Autor Wątek: Fotografia oraz aparaty  (Przeczytany 310615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Fotografia oraz aparaty
« dnia: Lipca 01, 2006, 23:26:46 pm »
Łok. Ostatnie zainteresowałem się na poważnie fotografią. Najpier miałem jakiś kapiszoniasty HP 3mpx. Teraz niedawno SONY Cyber-Shot DSC-S80. Matryca 4.1mpx, obiektyw Carl Zeiss 2,8-5,2/6-18. Elegancki sprzęcik - schludny wyświetlacz LCD 2,5", zasilanie akumulatorkami (wg mnie rozwiązanie jak na prosty kompakt optymalne). Pokrętłem można zmieniać sobie ustawienie (kilka gotowych scenerii - zima, noc, ludzie w nocy, świece, plaża, krajobraz i ludzie), no i oczywiście manualne ustawianie.

Im dłużej mam ten aparat tym bardziej poznaje jego możliwości, a są one naprawdę spore. Manualnie można wszystko sobie dopasować, zdjęcia są ostre (stabilizacja obrazu), bez szumów cyfrowych (zależy jak się ISO ustawi). Generalnie polecam, ja dałem 650zł, dobre pół roku temu - teraz za tyle można kupić jakieś ścierwo z 10.3mpx - uwierzcie mi rozdzielczość zdjęć to nie wszystko, jeśli nie ma porządnego procesorka i optyki + dowolnego modyfikowania scenerii. Lepiej kupić sprzęt renomowanej firmy, sporo o tym czytałem.



Napaliłem się obecnie na proste lustrzanki, tak do 7tysięcy. Podnieca mnie Nikon D2x - ale to oferta z wyższej półki (nowy ok. 15tys), więc ciekawą ofertą wydaje się Nikon D70s - trochę mnie nie zadawala mpx tylko 6.1, za taką cenę wolałbym większą, bo jakość fotek z całą pewnością jest wyborna.

Genialnym sprzętem wydaje mi się też Olympus E-330, szczególnie, że ma wspaniałe makro! A mi na tym bardzo zależy (fotki zgniecionych robali itp.).

Jakie wy macie cyfraki?

Mata fote mojego marzenia (Nikon D2x):



Kuwa... muszę w szybkim czasie zarobić duuuużo kasy  :twisted:
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2015, 22:45:00 pm wysłana przez Lupi »

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2006, 01:09:04 am »

przetwornik   
5,3 MP
maks. rozdzielczość   
2592 x 1944 pikseli
pamięć   
16 MB
rodzaj obsługiwanej pamięci zewn.   
Secure Digital
MultiMedia Card
maks. zoom optyczny   
12 x
maks. zoom cyfrowy   
4 x
ogniskowa obiektywu wg filmu 35mm   
36 - 432 mm
jasność obiektywu   
2.7 - 3.5 F
min. szybkość migawki   
15 s
maks. szybkość migawki   
1/3200 s
nagrywanie MPEG/AVI   
tak (640 x 480)
typ ustawiania ostrości   TTL
FlexiZone
czułość ISO   
auto
50
400
200
100
lampa błyskowa   
tak (pop-up)
wizjer optyczny
nie
wyświetlacz LCD   
tak
przekątna LCD
1,8 cale
interfejs   
wyjście video (video out)
USB 2.0
rodzaj zasilania
4 baterie AA
szerokość   
113 mm
wysokość   
78 mm
głębokość
75,5 mm
waga
450 g
dołączone oprogramowanie
sterowniki
ArcSoft PhotoStudio
ImageBrowser
PhotoStitch
ZoomBrowser EX
akcesoria
RemoteCapture
sterowniki
przewody USB i video
4 baterie AA
instrukcja w języku polskim
oprogramowanie ZoomBrowser EX (PhotoRecord)
karta pamięci 16MB
pasek
zaślepka obiektywu
ImageBrowser
ArcSoft PhotoStudio
PhotoStich
inne cechy
wizjer elektroniczny (EVF)

Karte to oczywiście dokupiono nową tj. 512 mb @ Kingstone

 :arrow:  :arrow:  :arrow:

http://rapidshare.de/files/24684506/Pulpit.rar.html tutaj 3 zdjecia moich pupilkow :) ( pies i kot ) ^^



Taaa, ten d2x bije na leb ;]

Cytuj
   Natychmiastowa gotowość; opóźnienie migawki wynoszące 37 ms.


hmm calkiem szybki ^^
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 02, 2006, 11:22:10 am »
No, no! Powershot świetna seria, czytałem sporo o A700, 6mpx. Trochę prostszy kompakt, ten co Ty masz ma genialny zoom optyczny - 12krotny! Coś wspaniałego, ja w swoim sajberszocie mam tylko 3x, a ten A700 ma 6x.

Fotki elegancki, szczególnie mi się podoba ta z samym kotem, jak się oblizuje. Z tym, że jest jakieś odbite światło po jego prawej stronie. Na fotce grupowej (jak to brzmi...) dałeś chyba za duże ISO bo straszny szum jest (tło - podłoga). Powiedz mi na jakich ustawieniachw robiłeś foto :).


Robiłem na 3mpx, potem zmiejszyłem o 60%,
Też nie za bardzo z tłem... po pomniejszeniu tego nie widać, ale w normalnym rozmiarze słabo to wyglądało - dlatego chcę kupić sprzęt z wyższej półki.

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 02, 2006, 11:38:49 am »
ja mam


ale marzy mi się


ahhh  :(

a te nikony..... lol w  tej cenie wolałbym kupić canona 5D (około 9000pln) + jakieś szkiełko tele L (okolo 4100pln)  8)

PS
taka uwaga, odnośnie mpix w aparacie - jeśli nie ma ktoś zamiaru drukować wywoływać fotek w labie, to nie ma sensu kupować aparatu powyżej 5mpix;) no chyba że ktoś lubi robić zoom w acdsee x500% i liczyć pixele :D

ODnośnie fotek Dark T.
Psu żeś uszy obciął na fotce gdzie jest solo, ujęcie pies+kot= lepiej by wyszło jak byś to nie zrobił z oczywistego ludzkiego punktu widzenia, mogłeś się polożyć, sam kot - git ujęty, mało kontrastu od tła. no offence

tbxx

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-05-2006
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2006, 13:11:30 pm »
mam Canon PS A510
a marzy mi się Minolata Dimage A200
They say life is like a box of chocolates, your life however is like a box of active grenades!

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 02, 2006, 13:41:54 pm »
Faktycznie D70s i D200 są w powórwnaniu z Canonem EOS-1 stosunkowo drogie. Ale za cene 3000zł (tyle D70s kosztuje) nie kupi się lepszej lustrzanki. A EOS-1 to trochę wyższa półka, a D2x kosztuje mniej więcej tyle samo, a dla mnie jest po prostu lepszy   :twisted: . Odwieczna walka Canona z Nikonem  :twisted: .

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 02, 2006, 13:51:27 pm »
_invictus ja i fotografia ? sporadycznie robie, wiec nie badz taki surowy :P
setezer oj, nie pamietam, dawno robilem te zdjecie
tbxx mogles sie bardziej postarac, a nie tylko posta nabic :<
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Pif Paf

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 0
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 02, 2006, 14:09:49 pm »
kolejny temat dotyczacy licytowania sie swoja proznoscia?
Myślisz film, mówisz POMPKA
www.pompka.neostrada.pl

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 02, 2006, 14:34:20 pm »
Cytuj
kolejny temat dotyczacy licytowania sie swoja proznoscia?

Ten temat raczej dotyczy aparatów cyfrowych...

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 02, 2006, 20:30:36 pm »
Cytat: "Pif Paf"
kolejny temat dotyczacy licytowania sie swoja proznoscia?
no ba, nawet nie wiesz jaki jestem podniecony i czuję się spełniony moim onanistycznym ukazaniem aparatu jaki mam ;) :D

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 02, 2006, 21:32:16 pm »
Ja mam jakiś HP 635...bele zdjęcia robi ale 2 lata temu zapłaciłam cholendarną sumę 599 zł za niego.Ja chce Nikkona z jakimiś zayebistymi soczewkami ale jeszcze sie na tym nie znam

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 02, 2006, 21:54:49 pm »
A ja mam aparat HP. :P
ze 2 lata temu stary kupił go za ponad 1000zł. ma stacje dokującą, możliwość filmowania- standard.
tak wygląda:

jesli chcecie sprawdzić jakość zdjęć, to zapraszam do albumu.(te zdjecia w albumie były pomniejszane, przez co utraciły trochę na jakości).

coolandtrendy

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 16-05-2005
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 02, 2006, 23:53:51 pm »
Minolta Z10

bardzo porzadny sprzet do zabaw amatorskich. choc nie ukrywam ze wiele razy przydala sie w pracy :)


i co najwazniejsze juz bardzo potanial ten aparat! :)

oscyp

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 03, 2006, 00:27:18 am »
w temacie cyfrówek jestem totalnym niubem, a przymierzam sie do zakupu jakiegos cykacza wiec pytań mam kilka, a co mi tam, do was. zaczne od tego ze mam do dyspozycji 700 zł (około, wiadomo jeszcze memorke trzeba miec), a chce cos z matryca 5 mpix (wzwyż) i 4x zoomem optycznym (tu kolejne pytanie czy warto patrzec az tak bardzo na zoom optyczny). w mediach przebąkuje sie cos o kozackim systemie Lumix w panasonicach( ze niby bizony na safari mozna pstrykać :) ), ale od kilku lat jestem szczęśliym posiadaczem lustrzanki Canona(eos3000 "terminator") i bardziej ufam markom stricte fortograficznym niż "masówie" - czy słusznie? "Edyto poradźcie."

mam nadzieje iż-że nie potraktujecie tego jako oftop..
[/url]

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 03, 2006, 01:28:59 am »
ja tez jestem 100 lat za murzynami i nie mam cyfrowki, ale zamierzam cos kupic tak mysle do 1k zl zeby sie wyrobic, jak ktos ma ciekawe propozycje to bylo by milo  :)

coolandtrendy

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 16-05-2005
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 03, 2006, 03:03:49 am »
ja bym bardziej stawiaj na jakosc optyki w aparacie niz na ilosc Mpixeli.

do zdjec do formatu A5 spokojnie wystarcza 3.2 Mp
jak potrzebujesz powiekszac lub bawisz sie troche w fotografa to bierz wiecej. tylko pamietaj ze cena rosnie z iloscia pixeli.

optymalnie jest kupic 3.2 - 5 Mp nie mniej i nie wiecej.
a ze komus 3 nie wystarcza. niech zobaczy zdjecia zrobione dobrym aparatem z taka matryca  a np canony ixusy 40 czy 50. matryca 40 w gore a zdjecia nie sa zbyt satysfakcjonujace.

mowie to z doswiadczenia prywatnego, a tazke sluzbowego, pracuje sie w reklamie :)

a dodatkowo:
http://foto.recenzja.pl/Konica_Minolta_DiMAGE_Z10-rec-1070/

stronka o recenzjach sprzetu foto i w tym moj aparacik. generealnie polecam. a jak masz wiecej gotowki to bierz K-M Z3/Z5/Z6


a najkrocej:
im wieksza i szersza "lufa" tym lepiej :) a jesli chodzi o panasonici z lumixem, to z tego co wiem sa one robione na optyce "Leica", ktos kto sie zna na fotografii, wie ze to porzadny sprzet.

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 03, 2006, 07:09:28 am »
@oscypcanon A530 lub dozbierać trszkę i A620 - pisałem wcześniej podobnie jak kolega c&t - nie oplaca się kupować kompakta z więcej niż 5mpix gdy się wogóle nie drukuje na papierze fotek, albo drukuje się ale na zwykłých małych formatach (np 10x13) - ja jeszcze jako taki podręczny szybki pstrykacz mam olympusa C350 (3.2 mpix) i drukowalem z niego kilka fotek na papier - i szczerze- to nie różniły się od robionych HP 5mpix kumpla, który robił tego samego obiektu fotki (a nawet foty z HP wyszły jakieś blade kolorystycznie)

Możesz też obczaić sony - mają doskonałą optykę - np W30 - miałem, pstrykaem - dobry kompakcik, malutki (oj bardzo:))
HP - niech robią drukarki, a dziedzinę foto zostawią w spokoju, podobnie samsung.

co do zoomów - pamiętaj że im większy optyczny zoom - to bardziej poruszone fotki wychodzą :) - stabilizatory niby są ok, ja tam jednak zbytnio nie lubię zdawać się na elektronikę. Zoom cyfrowy to jakieś nieporozumienie, wychodzi pixeloza aż strach.

I mowa koncowa : pisałeś że masz eosa3000 - ja bym olał cyfrówkę kompaktową, tylko inwestował w obiektywy (jakiś szeroki kąt, tele + filterki) i jazda :)

oscyp

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 03, 2006, 22:25:26 pm »
Dzieki chłopcy, naświetliliście mi sprawe. poszukałem troche po allegro i wyszło na to że łykam albo Canona a530, albo Panasonica LS2/LZ3/LZ2/LS3 (:) ) z naciskiem na Canona chyba bo ma tu najlepszy stosunek "parametry/cena".
Co do inwestowania w Eosa, to potrzebna mi teraz "małpa" wiec chce łyknąć cyferblata, a sprawe zabawy lustrzanką i kupowaniu do niego filtrów, obiektywów 5x droższych od samego aparatu zostawiam ojcu, zapalonemu amatorowi fotografii:) aha, jeszcze jedna sprawa, ten Eos to jest świetny sprzęt mimo swego wieku...

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 04, 2006, 12:13:07 pm »
Cytuj
Foto mojego kota:


fuuj, przemył bys mu oczy :P
Mój aparat jest MEGA: Nokia 6020 rozdzielczośc ch*jgowieile megapixela ze specjalnym filtrem który niesamowicie rozmazuje kontury dzieki czemy zdjecia wyglądają jak malowane farbami. Foto:


_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 04, 2006, 12:21:41 pm »
pszczółka jest git, fakt, jak na tanią małpkę to dobrze z nim sobie radzisz. Ja niedawno popełniłem fotke na cmentarzu:


Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 04, 2006, 12:25:56 pm »
IMO za mocno rozmyłeś tło, ale jest git :)

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 04, 2006, 12:27:39 pm »
fizycznie nie mozliwe jest uzyskać tak dużą głębię ostrość :) te drzewa byly jakieś 20m za pomnikiem
BTW jak by były ostre, to wyglądały by, jak by gałęzie wyrastały z pomnika

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 04, 2006, 12:33:47 pm »
MIkes :lol:, rozmycie jest dobre, bo skupia się tylko uwagę na pomniku, dobre foto.

Ty się chowaj z tym aparatem w Nokii :lol:, malowanie farbami :lol:, du*a! W ogóle se nie radzi z ostrością.

Po namowie siudyma, kupuję tego Medium (czy jakoś tak), rozkręcę wg. wskazówek wiejskiego mędrca i będę siekał kosmicznie tanim kosztem fotki zdechłych robali. Jeaa!

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
[img]http://www.cameras.co.uk/cameraimages/sony-dsc-n1-front
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 04, 2006, 12:41:59 pm »
Mam 3 cyfrówki, ale przedstawię tylko tą moją.
Sony DSC-N1
Kupiony jakieś 2-3 miesiące temu za ok. 2000zł.
Aparacik naprawdę świetny. Ma tyle bajerów, że głowa boli. Ekranik wielki, bo 3.0" dotykowy. Kręcenie filmików, pokaz slajdów, może również to cacko służyć jako odtwarzacz mp3! 8.1 mega, ISO 800, MPGmovie.


Zoom optyczny 3x
Precyzyjny zoom cyfrowy 6x
Smart zoom do 15x (w trybie VGA)
Makro (cm) 6

Rozmiar wyświetlacza LCD (w calach) 3.0
Wyświetlacz LCD — całkowita liczba punktów 230400.0
Typ — monitor LCD Hybrydowy ekran TFT
Automatyczna regulacja jasności (Auto Bright Monitoring) TAK
Pole krycia wyświetlacza LCD (%) 100.0

A z resztą jak ktoś chce, to tutaj jest wszystko o nim.

Zdjęcia, jakie przed chwilą nim strzeliłem (wszystkie na 3 mpx) :





Od razu mówię, że nie insteresuję się zbytnio fotografią, a zdjęcia robię tylko wtedy, kiedy jest potrzeba :).

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 04, 2006, 12:45:40 pm »
i szybki pstryk parapetu :)

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 04, 2006, 12:54:59 pm »
Foty Boko, drugie ujęcie zarąbiste :D.




Fatalne utraty jakości przy zmniejszaniu  :| .

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 04, 2006, 13:06:11 pm »
To ja też parapet, moja cytrynka :D :

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 04, 2006, 13:28:57 pm »
na tej drugiej fotce setezer, myślałem że obok psa leży jego język na ziemi :D co to? :)


@Mikes nie , chyba nie lepiej by było, zresztą jak pisałem - ciężko (wręcz niemożliwe) by było uzyskanie głębi ostrości rzędu 20m, fotografując pomnik z odl. 1m. Drzewa są w cieniu więc nie specjalnie fajnie by to wyszło.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 04, 2006, 13:32:39 pm »
Cytat: "setezer"
MIkes Laughing, rozmycie jest dobre, bo skupia się tylko uwagę na pomniku, dobre foto.

Ty się chowaj z tym aparatem w Nokii Laughing, malowanie farbami Laughing, du*a! W ogóle se nie radzi z ostrością.



serio? no co ty? :P

ja wiem ze tam chodizło o ten pomnik ale imo elpiej by było z mniejszym rozymciem

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 04, 2006, 14:55:35 pm »
Tak invictus to jego język! Uciąłem mu go i rzuciłem na ziemie! Ale się wkurzył!!! Na fotce się rzuca właśnie...

Na serio to taca, na której przynoszę mu zdechłe kurczaki.


_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 04, 2006, 17:39:24 pm »
Cytat: "setezer"
Faktycznie D70s i D200 są w powórwnaniu z Canonem EOS-1 stosunkowo drogie. Ale za cene 3000zł (tyle D70s kosztuje) nie kupi się lepszej lustrzanki

yyy co Ty to wypisałeś? D70s ~2800pln, D200 ~6000pln, Canon 1D MarkII ~15000pln - gdzie tu stosunkowa "drogość" nikonów? :) . A lepszym od D70s i tańszym może się okazać canon 350D - przy ISO 800 ma prawie zerowe szumy (D70 ISO400 = 350D ISO1600) a canon oferuje wg mnie lepsze obiektywy (słynne białe L'ki)

oscyp

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 28, 2006, 16:34:47 pm »
Odkurzam temat bo wkońcu i ja dorobiłem sie cyfrzaka. Wg. waszych rad kupiłem Panasonica TZ1. 5mpix, 10x zoom optyczny, iso 1600 i masa innych pierdół których nie rozumiem, sprawiających, że cieszę się jak matołek :) jestem na etapie "łał, ale zajawa, to sie wciska" więc nie spłodze póki co recenzji, ale za dwa tyg gdy wrócę z wojaży coś już bede w stanie naskorbać.

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 28, 2006, 16:42:53 pm »
mniej recenzji, więcej fotek :) ;)

niedawwno pioruna ustrzeliłem w Pieninach :) http://picasaweb.google.com/invictus.xxx/Landscape/photo#4953701294425374738

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 28, 2006, 17:32:37 pm »
My (tzn. ja i rodzina) posiadamy aparat Fujifilm A345 FinePix, kupione w promocji w MediaMarkcie jakies pol roku temu. 4,1mln megapikseli (jak na obecne mozliwosci wzglednie niewiele), zoom raz 4 bodajze (trza to sprawdzic), jakie zdjecia robi, mozecie zobaczyc w Albumie (99% moich bylo robione tym wlasnie sprzetem).

Najbardziej w nim boli powolna migawka (czy jak to sie zwie, czas od nacisniecia przycisku 'od robienia zdjec' do zrobienia zdjecia (blysku)) i brak stabilizatora wstrzasow (j.w., jak ktos wie, jak to sie fachowo zwie, call me xD), przez co zdjecia sa czasami rozmazane i nieostre. Ale ogolnie za taka cene nie ma co marudzic ;) Jak wroce z wakacji to zapodam pare fotek, ocenicie ich jakosc, bo ja sie na fotografii absolutnie nie znam.

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 28, 2006, 17:39:30 pm »
zdjęcia rozmazane to wynik:
-trzęsie się ręka (co oczywiste; stabilizator obrazu niby fajny bajer ale fotki jakos tak wychodza ni to mniej poruszone ale i tak plastkiowo-nie-ostre)
-mało śwatła (=słabiutka lampa, bolączka małpek - malutkie, słabiutkie lampy)
-brudny obiektyw (w sumie nie wiem czy masz na myśli rozmazane-poruszone, czy rozmazane-niewyraźne brzegi krawędzi) albo powód kiepskiego zoom'a cyfrowego

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 09, 2006, 20:45:35 pm »


Za parę dni stanę się posiadaczem właśnie tego aparatu ^^. Jak go w końcu dostanę i przetestuję, to napiszę coś więcej.

***

Otóż, aparat mam od niecałego tygodnia, a już zrobiłem ponad 200 - 300zdjęć. Muszę szczerze przyznać, że jestem mile zaskoczony jakością wykonania tej cyfrówki. Nic w niej nie trzeszczy, nie skrzypi, a przyciski działają bardzo ładnie. 2.5" ekran jest niezwykle czytelny. Wszystko jest na swoim miejscu, na pewno się nie pogubimy. Opcji jest CAŁE mnóstwo. Od ustawień koloru zdjęcia (np. czerwony), przez rozjaśnianie / przyciemnianie, po konfigurację migawki, przysłony i ISO :)).








Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 09, 2006, 20:51:30 pm »
To jest mój aparacik i jestem z niego bardzo zadowolony. 5mpx wystarcza mi, a jakims maniakiem fotografii nie jestem, więc nie potrzebuje więcej :)
(Zdjęcia Makro rlz :) - Karaluchy ;) oczywiście nie z domku )
KODAK Z740

S4mael

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 31-07-2006
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 09, 2006, 21:06:34 pm »
:twisted: Minolta A1 - da się wszystko ręcznie ustawić, matryca 5-tka... Mnie starcza, w sam raz do pstrykania zachodów słońca i piękna nadmorskich lasów, wybrzeża... rozmarzyłem się :twisted:

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 09, 2006, 21:21:49 pm »
Ja(no dobra, moj tata:) pochytalem ostatnio lustrzanke cyfrową Sony Alpha 100. Jak narazie jestem na etapie poznawania sprzetu, ale pierwsze wrazenie jest cholernie pozytywne. Sony wykupujac Minolte ubilo swietny interes!
Fryty tyty dotknij pyty

_invictus

  • Gość
Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 10, 2006, 10:45:33 am »
Sony? :) pionierem będziesz (pilot-oblatywacz) pierwsze lustra sony, no ciekawy jestem jak im ten sprzęt wyszedł, osobiście bym nie kupił dopóki nie wyrobi sobie pozycji na rynku lustrzanek; możesz jakieś sample dać? fotki nocą, z dużym iso (>=800), macro; jaki wogóle masz obiektyw? o jakiej ogniskowej i przesłonie?