Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1278695 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14000 dnia: Grudnia 13, 2011, 19:29:05 pm »
Poza tym to ma być patch + pack na święta, a nie pełnoprawne DLC z tego co mi wiadomo. 8)

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14001 dnia: Grudnia 13, 2011, 19:40:18 pm »
Porsche raczej nie będzie bo chyba EA kupiło licencję na markę na własność (chyba nawet z Forzy wypadło Porsche i Turn 10 musiał się zadowolić Ruf'em).
generalnie liczę że w końcu pojawi się więcej starych tras (Valencia!!! Seattle!!!, Citta Di Aria!!!), a auta to chciałbym żeby nie było badziewia jak w poprzednim DLC, tylko w końcu dali więcej prawdziwych aut - od poczciwych kompaktów (Giulietta QV!!!), przez auta sportowe (Rufy i Pagani w premiumie!!!), po auta wyścigowe z prawdziwych serii (WTCC!!! nowe WRC!!!). oby darowali sobie nowe wzory nascarów i wymyślone wyścigówki którymi prawie nikt nie chce jeździć...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2011, 19:42:21 pm wysłana przez pawel_k »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14002 dnia: Grudnia 13, 2011, 19:43:34 pm »
Zgadzam sie, te Race Mody są bez sensu.
Naciągają nas trochę takimi "paczkami". Chciałem kupić tą pierwszą paczkę, ale jeśli pojawi się nowe DLC to je wezmę + SPA ze starego dlc.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14003 dnia: Grudnia 14, 2011, 07:43:12 am »
Jakim trzeba być przygłupem, żeby nie mieć planów wydawania dyskowego GT5 Spec II w Europie?
http://www.videogamer.com/ps3/gran_turismo_5/news/no_plans_for_euro_gran_turismo_5_spec_2.html
W Europie, największym rynku dla GT (to tu sprzedaje się najwięcej egzemplarzy).Niemal wszystkie decyzje marketingowe związane z tą grą (szopka z datą premiery, żenka z "kolejką w tłoczni", słaba kampania, licencja Top Gear, DLC) to porażka Sony, ta nie jest inna. Ludzie bez netu, ludzie ze słabym netem, ludzie z małym dyskiem, fani, kolekcjonerzy i reszta (spóźnialscy) - oni by kupili to wydanie. Duży zysk małym kosztem. Zastanawia mnie to, w końcu GT to ich największa marka - znowu "kolejki w tłoczni"?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14004 dnia: Grudnia 14, 2011, 11:52:59 am »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14005 dnia: Grudnia 14, 2011, 18:53:07 pm »
http://www.gtplanet.net/next-gran-turismo-5-update-new-dlc-coming-december-20th/

parę zmian na plus, ale DLC dla raczej średnie - Mini Cooper już był, GTR tym bardziej (tak wiem że to nowe modele - ale szczerze ja chcę nowych aut a nie kolejnych ewolucji istniejących, szczególnie jak ewolucja jest głównie na papierze), a wszelkiej maści VieśWagany mnie nie jarają (gdzie jest Alfa Romeo Giulietta?!)... no i brak nowych tras, fail nad faile... a kolejne gokarty mogli sobie darować

w każdym razie parę ojro z mojej kieszeni powędruje na ich konto, tak na zachętę (kolejny raz), oby następne DLC razem i szybciej (na co raczej nie ma co liczyć) i lepsze (a o to nietrudno)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2011, 19:08:03 pm wysłana przez pawel_k »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14006 dnia: Grudnia 14, 2011, 19:00:39 pm »
Update na plus, do tego Toyota za free. :)

Co do DLC, to tylko te dwie fury mnie grzeją:

- 2010 Volkswagen Golf VI R
- 2010 Volkswagen Scirocco R

Pozostałe nie bardzo, choć wolę Coopera niż Karta czy Nissana.

Szkoda że nie ma żadnej nowej trasy.

mataman

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-09-2005
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14007 dnia: Grudnia 14, 2011, 20:53:22 pm »
Słabiutko, liczyłem na jakiś tor a tu lipa.

el becetol

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14008 dnia: Grudnia 14, 2011, 21:01:18 pm »
Cytuj
2012 Nissan GT-R Black edition R35.

No przecież to jest już jawny trolling :lol:


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14009 dnia: Grudnia 14, 2011, 22:29:30 pm »
Bieda jak cholera. Tego DLC nie kupuję. Z aut jedynie GT-R'ka 35 warta uwagi. Brak toru to kpina i bardzo dziwne posunięcie ze strony PD.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14010 dnia: Grudnia 14, 2011, 22:31:51 pm »
Felgi można zmieniać w Standardach!! Bajer!

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14011 dnia: Grudnia 15, 2011, 14:29:42 pm »
a gdzie paszat ja sie pytam :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14012 dnia: Grudnia 15, 2011, 15:30:44 pm »


Ja to chce ;>

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14013 dnia: Grudnia 19, 2011, 08:45:13 am »
PD na swojej stronie zaktualizowała wyniki sprzedaży serii GT (danie na koniec listopada). Sprzedaż GT5 skoczyła do 7,3 mln (o ile dobrze pamiętam poprzednią wartość, to oznacza wzrost o 1 mln w ciągu 2011), z czego:
Europa       4 590 000
Azja                240 000
Japonia           630 000
Ameryka Pół.  1 830 000

Nasi jak zawsze górą i to bardzo wyraźnie (to odnośnie mojego poprzedniego posta Gdzie jest dyskowy Spec 2 w EU?).
http://www.polyphony.co.jp/english/list.html

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14014 dnia: Grudnia 19, 2011, 09:14:59 am »
tym bardziej dziwne że Kaz z takim umiłowaniem wrzuca nam nowe wzory Nascarów zamiast DTMów czy WRCów ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2011, 10:39:28 am wysłana przez pawel_k »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14015 dnia: Grudnia 19, 2011, 16:09:55 pm »
tym bardziej dziwne że Kaz z takim umiłowaniem wrzuca nam nowe wzory Nascarów zamiast DTMów czy WRCów ;)

Może po to by podnieść sprzedaż, tam gdzie jest słabsza? ;) ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14016 dnia: Grudnia 19, 2011, 19:34:31 pm »
wiesz dla mnie wrzucenie paru nowych malowań aut czy kombinezonu Jeff'a Gordona to jak bezczelne rzucanie ochłapów żeby bydło rzuciło się na grę, kompletnie nie widząc tego że samo wykorzystanie Nascarów w GT5 ograniczyło się do krótkich zadań specjalnych i kilku wyścigów w A-Spec, które nijak nie oddają klimatu i charakterystyki tej serii... nikt o zdrowych zmysłach nie posika się ze szczęścia widząc te kilka nowych wzorów i sprzedaż nie wzrośnie dramatycznie na tyle żeby to było tego warte zachodu - za to jakby rzucili kilka DTMów, aut WTCC czy nowych WRC to by 1/3 europejczyków rzuciła by się na to z rozwaloną gębą fapując w kącie, i jeszcze z przyjemnością by za to zapłaciło ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14017 dnia: Grudnia 19, 2011, 23:53:19 pm »
wiesz dla mnie wrzucenie paru nowych malowań aut czy kombinezonu Jeff'a Gordona to jak bezczelne rzucanie ochłapów żeby bydło rzuciło się na grę, kompletnie nie widząc tego że samo wykorzystanie Nascarów w GT5 ograniczyło się do krótkich zadań specjalnych i kilku wyścigów w A-Spec, które nijak nie oddają klimatu i charakterystyki tej serii... nikt o zdrowych zmysłach nie posika się ze szczęścia widząc te kilka nowych wzorów i sprzedaż nie wzrośnie dramatycznie na tyle żeby to było tego warte zachodu - za to jakby rzucili kilka DTMów, aut WTCC czy nowych WRC to by 1/3 europejczyków rzuciła by się na to z rozwaloną gębą fapując w kącie, i jeszcze z przyjemnością by za to zapłaciło ;)

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak Amerykanie sikają w gaciach widząc najmniejszą wzmiankę o Nascar... Jestem pewien, że GT5 by się sprzedało za 50% mniej w Stanach gdyby Nascar tam nie było ;) ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14018 dnia: Grudnia 20, 2011, 09:49:41 am »
Nowy patch do ściągnięcia, waga 246 mb, pod tym linkiem lista zmian:

http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-update-2-02-brings-many-changes-available-now/

