Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1267745 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

qsh

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
  • PSN ID i Gamertag: qsh
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2280 dnia: Kwietnia 10, 2008, 11:21:50 am »
Ja chyba domyślnie, do ścigania, wrzucam TCM 1. Spróbuj.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2281 dnia: Kwietnia 10, 2008, 12:26:59 pm »
Mam chwilkę wolną w pracy więc coś naskrobię

Dopiero wczoraj w moje łapki trafiło GT5:P nie miałem zbyt wiele czasu ale musiałem się przejechać choć ze 4x razy:)

Oczywiście musiałem zasłonić okna wytrzeć na wszelki wypadek tv z kurzu, wszystko poskładać i siąść pośrodku  kina domowego by oddać cześć jednej z moich pasji i czerpać najwięcej przyjemności jaką jest mi dane czerpać w danej chwili (brak kierownicy)
 
Po obejrzeniu intra już miałem rogala na twarzy, ale to menu zrobiło na mnie ogromne wrażenie! oprawa, nastrojowa muzyka, zegar co by nie zapomnieć o realnym świecie;) pogoda na torach... aż chce się w nim przebywać,ale  co będę się rozpisywał wszystko kilka postów wcześniej napisał Stanwojenny
Widać że grę robią ludzie z wielką pasją jaką są samochody..


Natomiast Pierwsze wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, więcej będę mógł napisać jak już się przejadę nie tylko niebieską Hondą :)

Ale jedno mogę powiedzieć widok z deską rozdzielczą mnie przekonał!, gra się o niebo inaczej niż zza samochodu! Po prostu czułem masę samochodu i napęd na przód. Przez to bardzo się napaliłem żeby objechać Bmw które to miałem przyjemność objechać w rzeczywistości i będę miał rozeznanie jak gra się ma do rzeczywistości.
Zarazem już wiem że w końcu nadszedł czas kupna kierownicy. Musze się przejechać jeszcze parę razy i wówczas zdecyduje czy będzie to G25 czy też tańszy brat bez sprzęgła.

Jeśli chodzi o porównanie z Forza to powiem tylko tyle że nie mam zamiaru bo powinniśmy dziękować że w końcu mamy gry wyścigowe z prawdziwego zdarzenia, a konkurencja między twórcami (o ile jakaś jest między nimi) jak to konkurencja zawsze wychodzi na +
Jedna i druga gra ma plusy i minusy, ale jako fan motoryzacji wolę widzieć same plusy w obu tytułach
GT HD to była jakaś porażka i w ogóle nieporozumienie za to GT5:P już pokazało ze jak sie chce to potrafi :)

Tyle na razie czas wracać do pracy
I ten dylemat czy wydać tą kasę na G25 hmm




« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2008, 12:28:43 pm wysłana przez Magiq »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2282 dnia: Kwietnia 10, 2008, 12:34:01 pm »
Cytuj
I ten dylemat czy wydać tą kasę na G25 hmm
powiem ci to co mi mówił MarcePan jak też nie byłem pewny czy kupić G25, bierz nie będziesz żałował ani złotówki za tą kierownice, ja kupiłem i jestem prawie wniebowzięty  :grin:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2283 dnia: Kwietnia 10, 2008, 12:38:33 pm »
Opanował ktoś już F599? Ja chwilkę dziś z tym powalczyłem, ale jest ciężko. Co prawda na Suzuce uzyskałem 50 czas w rankingu, ale gdy zobaczyłem na ile możliwych to już tak fajnie nie było ;). Strasznie tyłem nosi.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2284 dnia: Kwietnia 10, 2008, 12:56:10 pm »
Jaka jest F40? Jest szybsza od F430 i F599? Właśnie zbieram na to autko.
Opublikowane: Kwiecień 10, 2008, 12:54:45
Cytuj
I ten dylemat czy wydać tą kasę na G25 hmm
powiem ci to co mi mówił MarcePan jak też nie byłem pewny czy kupić G25, bierz nie będziesz żałował ani złotówki za tą kierownice, ja kupiłem i jestem prawie wniebowzięty  :grin:

Ja mam DFP więc to pewnie pisał Nightrunner. Gdybym miał kasę wtedy gdy kupowałem DFP na G25 to brał bym bez zastanowienia. Super sprawa.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2285 dnia: Kwietnia 10, 2008, 12:57:45 pm »
Ja mam DFP więc to pewnie pisał Nightrunner. Gdybym miał kasę wtedy gdy kupowałem DFP na G25 to brał bym bez zastanowienia. Super sprawa.
wiem że masz DFP, ale to ty mi pisałeś na bank ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2286 dnia: Kwietnia 10, 2008, 13:00:27 pm »
F40 jak do tej pory mało jeździłem, ale bez stosownego tuningu jest wolniejsze od F430 na bank. Lepiej prowadzi się niż F599.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2287 dnia: Kwietnia 10, 2008, 13:02:36 pm »
Ja mam DFP więc to pewnie pisał Nightrunner. Gdybym miał kasę wtedy gdy kupowałem DFP na G25 to brał bym bez zastanowienia. Super sprawa.
wiem że masz DFP, ale to ty mi pisałeś na bank ;)

Faktycznie, przypomniałem sobie. :)

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2288 dnia: Kwietnia 10, 2008, 13:36:57 pm »
mi sie wydaje ze nie ma sensu wydawac kase na g25 skoro to to samo prawie co DFP/  sprzegla ponoc nawet nie trzeba uzywac bo i tak zmienia sie biegi bez niego a przynajmniej tak mozna/
cena 2-3 razy drozsza

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2289 dnia: Kwietnia 10, 2008, 13:57:09 pm »
Jak przed wyścigiem wciśniesz trójkąt to wtedy grasz z wymaganym sprzęgłem więc nie zmienisz biegu bez jego wciśnięcia. Tyczy się to systemu zmiany biegów w ułożeniu H.

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2290 dnia: Kwietnia 10, 2008, 14:12:50 pm »
Ja właśnie próbuję przejść ostatni wyścig w klasie A - 1 okrążenie F430.
Mało brakowało, a rzuciłbym padem w telewizor! To auto sprawia wrażenie zbyt lekkiego, ślizga się po asfalcie jak po lodzie... Do tego F599 jadące przede mną, ma tak duże dupsko, że w ogóle nie widzę trasy. Ehh, pewnie dopiero za 100 razem mi wyjdzie.

nightrunner

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-01-2008
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2291 dnia: Kwietnia 10, 2008, 17:47:21 pm »
Zarazem już wiem że w końcu nadszedł czas kupna kierownicy. Musze się przejechać jeszcze parę razy i wówczas zdecyduje czy będzie to G25 czy też tańszy brat bez sprzęgła.

(...)
I ten dylemat czy wydać tą kasę na G25 hmm

Jeśli masz i możesz dołożyć to bierz G25 - wrażenia są jeszcze lepsze niż  na DFP a w końcu jak symulacja to na całego :) 

Jeśli Cię stać to G25 polecam z pełną odpowiedzialnością :D
A Hard Days Knight

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2292 dnia: Kwietnia 11, 2008, 09:28:13 am »
Wczoraj w końcu miałem czas delektować się GT:P

I powiem jedno ZAJEBIOZA!
Jak zobaczyłem inne widoki w menu z moją M3.. oniemiałem, siedziałem i podziwiałem prezentacje samochodu. Normalnie jak bym pojechał na trawkę pod zamek do Ogrodzieńca ;)
Kunszt z jakim są zrobione samochody i przede wszystkim prezentacja ich z całą otoczką i ta kojąca muzyka... jednym słowem Arcydzieło!

To jak jakaś encyklopedia motoryzacji, czekając chwilę gdy nic nie robisz dowiadujesz się nawet o pewnych wydarzeniach motoryzacyjnych sprzed lat. Nie jest mi kompletnie dziwne czemu Stanwojenny się tak zachwycał i podzielam jego opinię.

Powiem wam nawet że przez to artystyczne podejście, (bo jak dla mnie to już jest sztuka) kompletnie nie pasował by mi tu tuning wizualny samochodów, bał bym się popsuć te eksponaty, chociaż w Forzie spędzałem godziny by dopieścić wizualnie moje cacka..
Ale Gran Turismo jest kompletnie inaczej podane i stwierdzam że brak tuningu i zniszczeń jest swego rodzaju ukłonem dla tych bajecznych samochodów o których w większości możemy jedynie marzyć i nie mamy z nimi styczności.
Twórcy GT najwyraźniej chcieli spełnić nasze marzenia.. i moje w pewnym stopniu spełnili bo dali mi możliwość podziwiania tych perełek motoryzacji nie wychodząc nawet z domu. Mogę spokojnie przy nastrojowej muzyce zrelaksować się po ciężkim dniu i podziwiać  piękne samochody jak w wielkim salonie samochodowym organizowanym raz w roku (przykładowo w Spodku w Katowicach xD ) z tym że tu nikt mi nic nie zasłoni nie przeszkadza a zarazem nie ogranicza mnie czas.. Dla niektórych może brakować jedynie dziewczyn na tych samochodach, ale wówczas już był by kłopot co podziwiać ;)

Jedyne czego nie mogę zrobić to dotknąć tych pięknych maszyn, ale po co palcować i psuć efekt estetyczny i pracę jaką Polyphony włożyło w woskowanie ;) skoro mogę siąść za kierownicą i nimi poszaleć!
I w tym momencie pierwszy raz w grach wyścigowych doceniłem widok z kabiny samochodu i nie dość że nie widzę możliwości ścigania się w inny sposób w GT:P to na dodatek mogę i wewnątrz poznać samochody mych  marzeń, a w wielu przypadkach nie było mi dane zaznajomić się z wyglądem tylnych siedzeń bo nawet nie przyszło mi do głowy żeby na to zwrócić uwagę. W GT natomiast mogę się obejrzeć i zobaczyć skrzydło zza tylnej szyby w moim Lancerze :) Liczę na to że w kolejnej części będę mógł swobodnie się rozglądać i zobaczyć drążek zmiany biegów pasy czy też hamulec ręczny :)

cdn
 
Opublikowane: Kwiecień 11, 2008, 08:56:26
cd

Oczywiście na kierownicy widzimy ręce kierowcy które pracują idealnie bardzo naturalnie, szczególnie mi się podoba jak przy zmianie biegów zdejmuje chwilę wcześniej rękę z kierownicy na drążek zmiany biegów. Mało tego przy hamowaniu czy przyspieszaniu pięknie widać siły odśrodkowe niemal czuje ją na sobie :)

Co mi się jeszcze rzuciło w.. ucho, tak w ucho i jest dla mnie nowiną..  to dźwięk oporu wiatru. Pięknie oddany przy rosnącej prędkości i oporze z tym związanym, zarazem bez problemu na słuch wiemy kiedy jesteśmy w tunelu powietrznym a kiedy z niego wyjeżdżamy. Podobno z kierownicą z FF czuć to jeszcze lepiej, niestety jeszcze nie dane mi było się przekonać, ale GT:P przekonało mnie do zakupu kółka Logitecha :)


Na temat zachowań naszych wymarzonych samochodów mogę napisać tyle że siedząc za nimi czuć moc rodzaj napędu i masę poszczególnych aut. Objechałem ich na razie tylko kilka sztuk i jest naprawdę dobrze! To kompletnie inna jakość niż GT HD, które jak już "musieli" to powinni wypuścić 1 kwietnia... Bardzo się obawiałem modelu jazdy i ulżyło mi że seria GT wróciła na właściwy tor jazdy..

Kiedyś całe gry wyścigowe miały 5 tras 15 samochodów, obecnie wyszło demo gry które posiada o wiele wiele więcej. Jak dla mnie jest sztuką samą w sobie, z każdą godziną obcowania z tym tytułem odkrywam coś nowego. Bardzo dobrze się stało i nie żałuję pieniędzy wydanych na ten tytuł bo naprawdę można z nim rozkoszować swoje zmysły do czasu wyjścia pełnego produktu, który wiem że mnie nie zawiedzie a zarazem nie muszę czekać z wywieszonym językiem.
Wystarczy spojrzeć na ten tytuł pod nieco innym kątem i dziękować że już teraz mamy takie arcydzieło wyznaczające nowe standardy w pewnych swoich aspektach..

Tymczasem znikam zamówić kierownicę by móc jeszcze bardziej rozkoszować się w bezpieczny sposób jedną z moich pasji..



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2008, 09:36:37 am wysłana przez Magiq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2293 dnia: Kwietnia 11, 2008, 10:33:13 am »
Ale Gran Turismo jest kompletnie inaczej podane i stwierdzam że brak tuningu i zniszczeń jest swego rodzaju ukłonem dla tych bajecznych samochodów o których w większości możemy jedynie marzyć i nie mamy z nimi styczności.

Sedno sprawy. Ciekawe kiedy inni to zrozumieją. Jeśli natomiast ktoś nadal nie pojmuje przekazu tej serii to niech po prostu w nią nie gra.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2294 dnia: Kwietnia 11, 2008, 11:06:31 am »
Ale chyba lepiej jak dostaniemy mozliwośc tuningu, przecież nikt nie zmusi cię abyc sobie nakleił naklejek na Audi R8 ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2295 dnia: Kwietnia 11, 2008, 11:12:25 am »
Dla mnie wystarczy tuning mechaniczny i ewentualnie jakieś felgi. Co najwyżej jakieś body, lotki albo spoiler chociaż wolę rozwiązanie z GT5:P gdzie można kupić już przerobione fury przez Polyphony.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2296 dnia: Kwietnia 11, 2008, 11:16:29 am »
Oczywiście że tak, zawsze lepiej mieć możliwość wyboru jednak dla mnie popsuło by to troszkę styl w jakim nam podali GT. A podczas jazdy i tak nie widzę swojego samochodu z zewnątrz. Jedynie tuning mechaniczny bardzo by się przydał.

Btw Przed sekundą kupiłem Kierownicę i wybrałem wersję Pro ponieważ jest o 500zl tańsza od G25, a tyle za zmianę biegów i sprzęgło nie dam bo muszę zapłacić jeszcze za limitowane GTA :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2297 dnia: Kwietnia 11, 2008, 11:27:24 am »
Będziesz zadowolony. Dla mnie DFP wystarcza w zupełności. No i to logo GT po środku. :P

svonston

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2298 dnia: Kwietnia 11, 2008, 11:30:53 am »
Gracie na automatycznej skrzyni biegow? :o

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2299 dnia: Kwietnia 11, 2008, 11:32:14 am »
Gracie na automatycznej skrzyni biegow? :o
na manualnej  :cool:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2300 dnia: Kwietnia 11, 2008, 11:36:00 am »
Ja na manualnej.

Jakiś bug jest w przypadku F40. Jak staniemy autem, skręcimy koła i damy gazu to koła nie zabuksują i nie będziemy kręcić bączków. Ta fura posiada dużą turbo dziurę i moc ma dopiero powyżej 2,5 tys obrotów. Jednak nie sądzę żeby nie miało tyle mocy by kręcić kołami od niskich obrotów.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2008, 12:16:03 pm wysłana przez MarcePan »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2301 dnia: Kwietnia 11, 2008, 13:27:44 pm »
Ok ludzie mam juz GT5:P. Wlasnie sie instaluje:)
Zapraszam wszystkich tych, ktorzy maja zamiar sie scigac online. Moj PSN ID to "Buzu". Nie podaje go w innym temacie bo nie gram w zadne inne gry online. Tylko multi w GT mnie interesuje. Wiem, ze jeszcze nie mozna sie sciagac z friends'ami, ale raz, ze napewno sie cos wymysli a dwa, ze nim sie obejrzymy to ta funkcja dojdzie (jak bog da). Polecam sie;)


nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2302 dnia: Kwietnia 11, 2008, 13:40:02 pm »
super Buzu ale niestety pograc z przyjaciolmi w gt5 nie jest nam dane chyba ze bedziesz mial duzo szczescia  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2303 dnia: Kwietnia 11, 2008, 14:07:51 pm »


Okrążenie F1 na Suzuce (dłuższy wariant).

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2304 dnia: Kwietnia 11, 2008, 14:31:33 pm »
Ale Gran Turismo jest kompletnie inaczej podane i stwierdzam że brak tuningu i zniszczeń jest swego rodzaju ukłonem dla tych bajecznych samochodów o których w większości możemy jedynie marzyć i nie mamy z nimi styczności.

Sedno sprawy. Ciekawe kiedy inni to zrozumieją. Jeśli natomiast ktoś nadal nie pojmuje przekazu tej serii to niech po prostu w nią nie gra.
czyli jak dadzą super realistyczne zniszczenia to już będzie bezczeszczenie imienia gran turismo  :lol:

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2305 dnia: Kwietnia 11, 2008, 14:45:45 pm »
No ch.. ja tu jadę jak Hołek na Osie Volviaczkiem do oddziału sklepu w którym zamówiłem kierownicę do Katowic, a tu oni dopiero muszą ją zamówić i nie mają na stanie bo to tylko oddział handlowy -.-
Nie dość że ciepło na dworze to mnie jeszcze się gorąco zrobiło, do tego żyła mi wyskoczyła na 42cm łapie (nie chwaląc się   :mrgreen: ) i już myślałem że potargam tego chłopczyka za biurkiem co za bardzo nie ogarniał co kto czym się zajmuje..
Coś mi się zdaję że oprócz  siłki muszę zacząć chodzić na jakąś yoge i medytować :p

Tak więc w weekand jeszcze nie poczuje mocy Force feedback i pojadę na basen
Zrobiłem przelew i napisałem maila żeby wysłali paczkę kurierem GLS i mam nadzieję że w poniedziałek odczuje nowe doznania związane z GT5:P i odpowiednią kierownicą :)
Opublikowane: Kwiecień 11, 2008, 14:41:18
Ale Gran Turismo jest kompletnie inaczej podane i stwierdzam że brak tuningu i zniszczeń jest swego rodzaju ukłonem dla tych bajecznych samochodów o których w większości możemy jedynie marzyć i nie mamy z nimi styczności.

Sedno sprawy. Ciekawe kiedy inni to zrozumieją. Jeśli natomiast ktoś nadal nie pojmuje przekazu tej serii to niech po prostu w nią nie gra.
czyli jak dadzą super realistyczne zniszczenia to już będzie bezczeszczenie imienia gran turismo  :lol:

Będzie cool ale i tak rzadko to zobaczę i tylko na replayu, ponieważ jak już wspomniałem nie da się według mnie jeździć inaczej jak tylko z kabiny w samochodzie, no i każdy normalny człowiek (włącznie ze mną chociaż jestem nie do końca normalny :p ) będzie się starał idealnie bez najdrobniejszego kontaktu przejechać wyścig.
W końcu od wypadków mamy Burnouta :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2306 dnia: Kwietnia 11, 2008, 15:07:31 pm »
Super realistyczne zniszczenia będą super realistycznymi zniszczeniami, a nie spełnieniem zachcianki małolatów, którzy z pro wyścigów robią sobie destruction derby  8-)

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2307 dnia: Kwietnia 11, 2008, 15:37:10 pm »
Sorry ale zniszczenia być muszą - nie wyobrażam sobie gry w GTR gdyby nie było zniszczeń. Mniejsza o single player ale już multi nie ma bez zniszczeń większego sensu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2308 dnia: Kwietnia 11, 2008, 15:58:13 pm »
Super realistyczne zniszczenia będą super realistycznymi zniszczeniami, a nie spełnieniem zachcianki małolatów, którzy z pro wyścigów robią sobie destruction derby  8-)

Bardzo słuszna uwaga. Albo mega realistyczne zniszczenia czyli fruwające szczątki blachy, silnika itp. albo wcale. Mnie nie rajcuje jakieś wgniecenie na masce zrobione przy uderzeniu z prędkością 200km/h.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2309 dnia: Kwietnia 11, 2008, 16:28:05 pm »
Jak ch** że zrobią w GT5 realistyczne zniszczenia.Tyle lat nie potrafili nic zrobić w tym temacie a teraz miało by być MEGA realistycznie? Jassssnee... Jak już to będzie coś jak w Forza2 co jest dla mnie satysfakcjonujące byle by oddziaływały na jazdę samochodu. Ludzie przecież oni musieli by zmieniać modele wszystkich samochodów z GT5p i następne robić tak dokładnie. Myślicie że pod maską tych samochodów jest już wymodelowany silnik i inne tego typu  rzeczy? :lol: Moim zdaniem absolutnie niema co liczyć na zniszczenia jak w Paradice.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2310 dnia: Kwietnia 11, 2008, 16:31:00 pm »
Masz rację z tymi modelami aut dlatego też nie wiem czemu jest tyle naiwnych ludzi, którzy myślą że zrobią bardzo realistyczne zniszczenia. Z tego też powodu ja nie chciałbym takowych bo wiadome że będą one biedne. Dla mnie żadna to frajda.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2311 dnia: Kwietnia 11, 2008, 16:32:27 pm »
Twierdzisz, że Poliphony nie potrafi? Ja jestem pewny, że wszystko rozbija się o licencje.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2312 dnia: Kwietnia 11, 2008, 16:47:38 pm »
super Buzu ale niestety pograc z przyjaciolmi w gt5 nie jest nam dane chyba ze bedziesz mial duzo szczescia  :lol:

No wg tego co MarcePan pisal to bardzo malo ludzi gra w trybie PRO na MP wiec w teorii powinno dac sie umowic z ludzmi, zalozyc wyscig w PRO na ustalonej trasie i jazda. Tak wyglada teoria, bo jakie sa realia to nie wiem bo narazie nie sciagalem tego piepszonego pol godzinnego update'a


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2313 dnia: Kwietnia 11, 2008, 17:02:38 pm »
Twierdzisz, że Poliphony nie potrafi? Ja jestem pewny, że wszystko rozbija się o licencje.

Potrafić to pewnie potrafią ale nie zrobią tego w GT5. Zbyt dużo czasu by to zajęło. Dla takiej liczby aut, szczegółowe uszkodzenia to robota na długi czas.
Opublikowane: Kwiecień 11, 2008, 17:01:30
super Buzu ale niestety pograc z przyjaciolmi w gt5 nie jest nam dane chyba ze bedziesz mial duzo szczescia  :lol:

No wg tego co MarcePan pisal to bardzo malo ludzi gra w trybie PRO na MP wiec w teorii powinno dac sie umowic z ludzmi, zalozyc wyscig w PRO na ustalonej trasie i jazda. Tak wyglada teoria, bo jakie sa realia to nie wiem bo narazie nie sciagalem tego piepszonego pol godzinnego update'a



Tak było jak odpaliłem online zaraz po pojawieniu się patch'a. Teraz być może więcej ludzi gra na PRO online. Niech ktoś kto ostatnio grał się wypowie.

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2314 dnia: Kwietnia 11, 2008, 22:30:50 pm »
Zauważyłem kolejnego buga. Włączcie sobie split screen na 2 graczy, jeden niech stanie, a drugi stanie na ukos od niego, aby ten pierwszy widział jego koła. Potem niech ten drugi zacznie jechać BARDZO wolno (ledwo dotknie gazu) to koła od razu zaczną się kręcić jak przy 200km/h. Bez sensu.

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2315 dnia: Kwietnia 12, 2008, 09:53:15 am »
to jest po prostu oszczędzanie mocy obliczeniowej , to co pojawiło się po ruszeniu to pewnie 1 tekstura, a nie model kola obracający sie....
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2316 dnia: Kwietnia 12, 2008, 09:57:32 am »
pierwszy zakręt...  :shock:

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2317 dnia: Kwietnia 12, 2008, 10:15:16 am »
to jest po prostu oszczędzanie mocy obliczeniowej , to co pojawiło się po ruszeniu to pewnie 1 tekstura, a nie model kola obracający sie....

Lub kilka tekstur, sprawiających wrażenie, że koło się obraca. W sumie Polyphony pewnie założyło, że nikt nie będzie bawił się w powolną jazdę.

Btw, mógłby ktoś mi doradzić jakimi furami poprzechodzić wyścigi w klasie S?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2008, 11:32:50 am wysłana przez Tolas »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2318 dnia: Kwietnia 12, 2008, 13:06:51 pm »
Zaliczylem juz klase C i B. Gra jest genialna. FF ustawilem sobie na 9 i wrazenia sa wspaniale:). Juz nigdy nie bede gral na padzie w wyscigowki, DFP jest stworzny do GT (az strach pomyslec jak musi sie grac na G25). Co z tego ze to, ze tamo? Dla mnie to jest najlepsze "demo" ever. Powiem tak, jezu jak ja sie ciesze, ze mam PS3:). Grywalnosc 10/10 (wiem jestem niereformowalny). Londyn jest piekny, intro w FullHD wyglada bosko (szkoda, ze takiej grafy nie ma w grze). Ogolnie dla tego "dema" warto kupic PS3 z kierownica. Co tylko kupie nowy samochod to ciesze sie jak dziecko. Lancer 9 - boski, jezdzi sie nim wspaniale, Honda Integra - super autko. No ok troche mi entuzjazm opadl gdy kupilem Forda GT (tym czyms jezdzi sie tragicznie!). Najlepsze jest to, ze naprawde miedzy kazdym samochodem sa przynajmniej duze roznice w prowadzeniu, inaczej kazde auto czuc. Widac, ze do kazdego samochodu Polyphony sie bardzo przylozylo. Trasa z beznadziejnego GTHD w GT5:P jest niesamowicie przyjemna. To tak na szybko, bez sensu i bez skladu ;P

W kazdym razie jeszcze apel na koniec:  NIE WYRZADZAJCIE SOBIE KRZYWDY I NAWET NIE PODCHODZCIE DO GT5:P BEZ !!!!!!!DOBREJ!!!!!! KIEROWNICY. Peace, ide pograc.

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2319 dnia: Kwietnia 12, 2008, 13:16:31 pm »
ok poslucham was i skasuje demo z hdd - nie bede juz gral na padzie przeciez  :lol: