Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1269053 razy)

0 użytkowników i 34 Gości przegląda ten wątek.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1360 dnia: Grudnia 28, 2007, 09:01:50 am »
będzie, będzie spokojnie ta kierownica stworzona jest do tej konsoli i do GT5 ;) zresztą poczytaj sobie kilka stron wcześniej  :) chłopaki sie rozpisali tam na temat kółek że aż miło  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2007, 09:03:46 am wysłana przez Isaac »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1361 dnia: Grudnia 28, 2007, 09:34:41 am »
panowie mam g25 i sie zastanawiam czy bedzie ona wspolpracowac z ps3 ?

Odpal sobie demko NFS'a jak masz na dysku i ustaw na manual clutch. Nie poznasz tej gry. :P

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1362 dnia: Grudnia 28, 2007, 09:45:29 am »
Dzisiaj próbowałem w demie Prologue pojechać BMW 135i na oponach N3. Ludzie jeśli ktoś jest w stanie dojechać na pierwszym miejscu przy takiej konfiguracji to gratuluję mu umiejętności. Jest to cholernie wymagające tym bardziej że przeciwnicy jadą na R3 bo zakręt zbierają ze znacznie wyższą prędkością.

Z takim modelem jazdy GT5:P staje się pełnoprawnym symulatorem i ja osobiście oczekuję że takowy zostanie zastosowany w pełnej wersji GT5.

PS. Oczywiście cały czas mowa o trybie PRO.
nie bedzie simem jesli nie ma dopracowanych kolizji(niewiedoczne sciane i bilard na torze).

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1363 dnia: Grudnia 28, 2007, 09:51:56 am »
Dzisiaj próbowałem w demie Prologue pojechać BMW 135i na oponach N3. Ludzie jeśli ktoś jest w stanie dojechać na pierwszym miejscu przy takiej konfiguracji to gratuluję mu umiejętności. Jest to cholernie wymagające tym bardziej że przeciwnicy jadą na R3 bo zakręt zbierają ze znacznie wyższą prędkością.

Z takim modelem jazdy GT5:P staje się pełnoprawnym symulatorem i ja osobiście oczekuję że takowy zostanie zastosowany w pełnej wersji GT5.

PS. Oczywiście cały czas mowa o trybie PRO.
nie bedzie simem jesli nie ma dopracowanych kolizji(niewiedoczne sciane i bilard na torze).
i zaś sie zaczyna  :lol: czy wy sobie nigdy nie odpuścicie ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1364 dnia: Grudnia 28, 2007, 10:01:58 am »
Dawid'aM ściska że GT powraca z wielkim kopem, masakryczną grafiką i modelem jazdy PRO, który to rozwiewa wszystkie wątpliwości odnośnie realizmu kierowania furą. Do tego mamy wspaniałe kierownice, które pozwolą na prawdę poczuć symulację wyścigów.

Odnośnie FORZA2 to zacytuję posiadacza tejże gry z innego forum:

"ostatnio grajac w forze napotkałem coś przykrego a mianowicie jeżdząc autekim z seri "R" nie wiem jakie to dokladnie BMW przy predkości 16-20 km/h skrecając na boki na bardzo małym gazie, autko ślizga sie dosłownie tylnymi kołami pozostawiając ślady opon na nawierzchni, to absurdalne przy tej prędkości."

No sim pełną gębą. :lol: :lol: :lol:

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1365 dnia: Grudnia 28, 2007, 10:48:13 am »
Dawid'aM ściska że GT powraca z wielkim kopem, masakryczną grafiką i modelem jazdy PRO, który to rozwiewa wszystkie wątpliwości odnośnie realizmu kierowania furą. Do tego mamy wspaniałe kierownice, które pozwolą na prawdę poczuć symulację wyścigów.

Odnośnie FORZA2 to zacytuję posiadacza tejże gry z innego forum:

"ostatnio grajac w forze napotkałem coś przykrego a mianowicie jeżdząc autekim z seri "R" nie wiem jakie to dokladnie BMW przy predkości 16-20 km/h skrecając na boki na bardzo małym gazie, autko ślizga sie dosłownie tylnymi kołami pozostawiając ślady opon na nawierzchni, to absurdalne przy tej prędkości."

No sim pełną gębą. :lol: :lol: :lol:
mnie nic nie sciska..Tobie chyba jest glupio bo, odpowiadzasz jakimis chorymi wizjami i atakiem, co to jakis odlam PiS'u z Ciebie ;) hehe po prostu ta pozycja stoi w czasach psx w paru elementach i czy sie to podoba czy nie, to tak jest.(grafika-choc piekna to sciemniania, model jazdy choc fajny na PRO to obanzaja i usmieszaja go kolizje, dzwiek choc w HD to z samplami z 1-go GT na psx'a itd.). Przestan juz zachwalac gre nad niebiosa, ale spojrz bardziej obiektywnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1366 dnia: Grudnia 28, 2007, 11:12:27 am »
Ściemniana grafika? Ciekawe co to znaczy...

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1367 dnia: Grudnia 28, 2007, 11:22:53 am »
Ściemniana grafika? Ciekawe co to znaczy...
...brak sladow na asfalcie, brak widocznych warunkow atmosferycznych na samochodach, niewidoczne sciany,  to tak po krotce. ;)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1368 dnia: Grudnia 28, 2007, 11:33:38 am »
Cytuj
brak widocznych warunkow atmosferycznych na samochodach
a jak wyglądają te warunki w Forza 2 bo ja ich nie widziałem, a raczej do tej gry będzie porównywane GT5 nie do PGR4, zresztą nie było chyba jeszcze powiedziane ostatecznie że nie będzie zmiennych warunków atmosferycznych
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2007, 11:36:35 am wysłana przez Isaac »

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1369 dnia: Grudnia 28, 2007, 11:51:01 am »
Cytuj
Odnośnie FORZA2 to zacytuję posiadacza tejże gry z innego forum:

"ostatnio grajac w forze napotkałem coś przykrego a mianowicie jeżdząc autekim z seri "R" nie wiem jakie to dokladnie BMW przy predkości 16-20 km/h skrecając na boki na bardzo małym gazie, autko ślizga sie dosłownie tylnymi kołami pozostawiając ślady opon na nawierzchni, to absurdalne przy tej prędkości."

No sim pełną gębą. Laughing Laughing Laughing
WTF?!?!?!
Może najpierw zagraj, a później się śmiej? Jakoś takiego zjawiska nie zaobserwowałem. Zresztą ten kolo to przedstawia, jakby to był koniec Świata. Forza jest zajebistą grą i chyba nie powiesz, że przez jakieś SZCZEGÓŁY, których już się czepiasz jest to ARCADE.  :mad:
GT5 pewnie jest świetną grą, lepszą w wielu aspektach i cieszę się, że taka gra wychodzi, ale ja Forzie nie mam nic do zarzucenia.
Najgorsi są tacy fanboje, jak Dawid czy MarcePan, którzy nie spojrzą obiektywnie na obie produkcje tylko wychwalają jedną, przy tym ośmieszając drugą nawet w nią nie grając. Albo kopiując jakieś wyssane z palca zdania z innych stron, które akurat im pasują.  :???:


DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1370 dnia: Grudnia 28, 2007, 11:56:48 am »
Cytuj
brak widocznych warunkow atmosferycznych na samochodach
a jak wyglądają te warunki w Forza 2 bo ja ich nie widziałem, a raczej do tej gry będzie porównywane GT5 nie do PGR4, zresztą nie było chyba jeszcze powiedziane ostatecznie że nie będzie zmiennych warunków atmosferycznych
pod wzgledem grafiki bedzie porownywalna z pgr4:) forza2 wyszla duzo predzej niz wyjdzie gt5.
@ Krayzie gralem w obie produkcje, mialem ps2 przez 2 lata, x'a przez kolejne 2 lata, mam x360, a do ps3 mam dostep co weekend..takze Twoje mity o moim fanbostwie sa wyssane z palca.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1371 dnia: Grudnia 28, 2007, 12:58:06 pm »
pod wzgledem grafiki bedzie porownywalna z pgr4:)

Widzę że po świętach żart sie Ciebie trzyma. Napisz jeszcze że X0 spokojnie by pociągnął GT5:P i będziemy wszyscy zadowoleni że poprawiasz nam humor. Miażdżysz DawidM chyba nawet bardziej ode mnie. :P

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1372 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:06:16 pm »
pod wzgledem grafiki bedzie porownywalna z pgr4:)

Widzę że po świętach żart sie Ciebie trzyma. Napisz jeszcze że X0 spokojnie by pociągnął GT5:P i będziemy wszyscy zadowoleni że poprawiasz nam humor. Miażdżysz DawidM chyba nawet bardziej ode mnie. :P
poki co lepsza miasta ma pgr4, na youtube mozesz znalezc porownania;) smaczki i detale tez poki co naleza do pgr4(slady opon na asfalcie, widoczne warunki atmosferyczne na samochodach, roslinosc, wieksza ilosc 3d kibicow), to co zostalo gt5 hmmm...samochody(ktore wygladaja bezkonkurencyjnie).

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1373 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:09:35 pm »
Cytuj
poki co lepsza miasta ma pgr4
podobno trasa w Londynie w GT5:P zabija wszystko, kibice też są poprawieni a to tylko demo, więc jeśli wszystkie tak dopracują w full wersji nie ma bata na GT5  :-D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2007, 13:39:59 pm wysłana przez Isaac »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1374 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:10:40 pm »
PGR4 wygląda zdecydowanie gorzej w porównaniu z GT5. Niższa rozdzielczość, 30 klatek, kiepskie wykonanie torów, słabe oświetlenie, rozpikselowana bitmapa udająca niebo. Również efekty pogodowe pozostawiają wiele do życzenia.

Dawid, jesteś śmieszny. Miasta w PGR4 na pewno nie prezentują się lepiej, a porównania z youtube - z całym szacunkiem - możesz sobie w tyłek wsadzić.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1375 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:23:49 pm »
PGR4 wygląda zdecydowanie gorzej w porównaniu z GT5. Niższa rozdzielczość, 30 klatek, kiepskie wykonanie torów, słabe oświetlenie, rozpikselowana bitmapa udająca niebo. Również efekty pogodowe pozostawiają wiele do życzenia.

Dawid, jesteś śmieszny. Miasta w PGR4 na pewno nie prezentują się lepiej, a porównania z youtube - z całym szacunkiem - możesz sobie w tyłek wsadzić.


ale zwroccie uwage na jedna zaje*** przewage PGR4 nad GT5, PGR4 miazdzy GT5 pod tym wzgledem, a chodzi o to ze PGR4 JUZ JEST!!! a do GT5 jeszcze dluga droga!!!LoL...PGR4 jest ladniejsze, a Forza 2 to lepsza sim, nie ma watpliwosci, bo zarowno FORZA2 jak i PGR4 sa juz dostepne w pelnych wersjach i mozna grac w obie te produkcje do woli!!!!!a GT5 ciagle obietnice i zapowiedzi, a gry jak nie bylo tak nie ma, nie widac jej nawet na horyzoncie! wiec takie glupie porownania nie maja sensu...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1376 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:28:58 pm »
Żeś błysnął... Najpierw sami zaczynacie porównania, a potem niby, że nie mają sensu.

To wypad z PGR i Forzą z tematu o Gran Turismo!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1377 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:32:30 pm »
(Przy)LoNdKu(nadziei) otóż GT5:P z trasą w Londynie już jest i każdy może sprawdzić jak graficznie GT5:P miażdży PGR4.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1378 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:33:00 pm »
nie mają sensu bo zaczyna brakować argumentów  :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1379 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:37:22 pm »
Żeś błysnął... Najpierw sami zaczynacie porównania, a potem niby, że nie mają sensu.

To wypad z PGR i Forzą z tematu o Gran Turismo!

ale nikt nie moze w to zagrac ( chyba) bo w demku tego nie ma! sa tylko filmiki! zreszta GT5 to nie to samo co GT5:P ( bo podobno ma sie znacznie roznic - zniszczenia itp.)


@Iras
hahaha...no ale jesli sa juz porownania, to wynik jest taki jak podalem...gry ktore sa zazwyczaj sa lepsze od tych zapowiedzianych na odlegla przyszlosci o ktorych ostatecznej formie malo wiemy!!


@ Isaac
nie zapominaj ze ostateczna wersja GT5, znaczy sie to jak to wszystko bedzie wygladac, nie jest jeszcze znana, podobno maja byc zniszczeni, podobno moze beda zmienne warunki pogodowe itd...zbyt wiele gdybania!

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1380 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:40:06 pm »
to dlaczego Tworcy GT nie pokaza Nam takiej analogicznej prezentacji( http://www.gamersyde.com/leech_4522_en.html ) trasy w Londynie, czyzby bali sie ze wszystko poza trasa to jedna wielka bitmapa i sciema, tak jak np. asfalt(zadnych sladow od pierwszego Gt az do teraz 3 generacje konsol i NIC)!!  tylko czekam na ARGUMENTY :D

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1381 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:44:11 pm »
Żeś błysnął... Najpierw sami zaczynacie porównania, a potem niby, że nie mają sensu.

To wypad z PGR i Forzą z tematu o Gran Turismo!

ale nikt nie moze w to zagrac ( chyba) bo w demku tego nie ma! sa tylko filmiki! zreszta GT5 to nie to samo co GT5:P ( bo podobno ma sie znacznie roznic - zniszczenia itp.)


@Iras
hahaha...no ale jesli sa juz porownania, to wynik jest taki jak podalem...gry ktore sa zazwyczaj sa lepsze od tych zapowiedzianych na odlegla przyszlosci o ktorych ostatecznej formie malo wiemy!!


@ Isaac
nie zapominaj ze ostateczna wersja GT5, znaczy sie to jak to wszystko bedzie wygladac, nie jest jeszcze znana, podobno maja byc zniszczeni, podobno moze beda zmienne warunki pogodowe itd...zbyt wiele gdybania!
ostateczna wersja nie jest znana to jasne, ale do premiery zostało jeszcze sporo czasu a GT5:P pokazuje w małym stopniu ale pokazuje że pełna wersja pozamiata.Musi pozamiatać ;)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1382 dnia: Grudnia 28, 2007, 13:47:23 pm »
Żeś błysnął... Najpierw sami zaczynacie porównania, a potem niby, że nie mają sensu.

To wypad z PGR i Forzą z tematu o Gran Turismo!

ale nikt nie moze w to zagrac ( chyba) bo w demku tego nie ma! sa tylko filmiki! zreszta GT5 to nie to samo co GT5:P ( bo podobno ma sie znacznie roznic - zniszczenia itp.)


@Iras
hahaha...no ale jesli sa juz porownania, to wynik jest taki jak podalem...gry ktore sa zazwyczaj sa lepsze od tych zapowiedzianych na odlegla przyszlosci o ktorych ostatecznej formie malo wiemy!!


@ Isaac
nie zapominaj ze ostateczna wersja GT5, znaczy sie to jak to wszystko bedzie wygladac, nie jest jeszcze znana, podobno maja byc zniszczeni, podobno moze beda zmienne warunki pogodowe itd...zbyt wiele gdybania!
ostateczna wersja nie jest znana to jasne, ale do premiery zostało jeszcze sporo czasu a GT5:P pokazuje w małym stopniu ale pokazuje że pełna wersja pozamiata.Musi pozamiatać ;)

GT5:P pokazuje slabe AI, problemy z otoczeniem, male zmiany w systemie jazdy i tylko w sumie tryb PRO jest nowoscia! i tyle , a podobno i mozna teraz wymieniac co obiecuja tworcy w pelnej wersji, wiec jak sie zapoznasz ze wszystkimi ich obietnicami to zobaczysz ze GT5 bedzie sie znacznie roznic ( powinno wg. zapowiedzi tworcow) od GT5:P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1383 dnia: Grudnia 28, 2007, 14:06:20 pm »
Cytuj
to dlaczego Tworcy GT nie pokaza Nam takiej analogicznej prezentacji( http://www.gamersyde.com/leech_4522_en.html ) trasy w Londynie, czyzby bali sie ze wszystko poza trasa to jedna wielka bitmapa i sciema, tak jak np. asfalt(zadnych sladow od pierwszego Gt az do teraz 3 generacje konsol i NIC)!!  tylko czekam na ARGUMENTY
Obejrzyj sobie filmiki to zobaczysz, ze to nie bitmapa, a nie prosisz o argumenty. Na paru filmikach masz Londyn przedstawiony z lotu ptaka.
Co do bitmapy asfaltu, to to czy to jest bitmapa czy tekstura na obiekcie 3D nie ma znaczenia jesli chodzi o mozliwosci "malowania" po nim w czasie rzeczywistym. Zreszta czy to jakis wyznacznik poziomu grafiki dla Ciebie? Slady opon byly juz w GTA 1, tak wiec mocy obliczeniowej to nie zzera w ogole.

Piszesz rowniez o roslinnosci i kibicach, tylko, ze w GT5:P tez wystepuje, wiec nie wiem o co Ci chodzi. Narazie PGR 4 bije GT5:P jesli chodzi o drzewa i warunki pogodowe, ale w tyle zostaje ze wzgledu na liczbe samochodow i ich wykonanie, model jazdy, szczegolowosc torow, 60fps i prawie 2x wyzsza rozdzialka, wiec jak mozna napisac, ze te gry wygladaja porownywalnie...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2007, 15:22:56 pm wysłana przez KKRT »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1384 dnia: Grudnia 28, 2007, 14:45:58 pm »
"ostatnio grajac w forze napotkałem coś przykrego a mianowicie jeżdząc autekim z seri "R" nie wiem jakie to dokladnie BMW przy predkości 16-20 km/h skrecając na boki na bardzo małym gazie, autko ślizga sie dosłownie tylnymi kołami pozostawiając ślady opon na nawierzchni, to absurdalne przy tej prędkości."
Niestety to jest prawda. W FORZA2 samochody sie za bardzo ślizgaja, dlatego niektórym może się wydawać przez to, że gra jest realistyczna bo się trudno jeździ. Niech takie osoby sobie zagraja w Driving Emotion Type-S- tam sie dopiero trudno jeżdzi, samochód zarzuca jak cholera, slizga się niemiłosiernie- dla fanów FORZY pewnie ta gra byłaby największym symulatorem.
Odnosnie modelu jazdy w FORZIe2 to dzisiaj zauważyłem, że w grze nie ma czegoś takiego jak podsterowność, nie ma uślizgu przedniej osi!!! Nawet jak samochód ma napęd na przód i silnik z przodu (czyli około 65% masy przypada na przenią oś) to samochodowi na zakrętach ucieka tył! To jest już komiczne, żeby driftowac na zakrętach samochodem z napędem FF.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1385 dnia: Grudnia 28, 2007, 16:05:12 pm »
tu piter nie jest tak do końca jak piszesz, z jednej strony fakt że przód nie jest ta rewelacyjnie odwzorowany jak w enthusia ale jak puścisz gaz w zakręcie to na skutek jeszcze większej masy na przodzie przód nie ucieknie tylko zarzuci tyłem, a przy hamowaniu przód wyjeżdża zajebiście jak zablokujesz koła, czyli jest tak jak powinno... generalnie forza jest daleko od pełnej symulacji jaką prezentuje np. gtr2 na pc ale na konsole jako całość jest raczej najlepszym simracerem  (a już na konsole n-g na pewno).

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1386 dnia: Grudnia 28, 2007, 16:24:46 pm »
Jasne że Forza 2 nie jest w 100% realistyczna ale trudno zrobić taką grę zakładając że 95% osób będzie w nią grać na padzie :)
Ani forza ani gt5 nie ma szans w starciu z pecetowymi simami takimi jak gtr, rfactor czy lfs.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1387 dnia: Grudnia 28, 2007, 18:05:15 pm »
Temat o GT5 to najgorszy temat na calym forum.
Nawet najwieksi fanboje wiedza, ze GT5 to gra ktorej nie pociagnie xbox 360, dlatego za wszelka cene staraja sie oczernic ta gre jak tylko moga.
Ja rozumiem, ze mozna nie lubic GT, ze mozna wiele zarzuc, ale najgrosze w tym wszystkim jest to, ze o GT5 zle pisza ludzie co nie grali nawet w demo dema. Nie grali a pisza o grywalnosci, o modelu jazdy o realizmie lub braku itp. Rece zalamac. Sorry ale to naprawde jest smutne.
Fakt GT5 nie jest symulatorem  (i nie ma takich aspiracji) nie dorowna GTR. Zas jezeli chodzi o symulacje Forza vs GT to sprawa jest nadwyraz oczywista. Forza nie wspiera zadnej sensowej kierownicy  - to juz calkowicie  dyskwalifikuje  ta gre jako cos co ma  aspiracje do bycia realistycznym, do tego nie ma widoku z kokpitu. Powiedzmy to sobie otwarcie sredni model jazdy (chociaz gt od GT5:P ma naprawde OK model jazdy) + widok z kokpitu + dobra kierownica bardziej oddaje wrazenia z jazdy samochodem niz dobry model jazdy bez realistycznego widoku i bez dobrej kierownicy. 
Eh gdyby tak w tym temacie mogly sie wypowiadac tylko osoby co graly w demo dema to nie musielibysmy czytac ciagle tych samych klamstw a tak to jestesmy na nie skazaniu i juz tak bedzie. Fani Xboxa beda tutaj wchodzic i pisac swoje przemyslenia po tym co zobaczyli na screenach czy w Game Trailers. Coz mus to mus:)

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1388 dnia: Grudnia 28, 2007, 18:46:45 pm »
tu piter nie jest tak do końca jak piszesz, z jednej strony fakt że przód nie jest ta rewelacyjnie odwzorowany jak w enthusia ale jak puścisz gaz w zakręcie to na skutek jeszcze większej masy na przodzie przód nie ucieknie tylko zarzuci tyłem, a przy hamowaniu przód wyjeżdża zajebiście jak zablokujesz koła, czyli jest tak jak powinno... generalnie forza jest daleko od pełnej symulacji jaką prezentuje np. gtr2 na pc ale na konsole jako całość jest raczej najlepszym simracerem  (a już na konsole n-g na pewno).
Tak jak ci tu Buzu pisze - to temat z GT5 i inne gry są fe...
Więc nie broń Forzy.  :P
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1389 dnia: Grudnia 28, 2007, 18:58:34 pm »
tu piter nie jest tak do końca jak piszesz, z jednej strony fakt że przód nie jest ta rewelacyjnie odwzorowany jak w enthusia ale jak puścisz gaz w zakręcie to na skutek jeszcze większej masy na przodzie przód nie ucieknie tylko zarzuci tyłem, a przy hamowaniu przód wyjeżdża zajebiście jak zablokujesz koła, czyli jest tak jak powinno... generalnie forza jest daleko od pełnej symulacji jaką prezentuje np. gtr2 na pc ale na konsole jako całość jest raczej najlepszym simracerem  (a już na konsole n-g na pewno).
Tak jak ci tu Buzu pisze - to temat z GT5 i inne gry są fe...
Więc nie broń Forzy.  :P
tak jak w temacie o forzy będę bronił gt, tak w temecie o gt będę bronił forzy, jeśli tylko będą przedstawiane fałszywe, błędne informacje czy nie będące do końca prawdą ;)

