Autor Wątek: Liga Mistrzów  (Przeczytany 230592 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Zwyciezca Ligi Mistrzow
« Odpowiedź #800 dnia: Maja 25, 2007, 19:54:38 pm »
Liverpool atakowal cala pierwsza polowe i w wiekszosci drugiej. Gdyby nie ta fartowna bramka z wolnego, to inaczej ten mecz by sie skonczyl (zwyciestwem Liverpoolu).
fartowna mówisz .Czy to aby nie brzmi jak usprawiedliwienie porażki ?
No a czy nie mam racji? Gdyby pilka nie odbila sie od klaty, Reyna zapewne by ja wybronil.

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: Zwyciezca Ligi Mistrzow
« Odpowiedź #801 dnia: Maja 26, 2007, 10:15:06 am »
Milan zdobył trofeum poprostu mieli dużo szczęscia jak to włoskie drużyny a zresztą obojętnie kto by wygrał ten mecz to my tak nic niemamy z tego oni dostaną za to dużo kasy a my możemy sobie popatrzeć w telewizor jak oni zarabiają miliony .Takie życie
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Zwyciezca Ligi Mistrzow
« Odpowiedź #802 dnia: Maja 26, 2007, 20:56:07 pm »
o ile mi wiadomo piłka nożna nie jest punktowana za wrażenia artystyczne .Szanse na zdobycie bramki mieli Pennant i Gerrard , a że nie wykorzostali to niech teraz nie płaczą ,że Milan '' niesłusznie wygrał . Bo powiedzmy sobie szczerze Włosi nie mieli sobie równych w tej edycji Ligi Mistrzów .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Krauser

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 0
Odp: Zwyciezca Ligi Mistrzow
« Odpowiedź #803 dnia: Sierpnia 18, 2007, 15:24:39 pm »
Moim zdaniem fowarytów jest trzech:
Real Madryt
Chealse Londyn
Manchester United
NO BRAIN - NO GAIN


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 722
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Zwyciezca Ligi Mistrzow
« Odpowiedź #804 dnia: Sierpnia 18, 2007, 15:44:48 pm »
A ja, mimo że jestem kibicem Realu, nie uważam żeby Blancos mieli jakieś szanse na LM w tym sezonie. To drużyna składająca się w większości z młodych graczy, części z nich brakuje doświadczenia, a i zanim się zgrają minie trochę czasu. Zamiast Real'u należało by wymienić (niestety) Barcelone. Choć nigdy nic nie wiadomo. No i nie można zapominać o Milanie.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Zwyciezca Ligi Mistrzow
« Odpowiedź #805 dnia: Sierpnia 18, 2007, 15:47:00 pm »
Ja jako ze kibicuje Arsenalowi, mam nadzieje ze niepozornie zaskocza wszystkich :) Natomiast bardzo bym nie chcial zeby LM nalezala do Chelsea albo Barcy

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Zwyciezca Ligi Mistrzow
« Odpowiedź #806 dnia: Sierpnia 18, 2007, 17:32:21 pm »
\Natomiast bardzo bym nie chcial zeby LM nalezala do Chelsea albo Barcy
Też bym nie chciał :/. Sam nie wiem czemu, ale Ronaldinho i to jego 'Joga Bonito' bardzo działają mi na nerwy. Kibicuję Liverpoolowi, jak zwykle ;D

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #807 dnia: Sierpnia 21, 2007, 22:07:42 pm »
Ja jako ze kibicuje Arsenalowi, mam nadzieje ze niepozornie zaskocza wszystkich :) Natomiast bardzo bym nie chcial zeby LM nalezala do Chelsea albo Barcy

O! Swój chłop. Lubię Arsenal bo nie kupuje gwiazd na lewo i prawo.

Chciałbym, żeby LM wygrał ktoś teoretycznie słabszy, co rok to samo - Chelsea, ManU, Barca, Real, Milan...Dlaczego nie Steua?

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #808 dnia: Sierpnia 30, 2007, 23:22:26 pm »
Cytuj
O! Swój chłop. Lubię Arsenal bo nie kupuje gwiazd na lewo i prawo.
Wątpię, że coś zwojowali, jeśli nie kupią godnego następcy Henryka.

