Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2042989 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 24, 2012, 09:20:58 am »
nie chce tych cepów tłumaczyć, ale jak nie wiadomo jaki soft będzie na tych lapkach, to takie trochę szczekanie.
dla przykładu, mój laptop firmowy kosztuje jakieś 4k (fujitsu, 13" na i5), do tego soft (vpn, ms office, antyvir i jeszcze pare gówien z licencją na korpo) drugie tyle. dodatkowo firma płaci daninę za obsługę helpdesku, no i niektóre programy też wymagają odnawiania licencji co miesiąc.
możliwe, że te 1,4 mln zawiera w sobie wszystko, możliwe że nie i psl w chu** wali. zobaczymy.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 24, 2012, 09:24:10 am »
Tymczasem wróćmy na chwilę do bieżących niusów i wklejania linków. PSL się bawi:

http://www.fakt.pl/PSL-kupuje-laptopy-za-1-4-mln-zlotych-Nowe-laptopy-dla-ludzi-PSL-Super-komputery-dla-PSL,artykuly,169946,1.html

Na cholerę urzędasom laptopy po 12 tysięcy złotych  o_O  Zamiast walki z kryzysem - Crysis 2?
Zdecydowanie czekaja na crysisa 3 i mocno sie przygotowywują na niego  :lol: :lol:

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 24, 2012, 09:26:37 am »
nie chce tych cepów tłumaczyć, ale jak nie wiadomo jaki soft będzie na tych lapkach, to takie trochę szczekanie.
dla przykładu, mój laptop firmowy kosztuje jakieś 4k (fujitsu, 13" na i5), do tego soft (vpn, ms office, antyvir i jeszcze pare gówien z licencją na korpo) drugie tyle. dodatkowo firma płaci daninę za obsługę helpdesku, no i niektóre programy też wymagają odnawiania licencji co miesiąc.
możliwe, że te 1,4 mln zawiera w sobie wszystko, możliwe że nie i psl w chu** wali. zobaczymy.
I kto tu jest lemingiem  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 24, 2012, 09:30:25 am »
czyli ty wiesz, czy przetarg obejmuje sprzęt, czy sprzęt + soft, czy sprzęt + soft + obsługę informatyczną.
skąd tomaszu masz taką wiedzę? podziel się.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 24, 2012, 09:32:31 am »
czyli ty wiesz, czy przetarg obejmuje sprzęt, czy sprzęt + soft, czy sprzęt + soft + obsługę informatyczną.
skąd tomaszu masz taką wiedzę? podziel się.
Nie mam takiej wiedzy, ale w dobie kryzysu gdzie tnie sie wszystko co popadnie, widmo kupna tak drogich laptow jest przerażająca, tak samo jak Tusk sobie kupuje limuzyny z kosmicznym wyposażeniem, jak by mu do czegos to było potrzebne.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 24, 2012, 09:36:32 am »
http://mypis.pl/aktualnosci/1904-na-co-resort-zdrowia-wydal-68-milionow-zlotych   :lol: :lol: a tu mamy 68mln wyrzucone w błoto, a co tam, ludzie na leki nie maja pieniedzy, ale co sobie bedą zabraniać
http://mypis.pl/aktualnosci/1917-resort-oszczedny-inaczej-lekka-reka-wydaje-1-7-mln-zl kolejne 1,7mln przecież to tak małe kwoty, nikt nie zobaczy  :lol: :lol:
Małe sprostowanie na temat grabarczyka, jakis czas temu podawałem, ze bedzie zarabiał 20tys miesiecznie, pomyliłem sie tylko  o 80 tys
 :lol: :lol: http://mypis.pl/aktualnosci/3387-ile-zarobi-grad-ponad-100-tysiecy-miesiecznie
Kocham was PO, jak lekką reką okradacie ten kraj ,a media maja w dupie was krytykować, a potem takie lemingi idą do wyborów i głosują na pedałów z PO
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2012, 09:44:48 am wysłana przez Tomasz »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 24, 2012, 09:39:12 am »
czy ty nie rozumiesz, że 12k na lapka z softem i obsługą informatyczną to jest NORMALNA cena?
nie znamy szczegółów zamówienia, nie wiemy jakie stare komputery urzędnicy mają obecnie w posiadaniu, a gównem smarować jest kurewsko łatwo.
nie twierdzę, że ten przetarg jest ok. mówię otwarcie, że NIE WIEM jaki on jest, bo nic nie wiadomo o nim, poza wartością.
ty wiesz, że gówno/tusk/padaka.

widzisz tomek, leming ślepo podąża za swoim szefem, człowiek rozumny zadaje pytania, skłania się do refleksji. teraz zobacz na swój post i mój post. zobacz jeszcze raz na swój i mój. zobacz gdzie są pytania, gdzie są refleksje, gdzie jest crysis 3 i  :lol:. widzisz różnicę?

