Autor Wątek: Konsola do gier ?  (Przeczytany 9352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Konsola do gier ?
« dnia: Kwietnia 07, 2007, 09:33:31 am »
Załóżmy, że posiadacie ps2 i gracie w gry ... w wolnym czasie gracie w gry ... macie pc i również gracie w gry ... pc i konsola służy do gier, przy których spędzicie dużo czasu.
Co jednak z gba i jego grami ... czy przy nich można tak samo długo grać ? Czy ktoś gba traktuje poważnie jako konsole do gier w porównaniu do  xboxa360 ?

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 09, 2007, 10:23:22 am »
Mam GBA od ponad trzech lat. Teraz gram mało, bo mi się nie chce, albo nie mam czasu, ale pamiętam jak "młóciłem" w GS/GS2 albo Final Fantasy. Potrafiłem usiąść w fotelu i zapomnieć o Bożym świecie na kilkanaście godzin. Czy traktowałem GBA jako pełnąprawną konsolę? Oczywiście. Sądzę, że to czy dana osoba traktuje konsole poważnie zależy od gier, jakie są na nią dostępne. Bo jeśli dobrych tytułów jest od groma (w przypadku GBA tak właśnie jest) to - siłą rzeczy - konsola będzie długo trwać na rynku i wiele osób będzie się nią interesowało i z niej korzystało.
Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany zakupem GBA (inaczej byś chyba tego topicu nie zakładał i podobnego pytania nie zadawał), to wal w ciemno. Na Allegro można dostać mnóstwo wspaniałych pozycji za niewysoką cenę. Samo urządzonko również jest niedrogie. Warto, uwierz mi. :)

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 09, 2007, 10:48:00 am »
Wyjdzie nowa gra X na ps2 i gba. Na ps2 zachyca mnie garfika i gra mnie wciąga. Czy można tak samo spędzić czas grając w nfsc na gba niż grając na ps2 ?

Tarniak

  • Gość
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 09, 2007, 10:56:47 am »
A jako, że czasu na granie nie mam dużo, zastanawiamsię nad kupnem kieszonki. Interesowałby mnie GBA bądź SP. I tu pojawia się pytanie. Stareńkiego GBA można dostać za naprawdę przystępną cenę na allegro (nawet z klapką na baterie), SP to już większy wydatek, dlatego chciałbym wiedzieć jak to jest z wyświetlaniem. Czy na zwykłym GBA, bez oświetlenia, pogram w nocy? Ile trzyma akumulatorek do SP? Na której lepiej wypada dzwięk? Jeśli ktoś zna odpowiedzi na pytania, których nie zadałem a też powinienem, to również proszę pisać :)

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 09, 2007, 11:02:44 am »
Na gba da się pograć dobrze w dzień, w nocy nie da rady :) Chyba że kupisz sobie lampke, która gorzej oświetla od naturalnego nocnego wyświetlacza wbudowanego w sp. Polecam Sp albowiem dołożysz trochę pienędzy i masz lepsze urządzenie. Ekranik na nim mniej się rysuje w porównaniu do zwykłego gba bowiem owa konsolka jest zamykana.

Tarniak

  • Gość
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 09, 2007, 11:04:13 am »
Ekranik na nim mniej się rysuje w porównaniu do zwykłego gba bowiem owa konsolka jest zamykana.
Cenny hint :mrgreen:

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 09, 2007, 11:50:38 am »
O ile nie zamierzasz importować WarioWare:Twisted (świetna gra, jedyny problem jest to że ją trzeba zaimportować, oraz że granie na GBASP jest nie tak wygodne) to GBA SP. Nie wiem jak z baterią - ale ekranik znacznie lepszy, no i ładowanie zamiast baterii. Do tego dzięki klapce zajmuje mniej miejsca, oraz jak mówi alibaba - nie niszczy się ekran.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 09, 2007, 14:43:57 pm »
Cytat: alibaba
Wyjdzie nowa gra X na ps2 i gba. Na ps2 zachyca mnie garfika i gra mnie wciąga. Czy można tak samo spędzić czas grając w nfsc na gba niż grając na ps2 ?

Erm. Biorąc pod uwagę to, że nie lubię, kiedy porównywane są ze sobą konsole przenośne i stacjonarne, nie odpowiem Ci na to pytanie.
Mogę powiedzieć jednak, że o wiele więcej radochy sprawiała mi gra na kieszonce.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 09, 2007, 20:01:49 pm »
Dla mnie GBA jest "dopelnieniem" do konsol stacjonarnych. Najczesciej gram wtedy, gdy mam chwile (w czasie odrabiania lekcji lub na kiblu :D). Narazie gram ciagle w Golden Sun, ale jakos nie moge przy niej siedziec np. 4 godzin non stop.