A ja bez niespodzianek- FORZA INTER!
Opublikowane: Sierpień 21, 2007, 22:26:52
Co sądzicie o dzisiejszym losowaniu? Moim zdaniem brakuje w tym roku Bayernu i Juve, bo gdyby byli, to grupy mogłyby być ciekawsze (dwa dobre zespoły z drugiego koszyka).

Grupa A:
Liverpool FC
FC Porto
Olympique Marsylia
Besiktas Stambuł

Grupa B:
Chelsea Londyn
Valencia CF
Schalke 04 Gelsenkirchen
Rosenborg Trondheim

Grupa C:
Real Madryt
Werder Brema
Lazio Rzym
Olympiakos Pireus

Grupa D:
AC Milan
Benfica Lizbona
Celtic Glasgow
Szachtar Donieck

Grupa E:
FC Barcelona
Olympique Lyon
VfB Stuttgart
Glasgow Rangers

Grupa F:
Manchester United
AS Roma
Sporting Lizbona
Dynamo Kijów

Grupa G:
Inter Mediolan
PSV Eindhoven
CSKA Moskwa
Fenerbahce Stambuł

Grupa H:
Arsenal Londyn
Sevilla FC lub AEK Ateny
Steaua Bukareszt
Slavia Praga.

Terminarz:

faza grupowa:
1. kolejka - 18/19 września
2. kolejka - 2/3 października
3. kolejka - 23/24 października
4. kolejka - 6/7 listopada
5. kolejka - 27/28 listopada
6. kolejka - 11/12 grudnia

faza pucharowa:
1/8 finału - 19/20 lutego i 4/5 marca
1/4 finału - 1/2 kwietnia, 8/9 kwietnia
1/2 finału - 22/23 kwietnia, 29/30 kwietnia
finał - 21 maja (Moskwa)

Terminy losowań:

1/8 finału - 21 grudnia, Nyon
1/4 i 1/2 finału - 7 marca 2008, Moskwa.

źródło: Onet

Milan jak zawsze ma szczęście i trafia do najsłabszej grupy. Moim zdaniem, żadna nie jest jakaś super- ciekawa. I szkoda, że mecze powtarzają się z zeszłego roku (Milan- Celtic, Manchester- Roma).

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #809 dnia: Sierpnia 31, 2007, 02:12:30 am »
A ja się cieszę... a to dlatego ponieważ mam nadzieję że Roma teraz ładnie zagra i skopie tyłek MUTD, tak aby sezonówki się popłakały :D :P po zwycięstwie na ASR 7-2 zauważyłem nagle więcej koszulek MUTD na ulicy się pojawiło, hehe to tak jak z Barcą po LM :lol: w tym sezonie znów włoska drużyna triumfuje

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #810 dnia: Sierpnia 31, 2007, 10:54:42 am »
A: Liverpool nie ma wcale tak łatwej grupy, w Turcji zawsze się ciężko gra, a Portowcy i Olympique mogą sprawić niespodziankę u siebie.
B: Trzy drużyny walczące o awans - Chelsea, Valencia FC i Schalke i raczej szkopy się nie zakwalifikują do nast. rundy.
C: Real, Werder, Lazio - ciekawa grupa, raczej Werder i Real są faworytami, ale Lazio nie stoi na straconej pozycji.
D: AC Milan, Benfica, Celtic, Szachtar - 3 wyrównane zespoły i gigant z Mediolanu - nie wiem o co chodzi z tą najłatwiejszą grupą. Milanowi wcale tak łatwo nie będzie.
E: Barca przejdzie spacerkiem przez faze grupową. Lyon się rozprzedał a mistrz Niemiec jest za słaby by sprostać ofensywie Barcy (kontuzja Eto'o - szansę dostanie Dos Santos!!! dla mnie to drugi Messi).
F: MANU i Roma, Sporting oraz Dynamo. Skopiecie mnie ale MU może mieć spore problemy, bo raz że rządna rewanżu Roma, a dwa że Sporting który bardziej mi się podoba od Benfiki. Dynamo - outsider.
G: Inter ma ciężką grupę do przebrnięcia: PSV może sprawiać kłopoty szczególnie że zawsze dobrze im idzie w pucharach, a CSKA i Fenerbahce są w stanie u siebie sprawić niespodziankę.
H: The Gunners raczej bezproblemowo powinni dostać się do nast. rundy. Jak słabi są piłkarze z Bukaresztu wszyscy widzieliśmy, a zespół z Pragi Arsenal juz rozgromił w kwalifikacjach. Sevilla pewne drugie miejsce.

Prognozy na sezon: Arsenal dojdzie do finału, przede wszystkim dlatego, bo ma w składzie świetnych młodych, głodnych sukcesów piłkarzy. Przekonacie się sami. W finale będzie czekała na nich Barca - niestety, ale raczej nie będą mieli równych także i w tym sezonie. Powód - Thierry Henry. Szanse mają jeszcze Liverpool i Milan. (Inter jakoś zawsze szybko kończy przygodę z Ligą Mistrzów)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #811 dnia: Sierpnia 31, 2007, 12:00:12 pm »
Cytuj
Prognozy na sezon: Arsenal dojdzie do finału, przede wszystkim dlatego, bo ma w składzie świetnych młodych, głodnych sukcesów piłkarzy. Przekonacie się sami. W finale będzie czekała na nich Barca - niestety, ale raczej nie będą mieli równych także i w tym sezonie. Powód - Thierry Henry. Szanse mają jeszcze Liverpool i Milan.
Wątpię. Sprzedali Henrego, a na jego miejsce nie mają godnego następcy. Będzie im trudno.
Cytuj
(Inter jakoś zawsze szybko kończy przygodę z Ligą Mistrzów)
Liczę, że w tym roku się to zmieni.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #812 dnia: Sierpnia 31, 2007, 14:13:16 pm »
Cytuj
Wątpię. Sprzedali Henrego, a na jego miejsce nie mają godnego następcy. Będzie im trudno.
Może to im wyjdzie na dobre - mamy (znaczy się Arsenal) kilku młodych chłopaków np. Eduardo czy Bendtnera którzy imponują swoją grą w ofensywie. Przynajmnej po odejściu Heńka szansę dostaną młodzi.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2007, 17:25:06 pm wysłana przez EXT »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #813 dnia: Września 04, 2007, 16:09:11 pm »
Z Anglii największe szanse na finał daję Liverpoolowi, natomiast mam przeczucie że znów Włoska drużyna triumfuje

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #814 dnia: Września 04, 2007, 16:19:31 pm »
Arsenal narazie swietnie sobie w premiership,a Henry gra piach w barcelonie wiec nie wiem kto tu zyskal, jako ze jestem kibicem arsenalu wierze ze dojda do finalu i wygraja, maja mlody ambitny sklad i zrobili swietne transfery ( Sagna, Diarra, Eduardo) nie sa to nazwiska ale licza sie umiejetnosci jak to zawsze mowi Wenger i ma racje bo co by dalo gdyby sprowadzili grubego Adriano ktory od dlugiego czasu gra syf a kosztowal by pelno siana, sorry ale wole Eduardo.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #815 dnia: Września 21, 2007, 03:55:27 am »
HA Forza Roma Giallorossi ograli Ukraińców oby MUTD nie wylał im wiadra zimnej wody na głowe, pojedynek na Old Trafford niebawem !!!

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #816 dnia: Września 21, 2007, 16:29:50 pm »
Arsenal narazie swietnie sobie w premiership,a Henry gra piach w barcelonie wiec nie wiem kto tu zyskal, jako ze jestem kibicem arsenalu wierze ze dojda do finalu i wygraja, maja mlody ambitny sklad i zrobili swietne transfery ( Sagna, Diarra, Eduardo) nie sa to nazwiska ale licza sie umiejetnosci jak to zawsze mowi Wenger i ma racje bo co by dalo gdyby sprowadzili grubego Adriano ktory od dlugiego czasu gra syf a kosztowal by pelno siana, sorry ale wole Eduardo.

Wartość zespołu oceni się za kilka lat, jak ci młodzieńcy się ograją. Jeśli okażą się tak utalentowani jak choćby Fabregas, Arsenal może stać się składem z największa ilością młodych talentów. Nie mówie tu o gwiazdach pokroju kasztana Messiego, któremu się w dupie się poprzewracało.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #817 dnia: Września 21, 2007, 16:47:19 pm »
Cytuj
Nie mówie tu o gwiazdach pokroju kasztana Messiego, któremu się w dupie się poprzewracało.
Możesz to jakoś uzasadnić? Bo naprawdę nie wiem o czym piszesz.

Inter słabo zaczął, przegrana z Fenerbache 1-0. Głownie było to spowodowane wielkimi brakami w kadrze. Mam nadzieje, że w następnym meczu odkują sobie te 3 punkty.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #818 dnia: Października 01, 2007, 16:01:20 pm »
Liga Mistrzów - najbliższe mecze

   
      02.10, 20:45
      Lyon - Rangers
   
      02.10, 20:45
      Stuttgart - Barcelona
   
      02.10, 20:45
      Man Utd - Roma
   
      02.10, 20:45
      Dynamo - Sporting
   
      02.10, 20:45
      Inter - PSV
   
      02.10, 20:45
      CSKA - Fenerbahce
   
      02.10, 20:45
      Steaua - Arsenal
   
      02.10, 20:45
      Sevilla - Slavia
   
      03.10, 20:45
      Liverpool - Marsylia
   
      03.10, 20:45
      Besiktas - FC Porto
   
      03.10, 20:45
      Valencia - Chelsea
   
      03.10, 20:45
      Rosenborg - Schalke 04
   
      03.10, 20:45
      Lazio - Real
   
      03.10, 20:45
      Werder - Olympiakos
   
      03.10, 20:45
      Celtic - AC Milan
   
      03.10, 20:45
      Benfica - Szachtar

Przed nami następna kolejka! Ciekawe czy Inter i Chelsea odkupią swój kiepski start wygranymi. Kuszczak w bramce MANure w spotkaniu z Romą :D z ciekawych meczów zostaje nam jeszcze Celtic v Milan w środę. Ogólnie brak jakichś wiekszych emocji, ale będzie można sprawdzić formę naszych orłów ;)
 

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #819 dnia: Października 03, 2007, 19:06:36 pm »
Lyon dostaje w pisde od Rangersów . Kto by pomyśłał . Nie wiem nawet czy nie zeszmacą się w tym sezonie kompletnie odpadając już po 6 meczach . Wiem tylko ,że spieprzyli sprawe wielu zapaleńcom STSu a to jest już niewybaczalny . Go away fools .
Kuszczak o dziwo nic nie wpuszcza . Czasami przechodzi samego siebie .Być może to jest glówny powód dlaczego nie gra w reprezentacji .
Inter to Ibrahimovic . Nic bez niego . Może poprowadzi niebiesko czarnych do finału ? Kto wie , narazie są w gazie .. oby go nie zabrakło na wiosne
Sevilla , Barca i Arsenal bez zachwytu tłuczą kolejnych kelnerów .. i pomyślec ,że to my mogliśmy grać przeciwko van Persiemu i spółce . Ale biednemu zawsze w oczy .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #820 dnia: Października 03, 2007, 19:23:10 pm »
Cytuj
Kuszczak o dziwo nic nie wpuszcza .
Z tego co widziałem na skrócie, to nawet nie miał za wielu okazji aby coś puścić.
Cytuj
Inter to Ibrahimovic . Nic bez niego .
Może i coś w tym jest, ale ważne, że Inter odrobił punkty stracone w pierwszej kolejce.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #821 dnia: Października 04, 2007, 10:01:43 am »
Patrze na te tabele i oczom swym nie dowierzam . Liv 1 punkt ,w grupie C prowadzi Olympiakos , a Lyon bez punktu w grupie  E . Obawiam się ,że pół składu w 1/8 będą stanowić łośki a co za tym rywalizacja w LM spdanie na pysk ;/ Ehh przynajmniej Milan będzie miał łatwiejszą droge do finału .. :cool:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #822 dnia: Października 04, 2007, 21:08:28 pm »
Jak to jest możliwe, że Lyonowi tak słabo idzie? Niedawno wydawali się niedopokonania a teraz dostają w pupę z Rangersami. I to 3-0.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #823 dnia: Października 04, 2007, 21:10:26 pm »
Jak to jest możliwe, że Lyonowi tak słabo idzie? Niedawno wydawali się niedopokonania a teraz dostają w pupę z Rangersami. I to 3-0.
Hmm może dlatego, że sprzedali kilku kluczowych zawodników.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #824 dnia: Października 04, 2007, 21:13:29 pm »
Moim zdaniem jeszcze pokażą na co ich stać i awansują z grupy na drugim miejscu.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #825 dnia: Października 04, 2007, 21:17:26 pm »
Sprzedaż Tiago, a przede wszystkim pozbycie się lewej strony (Abidal + Malouda) dała się we znaki.
No i zmiana trenera, a co za tym idzie zmiana koncepcji zespołu.
Zobaczymy, jak się nie rozkręcą, to w lecie nakupują gwiazd i ponownie wrócą do elity.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #826 dnia: Października 10, 2007, 18:50:23 pm »
ciekawy artykuł ostatnio znalazłem
Cytuj
Mamy za sobą kolejny mało ekscytujący wieczór z Champions League. We wtorkowych meczach zabrakło wielkich emocji. Wygrywali lepsi, choć nie zawsze faworyci - bo w takiej roli do meczu z Glasgow Rangers przystępował Olympique Lyon, mistrz Francji.