 8)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14019 dnia: Grudnia 20, 2011, 09:50:34 am »
Właśnie wklejałem.
Lista zmian po raz kolejny pokazuje z kim mamy do czynienia:
Cytuj
Pojawiła się nowa aktualizacja do Gran Turismo 5.
 Główne zmiany wprowadzone w aktualizacji:

[Większe zmiany i nowe funkcje]
- Przedstawiamy nowy Pakiet Samochodów Nr 2 dostępny jako zawartość do pobrania (DLC)
 Nowy Pakiet Samochodów Nr 2 zawiera dodatkowe samochody do Gran Turismo 5. Będzie on dostępny w ramach PlayStation®Store od 21 grudnia 2011. Cena dodatku DLC wynosi €3.99.
 W ramach pakietu dostępne są 4 nowe samochody, w tym ulepszony R35 GT-R w wersji 2012, Mini MINI COOPER S, Volkswagen Golf VI R oraz Volkswagen Scirocco R.

- Dodano możliwość zmiany kół w samochodach standardowych
 W ramach ulepszania samochodów standardowych, które rozpoczęło się od dodania uproszczonego widoku w ramach aktualizacji do wersji 2.00, dodano możliwość zmiany kół w samochodach standardowych.
 W dziale Samochód, Części i Naprawy wybierz koła, które chcesz zamontować w swoim samochodzie, aby uczynić go lżejszym i bardziej stylowym.

- Zawartość do pobrania może być dostępna dla wielu użytkowników dzięki Aktualizacji Rodzinnej
 Aktualizacja Rodzinna sprawi, że Pakiet Torów oraz Pakiet Samochodów Wyścigowych (włącznie z zawartością zakupioną w ramach Pakietu Zbiorczego), dostępne od października 2011, będą osiągalne dla wszystkich kont zarejestrowanych w ramach jednego systemu PS3™. (Planowana data premiery: 21 grudnia 2011)
 Ulepszenie to wnosi wiele istotnych zmian, dlatego prosimy o dokładne przeczytanie poniższego FAQ.
- FAQ odnośnie Aktualizacji Rodzinnej

- Samochody zakupione w ramach dodatku DLC pojawią się Salonach Samochodowych
 Samochody zakupione w ramach dodatku DLC pojawią się Salonach Samochodowych.
 Po zakupieniu Pakietów Samochodowych możesz zakupić dodatkowe samochody do pobrania z poziomu gry za pomocą kredytów.

- Do kart ustawień dodano możliwość kopiowania
 W dolnym lewym rogu ekranu ustawień pojawił się przycisk „kopiuj”.
 Ustawienia zapisane jako A, B lub C mogą być skopiowane do rubryki A, B lub C. Korzystaj z tej funkcji w przypadku nanoszenia drobnych poprawek w gotowych ustawieniach.

[Prezenty]
- Toyota GT 86 '12 — prezent dla każdego
 Wszyscy gracze, którzy zainstalowali aktualizację do wersji 2.0 otrzymają w ramach świątecznego prezentu Toyotę GT 86 '12.

- Darmowe kupony do wykorzystania w dziale Samochód, Części i Naprawy
 Dodano darmowe kupony, w zamian za które można umyć samochód, zmienić olej oraz zmodyfikować silnik lub odnowić nadwozie.
 Pośród wszystkich osób, które pobiorą aktualizację 2.02, rozdanych zostanie 10 darmowych kuponów.

- Prezent dla nabywców dodatku DLC
 Klienci, którzy kupią więcej niż jeden spośród dodatków, które ukazały się w październiku 2011, otrzymają od nas dodatkowy samochód, Gran Turismo Racing Kart 125 SPL oraz pięć nowych kart pozwalających na odnowienie samochodu.
 Nowe karty odnowienia samochodu mogą być użyte dzięki opcji Kupony Specjalne, dostępnej w ramach listy przedmiotów. Umożliwiają one przywrócenie samochodu do stanu fabrycznego (jeszcze przed dotarciem się silnika). Nie wpłynie to w żaden sposób na części, w jakie wyposażony jest samochód, a także na jego kolor.
 * Prezent ten dostępny jest po zakupie Pakietu Torów, Pakietu Samochodów Wyścigowych, Pakietu Strojów, Pakietu Farby oraz Pakietu Zbiorczego.
 * Prezent ten zostanie udostępniony wyłącznie raz dla danego konta.

[Inne poprawki]
 - Wciśnięcie przycisku □ na ekranie wyboru kuponu na samochód w dziale Dostawa Samochodu umożliwia teraz wykorzystanie wszystkich kuponów na samochód jednocześnie. (Liczba kuponów, które można otrzymać jednocześnie, ograniczona jest do 100.)
 - Dopasowano tempo zużywania się opon
 - W dziale Samochód, Części i Naprawy dodano opcję podglądu dzięki któremu widać, jak zmiana oleju, modyfikacja części aerodynamicznych, silnika oraz modyfikacje wyścigowe wpływają na liczbę Punktów Osiągów oraz moc silnika przed wprowadzeniem tych zmian jak i po nim.
 - Na ekranach zawodów A/B Spec, Zawodów Specjalnych oraz Zawodów Sezonowych, na którym znajdują się przyciski [Garaż] oraz [Lista Kierowców]. Naciśnięcie przycisku □ spowoduje przejście do [Garażu], a naciśnięcie przycisku △ pokaże listę kierowców.
 - Dodano opcję określenia Maksymalnej Liczby Uczestników, dostępną w ramach Ustawień Pokoju w dziale Moja Poczekalnia.
 - Na ekranie wyboru zawodów w ramach zawodów sezonowych dodano symbol ☆, wskazujący liczbę złotych trofeów zdobytych w ramach danych zawodów.
 - Poprawiono efekty dźwiękowe podczas wyścigu
 - Poprawiono działanie elementów wspomagania kierownicy (w przypadku korzystania z niektórych kontrolerów podczas jazdy gokartem). Dotyczy to kierownic o kącie obrotu wynoszącym 200 stopni, w tym kierownic GT Force®、Driving Force™、GT Force®RX、Driving Force Wireless™. Ustawienia [Rodzaju Sterowania] (Amator/Profesjonalista) dostępne w Opcjach Gry zostaną zignorowane, a kąt skrętu kontrolera będzie miał teraz bezpośredni wpływ na kąt skrętu opon samochodu.

[Naprawa znanych problemów]
 - Naprawiono błąd, w wyniku którego na niektórych torach możliwe było przejechanie pit stopu bez postoju po wjeździe do alei serwisowej przy niskiej prędkości.
 - Naprawiono błąd w obliczaniu punktów osiągów dla zawodów Red Bull X2010 oraz X2011.
 - Naprawiono błąd, w wyniku którego przywracane były ustawienia domyślne tylnego spoilera oraz aerodynamiki, na skutek przełączania pomiędzy kartami ustawień.
 - Naprawiono błąd, w wyniku którego w określonych przypadkach nie można było wyłączyć autopilota po wjechaniu do alei serwisowej podczas wyścigu wytrzymałościowego na torze Tsukuba. Poprawiono także trasę dojazdu do pit stopu oraz ocenę prędkości.
 - Poprawiono stabilność w przypadku trybu wieloekranowego.

[Jak sprawdzić aktualną wersję oprogramowania]
 Aby sprawdzić aktualną wersję oprogramowania, naciśnij przycisk „Instrukcja” na dole głównego ekranu menu. Numer wersji znajduje się w lewym górnym rogu spisu treści instrukcji.

 Jeżeli numer wersji zaczyna się od „Ver. 2.02”, grasz w najnowszą wersję gry.

 Jeżeli nie, naciśnij przycisk PS i wyjdź z gry. Gra zaktualizuje się automatycznie, kiedy uruchomisz ją ponownie na swoim systemie PS3™ podłączonym do Internetu.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14020 dnia: Grudnia 20, 2011, 09:51:51 am »
Patch 20 grudnia a pakiet samochodów nr 2 dostępny od 21 grudnia - moje przewidywania się sprawdziły.
Trzeba doładować konto PSStore.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14021 dnia: Grudnia 20, 2011, 09:52:34 am »
Dzięki Prart za fachowe uzupełnienie! :)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14022 dnia: Grudnia 20, 2011, 09:54:30 am »
Dodatkowo dorzucili kolejne sezonówki (pięć wyścigów) - dla amerykańskich wozów "Stars & Stripes".

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14023 dnia: Grudnia 20, 2011, 09:55:32 am »
Sprawdzałeś już co z tym ulepszonym dźwiękiem?

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14024 dnia: Grudnia 20, 2011, 10:02:44 am »
Standard z nowymi felgami(no teraz to już jakoś wygląda, jest wporzo):



:)

A to miły gest z strony PD i KAZ'a (szacun za coś takiego):



 8)

EDIT:

Dźwiękowo jest mniej cyforowo, lepsza lokalizacja dźwięku, lepiej słychać pracę zawieszenia, zmiany na plus, a i można wreszcie sobie dostosować HUD. Nowa Toyota to piękny samochód, a jak go PD odtworzyło.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2011, 10:29:07 am wysłana przez Unlimited »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14025 dnia: Grudnia 20, 2011, 10:09:04 am »
Sprawdzałeś już co z tym ulepszonym dźwiękiem?
Dopiero wieczorem, ale właśnie to oraz (zwłaszcza) Dopasowano tempo zużywania się opon cholernie mnie interesują.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14026 dnia: Grudnia 20, 2011, 10:12:56 am »
a i można wreszcie sobie dostosować HUD.
Czyżby kolejna z mnóstwa stealth update jakie przemyca PD w patchach? Napisz coś więcej o co chodzi. Mogę sobie powyłączać wszystko oprócz zegarów? Mogę wyłączyć ten popierdolnik pokazujący moment hamowania i proponowany bieg?

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14027 dnia: Grudnia 20, 2011, 10:19:15 am »
Już daję Ci screenshota:



Możesz sobie go dostosować jak Ci leży. :)

Tu lista ukrytych zmian:

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=235951
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2011, 10:21:41 am wysłana przez Unlimited »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14028 dnia: Grudnia 20, 2011, 10:38:05 am »
zajebiście z tym HUD'em :D

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14029 dnia: Grudnia 20, 2011, 10:55:08 am »
Dzięki Dawid, MEGA sprawa!
W końcu wypier**lę listę kierowców i sugerowany (często gęsto błędnie) nr biegu.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14030 dnia: Grudnia 20, 2011, 11:24:39 am »
Zmiany na plus, choć szkoda że nie dali tej opcji wyboru klasy wyścigowej(jaka jest w lobby) w arcade mode, wkurza mnie że jak wybiorę sobie pojazd z ulubionych np. z klasy GT300 to ścigam się z jakimiś rajdówkami czy klasykami z lat 60/70. :/ Także jak chce mieć wyrównane wyścigi to muszę sięgać po ograniczoną ilość fur z polecanych(tam wszystko gra i jest jak należy czyli jak wybiorę furę klasy GT500 to ścigam się z furami z klasy GT500 etc.). 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14031 dnia: Grudnia 20, 2011, 11:54:35 am »
PD jak zwykle niszczy. Lista zmian i poprawek jest imponująca. Szkoda, że DLC takie denne. Ile w złotówkach kosztuje to DLC? Jak więcej niż 15zł, to nie jest warte wydania kasy. Cieszy poprawione zużycie opon i modyfikacje HUD.

Btw. Wczoraj grałem w trybie 3D w GT5 i odpaliłem Arcade Mode, a tam zauważyłem coś, czego nie było wcześniej. Gra szybciej odpala trasę, ale za to na naszych oczach doczytuje listę uczestników wyścigu. Nie możemy odpalić START zanim wszystkie 16 aut nie pojawi się na torze. Swoją drogą widok z kokpitu w 3D i jazda na kierownicy zrywa czapę. Aczkolwiek mimo to widać, że ta generacja to jeszcze zdecydowanie za mało na ten tryb. Aliasing jest znacznie większy i podczas powtórek spadki fps są okrutne. Podczas samego wyścigu jest ok. Największe wrażenie robi motyw z deską rozdzielczą. Kierownicę widać bardzo blisko, dalej zegary i deska. Naprawdę w zestawie z kierownicą i wyłączonym HUD'em, pozwala nieźle się wczuć.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14032 dnia: Grudnia 20, 2011, 11:55:35 am »
Kolejna ukryta poprawka: można ustawić kary dla jazdy dowolnej (online). Kończy to problem pierwszych na gridzie, którzy osiągnęli najlepsze czasy w kwalifikacjach przez ścinanie toru.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14033 dnia: Grudnia 20, 2011, 11:56:57 am »
Wczoraj grałem w trybie 3D w GT5 i odpaliłem Arcade Mode, a tam zauważyłem coś, czego nie było wcześniej. Gra szybciej odpala trasę, ale za to na naszych oczach doczytuje listę uczestników wyścigu. Nie możemy odpalić START zanim wszystkie 16 aut nie pojawi się na torze.
Wprowadzili to w 2.0 - dobra sprawa, bo tor ładuje się błyskawicznie i można w ciągu dalszego ładowania ustawić samochód i inne opcje.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14034 dnia: Grudnia 20, 2011, 12:33:28 pm »
Tak to już było w SPEC 2.0.

W Spec 2.02 zmiany jakie jeszcze odnotowałem:

- bardziej dynamiczna kamera TPP i FPP

- podwyższona rozdzielczość dymu

- gra chodzi płynniej

- działają lampy ostrzegawcze w tej furze:




prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14035 dnia: Grudnia 20, 2011, 13:12:22 pm »
Ja zauważyłem jeszcze:
- ikona oznaczająca nowe zawody sezonowe na głównej planszy GT
- wszystkie samochody z DLC jak i darmowe z updateów u dealerów
- samochody te mają inne oznaczenie przy nr poziomu dla rozróżnienia
- usunęli stare sezonówki
- wszystkie z pozostałych dają teraz kupony na samochody po zdobyciu wszystkich pierwszych miejsc (jest to "retroaktywne" więc jak macie je pozaliczane na złota to koniecznie teraz w nie wejdźcie - od razu wyskoczy Wam info, że dostajecie kupon)
- zmiany w interfejsie zajebiste (bardzo fajne te podglądy osiągów na zmiany wprowadzane przez remonty w warsztacie gt, wybór samochodu/kierowcy przed zawodami, korzystanie z nowych biletów w warsztacie itp).

Pełny changelog jest pewnie dwa razy dłuższy niż oficjalnie podany. Brawo, brawo, brawo.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14036 dnia: Grudnia 20, 2011, 13:24:50 pm »
O co chodzi z tymi kuponami?

Cytuj
Wciśnięcie przycisku □ na ekranie wyboru kuponu na samochód w dziale Dostawa Samochodu umożliwia teraz wykorzystanie wszystkich kuponów na samochód jednocześnie. (Liczba kuponów, które można otrzymać jednocześnie, ograniczona jest do 100.)

I to:

Cytuj
Nowe karty odnowienia samochodu mogą być użyte dzięki opcji Kupony Specjalne, dostępnej w ramach listy przedmiotów. Umożliwiają one przywrócenie samochodu do stanu fabrycznego (jeszcze przed dotarciem się silnika). Nie wpłynie to w żaden sposób na części, w jakie wyposażony jest samochód, a także na jego kolor.

To teraz będą jakieś kart za które będę mógł naprawić auto itp?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14037 dnia: Grudnia 20, 2011, 13:29:47 pm »
1. Jak masz w dostawie samochodu kilka (naście/dziesiąt) kuponów do zrealizowania, możesz to zrobić za jednym razem.
2. Wprowadzili nowe rodzaje kuponów: do myjni, do regeneracji silnika, do naprawy nadwozia i coś w stylu pełnego odnowienia samochodu. Ten ostatni przywraca samochód do stanu sprzed dotarcia, czyli jest to świetny sposób aby przywrócić rzadki/drogi i samochód do całkowitej świeżości. Usuwa też to (?) wszelki tuning w sensie zakupionych części i zrobionych ustawień - powrót do stock form. Nie wiem też czy resetuje to przebieg, trzeba sprawdzić.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14038 dnia: Grudnia 20, 2011, 13:34:31 pm »
Kolejna zmiana - AI.
Odpaliłem na próbę wyścig z sezonówek B-Spec, w którym z palcem w odbycie mój kierowca wygrywał bez żadnej ingerencji z mojej strony. Ten sam kierowca, na tym samym poziomie, ten sam samochód i też zero ingerencji z mojej strony. Przyjeżdża trzeci.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14039 dnia: Grudnia 20, 2011, 16:18:10 pm »
to może dzisiaj jakieś spotkanie online? wypróbujemy nowe opcje, np. "no abs" :)