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2007, 21:19:15 pm »
Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany zakupem GBA (inaczej byś chyba tego topicu nie zakładał i podobnego pytania nie zadawał), to wal w ciemno.

W pełni zgadzam się z tą opinią. Od siebie dodam, że naprawdę warto przynajmniej rozważyć zakup wersji Micro (sam się na nią zdecydowałem i uważam ją za lepszą od SP).

Tarniak

  • Gość
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 11, 2007, 13:28:41 pm »
Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany zakupem GBA (inaczej byś chyba tego topicu nie zakładał i podobnego pytania nie zadawał), to wal w ciemno.

W pełni zgadzam się z tą opinią. Od siebie dodam, że naprawdę warto przynajmniej rozważyć zakup wersji Micro (sam się na nią zdecydowałem i uważam ją za lepszą od SP).
Jakieś konkrety co do tego Micro? Prócz mniejszego rozmiaru to słyszałem głównie o minusach (mniejszy ekran, brak supportu gier z GB i GBC).

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 11, 2007, 17:14:37 pm »
Mniejszy ekran jeden z atutów Micro, a więc plus, a nie minus. Dzięki zastosowanej mniejszej plamce praktycznie każda gra wygląda lepiej (a piszę "praktycznie", bo nie wykluczam tego, ale jednocześnie sam nie spotkałem się jeszcze nigdy, żeby gra wyglądała gorzej). Ponadto obiegowo powtarzaną bajką jest to, że cokolwiek jest na mniejszym ekranie mniej czytelne, bo brak czytelności przeszkadzać nie może (z racji zastosowania mniejszej plamki), najwyżej może więc przeszkadzać wada wzroku, która niektórym przy mniejszej plamce się ujawnia. Poza tym, jeśli ktoś po prostu woli większy piksel, to nie zaprzeczę, że mniejszy ekran będzie dla niego minusem.

Brak supportu gier GB(C) to fakt, ale zastanawiam się, czy ktoś tak naprawdę gra w gry GB(C) na GBA? Mi na grach z GB(C) nie zależało na żadnej z wersji GBA, więc nie mogę traktowac braku supportu dla nich jako minusa. Oczywiście jeśli komuś na tym zależy, to Micro odpada. No chyba, że zdecyduje się je emulować, co jest w praktyce zupełnie dobrze wykonalne (nie muszę dodawać, że myślę o emulowaniu tylko wtedy, kiedy posiada się oryginały tych gier).

Podsumowując Micro nie jest ani gorszy, ani lepszy od SP v2. Jest inny, a wybór zależy od bardzo osobistych preferencji i tego, które plusy/minusy przeważą. Nie poleciłbym więc nikomu na ślepo ani Micro ani SP v2, za to poleciłbym każdemu rozważenie za i przeciw każdego z nich,a najlepiej sprawdzenie kilku tytułów na obu sprzętach i zdecydowanie samemu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2007, 17:18:07 pm wysłana przez Inlagd sill »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 11, 2007, 17:59:37 pm »
Cytat: alibaba
Czy ktoś gba traktuje poważnie jako konsole do gier w porównaniu do  xboxa360 ?
Pytanie paradoksalnie niebanalne. :D Myśle że trzeba by to rozważyć przez małą retrospekcje.
Dla mnie granie zaczęło się kiedy cichaczem odpaliłem gre Boulder dash na starusienkim Amstradzie mojego brata, jakieś 4 lata miałem. Cała grafika miała 4 kolory (czarny, szary, błękitny i fioletowy ;) ) a gry były bardzo nieskomplikowane, jednak to wtedy były właśnie gry a nie żadne zabawki. Niecałą dekadę później kiedy wróciła mi 'świadomość gier' nadal uważałem tamte doznanie jako pierwszą styczność z prawdziwą grą mimo że trochę się to rozwinęło i były już dostępne pecety generujące piękną grafikę 3d o konsolkach jak psx nie wspomnę. Podobnie z NESem przez wiele lat, możliwości mniejsze niż GBC, jednak w swoim czasie ten sprzęt był synonimem gier wideo i wszyscy wiedzieli co to jest NES i że służy do grania (ok, w polsce era konsol zaczęła się od psx'a).
Teraz kiedy mamy xboxy, ps3, i mocarne pecety GBA oferuje możliwości jak na dobrze podkręconym Snesie. Przepaść techniczna ogromna ale czy to znaczy że gba nie może być pełnoprawną konsolą?
Według mnie liczy się tutaj nie moc sprzętu bo gry z kieszonek nadal potrafią mieć ogromną miodność. Znajdziesz wiele osób które potwierdzą że psx, dreamcast i n64 przebijały o 2 głowy swoimi grami to co pokazała ubiegła generacja. Jak byś poszukał za oceanem to wiele osób powie ci że najpiękniejsze chwile spędziło przy snesie czy atari. Raczej nie mówią tego dlatego że nie stać ich na coś nowego do grania bo jeżeli pamiętają te czasy to teraz pewnie mają prace rodzinę i jeżeli pasja w nich nie wygasła to i nowe konsole. Imho jest to sprawa gameplayu ten naprawdę nie jest zupełnie uzależniony od możliwości sprzętowych co własnie pokazuje GBA.
Ja spędziłem z GBA setki godzin, przeszedłem oba metroidy na avance'a jakieś 40 razy każdy a to chyba znaczy że jednak da się na tym jeszcze grać. ;) Oczywiście trzeba wiedzieć że gry same w sobie znacznie różnią się na stacjonarkach i kieszonkach, nie pograsz w strzelanki i rozbudowane strategie na gba ale ze świecą szukać tak miodnych platformerów 2d na obecnych konsolach. Tyle chyba mam do powiedzenia bo idę na rower, o!