Także inni zwycięzcy rozgrywek ligowych w swych krajach doznali porażek. Triumfator Bundesligi, VfB Stuttgart, okazał się gorszy od drugiej drużyny Hiszpanii - Barcelony, PSV - najlepszy team Holandii, bez walki uległ Interowi Mediolan, ukraiński champion, Dynamo Kijów, poległ w starciu ze Sportingiem Lizbona.

Działacze słabszych federacji europejskich głoszą, że w Lidze Mistrzów, zgodnie z nazwą, powinni grać tylko mistrzowie, ewentualnie wicemistrzowie swoich lig. W ten sposób drużyny z takich krajów jak choćby Polska miałyby łatwiejszy do nich dostęp. Cóż to były by jednak za nudne - dla postronnych kibiców - rozgrywki, gdyby uczestniczyło w nich więcej zespołów pokroju Steauy Bukareszt czy Slavii Praga, o Zagłębiu Lubin, przegrywającym z Polonią Bytom, nie wspominając!

Słowo: mistrz ma dwojakie znaczenie. Po pierwsze więc określa zwycięzcę jakiejś rywalizacji, ale po drugie - kogoś, kto w danej dziedzinie osiągnął najwyższą biegłość. Proponowałbym, żeby do Ligi Mistrzów kwalifikować wedle tego drugiego kryterium. W zgodzie z nim bardziej jest mistrzem piąty zespół z Anglii, Włoch czy Hiszpanii niż mistrz Rumunii, Czech, a nawet czasami Holandii, Niemiec i Francji. Różnica między poziomem gry w trzech najlepszych ligach naszego kontynentu, a w całej reszcie niestety stale się pogłębia i tego procesu odwrócić się nie da. Można co najwyżej udawać, że jest inaczej i że mamy jedną piłkarską Europę, a nie dwie czy więcej.

Jedyna obecnie faza grupowa Ligi Mistrzów (czemu przed kilku laty zlikwidowano drugą, a nie pierwszą?) jest niebywale nudna, bo już na starcie wiadomo, kto z niej wyjdzie dalej. Tylko w grupach, gdzie gra jeden zespół z europejskiej czołówki, mamy emocje, ale drugorzędne, bo kogo tak naprawdę interesuje i jakie ma znaczenie, czy lepszy jest Fenerbahce Stambuł czy CSKA Moskwa? Mecze takie jak Manchester - Roma są w zasadzie spotkaniami o pietruszkę, bo o niczym istotnym nie decydują - i tak oba teamy awansują dalej.

Przyszłością futbolu jest Euroliga grupująca, powiedzmy, dwanaście najsilniejszych i najbogatszych klubów - ale oczywiście taka, żeby można było z niej spaść. Rywalizacja w sporcie ma bowiem sens tylko wtedy, gdy naprzeciwko siebie stają dwie ekipy o równym poziomie. A może ekscytować kibiców na całym świecie, gdy jest to poziom najwyższy. Nakręcanie koniunktury wokół Champions League w obecnej formule, dopuszczającej udział tabunów słabeuszy, jest pudrowaniem trupa. Trup ów ożywa wiosną, ale tylko na kilkanaście spotkań. To za mało, by żyć Ligą Mistrzów przez cały rok.

