Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1277559 razy)

0 użytkowników i 35 Gości przegląda ten wątek.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12000 dnia: Grudnia 20, 2010, 23:48:01 pm »
przecinki sa dla cipek  8)

postaram sie, ale nie obiecuje :P

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12001 dnia: Grudnia 21, 2010, 00:59:45 am »
e cipki heh zauważcie jeszcze jaka leci muzyczka jak się wejdzie do gry jeszce przed świat gt tam gdzie można wybrać sobie szybka gra itd świąteczny music:D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12002 dnia: Grudnia 21, 2010, 01:35:57 am »
to skomentuje tak  Laughing
imo jedyna woda która może się równać z tą z U2 jest rzeczka z drugiego aktu MGS4. Ta z U1 wygląda jak plazma, albo coś takiego.
Gadaj z Lemem, bo on tak twierdzi :) i EOT z U2


BTW jak Wam idzie na tych sezonowych eventach? Challenger to dziwka jesli chodzi o prowadzenie, weic nim cheatowalem [mozna scinac zakrety jak sie chce na indy, a pierwszy slamomik ma fajne okienko po trawie :P], reszta jest wzglednie latwa jesli chodzi o drugie miejsce, ale cholernie trudna jesli chodzi o pierwsze miejsca. Nie dosc, ze trzeba przejechac wszystkie okrazenia idealnie i super szybko to jeszcze trzeba inne samochody wymijac. Chyba najwiekszy problem bede mial z ostatnim eventem na zloto, bo srednio lubie SSR 5 [choc coraz bardziej po tym evencie, bo jest swietny ;p], a my mamy na wstepie 50 sekund straty do leadera i tylko 5 okrazen.


Ps. Tylko ja tak mam, ze mi sie gorzej jezdzi z trakcja niz bez? Czasami wlaczam trakcje, bo mi nie idzie jakims samochodem czy np w WRC, ale czasy mam gorsze i az tak mi nie pomaga z poslizgami, wiec po kilku restartach znow ja wylaczam.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 01:37:36 am wysłana przez KKRT »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12003 dnia: Grudnia 21, 2010, 01:49:45 am »
Idzie nam dobrze KKRT z nowymi eventami , wszystko na zloto bo latwo bylo. Jesli masz problem z SSR5 to na poprzedniej stronie podalem jakim autkiem i jaki tuning mu zrobic zeby bylo latwo. Mnie sie te nowe eventy bardzo podobaja, bo w sumie teraz to jest wyscig a nie pierwszy zakret, prowadzenie i po wyscigu. Tam trzeba przez przynajmniej 3-4 okrazenia doganiac wszystkich i to jest fajne. Szkoda ze tak malo ich jest i tyle trzeba czekac na nastepne. Mam nadzieje ze w przyszlosci bedzie pojawialo sie ich wiecej i beda one czesciej aktualizowane. Oczywiscie licze tez na to ze zostana zachowane takie same wynagrodzenia w kredytach i expie :)

Jesli chodzi o trakcje to ja wogole nie moge z nia jezdzic, czasami dam na 1 jesli jade Mercedesem C9 po Ringu ale tylko dla tego, ze ciezko ten samochod utrzymac w ryzach na padzie, przynajmniej na Ringu. Jak mam wlaczona trakcje to jakos nie czuje abym mial pelna kontrole nad pojazdem.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12004 dnia: Grudnia 21, 2010, 02:00:01 am »
wszystko na zloto bo latwo bylo
Ty masz zakaz wypowiadania sie w tym wzgledzie :P

Jesli masz problem z SSR5 to na poprzedniej stronie podalem jakim autkiem i jaki tuning mu zrobic zeby bylo latwo.
Nie no, jasne, ze mam tego GTR'a i tez stunnigowanego.

BTW ile robiles je na zloto? I jakies rady jak ustawic zawieszenie itd? :>

Ps. Moglbys wrzucic replaye z eventu z GT-R, czy nie zapisywales? :>
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 02:06:42 am wysłana przez KKRT »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12005 dnia: Grudnia 21, 2010, 02:13:45 am »
Ten z GT-R byl bardzo latwy... jesli inne sa jeszcze latwiejsze to szkoda slow :p (zaczalem od GTR'a bo innych aut nie mam) Tak jak pisalem wczesniej, dalem rade za 3 podejsciem a nie znalem ani trasy ani samochodu...
Co do trakcji... zawsze wszystko off poza ABS'em... gdybym mial pada z lepszymi trigerami to i abs bym wylaczyl bo czuje jak mnie niemilosiernie spowalnia miejscami :P Z trakcja nawet na 1 calkowicie nie potrafie jezdzic, wyjatkiem tu jest WRC ale czasy tez gorsze niz bez...

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12006 dnia: Grudnia 21, 2010, 02:17:59 am »
Wszystkie zrobilem za pierwszym podejsciem oprocz Fiata, bo sie wyjebalem na koncu (az sam nie wierze jak mozna wypasc z trasy tak wolnym autem lol). Nie mam zadnego replayu ale moge jeszcze raz przejechac i cos nagrac jesli ci to pomoze. W ustawieniach samochodu nic nie zmienialem oprocz skrzyni, ktora ustawialem w zaleznosci od wyscigu. Te rzeczy ktore podalem do GT-R sa bardzo wazne i wazne jest aby byly tylko te na nim zalozone.

W Fiacie zaloz mu te lzejsze szyby i dodaj sportowy filtr, nie zmieniaj w nim oleju bo bedzie mial za duzo koni. Zaloz wszystko z Aero, w sumie to nie ma roznicy co zalozysz aby bylo. Skrzynie skroc mu do minimum i tak nawet tej predkosci nie osiagnie na Tsukubie :)

W Mazdzie to samo, zaloz tyle aero ile mozna i lekko skroc skrzynie (nie pamietam na ile mialem ustawiana a teraz sprawdzic nie moge bo w B-Spec mistrzostwa jade). Z tego co pamietam to ani wagi ani koni dolozyc juz do Mazdy nie mozesz bo pojdzie ponad limit. Jesli uzywasz lini to nie sugeruj sie nia bo kaze ci hamowac w zlych miejscach a czasami nie musisz hamowac wcale.

W tym evencie z Dodgem tez jest latwo, zaloz mu aero i lekko skroc skrzynie, hamulce daj na 7 przod 3 tyl to bedziesz mogl zawijac dupe na zakretach nie tracac przy tym duzo predkosci. Tu wazne jest pozne hamowanie i draftowanie na prostej za innymi autami. Nie jestem pewien czy mozesz cos dodac koni bo nie mam jak sprawdzic teraz, to samo tyczy sie wagi. Jesli mozesz to zrob to tak aby uzyskac wynik jak najblizszy limitu.

W Hondzie na Tokyo zmien maske na Carbonowa i chyba mozesz dolozyc kilka koni do limitu, najprawdopodobniej ktorys filtr. Zaloz mu aero, skrzynie skroc tak abys mial dobre przyspieszenie bo raz ze tam jest tylko jedna taka prosta gdzie ta Hondzina mogla by zaszalec a dwa to, ze i tak nie da rady bo lipne to auto strasznie. Na tej trasie bardzo wazne bedzie plynne pokonywanie zakretow i tu bedziesz mial najwieksza przewage, jesli trafi sie okazja to draftuj za kim sie da i ile sie da. Hamulce ustaw na 8 to pozwoli ci na naprawde pozne hamowanie.

Ustawienia do Nissana i co w nim zamontowac masz na poprzedniej stronie. Pamietaj tez zeby w kazdym aucie zalozyc wszystko co sie da a nie ma to wplywu na wage ani konie. Czyli FC Transmission, Twin Plate Clutch, Semi-Racing Flywheel, Adjustable LSD, Torque Sensing Center Diff, Carbon Drive Shaft i FC Suspension.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 05:07:47 am wysłana przez _ReD_ »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12007 dnia: Grudnia 21, 2010, 08:36:06 am »
Wczoraj zrobiłem złoto w ostatnim evencie w sezonowych - ale na pewno nie było łatwo (pad). Najszybsze okrążenie miałem 1:26:xxx (czwarte), najsłabsze 1:28:xxx (pierwsze), reszta wysokie 1:27:xxx. Forda GT dopadłem na ostatnim łuku przed prostą. Później wskoczyłem do Fiata i tu złota jeszcze nie zrobiłem. Bez kitu, jak na moje warunki to eventy te nie są takie proste.

Przed snem zapodałem sobie jeszcze sesję online, ustawiłem noc na 24-godzinnym wariancie Ringu. Pierwszy raz na nim jechałem (odblokował mi się sam po aktualizacji). WOW! Ja to wygląda, te rozświetlone sekcje tory przez namioty. Next-next gen.
Wygrałem ten wyścig, dostałem marne 7 000 kredytów i 4 000 doświadczenia. Żal.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12008 dnia: Grudnia 21, 2010, 13:01:01 pm »
ReD takie rzeczy to ja robie ;p i wiekszosc mam. Z linia jezdze tylko na SSR 5, bo wyjatkowo mi sie lepiej z nia tam jezdzi, ale sie nia az tak nie sugeruje, po prostu mniej sie obijam :P

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12009 dnia: Grudnia 21, 2010, 13:07:03 pm »
Jak to jest z tymi nagrodami i doświadczeniem w wyścigach online?
Są one ustawione na stałym pułapie czy różnią się w zależności od długości wyścigu/regulaminu/poziomu kierowców itd?

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12010 dnia: Grudnia 21, 2010, 13:14:44 pm »
nie wiadomo jak to dziala, ale roznia sie :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12011 dnia: Grudnia 21, 2010, 13:47:21 pm »
Wczoraj za wygranie najdłuższego wyścigu (Nurb Typ V na 2 kółka) dostałem 35 000. Na mniejszych trasach koło 10 000 się dostaje.

Btw. Wczoraj zacząłem grać Mistrzostwa Formuły Gran Turismo. Rzeźnia! Przez całe 20 okrążeń kolesie non stop siedzą na dupie. To jeden z tych event'ów gdzie włącza mi się tunel. :P Mam takie coś jak na gokartach jadę, że po kilku okrążeniach jak wiem, że czasy zaczynają być coraz lepsze, to skupiam się tylko na linii przejazdu i nie widzę nic dookoła. :lol:

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12012 dnia: Grudnia 21, 2010, 14:55:11 pm »
Wczoraj za wygranie najdłuższego wyścigu (Nurb Typ V na 2 kółka) dostałem 35 000. Na mniejszych trasach koło 10 000 się dostaje.

Btw. Wczoraj zacząłem grać Mistrzostwa Formuły Gran Turismo. Rzeźnia! Przez całe 20 okrążeń kolesie non stop siedzą na dupie. To jeden z tych event'ów gdzie włącza mi się tunel. :P Mam takie coś jak na gokartach jadę, że po kilku okrążeniach jak wiem, że czasy zaczynają być coraz lepsze, to skupiam się tylko na linii przejazdu i nie widzę nic dookoła. :lol:
No ja mam tak samo skupiam się na jeździe to 7 sekund do mnie tracą, a jak się patrze w lusterko to mnie doganiają :D

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12013 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:22:43 pm »
Wszystkie zrobilem za pierwszym podejsciem oprocz Fiata, bo sie wyjebalem na koncu (az sam nie wierze jak mozna wypasc z trasy tak wolnym autem lol). Nie mam zadnego replayu ale moge jeszcze raz przejechac i cos nagrac jesli ci to pomoze. W ustawieniach samochodu nic nie zmienialem oprocz skrzyni, ktora ustawialem w zaleznosci od wyscigu. Te rzeczy ktore podalem do GT-R sa bardzo wazne i wazne jest aby byly tylko te na nim zalozone.

W Fiacie zaloz mu te lzejsze szyby i dodaj sportowy filtr, nie zmieniaj w nim oleju bo bedzie mial za duzo koni. Zaloz wszystko z Aero, w sumie to nie ma roznicy co zalozysz aby bylo. Skrzynie skroc mu do minimum i tak nawet tej predkosci nie osiagnie na Tsukubie :)

W Mazdzie to samo, zaloz tyle aero ile mozna i lekko skroc skrzynie (nie pamietam na ile mialem ustawiana a teraz sprawdzic nie moge bo w B-Spec mistrzostwa jade). Z tego co pamietam to ani wagi ani koni dolozyc juz do Mazdy nie mozesz bo pojdzie ponad limit. Jesli uzywasz lini to nie sugeruj sie nia bo kaze ci hamowac w zlych miejscach a czasami nie musisz hamowac wcale.

W tym evencie z Dodgem tez jest latwo, zaloz mu aero i lekko skroc skrzynie, hamulce daj na 7 przod 3 tyl to bedziesz mogl zawijac dupe na zakretach nie tracac przy tym duzo predkosci. Tu wazne jest pozne hamowanie i draftowanie na prostej za innymi autami. Nie jestem pewien czy mozesz cos dodac koni bo nie mam jak sprawdzic teraz, to samo tyczy sie wagi. Jesli mozesz to zrob to tak aby uzyskac wynik jak najblizszy limitu.

W Hondzie na Tokyo zmien maske na Carbonowa i chyba mozesz dolozyc kilka koni do limitu, najprawdopodobniej ktorys filtr. Zaloz mu aero, skrzynie skroc tak abys mial dobre przyspieszenie bo raz ze tam jest tylko jedna taka prosta gdzie ta Hondzina mogla by zaszalec a dwa to, ze i tak nie da rady bo lipne to auto strasznie. Na tej trasie bardzo wazne bedzie plynne pokonywanie zakretow i tu bedziesz mial najwieksza przewage, jesli trafi sie okazja to draftuj za kim sie da i ile sie da. Hamulce ustaw na 8 to pozwoli ci na naprawde pozne hamowanie.

Ustawienia do Nissana i co w nim zamontowac masz na poprzedniej stronie. Pamietaj tez zeby w kazdym aucie zalozyc wszystko co sie da a nie ma to wplywu na wage ani konie. Czyli FC Transmission, Twin Plate Clutch, Semi-Racing Flywheel, Adjustable LSD, Torque Sensing Center Diff, Carbon Drive Shaft i FC Suspension.


Dla was to wszystko takie łatwe he ja na kierownicy fiatem dojechałem na drugie miejsce tym drugim wyścigui honda podajrzę gdy bym nie wyleciał na zakręcie to bym był też drugi skończyłem 4 heh a kolejny wyścig tą mazdą za pomnij ostatni cały wyścig, albo ja coś źle robię albo mam coś źle poustawiane jakieś kontrole trakcji czy coś albo po prostu nie umiem jechać i nawet na kierownicy wszysytkie wyścigi robiłem po razie bo już 1 w nocy była dziś może usiądę szybciej i może mi się uda przejechać lepiej.

Nie mogę jechać albo mnie wyniesie z zakrętu albo jak hamuje auto leci prosto puszcze hamulec dopiero go trochę wyciagnie już abs wyłączony mam bo mi powiedział i dupa.
A ty piszesz o tym że by zakładać aero co to dokładnie jest. 

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12014 dnia: Grudnia 21, 2010, 15:35:37 pm »
Wszystkie zrobilem za pierwszym podejsciem oprocz Fiata, bo sie wyjebalem na koncu (az sam nie wierze jak mozna wypasc z trasy tak wolnym autem lol). Nie mam zadnego replayu ale moge jeszcze raz przejechac i cos nagrac jesli ci to pomoze. W ustawieniach samochodu nic nie zmienialem oprocz skrzyni, ktora ustawialem w zaleznosci od wyscigu. Te rzeczy ktore podalem do GT-R sa bardzo wazne i wazne jest aby byly tylko te na nim zalozone.

W Fiacie zaloz mu te lzejsze szyby i dodaj sportowy filtr, nie zmieniaj w nim oleju bo bedzie mial za duzo koni. Zaloz wszystko z Aero, w sumie to nie ma roznicy co zalozysz aby bylo. Skrzynie skroc mu do minimum i tak nawet tej predkosci nie osiagnie na Tsukubie :)

W Mazdzie to samo, zaloz tyle aero ile mozna i lekko skroc skrzynie (nie pamietam na ile mialem ustawiana a teraz sprawdzic nie moge bo w B-Spec mistrzostwa jade). Z tego co pamietam to ani wagi ani koni dolozyc juz do Mazdy nie mozesz bo pojdzie ponad limit. Jesli uzywasz lini to nie sugeruj sie nia bo kaze ci hamowac w zlych miejscach a czasami nie musisz hamowac wcale.

W tym evencie z Dodgem tez jest latwo, zaloz mu aero i lekko skroc skrzynie, hamulce daj na 7 przod 3 tyl to bedziesz mogl zawijac dupe na zakretach nie tracac przy tym duzo predkosci. Tu wazne jest pozne hamowanie i draftowanie na prostej za innymi autami. Nie jestem pewien czy mozesz cos dodac koni bo nie mam jak sprawdzic teraz, to samo tyczy sie wagi. Jesli mozesz to zrob to tak aby uzyskac wynik jak najblizszy limitu.

W Hondzie na Tokyo zmien maske na Carbonowa i chyba mozesz dolozyc kilka koni do limitu, najprawdopodobniej ktorys filtr. Zaloz mu aero, skrzynie skroc tak abys mial dobre przyspieszenie bo raz ze tam jest tylko jedna taka prosta gdzie ta Hondzina mogla by zaszalec a dwa to, ze i tak nie da rady bo lipne to auto strasznie. Na tej trasie bardzo wazne bedzie plynne pokonywanie zakretow i tu bedziesz mial najwieksza przewage, jesli trafi sie okazja to draftuj za kim sie da i ile sie da. Hamulce ustaw na 8 to pozwoli ci na naprawde pozne hamowanie.

Ustawienia do Nissana i co w nim zamontowac masz na poprzedniej stronie. Pamietaj tez zeby w kazdym aucie zalozyc wszystko co sie da a nie ma to wplywu na wage ani konie. Czyli FC Transmission, Twin Plate Clutch, Semi-Racing Flywheel, Adjustable LSD, Torque Sensing Center Diff, Carbon Drive Shaft i FC Suspension.


Dla was to wszystko takie łatwe he ja na kierownicy fiatem dojechałem na drugie miejsce tym drugim wyścigui honda podajrzę gdy bym nie wyleciał na zakręcie to bym był też drugi skończyłem 4 heh a kolejny wyścig tą mazdą za pomnij ostatni cały wyścig, albo ja coś źle robię albo mam coś źle poustawiane jakieś kontrole trakcji czy coś albo po prostu nie umiem jechać i nawet na kierownicy wszysytkie wyścigi robiłem po razie bo już 1 w nocy była dziś może usiądę szybciej i może mi się uda przejechać lepiej.

Nie mogę jechać albo mnie wyniesie z zakrętu albo jak hamuje auto leci prosto puszcze hamulec dopiero go trochę wyciagnie już abs wyłączony mam bo mi powiedział i dupa.
A ty piszesz o tym że by zakładać aero co to dokładnie jest. 
To poczytaj sobie baranie jeden hehehehehehee.Sory Mysza żart :P

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12015 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:03:21 pm »
no czytałem będę musiał tak zrobić ale i tak ciężko mi się jeździ albo to ta twoja zjeba..... kierownica co mi sprzedałeś nie no żart Art heh

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12016 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:12:19 pm »
ale macie moczucie humoru  :roll:  ;)

mysza bo z AI trzeba jechac inaczej niz np online.. tnij zakrety, jedz bardzo agresywnie a wygrasz :) Calkowite przeciwienstwo multi  gdzie trzeba jechac czysto i rowno zeby miec dobry wynik :)

NP tam gdzie trzeba jechac chargerem wykrecilem baczka, 2x wypadlem z trasy a dojechalem do mety z kilkoma sekundami  przewagi :D ale jechalem jak bym chcial ich wszystkich pozabijac :)

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12017 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:29:27 pm »
ale macie moczucie humoru  :roll:  ;)

mysza bo z AI trzeba jechac inaczej niz np online.. tnij zakrety, jedz bardzo agresywnie a wygrasz :) Calkowite przeciwienstwo multi  gdzie trzeba jechac czysto i rowno zeby miec dobry wynik :)

NP tam gdzie trzeba jechac chargerem wykrecilem baczka, 2x wypadlem z trasy a dojechalem do mety z kilkoma sekundami  przewagi :D ale jechalem jak bym chcial ich wszystkich pozabijac :)


Ale to tak nie zawsze idzie ich po wybijać heh ja po prostu nie mogę opanowac samochodu na zakretach nie wiem o co tu chodzi juz troche nagrałem w swoim życiu chyba to nie jest mi pisane heh

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12018 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:43:41 pm »
hmm to go ustaw sobie :)
1. obniz zawieszenie
2. twardos zawiasow ustaw wieksza na tyl
3. jesli auto ma dyfer to ustaw go mniej wiecej tak 10:20:10
4. IMO nie zakladaj spoilerow chyba ze masz mozliwosc ustawienia docisku przod/tyl.. ale wiele aut seryjnych mozna tylko regulowac z tylu co tylko powoduje podsterownosc...
5. przestaw skrzynie biegow na 260 max (bedziesz wolniejszy na starcie ale nie bedziesz musial tak czesto zminiac biegow = lepszy ogolny czas)

Nie jest to optymalne ustawienie, bo niestety ustawianie auta dosc mocno szfankuje w GT5 i wielu opcji lepiej nie ruszac bo efekty sa odwrotne od tego co powinno sie stac, ale powinno to znacznie poprawic trakcje np chargera

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12019 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:53:41 pm »
hmm to go ustaw sobie :)
1. obniz zawieszenie
2. twardos zawiasow ustaw wieksza na tyl
3. jesli auto ma dyfer to ustaw go mniej wiecej tak 10:20:10
4. IMO nie zakladaj spoilerow chyba ze masz mozliwosc ustawienia docisku przod/tyl.. ale wiele aut seryjnych mozna tylko regulowac z tylu co tylko powoduje podsterownosc...
5. przestaw skrzynie biegow na 260 max (bedziesz wolniejszy na starcie ale nie bedziesz musial tak czesto zminiac biegow = lepszy ogolny czas)

Nie jest to optymalne ustawienie, bo niestety ustawianie auta dosc mocno szfankuje w GT5 i wielu opcji lepiej nie ruszac bo efekty sa odwrotne od tego co powinno sie stac, ale powinno to znacznie poprawic trakcje np chargera

mam arte od pawel_k to chyba ma w miarę wszystko ustawione nie bede nic grzebał dwa moje problemu to jak przód napęd ucieka na zakrętach przód  a jak tył naped ucieka dupa  standardowe brak doswiadczenie w prowadzeniu aut w grze i to chyba jest mój problem

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12020 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:07:28 pm »
Wczoraj za wygranie najdłuższego wyścigu (Nurb Typ V na 2 kółka) dostałem 35 000. Na mniejszych trasach koło 10 000 się dostaje.

Btw. Wczoraj zacząłem grać Mistrzostwa Formuły Gran Turismo. Rzeźnia! Przez całe 20 okrążeń kolesie non stop siedzą na dupie. To jeden z tych event'ów gdzie włącza mi się tunel. :P Mam takie coś jak na gokartach jadę, że po kilku okrążeniach jak wiem, że czasy zaczynają być coraz lepsze, to skupiam się tylko na linii przejazdu i nie widzę nic dookoła. :lol:

Toc to przeciez zart jest, wiem, ze mialem sie nie wypowiadac w tej kwestii ;) ale jedyny dosc zaciety wyscig w tych mistrzostwach to Monaco, na reszcie tras AI scie pale strasznie. Na Monzie i Suzuce w deszczu lapowalem kazdy samochod po dwa razy lol. Na slonecznych trasach konczylem z regoly z przewaga okolo 16-20 sekund. Moze komus pomoze setup jaki ja mialem do tych wyscigow, najwazniejsze jest aby nie zmieniac opon na deszczowe jesli pada, jechac wszystkie wyscigi na wyscigiwych miekkich.

A tu jest caly setup auta, jesli ktos chcial by skorzystac.
Downforce:
Front 70 Rear 90
LSD:
15/45/55
Suspension
Height: 5/5 10/10 for Bumpy
Spring Rate 17.4/17.5
Dampers E 8/8
Dampers C 6/6
Roll Bars 7/7
Camber Angle F 2.0 R 1.0
Toe Angle F 0.00 R -0.20
Brakes:
Brake balance 4/1

Tu sa ustawienia skrzyni (podane w kilometrach) do tego ustawienia auta na kazdy tor.
Race 1 Fuji Speedway: 390
Race 2 Road Course - Indy: 380
Race 3 Cote d'Azur: 330
Race 4 Nurburgring GP/F: 360
Race 5 Monza: 380
Race 6 Suzuka: 380

Wypadalo by tez podniesc zawieszenie podczas wyscigu na Nurburgring, tak przynajmniej na 8/9, bo nawierzchnia jest tam nierowna, do kazdego innego wyscigu 5/5.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 17:19:27 pm wysłana przez _ReD_ »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12021 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:10:11 pm »
ehh milo by bylo jak by ktos uzyczyl mi ta formulke GT  :P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12022 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:15:24 pm »
Potwierdza lista zmian z patcha 1.05. Naprawde potrzebujemy changelog'a, moze byc nawet dlugi na 20 stron, byleby byl :p
Cytuj
- mechanical damage in arcade mode aswell

- improved rain drops on windshield

ammount of raindrops on windshield extendend
improved resolution of raindrops

- clipping from tree shadows on the roud at Lemans has been removed

- tuned Aston Martin no longer uses 'E-engine' sound, now sounds almost
like the 'Dirty Shirly', when tuned

- overal fps performance better and less screen tearing

- Improved clutch

- "TThrustmaster" typo fixed

- Car sorting in garage will be saved

- Restart option after finishing a race

- Corrected taillights on the '91 Acura NSX

- Improved force feedback on the RedBull X2010

- Improved loading times in the car dealership menu

- You can now export all your photos to the XMB at once

- The rev meter in the Mazda RX-7 (FC) '90 and the gear display in the NSX GT500 were fixed

- Slight shadow improvements

- 16 cars on-track in Arcade Mode

- Set-up menu now called "Settings" instead of "Tuning"

- Smoke/spray pixelation around the cars improved

- RE-Amemiya RX-7 sound improved

- Laps, restrictions and other infos are now displayed in the online race browser

- In GT Rally, there are now only two choices for map display - off or fix to track (or maybe it was fix to car). Manually changing the map scale doesn't make any difference as it now auto-scales depending on your speed

- In online lounge, when browsing the servers, there is a check box for recommended

- In GT Mode > Practice, mechanical damage can now be one of the following: off, light, heavy

- Tach from the Silvia S13 was fixed

- You now get 5 museum cards and 5 paints for your online log-in


_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12023 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:20:27 pm »
ehh milo by bylo jak by ktos uzyczyl mi ta formulke GT  :P

Ja moge ci podeslac jak tylko do mnie wroci, niby ma wrocic dzisiaj ale nie wiem czy koles sie wyrobi jeszcze z B-Spec.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12024 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:22:24 pm »
Potwierdza lista zmian z patcha 1.05. Naprawde potrzebujemy changelog'a, moze byc nawet dlugi na 20 stron, byleby byl :p
Cytuj
- mechanical damage in arcade mode aswell

- improved rain drops on windshield

ammount of raindrops on windshield extendend
improved resolution of raindrops

- clipping from tree shadows on the roud at Lemans has been removed

- tuned Aston Martin no longer uses 'E-engine' sound, now sounds almost
like the 'Dirty Shirly', when tuned

- overal fps performance better and less screen tearing

- Improved clutch

- "TThrustmaster" typo fixed

- Car sorting in garage will be saved

- Restart option after finishing a race

- Corrected taillights on the '91 Acura NSX

- Improved force feedback on the RedBull X2010

- Improved loading times in the car dealership menu

- You can now export all your photos to the XMB at once

- The rev meter in the Mazda RX-7 (FC) '90 and the gear display in the NSX GT500 were fixed

- Slight shadow improvements

- 16 cars on-track in Arcade Mode

- Set-up menu now called "Settings" instead of "Tuning"

- Smoke/spray pixelation around the cars improved

- RE-Amemiya RX-7 sound improved

- Laps, restrictions and other infos are now displayed in the online race browser

- In GT Rally, there are now only two choices for map display - off or fix to track (or maybe it was fix to car). Manually changing the map scale doesn't make any difference as it now auto-scales depending on your speed

- In online lounge, when browsing the servers, there is a check box for recommended

- In GT Mode > Practice, mechanical damage can now be one of the following: off, light, heavy

- Tach from the Silvia S13 was fixed

- You now get 5 museum cards and 5 paints for your online log-in



Nieźle. :)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12025 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:49:43 pm »
Łeehłehłe Wooyek kupił GT5. Widziałem na PSN jak grasz. Nie wymigasz się!
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Nie kupiłem, dostałem za free wersję promo.A co do samej gry to jeździ się naprawdę zajefajnie na kierownicy z wyłączonymi wspomagaczami, ale podniecania się jak niektórzy to tutaj robią grafiką nie zrozumie nigdy, ładnie i tyle.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12026 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:55:52 pm »
Na padzie tez model jazdy daje radę :D
Jestem naprawdę zadowolony.
A co do grafiki, to Standardy mnie najbardziej zaskoczyły, nie spodziewałem się, że będą wyglądać tak świetnie na moim TV.
Nawet nadają się do photomode, kto by pomyślał, że na tapecie w lapku będę mieć Standard car'a... :D