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 24, 2012, 09:41:58 am »
czy ty nie rozumiesz, że 12k na lapka z softem i obsługą informatyczną to jest NORMALNA cena?
nie znamy szczegółów zamówienia, nie wiemy jakie stare komputery urzędnicy mają obecnie w posiadaniu, a gównem smarować jest kurewsko łatwo.
nie twierdzę, że ten przetarg jest ok. mówię otwarcie, że NIE WIEM jaki on jest, bo nic nie wiadomo o nim, poza wartością.
ty wiesz, że gówno/tusk/padaka.

widzisz tomek, leming ślepo podąża za swoim szefem, człowiek rozumny zadaje pytania, skłania się do refleksji. teraz zobacz na swój post i mój post. zobacz jeszcze raz na swój i mój. zobacz gdzie są pytania, gdzie są refleksje, gdzie jest crysis 3 i  :lol:. widzisz różnicę?
No własnie zadaje pytania i ch** masz w odpowiedzi, nikt Ci nie powie po co im te komputery z jakim oprogramowanie. I szczeze ch** mnie obchodzi jesli kraj tonie w długach a Ci sobie robia zakupy w najlepsze

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 24, 2012, 09:45:25 am »
A cóż to za oprogramowania proste chłopaki z PSLu mogą używać?  :D

Cytuj
II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu :
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do siedziby Zamawiającego 180 sztuk komputerów
przenośnych, z podziałem na następujące zadania częściowe:
a) 125 sztuk komputerów przenośnych;
b) 55 sztuk komputerów przenośnych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (minimalne parametry techniczne komputerów przenośnych)
zawarto w załącznikach nr 1a i 1b do SIWZ.
3. Prowadzone postępowanie na zakup i dostawę komputerów przenośnych ma na celu rozbudowę
istniejącej obecnie u Zamawiającego infrastruktury sprzętowej w warstwie stacji roboczych. Wskazanie
przez Zamawiającego w załącznikach nr 1a i 1b do SIWZ określonego systemu operacyjnego nastąpiło
po przeanalizowaniu systemów operacyjnych dostępnych dla komputerów użytkowników końcowych.
Wybranie konkretnego systemu operacyjnego dla warstwy stacji roboczych podyktowane jest wymaganiami
funkcjonalnymi użytkowanych podstawowych systemów produkcyjnych Zamawiającego wspomagających
obsługę mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej, pracujących pod systemem Windows, a także kilkunastu
zakupionych poprzednio i użytkowanych w dalszym ciągu aplikacji wspomagających zadania służbowe
Zamawiającego, które wg wiedzy Zamawiającego nie posiadają wersji dla systemów innych niż Microsoft
Windows XP/VISTA/7. Ponadto Zamawiający posiada licencje na oprogramowanie Microsoft Office dedykowane
dla systemów Microsoft Windows, oraz oprogramowanie antywirusowe Symantec Antivirus
również z licencjami
dla Microsoft Windows.

http://www.arr.gov.pl/data/00141/ogloszenie_zp_arr_19072012_pn22.pdf

O żadnej obsłudze mowy nie ma. Office i antywirus odpadają. Niestety nie udało mi się znaleźć załącznika z minimalną specyfikacją.

Aha s00s, jaki typ obsługi mógłby tak bardzo wywindować cenę?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 24, 2012, 09:53:30 am »
No własnie zadaje pytania i ch** masz w odpowiedzi, nikt Ci nie powie po co im te komputery z jakim oprogramowanie. I szczeze ch** mnie obchodzi jesli kraj tonie w długach a Ci sobie robia zakupy w najlepsze

no proszę, a Iras znalazł  :lol:

