 pm »
Member of Clover Studio

svonston

  • Gość
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 22, 2007, 15:58:49 pm »
Cytat: "CassSept"
Pękają tylko białe i najprawdopodobniej tylko pierwsze partie w Europiea/Ameryce (musieli wprowadzić sprzęt na rynek nie zapominając o ciągłej potrzebie wrzucania setek egzemplarzy do

Nie bylbym pewien, czy tylko biale. Gdzies czytalem kiedys juz o peknietych czarnych DSL, a calkiem niedawno pisal o swoim peknietym egzemplarzu DXT na forum skizo.org.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 22, 2007, 23:05:41 pm »
Cytat: "svonston"
Cytat: "CassSept"
Pękają tylko białe i najprawdopodobniej tylko pierwsze partie w Europiea/Ameryce (musieli wprowadzić sprzęt na rynek nie zapominając o ciągłej potrzebie wrzucania setek egzemplarzy do

Nie bylbym pewien, czy tylko biale. Gdzies czytalem kiedys juz o peknietych czarnych DSL, a calkiem niedawno pisal o swoim peknietym egzemplarzu DXT na forum skizo.org.

Tylko patrz z kiedy jest post :P
Od tamtego czasu, fakt, zaczęły pojawiac się baaardzo rzadkie pojedyńcze przypadki czarnych pękniętych... ale na początku września nic o takich przypadkach nie było słychac

Crow

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-10-2006
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 27, 2007, 00:38:47 am »
mam normalnego ds'a i musze przyznąć gdy wyszedł lite jakos mi się niespodobał ale gdy widze jaki on mały zgrabny i ten czarny kolor taki połyskujący, lite mimo tego jest lepszy,fajniejszy,mniejszy i ma ładniejszy wyświetlacz, co prawda głośniki sa słabsze niż w normalnej wersji ale i tak gram na słuchawkach więc raczej róznicy by mi to niezrobiło, jendoznacznie wole lite :)


FlyJack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-10-2006
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 0
  • effect eX
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 27, 2007, 19:26:13 pm »
co kupic na allegro zeby moc sciagac gierki z neta i grac w nie na ds'ie?

Forum o Home, Avatarach i możliwościach sieciowych gier na PS3 i Xbox360

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 28, 2007, 12:00:53 pm »
co kupić parę gier oryginalnych kuna ludzie maja na konsole za 600zl ale na gry to już im nie starcza ale bida :mrgreen:

maqister

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-03-2007
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 28, 2007, 12:32:00 pm »
M3 simply + karty kingstona 1gb/albo R4 + karty kingstona 1gb. To najlepsze wejscia na slot 1, na slot 2 nie kupuj bo to same shity. Ale osobiscie polecam tylko i wylacznie M3, bo ma czesciej update systemu.
Member of Clover Studio

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 05, 2007, 19:10:46 pm »
Cytat: "playing girl"
włóknem szklanym

Hehe. Mylisz się. Włókno szklane przypomina wate, i jest zrobione z cienusienkich szklanich włosków. Jakby DSL był pokryty takim włóknem to po jednej partyjce skóra na dłoniach do niczego by się nie nadawała bo te włąski są bardzo ostre i kruche. Wiem go kiedyś wskoczyłem plecami na dużą mate z takiego włókna myśląc że to zwykła wata, piekło mnie przez tydzień. Ot taka informacja. ;) Obudowa z wieszchu jest pokryta po prostu przeźroczystym, twardym plastikiem dobrej jakości.


Różnice pomiędzy 2 dsami są wbrew pozorom dosyć znaczne. Litem ma lepszej jakości ekraniki z żywszymi barwami i mniejszym efektem separacji pojedyńczych pixeli czyli po ludzku przerwy pomiędzy kropkami na ekranie są mniej widoczne. Gry po prostu wyglądają lepiej. Dodatkowo DS ma lepsze silniejsze podświetlanie. Głośniczki w DSL są troche gorszej jakości za to oba deesy mają takie same gniazda słuchawkowe i to na ich najbardziej można się rozkoszować dźwiękiem. Jak inni pisali wcześniej, oczywiście sama konsolka wygląda inaczej. Jest chudsza, waży troche mniej. Przycisk power jest z boku konsolki i działa na zasadzie jednostronnego przesunięcia, trudno wyłączyć przypadkowo DSL w trakcie gry co było minusem Classica. Krzyżak jest dużo lepszy, to jest fakt, chyba najwygoniejszy jaki powstał kiedykolwiek. Jedyne co jest nie do końca fajne to to że carty z GBA wystają z dolnego slotu. Większość akcesoriów na dolny slot (Przeglądarka intrernetowa, wibracje, karty ) można kupić w wersji dla DSL dzięki czemu nie wystają tak paskudnie ale oczywiście nie da się uch użyć na starszym dsie.

Ja polecam bardzo wersje Lite różnice są odczuwalne i nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny konsolki.

Zhai

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-04-2007
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Amator kóz w lateksie
Odp: Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 11, 2007, 17:23:05 pm »
yyy monio... warstwa włókna jest w środku. Kajaki też są z tego robione i jakoś ludzie normalnie w nich pływają :). W przypadku takich np. kajaków włókno jest pokrywane "farbą" z żywicy. Nie wiem z czego jest wykonany DS(wczoraj zrobiłem przelew za nabytego czarnego DSL na allgero :D ), ale nie jest to niemożliwe.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 11, 2007, 18:24:08 pm »
Jej pewnie chodziło o tą przeźroczystą powłoke na górze i dole konsolki. A w srodku to też szczerze wątpie bo mają inne zastosowanie niż konstrukcje kompozytowe pozatym układanie takich włókien jest dosyć czasochłonne i wymagałoby kosmicznie kosztownych linni produkcyjnych oraz nadzoru człowieczka z kwalifikacjami którego też trzeba opłacić. Dlatego dobre kajaki kosztują po kilka tysięcy a i tak już stosuje się inne włókna np carbon czy z jakieś tworzywa. W środku Dsa pewnie jest kawał mocarnego plastiku, to za mała powieszchnia żeby to musiało być takie pancerne.

szpynda

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-01-2007
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Odp: Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #61 dnia: Października 05, 2007, 12:22:48 pm »
Widać niewielu jest posiadaczu NDS w Polsce.Tematy stoją praktycznie w miejscu...

FlyJack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-10-2006
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 0
  • effect eX
Odp: Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #62 dnia: Października 28, 2007, 22:47:25 pm »


Wkrotce rusza zupelnie nowy serwis

Badz czujny

Forum o Home, Avatarach i możliwościach sieciowych gier na PS3 i Xbox360

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Nintendo DS Lite
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 18, 2007, 23:48:14 pm »