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12027 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:00:23 pm »
Łeehłehłe Wooyek kupił GT5. Widziałem na PSN jak grasz. Nie wymigasz się!
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Nie kupiłem, dostałem za free wersję promo.A co do samej gry to jeździ się naprawdę zajefajnie na kierownicy z wyłączonymi wspomagaczami, ale podniecania się jak niektórzy to tutaj robią grafiką nie zrozumie nigdy, ładnie i tyle.
To dojdz do 20 level rzynajmniej a zobaczysz jakie piękne trasy mogą byc w tej grze, a najlepiej przyjdz wieczorkiem pograj z nami online

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12028 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:03:31 pm »
A kiedy mi się odblokuje Nurburgring bo aktualnie go nie ma i dlaczego w trybie Arcade mam tylko 3 auta na krzyż dostępne a nie wszystkie?

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12029 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:11:02 pm »
Musisz przejechać szkołę AMG (2 pierwsze poziomy na srebro) :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12030 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:11:33 pm »
A kiedy mi się odblokuje Nurburgring bo aktualnie go nie ma
Nie dostales ich wraz z patchem? Dziwne, kazdy z nas dostal, moze musisz jakis lvl osiagnac badz jakis challenge zrobic z AMG.

dlaczego w trybie Arcade mam tylko 3 auta na krzyż dostępne a nie wszystkie?
Ponad 50 jest dostepnych z tego co pamietam. Reszte mozesz sobie objechac dodajac je jako favourites w GT Life [o ile je kupiles oczywiscie].

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12031 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:11:46 pm »
A kiedy mi się odblokuje Nurburgring bo aktualnie go nie ma i dlaczego w trybie Arcade mam tylko 3 auta na krzyż dostępne a nie wszystkie?
bo to wersja promo

ehhh i nie dacie go wkręcić  :mad:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12032 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:14:28 pm »
A kiedy mi się odblokuje Nurburgring bo aktualnie go nie ma i dlaczego w trybie Arcade mam tylko 3 auta na krzyż dostępne a nie wszystkie?
bo to wersja promo

ehhh i nie dacie go wkręcić  :mad:
Ty, kur**, nie bądź taki cwany! :mad:

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12033 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:16:02 pm »
ehh milo by bylo jak by ktos uzyczyl mi ta formulke GT  :P

Ja moge ci podeslac jak tylko do mnie wroci, niby ma wrocic dzisiaj ale nie wiem czy koles sie wyrobi jeszcze z B-Spec.

Byl bym bardzo wdzieczny :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12034 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:18:59 pm »
Wooyek wbij do nas na online i niech Dawid ustawi Nurba 24H nad ranem jak słońce wstaje. Nie znam osoby, której nie urwało to łba. Co do aut, to pododawaj sobie z garażu w GTLife do ulubionych. Wtedy będziesz miał je w trybie Arcade.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12035 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:30:14 pm »
Jakie auto polecacie na początek żeby coś tam powygrywać i trochę kasy zarobić?

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12036 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:52:30 pm »
Jakie auto polecacie na początek żeby coś tam powygrywać i trochę kasy zarobić?
Wyśle Ci mojego diabła ,ponad 500km, nie musisz mi go oddawać mam około 6 mitsubishi lancerów 9

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12037 dnia: Grudnia 21, 2010, 18:56:08 pm »
Jakie auto polecacie na początek żeby coś tam powygrywać i trochę kasy zarobić?
To Ty jeszcze GT Life nie odpaliles? :>

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12038 dnia: Grudnia 21, 2010, 19:37:31 pm »
Właśnie panowie, jak mogę Was szybko znaleźć w online lobby? :D

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12039 dnia: Grudnia 21, 2010, 19:39:43 pm »
dawid zazwyczaj hostuje tak ze znajdziesz nas w jego lobby :)

ogolnie to community -> wybierasz uzytkownika-> jesli jest w jakims lobby to wyswietla sie zolta ikona przy kawie :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 19:41:24 pm wysłana przez grimkenshiro »