makiaveli666

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-07-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
  • ChWDM ;)
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1390 dnia: Grudnia 29, 2007, 10:40:25 am »
Narazie PGR 4 bije GT5:P jesli chodzi o drzewa i warunki pogodowe, ale w tyle zostaje ze wzgledu na liczbe samochodow i ich wykonanie, model jazdy, szczegolowosc torow, 60fps i prawie 2x wyzsza rozdzialka, wiec jak mozna napisac, ze te gry wygladaja porownywalnie...
wszystko na temat

aLLy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-12-2007
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1391 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:23:49 am »
czyli zostaje w tyle w tym co najwazniejsze... fin.   :-D
Opublikowane: Grudzień 29, 2007, 23:48:53
panowie mam g25 i sie zastanawiam czy bedzie ona wspolpracowac z ps3 ?

Odpal sobie demko NFS'a jak masz na dysku i ustaw na manual clutch. Nie poznasz tej gry. :P

na kompie to przetestowalem , konsolka bedzie za 2 dni . No to naprawde sie uspokoilem ... gt5 w hd + g25 , czegoz wiecej chciec?  :x

dk75

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1392 dnia: Grudnia 30, 2007, 09:53:31 am »
żeby G25 był tańszy? :?

OldHand

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1393 dnia: Stycznia 06, 2008, 20:18:22 pm »
Jasne że Forza 2 nie jest w 100% realistyczna ale trudno zrobić taką grę zakładając że 95% osób będzie w nią grać na padzie :)
Ani forza ani gt5 nie ma szans w starciu z pecetowymi simami takimi jak gtr, rfactor czy lfs.

To fakt. GTR albo Life for Speed to świetne symulatory. FM2 nie jest nawet tak realistyczna jak Gran Turismo a co dopiero LFS.
W Forza2 można sobie ciąć zakręty i nic specjalnego z autem się dziać nie będzie. Pierwszy lepszy filmik na youtube to potwierdza:
http://youtube.com/watch?v=T9bmjKRK1r0

Ja czekam na GT5 i tryb PRO bo miałem okazję go przetestować i jest to zupełnie przebudowany model jazdy. Gra się na prawdę realistycznie.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1394 dnia: Stycznia 06, 2008, 20:30:18 pm »
Cytuj
FM2 nie jest nawet tak realistyczna jak Gran Turismo a co dopiero LFS.

Hmm nie, a GTR zmierza na xboxa! Wiii!!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1395 dnia: Stycznia 06, 2008, 20:38:41 pm »
Hmm nie, a GTR zmierza na xboxa! Wiii!!

A jakąś godną kierownicę planują do niego?

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1396 dnia: Stycznia 06, 2008, 22:34:12 pm »
Pewnie nie i nie rozumiem dlaczego nie ma żadnej "high end'owej" kiery  :(.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1397 dnia: Stycznia 07, 2008, 14:15:47 pm »
Slyszeliscie ile sobie zycza za GT5P w USA... 60$.
Jak za normalna gre... Ja tego nie kupie... i wy jesli nie chcecie palcic za dema w przyszlosci to warto sie zastanowic.
Za ta cene w tym czasie dostaniecie GTA4 lub inny wypasiony tytul ;)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1398 dnia: Stycznia 07, 2008, 14:35:39 pm »
Ja gdzies czytalem o 40$ ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1399 dnia: Stycznia 07, 2008, 14:42:13 pm »
Ja gdzies czytalem o 40$ ...
To była plotka