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 12, 2007, 14:45:11 pm »
Chcesz powiedzieć, że mimo słabszej grafiki od xboxa gba swoimi grami i ich grywalnością może zapewnić dużo godzin zabawy ?

Ale jeżeli nfs został wydany na xboxa i gba to chyba rozsądniejszym rozwiązaniem mając obie konsole byłby zakup wersji gry na xbox.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 12, 2007, 15:46:40 pm »
W takie gry jak nfs na GBA sie po prostu nie gra. Są to marne konwersje, szkoda czasu na nie i lepiej grac w gry ktore od początku były przeznaczone na GBA, przede wszystkim masa platformerów.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 12, 2007, 15:53:08 pm »
Czyli exklusivy gba są bdb grami ?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 12, 2007, 16:08:38 pm »
Nie zawsze, ale bardzo często. Zależy od podejście, ile grasz i gdzie, czy masz stacjonarne konsole, ile ich masz, ile możesz pieniędzy przeznaczyć na gry. Dla jednych GBA będzie jakimś badziewiem dla dzieci (podejście niezbyt dobre), gdyż bohater gry ma głowę składającą się z 6 kropek, zaś dla innych idealnym sprzętem. Proste gry, ładne 2D, sporo konwersji ze starszych konsol, może grać gdzie się chce i kiedy się chce.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2007, 19:29:50 pm wysłana przez setezer »

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 12, 2007, 17:00:17 pm »
Pozatym, gdy wciagnie sie w jakas gre na GBA, to mozna przy niej siedziec godzinami. Przy stacjonarnych nie zawsze tak jest (bola oczy, rodzice narzekaja zeby sie wziac do nauki). A na GBA mozna grac zawsze i wszedzie :)

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 12, 2007, 17:21:04 pm »
Chcesz powiedzieć, że mimo słabszej grafiki od xboxa gba swoimi grami i ich grywalnością może zapewnić dużo godzin zabawy ?
Trafnie to ująłeś, ja bym się pod tym podpisał.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 14, 2007, 14:46:04 pm »
Cytat: alibaba
Chcesz powiedzieć, że mimo słabszej grafiki od xboxa gba swoimi grami i ich grywalnością może zapewnić dużo godzin zabawy ?
Oczywiście, jeżeli znajdziesz gry które cię dostatecznie interesują to GBA może być głównym sprzętem do grania nawet jeżeli ma się również przykładowego xboxa. Ja więcej czasu spędziłem z GBA niż GC a gier mam podobną ilość na oba sprzęty.
Cytat: alibaba
Ale jeżeli nfs został wydany na xboxa i gba to chyba rozsądniejszym rozwiązaniem mając obie konsole byłby zakup wersji gry na xbox.
Tutaj tak a to dlatego że są gatunki które nie nadają się na gba przez jego ograniczenia. Jednak jeżeli wolisz jRPG to advane będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż X. :D

Bartek-85

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Konsola do gier ?
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 24, 2007, 10:28:57 am »
Ja uwazam podobnie jak niektorzy koledzy, ze wszystko zalezy od gier. Np. nigdy nie gralo mi sie tak dobrze na zadnej innej konsoli lub PC jesli wzialbym pod uwage golden sun 1 i 2. To sa po prostu gry w ktorych zapominasz, ze grasz na malej konsolce, to nie ma znaczenia przy takich tytuach.

Ogolnie warto miec GBA a to, ze to przenosna konsola nie znaczy ze jest jakas malo grywalna i slabsza niz np. xbox, po prostu jest inna