Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2140152 razy)

0 użytkowników i 83 Gości przegląda ten wątek.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4200 dnia: Czerwca 17, 2014, 20:25:07 pm »
A kiedy został podwyższony podatek VAT?
PIT został obniżony w 2009 roku za rządów Donalda Tuska.
Kaczyński nawet zapowiada ze jak dojdzie do wladzy to podwyzszy podatki
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/437009,kaczynski-pis-chce-wprowadzic-nowa-stawke-pit-na-poziomie-39.html
Chyba nie umiesz czytać.
Nie umiałeś odpowiedzieć na pytanie wiec musiałem odpowiedzieć za ciebie  :roll: i przy okazji poinformować wszystkich pisowców kto tak na prawdę obniżył PIT.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4201 dnia: Czerwca 17, 2014, 20:29:43 pm »
No dobrze, odpowiedziałeś za mnie na swoje pytanie, teraz odpowiedz na moje. Nie wiem, kto tutaj w ogóle twierdzi, że PIT obniżył PiS. Jeżeli ktoś tak twierdził, to daj cytat.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4202 dnia: Czerwca 17, 2014, 20:31:28 pm »
i np. vat

i zamrożona kwota wolna od podatku oraz progi podatkowe, co przy rosnących dochodach efektywnie zwiększyło obciążenie podatkowe obywateli.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4203 dnia: Czerwca 17, 2014, 21:04:19 pm »
i np. vat

i zamrożona kwota wolna od podatku oraz progi podatkowe, co przy rosnących dochodach efektywnie zwiększyło obciążenie podatkowe obywateli.

I tak będzie udawał że nie widzi.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4204 dnia: Czerwca 17, 2014, 21:41:04 pm »
No dobrze, odpowiedziałeś za mnie na swoje pytanie, teraz odpowiedz na moje. Nie wiem, kto tutaj w ogóle twierdzi, że PIT obniżył PiS. Jeżeli ktoś tak twierdził, to daj cytat.
wystarczy sobie wpisać na przykład "becetol pit" i  ci wyskakuje, nie mówiąc  ile razy o tym mówił Tomasz.
VAT oczywiście podniosło PO co jednak i tak nie spowodowało wzrostu podatków do poziomu jaki panował za pis.


svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4205 dnia: Czerwca 17, 2014, 21:43:40 pm »
VAT oczywiście podniosło PO co jednak i tak nie spowodowało wzrostu podatków do poziomu jaki panował za pis.
Jeżeli PO podniósł VAT z 22 do 23%, to jak to może nie spowodować wzrostu podatku, jaki panował za czasów PiSu?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4206 dnia: Czerwca 17, 2014, 21:45:13 pm »
No dobrze, odpowiedziałeś za mnie na swoje pytanie, teraz odpowiedz na moje. Nie wiem, kto tutaj w ogóle twierdzi, że PIT obniżył PiS. Jeżeli ktoś tak twierdził, to daj cytat.
wystarczy sobie wpisać na przykład "becetol pit" i  ci wyskakuje, nie mówiąc  ile razy o tym mówił Tomasz.
VAT oczywiście podniosło PO co jednak i tak nie spowodowało wzrostu podatków do poziomu jaki panował za pis.

Wpisałem i widzę tylko twoje wypowiedzi :(

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4207 dnia: Czerwca 17, 2014, 22:25:57 pm »
Co za lunatyk :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4208 dnia: Czerwca 17, 2014, 22:27:47 pm »
Czy popieranie PO jest w ogóle zgodne z naukami Krula?

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4209 dnia: Czerwca 17, 2014, 22:31:41 pm »
Nie. Kiedy mierzył się kandydat PiS oraz PO w drugiej turze wyborów prezydenckich, Krul poparł PiS, mówiąc że rządy PO to najgorsze co przydarzyło się Polsce.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4210 dnia: Czerwca 17, 2014, 23:11:03 pm »
Gdy PiS wygrał i trochę porządził to chyba mówił coś podobnego, tyle że w drugą stronę. Narzekał na Kaczyńskich i bardziej popierał PO.

W ogóle mówić, że rządy PiSu czy PO są gorsze od rządów SLD to imo już przesada. AWS też zresztą nie radził sobie najlepiej. Paweł Jasienica, znakomity polski historyk, w "Polsce Jagiellonów" dobrze ujął ten sposób myślenia:

"Jest bardzo charakterystyczne, że nawet rozważni i inteligentni ludzie będący w opozycji przez 15 lat i dłużej, w końcu tracą dystans i już odruchowo zaczynają powtarzać <Nie!> na wszelkie oznaki sprzeciwu i buntu wobec ich poglądów" (dość niedokładny cytat z pamięci, ogólny sens chyba jednak zachowałem).

Myślę, że z powodzeniem można odnieść to właśnie do Korwina.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4211 dnia: Czerwca 17, 2014, 23:15:44 pm »
Gdy PiS wygrał i trochę porządził to chyba mówił coś podobnego, tyle że w drugą stronę. Narzekał na Kaczyńskich i bardziej popierał PO.

To już było po latach rządów zarówno PO i PiS więc miał porównanie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4212 dnia: Czerwca 17, 2014, 23:30:52 pm »
No tak, rozumiem. Chodzi mi tylko o to, że jeśli ktoś krytykuje każdy następny rząd, których dochodzi do władzy, że jest "gorszy niż wszystkie poprzednie", to chyba z jego myśleniem jest coś nie tak. Ja odczułem wyraźną poprawę sytuacji w Polsce od czasów rządów PiSu (mam tu na myśli rozwój infrastruktury, spadek przestępczości, wzrost płac, spadek bezrobocia itd.).

Spidey^

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4213 dnia: Czerwca 18, 2014, 00:41:28 am »
i rozumiem ze ty w to jak kazdy pisowiec bezkrytycznie uwierzyłeś. Najwieksza panika i uciekczka polakow z kraju miala miejsce za rzadow pis, kiedy  pod okupacja pis ucieklo 800tys ludzi. Reszta to klamstwa i polprawdy prosto z wydzialow propagandy pis.
Nigdy nie głosowałem na PIS. Niewiele wcześniej otworzono granice więc z Polski wyjeżdżało w tamtym okresie mnóstwo osób. Rozumiem, że Amber Gold czy afera taśmowa to też według ciebie kłamstwa i "półprawdy"?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2014, 02:14:55 am wysłana przez amsterdream »

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4214 dnia: Czerwca 18, 2014, 09:43:08 am »
Wielkim fanem tej Marysi nie byłem, ale jak TVN robi taką nagonkę i tworzy taki alternatywny głos pokolenia, który niby reprezentuje Dawid Kwiatkowski, farbowany gej oraz córka posła PO - to pozostaje mi tylko kibicować blondynie, która przestraszyła cały czerwony establishment.

http://wpolityce.pl/media/201060-nagonka-tvn-u-na-marysie-sokolowska-emo-nastolatek-i-corka-posla-po-mowili-o-prawdziwym-glosie-swojego-pokolenia

Zresztą fajny obraz swoich młodych wyborców PO promuje :lol:



Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4215 dnia: Czerwca 18, 2014, 13:47:21 pm »
Najsmutniejsze, że taka banda tępaków to faktycznie jest głos liceum. Większość ma w dupie politykę czy w ogóle interesowanie się sprawami państwa. Ta cała sokołowska jak się wypowiadała publicznie, to też nie zabłysnęła, ale i tak była lepsza od tych emo-gejów i córki posła PO.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4216 dnia: Czerwca 18, 2014, 15:28:05 pm »


Jeśli dopadłby ktoś zapis tekstowy całego nagrania, to niech poda linka, bo w takiej jakości nie chce mi się słuchać.


Taśmy "Wprost". "Opozycja zaskoczona, działa chaotycznie"
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/komentarze/news-tasmy-wprost-opozycja-zaskoczona-dziala-chaotycznie,nId,1445357

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4217 dnia: Czerwca 18, 2014, 19:07:51 pm »
Próba podreperowania wizerunku po tekście tej gówniary mizerna, ale stawanie w obronie laski, która zabłysnęła polityczną anegdotką na poziomie gimnazjalnym jest jeszcze słabsze. TÓSK JEST ZDRAJCOM BO SPRZEDAŁ POLSKE. Wiem, że oczekiwania względem młodzieży jednak z każdym dniem maleją, ale dajcie pany spokój... Już by lepiej było jakby powiedziała "TUSK ch**", bo przynajmniej byłoby większe pierdolnięcie (a poziom podobny).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4218 dnia: Czerwca 18, 2014, 20:20:33 pm »
Zachowanie tej gówniary było strasznie żenujące i w dodatku niestety nie jest odosobnione. Wielu młodych myśli podobnie, chociaż tak naprawdę uja wiedzą o polityce, a tym bardziej o działalności rządu i pracy polityków. Właściwie wszyscy opieramy się tylko na poszlakach i z gmatwaniny dostępnych informacji musimy urabiać sobie zdanie, które jest dalekie od realnego obrazu sytuacji (nie bronię tu polityków, po prostu twierdzę, że wyrobienie sobie zdania na temat ich kompetencji i działalności jest cholernie trudnym zadaniem dla zwykłego szaraczka). Dlatego bardzo martwi mnie myślenie w stylu "wyjdźmy na ulice, wypierdolmy rząd, a potem wszystko się jakoś ułoży, bo gorzej być nie może". Wyjątkowo krótkowzroczny sposób patrzenia na całą machinę polityczno-rynkową.
 
Co do taśm, to jestem ciekaw, kto mógł je nagrywać, skoro opozycja nie wydaje się być jasno powiązana z ich ujawnieniem? W każdym razie na taśmach najbardziej zyskał PiS, który już prawie może być pewien wygranej w kolejnych wyborach.


Produkcja przemysłowa rośnie, ale wolniej od oczekiwań
http://www.forbes.pl/produkcja-przemyslowa-rosnie-ale-wolniej-od-oczekiwan,artykuly,178496,1,1.html

Prezydent: Bolesne zjawisko. Przeżywamy kryzys
Cytuj
"Patrząc na sprawy polskie, przeżywamy kryzys, w którym niewątpliwie się znaleźliśmy ze względu na nowe, bolesne zjawisko, jakim są ujawnione, nielegalnie nagrane taśmy z nielegalnego podsłuchu. Wszyscy to przeżywamy, wszyscy to analizujemy, wszyscy wstydzimy się, wszyscy myślimy z troską o państwie polskim" - mówił prezydent w Sopocie podczas uroczystości zasadzenia dębu wolności w Parku Północnym.

Komorowski zaznaczył, że to "nie pierwsze bolesne doświadczenie" w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. "Możemy powiedzieć - różnego rodzaju afer, skandali, bolesnych zjawisk w tej historii 25-lecia było wiele" - wskazał Komorowski. Powtórzył, że mimo to 25-lecie jest wielkim sukcesem.

"Bo tak to już jest z wolnością, że czasami ją trzeba budować, zagospodarowywać nawet pomimo bólu, albo poprzez ból, poprzez wątpliwości, obawy, zagospodarowywać na przekór złym okolicznościom. Wtedy ta wolność lepiej smakuje, piękniej rośnie" - zaznaczył prezydent.
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/informacje/news-prezydent-bolesne-zjawisko-przezywamy-kryzys,nId,1445417

RN PGNiG zawiesiła Andrzeja Parafianowicza
http://www.forbes.pl/rn-pgnig-zawiesila-andrzeja-parafianowicza,artykuly,178500,1,1.html

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4219 dnia: Czerwca 18, 2014, 20:23:59 pm »
Komór jak całe po podwójnie podkreśla, że taśmy są" nielegalne" za to nic o nielegalnych ustaleniach prezesa nbp z rzędem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4220 dnia: Czerwca 18, 2014, 20:40:49 pm »
Niewątpliwie Tusk i Komor zostali postawieni w bardzo trudnej, niezręcznej sytuacji. Ciężko im będzie się z tego wykaraskać bez szwanku dla reputacji partii. Z jednej strony muszą grać rolę przejętych i oburzonych, a z drugiej łagodzić negatywny oddźwięk, minimalizując niechęć społeczeństwa. A podobno tych nagrań jest łącznie 900 godzin, więc niejedno może jeszcze zostać ujawnione. Kaczyński zaciera rączki, a inne partie też spróbują coś na tym ugrać.

lupinator

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4221 dnia: Czerwca 18, 2014, 21:04:09 pm »
Wprost teraz ma zdziwko, że im chcą komputery zabrać i że w ogóle coś dawać muszą :D Jakie taśmy?

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4222 dnia: Czerwca 18, 2014, 21:25:46 pm »
Wprost teraz ma zdziwko, że im chcą komputery zabrać i że w ogóle coś dawać muszą :D Jakie taśmy?
Bo nie muszą nic dawać. Posłuchaj komentatora na TVN24 chociażby.

Jedynie sąd może wydać nakaz ukazania materiałów, które są objęte tajemnicą dziennikarską.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4223 dnia: Czerwca 18, 2014, 21:31:34 pm »
Lol służby wpadają do redakcji gazety i rekwirują prywatne komputery na których są dowody rządowych afer - jeśli jeszcze ktoś twierdził że Tusk to inny komuch niż Janukowicz, Łukaszenko czy Putin to właśnie pozbył się wszelkich złudzeń.

http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/id,3567/Koniec-Tuska.html

Cytuj
W pewnym sensie PO doszła do podobnego momentu, jakim dla PZPR był stan wojenny. Pozory zarzucono, maski opadły. Widzimy, do czego zdolna jest ta ekipa, gdy znajdzie się w „stanie dygotalnym”, widzimy też, kim naprawdę są te indywidua, udające dotąd dziennikarzy, którzy ochoczo i spontanicznie rzucili się rozgrzeszać i wspierać bandyckie decyzje władzy.

4 czerwca skończył się komunizm. Niemal równo 25 lat po tym, tuż po hucznych i obłudnych obchodach „święta wolności”, skończyła się moralna legitymizacja III RP. Jeśli dotąd mieć mogliśmy, niczym w „Folwarku Zwierzęcym” Orwella wątpliwości, kto jest człowiekiem, a kto świnią – to od tego momentu wszystko staje się jasne.

Jak zwykle celnie.

lupinator

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4224 dnia: Czerwca 18, 2014, 21:39:01 pm »
Wprost teraz ma zdziwko, że im chcą komputery zabrać i że w ogóle coś dawać muszą :D Jakie taśmy?
Bo nie muszą nic dawać. Posłuchaj komentatora na TVN24 chociażby.

Jedynie sąd może wydać nakaz ukazania materiałów, które są objęte tajemnicą dziennikarską.
Słuchałem, chodzi mi o zdziwko.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4225 dnia: Czerwca 18, 2014, 21:40:31 pm »
No zdziwko, bo to kur** bezprawie. Weszli i wbrew prawu coś robią. No przecież to jakaś paranoja.

Marins

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4226 dnia: Czerwca 18, 2014, 22:10:24 pm »
Całe to PO już popierdoliło  :lol: :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4227 dnia: Czerwca 18, 2014, 22:34:43 pm »

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4228 dnia: Czerwca 18, 2014, 22:38:01 pm »
Co jak co, ale od kilku dni TVN ładnie jedzie po PO. :]

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4229 dnia: Czerwca 18, 2014, 22:44:39 pm »
Szczury zaczynająspierdalać z tonącego okrętu?  :angel:

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4230 dnia: Czerwca 18, 2014, 22:52:20 pm »
Najwyraźniej.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4231 dnia: Czerwca 18, 2014, 23:05:00 pm »
Chyba już nikt tego tam nie ogarnia. :roll:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4232 dnia: Czerwca 18, 2014, 23:05:59 pm »
A wybory i tak wygrają...

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4233 dnia: Czerwca 18, 2014, 23:13:58 pm »
We wtorek rano jak miałem włączony TV i był ten cały przegląd prasy w DDTVN gdzie mówiono o tej aferze to mówili "Najbardziej ciekawe jest, kto to nagrywał i po co?" "Czyli w sumie chcieli pomóc Polsce bo rozmawiali o problemach gospodarczych" ...LOL

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4234 dnia: Czerwca 18, 2014, 23:56:57 pm »
Oglądam sobie TVP Info i Blumsztajn (Gazeta wyborcza) tak niemiłosiernie chciał bronić prokuraturę i abw, że masakra :lol: Chyba jedyny z dziennikarskiej świty, który uważa, że rząd świetnie zrobił (jak mi ktoś powie, o tym, że prokuratura jest niezależna od tusków i innych sienkiewiczów - tak samo jak NBP jest niezależny :lol: ) wysyłajać agentów abw do zabrania komputerów z redakcji wprost. Do tego niezły ubaw miałem, jak Latkowski oznajmił, że agenci nie umieją skopiować materiałów z macintosha :lol: Do tego zostawili w popłochu swoją walizkę :lol:

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4235 dnia: Czerwca 18, 2014, 23:58:48 pm »
Oglądamy sobie na żywo w tvn powolny upadek tego rządu.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4236 dnia: Czerwca 19, 2014, 04:27:48 am »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4237 dnia: Czerwca 19, 2014, 09:51:28 am »
No zdziwko, bo to kur** bezprawie. Weszli i wbrew prawu coś robią. No przecież to jakaś paranoja.

panikują. domyślam się, że sprawę ujawnił kwachu albo kaczmarek. jeden i drugi mają zapewne jeszcze mnóstwo kolegów w służbach i ich sprawy ładnie zbiegły się w czasie z ujawnieniem taśm (chociaż uj wie czy rzeczywiście tak jest). co więcej, jestem pewien, że te "przecieki" to jest tylko ostrzeżenie. w końcu tusk wie dokładnie o czym i z kim rozmawiali jego ludzie u sowy, także prawdziwie ciężkie działa czekają na ujawnienie.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4238 dnia: Czerwca 19, 2014, 10:00:43 am »
We wtorek rano jak miałem włączony TV i był ten cały przegląd prasy w DDTVN gdzie mówiono o tej aferze to mówili "Najbardziej ciekawe jest, kto to nagrywał i po co?" "Czyli w sumie chcieli pomóc Polsce bo rozmawiali o problemach gospodarczych" ...LOL

To jeszcze nic, przypominam że w ten sam wtorek na naszym forum:

rządy platformy obywatelskiej są najlepszymi rządami w historii III RP

 :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4239 dnia: Czerwca 19, 2014, 10:02:08 am »
btw.

Cytuj
- Dziennikarz ma obowiązek chronić swojego informatora, a ABW nie powinno używać siły. Nie znam państwa demokratycznego, gdzie siłowo wchodzi służba i prokuratura, to się pierwszy raz wydarzyło od 89 roku i cale środowisko dziennikarskie jest przeciwko panu - mówiła Olejnik.
- Tak, to zauważyłem - odpowiedział premier, wyraźnie zbity z tropu.

do donalda chyba dociera, że pismaków trzeba było zostawić w spokoju. czyżby początek końca tuska? wydaje mi się, że bez odpowiedniego wsparcia w mediach dni tego rządu są policzone.