@iras
obsługa to np. całodobowy helpdesk i utrzymanie serwerów, ale widać wyraźnie, że tutaj to w ogóle nie ma miejsca i teraz mogę przyznać, że łatwo im się wydaje publiczne pieniądze. zdecydowanie za łatwo.
btw. może dobrze, że nie znalazłeś tej specyfikacji minimalnej, bo okazało by się, że kupują zwykłe i5 z windowsem i officem za 12k, a wtedy to tylko wku** pozostaje. 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 24, 2012, 09:56:20 am »
Ależ wcale bym się nie zdziwił, bo tak przetargi wyglądają - zamiast taniej, bo duże zamówienie, to znacznie drożej od cen rynkowych.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 24, 2012, 09:59:24 am »
czekaja na crysisa 3 i mocno sie przygotowywują na niego  :lol: :lol:

I co, znowu wina PO? PSL jest jedyną partią, z którą PiS może stworzyć koalicję, ponieważ jest to partia-prostytutka już od 20 lat. Ale wtedy byłoby wszystko ok, prawda? A jak jest z PO to be?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 24, 2012, 10:03:33 am »
czekaja na crysisa 3 i mocno sie przygotowywują na niego  :lol: :lol:

I co, znowu wina PO? PSL jest jedyną partią, z którą PiS może stworzyć koalicję, ponieważ jest to partia-prostytutka już od 20 lat. Ale wtedy byłoby wszystko ok, prawda? A jak jest z PO to be?

to już przerabialiśmy. tomek zapewne miał wyjebano na to, że kaczyński kumał się z leperem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 24, 2012, 10:54:37 am »
Zwykle te przetargi państwowe tak wyglądają. Ale wątpię by była to wyłącznie wina PO. Po prostu zajmują się nimi ludzie, którzy chu** się znają na swojej robocie i ogólnie mają wszystko w dupie, bo to przecież nie ich kasa. Kumpel pracuje w niezbyt dużej firmie geo-informatycznej (tworzenie map terenu, map sieci energetycznych itd.) i gadał, że  wygrała ona przetarg na ponad 6,5 mln, natomiast koszt realizacji tego przetargu to tak 200-400tyś. (zł). Fakt, że potrącą firmie trochę kasy, bo nie wyrobią się w terminie, ale to nie zmienia faktu, że wkład państwa jest kompletnie nieproporcjonalny do kosztów przedsięwzięcia. Inna sprawa, że większość pracowników w owej firmie nie ma podpisanej umowy na stałe, a wypłata to niecałe 2 klocki. Tak ten poj**any świat się kręci.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 24, 2012, 11:00:10 am »
Inna sprawa, że większość pracowników w owej firmie nie ma podpisanej umowy na stałe, a wypłata to niecałe 2 klocki. Tak ten poj**any świat się kręci.

Niech żyje castorowy kapitalizm!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 24, 2012, 11:09:24 am »
Niech żyje castorowy kapitalizm!

Pracownik przykuty do krzesła i pracy zmienić nie może? Niech żyje ubezwłasnowolnienie społeczeństwa!

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 24, 2012, 11:53:09 am »
wygrała ona przetarg na ponad 6,5 mln, natomiast koszt realizacji tego przetargu to tak 200-400tyś. (zł)
W takiego wała to ciężko mi uwierzyć z powodu niewiedzy, lub musiał być o wiele grubszy (dogadania się wszystkich firm składających ofertę, bo jak przykładowo 5 startuje i złoży ofertę z zajebistym rozrzutem cenowym, to coś jest nie halo nawet odrzucając najdroższą i najtańszą). Jednak przy przetargach nie siedzą tacy imbecyle. Też mam styczność, ale w branży budowlano-montażowej i ktoś jednak zauważyłby, że robota warta stosunkowo niewiele została przewartościowana ponad 16krotnie. Tutaj jednak temat zwykle finansowany jest z Unii i dokładniej liczą pieniążki, bo trzeba się później z nich rozliczać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2012, 11:57:13 am wysłana przez Kert »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 24, 2012, 12:09:15 pm »
czekaja na crysisa 3 i mocno sie przygotowywują na niego  :lol: :lol:

I co, znowu wina PO? PSL jest jedyną partią, z którą PiS może stworzyć koalicję, ponieważ jest to partia-prostytutka już od 20 lat. Ale wtedy byłoby wszystko ok, prawda? A jak jest z PO to be?
Jest jeszcze solidarna polska, licze na dobry wynik sondażowy dla tej parti

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 24, 2012, 12:11:21 pm »
czekaja na crysisa 3 i mocno sie przygotowywują na niego  :lol: :lol:

I co, znowu wina PO? PSL jest jedyną partią, z którą PiS może stworzyć koalicję, ponieważ jest to partia-prostytutka już od 20 lat. Ale wtedy byłoby wszystko ok, prawda? A jak jest z PO to be?

to już przerabialiśmy. tomek zapewne miał wyjebano na to, że kaczyński kumał się z leperem.
PIS chciał wtedy z PO ale sie wypieli na nich, z kimś bedą musieli najprawdopodobniej zrobic koalicje, chyba ze wygraja bezapelacyjnie wybory

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 24, 2012, 12:25:12 pm »
Jednak przy przetargach nie siedzą tacy imbecyle.

Arjusiur? Z artykułu o zusie, który ktoś tu kiedyś wrzucał:

Cytuj
Przetargi organizowane przez ZUS to temat rzeka. W tym miejscu przypomnijmy tylko przetarg na dostawę kart-identyfikatorów dla emerytów. Kryterium wyboru była cena. ZUS otrzymał cztery oferty. Wybrał najdroższą. Najtańsza oferta została odrzucona ze względu na "rażąco niską cenę". Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż firma, która wygrała przetarg, wygrała również poprzedni przetarg na dostawę takich kart. Produkcję tych kart zleciła wówczas podwykonawcy. Tym podwykonawcą okazała się być ta sama firma, która bezpośrednio w przetargu zaproponowała najtańszą ofertę z "rażąco niską ceną".

Jak dla mnie, to jednak imbecyle  :whistle:

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 24, 2012, 12:26:37 pm »
Cytuj
Przetargi organizowane przez ZUS to temat rzeka. W tym miejscu przypomnijmy tylko przetarg na dostawę kart-identyfikatorów dla emerytów. Kryterium wyboru była cena. ZUS otrzymał cztery oferty. Wybrał najdroższą. Najtańsza oferta została odrzucona ze względu na "rażąco niską cenę". Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż firma, która wygrała przetarg, wygrała również poprzedni przetarg na dostawę takich kart. Produkcję tych kart zleciła wówczas podwykonawcy. Tym podwykonawcą okazała się być ta sama firma, która bezpośrednio w przetargu zaproponowała najtańszą ofertę z "rażąco niską ceną".
:lol: :lol: :lol:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 24, 2012, 12:35:34 pm »
Nie znam branży informatycznej, ale takie wały, o ile nie jest to jakaś innowacyjna technologia, na której się mało kto zna, w mojej branży raczej nie przechodzą z powodu niewiedzy, a przede wszystkim z "ugadania" i korupcyjnych machinacji. Tutaj istnieje większe zagrożenie dla Wykonawcy, że coś zbyt słabo wyceni i potem musi się spinać i liczyć straty. No ale to zupełnie inna para kaloszy.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 24, 2012, 12:39:22 pm »
Jednak przy przetargach nie siedzą tacy imbecyle.

Arjusiur? Z artykułu o zusie, który ktoś tu kiedyś wrzucał:

Cytuj
Przetargi organizowane przez ZUS to temat rzeka. W tym miejscu przypomnijmy tylko przetarg na dostawę kart-identyfikatorów dla emerytów. Kryterium wyboru była cena. ZUS otrzymał cztery oferty. Wybrał najdroższą. Najtańsza oferta została odrzucona ze względu na "rażąco niską cenę". Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż firma, która wygrała przetarg, wygrała również poprzedni przetarg na dostawę takich kart. Produkcję tych kart zleciła wówczas podwykonawcy. Tym podwykonawcą okazała się być ta sama firma, która bezpośrednio w przetargu zaproponowała najtańszą ofertę z "rażąco niską ceną".

Jak dla mnie, to jednak imbecyle  :whistle:
Taki jest obraz rzadów PO ciągłe wtopy, za nasze publiczne pieniadze

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 24, 2012, 12:48:44 pm »
Jednak przy przetargach nie siedzą tacy imbecyle.

Arjusiur? Z artykułu o zusie, który ktoś tu kiedyś wrzucał:

Cytuj
Przetargi organizowane przez ZUS to temat rzeka. W tym miejscu przypomnijmy tylko przetarg na dostawę kart-identyfikatorów dla emerytów. Kryterium wyboru była cena. ZUS otrzymał cztery oferty. Wybrał najdroższą. Najtańsza oferta została odrzucona ze względu na "rażąco niską cenę". Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż firma, która wygrała przetarg, wygrała również poprzedni przetarg na dostawę takich kart. Produkcję tych kart zleciła wówczas podwykonawcy. Tym podwykonawcą okazała się być ta sama firma, która bezpośrednio w przetargu zaproponowała najtańszą ofertę z "rażąco niską ceną".

Jak dla mnie, to jednak imbecyle  :whistle:

Nie wiem co Kert powie, ale ja mogę ci powiedzieć z doświadczenia, że to bzdura. Oferent z "rażąco niską ceną" idzie od razu do Sądu Arbitrażowego, gdzie na dzień dobry uznają jego racje i zlecą powtórzenie przetargu. Wiem, ponieważ sam tak robiłem brechtając się z łajz co to papiery konkurencji robili.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 24, 2012, 12:50:12 pm »
Nie wiem co Kert powie, ale ja mogę ci powiedzieć z doświadczenia, że albo to bzdura. Oferent z "rażąco niską ceną" idzie od razu do Sądu Arbitrażowego, gdzie na dzień dobry uznają jego racje i zlecą powtórzenie przetargu.
Z Chinczykami na A2 cos im nie wyszlo.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 24, 2012, 12:58:57 pm »
Nie wiem co Kert powie, ale ja mogę ci powiedzieć z doświadczenia, że to bzdura. Oferent z "rażąco niską ceną" idzie od razu do Sądu Arbitrażowego, gdzie na dzień dobry uznają jego racje i zlecą powtórzenie przetargu. Wiem, ponieważ sam tak robiłem brechtając się z łajz co to papiery konkurencji robili.
Nie wiem, jak tutaj było, ale zdarza się w zależności od procedur, że odrzuca się najwyższą i najniższą ofertę z wyniku przetargu, co chyba jest rzadkością, bo do współczynnika bierze się zwykle ofertę najtańszą.
Zresztą to straszna bzdura. Zanim podpisze się umowę (a tutaj czasu jest mało niestety na formalności - ale to też zależy, jeśli płaci "polski podatnik" i nie trzeba się tak spowiadać na zewnątrz, to pewnie jest większy luz, jak kasę daje Unia, to jest większa spinara) z firmą, która dała najniżej, to się ją "prześwietla" i już nie raz była taka sytuacja, że wchodziła firma z drugą w kolejności ceną. Niestety, tutaj też jest pole do manewru na "podkładanie świń" przez konkurencję.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 24, 2012, 13:01:19 pm »
Ale że co bzdura? Takiej sytuacji nie było czy o co Castorkowi chodzi?

http://www.rp.pl/artykul/361712.html

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 24, 2012, 13:14:56 pm »
wygrała ona przetarg na ponad 6,5 mln, natomiast koszt realizacji tego przetargu to tak 200-400tyś. (zł)
W takiego wała to ciężko mi uwierzyć z powodu niewiedzy, lub musiał być o wiele grubszy (dogadania się wszystkich firm składających ofertę, bo jak przykładowo 5 startuje i złoży ofertę z zajebistym rozrzutem cenowym, to coś jest nie halo nawet odrzucając najdroższą i najtańszą). Jednak przy przetargach nie siedzą tacy imbecyle. Też mam styczność, ale w branży budowlano-montażowej i ktoś jednak zauważyłby, że robota warta stosunkowo niewiele została przewartościowana ponad 16krotnie. Tutaj jednak temat zwykle finansowany jest z Unii i dokładniej liczą pieniążki, bo trzeba się później z nich rozliczać.
Liczy się też czas wykonania zlecenia. Owa firma podobno daje termin np. 2 miesiące, choć i tak wie, że się nie wyrobi. A umowa jest tak zrobiona, że później muszą płacić dość wysokie odsetki (np. milion w plecy - ale to ich i tak średnio obchodzi, bo liczy się przede wszystkim wygranie przetargu). Szczegółów jednak nie znam. Może kumplowi się coś poj**ało, ale jak mówił o tym to był dość mocno przekonany, że tak mniej więcej się to odbywa.

Inna sprawa, że większość pracowników w owej firmie nie ma podpisanej umowy na stałe, a wypłata to niecałe 2 klocki. Tak ten poj**any świat się kręci.

Niech żyje castorowy kapitalizm!
Sam kapitalizm nie jest taki zły, tylko ludzie są strasznie egoistyczni i pazerni (zarabiają grube miliony, a jak mają podnieść wypłaty o stówę czy dwie, to bronią się rękami i nogami i odwlekają jak tylko się da - tak jest przynajmniej tam gdzie ja pracuję, ale to nie jest żaden wyjątek a powiedziałby wręcz, że reguła). Zdecydowanie przydałby się inny system ekonomiczny (wyrównujący rozbieżności klasowe), jednak małe są na to szanse (władzę trzymają grupy uprzywilejowane i nie jest w ich interesie, by coś w tej materii uległo zmianie).

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 24, 2012, 15:31:40 pm »
Ale że co bzdura? Takiej sytuacji nie było czy o co Castorkowi chodzi?

http://www.rp.pl/artykul/361712.html

Z twojego artykułu:

Cytuj
QARTIS odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej i uzyskała korzystne rozstrzygnięcie. ZUS musiał powtórzyć przetarg.

Liczy się też czas wykonania zlecenia. Owa firma podobno daje termin np. 2 miesiące, choć i tak wie, że się nie wyrobi. A umowa jest tak zrobiona, że później muszą płacić dość wysokie odsetki (np. milion w plecy - ale to ich i tak średnio obchodzi, bo liczy się przede wszystkim wygranie przetargu). Szczegółów jednak nie znam. Może kumplowi się coś poj**ało, ale jak mówił o tym to był dość mocno przekonany, że tak mniej więcej się to odbywa.

SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunów Zamówienia) zawsze zawiera informacje o czasie dostawy, jeśli jest to przetarg o charakterze otwartym, a nie np.: negocjacje czy zakup z wolnej ręki.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2012, 15:33:45 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 24, 2012, 15:42:03 pm »
Ale że co bzdura? Takiej sytuacji nie było czy o co Castorkowi chodzi?

http://www.rp.pl/artykul/361712.html

Z twojego artykułu:

Cytuj
QARTIS odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej i uzyskała korzystne rozstrzygnięcie. ZUS musiał powtórzyć przetarg.

No i?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 24, 2012, 16:49:42 pm »

No i?

No i ZUS dał dupy, firma poszła do sądu arbitrażowego i wygrała. System działa. To, że instytucje państwowe robią wały to wiadomo nie od dzisiaj, ale z doświadczenia wiem, że w SA kochają patrzeć urzędnikom na ręce.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 24, 2012, 18:19:39 pm »
No i ZUS dał dupy, firma poszła do sądu arbitrażowego i wygrała.

No.

Cytuj
QARTIS odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej i uzyskała korzystne rozstrzygnięcie. ZUS musiał powtórzyć przetarg. Ale ponownie wybrał najdroższą ofertę firmy Intertrading.

A poza tym nie wiem, jak się to ma do twojego wcześniejszego bzdura.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 24, 2012, 18:23:18 pm »
Krwa, to sie nazywa manipulacja. :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 24, 2012, 19:45:56 pm »
miliardy sa wydawane na kosciol, a wy sie milionamy zajmujecie...najwiekszy przekret to konkordat  :lol:

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 26, 2012, 21:42:21 pm »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 26, 2012, 21:56:44 pm »
miliardy sa wydawane na kosciol, a wy sie milionamy zajmujecie...najwiekszy przekret to konkordat  :lol:
Gdyby nie kosciół ciebie by nie było  :lol: :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 26, 2012, 22:04:00 pm »
?

miliardy sa wydawane na kosciol, a wy sie milionamy zajmujecie...najwiekszy przekret to konkordat  :lol:
Pójdę dalej. Biliony są wywożone na Kajmany, a ty się miliardami zajmujesz. ;)

http://nowyobywatel.pl/2012/07/26/zlodzieje-z-bogatych-sfer/
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2012, 22:06:34 pm wysłana przez tarniak »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 27, 2012, 02:01:39 am »
miliardy sa wydawane na kosciol, a wy sie milionamy zajmujecie...najwiekszy przekret to konkordat  :lol:
Gdyby nie kosciół ciebie by nie było  :lol: :lol:
Nie wiem co ma kościół do czyjegoś istnienia.
W każdym razie to że kościół ma jakieś zasługi w przeszłości, to nie znaczy, że teraz ma nas wszystkich okradać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2012, 02:21:07 am wysłana przez Wulfen »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 27, 2012, 12:36:23 pm »
miliardy sa wydawane na kosciol, a wy sie milionamy zajmujecie...najwiekszy przekret to konkordat  :lol:
Gdyby nie kosciół ciebie by nie było  :lol: :lol:

Co kur**? :lol:

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 27, 2012, 12:39:33 pm »
On wam miedzy wierszami mowi, ze wasi ojcowie to ksieza. :troll: