Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1274602 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10800 dnia: Listopada 29, 2010, 12:56:24 pm »
Kurde to moj Mitsubishi Lancer evo 9 sie nie załapie Sad
Zalapie wlasnie przez opcje Boost, chyba, ze masz wiecej bhp, to po prostu cos wyjmij z niego.
To tak jak by Ci kazali rękę uciąć, nie da sie, to moje dziecko :)  :angel:

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10801 dnia: Listopada 29, 2010, 13:04:05 pm »
ja dziś odpadam wieczorem - Barca-Real

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10802 dnia: Listopada 29, 2010, 13:06:13 pm »
Dajcie mi znać via PSN, chętnie pojeżdżę - chce się nawrócić  ;)

cybermysza

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-09-2010
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Niech moc jest z wami :D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10803 dnia: Listopada 29, 2010, 13:11:12 pm »
Dajcie mi znać via PSN, chętnie pojeżdżę - chce się nawrócić  ;)

Nawracaj się nawracaj.

|A co wy będziecie mecz oglądać my zrobimy sobie mecz dziś online:d

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10804 dnia: Listopada 29, 2010, 13:15:36 pm »
Ja dziś powinienem być z Wami w lobby. Mi pasuje nawet wcześniej. :)

Wiadomość scalona: Listopada 29, 2010, 13:18:34 pm
MrArt wyślij mi zaproszenie do znajomych, bo nie mogę podarować Ci prezentu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 13:18:34 pm wysłana przez BoBaN »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10805 dnia: Listopada 29, 2010, 13:21:04 pm »
Aaa pamietajcie by dodac sobie Kart'a do ulubionych, bo inaczej sie nie poscigamy nimi ;p

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10806 dnia: Listopada 29, 2010, 13:52:23 pm »
Chłopaki, ja jeszcze nie jeździłem ani razu, ale powinienem dzisiaj dostać kierownicę, to chętnie dostanę baty. Moje ID: Gerro31.

pawel86ck

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-12-2007
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10807 dnia: Listopada 29, 2010, 14:01:12 pm »
GT5 to gra b.dobra ale wiedziałem ze to dostane, jeśli zaś chodzi o to jaka mogła by być to niestety Polyphony Digital mogło się znacznie bardziej postarać jak na 5 lat. Chodzi mi przede wszystkim o grafikę, jak można zrobić grę z tak wielkimi dysproporcjami graficznymi, auta premium to mistrz zaś standard poprzednia generacja no niby ujdą ale jednak to nie to, jedne tory również mistrz (np Rzym) druga poprzednia generacja także nawet tutaj też jak by był podział na premium i standard. Gdybym więc oceniał same auta premium na takim torze w rzymie było by 10/10 za grafikę, takie wrażenie jednak nie we wszystkich eventach jest. Ogólnie mogli dać 100 aut jedynie więcej ale za to wszystkie premium zamiast tych 800 z gt4, również mogli dać mniej tras ale za to wszystkie dopracowane. Grafika to jest jednak dla mnie minus bo to Polyphony Digital które przyzwyczaiło do określonego stałego, wysokiego poziomu, pamiętam co z konkurencją zrobiło gt3 w dziedzinie grafiki a tutaj jest tylko dobrze. By być uczciwym wspomnę jednak że jeśli o modele premium chodzi to konkurencja dogoni taką jakość raczej dopiero na następnej generacji, nie przesadzę jeśli napiszę że auta wyglądają jak render. Niesamowite oświetlenie karoserii i niesamowicie wyśrubowane detale rzeczą i często ma się wrażenie jak by się obserwowało prawdziwe auto. Tutaj, przytaczana często forza3 ze swoimi low poly autami bez tekstur w kabinie to już wogóle nie robi wrażenia,  ( mimo że w prezentacji przed wyścigiem i w menu są, ot tak nagle w wyścigu znikają), w gt jadąc w wyścigu auto ma pięknie wymodelowany kokpit kierowcy(piszę o kamerze z zewnątrz nie wew), oteksturowany, detale bez róznicy do tych w menu( nawet gdy przywalisz jakiemuś openentowi z kamery na karoserii to widać jakie detale wciąż auta zachowują np na lampach), tutaj naprawdę nie grałem w grę która miała by tak doskonałe auta. Jako więc całość za grafikę (wciąż płynność animacji, rozdziałka, ilość aut, wykonanie niektórych torów) wychodzi dla mnie 8+/10 jestem zawiedziony bo liczyłem na 11/10 jak w przypadku gt3 czy 4.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10808 dnia: Listopada 29, 2010, 15:09:49 pm »
GT5 to gra b.dobra ale wiedziałem ze to dostane, jeśli zaś chodzi o to jaka mogła by być to niestety Polyphony Digital mogło się znacznie bardziej postarać jak na 5 lat. Chodzi mi przede wszystkim o grafikę, jak można zrobić grę z tak wielkimi dysproporcjami graficznymi, auta premium to mistrz zaś standard poprzednia generacja no niby ujdą ale jednak to nie to, jedne tory również mistrz (np Rzym) druga poprzednia generacja także nawet tutaj też jak by był podział na premium i standard. Gdybym więc oceniał same auta premium na takim torze w rzymie było by 10/10 za grafikę, takie wrażenie jednak nie we wszystkich eventach jest. Ogólnie mogli dać 100 aut jedynie więcej ale za to wszystkie premium zamiast tych 800 z gt4, również mogli dać mniej tras ale za to wszystkie dopracowane. Grafika to jest jednak dla mnie minus bo to Polyphony Digital które przyzwyczaiło do określonego stałego, wysokiego poziomu, pamiętam co z konkurencją zrobiło gt3 w dziedzinie grafiki a tutaj jest tylko dobrze. By być uczciwym wspomnę jednak że jeśli o modele premium chodzi to konkurencja dogoni taką jakość raczej dopiero na następnej generacji, nie przesadzę jeśli napiszę że auta wyglądają jak render. Niesamowite oświetlenie karoserii i niesamowicie wyśrubowane detale rzeczą i często ma się wrażenie jak by się obserwowało prawdziwe auto. Tutaj, przytaczana często forza3 ze swoimi low poly autami bez tekstur w kabinie to już wogóle nie robi wrażenia,  ( mimo że w prezentacji przed wyścigiem i w menu są, ot tak nagle w wyścigu znikają), w gt jadąc w wyścigu auto ma pięknie wymodelowany kokpit kierowcy(piszę o kamerze z zewnątrz nie wew), oteksturowany, detale bez róznicy do tych w menu( nawet gdy przywalisz jakiemuś openentowi z kamery na karoserii to widać jakie detale wciąż auta zachowują np na lampach), tutaj naprawdę nie grałem w grę która miała by tak doskonałe auta. Jako więc całość za grafikę (wciąż płynność animacji, rozdziałka, ilość aut, wykonanie niektórych torów) wychodzi dla mnie 8+/10 jestem zawiedziony bo liczyłem na 11/10 jak w przypadku gt3 czy 4.
Nie przesadzaj z tym 11/10 dla GT3,4 w poprzedniej generacji ;).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10809 dnia: Listopada 29, 2010, 15:13:15 pm »
Panowie w jednym PD mnie totalnie zaskoczyło. Dźwięki odpalanych aut, to sample nagrane przy odpalaniu tych fur w rzeczywistości. Jak im się chciało. :o :o :o

Teraz dostałem Buick'a (jakiś model z SEMA) i jak to odpala to mi pies z pokoju ucieka. Czasem sobie odpalam dla picu autka w garażu, bo ten efekt naprawdę miażdży. NSX GT500 Stealth Model to poezja przy odpalaniu.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10810 dnia: Listopada 29, 2010, 15:21:19 pm »
Trzeba było robić grę w 720p a nie w 1080p i udawać, że PS3 da radę to pociagnąć. Tearing jest okrutny, w trakcie wyścigu z większą ilością samochodów klatki rwą się niemal nieustannie. Strasznie mnie to drażni. Cienie to taka padaka, że szkoda mi klawiatury na nie. Graficznie zawiodłem się okrutnie - są momenty "PS2 w HD" i to często. Mam wrażenie, że to się wszystko ledwo kupy trzyma.
Co do samej gry, grając na padzie, też nie jest wesoło - nie da się w to grać na poziomie przy pomocy pada. Pewnie świadczy to o GT5 i jej autentyczności jak najlepiej, ale im większa moc pod maską i osiągana prędkość, poczucie braku kontroli rośnie. Więc o ile na początku jest jako tako, to później jazda na padzie balansuje na granicy sensowności. Powoli robi się loteria na torze - często nie wiem, jak samochód zareaguje.
To będzie trudny "związek"...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10811 dnia: Listopada 29, 2010, 15:26:57 pm »
Mnie animacja nie tnie prawie wcale. Tearing faktycznie jest obecny i to dosyć często. Natomiast co do cieni, to z tym jest dziwna sprawa. To musi być jakiś błąd programowania, bo czasem cień jest totalnie do dupy, a nagle jakby się dograł i wskakuje dobrej jakości cieniowanie. Nie wiem o co tutaj chodzi.

Btw. Replay na torze z LeMans wygląda kozacko.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10812 dnia: Listopada 29, 2010, 15:32:50 pm »
Mnie animacja nie tnie prawie wcale. Tearing faktycznie jest obecny i to dosyć często. Natomiast co do cieni, to z tym jest dziwna sprawa. To musi być jakiś błąd programowania, bo czasem cień jest totalnie do dupy, a nagle jakby się dograł i wskakuje dobrej jakości cieniowanie. Nie wiem o co tutaj chodzi.

Btw. Replay na torze z LeMans wygląda kozacko.

Można się jakoś wymieniać replayami w GT5 ??

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10813 dnia: Listopada 29, 2010, 15:35:42 pm »
Wpadł mi level 20 :) Ktoś potrzebuje jakieś autko, do przejścia któregoś z rajdów?  :angel:

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10814 dnia: Listopada 29, 2010, 15:41:50 pm »
Wpadł mi level 20 :) Ktoś potrzebuje jakieś autko, do przejścia któregoś z rajdów?  :angel:

Mi by się przydał Pick-up i jakiś porządny STARY Muscle Car z mocą conajmniej 400 koni -__-' Bo moja Corvetta Sting Ray nie daje rady w tym wyścigu (294 KM )

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10815 dnia: Listopada 29, 2010, 15:46:14 pm »
też mam czasem takie wrażenie,że ten engine balansuje na styk od wywalenia :D Co nie zmienia faktu,że u mnie jeszcze ani razu animka nie spadła(pewnie tam spada ale spadki z 60 do 45fps są trudniejsze do zauwazenia niż z np 30 do 15 fps) - choć może to wina tego,że z reguły przystępuje do eventów z autami odpowiednio mocniejszymi niż przeciwnicy i maksymalnie po kilku zakrętach już jestem w top3 lub 1. tearing jest zwalony nawet czasem na time trialach gdzie jesteśmy sami i trasa, cienie przez prawie cały czas mają jakieś artefakty itp nie wspominając już o ich rozdzielczości

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10816 dnia: Listopada 29, 2010, 15:53:23 pm »
Pisząc o "rwaniu" miałem na myśli tearing i rozjeżdżanie się obrazu a nie spadki fps - tych też nie uświadczyłem.
Tymczasem kolejne levele wpadają a ja wciąż czekam na to pierdolnięcie i przełamanie. Tylko czy na padzie jest to w ogóle możliwe.

Dziś jeździmy?

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10817 dnia: Listopada 29, 2010, 16:01:26 pm »
Wpadł mi level 20 :) Ktoś potrzebuje jakieś autko, do przejścia któregoś z rajdów?  :angel:

Mi by się przydał Pick-up i jakiś porządny STARY Muscle Car z mocą conajmniej 400 koni -__-' Bo moja Corvetta Sting Ray nie daje rady w tym wyścigu (294 KM )
Dodaj mnie do znajomych to Ci pożyczę, tylko pamiętaj, trzeba oddać xD ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10818 dnia: Listopada 29, 2010, 16:08:15 pm »
Panowie może mi ktoś powiedzieć na jakich oponach jeździ się w tym konkursie w którym można wygrać wyjazd na Nurburgring? Wiem, że używa się Mercedesa SLS, skrzynia automatyczna, ale nie wiem jakie opony.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10819 dnia: Listopada 29, 2010, 16:34:15 pm »
Ogólnie mogli dać 100 aut jedynie więcej ale za to wszystkie premium zamiast tych 800 z gt4,
Nie mogli, i nadal 800 to lepiej niz 100. Traktuj to jako dodatek, jako darmowe GT 4, w srodku GT 5.

Wiadomość scalona: [time]Listopad 29, 2010, 17:36:52 pm[/time]
Trzeba było robić grę w 720p a nie w 1080p i udawać, że PS3 da radę to pociagnąć.
Wlasciwie to tryb 1080p chodzi lepiej niz 720p :P
w trakcie wyścigu z większą ilością samochodów klatki rwą się niemal nieustannie.
Widzisz roznice miedzy 50 fps i 60? Bo ja nie, a na slowdowny jestem czuly. Co do tearingu to sie zgodze, choc akurat u mnie w 720p prawie w ogole go nie widze.

Prart btw z jakimi samochodami masz problem na padzie? Bo ja gram z wszystkim wylaczonym [nawet driving line] i ABS 1 i nie mam problemow, poki sie nie wezmie Elise czy cos co naprawde trudno sie prowadzi, nawet na kierownicy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 16:41:19 pm wysłana przez KKRT »

el becetol

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10820 dnia: Listopada 29, 2010, 16:57:38 pm »
Ogólnie mogli dać 100 aut jedynie więcej ale za to wszystkie premium zamiast tych 800 z gt4,
Nie mogli, i nadal 800 to lepiej niz 100. Traktuj to jako dodatek, jako darmowe GT 4, w srodku GT 5.

Jakbyś kupił s klass i gratis dodali by ci kilka wiader gnojówki wylanych na tapicerke, to też byś z uśmiechem na ustach traktował to jako miły dodatek? :troll:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10821 dnia: Listopada 29, 2010, 16:59:42 pm »
Nie wiem czemu el becetol tak się czepiasz ludzi.
Przecież żale zostały już wyrażone, ale zostało i też powiedziane, że podczas wyścigu SC nie stanowią problemu, więc w czym jest problem?

Oczywiście mam nadzieję, że to się nie stanie nowym "feature'em" tej serii, bo niesmak jest. Ale nie róbmy z ludzi wariatów, bo potrafią się pogodzić z tym co ma miejsce w GT5.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 17:06:43 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10822 dnia: Listopada 29, 2010, 17:02:34 pm »
TO i ja się odniosę, gra na padzie może być fajna(nie tak jak na kierownicy, ale jest wporzo), ba można nawet wygrywać podczas online :P Choć trzeba tu trochę praktyki, i trzeba sobie od razu przestawić domyślne ustawienia. Oczywiście jeżdżę na wył. wszelkich wspomagaczach poza ABS które jest ustawione na 1, dla niektórych mocniejszych fur, także czasem ustawiam TCS na 1, ale to rzadkość.

Druga rzecz, to co mnie jedynie irytuję to cienie które ząbkują(ale jak się jeździ z kokpitu i da się tam tryb "wąski" to już tak nie przeszkadzają, no i dostajemy lepsze textury niż przy ustawienu "standard"), mam nadzieje że z tym się PD upora, cała reszta jest dla mnie świetna, a na prawdę genialne są zmienne warunki, dym, cykl doby, oraz oświetlenie i efekty świetlne z tym związane. Pomijam of course samochody Premium, bo te są next genowe. Auta standard, w zależności na jakie trafimy, jedne bardzo dobre, inne dobre, a te ostatnie średnie(na szczęście nie przeszkadzają podczas gameplayu).

Na plus zaliczam to że są opony deszczowe, do zmiany podczas pitstopu, i generalnie smaczki, np. to że deszcz opada(kapie, spływa) na tylnej szybie, podczas gdy prostopadle pada Nam na przednią. Oczywiście tu cała sytuacja się zmienia jeśli zmieniamy kierunek jazdy do tego jak pada deszcz. Tu duży plus względem skryptu z PGR4. ;)

Ps. Ci co narzekają, niech nabiją levele, i wskoczą do szkółek specjalnych(Nascar, AMG, Grand Tour, Rajdy itd.).

Ps2. Ja dziś jak zawsze otworze lobby o 21. Przyjmuję do 6-7 osób max, bo daję ustawienia gry i głosu headsetu na wysoki, a jak jest więcej niż 7 osób, to zaczyna się to krzaczyć(i trzeba by było dać ustawienia na standard). ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 17:04:29 pm wysłana przez Unlimited »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10823 dnia: Listopada 29, 2010, 17:04:22 pm »
Jakbyś kupił s klass i gratis dodali by ci kilka wiader gnojówki wylanych na tapicerke, to też byś z uśmiechem na ustach traktował to jako miły dodatek? trollface
Jakby wydali GT 4 HD na PS3 rok temu to kupilbys czy nie?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10824 dnia: Listopada 29, 2010, 17:23:33 pm »
Kliknijcie sobie w garażu DEMO dowolnego auta. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Forza też coś takiego ma, że opisana jest historia każdego modelu auta? W opisie Countach'a wspomniane jest nawet, że w Japonii ludzie zbierali gumki do ścierania w kształcie takich super samochodów. Cały Kaz i PD. 8) 8) 8)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10825 dnia: Listopada 29, 2010, 17:26:17 pm »
Zamiast zajmować się takim gównem to mogliby zrobić kolejne 30 aut premium, ALE PO CO JAK STANDARDY WYGLĄDAJĄ NIEKIEDY CIUT LEPIEJ.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10826 dnia: Listopada 29, 2010, 17:26:33 pm »
PS. To dotyczy dosłownie każdego auta włącznie ze standardami. Kupiłem jakąś Altezzę wyścigową (coś jak z WTCC) i nawet o tym aucie są wyczerpujące informacje. W jakich sezonach startowała, co wygrywała itp. :o :o :o

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10827 dnia: Listopada 29, 2010, 17:29:11 pm »
Na plus zaliczam to że są opony deszczowe, do zmiany podczas pitstopu, i generalnie smaczki, np. to że deszcz opada(kapie, spływa) na tylnej szybie, podczas gdy prostopadle pada Nam na przednią. Oczywiście tu cała sytuacja się zmienia jeśli zmieniamy kierunek jazdy do tego jak pada deszcz. Tu duży plus względem skryptu z PGR4. Wink

hmmm...

Cytuj
"The weather can change from sun to rain to snow to hail within a single race. A system logged on to Xbox Live will download weather data from The Weather Channel, allowing users to set in-game conditions to mirror current weather in their respective cities.

The game simulates ten types of weather, including clear days, clouds, light to stormy rain, fog, snow and even ice. In user-created races, weather is fully customizable along with all the other race variations. In the game's expanded and improved career mode, weather is predetermined, which adds an extra obstacle for players to overcome."



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10828 dnia: Listopada 29, 2010, 17:31:25 pm »
Zamiast zajmować się takim gównem to mogliby zrobić kolejne 30 aut premium, ALE PO CO JAK STANDARDY WYGLĄDAJĄ NIEKIEDY CIUT LEPIEJ.

pier**lisz smuty i tyle. Dla fanów motoryzacji to zajebista sprawa. Jedni wolą grać w arcade'owe gówna gdzie wciska się gaz i na tym polega cała zabawa, a inni wolą gry sim, które jednocześnie są tworzone dla pasjonatów.

Ogólnie to dosyć zabawni są niektórzy kolesie tutaj. Ile razy był płacz, że teraz gry robi się na chama i klepie w kółko to samo. Ile razy ktoś narzekał, że gry są pozbawione czegoś więcej niż tylko prostego gameplay'u. Teraz gdy wychodzi takie GT5 z którego można czerpać masę informacji, ciekawostek itp. to też jest źle, bo mogli zrobić kilka sztuk aut premium więcej. Najlepsze jest to, że takie wypowiedzi najczęściej padają z ust ludzi, którzy GT5 widzieli jedynie na obrazkach w internecie.

1man1jar

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10829 dnia: Listopada 29, 2010, 17:33:55 pm »
bo mogli zrobić kilka sztuk aut premium więcej. Najlepsze jest to, że takie wypowiedzi najczęściej padają z ust ludzi, którzy GT5 widzieli jedynie na obrazkach w internecie.
Ale co w tym śmiesznego. Nie kupują, bo jest za mało samochodów. :angel:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10830 dnia: Listopada 29, 2010, 17:35:31 pm »
Cytuj
"The weather can change from sun to rain to snow to hail within a single race. A system logged on to Xbox Live will download weather data from The Weather Channel, allowing users to set in-game conditions to mirror current weather in their respective cities.

The game simulates ten types of weather, including clear days, clouds, light to stormy rain, fog, snow and even ice. In user-created races, weather is fully customizable along with all the other race variations. In the game's expanded and improved career mode, weather is predetermined, which adds an extra obstacle for players to overcome."

Przecież to jest jakaś totalna bzdura. 875 GS w tym gównie i ja tam dynamicznej zmiany pogody nie widziałem. Słońce to słońce, deszcz to deszcz.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10831 dnia: Listopada 29, 2010, 17:44:24 pm »
Jak tam samo zdziwiłem się tym co podesłał LONDEK, ja takiego ficzeru w PGR4 nie miałem..:P

Odnośnie informacji to jeszcze są pod trójkątem. :)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10832 dnia: Listopada 29, 2010, 17:45:46 pm »
Cytuj
"The weather can change from sun to rain to snow to hail within a single race. A system logged on to Xbox Live will download weather data from The Weather Channel, allowing users to set in-game conditions to mirror current weather in their respective cities.

The game simulates ten types of weather, including clear days, clouds, light to stormy rain, fog, snow and even ice. In user-created races, weather is fully customizable along with all the other race variations. In the game's expanded and improved career mode, weather is predetermined, which adds an extra obstacle for players to overcome."

Przecież to jest jakaś totalna bzdura. 875 GS w tym gównie i ja tam dynamicznej zmiany pogody nie widziałem. Słońce to słońce, deszcz to deszcz.

Wikipedia jest zrodlem :D ... sam sie zdziwilem jak to przeczytalem, ale przeciez Wiki nie klamie!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10833 dnia: Listopada 29, 2010, 17:56:08 pm »
Widzisz roznice miedzy 50 fps i 60? Bo ja nie, a na slowdowny jestem czuly. Co do tearingu to sie zgodze, choc akurat u mnie w 720p prawie w ogole go nie widze.
Oczywiście ja też nie widzę takich spadków. Miałem na myśli tearing - gram na 1080p i jest wszechobecny i nierozłączny.

Prart btw z jakimi samochodami masz problem na padzie? Bo ja gram z wszystkim wylaczonym [nawet driving line] i ABS 1 i nie mam problemow, poki sie nie wezmie Elise czy cos co naprawde trudno sie prowadzi, nawet na kierownicy.
Gram ze wszystkim wyłączonym, co się da. Jazda NASCARem, Elise, samochodami WRC na śniegu, potworami typu CASTROL Toms Supra na mokrej nawierzchni i in. przy sterowaniu padem jest jedną wielką mordęgą bez jakiejkolwiek nadziei na dobry wynik.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10834 dnia: Listopada 29, 2010, 17:57:17 pm »
Ja dziś powinienem być z Wami w lobby. Mi pasuje nawet wcześniej. :)

Wiadomość scalona: Listopada 29, 2010, 13:18:34 pm
MrArt wyślij mi zaproszenie do znajomych, bo nie mogę podarować Ci prezentu.
Wysłałem zaproszenie-czekam na gift..... :lol: :lol: :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10835 dnia: Listopada 29, 2010, 18:06:49 pm »
Ja dziś powinienem być z Wami w lobby. Mi pasuje nawet wcześniej. :)

Wiadomość scalona: [time]Listopad 29, 2010, 14:18:34 pm[/time]
MrArt wyślij mi zaproszenie do znajomych, bo nie mogę podarować Ci prezentu.
Wysłałem zaproszenie-czekam na gift..... :lol: :lol: :lol:

Już wysyłam.

Btw. Kupiłem Lupo GTi pomalowane w barwy wyścigowe. Miło się zaskoczyłem jak po odpaleniu treningu konsola dobrała mi auta również w sportowych barwach. Gdyby nie obecność aut standard, to zapewne nie jechał bym w tak ciekawym wyścigu.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10836 dnia: Listopada 29, 2010, 18:26:04 pm »
Jeden mały bajer, którego się domagałem od piątki - ślady opon na torze. Wraz z kłębami dymu daje to niesamowitego feelingu.

@Unlimited
Pewnie, że da się wygrywać (wczoraj udało mi się z jakimiś Włochami na śnieżnym Chamonixcośtam) na padzie. Ale taki np. NASCAR to masakra: grając na analogowej gałce mam wrażenie, że gram na cyfrowym krzyżaku albo kursorach klawiatury. I co jak, kuffffa, kierownicę mam kupować?

PS - dopiero co zacząłem A-Spec (wcześniej tylko licencje i te zadania specjalne), kilka eventów zaliczonych i zaczynam się wkręcać. Zajebiste AI, kłęby dymu, guma na asfalcie i wycie silnika- o taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak  :grin:

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10837 dnia: Listopada 29, 2010, 18:30:10 pm »
Ja dziś powinienem być z Wami w lobby. Mi pasuje nawet wcześniej. :)

Wiadomość scalona: [time]Listopad 29, 2010, 14:18:34 pm[/time]
MrArt wyślij mi zaproszenie do znajomych, bo nie mogę podarować Ci prezentu.
Wysłałem zaproszenie-czekam na gift..... :lol: :lol: :lol:

Już wysyłam.

Btw. Kupiłem Lupo GTi pomalowane w barwy wyścigowe. Miło się zaskoczyłem jak po odpaleniu treningu konsola dobrała mi auta również w sportowych barwach. Gdyby nie obecność aut standard, to zapewne nie jechał bym w tak ciekawym wyścigu.
Dzieki,oddam rozjebanego w trzy dupy :D

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10838 dnia: Listopada 29, 2010, 18:37:10 pm »
Jeden mały bajer, którego się domagałem od piątki - ślady opon na torze. Wraz z kłębami dymu daje to niesamowitego feelingu.

@Unlimited
Pewnie, że da się wygrywać (wczoraj udało mi się z jakimiś Włochami na śnieżnym Chamonixcośtam) na padzie. Ale taki np. NASCAR to masakra: grając na analogowej gałce mam wrażenie, że gram na cyfrowym krzyżaku albo kursorach klawiatury. I co jak, kuffffa, kierownicę mam kupować?

PS - dopiero co zacząłem A-Spec (wcześniej tylko licencje i te zadania specjalne), kilka eventów zaliczonych i zaczynam się wkręcać. Zajebiste AI, kłęby dymu, guma na asfalcie i wycie silnika- o taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak  :grin:

Fakt NASCAR wymaga treningu(odpowiedni timing + min. wychylenia gałki + do 3/4 wciśnięty prawy trigger), ale da się, choć sam powtarzałem średni poziom trudności z 5 razy. Bo nowicujsz to za 1 razem wszedł. ;) Zobaczysz potem co się dzieje w szkole Loeba.. :P

Jak dostaniesz Nurburgring(czy tor Le Mans) o zmiennej dobie i warunkach atmosferycznych to powiesz że gra jest genialna(żadna inna gra wyścigowa nie oferuję takich doznań), nie mówiąc już o tym jak przejedziesz się w wyścigu Grand Tour. 8)

Ja nie mogę się doczekać jak odblokuję w tej grze wyścigi Endurance, wiem że gdzieś tam są przyczajone ;)

Ps. Póki co mam level 16 ;)

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10839 dnia: Listopada 29, 2010, 18:56:15 pm »
mi ta gra srednio podchodzi /
co mnie najbardziej drazni to menu - ktore jest po prostu tragiczne ... wszystko sie laduje pare sekund/ wejscie do opcji 3-5 s...sprawdzenie dealera - kolejne ladowanie /
tragicznie to jest rozwiazane mimo tego ze zainstalowalem 8gb danych !!!

druga rzecz to gra nie dopasowuje samochodow w wyscigach do samochodu jakim sie jezdzi  :-?   czyli jak sie ma za slaby samochod to sie zostaje w tyle - a jak sie kupi lepszy to sie wyprzedza wszystkich na starcie i jedzie 3 okrazenia samemu  :roll:
i gdzie tu zabawa ?
narazie mam 9 lvl i moze pare godzin tylko ale nie mialem prawie wogole zadnego interesujacego wyscigu w karierze gdzie bylyby jakies emocje