Leszek Orłowski ("Piłka Nożna")


Najgorsze jest to , iż nikt nie wykazuje chęci by zmienić obency pat . Bo kto przy zdrowych zmysłach zaprzestanie rozstawiania potencjalnie lepszych drużyn . Niestety , ale sportem rządzi kasy ;/
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #827 dnia: Października 10, 2007, 19:43:44 pm »
Trzeba jednak wspomnieć, że w tym roku zabrakło Bayernu i Juventusu. Tak by doszły dwa ciekawe mecze.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #828 dnia: Października 23, 2007, 22:47:06 pm »
Ale Arsenal urzadzil kanonade. Wyrownal rekord ligi mistrzow wygranej 7mioma bramkami. Ten mlody zespol juz w tym sezonie moze wiele osiagnac, kto by pomyslal ze odejscie Henryego usprawni gre tej druzyny.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #829 dnia: Października 24, 2007, 16:01:24 pm »
Oni grali ze Slavia Praga :P
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #830 dnia: Października 24, 2007, 16:31:50 pm »
Manchester gniecie. ;]
W tym roku potrójna korona.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #831 dnia: Października 24, 2007, 16:43:01 pm »
Manchester gniecie. ;]
W tym roku potrójna korona.
Chyba:
-odpadnięcie z ligi mistrzów w wazie grupowaj
-spadek z ligi angielskiej
-ale zawsze pomarzyć nawet może o poczwórnej nie? :P
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #832 dnia: Października 24, 2007, 19:40:13 pm »
Cytuj
-odpadnięcie z ligi mistrzów w wazie grupowaj
:roll:

Inter w sumie fartem wygrał z CSKA, ale wygrał :D

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #833 dnia: Października 25, 2007, 22:41:52 pm »
Arsenal 7-0 ze Slavią ale przypatrzcie się co wyrabiał wczoraj Milan  :shock:
Szachtar było jak dziecko we mgle , bez szans w starciu z takimi gwiazdami jak Kaka , Seedorf czy Gilardino . Pojedynczy człowiek u Rossonerich jest więcej wart niż cały team z Ukrainy . Seryjnie , jak patrze na to co wyczynia Kaka to przecierałem oczy ze zdumienia czy to aby na pewno człowiek - lekko i szybciutko uwalniał spod opieki defensorów , którzy nie wiedzieli się co dzieje . Legia srała w gacie przed kimś takim tracą trzy bramy w ciągu kwadransa , a tu Ukrainćy sprawiali wrażenie sparaliżowanych , nic im nie wychodziło , nie wygrywali pojedynków 1 na 1 , tracili piłki ,albo onaczej ONI BYLI TYLKO WIDZAMI a nie rzeczywistymi uczestnikami tego meczu . Zresztą , co ja będe mówił , zobaczcie sami
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #834 dnia: Października 25, 2007, 22:45:55 pm »
Super, że przegrał Liverpool 8). Wszystkim moim kumplom przekreślił on szanse na wygraną w totomixie :lol:.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #835 dnia: Października 25, 2007, 22:52:25 pm »
E tam Kaka... Seedorf to jest klasa, ten gość jest niesamowity.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #836 dnia: Października 25, 2007, 23:01:56 pm »
E tam Kaka... Seedorf to jest klasa, ten gość jest niesamowity.
Pamietacie ta jego bramke niemal z polowy boiska ladnych pare lat temu, jeszcze nie w Milanie? I to byla petarda a nie lob :) Niesamowity facet, bramka z Szachtarem tez nieprzecietna..

mateo

  • Gość
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #837 dnia: Października 25, 2007, 23:04:32 pm »
Only AS ROMA

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #838 dnia: Października 25, 2007, 23:50:50 pm »
Popieram w 1000% :D

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Liga Mistrzów
« Odpowiedź #839 dnia: Listopada 07, 2007, 18:53:05 pm »
przypatryjąc się tym wynikom dziwolągom , nasuwa mi się pewna myśl - czy aby napewno są tam drużyny , które rzeczywiście zasłużyły na gre w LM ? 7-0 czy pózniej 8-0 nie zdarzają się w żadnej porządnej lidze . Hmm , trzeba chyba wprowadzić pewne retusze panie Platini , bo inaczej z tych szanowanych rozgrywek zrobi się straszne pośmiewisko . 
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl