Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1265979 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2800 dnia: Maja 29, 2008, 12:34:46 pm »
Mam takie pytanie, czy można zwiększyć liczbę przyjaciół w PS3 ??? bo choler mam już 50 paru i już więcej nie moge mieć, jest to bardzo irytujące zwłaszcza ze poznałem spoko kolesi i pykamy razem w Lost Planet
Nie da się niestety. :-(

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2801 dnia: Maja 29, 2008, 12:37:07 pm »

[/quote]
Nie da się niestety. :-(
[/quote]
Mam nadzieje ze z kolejnymi updatemi zwiększy sie limit

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2802 dnia: Maja 29, 2008, 12:43:32 pm »
Tylko uważaj z tym savem bo skasuje ci sie stary:) No chyba ze chcesz ,ja tak zrobiłem bo nie chciało mi sie już ugrywać tej formuły

Mam nadzieję że zapisane powtórki zostaną.

PS. Jaki folder na pendrive trzeba utworzyć żeby wgrać te save'y?

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2803 dnia: Maja 29, 2008, 12:49:46 pm »
No wiec tak, tam masz savey z różnych stron świata oczywiście musisz wybrać z Europy a dokładnie ten srodkowy save potem ściagasz i masz plik spakowany i będzie nazywał sie PS3 po prostu rozpakowywujesz go do pendriva i potem wchodzisz w w savey na konsoli i tam masz taki załącznik pendrive klikasz na niego i masz tam tego sava kopiujesz i po problemie
Troche ten tekst popaprałem bo sie spieszyłem :)
Aha zapomniał bym nie musisz żadnego foldera robić do tego
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2008, 12:51:53 pm wysłana przez PS3IDTomasz19 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2804 dnia: Maja 29, 2008, 12:54:40 pm »
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2805 dnia: Maja 29, 2008, 12:57:05 pm »
Jak by ktoś miał Lost planet, chodzby demo to zapraszam do gry online, Polacy zbierają sie najczęściej o 21 prawie każdego dnia:)  8)
Polska GÓRĄ

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2806 dnia: Maja 29, 2008, 14:07:58 pm »
F40 GT5:P vs F40 Real



Ta gra zbliża się bardzo blisko do fotorealizmu i odwzorowania aut jak i tras.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2807 dnia: Maja 29, 2008, 16:04:39 pm »
F40 GT5:P vs F40 Real



Ta gra zbliża się bardzo blisko do fotorealizmu i odwzorowania aut jak i tras.
:shock:
W pewnych momentach rzeczywiście można pomylić który kadr jest z gry a który to rzeczywistość.
MOC!!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2808 dnia: Maja 29, 2008, 19:17:24 pm »
Niech ktoś kto na kierownicy jeździ F1 na 200 stopni mi powie czy jest w stanie utrzymać kierownicę na prostej kiedy jedzie się ponad 300? Ja nie jestem w stanie. Kołysze mi autem na boki bo kierownica wyrywa się z rąk dosłownie mimo że obniżyłem FF.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2008, 19:21:58 pm wysłana przez MarcePan »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2809 dnia: Maja 29, 2008, 20:22:41 pm »
Cytuj
Tylko uważaj z tym savem bo skasuje ci sie stary:) No chyba ze chcesz ,ja tak zrobiłem bo nie chciało mi sie już ugrywać tej formuły
Wystarczy, ze wgrasz save na nowy profil. Przynajmniej ja tak mialem, ze jak sobie wszedlem na swoj profil z kontem na US PSN, to mialem musialem kupowac auto od poczatku ;]

Filmik z F40 wymiata :)

Czy tylko ja nie mam tej prezentacji? :> [ http://lh6.ggpht.com/magdaparada/SDgt6W3wFkI/AAAAAAAAAFE/Z-t2PhPZPO0/f5.jpg?imgmax=512 ]
Czy moze ona pojawia sie dopiero po doblokowaniu bolida?

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2810 dnia: Maja 30, 2008, 02:00:24 am »
Ja ja juz mialem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2811 dnia: Maja 30, 2008, 14:37:57 pm »
Tak odnośnie lekkiego ocierania się o barierki to oglądałem wywiad z Hamiltone i koleś powiedział że na trasie Monaco aby jechać jak najszybciej to trzeba lekko ocierać się o barierki. Stwierdził że być może w TV tego nie widać ale te najszybsze przejazdy wymagają delikatnych dotknięć barierek ale nie za mocnych aby nie zniszczyć opony. :cool:

Jeszcze odnośnie zniszczeń i tego że gra nie powinna nosić miana The Real Driving Simulator przez ich brak to ciekaw jestem czy te symulatory, których używają prawdziwi kierowcy np. F1 mają zaimplementowane uszkodzenia i wypadki. Bo może być tak że jak taki kierowca na symulatorze przysadzi w coś to po prostu nie dzieje się nic tylko wyświetla jakiś komunikat że się rozbił.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2812 dnia: Maja 30, 2008, 16:12:33 pm »

bardzo ładne ujęcie 8)

aLLy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-12-2007
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2813 dnia: Maja 31, 2008, 01:25:01 am »
ja mam pytanie z innej beczki , jak nagrywac takie filmy?
Opublikowane: Maj 31, 2008, 01:21:13
Witam , ja jestem wielkim fanem driftingu, driftuje w lfs a teraz poboje swoje sily w GT5p . Z checia powymieniam sie setupami , jak narazie bawilem sie z m3 i calkiem fajnie sie prowadzi, mozemy powymieniac sie doswiadczeniami :) Widze ze tez jestes pasjonatem driftingu wnioskujac po avatarze ( s13 falken? :) )

Witaj aLLy!
póki co jako jedyny się odezwałeś w tej sprawie, więc wnioskuje że zainteresowanie tematem jest znikome.
nie szkodzi. nie mam ciśnienia na propagowanie DRFT.

Wymiana setupów jest praktycznie bezsensu bo podstawowe kierunki tuningu podwozia są takie same same dla konkretnych typów samochodów (RWD, 4WD, FWD), a te szczegółowe ustawienia są z kolei bardzo indywidualne dla każdego, bo każdy ma nieco inny styl jazdy i oczekuje od samochodu innego zachowania. ale oczywiście gdybyś potrzebował jakiejś pomocy to pisz śmiało! w miarę możliwości chętnie ci pomogę.

Daj znać jak będzie cie można obejrzeć w jakimś rankingu. z przyjemnością sobie zobaczę jak radzi sobie konkurencja ;)

ja m3 nie próbowałem. póki co jeździłem tylko japończykami - nissany, suzuki cappucino (trudno ale się da! :), mitsubishi i lexusem. ale skoro zachwalasz m3 to następnym razem spróbuję i nim pojechać. może w końcu przekroczę tą cholerną barierę 17000. :/

pozdrawiam.

ps. tak to s13. nie mogłem znaleźć na dysku nic lepszego na avatara. :)
Witam , mi do wyniku rzedu 17 tys na eiger jeszcze daleko , max okolo 13 tys , ale ze jestem wlasnie po maturze bede mogl poswiecic wiecej czasu na  gt ;) Zobaczymy sie na rankingu jak tylko uporam sie z moim routerem wifi bo cos dran odmowil wspolpracy .. ;/

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2814 dnia: Czerwca 02, 2008, 17:49:46 pm »
Ta gra nawet na SD wygląda cudnie (zrobione parę minut temu - telefonem na szybko :D):
http://img242.imageshack.us/my.php?image=dsc01550jv3.jpg

ps. to moja nowa niunia hehe, swoją drogą GT właśnie pękło, tzn. napisy końcowe miałem :) wszystkie wyścigi w Events zrobione, teraz dostałem te nową klasę S i quicktune - milutko :). No i jeszcze zostały wyścigi w poszczególnych markach więc wydaje mi się, że napisy końcowe za szybko, bo tu jeszcze sporo grania widać :D

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2815 dnia: Czerwca 02, 2008, 21:24:12 pm »
Dla mnie era HD to troche marketingowy bełkot, różnica jest ale nie aż taka duża (między 420p a 720p). 1080p to już trzeba mieć min 42 cale żeby zobaczyć róźnice.  Mówie o ekranie tv. 8)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2816 dnia: Czerwca 02, 2008, 21:29:03 pm »
No ja mam w domu sporo TV w tym i 50' Panasonic Full HD i powiem szczerze, że obraz PS3 na nim jest super ale mam też 32' Thomsona CRT :D i jakieś masakrycznej różnicy nie widzę (do full hd podpinam HDMI a do CRT RGB).  8-)

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2817 dnia: Czerwca 02, 2008, 22:05:00 pm »
Dobra... mam pytania... mam te nieszczesne GT5P. jako fan SERII odrazu czuje sie jak w domu ale mam pytanie...
Kiedy zmieniacie biegi? Ja mniej wiecej przy "8"... Czy moze czekac do prawie samego konca "obrotow"?
I odrazu pytanie... da sie wyprzedzic w klasie "C" w ktorym scigamy sie z ostatniej pozycji HONDA INTEGRA TYPE-R pierwsze auto(bez ingerencji w ustawienia auta)? Mi ciagle brakuje 0,5sek. Mam wylaczone wszytko i jade na manualnej starajac sie wbic w TUNEL areodynamiczny.
Jak wrzycac bieg na sluch... ja przy wylaczonej muzie nie wylapuje jakis specjalnie charakterystycznych dzwiekow - no chyba ze auto zaczyna sie "dusic"... ??
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2008, 22:07:16 pm wysłana przez Maximmus80 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2818 dnia: Czerwca 02, 2008, 22:44:49 pm »
Każde auto ma inny moment obrotowy. Tego nie da się określić tak po prostu dla wszystkich fur. Niestety nie pamiętam kiedy jest najlepszy moment zmiany biegu dla Integry.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2819 dnia: Czerwca 02, 2008, 22:52:26 pm »
Najlepszy moment zmieniania biegu w prawie wszystkich samochodach to mniej wiecej, minimalnie przed wejsciem obrotow w "czerwona strefe". Tak jest przewaznie, bo slinik przed duszeniem sie, dostaje sie w "wolna strefe". Obroty powinny trafic w mniej wiecej 5/6 tys. obrotow. Co prawda wszystko zalezy od regulacji skrzyni biegow i danego samochodu. Ale tak to po krotce wyglada. 8)

@ Crash
50 calowe plazy Panasonica to miod dla oczy..ojj sony ma daleko ;)
Co do 32 calowych crt, to ja przez jakis czas mialem wlasnie panasonica px30 i powiem szczerze ze obraz z tego tv zawstydza wiele tv lcd.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2008, 22:56:01 pm wysłana przez Unlimited »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2820 dnia: Czerwca 03, 2008, 00:41:36 am »
Cytuj
Jak wrzycac bieg na sluch... ja przy wylaczonej muzie nie wylapuje jakis specjalnie charakterystycznych dzwiekow - no chyba ze auto zaczyna sie "dusic"... ??
Ja katem oka widze jak lapa 'drivera' schodzi na galke zmiany biegow i wtedy zmieniam ;], troche trudniej jest w EVO X bo ma lopatki i nie ma tej animacji, ale mozna zauwazyc jak zblizasz sie do obrotow krytycznych.

Co do daytony i dogonienia pierwszego to mi sie niestety nie udalo ;\, ale to glownie przez kiepski zakres czulosci sticka, co jest bardzo wazne gdy jedziesz te 250-260km/s i kazdy skret to strata predkosc.

Troche tez pogralem i moge sie wypowiedziec o modelu jazdy i trudnosci. Nie jest az tak strasznie, choc na pewno realistycznie, trudniej zdecydowanie bylo w LFS, ale tam nie miales tak dobrych opon jak tutaj. Jedynym lub jedynymi rajdami gdzie musialem wlaczyc trakcje na lvl 2 [normalnie mam na 0] to rajdy suzuki cappucino na oponach normalnych ;\ ten samochod jest tak beznadziejny, ze bez trakcji nie da sie nim poprawnie wejsc w zakret z duza predkoscia, przynajmniej nie na pad'ie, ale np juz Integra czy EVO bardzo ladnie jezdza ;], w tym evo nawet ladniej niz integra, od razu widac, ze ma lepsze zawieszenie i wiecej z niego mozna wycisnac na zakretach.

Ps. Co do zmiany biegow w Integrze to wpierw zmienialem jak juz dojechalem praktycznie do maksymalnych obrotow krytycznych, ale potem zaczalem zmieniac zaraz po tym jak 'driver' chwytal za drazek [bez podtekstow :P] i chyba poprawilo mi to plynnosc przyspieszania ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2008, 00:46:30 am wysłana przez KKRT »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2821 dnia: Czerwca 03, 2008, 09:13:59 am »
Też nie dogoniłem pierwszego. Jakieś 0.5sek straty  :???: Na padzie chu**** się gra

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2822 dnia: Czerwca 03, 2008, 09:38:53 am »
@ Crash
50 calowe plazy Panasonica to miod dla oczy..ojj sony ma daleko ;)


To oczywiste bo Sony nie robi plazm. :P

Widzę panowie że już na początku macie problemy z wygrywaniem a jak zobaczycie co dzieje się w klasie S to zwątpicie. Gra jest trudna i mnie również sprawiła masę trudności w wygrywaniu.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2823 dnia: Czerwca 03, 2008, 09:49:08 am »
@ Crash
50 calowe plazy Panasonica to miod dla oczy..ojj sony ma daleko ;)


To oczywiste bo Sony nie robi plazm. :P

Widzę panowie że już na początku macie problemy z wygrywaniem a jak zobaczycie co dzieje się w klasie S to zwątpicie. Gra jest trudna i mnie również sprawiła masę trudności w wygrywaniu.
To oczywiste bo sony by nie miało szans z Hitachi, Pioneerem i Panasoniciem. :P
Co do Gt5p mnie również cieszy większe wyważenie rozgrywki niż w Gt4.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2824 dnia: Czerwca 03, 2008, 11:03:52 am »
Co do Pioneer'a to panowie zwijają interes na rynku plazm. Przechodzą na LCD. Widocznie też nie podołali konkurencji. :P

PS. TV Sony są obecnie drugimi co do sprzedaży zaraz po Samsungu. Zobaczymy jak Pioneer sobie poradzi w tym segmencie.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2825 dnia: Czerwca 03, 2008, 16:06:06 pm »
Cytuj
PS. TV Sony są obecnie drugimi co do sprzedaży zaraz po Samsungu. Zobaczymy jak Pioneer sobie poradzi w tym segmencie.

Ale wiesz nie patrzy się na ilość sprzedanych produktów a na jakość sprzętu :). Zresztą ja i tak nie widzę różnic pomiędzy CRT a 50 Full HD więc sie tym zbytnio nie przejmuję hehe, chociaż w końcu muszę kupić jakiś film w 1080 i odpalić, bo na razie to tylko gry widziałem w wysokiej rozdzielczości.

Co do GT5P, to ja już wszystkie klasy ukończyłem, teraz doszła mi S. Coś czuje, że nie będzie łatwo, bo już A masakrowało niektórymi wyścigami. 8)

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2826 dnia: Czerwca 04, 2008, 18:33:11 pm »
Ok. zaliczyłem większość wyścigów i NIKT juz mi nie zarzuci ze 'nie gralem".
Co pierwsze sie rzuca w oczy to GRAFIKA! Która niema sobie równych na czym kolwiek, PC, X360 itd... to jest FAKT. Gra jest przepiękna.
Cieszy w końcu ładne menu, zegareczek, mapka i "tapety w tle" przyjemne dla oka. Przy okazji pytanko... czy te tla to generuje konsola czy to "video" bo wygladają fenomenalnie?
Od razu po "obaczajeniu kamer" zostałem przy widoku wewnątrz kabiny który PORAZ PIERWSZY sprawia mi OGROMNA frajdę – nie mam ochoty na zmianę ujęcia.
Pierwsze klasy (C,B,A) to bulka z masłem z tym ze pod koniec a musiałem zrezygnować z trybu PROFESIONAL ponieważ gram na SIXAXIS który niema nawet wibracji.
Wydaje mi sie ze gra na kierownicy po prostu jest LATWIEJSZA bo "czujemy" podloze a ja jadąc czulem sie jakbym poruszał sie MASLEM.
Gra zaczela mnie frustrować i po kilkudziesięciu restartach(setce?) zmieniłem tryb jazdy. Ponadto w poprzednich czesciach wylaczalem systemy nie dla tego aby mieć "respekt" tylko z czysto praktycznego powodu - jedziesz SZYBCIEJ. A ja na PROFESIONAL jade wolniej(moze z braku kierownicy). Ponadto GRA w zaden sposób nie nagradza takich "poswiecen".
Co warte podkreślenia... odczucia płynące z kierowania autem sa bardzo przyjemne, auta fajnie reaguje na nasze poczynania(napisałbym ze ma dobry model jazdy ale zaraz mnie zjedzą właściciele kierownic).
Cieszy sposób rozwiązania tuningu, w poprzednich czesciach wiało nudo ponieważ wpadało sie w schemat w którym o wyścigach decydowały nie twoje umiejętności a to co kupisz do auta. Wielokrotne duble w trakcie jednego rajdu to normalka. Dzięki specjalnym punktą dopuszczającym do wyścigu, nawet bardzo silne auto nie gwarantuje nam zwycięstwa poniewaz musimy zmniejszyć parametry aby zmieścić sie w limicie.
Niestety mitem jest ze gra nie potrzebuje ZNISZCZEN ani detekcji kolizji, nie mowiac juz o AI ktore NIE ISTNIEJE. Zlosliwi mogli by powiedzieć ze nie sztuka mieć taka grafe skoro CALA moc poszła na ten element.
A wiec jak POLYPHONY rozwiązało ten problem. Otóż nie rozwiązało. Manipulują jedynie złudzeniem że wszytko jest OK. Więc na takiej trasie górskiej NIE DA SIE WYPAŚĆ! Daje to nam złudzenie że świetnie trzymamy sie toru - gdyż nawet w przepychance nikt nas nie wyrzuci.  Jest także system kar czasowych. Nijak sie ona ma do realizmu bo chodzby w GRID uderzając z impetem w inne auto mamy duze prawdopodobieństwo KASACJI a tu mamy 5 sek. hahahaha - żenada.
Nadal sie opłaca przejeżdżać łuki ocierając sie o bande, przeciwników itd. kwestia nauczeni sie "systemu" przyznawania kar.
Ogólnie gdybym mial wystawić ocene dla gry to 8/10 do czasu az trafiłem na bardziej wymagające wyścigi.
I w  tym momencie całą MOCĄ odzywa sie archaizm tej pozycji i przyznawania kar. DOSTAJESZ KARY nawet jak to ciebie uderzy inne auto. Co przy "walce" o każdy zakręt doprowadza MNIE do frustracji. Jest to niesprawiedliwe. I co do "walki" to słowo przewartościowane w tej grze ponieważ z braku zniszczeń, przezroczystych aut, kar czasowych, brak tej grze AGRESJI i ducha RYWALIZACJI tak nieodłącznego z WYSCIGAMI.
ONLINE to niestety ZAPRZECZENIE tego czym ma być... RAJDY z innymi są bez wyrazu i brak im ducha rywalizacji.
Nie dziwie sie ze najpopularniejszym trybem jest TIME TRAIL - tylko tam te elementy tracą na znaczeniu.
W tym momencie moja ocena poszybowała... w dół 6/10 jeśli jesteś FANEM serii, zjadłeś zęby na wszystkich poprzednich. Znasz każdy zakręt, każdą sztuczkę, wiesz że twój but ma wyższe AI od aut z GT itd.
To ZWYKŁY nabijacz kasy. Ładnie opakowany ale w środku PUSTY.
Gdyby ta gra została wydana pod innym tytułem np. na X360 zniknęłaby z pamięci po tygodniu.

Co należy poprawić... wprowadzić AI bo skrypty w grze wyścigowej to jakiś żarcik. Wprowadzić zaawansowaną fizykę, detekcje kolizji, zniszczenia. Sprawić aby ten tytuł był grywalny nie tylko kiedy jesteś praktycznie sam na trasie.

+ system punktów dopuszcających do wyścigu(genialny)
+ grafika (mistrzostwo swiata)
+ estetyka
+ model jazdy

- brak zniszcen
- zwalone “kary” czasowe
- brak AI
- skrypty   
- detekcja kolizji
- zwalone online
itd... długo by wymieniać

6+/10 (+ za grafike która traci na znaczeniu po kilkudziesięciu godzinach)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2008, 19:14:20 pm wysłana przez Maximmus80 »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2827 dnia: Czerwca 04, 2008, 19:23:58 pm »
Cytuj
czy te tla to generuje konsola czy to "video" bo wygladaja fenomenalnie?

Konsola.
Cytuj
Gra zaczela mnie frustrowac i po klikudziesieciu restertach(setce?) zmienilem tryb jazdy. Ponadto w poprzednich czesciach wylaczalem systemu nie dla tego aby miec "respekt" tylko z czysto praktycznego powodu - jedziesz SZYBCIEJ. A ja na PROFESIONAL jade wolniej(moze z braku kierownicy). Ponadto GRA w zaden sposob nie nagradza tekich "poswiecen".

Ja przeszedłem wszystko na Profesionalu, i bez systemów. Tylko pod koniec musiałem jakiś system w Ferrari włączyć bo było trudno.
Co do dalszej części to Profesional / Normal to zupełnie co innego niż systemy (TCS...) więc sie nie dziw, że tu jesteś wolniejszy. Spróbuj zmieniać same systemy w aucie to odczujesz różnice.
I jest wynagradzane to, że grasz na profesionalu w pewien sposób - otóż rankingi dzielą sie właśnie na dwa /pro i normal.
Opublikowane: Czerwiec 04, 2008, 19:17:05
Cytuj
DOSTAJESZ KARY nawet jak to ciebie uderzy

No proszę, nie wiedziałem (a przeszedłem)  8)

Cytuj
To ZWYKŁY nabijacz kasy. Ładnie opakowany ale w środku PUSTY.
Gdyby ta gra została wydana pod innym tytułem np. na X360 zniknęłaby z pamięci po tygodniu.

No cóż, sporo masz racji ale wszystko rozchodzi się o to, że po prostu brak tu... zniszczeń. Nawet minusy się powielają:).

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2828 dnia: Czerwca 04, 2008, 19:24:33 pm »
crasch - padem bez wibracji zaliczyles wszytko na złoto w PROFESIONAL... jeśli tak to respekt :D

Chodzi mi o nagrody w samym single player. Ja wyłaczam zawsze wszytko bo mi łatwiej dzieki temu osiągać lepsze czasy. Chodzby taki system TRAKCJI mam zawsze na 0 aby pięknie ślizgiem pokonywać zakrety ;)

Cytuj
No cóż, sporo masz racji ale wszystko rozchodzi się o to, że po prostu brak tu... zniszczeń. Nawet minusy się powielają:).
własnie... są niezbędne... gdyby były odpadłyby te niewywarzone ststemy kar, jazda o bande byłaby uczciwsza bo ściśle związane z ryzykiem uszkodzenia auta(jak w GRID) a ONLINE miałby sens.

Cytuj
DOSTAJESZ KARY nawet jak to ciebie uderzy

No proszę, nie wiedziałem (a przeszedłem)
Widocznie rózni nas system jazdy, ja gram widocznie bardziej agresywnie?, wciskam się w zakrety, zajezdzam droge itd... a GRID to mi swietnie procentuje dlatego tak się "zakochałem". Pozatym np. Kubica i Schumacher to dopiero agresja na torze.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2008, 19:31:06 pm wysłana przez Maximmus80 »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2829 dnia: Czerwca 04, 2008, 19:31:00 pm »
Złoto? W życiu, to jest już straaasznie trudne, i szczerze wątpię by na kierownicy było łatwiej. Kwestia wprawy IMHO.  8-)

Swoją drogą nie dziwie się, że GT Ci się nie podoba, już dawno zauważyłem, że dla Ciebie w takich grach najbardziej liczy się efektowność - fajne kraksy, ładny blurek (;)) który sztucznie oddaje prędkość czy też inne tego typu atrakcje. GT jest wręcz przeciwieństwem tego, ta gra ma oddawać piękno motoryzacji i prawdziwe wrażenia z prowadzenia coraz to innych aut - udało się im to świetnie. Może i przeciwnicy nie są za super inteligentni i wypadków nie ma ale tak na prawdę, czy po wypadnięciu z trasy ma się w ogóle jakieś szanse na zwycięstwo? Nikłe. Oczywiście mówię o wyższych poziomach trudności:).

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2830 dnia: Czerwca 04, 2008, 19:50:13 pm »
Napisze ci co mi się podoba w GRID...
"Blurek" odpada bo grafika w GT5p jest dlamnie genialna.
Chodzi mi o odczucia w trakcie jazdy. W trakcie wyscigu walcze o każdy zakret, kalkuluje czy opłaca mi się w najblizszy zakret wejsc bardziej agresywnie czy przypadkiem nie spowoduje to kolizji która zniweczy moje szanse na zwycięstwo.
Lub kiedy podobnie robi rywal musze podjac decyzje czy wcisnąc w tym moemncie gaz czy go puscic przed siebie(unikając ryzyka kolizji) w nadziej że jadąc TUŻ za nim wykorzystam jego bład. I potrafie jak sęp czekac przez 2 okrązenia na te malutkie potkniecie. I ta masa satysfakcji kiedy wymijam przeciwnika sciganego przez pół trasy, zmuszając go aby wcisnął hamulec bo oboje wiemy że skończy się to jedynie kolizja a ryzyko jest zbyt wielkie. ARRRGG EMOCJE i AGRESJA!
Ponadto ONLINE dochodzi strategia, liczy się suma punktów z kliku wyscigów i czasem własnie wole odpuścić i zająć nizszą pozycje ale w sumie wygrac CAŁY RAJD. Normalnie czuje się jakbym brał udział w wyscigu.
Tego mi brakuje w GT i ja czułem i potrafiłem to opisać(potrzebe zniszceń) własnie dzieki setką godzin spędzonych z ta gra.
Oczami wyobrazni widziałęm jak po kolei zdobywam coraz wyższą pozycje. Jednak emocje jaki dostarczył mi GRID w demie przerosły moje oczekiwań. Wiem tez że gdyby GT miał taka fizyke i zniszcenia jak GRID to bym nawet na ta gre nie spojrzał.
GTseria to świetny model jazdy, mase zróżnicowanych aut, teraz świetny system PUNKTÓW itd. Chce jednak w końcu poczuc emocje jaki kojarzą mi się z męską rywalizacją na torze. Tam niema przebacz.

Dla tego moje emocje podpowiadają mi że blizej GRID do symulacji wyścigów (nie modelu jazdy) niz GT. I wierz mi na słow ze moja estetyka to na pewno nie NFS itd...
Opublikowane: Czerwiec 04, 2008, 19:42:55
Cytuj
Złoto? W życiu, to jest już straaasznie trudne, i szczerze wątpię by na kierownicy było łatwiej. Kwestia wprawy IMHO.
co do togo to nigdy nie grałem na poządnej kierownicy ale tak mi podpowiead instynkt, dzięki wibracją i kierownicy mam lepsze panowanie nad autem oraz je CZUJE... wzniesienie, siły na nie oddziaływujące itd.. a na SIXAXIS w trybie profesjonal jedynym zródełem informacji o aucie jest to co widze więc mam wrażenie jakbym poruszał się masełm na patelni(nie czuje oporu itd...)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2831 dnia: Czerwca 04, 2008, 22:11:17 pm »
Absolutnie Maximmus80 ma racie, dlatego jak po raz pierwszy zagrałem w Forze(xbox), jak czekałem na ten drobny błąd przeciwnika itd. Zobaczyłem jak piękne mogą być wyścigi. Gt to piękna gra, baaa to najpiękniejsza gra w która można grać tylko na timetrial. Natomiast jeśli chodzi o wyścigi-niestety przegrywa wadami wytykanymi od lat, jeśli chodzi o rajdy to tu moim faworytem jest RBR na kierownicy. Który nie ma sobie równych. :cool:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2008, 22:13:46 pm wysłana przez Unlimited »

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2832 dnia: Czerwca 04, 2008, 22:39:21 pm »
ktos sie nie rozwija ten sie cofa... GRID zarzuca sie zbyt ARCADE model jazdy... ale prosze odpalic GT5p ONLINE na jakiekolwiek trasie z bandami i powiedziec jaka gre najblizej przypomnia rozgrywka. Otoz Ridge Recer! Kto gral ten znajdzie podobienstwa. Ja sie sile na plynna jazde ale widzac po przeciwnikach lepsze efekty daje gaz do dechy i wyklepane na pamiec miejscowki/zakrety w ktorych mozna jechac przy bandzie. Taka gra wyglada identycznie jak RR!
Jedyny sensowny wyscig to na trybie PRO z trasa bez BAND. Szkoda tylko ze nie zauwazylem aby wygrana cos dala poza kasa. nawet nie moge poscigas sie z wami i pokazac kto tu jest THE BEST ;)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2833 dnia: Czerwca 04, 2008, 22:45:52 pm »
Cytuj
GRID zarzuca sie zbyt ARCADE model jazdy

Nie widzę by ktoś taki model jazdy zarzucał :). GRID to jest Arcade i to jest fakt.
Jedyne co ma lepsze względem GT5 to to, że ma zniszczenia i przeciwnicy na trasie zachowują się lepiej.  8)
Maximmus - wiem, że Ci się GT5 nie podoba, ale jestem ciekaw na ile ocenił byś ją gdyby jednak zniszczenia były? Bo wtedy praktycznie znikły by wszystkie minusy przez Ciebie opisywane, ano bo wszystkie te 'niedoróbki' w GT5 przez Ciebie sprowadzają się do jednego... wiadomo ;).
Ja się ciesze tylko, że mi ten brak zniszczeń nie przeszkadza (oczywiście chciałbym by był) i umiem się cieszyć tą świetną grą ;).

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2834 dnia: Czerwca 05, 2008, 00:52:59 am »
Gdyby zniszcenia byly to bym dal 10/10. Zreszta mam nadziej ze w Gt5 beda(obiecali). I jedno... zniszczenia to nie "tylko" ale jedna z fundamentalnych czesci. Mamy wtedy ciekawa rywalizacje ONLINE, koniec z debilnymi i nieuczciwymi karami czasowymi za to ze MNIE uderzyl przeciwki, koniec bezkarnej jazdy po bandach upodabniajacej GT do RR itd...
Do plusow GT5p zapomnialem dodac... wysoka cene aut

ps. dla mnie GRID to moze byc nawet "platformowka"...i tak jest 100x bardziej realistyczna niz GT5p
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2008, 01:00:10 am wysłana przez Maximmus80 »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2835 dnia: Czerwca 07, 2008, 12:32:28 pm »
Maximmus80
radze nabrać dystansu do słowa obiecali..polyphony rozumie go na swój sposób. O czym fajni tej serii mogli się już nie raz przekonać, przeciwnicy serii też. :cool:

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2836 dnia: Czerwca 08, 2008, 17:42:36 pm »
hehe.. wiem... i wiem ze wtedy tej gry nie kupie bo na dzien dzisiejszy to zaden SYMULATOR(jedynie model jazdy :P ), mam replay z mojej gry w GT5P pokazujący jak bardzo SLABA to jest gra - moze ktos pomoze mi umiescic go na YouTube - chętnym podesle na maila(obejrzą sobie w replay GT5p).
Tak jak w poprzednich częściach - po kilku godzinach gry wiedzialm o niej wszystko, zreszta prawie wszytko zaliczylem na zloto(bez 3 ale brak mi motywacji) ;P

System czasowych kar ktory ma nam w jakiś sposob zrekompensować brak zniszczeń nie dość ze jest NIESAMOWICIE niesprawiedliwy to wypacza gre czyniąc z niej wręcz karytkature GRY WYŚCIGOWEJ. Wszytko mam na filmiku ;)

ps. jeśli ktoś z fanów GT zastanawia się nad kupnem gry a nie dysponuje nadmiarem funduszy to z całą mocą odradzam kupno tej gry, nie dość że gameplay jest słaby(model jazdy wręcz przeciwnie) głównie przez brak zniszczeń i totalnie ZRYPANY system czasowych kar(przy którym obijanie się o bandy to pikuś) to jeszcze gra to jakieś kilkanaście godzin gry... plus ok. 20h na skompletowanie kasy aby wykupić wszystkie auta. Kto grał w poprzednie części ten wie że PROLOG nie stanowi nawet 5% zawartości poprzednich części(wystarczających na miesiące).



Do niewątpliwych zalet należy uznać widok z oczu kierowcy, możemy sie rozglądać a w zależności od auta mamy rożną widoczność i wyczucie auta, niesamowita sprawa. I system punktów TUNINGU, dzięki któremu nareszcie ścigamy się z równymi nam maszynami, co w jakiś sposób stara sie też nam zrekompensować totalny brak SI(AI?).


Mam jedno pytanie, czy auta które zdobyłem przejdą mi na pełną wersje?

« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2008, 17:57:54 pm wysłana przez Maximmus80 »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2837 dnia: Czerwca 08, 2008, 17:49:04 pm »
hehe.. wiem... i wiem ze wtedy tej gry nie kupie bo na dzien dzisiejszy to zaden SYMULATOR(jedynie model jazdy :P ), mam replay z mojej gry w GT5P pokazujący jak bardzo SLABA to jest gra - moze ktos pomoze mi umiescic go na YouTube - chętnym podesle na maila(obejrzą sobie w replay GT5p).
Tak jak w poprzednich częściach - po kilku godzinach gry wiedzialm o niej wszystko, zreszta prawie wszytko zaliczylem na zloto(bez 3 ale brak mi motywacji) ;P

System czasowych kar ktory ma nam w jakiś sposob zrekompensować brak zniszczeń nie dość ze jest NIESAMOWICIE niesprawiedliwy to wypacza gre czyniąc z niej wręcz karytkature GRY WYŚCIGOWEJ. Wszytko mam na filmiku ;)

Czyli co? Pewnie uderzanie w inne pojazdy, obijanie się o bandy i innego typu stłuczki. Bo nic innego nie można zarzucić tej grze prócz braku zniszczeń, ale tylko poprzez to nie można jej nazywać słabą i karykaturą wyścigów. Maximmus daj sobie spokój z tym filmikiem, poza tym trochę już przesadzasz ;). Jeżeli aż tak nie umiesz czerpać przyjemności z gry i zauważasz w niej tylko ten jeden brak i nic innego się nie liczy to może po prostu... nie graj w to? ;)
pozdro


Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2838 dnia: Czerwca 08, 2008, 18:04:23 pm »
Filmik który mam jest świetny... naprawdę uważam ze jest sie czym podzielić... więc prośba - pomóżcie go umieścić na Youtube

Ukazuje całą słabość gry i jej nawieksze WADY.

Crash - też pozdrawiam ale przestań insynuować że nie umiem czerpać radości(z czegokolwiek), ponieważ te forum jest pełne moich ochów i achów choćby GRID.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2839 dnia: Czerwca 08, 2008, 18:50:30 pm »
ile ma ten filmik mega?? Na odpowiedz odp. jutro bo ide wlasnie do qumpla na mecz polska-niemcy. Polska Gola!! obstawiam albo 1:0 dla Polski albo 2:1 dla Polski.  :cool:
@ Crash tej grze mozna wiele zarzucic poza swietnym modelem jazdy, klimatem i grafika pojazdow. Trasy nie robia wrazenia, bo podobne i lepsze mamy w innych racerach.